Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Rorschach nekem szimpatikus volt, bár egy beteg állat, de megértem a motivációit.

Az, de mégis valahogy úgy bírtam a legjobban, bár nem mondanám, hogy pont a szimpatikus karakter kifejezés jutna eszembe róla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rorschach nekem szimpatikus volt, bár egy beteg állat, de megértem a motivációit.

Komédiás meg egy brutál náci volt.

Éjjeli bagoly a legrendesebb meg a lány.

Lassan már kultfilm lesz belőle. :) Nekem úgy tűnik, hogy sok embernek idő kellett ahhoz, hogy pozitívan értékelje a filmet. Szerintem van benne valami ami miatt bele is borzong az ember. Én legalábbis igen. A hangulata elégé eltérő a szokásos képregényfilmekétől. És ez nem az a film amit elég lenne egyszer megnézni.

 

 

A Gamerhez valahogy van némi fenntartásom, de az tuti, hogy szíves vendég lesz a házimozin :D:) Hangkalibrációs tesztlemeznek tuti nem lesz utolsó :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fura, nekem ez a kép tetszik róluk eddig a legjobban. Ezt a Watchment nekem is meg kéne néznem.

 

Sötét Lovag

 

Spoiler:

Tudom, már idejét múlt film, de mostanában néztem újra, és az vetődött fel bennem, hogy vajon ki lehetett ez a Joker? Honnan jöhetett? Miért? Miért van rajta smink? És mik lehetnek a vágások rajta?

 

Kicsit furcsa, hogy nem sokkal később, hogy Batman feltűnik, megjelenik ő is (Begins legvége). Addig hol volt? És a smink csak Batman miatt van rajta, hogy az ellentétes pólusa legyen? Vagy mi célt szolgálhat?

 

Egyébként nem tudjátok, hogy mennyi idő telik el a Begins és a TDK között?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az csak annyit jelent, hogy nem volt benne még a nyilvántartásukba. Legalábbis ezt mondja szó szerint Gordon, hogy sem az ujjlenyomata, sem a DNS-e nem szerepel a rendőrségi adatbázisban.

 

Dzséjt: azt mondja, hogy egy éve tűnt fel Batman Gotham city-ben, no de a Begins szerintem hosszabb időt ölel fel, mint egy nap, plussz a Begins végén Gordon átadja Joker kártyáját Batmannek, szóval nem hiszem, hogy utána túl sok idő telt volna el a bankrablásig pl., plussz a kastély sem épült újjá, ami talán egy év alatt már meglehetne.

 

De a többi kérdésem még mindig áll...

 

(Mi a fenéért ugrik vissza állandóan a kurzor az írás közben az előző sorok közepére?! grr)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fura, nekem ez a kép tetszik róluk eddig a legjobban. Ezt a Watchment nekem is meg kéne néznem.

 

Sötét Lovag

 

 

Tudom, már idejét múlt film, de mostanában néztem újra, és az vetődött fel bennem, hogy vajon ki lehetett ez a Joker? Honnan jöhetett? Miért? Miért van rajta smink? És mik lehetnek a vágások rajta?

 

Kicsit furcsa, hogy nem sokkal később, hogy Batman feltűnik, megjelenik ő is (Begins legvége). Addig hol volt? És a smink csak Batman miatt van rajta, hogy az ellentétes pólusa legyen? Vagy mi célt szolgálhat?

 

Egyébként nem tudjátok, hogy mennyi idő telik el a Begins és a TDK között?

 

 

Korántsem biztos, hogy már a Beginsnél is sminkelte magát. Lehet, hogy pont akkoriban őrült meg. :)

Nolan szándékosan nem magyarázta meg, hogy miért vannak vágások rajta és miért sminkeli magát. Ez hozzájárult a karakter rejtélyességéhez.

A Batman Begins és a The Dark Knnight között 1 év telt el.

 

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát:

Spoiler:

A Begins szerintem sem pár nap, de Batman első, komplett jelmezes feltűnésétől Dukard haláláig már tényleg csak napok telhettek el. Aztán Ra's al Ghul kifektetésétől a film tényleges végéig megint eltelhetett egy hosszabb idő (hetek), mivel egyrészt, Gordont kinevezték (valószínűleg ekkoriban léphetett hivatalba Dent is a BB-ben megölt államügyész helyett), Loeb-ot is előléptették, illetve Fox is azt mondta, hogy az ellenanyag sorozatgyártásához hetek kellenek (plusz ugye elkészült a Batrefflektor is :) ). Szóval a főgonosz kiiktatása és a film tényleges vége között eltelt időkben szerintem volt ideje "megszületnie" Jokernek. Imigyen lehetséges, hogy a film vége és a TDK kezdete között tényleg nincsen már tetemes idő.

A kastély állapotáról sajnos nem tudunk meg semmit a TDK-ból, lehet, hogy még mindig a törmelékeket takarítják, de az is, hogy már majdnem kész állapotban van, így ez nem elengedő arra, hogy megállapítsuk, mennyi idő telhetett el a két film között.

Joker elmeállapota alapján meg szerintem akár az is lehet, hogy Batman első címlapra kerülése után már felvette ismert alakját, de azt szinte biztosra veszem, hogy ő már előtte is ténykedett. Túl jól felépített sleppje volt, és túl sokat tudott a maffia ügyleteiről. Pl.: hogy ki és hol mossa tisztára a pénzét a maffiának, mikor és hol üléseznek a vezetők, vagy egyáltalán, hogyan működik a szervezet. Ez két dolgot jelenthet: az egyik, hogy ő is tagja volt valaha ennek a baráti körnek valamilyen szinten; a másik, hogy baromi jól szervezett informátorai vannak. Így vagy úgy, mindkettő azt feltételezi, hogy Joker már az imázsa megteremtése előtt is részese volt valahogy a szervezett bűnözésnek (és talán a vágásai is ebből a múltból származnak, és beszámolóival ellentétben talán egy riválisa, vagy hasonló okozhatta, ami egyúttal akár magyarázat is lehet arra, hogy miért is cseszett ki a maffiával is... e témában viszont szinte teljesen biztos vagyok, hogy mindkét mese, amit elmondott, tényleg csak mese volt). Aztán jött Batman, és mivel a fickó szerintem sosem volt teljesen százas, úgy döntött, ő lesz az ellentéte. És innentől kezdve felvette a fehér "maszkot" (ami ugyanúgy takarja az arcát, mint Batman félmaszkja Wayne-ét), a lila "jelmezt" (ami tökéletes kontraszt Batman fekete jelmezével... ez is jól kiemeli, hogy Joker mennyire az ellentéte akart lenni a denevérnek, hiszen az egyikük, a jó tök fekete és "földöntúli", addig a rossz színes, kedélyes és a színektől eltekintve viszonylag hétköznapi - egyszerű öltöny, ugye), és elkezdett úgy ténykedni, hogy az tényleg Batman ellentéte legyen, mindent ennek rendelt alá: ő káoszt teremt, míg Batman rendet próbál.

Mindezek mellett azt is figyelembe kell még venni, hogy Wayne megalkotta azt a "Nagy Testvért" a kutatás és fejlesztésen (vagy minek hívták Fox egykori részlegét), ami szintén nem lehetett kevés idő, és azt mindenképpen csak Wayne hatalomátvétele után kezdhették el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A top 10 bevételt produkáló film Amerikában 2009 nyarán

 

1. Transformers: A bukottak bosszúja $399,416,040

2. Harry Potter és a Félvér Herceg $294,258,075

3. Fel $289,639,811

4. Másnaposok $270,237,752

5. Star Trek $256,673,273

6. Jégkorszak 3: A dínók hajnala $193,250,211

7. X-Men Kezdetek: Farkas $179,863,544

8. Éjszaka a múzeumban 2 $176,461,908

9. Nász-ajánlat $160,154,402

10. Angyalok és démonok $133,375,846

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt:

 

Spoiler:

Oké, de akkor a Begins és a TDK között nem egy év telik el, hiszen a Begins az említett Jokeres jelenettel ér véget :)

 

Szerintem amúgy Dent kicsit később lett Főügyész, utána lefolytatta a vizsgálatokat a rendőrök ellen, majd pedig ugye megalakult az MCU. De ez mindegy is igazán.

 

Jokerről: valóban kiforrott információi vannak. De a bankrablásnál neki nem mindegy volt, hogy kitől lop? Vagy azért lopott a maffia bankjától, hogy lebuktassa a bankot Gordon és Batman előtt? Mert igazából neki szerintem csak pénzre volt szüksége a film elején, ezért rabolta ki a pénzintézetet.

 

Ez hiteles történetnek tűnik nekem is Jokerről amúgy. A sebhelynél én azt is el tudom képzelni, hogy magának csinálta, és tényleg csak mesél a keletkezésével kapcsolatban. Az tuti, hogy az általa elmondott történetek nem igazak.

 

A Wayne által kreált cucc viszont nem mérvadó, ugyanis a Fox által használt szonáros ötletet használta fel Bruce a megalkotásához, azaz a hong kongi akció után kezdte el építeni, ami így max csak a "TDK hosszáról" ad infót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Transformers: A bukottak bosszúja világszerte eddig 828 millió dollárt termelt. :)

 

Ami viszont rossz dolog:

"Elhasalt a Terminátor: Megváltás (Terminator: Salvation), hiába volt a sok ígéret. Még a sok szidott 200 millióból készült harmadik felvonás is kihúzta 150 millióig Amerikában és 433 millió volt az összbevétele. A negyedik részt dettó 200 millióból hozták tető alá, ám Amerikában eddig az év bukása címét birtokolhatja, csak 125,2 milliót sikerült összekaparnia, csak a nemzetközi összegek szépítenek rajta valamelyest, így 371,2 milliót írhatunk a T4 mellé, ami azonban kevés, roppant kevés egy ilyen bejáratott franchise név mellett meg pláne." :):D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revan, tudom, hogy a két fickó ugyanaz, szerinted miért írtam úgy a mondatokat, ahogy? Olvass figyelmesebben...

 

Donát:

Spoiler:

Eltelhetett akár egy év is, akár kevesebb is. Szerintem mindkettő lehetséges, mert nincsenek olyan dolgok, amik alapján biztosra megsaccolhatnánk az időt.

Joker direkt a maffia pénzét rabolta el, hogy ezzel kényszerítse a pénzmosót menekülésre, ami által aztán Batman elkaphatja, és akinek köszönhetően végül lesittelhették a maffia embereit. Ez pedig végül Dent bukásához vezetett, ami szintén ugye fontos része volt Joker tervének. Plusz azzal, hogy a maffia pénzét vette el, egyben felkeltette a figyelmüket is, így elkezdhette a megtévesztés játékát, vagyis úgy tett, mintha nekik dolgozna (akit felbéreltek Batman elfogására). A pénz tuti nem kellett neki, hiszen még fel is gyújtotta a részét, és mondja is, hogy számára ez nem a pénzről szól.

A szonár kütyüben igazad van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én simán megértem, hogy a T4 miért nem hozott sokat.

Én annyira nem. Nem lehet arra kenni hogy a gyenge T3 miatt, mert az se lett nagyon sikeres a híres-nevezetes T2 ellenére se. Arra se hogy gyenge lett a film, mert nézzük meg milyen rossz(szerintem) a TF2, még is kasszasiker lett. Benne van Christian Bale, az utóbbi évek legsikeresebb filmjének a főszereplője, a trailerek ütősek. Jó persze hogy ha a T3 se lett sikeres akkor ez se lehetett volna, pláne hogy azt jobban ellehetett adni Arnie-val. De én mindenképp nagyobb bevételre számítottam.

 

A TF2 meg az első részével nyerte meg a nézőket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.