Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Mindjárt megnézzem 1080p-ben is :oops: Csekély másfél órámba került, hogy leszedjem. Nem kicsit vannak rácuppanva az emberek :oops:

És milyen ilyen felbontásban? :oops:

 

Apple linket még nem tudok adni, ők később töltik fel.l

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De aranyos ez a DVD kiadás. :oops: Ha egyáltalán tudnám hogy eszik-e vagy isszák a Transformerst (jó ez egy kicsit sarkítás, mert van egy átalakítható Tie és X-wingem amiket valami csávóvá lehet átalakítani és a dobozra rá van írva, hogy transformerts) vagy egyáltalán láttam volna valamelyik filmet belőle megrendelném, de így nincs sok esélye :oops:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vasquez 2. Egyébként azt az effektet csúnyán lenyúlták a Contact -ból, amikor Elly megy a féreglyukon keresztül. Itt az Avatarba való feltöltődésénél lehet látni.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt a filmet de szerettem! :oops:
Valóban remek film! Meg is van DVD -n. :oops: Bár Foster alakítása a film gyenge pontja. Néha olyan mint egy kiscserkész, eléggé irritáló számomra. Ellenben a mondanivaló és a végén a csattanó nagyon ott van a szeren.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És milyen ilyen felbontásban? :oops:
Szuper, de a gyors jeleneteknél mit sem számít. :oops:

 

Szerintem azért elég nagy a különbség az "alagút" jelenetek között. Kb annyira hasonlít a Kapcsolat jelenetéhez mint a Csillagkapuéhoz :oops:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szuper, de a gyors jeleneteknél mit sem számít. :oops:

 

Szerintem azért elég nagy a különbség az "alagút" jelenetek között. Kb annyira hasonlít a Kapcsolat jelenetéhez mint a Csillagkapuéhoz :oops:

Mintha onnan vágták volna ki. Nézd meg nyugodtan.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ward írta, aki dolgozik az Avataron hogy több ezer ember megfeszített munkáját láthatjuk. Egy kb 860 fős csoport reggeltől éjfélig melózik vele, eszevezett munka, Cameron ostorozza őket rendesen.

Pont a premierre fejezik be a CGI-t, tehát ez még mindig nem 100%-os.

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a hd-s traielr ütött rendesen,Rettenetesen megérintett az előzetese.Nagyon szimpik a navi'k.Remélem Jake segitségével ronggyá verik majd a földi hadsereget.A látvány meg felülmúlhatatlan.Mindent ver amit eddig láttam és ez még csak 2d-s.Már nagyon várom a bemutatót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem még mindig nem áll össze ez az Avatar. Szép-szép de valahogy.....nem fog meg a hangulata (ha van neki egyáltalán). Egy nagy katyvasz az egész. Nem akarom bántani mert bennem lesz a hiba valszeg. Mindenesetre sok sikert kívánok neki.

Bár értem mire gondolsz, de a hangulatot inkább a filmben kell majd keresni, semmint a trailerben. Az első trailer esetén viszont még én is így voltam. Semmi megragadót nem találtam benne.

 

A premier utáni heteken a számadatok mutatják majd mennyire lesz vevő rá a közönség.

Ami mondjuk még nem egyenlő a film minőségével. Szerintem itt olyan kampányt fognak lezavarni, ami miatt a film igen nagyot fog robbanni a kasszáknál (megjegyzem, kell is, amennyibe került). De hogy hányan fognak emiatt csalódni... Nos, az itt inkább a nagy kérdés. Mert a nagy hype-nak van egy nagy hátránya.

 

És milyen ilyen felbontásban? :)

Tömören: f*sza! :D

 

Vasquez 2. Egyébként azt az effektet csúnyán lenyúlták a Contact -ból, amikor Elly megy a féreglyukon keresztül. Itt az Avatarba való feltöltődésénél lehet látni.

Ahogy Oldi is írta, a Stargate sorozatokban is "pont így" néz ki a féregjárat effekt (amúgy tényleg hasonlít a Kapcsolatbeli alagútra is). Meg van még egy film, amiben van hasonló, azt előbb láttam mind az SG-nél, mind a Kapcsolatnál, de nem tudom, mi az (csak a jelenet van előttem, azt hiszem, egy hajóval repültek egy ilyen alagútba...). Szóval itt nincs nyúlás, max. tisztelgés, de ez esetben szvsz az sem, csak véletlenül hasonlít egy effekt egy másikra. Megesik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár értem mire gondolsz, de a hangulatot inkább a filmben kell majd keresni, semmint a trailerben. Az első trailer esetén viszont még én is így voltam. Semmi megragadót nem találtam benne.

 

 

Egyetértek. Mikor megnéztem anno a Batman Begins előzetesét, a régi Batman filmek tudatában nagyon szkeptikus voltam...Nolan akkor még számomra teljesen ismeretlen volt, és Bale is.

A trailer is "oké egynek elmegy" volt számomra, aztán semmi több.

Premier idején adtam magamnak meg a filmnek is egy esélyt, majd megtekintettem a moziba, és huh...Életem egyik nagy élménye..

Nem bántam meg. Tehát a teljes film összképe sokat változhat, ha mondjuk IMAX moziban szépen megtekinti az ember az Avatart :D:)

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a BB-vel úgy voltam, hogy a trailereket sem láttam (még jó, utólag megnézve azt mondom, hogy ritka béna trailere volt). Már az elég volt, hogy a Batman címet viselte és a cím egy prequelt sugallt. Ez a kombináció kihozta belőlem a totális érdektelenséget. Nem is láttam, csak DVD-n, akkor is csak unszolásra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a hd-s traielr ütött rendesen,Rettenetesen megérintett az előzetese.Nagyon szimpik a navi'k.Remélem Jake segitségével ronggyá verik majd a földi hadsereget.A látvány meg felülmúlhatatlan.Mindent ver amit eddig láttam és ez még csak 2d-s.Már nagyon várom a bemutatót.

Sajnos én még nem láttam a trailert, majd ma megnézem, de valahogy már anélkül is eléggé várom a bemutatót. Sőt, igazán csak most kezdtem el úgy várni, mint régen egy-egy filmet, pl. SW, LOTR. Rég volt már ilyen :)

 

Részemről oké ez a féregjárat-hasonlóság, egy cseppet sem zavar, és nem tekintem lenyúlásnak. Nem is biztos, hogy ezt annyira különbözőképpen lehetne filmre vinni.

 

Batman Beginsnél nálam elég volt az, hogy Batman képregényfilm + Liam Neeson + Nolan :D A trailert nem is láttam a film előtt.

Sokszor nem nézek meg trailereket, mert ha valami érdekel, anélkül is érdekel, majd úgyis látom a filmet :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szó mi szó, tetszetős az új Avatar-trailer. A moziba nézés garantált.

A kedvenc jelenetem, amikor a kőkemény tábornok vagy ki, rakéta támadás közben szürcsöl egyet a kávéjából. :D Elmebeteg. :)

Ami viszont továbbra is a gyenge pont, azok a navik. Pl. ahogy beszélnek, olyan érzés, mintha nem is ők tennék. Valahogy nem illik a beszédhang hozzájuk. CGI-forradalmat nem érzek. Viszont egy jó kis izgi és érdekes Cameron-filmet mindenképp.

Délután megsasolom HD-ban projektoron is, lehet, hogy más hatása van nagy vásznon. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szó mi szó, tetszetős az új Avatar-trailer. A moziba nézés garantált.

A kedvenc jelenetem, amikor a kőkemény tábornok vagy ki, rakéta támadás közben szürcsöl egyet a kávéjából. :D Elmebeteg. :)

 

Nekem is az a jelent fogta meg nagyon a fantáziám.

Amúgy most vettem észre hogy Weaver ott van a háttérben:

pix71637.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is tudom, mik kavarognak bennem, mikor nézem. Tetszik nagyon a világ, a lényei, és egyszerű a történet, de nem hiszem, hogy ez hátrány lesz. Annyira nem lesz sztem egyszerű. Én is remélem, kap a földi sereg kis hátsón billentést - finom és nőies voltam :)

 

BB, nekem Watanabe és Bale neve elég volt, és nem is csalódtam. A setét lovagot még nem láttam, most jött a szociális csomagban, hétvégén nézem :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amire talán még picit rágyúrhatnának azok a CGI szereplők pislogásai. Mondjuk nem kötözködni akarok, de ha a profi munka mellett hadováltak a készítők akkor tessen mindent flancul megcsinálni :)

 

Én valahogy nem vagyok biztos abban, hogy annyira sikeres lenne majd, mondjuk az érdeklődést tuti nagy lesz. Meglátjuk. Sok múlik ám a sztorin is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én valahogy nem vagyok biztos abban, hogy annyira sikeres lenne majd, mondjuk az érdeklődést tuti nagy lesz. Meglátjuk. Sok múlik ám a sztorin is.

 

Én is így vagyok vele. Én a Transformerssel is úgy vagyok hogy szép a látvány, de történet semmi, ezért 1x nézősek számomra. Ha már össze tudnak ilyen látványt hozni, akkor miért nem lehet hozzá vmi csavaros történetet hozni, és ezt most nem az avatárra értem hanem úgy általában.

Ezért jók a burton filmek, látvány és sztori egyben! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én már előre tekintek. Az Avatar után két film jöhet számításba számomra, ami 2010-et illeti kiemelkedő kategóriában: Chris Nolan Inception sci-fije, és a Predators.

Három fantasy: Titánok Harca, Prince of Persia és a Last Airbander, ami az Avatar sorozat alapján készül

Képregénymozi: Iron Man 2

 

Ezek a tuti moziba nézősek egyenlőre!

Nolan Inceptionja lesz számomra a csúcs, annyi jó dolgot hallottam róla. Iszonyat komplex és egyedi lesz, gondolkodós, tele logikai keszekusza szálakkal. A koncepció se semmi, de ezt a filmet nagyon óvatosan spoilerezem, mivel igencsak szokatlan a történet.

A lényeg, látványos akciókban és izgalomban nem lesz hiány :)

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is így vagyok vele. Én a Transformerssel is úgy vagyok hogy szép a látvány, de történet semmi, ezért 1x nézősek számomra. Ha már össze tudnak ilyen látványt hozni, akkor miért nem lehet hozzá vmi csavaros történetet hozni, és ezt most nem az avatárra értem hanem úgy általában.

Ezért jók a burton filmek, látvány és sztori egyben! :)

Avatar értékelésébe inkább ez a megelőlegezett Hype fog beleszólni. Sok volt azokból a bizonyos kijelentésekből, hogy micsoda formabontás lesz itt. A Transformers számomra többször újranézős, mert igen cool a látványvilága, és egy ilyen forma robotos filmtől per pillanat ennél többet érzésem szerint kár elvárni. Avatarnál is lehet, hogy az lesz majd, hogy a látvány fog inkább megfogni, mert a sztori túl sablonos lesz. Ez persze nem rossz dolog, mert így is tetszeni fog, legfeljebb az élvonalba nem fog bekerülni. Belegondolva, eddig a Watchment nem sikerül onnan leverni, már ami az idei filmes termést illeti. Bár a Képlet és a District 9 ott tolakodik közvetlenül :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én már előre tekintek. Az Avatar után két film jöhet számításba számomra, ami 2010-et illeti kiemelkedő kategóriában: Chris Nolan Inception sci-fije, és a Predators.

Három fantasy: Titánok Harca, Prince of Persia és a Last Airbander, ami az Avatar sorozat alapján készül

Képregénymozi: Iron Man 2

 

Húú, Jake! Ennyi volt az Avatar? :)

Mi még csak most kezdünk ráhangolódni, te meg már lépsz is? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami viszont továbbra is a gyenge pont, azok a navik. Pl. ahogy beszélnek, olyan érzés, mintha nem is ők tennék.

Na, ezt én is érzem. Főleg az első trailer egyetlen mondatánál éreztem ezt nagyon, itt már kevésbé. Mintha rosszul lennének szinkronizálva.

Apropó, a na'vik anyanyelve is az angol? :D

 

Én a Transformerssel is úgy vagyok hogy szép a látvány, de történet semmi, ezért 1x nézősek számomra. Ha már össze tudnak ilyen látványt hozni, akkor miért nem lehet hozzá vmi csavaros történetet hozni, és ezt most nem az avatárra értem hanem úgy általában.

Nálam a csavaros történet nem előfeltétel. Inkább nézek egy sablonokból jól összedobált mozit, mint egy agyoncsavargatott, de több sebből vérző filmet. Én az előbbit sokkal jobbnak tudom tartani, mint az utóbbit (jó, a Transformers mondjuk a sablonokból összedobált több sebből vérző film kategória, de nem is tartom jó filmnek, csak szeretem :) ). Tudjátok, a kevesebb több, ebben az esetben pedig inkább az egyszerűbb jobb. Az egyszerűbb történeteket könnyebb jól összekalapálni. És összességében mindig az egyszerűbb filmek a sikeresek, a kultá válók, nem az agyon csavargatottak.

A Star Wars erre a legjobb példa (ezen a fórumon meg pláne :D ), az ep4-ben semmi csavar sincsen, amit húsz perccel előbb ne tudnánk. A sablonokban meg tobzódik, igaz, azok a sablonok írott mesékből, nem filmekből jött, de valójában majdnem minden sablon alapja írott műből jött, csak aztán bevált egy filmben, és azután sok másik átvette attól a filmtől.

Szóval, a sablonok és egyszerű sztorik jöhetnek, csak kalapálják jól össze, adjanak neki új köntöst. Mint '77-ben a Star Wars, '84-ben az Aliens, '91-ben a T2, 2009-ben a District 9 stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.