Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Én csak remélni tudom, hogy ide kerül majd az Avatár is, mert Cameron bácsi összes filmjét is imádtam eddig...na jó a Titanicot annyira nem. ;)
NEm nagyon látszik rajtam de én is ezt remélem. :) Szeretem a komplex filmeket és ha a történetnek is lesz legalább két rétege akkor már van esélye nálam. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt. Azért ne húzd le a MESTERT(ezt éreztem az írásodból).Megcsinálta minden idők legjövedelmezőbb filmjét.Megcsinálta minden idők LEGJOBB Alien filmjét(ugye a többi hozzá képest egy rakás k*ki, te mint Alien-rajongó ezt tudod)).Megcsinált egy franchise-t(terminator), amiért milliók rajonganak.Igenis egy baromi nagy rendező és hálásak lehetünk a sorsnak ,hogy nézhetjük a filmjeit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt. Azért ne húzd le a MESTERT(ezt éreztem az írásodból).

Akkor rosszul érezted, mert én pont a hozzá hasonlókat szeretem a legjobban. Ő és a hozzá hasonlók prezentálják a könnyed, szórakoztató mozikat, amiket én személy szerint jobban szeretek minden Keresztapánál, Kaszablankánál, TDK-nál, csak, hogy pár komolyabb(?) alkotást felhozzak. Nem véletlen írtam azt, hogy "ugyanolyan, mint Lucas", vagy ezért fogalmaztam úgy, ahogy az első bekezdés végén, az utolsó bekezdésben meg leírtam, hogy pont ezért fogom szeretni az Avatart. De ami tény, az tény, nem csinált még sem eredetit, sem művészileg magasra helyezettet. Ez nem rossz, csak sokan félreértékelik őt. Mondhatni, olyan, mint Michael Bay, csak klasszisokkal jobb kiadásban. És hát, Bay-től sem vár el senki TDK-kat és hasonlókat, vagy ha igen, ugyanakkora tévedésben leledzik, mint amikor Camerontól vár el ilyesmit.

 

Megcsinálta minden idők LEGJOBB Alien filmjét(ugye a többi hozzá képest egy rakás k*ki, te mint Alien-rajongó ezt tudod)).

Mint Alien-rajongónak, mint filmrajongónak erős ellenérzésem van e kijelentéssel szemben, mert ez szubjektíven és objektíven is ökörség. Még, hogy ahhoz képest kaki a többi? Frászt! Ha más nem, az Alien legalább olyan jó, sőt, mivel az volt a mítoszteremtő, és Cameron is már csak azt fűzte tovább, így az ilyen téren mindig is az első lesz. De az Alien3 sem marad le sokkal mögöttük, mert az meg olyan, mint A Jedi visszatér: faramuci sztori, de kiváló lezárása egy saganak. Az AR már vitatható, ott azért vannak egyéb gondok is, bár az meg más okból állhat oda a többi rész mellé, amik miatt szerintem méltatlanul szoktak rá fújni. De ami biztos, hogy azért az Aliens sem a number plusz ultra, max tetszetősebb a látványa és akciója miatt (nekem is az a kedvencem, de egyáltalán nem sz*r hozzá képest a többi, legalábbis az egy semmiképpen sem, de a három és négy is csak kevésbé jó).

A két AVP, na, azok tényleg kakik a többihez képest.

 

Szerintem Dzséjt úgy érti, hogy művészértéke nincs az ő rendezésének, minimum annak a technikának amivel forgat.

Valahogy így :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Avatar: 9/10. Nem kell itt világmegváltóan csavaros, megabrutál történetet keresni. Egyszerűen magával ragad a film, és mesél.

No ez a lényeg, remélem, hasonlót fogok én is gondolni a filmről :hmm:

 

Az Avatar valószínüleg csak szórakoztatni akar, de mivel nekem a mozizással épp ez a célom így nem hiszem, hogy csalódnék.... ma 21:00-kor kiderül!

Jó mozizást, véleményt kérünk tőled is :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De azért a lényeg megvan.Alien-filmekből a a legjobb a 2. rész.És nem csak az akció miatt.

Attól függ, honnan nézed. Horrornak az Alien és az Alien3 jobb. Történet szempontjából az első a nyerő (eredetibb, több a fordulat) és az A3 a legrosszabb. Látványra az AR viszi a bankot. Akcióban vitathatatlanul az Aliens a nyerő. Hangulatban és karakterekben embere válogatja, kinek melyik jön be. Összerakottságban az Alien és az Aliens egymás mellett van (mind a két filmben nagyon aprólékosan kidolgozták a sztorit és a hátteret). Zenében a kutya sem tudna dönteni, talán az AR marad csak le az első háromtól.

Persze, ha megkérdeznék tőlem, melyik a legjobb Alien film, én is az Alienst mondanám (vagyis azt szoktam mondani, hogy az a kedvencem), de ez csak szubjektíven igaz. Valójában az első kettő nem tudja felülmúlni egymást, a másik kettő meg csak a történetbeli nyögve-nyelő momentumok miatt marad le. Mondjuk úgy, hogy túl nagy a filmek közti különbség ahhoz, hogy objektív rangsort lehessen állítani. Mert az egyik sci-fi-horror, a másik sci-fi-akció-horror, a harmadik sci-fi-horror-thriller, a negyedik sci-fi-horror-akció-kaland, az egyik rendező így tekintett rá, a másik úgy, a harmadik megint máshogy, a negyedik újfent máshogy. Néha kicsit nehéz is elhinni, hogy ezek egy széria darabjai.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocs, hogy rövid voltam, de gyűlölök kritikát írni... Az élménybeszámoló az én műfajom! :D
Ezzel én is így vagyok. :hmm: Csak ha nagyon tetszett valami, akkor fordítok időt rá, hogy írjak róla.

 

És csak, hogy a kedvencünknél maradjak, a Star Wars -ra se véletlen mondják azt, hogy SAGA. Maga ez a szó mit is jelent?

 

Íme: "A sagák egy-egy régebbi korban élt hős (például viking király, illetve izlandi nemzetségfő) vagy egy kortárs személy valamely nevezetes tettét mesélik el eleinte aprólékosan részletezve, majd az események drámaivá válásakor balladai stílusra váltva. A keresztény korban az európai szentekről és a skandináviai vértanú püspökökről is születtek sagák.

 

A sagák egyik érdekessége a mai szemmel is modernnek tűnő távoli, tárgyilagos nézőpont. A főhősök között egyaránt vannak jók és gonoszak, de az előadó sohasem foglal állást, miközben aprólékosan előadja hőse tetteit. A drámai hatás részben ebből a közömbösnek tűnő előadásmódból fakad, hiszen az események a legtöbbször megdöbbentő, néha véresen kegyetlen végkifejlethez vezetnek. Mégha a hősökkel sokszor nem tudunk is azonosulni (az egyik fő téma például a gondosan kivitelezett vérbosszú), a szereplők viselkedése megkapóan emberi. A sagákban soha nem kérdezi senki az okokat, a cselekmény irányítója a sors, amivel szemben az ember, még az uralkodó is tehetetlen."

Ez nagyon jó összefoglaló! Hol találtad? :) Eddig még nem is gondoltam át, hogy miért is hívják a hat filmet saga-nak, bár inkább arra tippeltem volna, hogy mert családregény. A Forsyte Saga után (hátha valaki olvasta ezt a remek angol családtörténetet). :D

 

Nem árt felkészülve menni a moziba :D
Biztos mindig van nála ilyesmi. :P Törlő pl. nálam is szokott lenni. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De azért a lényeg megvan.Alien-filmekből a a legjobb a 2. rész.És nem csak az akció miatt.

Hehe én frenkie-vel értek egyet. Bárki bármit mondd, és akárhonnan nézzük, az Aliens a legjobb az összes Alienes film közül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hehe én frenkie-vel értek egyet. Bárki bármit mondd, és akárhonnan nézzük, az Aliens a legjobb az összes Alienes film közül.
Szerintem mind a három jó. Sajnos hangulatban mind a három elég eltérő. :hmm:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Jól mefgoalmaztad az Alien-filmek lényegét.De amikor hazamész és a t*köd tele van mindnnel, ittál is valamit, akkor melyik Alien-filmet rakod be a lejátszóba? :hmm:

Nem tudom neked megmagyarázni de az Aliens-et ha berakom a mai napig megborzongok, pl azon jeleneten amikor Hicks a fegyvert az álmenyezeten felnyomja és meglát rengeteg alient.Ez felülmúlhatatlanúl izgalmas a mai napig.Gyönyörű, hogy úgy mondjam.A többi si ok ,persze de az Aliens a number one.Legalábbis nálam.Ezt ajánlanám egy kezdőnek egyből.

 

 

Jake szerintem már hullarészeg vagy a csalódástól, vagy az örömtöl. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt vagyok, csak baromi fáradt, nem rég tértem haza.

Avatar...huh..hol is kezdem, elkezdem most, holnap folytatom, mert hulla vagyok, és reggel kelek

Látvány?

Eszméletlen ütős a cucc!!!

yoda2.jpg

Életem első 3D-s élménye, de biztos hogy nem az utolsó. Szerintem az is próbálja meg ismét, aki más filmeknél nem látta a 3D-t. Egy második esélyt adni kell a filmnek, és ha itt se működik, akkor más sohasem fog. De ez csak egy tanács.

 

Sztoriról holnap bővebben spoilermentesen meg úgy egészről, de most egy kicsit a történetről:

A 3D miatt oda a teljes történet...Viszont látjuk (nagyon nagyon remélem a rendezői változatban)

Ez nem az az Avatar film, amit én vártam Camerontól...Ugyanis nézve az öszzes így készült werkfilmet, földi képeket stb, rengeteg minden KI VAN VÁGVA a filmből, és ez nagyon látszik. A karakterek többsége súlyatalan, holott pl az ezeredes és Selfridge között is izzik a levegő az egyik werkfilm forgatásán, de AZ IS KI LETT VÁGA.

Emiatt baromi csalódott vagyok. A nyitó jelenetnél is, pont hogy a kontrasztot nem mutatják. Miért is utazik az emberiség Pandorára stb.

A korai forgatókönyvben ez olyan baromi feelingesen le vagyon írva...

A film 160 perc körüli, de amit szerintem Camerom mindig is megálmodott az 189 perc, amiről korábban is szó volt. POnt hogy a karakterekekkel foglalkozó jelenetek többsége esett áldozatáúl az ollónak a látvány kárára.

És hogy visszakanyarodjak az elejére. Igen.. a 3D miatt sajna ugrott legalább 30 percnyi karakterekkel foglalkozó rész a kukába..Mivel az IMAX időlimit ezt nem engedi. Ezt nagyon sajnálom.

 

Ezek voltak a negatív dolgok, holnap jön a pozitív áradozás.

10/8 nálam a film.

IMAX 3D remélem feltornássza 10/9-re, na meg nálam a második nézés után többnyire javul egy film megítélése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.