Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Igen, meg ez két teljesen különböző dolog. A hátteret, ahogy Dzséjt is irta a mozi feltalálása óta manipulálják. A szinészeket viszont senki nem akarja lecserélni. Még a digitális karaktereket is igazi szinészek játszák. Ráadásul ők a filmgyártás arcai - a gálaosztoktól az emlitett bulvárokig a szinészek azok akikre igazán odafigyel a közönség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még a digitális karaktereket is igazi szinészek játszák.

Ami az Avatárral talán még inkább igazabb lesz. Itt már tényleg a színészek játszották el a figurákat, és nem csak a mimikájukat és hangjukat adták hozzá.

 

én valahogy azt hittem, hogy az utcai jeleneteket tényleg az utcán veszik fel(számtalan esetben volt, hogy utcákat zártak le filmezés miatt), vagy pedig egy felépített helyszínen(pl vadnyugati filmek).

Ez most is így van, csak nem azon az utcán veszik fel, vagy részben fel van építve egy utca és azt kiegészítik montázzsal (nem vetített háttér, nem ugyanaz; vetített hátteret talán utoljára az Aliens-ben használtak; a green/blue scene eljárás más). Példának okáért ott van a Vissza a jövőbe híres utcája (ahol a torony is van). Az a szabad ég alatt felépített díszlet, és pl. ugyanezt használták a Szellemekkel suttogó című film fő utcáján is. De nem valóságos, csak egy felépített utca (és számos ilyen van). Most is felépített utca-díszletekben és valódi utcákon forgatnak, csak ezeket kiegészítik. Meg hát az "új" technológiának hála olyan helyeken is forgathatnak, ami egy vagyonba kerülne másképpen, na ilyenkor jön a stúdió zöld/kék háttér előtt és aztán a montázs. De ezek legtöbbször csak rövid jelenetek, mivel azért még mindig az élő a jobb.

Színészekre meg mindig szükség lesz, ahogy Bomarr és Karrde is írta. Túl sok üzlet épül rájuk, hogy kiiktassák őket. És látszik is az új irány, amit talán tényleg az Avatar fog kijelölni, ahol hiába Neytiri egy animált karakter, mégis Zoe Saldana lett a sztár. Miért? Mert ő játszotta, ezúttal szó szerint, nem csak úgy, mint mondjuk Achmed Best Jar Jart. Ez szerintem a jövőben még sok jóra fog vezetni és új irányt szabhat az animált karakterek és színészek kapcsolatának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hold

 

 

Ugyan ha nem is az év sci-fije mint páraknál, azért érdemes volt nem kinyomnom az első negyed óra után :D De akkor majdnem megtettem, mert marha nagy "szerencsémre" sikerült megjósolnom az ezerszer elpuffogtatott banális fordulatot. :D

De ami ezek után követezet azt azért jó volt végignézni, de némi hiányérzet azért megmaradt a végére. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mind a Numbers, mind a Mojo 780 milliót ír, úgyhogy még én sem veszem biztosra. Igaz, a Numbers rendszertelenül frissít, a Mojo meg általában le van maradva két nappal (a legfrissebb adatuk is 1-jei), szóval akár már meg is lehet ma.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mind a Numbers, mind a Mojo 780 milliót ír, úgyhogy még én sem veszem biztosra. Igaz, a Numbers rendszertelenül frissít, a Mojo meg általában le van maradva két nappal (a legfrissebb adatuk is 1-jei), szóval akár már meg is lehet ma.

 

:) Akkor bizakodom! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mind a Numbers, mind a Mojo 780 milliót ír, úgyhogy még én sem veszem biztosra. Igaz, a Numbers rendszertelenül frissít, a Mojo meg általában le van maradva két nappal (a legfrissebb adatuk is 1-jei), szóval akár már meg is lehet ma.

Az Avatarnál az összesített bevétel kb. háromszor annyi szokott lenni, mint az USA-beli. Ha a hétvégén megvan a 350m, az elvileg 1md 150m.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az eddigi legviccesebb Avatar negatív kritika

http://www.stop.hu/articles/article.php?id=587457

 

Kb így kezdi

A rendező a Terminátor 1984-es első darabjával lett világhírű, és ezzel mintegy véget is ért -szerintem - az a sor, amelyben a jó filmek kerülhetnek.
:(
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit reméltem, hogy a filmmel vége lesz de így 10 kommentől 9 avatar. :)

Mivel a lenti cikket olvastam, nem láttam, hogy más is írt be, és amit írtam, az igazából Jake-n ek ment válaszul :(

 

De egyébként tényleg így van, elég sokat van még terítéken az Avatar. Ha győzöd kivárni, akkor úgyis elcsitul majd :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megvan az egy milliárd! Nyomás a Titanic után! :o
Én nem követem, melyik film mennyit termelt, de ez már elég soknak tűnik. :)

 

Tegnap megint megnéztem a Brygantikat és még jobban tetszett. :D Bár én nem láttam Tarantino legutóbbi munkáit, ez most zseniális lett. A kocsma jelenet pedig már most filmtörténeti klasszikus. :o
Tudod, alig várom már, hogy én is lássam megint. :)

 

 

Akkor saját topikot nyitunk neki... :(
Nem hülyeség, egyáltalán. Legalább célirányosan lehetne filmtémában olvasgatni. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha bejelentik hogy készül az Avatar 2, akkor nem lesz itt leállás :D:(

Remek :)

 

Pedig itt nem lesz addig avatar topik amíg én vagyok az admin. Elfér az itt is.

Pedig nem is akkora marhaság új topikot nyitni neki, főleg azok kedvéért, akiket nem igazán érdekel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig nem is akkora marhaság új topikot nyitni neki, főleg azok kedvéért, akiket nem igazán érdekel.
Igaz, hogy van más filmeknek is topikjuk, de azok inkább adaptációk. Ennyi hozzászólás után már kár is lenne nyitni egy újat. Itt marad.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.