Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Köszi! Tetszetős, de nekem mondjuk a másik jobban tetszik, mert már azt szoktam meg. :)

 

("Ne féljétek szólítani az urat!

IGEN URAM!") :lol:

Amúgy kész Star Wars parádé ez a film. James Earl Jones, Samuel L. Jackson. :D

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi! Tetszetős, de nekem mondjuk a másik jobban tetszik, mert már azt szoktam meg. :)

 

("Ne féljétek szólítani az urat!

IGEN URAM!") :lol:

Amúgy kész Star Wars parádé ez a film. James Earl Jones, Samuel L. Jackson. :D

Ráadásul Sam Jackson akkor még elég kezdő volt, itt is csak egy epizód szerepet kapott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ilyet nem állítottam. Csak azt, hogy a szokványostól eltérő filmeket, amik inkább hajaznak a valóságra, nem úgy néz az ember, mint más filmeket. Nem ilyet vár.

A Social Network amolyan művész film.

Egy film mindig film, akár a valóság az alapja, akár nem. Filmként kell jól működnie, méghozzá úgy, aminek szánták (magyarul, egy látványfilmtől nem várunk drámai mélységet, ellenben legyen szórakoztató). A lényeg, hogy aki megnézi, és aminek megnézi, élvezze azt :) Magyarán, a Függetlenség napja egy nagy marhaság, annak is nézzük, és nagyon jókat lehet szórakozni a h*lyeségein. Nem kell többet várni, mint egy vígjátékféleséget. Sok mai ökörködős filmnél jobb.

Én szoktam nézni úgynevezett művészfilmeket is (ez is milyen lökött megnevezés már, nem értek egyet vele), olyan filmeket, amelyekről sokan nem is hallottak ezen a fórumon (sem). Mégis, a Social Network nekem sem adott annyit, hogy azért mindjárt Oscart kapjon. Lehet, hogy csak egyszerűen nem az én világom, de többet nem tudok elmondani róla, mint hogy egyszer nézhető volt.

 

Phobos: Végre valaki szintén észrevette miért rossz a Függetlenség Napja.

Szerintem ezt sokan tudjuk, de egy ilyen filmnél nem törődünk vele, mert egy paraszthajszálnyira sem lehet komolyan venni :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Phobos: Végre valaki szintén észrevette miért rossz a Függetlenség Napja.

Hát nem ezért vagy azért, de szerintem erre mindenki rájött, akinek az IQ szintje magasabb egy ipari plázacicáénál ;) Még csak számítógépes előismeretek sem kellenek, csak józan paraszti ész. :)

 

Nyilván a Függetlenség Napjás vírus betöltés cucc minden értelmesebb nézőnek feltűnt.... (már aki konyít valamennyit az informatikához).

De akkor a StarGate sorozatok megoldásai is furák (kétség kívül azok, mert Ős és Goa'uld, valamint Lidérc technológiát használtak USB-n keresztül) .... mégsem fogtam a fejem és sírtam minden egyes ilyen jelenetnél.... meg is ölte volna a szórakozásomat!

Bár igen, a Stargate megvalósításaiban is van gyökeres baromság (kezdjük ott, hogy minden bolygón mai angolt beszélnek, és fejezzük be ott, hogy a világot csak tökös amerikai faszagyerekek tudja csak megmenteni... na jó, az Atlantisban már van egy töketlen kanadai is :evil: ). Viszont a komputeresdire legalább abban van egy - bár kissé faramuci, de azért annyira nem elképzelhetetlen - megoldás. Mivel éveken át foglalkoztak az idegen technológiákkal, így már kifejlesztettek fordító programokat, és csatlakozó eszközöket (szóval nem közvetlen USB-vel dugják rá a Dell laptopot a goa'uld számítógépre). Úgyhogy, valamivel reálisabb a helyzet, mint a Függetlenség napjában.

 

De lehet. Mégpedig a Battle: Los Angeles. Legalábbis remélem. Nekem az lesz az "igazi" Függetlenség napja. Mondjuk azt hozzá kell tenni hogy én Emmerich látványfilmjeiben eddig mindíg csalódtam akkora marhaságok voltak benne. Csak egy kicsit kéne elmozdulni a realitások felé, nem nagyon. Engem annyira kiábrándítanak az ilyesmik. Pedig csak figyelni kéne.Mondjuk egy Transformers-filmnél ezt nem várom. Viszont azt igen hogy pl lövöldözésnél ha egyenesen tartanak egy fegyvert akkor ne a rohanó főhös elött pattogjanak a golyók. Persze tudom, várhatom. :D

Szerintem azért ne remélj sokkal többet a B:LA-tól. Jó, talán nem lesznek olyan szuperhősös megoldások, mint az ID-ben, de már a trailerben van néhány eszement hülyeség, amik egy fokkal sem jobbak, mint az ID-ben (például a katonai megoldások, amit korábban is említettem).

Arról nem beszélve, amit Ody is írt Ha ilyen jellegű filmet reálisan akarnak ábrázolni, akkor ha nem is öt perc alatt, de a filmnek úgy kell végződnie, ahogy én remélem, hogy végződik: az emberiségnek vége. Mert egy csillagközi utazásra képes fajnak mi, akik még a 384 402 kilométerre lévő Holdat is csak nyögve nyelősen tudjuk elérni, a csillagászati léptékkel mérten pedig a küszöbünkön lévő szomszéd bolygó meg egy távoli vágyálom, hát kérem... öt percbe telne dezintegrálni a lakosságot mindenestül. Eleve már az marhaság, hogy egy ilyen faj leszáll és földközelben intéz el minket. Hogyne! Már az űrből elintézhetnének minket, szóval ezen a téren az ID már több realitást mutat.

 

Egy film mindig film, akár a valóság az alapja, akár nem. Filmként kell jól működnie, méghozzá úgy, aminek szánták (magyarul, egy látványfilmtől nem várunk drámai mélységet, ellenben legyen szórakoztató). A lényeg, hogy aki megnézi, és aminek megnézi, élvezze azt :) Magyarán, a Függetlenség napja egy nagy marhaság, annak is nézzük, és nagyon jókat lehet szórakozni a h*lyeségein. Nem kell többet várni, mint egy vígjátékféleséget. Sok mai ökörködős filmnél jobb.

Én szoktam nézni úgynevezett művészfilmeket is (ez is milyen lökött megnevezés már, nem értek egyet vele), olyan filmeket, amelyekről sokan nem is hallottak ezen a fórumon (sem). Mégis, a Social Network nekem sem adott annyit, hogy azért mindjárt Oscart kapjon. Lehet, hogy csak egyszerűen nem az én világom, de többet nem tudok elmondani róla, mint hogy egyszer nézhető volt.

Pontosan így van. Aki Transformersre ül be, az ne várjon tőle Keresztapát, aki a Social Networkra (amit mellesleg még nem láttam, és nem is valószínű, hogy fogok), az meg ne lepődjön meg azon, hogy nem a Tron Legacy pörgött le előtte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Uuuuúúú!

Végre megnéztem a Social Networköt. Nagyon ott van, nagyon tetszett! Egy pillanatnyi üresjáratot sem éreztem benne. Csak azt sajnálom, hogy nem moziban láttam. Mondjuk érdekes, hogy az Oscaron ráharaptak: erre film "szakértő" ismerősöm azt mondta, hogy a Facebook film nem egyedi, nem extravagáns, egyszerűen csak tökéletes. A mai "bevett" filmgyártási technológiák teljes arzenálját használja, és ráadásul remekül, ezért vannak oda érte a kritikusok. Én nem értek hozzá (ő nálam jobban), lehet, hogy nem pont így fogalmazott, de valami ilyesmi volt a lényeg.

 

Én csak annyit tudok, hogy nagyon tetszett. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát... a kulcsszó (vagy kulcsnév) David Fincher.

Nagyszerű rendező, és a 'Szociális Netvörkben' is megmutatta, hogy egy rendkívüli adottságokkal bíró direktor.

Ennek ellenére nekem ez a film egyszerűen NEM jött be, a témája valami elképesztően irritál.

Oscart mindenképpen adnék David Fincher-nek, de nem ezért a filmért. Szívem szerint én az idei Oscart Nolannak adnám oda. (Rendezőnek járó Oscar... nyilván, a legjobb filmnek járó Oscart meg pláne nem adnám a 'Pofakönyv' filmnek)

 

De ahogy mondtam, meg fogom nézni újra, aztán meglátjuk, hogy változik-e a véleményem.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A ID4-nél azért ne felejtsük el, hogy ama bizonyos számítógépes baromságot az idegenek követték el először, mikor is a földi műholdakat használták fel kommunikációnak. Innen meg már csak egy "apró" lépés, hogy a kábelteches-komputerzsenink írjon egy kompatibilis vírust. Szóvak ha az idegenek rendszere befogadta a műholdakhoz használt programkódot, akkor nem nagy kunszt, egy ugyanolyat írni csak vírus formájában. A Sci-fi terén persze. ;):P:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, persze, álmainkban. Azért egy műholdjel használata és egy program értelmezése között van egy ici-pici szakadék. Nagyjából akkora, mint a Kis Polski és a Nemzetközi Űrállomás között. Mintha azt mondanád, hogy azért, mert a Sokol rádióval befogtad a rádiójelet, már képes vagy linuxra windows operációs rendszerre írt programot telepíteni. Azért a sci-fiben nem árt, ha a sci is teljesül, nem csak a fi. Persze lehet jönni, hogy a sci-fiben bármi lehet, mert azért sci-fi, de ez hülyeség. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy film mindig film, akár a valóság az alapja, akár nem. Filmként kell jól működnie, méghozzá úgy, aminek szánták (magyarul, egy látványfilmtől nem várunk drámai mélységet, ellenben legyen szórakoztató). A lényeg, hogy aki megnézi, és aminek megnézi, élvezze azt :) Magyarán, a Függetlenség napja egy nagy marhaság, annak is nézzük, és nagyon jókat lehet szórakozni a h*lyeségein. Nem kell többet várni, mint egy vígjátékféleséget. Sok mai ökörködős filmnél jobb.

Én szoktam nézni úgynevezett művészfilmeket is (ez is milyen lökött megnevezés már, nem értek egyet vele), olyan filmeket, amelyekről sokan nem is hallottak ezen a fórumon (sem). Mégis, a Social Network nekem sem adott annyit, hogy azért mindjárt Oscart kapjon. Lehet, hogy csak egyszerűen nem az én világom, de többet nem tudok elmondani róla, mint hogy egyszer nézhető volt.

 

 

Szerintem ezt sokan tudjuk, de egy ilyen filmnél nem törődünk vele, mert egy paraszthajszálnyira sem lehet komolyan venni :)

 

 

Én akkor egy különleges állatfaj vagyok. :D Én a látványfilmtől is elvárok bizonyos fokú realitást. Nem vagyok annak a híve hogy mivel látványfilm ezért a legrettenetesebb ostobaságokat is bele kell tenni. A lényeg hogy el tudjam hinni a moziban hogy az amit látok megtörténhet. Nem érdekel minek szánták. Mert akkor azt hiszem hogy hülyének néznek. Emmerich filmjeiben folyamataosan azt érzem miközben nézem őket hogy ez a pali hülyének néz? 3 percenként találok olyat benne hogy az agyam égnek áll. bBy ezt sokkal intelligensebben teszi. A Transformersmél el tudtam hinni hogy a katonák a valóságban is így harcolnának(persze Dzséjt mondta hogy nem de el tudtam hinni). Bizonyos fokú marhaságot elviselek, de amikor már nagy van akkor már nevetni sincs kedvem és a film felejtős.

 

Dzséjt: Mintha azt mondtad volna hogy az L A-ban elég hitelesek a dolgok. Igaz írtál is olyat ami nem. Én bízom benne hogy komoly lesz. Azaz azt lássam a filmen ,hogy milyen lenne ha tényleg leszállnának az UFO-k és elkezdenék agyonlőni az embereket. Rettegjen mindenki, löjjék agyon a gyerekeket az anyjuk karjában. Emiatt őrűljön bele a fájdalomba az apa. Ne olyat hogy Simth mint valami bolond vigyorog az egész filmben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már amcsik, meg valóság, vagy az afelé való közelítés akkor tényleg valahol az Over there környékén kell kilyukadni. Olyan sose lesz, hogy nyílt rohamos, vetődéses, félkezes M-60-as tigrisbukfences csatákat vívnak a valóságban. :) Először szépen megbújnak valami fedezék mögött ami vagy van, vagy csinálnak egyet, aztán megy a hívás az éppen az aktuális légibázisra vagy anyahajóra némi légitámogatásért, ha az nincs akkor egy Bull s*** után indítanak az "R-beszélgetést" a tűzérséghez. No ha, az se tud segíteni akkor F*cking Bull s*** és a kiskatona teleh*gyozza-sz*rja a felnőtt pelenkáját, majd kezdődhet a roham az ellenséges célpont ellen. Ha mázlija van akkor nem hajtogatják köré Abdullah-ék a F*cking Big One Hammert és megússza karcolással. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már amcsik, meg valóság, vagy az afelé való közelítés akkor tényleg valahol az Over there környékén kell kilyukadni. Olyan sose lesz, hogy nyílt rohamos, vetődéses, félkezes M-60-as tigrisbukfences csatákat vívnak a valóságban. :) Először szépen megbújnak valami fedezék mögött ami vagy van, vagy csinálnak egyet, aztán megy a hívás az éppen az aktuális légibázisra vagy anyahajóra némi légitámogatásért, ha az nincs akkor egy Bull s*** után indítanak az "R-beszélgetést" a tűzérséghez. No ha, az se tud segíteni akkor F*cking Bull s*** és a kiskatona teleh*gyozza-sz*rja a felnőtt pelenkáját, majd kezdődhet a roham az ellenséges célpont ellen. Ha mázlija van akkor nem hajtogatják köré Abdullah-ék a F*cking Big One Hammert és megússza karcolással. :)

 

 

Én is így gondolom. Valahol láttam ésn is egy doksifilmet hogy ha ellenállás van akkor a légierőt hívják mely lebombázza a házat mely a lövészt rejti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre valaki elmondta közérthetően, amit én is megpróbáltam elböfögni már párszor.

Köszi MissKarrde!!

Igazán nincs mit, csak leírtam a véleményem :oops:

 

Uuuuúúú!

Végre megnéztem a Social Networköt. Nagyon ott van, nagyon tetszett!

Sejtettem, hogy neked tetszeni fog :)

 

Én akkor egy különleges állatfaj vagyok. :D Én a látványfilmtől is elvárok bizonyos fokú realitást.

Sebaj, ez legyen a legnagyobb bajod :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is így gondolom. Valahol láttam ésn is egy doksifilmet hogy ha ellenállás van akkor a légierőt hívják mely lebombázza a házat mely a lövészt rejti.

Néha elalvás előtt elcsípem ezeket a kiképzős dokumentumfilmeket és sokszor csak pislogok, hogy miket el kell viselniük. Nagyon kemények a programok. Mondjuk a testi erővel, meg fizikai kiállással nem hinném, hogy aki már végigcsinálta az ilyennel küszködne a harctéren, viszont a lelki megpróbáltatások az már más tészta. Ha azzal nem kondicionálják eleget, cseszhetik a modern cuccossal meg az ötvenes bicepsszel. Amcsiknál amúgyis nagy előny a légierő. Szárazföldön nagyon el vannak maradva, főleg ha az M-1-essel nem tudnak hegyet mászni. El lehet nagyon csúnyán kenni ám a szájukat ha a terep nem a technikájukat szolgálja ki.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Néha elalvás előtt elcsípem ezeket a kiképzős dokumentumfilmeket és sokszor csak pislogok, hogy miket el kell viselniük. Nagyon kemények a programok. Mondjuk a testi erővel, meg fizikai kiállással nem hinném, hogy aki már végigcsinálta az ilyennel küszködne a harctéren, viszont a lelki megpróbáltatások az már más tészta. Ha azzal nem kondicionálják eleget, cseszhetik a modern cuccossal meg az ötvenes bicepsszel. Amcsiknál amúgyis nagy előny a légierő. Szárazföldön nagyon el vannak maradva, főleg ha az M-1-essel nem tudnak hegyet mászni. El lehet nagyon csúnyán kenni ám a szájukat ha a terep nem a technikájukat szolgálja ki.

 

Meg teljesen alkalmatlanok gerillaharcra, mikor várost kell elfoglalni házról-házra. Afganisztánban esélyük sincs nyerni, hacsak nem atommal. Én is este kapom el a Killzone-t, de mindig a közepén. Már kerestem neten de sehol nincs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a fantasztikus előzetest látnotok kell!

Tarr Béla ezzel a filmmel nyert Ezüst Medvét a berlini filmfesztiválon. Óriási elismerés!

Fantasztikus! Lehengerlő! Egyszerre érződik a magány sivársága és a mélyből fakadó fény mely lángra gyújtja a remény sugarát. Hihetetlen! Oscart neki!

 

Meg golyót a fejibe, hogy ilyenre b*ssza el a pénzt. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nekem már egy kicsit túl művészi

Van különbség a művésziség és a művészieskedés között. Ez a film szerintem az utóbbiba tartozik, mint az összes többi hasonszőrű "művészfilm". Egy Watchment pl sokkal művészibbnek tartok, ami miatt tudom sokan meg is köveznének.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Mintha azt mondtad volna hogy az L A-ban elég hitelesek a dolgok. Igaz írtál is olyat ami nem.

Hát ez az, van benne hitelesség, de akad benne olyan is, ami a közönségnek szól, a valósághoz viszont köze nincs. Teljesen valóságos filmet nem lehet csinálni, mert az már nem lenne szórakoztató.

 

Ha már amcsik, meg valóság, vagy az afelé való közelítés akkor tényleg valahol az Over there környékén kell kilyukadni.

Inkább a Generation Kill-nél lyukadjunk ki. Bár az Over There személy szerint jobban tetszik, csak van két apró gond vele, ami miatt mégsem elég hiteles. Csak nem tudták kikerülni a "mi az amerikai faszagyerek" mentalitást, és túl alacsony volt a költségvetés. Mikor az egyik sebesültet UH-1-essel mentették ki, egy olyan helikoptertípussal, amit az amcsik a közelébe sem vittek Iraknak, hát azon jót mosolyogtam. Sajna a készítőknek nem volt pénzük se valódi Black Hawkra, se CG Black Hawkra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tőzsdecápák 2

 

Valami írdatlan jó film volt. Simán hozza az első színvonalát. Sőt, szerintem még túl is szárnyalja. Dougla sziporkázik újra Gekko szerepében. Labeouf nem annyira jó. Nem tűnik hiteles brókernek mint anno Charlie Sheen. Josh Brolin pedig nagyon jól játsza a mai "Gekkot". A film a 2008-as válság kitörésének idején játszódik így tudhatunk meg plussz dolgokat róla. Persze vannak olyan kifejezések amiket nem nagyon értettem(most nézek utánuk) pl shortolás, de a film megértéséhez nélkülözhetők ezen ismeretek. Nyilván Donát, Bomarr, Pildi fogja tudni mikről van szó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.