Ugrás a kommentre

Csillagászat, kozmológia, űrkutatás


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Az a gáz, hogy amikor már látják, hogy a tudomány csődöt mondott, akkor is csak szajkóznak.
Mi az hogy csődöt mondott a tudomány? Miben? Hol, mikor?

Ez egy több milliárd éves, nálunk "kicsit" nagyobb méretű bolygó. A szökőár az szökőár, amit számtalan környézeti tényező alakít ki. Megint megkérdem, mi a fenét bizonyít az hogy egy tudomány által tökéletesen leírt jelenség pusztításokat okoz, csak azért mert nem elég fejlett a technika?

Zárjuk be a kórházakat, kapcsoljuk le a betegeket a lélegeztetőről, majd Isten meggyógyít mindenkit! Holnap első dolgom az lesz hogy visszamászok a fára, kinek kell az ördög aljas technikája.

 

Lok Durd: Ezek a fizikai szabályok nem csak úgy vannak magukban, hogy valaki azt mondta hogy E=m*c2 és kész. Kvázi mind visszavezethető az ősrobbanásig.

De ha elolvasol egy témába vágó könyvet, nem lesznek ilyen kérdéseid szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csakhogy van rá igazolás, hogy létezik. Persze nem abban a formában, ahogy a középkorban imádták, meg ma a Hit Gyüliben gondolják. Tudniillik Isten te vagy és Mindenki.m Gondolj arra az életedben, mikor azt hiotted véletlen volt valami. Na hát az nem véletlen volt.
Jaj.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lok Durd: Ezek a fizikai szabályok nem csak úgy vannak magukban, hogy valaki azt mondta hogy E=m*c2 és kész. Kvázi mind visszavezethető az ősrobbanásig.

Én nem is ezt állítottam, de mindegy, látom nem érted, hogy mit akartam mondani.

 

Nem tudom, hogy milyen kérdésekre gondolsz, mert én egyet se tettem fel. A téma pedig nem izgat annyira, mert nekem van egy elképzelésem a világról, és nem hiszem, hogy valami fizikus nekem be tudná bizonyítani az elméleteivel, meg képleteivel, hogy rosszul látom a dolgokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi az hogy csődöt mondott a tudomány? Miben? Hol, mikor?

Ez egy több milliárd éves, nálunk "kicsit" nagyobb méretű bolygó. A szökőár az szökőár, amit számtalan környézeti tényező alakít ki. Megint megkérdem, mi a fenét bizonyít az hogy egy tudomány által tökéletesen leírt jelenség pusztításokat okoz, csak azért mert nem elég fejlett a technika?

Zárjuk be a kórházakat, kapcsoljuk le a betegeket a lélegeztetőről, majd Isten meggyógyít mindenkit! Holnap első dolgom az lesz hogy visszamászok a fára, kinek kell az ördög aljas technikája.

 

Lok Durd: Ezek a fizikai szabályok nem csak úgy vannak magukban, hogy valaki azt mondta hogy E=m*c2 és kész. Kvázi mind visszavezethető az ősrobbanásig.

De ha elolvasol egy témába vágó könyvet, nem lesznek ilyen kérdéseid szerintem.

 

 

Mond már meg mitől esett le egy szívalakú hamutartó mgától az ablakpárkányról? A tudománytól? Kit gyógyít meg Isten te????????? EZT az életedet megmenti a tudomány, hogy vegetálsz. És a következőt vagy az előzőt ki menti meg? Az orvos?

 

Nézd meg a "Beszélgetések Istennel+ címü filmet. Magyarázd meg tudományosan amit abban látsz. Pl hogy pont akkor hallgat el a légkalapács mikor megszólal a telefon. A Technika csodája. Ugyan már ,csak fifgyeld a jeleket. A csávóval megtörtént a zeset.

Barátaimma szintén történtek dolgok.

Velem történt csaj szinten. De persze ez a tudomány műve. :rock::hmm::) :) Főleg az ,hogy soha addig nem tartott a vérzése mint mikor összejöttünk. Prezs véletlen. Közben egyértelmü ,hogy jelzés jöt fentről ,hogy nem illünk össze. De gy csomó ilyenem van.

De Ody "jaj" ozik. Azaz mindenki holthülye ő a nagyokos technokrata.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De jó, beleköthetek Dzséjtbe most :D

Isten nagy betű, mivel nálunk ez a neve, te meg az utolsó előfordulásán kívül mindenhol kis betűvel írtad. Kis betűvel akkor kell írni az istent, ha mint köznévre gondolsz. Pl. a viz istene.

Teljes mértékben igazad van :clap:

 

Csillagászat???

Arra próbáltam kilyukadni ezzel, hogy az isten és a tudomány megfér egymás mellett, ha nem vakon és szó szerint hiszünk az egyikben, hanem nyitottan állunk mindkettőhöz. A viccbeli bácsika elutasította a hajót és a helikoptert, ami ugye a tudomány vívmánya, mert vakon hitt valamiben, ami sosem jön el. Senki elé sem fog leszállni isten és emeli ki a bajból. De miért ne adhatná meg isten mind azt a tudományt és az abból származó technológiát, ami megmentheti az életünk? Levezetve, isten teremtette azt az embert annyi ésszel, hogy feltalálta a hajót és a helikoptert, ami aztán kihúzhat minket a csávából. De isten gyermekei az orvosok, a mérnökök és a többi ember is, ugyebár? Akkor az ő tudásuk, az ő általuk létrehozott technológia közvetve miért nem isten művei? Vak az az ember, aki hisz, de nem ezt látja, hanem valami természetfeletti csodára vár, és persze fordítva is, vak az, aki csak abban hisz, amit racionálisan meg lehet magyarázni. Mert van, amire tényleg nincs magyarázat... még...

 

Persze én sem vagyok istenhívő, de hiszek abban, hogy lehet valami misztikus csodaalak, csak nem tudunk róla. Egész pontosan, abban hiszek, hogy bármi lehetséges, csak nem tudunk róla. Menjünk vissza ezer évet egy repülővel, és eljátszhatjuk istent. Miért? Mert ezer évvel ezelőtt egy csoda lenne embert repülni látni, mivel az akkor élt embereknek gőzük sem lenne arról, hogyan lehetséges ez. Vagy menjünk vissza a kőkorba egy öngyújtóval, és újra istenek vagyunk. És ki tudja, mit fedezünk fel a jövőben, ami mai szemmel csodaszámba menne. Tehát, miért ne lenne lehetséges, hogy anno tényleg létezett egy akkor természetfelettinek tűnő lény, ami megjelent a Földön itt-ott, csak még nem értettük? Tudom, kicsit Dänikenes a dolog, és nincs rá bizonyíték, de egyrészt, ezek az istenek kialakultak valamiből, másrészt, még nem vetném el emiatt a lehetőségét. Persze kétlem, hogy máig figyel minket, és mindenkit személyesen, és dönt a sorsunkról, de azt nem vetem el, hogy régen nem létezett valami, amiről így vélekedtek.

 

Másrészt, nekem ugyanolyan meredek, hogy megsaccolják az univerzum méretét, vagy, hogy kijelentik, hogy márpedig az élet csak olyan lehet, mint itt a Földön, mint a teremtés, vagy Noé története. Egyiket sem értem, és egyiket sem hiszem el. A tudomány is állított már sok-sok hülyeséget, és a vallási könyvek is tele vannak sok-sok hülyeséggel.

 

Mi van skaccok, tegnap front volt, hogy pár topicot kitöltenek ezek a beszólások, jól megmondások? :( Isteni jel? Beavatkozás? :D Bolygóegyüttállás?

Én durci voltam, az fix, de innét nézve Frenkie-nek is rossz napja lehetett :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Csillagászat kérdést a topikra értettem...

 

És én nagyon szeretem a csillagászatot, meg elgondolkodni erről az egész univerzum dologról. :clap:

 

Ezt is akkor találtam ki, mikor valami ilyenen gondolkodtam: (És ezt egy oldallal előrébről másoltam be.)

 

"Miért van az, hogy azt hisszük, hogy csak olyan lény létezhet rajtunk kivül, ami olyan mint a mienk?

 

Miért kéne mindenáron lélegezni egy lénynek? Miért kéne agyának lennie?

 

Képzeljetek el egy olyan lényt, amit nem lehet elképzelni. Ha elég sokat gondolkodsz rajta, elég sok minden érdekes juthat az eszedbe"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mond már meg mitől esett le egy szívalakú hamutartó mgától az ablakpárkányról? A tudománytól? Kit gyógyít meg Isten te????????? EZT az életedet megmenti a tudomány, hogy vegetálsz. És a következőt vagy az előzőt ki menti meg? Az orvos?
Ez tetszik. Az oké Istennek hogy a háborúban milliók halnak meg, pedofilok naponta tevékenykednek, de ha Frenkie össze akar jönni egy csajjal akkor riadó, lefújja a hamutartót a polcról.

 

A másikkal kapcsolatban én csak azt tudom javasolni mint egy pelyhedző állú kis suhanc, hogy inkább ezzel az életeddel törődjél. Tudom lehet úgy élni hogy hiába sz*r az élet, majd a következő jobb lesz, de én inkább a mának élnék.

Nézd meg a "Beszélgetések Istennel+ címü filmet. Magyarázd meg tudományosan amit abban látsz. Pl hogy pont akkor hallgat el a légkalapács mikor megszólal a telefon. A Technika csodája. Ugyan már ,csak fifgyeld a jeleket. A csávóval megtörtént a zeset.

Barátaimma szintén történtek dolgok.

Volt már ez a téma pár hónapja, de megint csak ugyanazt a pár szót tudom említeni: a nagy számok törvényei.

Hat milliárd ember él ezen a bolygón. Ez a hat milliárd ember naponta mondjuk úgy 18 órát van ébren, ami 108 (hehe) milliárd óra, vagy 388800 milliárd másodperc. Ez évente 121912000 milliárd másodpercet jelent.

Egy ember mondjuk él átlagban 70 évet, így ez lesz 9933840000000000000 másodperc.

Na most gondolj bele hogy hány ember fog az élete során egy számára valamit jelentő véletlenséget észlelni, amit csodának fog fel?

 

Ez kérem szépen egy mindenre kiterjedő és mindent megmagyarázó még csak nem is tudományos, de józan paraszti ésszel átgondolt magyarázat, köze sincsen a technikához (ha már itt tartunk, mi a fenének hozza fel minden hívő ember a tudományt, ha valaki szembemegy a véleményével? Mi köze van az egészhez?)

Szerkesztve: - Obi1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt véleménye áll hozzám a legközelebb. Frenkie, kicsit túlreagálod a dolgot.

 

Létezhet egy felsőbb entitás, anélkül, hogy tudnánk róla, vagy bizonyítékunk lenne rá, hiszen sok mindent nem értünk mi még emberek. De én nem ebben hiszek, inkább racionálisan próbálok a dologhoz állni. Az események véletlen láncolata és ÉN alakítom az életem. Néha így, néha úgy, de azért igyekszem a legtöbbet kihozni belőle... :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A másikkal kapcsolatban én csak azt tudom javasolni mint egy pelyhedző állú kis suhanc, hogy inkább ezzel az életeddel törődjél.

Szerintem nem kell ilyen tanácsokat osztogatni, mivel az embereknek általában van egy határozott életfelfogásuk min nem tudsz se te, se más változtatni ilyen formában. Én elfogadom, hogy te, és sok más ember nem hisznek egy felsőbbrendű teremő létezésében, de azért örülnék, ha te meg általában az ateisták nem néznék komplett hülyének, vagy naivnak a vallásos embereket. Hidd el, hogy mi is rendelkezünk elegendő tudásanyaggal ahhoz, hogy el tudjuk dönteni, hogy mit tartunk igaznak. Úgyhogy nem ártana, ha egy kicsit toleránsabb lennél más véleményével szemben. :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem kell ilyen tanácsokat osztogatni, mivel az embereknek általában van egy határozott életfelfogásuk min nem tudsz se te, se más változtatni ilyen formában. Én elfogadom, hogy te, és sok más ember nem hisznek egy felsőbbrendű teremő létezésében, de azért örülnék, ha te meg általában az ateisták nem néznék komplett hülyének, vagy naivnak a vallásos embereket. Hidd el, hogy mi is rendelkezünk elegendő tudásanyaggal ahhoz, hogy el tudjuk dönteni, hogy mit tartunk igaznak. Úgyhogy nem ártana, ha egy kicsit toleránsabb lennél más véleményével szemben. :clap:
Azt hiszem nem én voltam az aki az egészet azzal elintézte hogy ő tudja csak az igazságot, aki mást mond az azért van mert nem elég tapasztalt és érett. A "akármitisimondaszúgyisnekemvanigazammertvénrókavagyok" meg csak bólogat helyesen, mert természetesen ha valaki nem tud már mit mondani csak azzal lehet jönni hogy ő aztán mennyire tapasztalt.

 

Ha tiszteljük egymás hitét akkor alapvetően tiszteljük is egymást, attól nem leszek kevesebb ember mert a másik kétszer annyi idős mint én.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hitről nem lehet senkit meggyőzni, akármelyik oldalon is áll. Az egész vagy szívből jön, vagy nem jön. :(

 

Egyébként az én világnézetemhez is Dzséjté áll a legközelebb. Az a hajós példa meg egyenesen kitűnő. :clap: Ilyenkor érti az ember azt a mondást, hogy "Segíts magadon, és Isten is megsegít."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha tiszteljük egymás hitét akkor alapvetően tiszteljük is egymást, attól nem leszek kevesebb ember mert a másik kétszer annyi idős mint én.

Ebben teljesen igazad van.

 

Amúgy vicces, hogy pont a "Man of Faith" képét használod avatarnak :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az amerikai űrügynökség, a NASA a Creative Commonsszal és a Flickr képmegosztó oldallal együttműködve tett közzé rendkívüli, 180 képből álló galériát, amely az űrkutatás kezdeteitől napjainkig ívelő időszakot mutatja be. Az alábbi összeállításban ebből közlünk válogatást.

http://hvg.hu/nagyitas/20100908_nagyitas_n..._urkutatas_foto

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi1: A vitát te kezdted, hogy bezzeg a tudomány. Azaz érdemben nem lehet erről beszélni. Te(és Ody) hisztek valamit ami nem baj, de egyből azzal kezdeni, hogy Jaj meg mi van az gáz. Ez a téma is a politika szintjére jutott nálam ,nem lehet róla dumálni mert sértegetés meg holthülyének nézésnek van az ember kitéve.

A kort csak azért írtam mert fiatalkoromban így gondoltam mint te mivel akkor még nem tapasztaltam meg olyan dolgokat amik miatt ma ezt gondolom. Sorry, nem akartalak ezzel bántani, biztos van olyan dolog amiben te tök jó vagy én meg hülye. :lol:

Pl egy haverom annak idején el akart hívni a Hit gyülibe de mondtam neki hogy hagyjál békén, ezt a mai napig tartom, mert valami baromi nagy átverésnek tartom. Már ott kezdik, hogy te bűnös vagy megszületésed óta.

 

Na akkor az én hitvallásom. Én úgy gondolom, hogy semmi sincs véletlenül, mindennek oka van, nem véletlenül találkozunk emberekkel stb. Van egyfajta magasabbrendü erő, amit akár hívhatunk sorsnak is ,nem kell feltétlenül Istennek hívni amely bizonyos útmutatókat tesz eléd. Viszont a döntés a tied, hogy rálépsz erre az útra vagy nem( márha rájössz egyáltalán, hogy a helyzet ami elé állítva vagy az "felülröl" jött). Sok életen megy ez keresztül és minden életben meg kell tapasztalnod bizonyos dolgot. Pl ha ebben az életedben mondjuk gyereket kell nevelned, de nem akarsz az élet(sors) úgyis addig próbálkozik amíg lesz egy gyerek akiről gondoskodnod kell.

Namost a boldog életet én akkor látom, ha rájövök(lehetőleg minnél hamarabb), hogy ebben az életemben mi a feladatom. Pl jóbarátomnak a család volt most kijelőve. Talált is egy lányt aki az "igazi" és nagyon jól megvannak, most fog születni a 2. gyermek.

Azaz hiszek a reinkarnációban.

Feltehető a következő kérdés, hogy vajon miért hiszek a fentiekben? Mert rengeteg utalást találtam az életemben erről és mivel nyitott embernek tartom magam ,ezért figyeltem a jelekre.

Egy példán keresztűl megpróbálom megvilágítani a dolgokat.

Pár évvel ezelött egy hölggyel összejöttem. Első randira sárga rózsát vittem neki amiről nem tudtam ,hogy az a szakítás jele(1. jel). E-maileztünk és írja, hogy arra figyelt fel a munkahelyén, hogy a szív alakú hamutartó, leesett a párkányról és összetört, pedig senki nem nyúlt hozzá.(2. jel). Találkoztunk és hát "arra" tértünk volna rá. Kiderült hogy soha ennyi ideig nem tartott a havibaja.(3. jel), majd elmesélte hogy a 20 éve nem látott első szerelmét látta a Nyugati postával szemben, aminek ugye szinte nulla az esélye(4. jel).

A fentiekből következik, hogy a Sors, Isten nevezhetjük ahogy akarjuk jeleket küldött, hogy nem illünk össze. Meg is beszéltük és elváltunk egymástól. Na ezért hsizek, mert biztos vagyok benne hogy nem voltak véletlen dolgok. 1-et még hajlamos lennék én is véletlenre bízni de 4-et nem.

Szóval ez az (egyik) oka a hitemnek de nem vagyok bigott vallásos.

Namost ezen el kéne gondolkodni és nem hülyeségnek titulálni mindjárt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak a tudományt mi, emberek hoztuk létre, és épp ezért nem is kezelem úgy mint egy az emberektől különálló erőt. Mostanra ez olyan szintre fejlődött, hogy csodálatos dolgokat tudunk vele létrehozni, csak magunktól, mindenféle Isteni beavatkozás nélkül. A tiszteletem az embereké, nem a tudományé. Az emberek azok akik nap mint nap mentenek meg életeket, nem a tudomány, nem az Istenek.

 

Amit maximum bekajálnék, hogy valami létrehozta az ősrobbanást, úgy mint ahogy én nemrég bekapcsoltam a számítógépet. De szó sincs szerintem ilyen beavatkozásokról, meg big brotherről aki mindent figyel. Az univerzum több milliárd éves történelmében mi csak egy apró pont vagyunk, ha valami létre is hozta ezt az egészet, biztos hogy nem arra hegyezte ki a dolgot hogy akkor majd 13 milliárd év múlva jönnek az emberek, és azzal fogok szórakozni hogy az ő sorsaikat irányítom. A Biblia szintén kuka nálam, az ilyen keresztény/katolikus és társai vallásoknak minden egyes porcikáját gyűlölöm. Nem kell max pár száz év és valószínűleg kihal az emberiség, akkor vége a játéknak? Az univerzum eddig is megvolt emberek nélkül, ezután is meglesz.

 

A példádról annyit hogy láttunk már meglepően véletlen dolgokat, most volt belőle négy. Arról most nem tudok nyilatkozni érdemben hogy a hamutartó hogy esett le, biztos nem magától. Pont te mondtad hogy ha egy megtörténik ezek közül akkor te azt véletlennek fogod fel, hát akkor is ez történt, csak az aznapi(heti?) eseményekből te több véletlennek tulajdonítottál jelentést mint általában, valljuk be éltél eleget hogy egy ilyet megtapasztalj. És egy kérdés: Az hogy sárga rózsát veszel, azt ki mondta neked? Ha te gondoltad ki, akkor azt mondod hogy Isten gondoltatta ezt ki veled, ezáltal ő irányítja az emberek gondolkozását?

 

Ha én most kimegyek az utcára és szélcsendben rámhullik egy levél, annak mennyi az esélye? Nem sok, de nem tulajdonítok neki semmit, mert számomra lényegtelen. Megyek tovább és amikor megyek át az úttesten, rámdudál egy autó. Mennyi annak az esélye, hogy pont akkor, abban a percben ez történjen? Nem sok, de megint csak lényegtelen a dolog. Megyek tovább, és összefutok egy volt osztálytársammal. Mennyi annak az esélye, hogy egy osztálytársammal összefussak pont ott, pont abban az időben? Nem sok. Haladok tovább, és látok egy LOL rendszámú autót. Mennyi egy ilyen rendszámnak az esélye, és annak hogy pont akkor, pont ott belebotoljak? Nem sok.

Egy perc alatt szinte végtelen véletlenséget lát az ember, de csak töredékének tulajdonít értelmet. Itt most csak négyet emeltem ki 20 másodpercből, amiknek az esélye amúgy nem lenne sok külön-külön, és egyáltalán nem valószínűbbek mint a te véletlenjeid. A különbség az hogy te társítani tudod a véletlenjeidet, amik mellesleg nem 20 másodperc alatt zajlottak le. Másszóval az eseted a matematikával teljes mértékben leírható, teljesen természetes, és semmi különleges nincs benne.

 

Nekem meg ma randi előtt két órával kifolyt a zsebemben a tollam, és tetőtől-talpig kék lettem. Ezt is tulajdonítsam annak hogy nem kéne összejönnöm a lánnyal? Hát Istennek jó sok tollat kéne ahhoz összetörnie.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézd, a tudományt én sem vetem meg, hisz kihasználom minden porcikáját. Pl szedem a gyógyszert ha beteg vagyok stb..

Azt nem tudom megmagyarázni neked miért érzem úgy hogy van egy felettünk álló hatalom. Mint írtam ez csak egy példa volt de több is történt ilyesmi velem. Egyszerűen érzem és kész.

De azt is elfogadom esetleg hogy nincs igazam és mindennek racionális magyarázata van. De amíg erre nincs igazolás addig hiszek. Mégegyszer mondom én me úghy hiszek Istenben mint mondjuk a baptisták, hogy a Biblia az szent. Én nem is olvastam.

Különben olyan téged olvasni mintha a saját 18 éves énemet olvasnám. :lol::) Ezt ne vedd negatívumnak. Szerintem az egész nem korfüggő. Én harminc felett kezdtem el figyelni ezen dolgokat.

Azért még annyit hozzáfűznék, hogy ha belegondolsz, akkor milyen ára van a mi mai kényelmünknek? A tengerbe ömlik az olaj, a szeméttől lassan megfulladunk mint az autók kipufogógázaitól. Az ózonrétegnek lassan annyi, amit eszünk az gyakolatilag műanyag(emiatt betegségek), azaz mitől is fejlődünk? A mobiltelefon sugárzása tutkó hogy nem káros ránk nézve?

Szerintem az történik manapság, hogy a Föld összes erőforrását kizsigereljük. Persze bolygónk próbál védekezni(áradás, földrengés stb..), de lassan vége.

 

 

 

 

Csak a tudományt mi, emberek hoztuk létre, és épp ezért nem is kezelem úgy mint egy az emberektől különálló erőt. Mostanra ez olyan szintre fejlődött, hogy csodálatos dolgokat tudunk vele létrehozni, csak magunktól, mindenféle Isteni beavatkozás nélkül. A tiszteletem az embereké, nem a tudományé. Az emberek azok akik nap mint nap mentenek meg életeket, nem a tudomány, nem az Istenek.

 

Amit maximum bekajálnék, hogy valami létrehozta az ősrobbanást, úgy mint ahogy én nemrég bekapcsoltam a számítógépet. De szó sincs szerintem ilyen beavatkozásokról, meg big brotherről aki mindent figyel. Az univerzum több milliárd éves történelmében mi csak egy apró pont vagyunk, ha valami létre is hozta ezt az egészet, biztos hogy nem arra hegyezte ki a dolgot hogy akkor majd 13 milliárd év múlva jönnek az emberek, és azzal fogok szórakozni hogy az ő sorsaikat irányítom. A Biblia szintén kuka nálam, az ilyen keresztény/katolikus és társai vallásoknak minden egyes porcikáját gyűlölöm. Nem kell max pár száz év és valószínűleg kihal az emberiség, akkor vége a játéknak? Az univerzum eddig is megvolt emberek nélkül, ezután is meglesz.

 

A példádról annyit hogy láttunk már meglepően véletlen dolgokat, most volt belőle négy. Arról most nem tudok nyilatkozni érdemben hogy a hamutartó hogy esett le, biztos nem magától. Pont te mondtad hogy ha egy megtörténik ezek közül akkor te azt véletlennek fogod fel, hát akkor is ez történt, csak az aznapi(heti?) eseményekből te több véletlennek tulajdonítottál jelentést mint általában, valljuk be éltél eleget hogy egy ilyet megtapasztalj. És egy kérdés: Az hogy sárga rózsát veszel, azt ki mondta neked? Ha te gondoltad ki, akkor azt mondod hogy Isten gondoltatta ezt ki veled, ezáltal ő irányítja az emberek gondolkozását?

 

Ha én most kimegyek az utcára és szélcsendben rámhullik egy levél, annak mennyi az esélye? Nem sok, de nem tulajdonítok neki semmit, mert számomra lényegtelen. Megyek tovább és amikor megyek át az úttesten, rámdudál egy autó. Mennyi annak az esélye, hogy pont akkor, abban a percben ez történjen? Nem sok, de megint csak lényegtelen a dolog. Megyek tovább, és összefutok egy volt osztálytársammal. Mennyi annak az esélye, hogy egy osztálytársammal összefussak pont ott, pont abban az időben? Nem sok. Haladok tovább, és látok egy LOL rendszámú autót. Mennyi egy ilyen rendszámnak az esélye, és annak hogy pont akkor, pont ott belebotoljak? Nem sok.

Egy perc alatt szinte végtelen véletlenséget lát az ember, de csak töredékének tulajdonít értelmet. Itt most csak négyet emeltem ki 20 másodpercből, amiknek az esélye amúgy nem lenne sok külön-külön, és egyáltalán nem valószínűbbek mint a te véletlenjeid. A különbség az hogy te társítani tudod a véletlenjeidet, amik mellesleg nem 20 másodperc alatt zajlottak le. Másszóval az eseted a matematikával teljes mértékben leírható, teljesen természetes, és semmi különleges nincs benne.

 

Nekem meg ma randi előtt két órával kifolyt a zsebemben a tollam, és tetőtől-talpig kék lettem. Ezt is tulajdonítsam annak hogy nem kéne összejönnöm a lánnyal? Hát Istennek jó sok tollat kéne ahhoz összetörnie.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Különben olyan téged olvasni mintha a saját 18 éves énemet olvasnám. :D :D Ezt ne vedd negatívumnak. Szerintem az egész nem korfüggő. Én harminc felett kezdtem el figyelni ezen dolgokat.
Pedig ez valahol igen. Jól emlékszem amikor anno gyakorlaton tizenhat évesként az egyik kolléganő arról beszélt, hogy ő hisz Istenben és a gondviselésében. Én persze eleresztettem egy félmosolyt, hogy na persze. Azt mondta, ha idősebb leszel te is meg fogod érezni a "jelenlétét". És a fene essen belé, tapasztalok dolgokat :D Mondjuk én nem Istennek hívom, hanem egyfajta entitásnak. Isten nálam abban a formában nem létezik ahogy a hitközösségek vallják. Hogy ő is egy ilyen szellemi lény lehet. Valahol Dzséjt véleménye áll közel ebben hozzám, csak jóval elfogultabban. Dainken nagy hatással volt ebben rám, nomeg más egyéb dolgok ;)

Annyit még hozzátennék, és nem többet, hogy piszok racionálisan igyekszem kezelni a dolgokat, pro és kontra. :) Elég sok magamutogató ember van aki csak hülyíti a népet. :) Tényleg ezt jobb ha magad tapasztalod meg és persze egyfajta nyitottsággal állsz a dolgokhoz.

Most már csak az kéne, hogy ne szívasson állandóan a "sors" :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig ez valahol igen. Jól emlékszem amikor anno gyakorlaton tizenhat évesként az egyik kolléganő arról beszélt, hogy ő hisz Istenben és a gondviselésében. Én persze eleresztettem egy félmosolyt, hogy na persze. Azt mondta, ha idősebb leszel te is meg fogod érezni a "jelenlétét". És a fene essen belé, tapasztalok dolgokat :D Mondjuk én nem Istennek hívom, hanem egyfajta entitásnak. Isten nálam abban a formában nem létezik ahogy a hitközösségek vallják. Hogy ő is egy ilyen szellemi lény lehet. Valahol Dzséjt véleménye áll közel ebben hozzám, csak jóval elfogultabban. Dainken nagy hatással volt ebben rám, nomeg más egyéb dolgok ;)

Annyit még hozzátennék, és nem többet, hogy piszok racionálisan igyekszem kezelni a dolgokat, pro és kontra. :) Elég sok magamutogató ember van aki csak hülyíti a népet. :) Tényleg ezt jobb ha magad tapasztalod meg és persze egyfajta nyitottsággal állsz a dolgokhoz.

Most már csak az kéne, hogy ne szívasson állandóan a "sors" :D

 

 

Lehet hogy most fogsz elküldeni a francba. :D :D Szerintem neked ebben az életedben ezt kell megtapasztalnod.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.