Ugrás a kommentre

6x01 - The Unknown


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Pedig valamilyen kapcsolatának mindenképpen kellett lennie, hiszen Jango nem állíthatott úgy be Kaminóra, hogy "engem bérelt fel Tyranus mintaegyednek." A kaminoiak első kérdése az lett volna: "ki?" Szóval a kapcsolat valamennyire ott lebegett a levegőben, inkább az volt a kérdés, hogy Dooku játszotta-e meg Syfo-Diast a kaminoiak előtt, míg Jangonak Tyranus néven mutatkozott be, vagy külön emberek "alakították" a megrendelőt és a mintaegyed kiválasztóját. Ami meg engem igazán mellbe vágott, az a direkt kapcsolat Tyranushoz (viszont mivel gondosan takarta az arcát, a kaminoiak szerintem nem tudják, hogy Tyranus = Dooku).

 

Jól megvezetett Sidious itt mindenkit. Dooku is koppant (pláne a feje), a Jedik is koppantak (Windu bitang nagyot a flaszteron), a Köztársaság is koppant. De itt a végén azért már elég meredek volt neki a szitu, ez a 66-os parancs szivárgás azért izgalmassá tette az életét szerintem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akár hogy is, a Kaminoiak szerepe elég misztikus a dologban. Donát írta, hogy nagy úrnak szólítják Tyranust, tehát tudhatták a kilétét. De akkor miért takarta az arcát? Szerintem se voltak képben vele kapcsolatban. A sith mivoltáról meg pláne hallgatnia kellett Tyranusnak.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a Nagyúr titulus azért nem sokat jelent. Még csak azt sem mondanám, hogy tipikusan Sith jelző, noha a Star Warsban általában a Sithek kapják ezt a titulust. Ne feledjük, Nala Se és Lama Su láthatóan nincs tisztában különösebben a Jedik mibenlétével sem, hiszen maguk állítják ebben az epizódban, hogy igen különleges kultusz. Ez nekem erőteljesen azt sugallja, hogy azt hiszik: Tyranus is csak egy Jedi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kb. leesett állal néztem végig a részt. Már el is felejtettem milyen jó tud lenni a TCW. Pláne úgy volt nagy a kontraszt, hogy napközben megnéztem a legelső Yodás epizódot, meg a Melavolance-trilógiát és bár mindkét sztori jó, ettől a szinttől jó messze vannak.

Mekkora jelenet már amikor a szállítóhajóban a támadás után az egyik orvos(?) remegve bebújik a fedezékbe majd egy droid lelővése után ki is nyirják :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látom Te is becsatlakoztál Bomarr. :) Gooood. :D Egyébként annak a klónnak látni a szemében a félelmet még úgy is, hogy maszk van rajta. Biztos, hogy szanitéc volt. Persze a jéggé fagyott hullák se voltak kevésbé letaglózóak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

NA végre megnéztem én is a részt, érdemes volt megvárnom az angolt, mert németül tuti nem bírtam volna megnézni.

Eszméletlenül tetszett ez a rész, egy pillanatra nem unatkoztam rajta sőt. Ilyennek kellett volna végig lennie, persze ez könnyű mondani. De itt nem csak arra értem, hogy mennyi vonatkozás volt a 3. résszel kapcsolatban, de a hangulat, a zene, a harcok, és hát a kameramozgás... pfff marha jó volt. A sztori meg szuperül ki lett találva. Milyen kis egyszerű hiba és még mennyi minden múlhat rajta. Remélem az egész évad ilyen lesz. :):peace::love:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nekem is eszembe jutott, de szerintem azért nem, mert valószínűleg a 66-os szerint Anakin már Sith. Elvégre a Császár akkor adja ki, amikor átállítja a Sötét Oldalra.

 

Mikor megrendelték a klónokat és beléjük kódolták a 66-ost a Kis Ani még javában C3PO-t javítgatta a Tatooine-on, szóval ezt kilehet zárni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez bizony durva volt, de nehéz lesz úgy írni, hogy a többi epizódot kizárjam az agyamból...Na lássuk mire megyek...

 

Az epizód elején fantasztikus volt a látkép Rigo Vindáról és az űrállomásról. Kíváncsi vagyok, vajon mire használják ezt az állomást? Nem tűnt sem kimondottan bolygóvédelmi-eszköznek (nem is volna túl praktikus, bár ez az SW-ben sosem volt szempont ;)), sem pedig űrhajó-gyárnak, mint Kuat (komoly dokkoknak semmi nyoma). Valami kereskedelmi elosztó talán?

 

Ti egyébként belegondoltatok, hogy mekkora az az állomás? Az átmérője sok százszorosa a Második Halálcsillagénak! Persze egy gyűrű, meg egy gömb azért egy kicsit más kategória, de akkor is :o

 

A csata a rész elején baromi jól lett összerakva. Végre néhány klón kapott pajzsot, és nem csak ész nélkül rohannak a lézerzápor közepébe :) Jót vigyorogtam a droideka-hatástalanításon is, ki gondolta volna, hogy még viszont látjuk a manővert! :D Jól néznek ki az új Rakéta B2-esek, kár hogy most láttuk őket először és utoljára :(

 

Trench-nek én nagyon örültem, mert az egyik kedvencem Szepik közt. Jó, jó furcsa, hogy túlélte azt a robbanást, de lássuk be, fogalmunk sincs milyen fából faragták a fajtáját. Lehet, hogy az első rakéta robbanása kihajította a vezérlőből, a sérülései és a vákuum pedig nem okoznak olyan súlyos károsodást a szervezetében mint egy emberében okoznának. Ami meg azt iletti, hogy nyugodtan lehetett volna egy taktikai droid is...szerintem nem. Azok a gépek eddig még a B1-eseknél is gyatrább szériának tűntek, és az itteni példány sem bizonyult sokkal kompetensebbnek. Kizárt, hogy egy ilyennek egyáltalán feltűnt volna, hogy egy klón lelőtt egy Jedit, az meg, hogy "transzba esett" pláne nem.

 

Magára a Tup-ügyre nem térnék ki, mert majd későbbiekben tárgyalnám ki.

 

Tiplee és Tiplar elég érdekesek voltak, csak azt sajnálom, hogy nem mutatták be őket már korábban. Kíváncsi lettem volna, hogy van-e valami jelentősége annak, hogy nővérek. Például képesek-e az Erőn keresztül kommunikálni vagy valami ilyesmi.

 

A látványvilág valami eszméletlen volt. Nem semmi miket produkáltak a "kamera-mozgással". Amikor a kép lassan "végigúszott" a folyosón miközben tombolt a csata, teljesen beszippantott. Ez már tényleg olyan szintű CGI, ami a moziban is nemhogy megállná a helyét, de túlzás nélkül mondom Oscar-legjobb képre is jelölhetnék.

 

A zene zseniális volt, az az intenzív téma, ami a csaták alatt csendült fel, teljesen magával ragadott.

 

10/10

 

Szerk:

Tudtam, hogy valamit elfelejtettem! Imádtam a vonóhorog-pisztolyos visszautalást a Clone Cadets-re! Ja és jót vihogtam, amikor a taktikusdroid megkérdezte, hogy hogyan érzékelhettek a B1-esek ellenállást az űrvákuumjában, aztán két perccel később az egyik elkezdi mondani, hogy "Hé, most meg turbulenciát észBUMM..." :D

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az epizód elején fantasztikus volt a látkép Rigo Vindáról és az űrállomásról. Kíváncsi vagyok, vajon mire használják ezt az állomást? Nem tűnt sem kimondottan bolygóvédelmi-eszköznek (nem is volna túl praktikus, bár ez az SW-ben sosem volt szempont ;)), sem pedig űrhajó-gyárnak, mint Kuat (komoly dokkoknak semmi nyoma). Valami kereskedelmi elosztó talán?

 

Ti egyébként belegondoltatok, hogy mekkora az az állomás? Az átmérője sok százszorosa a Második Halálcsillagénak! Persze egy gyűrű, meg egy gömb azért egy kicsit más kategória, de akkor is :o

Ez a gyűrű engem is elgondolkodtatott. Az is eszembe jutott, hogy valami Szeparatista fegyver amivel blokád alá helyezhetik a bolygókat. Ennek viszont ellentmond a bolygó neve, amiben benne a gyűrű kifejezés.

 

Tudtam, hogy valamit elfelejtettem! Imádtam a vonóhorog-pisztolyos visszautalást a Clone Cadets-re! Ja és jót vihogtam, amikor a taktikusdroid megkérdezte, hogy hogyan érzékelhettek a B1-esek ellenállást az űrvákuumjában, aztán két perccel később az egyik elkezdi mondani, hogy "Hé, most meg turbulenciát észBUMM..." :D

Ez valóban az egyik legnagyobb poén. :D Bár a fordításban kicsit elveszett az éle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kizártnak tartom, hogy fegyver lenne. Egyrészt sehol nem látni rajta lövegeket, másrészt miért akarnák ennyire elfoglalni a Jedik, harmadrészt mindkét fél nagyon vigyázott, nehogy megsérüljön a test (pl Tiplar droid-gránátot használt, nem simát), ami azt jelenti, hogy nem arra tervezték, hogy robbanásoknak ellenálljon.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem csak egy szimpla űrállomás. Sci-fiben nem ez az első bolygó-gyűrű. Aki látta, biztos emlékszik például a Starship Troopers című filmben a Holdat körülölelő hasonló állomásra. Ott sem dokkok voltak, egyszerűen rákapcsolódtak a hajók. A fegyvereket meg nem csoda, hogy nem látni egy ekkora konstrukción. Voltaképpen a csillagrombolókon sem látni a turbólézereket. Lehetnek a fegyverek rejtett szekrényekben, vagy a Venator osztály (és más hadihajók) egyes fegyvereihez hasonlóan a törzsön belül (lásd ep3). Szóval lehet ez egy hadi/kereskedelmi űrkikötő, aminek ellenőrzése fontos lehet a bolygó bevételéhez. Arról nem beszélve, hogy valószínűleg sok ezren élnek rajta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Időközben nekem is sikerült megnéznem a The Unknown-t. Összességében véve tetszett és jó szórakozást nyújtott, mindössze egyetlen problémát véltem felfedezni az epizóddal kapcsolatban. Nevezetesen az, hogy az a kedvcsináló előzetes, amelyet még tavaly hoztak nyilvánosságra Filoni-ék, körülbelül minden lényeges eseményt bemutatott. Általában nem szoktam felhozni negatívumként azt, ha egy epizódban nem történik olyan sok minden és ezúttal sem teszem, de tény, hogy bár nem haladt előre túl sokat a történet, felvezetésnek ideális volt.

 

Felmerült bennem néhány gondolat a mellékszereplők kapcsán. Trench admirális visszatérése annak idején, abban a kedvcsináló előzetesben nagyon ütősnek hatott, de most, hogy megnéztem a The Unknown-t, kicsit csalódott vagyok, hogy különösebben nem hoztak ki belőle semmit. Amellett hogy egyébként irtó jól nézett ki cyborgként, körülbelül akárki más szerepelhetett volna helyette. A készítők gondoltak egyet, hogy így megmutatják őt nekünk, hogy "ja, amúgy ő életben maradt, egyébként." És így nagyjából ennyi. Nem derült ki, hogy végül mi lett a sorsa a Ringo Vinda-i csatában. Bár, ismerve őt, biztosan rárobbantották a fél űrállomást és mégis sikerült túlélnie valahogy. (>-<) Mindenesetre Trench admirális visszatérése szerintem ideális marketing anyag volt a hatodik évadhoz, így a szerepét mondhatni teljesítette. :)

 

Az a két Jedi Mester, Tiplar és Tiplee főként a fajukból adódóan voltak érdekesek, mert azon kívül, hogy ott voltak és harcoltak, sokat nem beszéltek, de nem is ez volt az epizód lényege. Érdekes volt, ahogy az égnek meredt a hajuk. :)

 

Az pedig, hogy Palpatine és Dooku gróf nyakig benne voltak abban, hogy beleültessék a 66-os protokollt a klónok agyába, nem tekinthető igazi fordulatnak, mert ezt azért már lehetett korábban tudni. A Star Wars saga fontosabb kirakós darabkáira inkább az ezt következő epizódokban derül majd fény.

 

De összességében tényleg tetszett, tudom, elsősorban azokat emeltem ki, amik annyira nem tetszettek, de ettől függetlenül jó érzéssel töltött el, hogy újra The Clone Wars-t nézhetek. A The Unknown úgy működik igazán, ha egyszerre nézzük meg az első négy részt a hatodik évadból, (Bár így is egy kicsit kilóg a többi közül...) önmagában pedig egy erős közepes. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felmerült bennem néhány gondolat a mellékszereplők kapcsán. Trench admirális visszatérése annak idején, abban a kedvcsináló előzetesben nagyon ütősnek hatott, de most, hogy megnéztem a The Unknown-t, kicsit csalódott vagyok, hogy különösebben nem hoztak ki belőle semmit. Amellett hogy egyébként irtó jól nézett ki cyborgként, körülbelül akárki más szerepelhetett volna helyette.

Trench kéznél volt, ismerjük. Teljesen felesleges lett volna erre a nyúlfarknyi szerepre egy ismeretlen valakit behozni. :) Ráadásul le is kellett volna animálni meg hasonlók, amivel a sorozat sorsát tudva kevésbé lehetett már igény.

 

Az pedig, hogy Palpatine és Dooku gróf nyakig benne voltak abban, hogy beleültessék a 66-os protokollt a klónok agyába, nem tekinthető igazi fordulatnak, mert ezt azért már lehetett korábban tudni.

Hát maximum sejtettük, biztosra semmiképpen nem tudtuk (évekkel ezelőtt sokat vitáztunk arról, Dooku mit tudhat a nagy egészből). Nekem ez meglepetés volt, és örültem neki, hogy így nyíltan kimondták végre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...

Na, sikerült rávennem magam, hogy belekezdjek a hatodik évadba.

Ez a rész... Hát szóhoz sem jutok... Ez valami baromi jó epizód lett! Nálam már ez a rész fényévekre van az általam nagyon utált harmadik és negyedik évadtól! Pörgős, fordulatos, akciódús volt. És hát mivel nem szinkronizálták le magyarra az évadot, kénytelen voltam letölteni angol nyelven és hozzá külön kellett szereznem magyar feliratot. Szerintem sokkal jobb eredeti nyelven, mint magyar szinkronnal...

Egyébként visszavonok mindent, amit eddig Ahsokáról mondtam: már a hiányzik. Eleinte számomra egy kicsit idegesítő, erőltetett és semmilyen karakter volt. Aztán próbáltam megszokni a karakterét, de sehogy sem sikerült. Most már egy kicsit üresnek éreztem az epizódot nélküle...

Mindenképpen végignézem az évadot, eddig nagyon jónak tűnik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.