Ugrás a kommentre

6x08 - The Disappeared (Part 1)


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nem, mint írtam, az lett volna a Jedi eszmékkel összeegyeztethető, ha fenntartják a békét, azaz tárgyalás útján megoldják a szituációt, elérik békés eszközökkel, hogy ki se törjön a háború. Ez egy békeőr feladata, nem fénykarddal hadonászni. És nem, a legjobb védekezés nem a támadás, ez egy Jedi szemszögéből távolról sem opció, mert ugye a Jedi békés, szemlélő, erejét védekezésre, nem támadásra használja.

És miután kitört a háború, a Jedi Rend kötelessége nem tábornokokká válni lett volna, hanem olyan világokat megvédeni (a békét fenntartani), mint például az Utapau, ahol a farmereket kalózok fosztogatták, és akik fejvadászokat voltak kénytelenek felbérelni - fejvadászokat! Hol voltak a béke és a rend őrei? Ja megvan, háborúztak, ami eléggé távol áll a békétől és a rendtől. A Jediknek elűznie kellett volna Hondo bandáját, nem bratyizni vele, békés úton rendezni a Mandalore-konfliktust, nem hozzájárulni a polgárháború kitöréséhez. Obi-Wannal sem csak a hecc kedvéért kötekedik Satine, a nőnek nagyon jó meglátásai voltak: "emlékszem, amikor a Jedik még a béke őrei voltak, nem tábornokok."

A háborút meg kellett volna hagyniuk az olyanoknak, mint Yularen, Tarkin, stb. Ők katonák voltak, nem békeőrök. Az ő eszméikkel összefér "a támadás a legjobb védekezés", és "a békét csak fegyverrel lehet fenntartani" eszmék. És ez a tévedés a Jedik részéről valószínűleg nem az első eset, a Sith háborúk idején ugyanígy megeshetett és teremthettek olyan helyzeteket, amik után - jogosan - lett róluk negatív véleménye a Galaxis polgárainak (ahogy az a háború is okozott ilyen hullámokat). Olyan vélemény, ami még ezer évvel később sem lett pozitívabb, mert a Jedik nem tettek azért. Nem a klón háborúk idején kezdtek el meghülyülni, nem akkor fejlődött ki a túlzott magabiztosságuk, arroganciájuk. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt kifejtenéd bővebben?

Hát, arról van szó, hogy a Jedik magukhoz veszik azokat, akik érzékenyek az Erőre. Nem tudom, hogy ebben a döntésben mennyire játszanak közre a szülők, mert a sorozatban erre sohasem tértek ki igazán. De ha úgy vesznek magukhoz valakit, akit nem feltétlenül akartak a Jediknek adni, simán vehetik úgy, hogy elrabolták őket. A Jedik szentül állítják, hogy nem tettek ilyen, a bardottaiak viszont igen. Azt hiszem az igazságot már sohasem tudjuk meg. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

mint például az Utapau, ahol a farmereket kalózok fosztogatták, és akik fejvadászokat voltak kénytelenek felbérelni - fejvadászokat!

Az Felucián volt. Egyébként pedig ezt a témát szerintem nyugodtan átvihetitek a Jedi rendről szóló topikba mert itt már vastagon OFF.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ú, tényleg, Felucia. Gyanús volt, amikor leírtam, de nem esett le, miért. :)

Részben azért ide kapcsolódik, mivel a bardottaiak utálata valami régmúlt esemény hatására alakult ki, és legalábbis én ennek okait keresgélem, párhuzamot vonva a Rend jelenkori kifordultsága és egy esetleges múltbéli, hasonló kifordulás következményeivel. Persze ez nem vonatkozik a "mit kellett volna tenniük" szakaszra. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Windu és Jar Jar. A Star Wars történelmének egyik legfurcsább párosa. :D Kimondottan könnyed rész volt az előző két sztoriszálhoz képest, rengeteg jó dumával. :) A legtöbb jelenet, főleg a földalatti szentélyben, az Indiana Jones 2. részére emlékeztetett engem. :)

 

Julia, Joseph... azért itt ráncoltam a szemöldökömet, még úgy is, hogy Luke Skywalker-t ismerjük, de azért mégis, itt hiányzott szerintem a kreativitás. Más, inkább csak érdekesség: első ízben jelent meg a Tanácsban Oppo Rancisis. Örülök, hogy a készítők végül őt sem hagyták ki, így teljes a létszám. :) Egy szék üres volt, talán egyedül Agen Kolar (vagy Eeth Koth? Őket mindig keverem) hiányzott.

 

Nagyon kiváncsi vagyok, hogy Jar Jar és Julia hol és mikor ismerkedett meg egymással, remélem erre kitérnek a következő epizódban. :D A látvány ismét pazar volt, s nem utolsósorban megismerhettünk egy új fajt, immár sokadszorra... pedig a legelején a TCW még milyen vérszegény volt az élettel teli világ tekintetében...

 

7/10

 

szerk: most olvastam az 'Érdekességek' szekciót, kábé az összes észrevételemet lelőtte (üre szék, Indiana Jones, új faj). Na mindegy. :lol:

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...
  • 2 héttel később...

Ezt a részt is kifejezetten élveztem, annak ellenére, hogy az epizód nagyrészt a Star Wars Univerzumába nem igazán illő volt szerintem. Ezalatt azt értem, hogy az egész epizód nekem egy kicsit kínai, maja, azték, inka (és még sorolhatnám...) benyomást keltett. Például a maszkos figurák engem totál a közép-amerikai indiánokat juttatták az eszembe. Amikor a királynő elhívja egy külön helységbe Jar-Jart, nekem egy kicsit kínai hatást keltett (mármint a szoba).

De ennek ellenére szerintem nem volt rossz epizód, örültem, hogy Jar-Jar került a középpontba, mellé pedig beraktak egy számomra nagyon szimpatikus jedit, Mace Windu-t. Eddig még nemigen láthattuk őket így együtt, szerintem nagyon jó párost alkottak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a részt is kifejezetten élveztem, annak ellenére, hogy az epizód nagyrészt a Star Wars Univerzumába nem igazán illő volt szerintem. Ezalatt azt értem, hogy az egész epizód nekem egy kicsit kínai, maja, azték, inka (és még sorolhatnám...) benyomást keltett. Például a maszkos figurák engem totál a közép-amerikai indiánokat juttatták az eszembe. Amikor a királynő elhívja egy külön helységbe Jar-Jart, nekem egy kicsit kínai hatást keltett (mármint a szoba).

De ennek ellenére szerintem nem volt rossz epizód, örültem, hogy Jar-Jar került a középpontba, mellé pedig beraktak egy számomra nagyon szimpatikus jedit, Mace Windu-t. Eddig még nemigen láthattuk őket így együtt, szerintem nagyon jó párost alkottak.

 

Igazából elég sok minden utal vissza földi kultúrákra máshol is nem csak a TCW ezen részében(ezzel nincs is baj) pl. a PT-ben is Amidala királyi cuccai elég gésá-sak. Egyébként egy SW-s dok filmben (a címére már nem emlékszem sajna) meg is említik, hogy milyen nagyszerű ahogy Lucas a régmúlt kultúrákból építkezve teremt meg egy sci-fi világot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, kicsit érdekes SW-n kívülinek titulálni valamit, mert földi kultúrák alapján épült fel, miközben az egész Star Wars földi kultúrák egyfajta olvasztótégelye. Elég csak Naboo-ra gondolni, görög épületek, japán motívumokat magukon hordó uralkodók és második világháborús angol pilótáknak öltözött űrpilóták. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 7 hónappal később...
  • 8 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.