Ugrás a kommentre

EPIII elemzés


Ajánlott hozzászólás

Ez igaz, itt még jóval több esélye van. És talán még sikerülne is neki, ki tudja? Viszont Padmé itt is kb. úgy viselkedne, mint a Mustafaron, de azért megpróbálna hatni Anakinre. Vagy még rosszabb is lenne, mert hirtelen érné az igazság, nem rágnák a kétségek, mint később a Mustafarra menet. Ott volt ideje felkészülni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem azt ne feledjük, hogy Anakin itt már sith lovag. Itt csak jópofizik, de semmi több. Ráadásul amikor később győzködi szerelmét, akkor még nincs képben Obi. Sőt, Padmé ki is mondja, hogy már nem az aki volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem azt ne feledjük, hogy Anakin itt már sith lovag. Itt csak jópofizik, de semmi több. Ráadásul amikor később győzködi szerelmét, akkor még nincs képben Obi. Sőt, Padmé ki is mondja, hogy már nem az aki volt.

Odyval értek egyet.

Innen már nincs vissza út, ha nem megy be a templomba mészárolna talán még lenne, de innen nincs.

Ha már elszánta magát ártatlanok hidegvérű legyilkolására, egy kis jópofizás már nem esik nehezére. Ezt már nem lehet megmagyarázni, Anakin meggyőzte magát, hogy amit tett az jó volt. Innentől kezdve csak a saját marhaságait érzi jónak. Pl legyőzni Palpit és egyedül uralkodni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont Sithé vállni sem egyik pillanatról a másikra lehet. Sőt, kezdem azt hinni, hogy nem olyan nehéz elszakadni a Sötét Oldaltól, mint ahogy Yodáék beállítják. Na de, Anakin itt még tettei ellenére menthető. Azért gondolom ezt, mert a gyerekeknél még könnyezett, e beszélgetés alatt pedig egyszer se jön elő az a tekintet, amit a Mustafaron látunk. Itt még "csak" gyilkos, a Mustafaron már eszelős, megszállott lesz. Itt még van benne kétség, hiszen olyanokat ölt, akiket szvsz szerinte se kellett volna, de egyszerűen ezt választotta, hát megtette. A Mustafaron ellenben olyanokat gyilkolt le, akiket valóban meg akart ölni, és azt láthatóan élvezte. És mikor szabadjára ereszti ezt a dühöngő élvezetet, akkor zuhan menthetetlenül a Sötétségbe, ekkor sárgul be a szeme is.

Szóval Padménak itt még szerintem is több esélye lenne megmenteni. Hangsúlyozom, több esélye, ami nem egyelnő azzal, hogy sikerülne is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van Dzséjt,annyi kiegészítéssel,hogy a templomban fegyveresekre támadt,míg a Mustafaron fegyverteleneket gyilkolt le.Ahogy írtad érdemes mindkét helyen megfigyelni a szemét.A templomban könnyes és talán egy kicsit szomorú is annak ellenére,hogy valószínüleg mikor rájöttek,hogy Anakin ellenük van akkor fegyvert ragadtak ellene,míg a vulkánbolygón tökéletesen érzelemmentesen gyilkol.Az egyik helyen öl,a másikon gyilkol.Azt se feledjük,hogy gyilkolt Ő már gyerekeket egyszer,és akkor se vált egyből Sithé.Padme gyengédsége megnyugtatta,a közelségében "elgyengül" és megrészegedik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát Nute Gunray-nél sem volt fegyver és a younglingeknél sem. :rock:

 

Az igaz, hogy nem egyik pillanatról válik valaki sith-é, de nem is az előző pillanatban kezdődött az átváltozása, hanem már puhítva van egy ideje. Az is igaz, hogy itt még nincs beérve, majd csak a Mustafaron. De szerintem, ha Padmé itt felelősségre vonja, hogy miért teszi ezeket, miért áll oda ahová, akkor már itt megkapta volna a magáét. Ahogy megkapta "Úgy beszélsz, mint a szakadárok."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez igaz,de mi jön ezek után?Padme egy két kedves szóval egy mosollyal vagy egy gyengéd öleléssel "leszereli" a fiút.Tud vele bánni,legalábis itt még tudna.Itt még nincs az a szürke köd Anakin szeme előtt,illetve még nem homályosítja el teljesen a látását.Ha ott van valaki mellette,akkor valahogy nehezére esik elmebajosnak lennie,persze ez alól kivétel a Mustafar,ahol már teljesen elveszítette az emberi mivoltát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát Nute Gunray-nél sem volt fegyver és a younglingeknél sem. :rock:

Na na.Az ifjáknál volt.Még be is mozdult a kisrác mikor aktiválta Anakin a kardját.Nem mondom,hogy elllenálltak,vagy túl nagy ellenállást tanusítottak volna,de nem hiszem,hogy letérdeltek a végzetük elé

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az biztos, hogy Anakin elméjét minden egyes percel jobban eluralta a sith mivolta. Ha így nézzük, akkor valóban több esélye lett volna Padménak még a verandán hatni Ankinra. Mustafaron 0 %, itt még volt vagy 20%....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody utolsó hozzászólását támogatom. A Mustafaron esélytelen volt Padmé, itt pedig még lett volna egy pindurnyi esélye.

 

Azért nem véletlen, hogy Palpatine pont a szakadár vezetők legyilkolásával bízza meg Vadert. Tudja, hogy azt még Anakinként is élvezte volna a fiú, nem hogy így. Palpatine tudja, hogyha a Templomban megöli az ifjakat (amellyel végleg megszűnik Jedinek lenni) és élvezettel leöli a szakadárokat (amellyel végleg elmerül a sötét oldalban) akkor végleg Sith-té válik. Zseniális!

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sidi azért tisztában volt vele,hogy Anakint a Coruscanton nem lehet,vagy nem tudja 100%-osan áttéríteni,ha olyan emberek vannak a közelében mint Obi vagy Padme.Azért "intézi?" úgy,hogy Obi menjen az Utapaura,aztán a végső csapása Mustafar így Anakint is elszakította attól akit a legjobban szeret,és nem utolsósorban attól aki a legszorosabb köteléket jelenti a fiúnak a jó oldalhoz.Tehát nincs min paráznia,nincs aki esetleg lelkiismeret furdalást okozna a tetteiért,csak egyszerűen élvezetből gyilkol.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ennyi mindent ne varjunk már a nyakába Sidinek. Honnét tudta volna, hogy Kashyyyk felszabadítására pont Yodát fogják küldeni?

AZ utapaui misszióra még kiokoskodható, hogy Obi-Wan megy, elvégre az első Grievous elleni akciót is ő vezette, és ha biztos, hogy nem Anakin, akkor csakis Obi-Wan. De az ziher, hogy a Kashyyyk nem azért lett megtámadva, hogy Yoda elmenjen, mert kizárt, hogy ezt tudta volna Palpi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ebben Ody-val értek egyet,mert szerintem,Palpi tudhatta,sőt szerintem tudta is,hogy a Vukik a Jedik közül Yodával vannak a legjobb viszonyban.Ha el akarta távolítani a legfőbb ellenségét(márpedig el akarta) akkor addig nyomoz utánna míg meg nem találja a "gyenge" pontját.Yodának a Kashyyyk(miért kell ezt három y-nal írni?)volt,és miután ezt megtudta,lépett.

Abban viszont nem értek egyet,hogy Padme nem ellenfél neki.Ő az egyik legerősebb kapocs a jóság a jó oldal,és Anakin között.

Szerkesztve: - lipi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A három y azért van, mert fantázia név, nem? :rock:

Én sem varrnám Sidi nyakába Yoda eltávolítását, ez már nekem egy kicsit sok. Ennyire még Sidi sem tud manipulálni. A vak véletlen is Sidi mellett van, ez nem is kérdés :pfff: Padmé Anakin miatt pedig valamennyire ellenfél, más szempontból már kevésbé (főleg politikai szempontból).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennyire még Sidi sem tud manipulálni.

Szerintem meg igen.Hosszú évek alatt megfigyelhette,hogy melyik redszer képviselőivel vannak jóba a jedik.Így könnyen kiszámíthatta,hogy melyik lépésére hogyan fognak reagálni.Ez pusztán előrregondolkodás.Én ezt lépem Te ezt fogod.Olyan ez mint a sakk.Látnod kell mit fog lépni az ellenfeled,még mielőtt Te magad lépnél

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a sakkban csak 16 bábut kell szemmel tartanod, itt viszont egy több ezres rendet. Már nem azért, de Yoda 800 év alatt akár az egész Galaxissal is jóban lehet, és nem ő az egyetlen Jedi, aki évszázadokig él (ott van Yaddle 400 évvel). Szóval egyáltalán nem gondolhat arra, hogy ha most lerohanják Kashyyykot, akkor pont Yoda fog odamenni. Mehetett volna Mace Windu is, vagy bármelyik másik Jedi lovag/mester. Pl mi van, ha van wookie is a rendben. Akkor ő is mehetett volna. Vagy meghetett volna Luminara Unduli egyedül is. Több ezer lehetőség volt, mi alapján mondhatta azt Sidious, hogy CSAK ÉS KIZÁRÓLAG Yoda mehet oda.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a sakkban csak 16 bábut kell szemmel tartanod, itt viszont egy több ezres rendet.

A Rend tagjait, és még egy csomó minden mást: ott van több ezer politikus, ott vannak a szeparatisták, stb. Igaz, hogy azoknak ott volt Dooku, mint irányító, de őt meg Sidi irányította, és ahhoz, hogy tudjon neki utasításokat adni, tisztán kell látnia minden helyzetben. Mint főkancellár, látszólag sikeresen is kellett irányítani a Galaxist, a Szenátust. Egyszóval olyan sok mindenre kellett figyelnie, még akkor is, ha voltak segítői, hogy az már fizikai képtelenség (tudom, hogy az SW egy mese, de ez esetben egy emberről van szó).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt.Úgy gondolod,hogy Sidi leges legnagyobb ellenfelének ellenségének az eltávolítását rábízza a puszta vakszerencsére vagy a véletlenre?Szerinted meg merte volna kockáztatni azt,hogy Yoda a Coruscanton maradjon és mondjuk Ő menjen letartóztatni nem Windu?Meg merte volna kockáztatni,eljátszani a nagy számát Anakin előtt,miközben Yoda szegezi a torkának a kardját?Nem is beszélve arról,hogy Yoda nem Windu.Yoda nem akarta volna ott a helyszínen megölni.Ez neki mind mind óriási kockázat.Olyan rizikófaktor amit ki kell iktatni,és nem a véletlenre bízni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

MissKarrde jól írtad,a szeparatistáknak ott volt Dooku,a szenátusra meg ott voltak a talpnyalói akik jelentettek neki minden gyanús mozgolódást,tehát effektíve nem kellett folyamatosan rajtuk tartani a szemét.Így neki csak a Jedi rendel kellet foglalkoznia,és szerintem jobban ismerte a rend felépítését struktóráját hiearchiáját mint sok jedi.

Szerkesztve: - lipi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt.Úgy gondolod,hogy Sidi leges legnagyobb ellenfelének ellenségének az eltávolítását rábízza a puszta vakszerencsére vagy a véletlenre?Szerinted meg merte volna kockáztatni azt,hogy Yoda a Coruscanton maradjon és mondjuk Ő menjen letartóztatni nem Windu?Meg merte volna kockáztatni,eljátszani a nagy számát Anakin előtt,miközben Yoda szegezi a torkának a kardját?Nem is beszélve arról,hogy Yoda nem Windu.Yoda nem akarta volna ott a helyszínen megölni.Ez neki mind mind óriási kockázat.Olyan rizikófaktor amit ki kell iktatni,és nem a véletlenre bízni.

Lipi én is 100%-ig így látom! Palpatine-nak fel kellet mérnie, kiket kell eltávolítani a közeléből, és meg is tette. Yodát maga miatt, Obit pedig Anakin miatt. Szerintem ebben nincs semmi misztikum, és ettől Sidi nem válik mindenhatóvá, csupán felmérte mi jó neki, és ezek szerint manipulált. Szegény Jedik annyira kiszámíthatóak voltak...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

MissKarrde jól írtad

Viszont hozzá írtam az ellenvetést is :rock: Ott voltak a segítői, de azokat csak úgy tudta jól irányítani, utasításokat adni nekik, hogy mindenről tudott közben, tökéletesen képben volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arról nem is beszélve, hogy Yoda a Jedi tanács vezetője, így rá természetes, hogy még nagyobb figyelmet összpontosított Palpatine az évek során, nagyobbat, mint a szeparatisták, szenátus, Jedi-lovagok csoportjára összesen. Emellett ne feledjük, három évvel a háború vége előtt, Palpatine még "friend" volt, simán megérdeklődhette Yodától, hogy melyik népekkel van jó kapcsolatban, és/vagy maga Yoda is említhette, hogy "Good relations with the wookies, I have".

 

És ha még mindez nincs, akkor is ott a plussz pont, az Erő. Sidious akár előre is láthatta, hogy Yoda a Kashyyykon lesz (elvégre ekkor ő volt teljes hatalmában az Erőnek) így azt a rendszert támadtatta meg.

 

Kizárt dolog, hogy Yoda eltávolítását a véletlenre bízta volna.

 

 

Donát.

Szerkesztve: - Csabai Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sidious akár előre is láthatta, hogy Yoda a Kashyyykon lesz (elvégre ekkor ő volt teljes hatalmában az Erőnek) így azt a rendszert támadtatta meg.

A jövő mindig mozgásban van, ne feledjük. Kellett, hogy legyen valami előkészület a Kashyyyk megtámadására, különben Yoda mestert nem látta volna ott a jövőben (nem lett volna oka, hogy odamenjen). (Pl. Hanék is útban voltak a Bespin felé, amikor Luke látta, hogy bajban lesznek.) Egy esemény, vagy esemény sorozat indít el egy másikat, aminek a végén a vizióban látott dolog bekövetkez(het)ik. Érthető, hogy mit akarok írni ezzel?

 

Hát, engem nem nagyon tudtok meggyőzni, hogy Palpi gondoskodott arról, hogy Yoda mester távol legyen :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy gondolod,hogy Sidi leges legnagyobb ellenfelének ellenségének az eltávolítását rábízza a puszta vakszerencsére vagy a véletlenre?

Úgy gondolom, hogy volt Yodára is terve, de ez szvsz nem Kashyyyk lerohanása volt. Mert honnét a bánatból tudta, hogy pont Yoda lesz olyan önzetlen és odacammog. Ezt mondjátok el nekem. Honnét tudta volna 100%-ra, hogy pont Yoda fog odamenni? Palpatine itt már olyan stádiumra helyezte a terveit, amiben nem lehetett nem 100%-ra dolgozni. Egyetlen apró hiba, és nem lett volna szükség az aknába vágásra. Yoda kismillió néppel lehetett barátságban, és kit udja, ezek közül hányat rohant már le a Szeparatista mozgalom. Ez esetben ha mindhez oda rohant Yoda, akkor Palpatine jogosan gondolta arra, hogy Kashyyykra is elmegy. De mivel ilyenre még csak utalás sem volt, ezt nem vehetjük számba. Arra sincs utalás, hogy Sidiousnak bármi köze lenne a Kashyyyk lerohanására. Már pedig ha Sidi mesterkedése volt ez is, akkor csak utaltak volna rá valahogy. Ha az ő mesterkedése volt, akkor ott vagyunk, ahol MissKarrde mondta: Palpatine minden csatát az ellenőrzése alá vont Köztársaság és Szeparatista oldalról is, ami mese ide, mese oda, abszurdá teszi Sidi karakterét, ami nem tetszene.

És végül, ez az egész eltávolításdi abból indul ki, hogy Sidious olyan marhára fél Yodától. Én gyengébnek tartom Yodánál, de ez én vagyok, nincs az az isten, akinek kedvéért ezt egy Sith bevallaná bárkinek, beleértve önmagát is. Sidious nem fél Yodától, hiszen lendületből falhoz vágta, és bár utána spurira vette, később megint megjött a bátorsága. Mi lett volna ha ott marad a Coruscanton? Szerintem semmi. Sidi Winduval együtt legyakja a kommandót, aztán Yodára igazítja a kis monológját. Anakin meg már úgyis úgy elfordult a Jediktől, hogy Yoda szavai sem fogják meggyőzni (majd arra hallgat, aki azt javasolta, hagyja meghalni a szerelmét?). Aztán, hogy ezzel mennyire ért volna célba, és mennyire nem, az kérdéses a mi szemszögünkből, Sidious meg biztosra mehetett volna úgy is (szerintem Anakinnal közösen még Yodát is le tudták volna gyakni).

Végül ezt direkt a végére hagytam, mert EU, de a könyv szerint Yoda, Windu és Obi-Wan közös terve az volt a Sith előugrasztására, hogy Yoda elhagyja a Coruscantot valamilyen indokkal (erre kapóra jött Kashyyyk), akárcsak Obi-Wan, akiről már akkor eldöntötték, hogy Grievous után fogják küldeni (ezért lett olyan rövid a szavazás). Így Sidious felbátorodhat, s mikor előugrik, mindkét Jedi mester hazaszalad, és hárman együtt kinyúvasztják. Persze ez a magyarázat nekem sem tetszik, mert elég balfaxnak állítja be a Jediket, de ez is egy lehetőség.

Szóval egy a Sith számára kedvező fordulat volt, hogy Yoda elhagyta a Coruscantot. Sidious számolt Yodával, de szerintem korántsem annyira, mint hinnénk. Mint Amidala ep1-beli Coruscantra, ugyan olyan szerencse volt Yoda Kashyyykra menetele. Váratlan fordulat, amit Palpatine zseniálisan használt ki.

 

Arról nem is beszélve, hogy Yoda a Jedi tanács vezetője, így rá természetes, hogy még nagyobb figyelmet összpontosított Palpatine az évek során

Vezetője volt Windu és Ki-Adi-Mundi is. Szerintem egy Sith nem tesz különösebb különbséget Jedi és Jedi között. Egyformán rühelheti mindet, és egyformán számol minddel. Palpatine ugyanúgy vigyorgott Winduval szemben, mint Yodával szemben, vagy Luke mellett. Lekicsinyli mindet, és hiszi, hogy minddel el is tud bánni.

 

És ha még mindez nincs, akkor is ott a plussz pont, az Erő. Sidious akár előre is láthatta, hogy Yoda a Kashyyykon lesz

Akkor viszont láthatta volna azt is, hogy Darth Maul hiába küldi Qui-Gonék után, hogy Yoda túléli a 66-ost, hogy Obi-Wan túléli a 66-ost, hogy az ikrek túlélik Amidalát...

 

Hát, engem nem nagyon tudtok meggyőzni, hogy Palpi gondoskodott arról, hogy Yoda mester távol legyen

Engem sem :rock::pfff:

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már ne is haragudj, Dzséjt, de Sidious igenis tartott Yodától. Vagy úgyis mondhatjuk, hogy csak TŐLE tartott. Anakin esetében pedig Obi-wantól. Előbbi látszik Sidious szemében, amikor belép az ajtón.

 

Ha Yoda ott lett volna Coruscanton, sokkal óvatosabban járnak el a Jedik. Nincs kommandó, nincs három mester halála, van viszont egy jól felkészült Rend, minden Jedit értesítenek, hogy a főkancellár ellenük fordíthatja a klónokat és Yoda vezetésével több száz Jedi indult volna el a Sith ellen. Yoda ugyanis több mint 800 évet élt, így pontosan tudta, amit Windu nem: Nem becsülhetik le a Sith-et.

 

Sidious biztos, hogy tudta, nem engedheti meg magának, hogy Yoda Coruscant-on maradjon. És senki nem mondta ,hogy ez egyet jelent azzal, hogy minden hadi cselekvést ellenőriz. Egyszerűen csak rászólt Grivire, hogy irányítsa a csapatait Kashyyykra, mert fontos terület.

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.