Ugrás a kommentre

EPIII elemzés


Ajánlott hozzászólás

Tulajdonképpen Obi-Wan mentette meg Padmét.Bennem viszont felmerült egy kérdés.Miért hagyta abba Padmé folytogatását Anakin, mikor Obi-Wan rászólt.Lehet, hogy ez volt Anakin Skywalker utolsó megnyivánulása?Mert szerintem simán megölhette volna.Mégsem tette.

Szerintem nem akarta megölni, csupán csak móresre tanítani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahhoz képest elég erélyesen kellett rászólni, hogy hagyja abba. Az arckifejezése is valami félelmetes. Teljesen kitört belőle a vak düh, mondatjuk azt is, hogy leereszkedett a szeme elé a vörös köd, és ilyen állapotban bármire képes lett volna. Talán Obi-Wan megszólalása hozta vissza a valóságba, és így valóban neki köszönheti Padmé az életét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenesetre szuszogó Vaderként is óriási tragédiaként éli meg Padmé halálát... szoval biztos, hogy direkte nem akart vele végezni.

Nem direkt, hanem a vak düh miatt, mikor nem tudja az ember, hogy mit csinál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyszerű jelenet. A Film talán legjobb jelenete. Színészek a toppon vannak.

 

Szerintem Obi nem lép be rosszkor. Már régóta ott áll a kapuban, csak senki nem vette észre. Anakin Padméval foglalkozik, valósággal eltakarja előle a látóteret. Mikor Padmé hátrál, és elkezdi a mondandóját, hogy nem tudja követni. Akkor Anakin megkérdezi, hogy Obi-Wan miatt (szerintem ennyi maradt a szappanoperás stílusú Obi-Padmé szerelmi szálból), na akkor néz Anakin körbe és észreveszi az ott már régóta álldogáló Obi-t. Erre megőrül, Padmét hazugnak nevezi. Elkezdi fojtogatni, elborítja a düh az agyát, csal akkor akkor hagyja abba, mikor Obi-Wan rászól szerintem azért, mert ugye akkor kezdte el fojtogatni, mikor Obi-Wan jelenléte tudatosodik benne. Szerintem inkább Obi-Wannak szól a fojtogatás (inkább őt akarja bántani), aztán azért látszik úgy, hogy Obi-Wan utasítására hagyja abba, mert Obi-Wan miatt gondolja végig higgadtan, hogy hoppá, ez neki nem fáj, csak annak akit elvileg szeret.

Másik felmerült témához, hogy miért nem viszi be Padmét azt mondom, amit Bomarr, megvizsgálta és volt életjele, ha többet akart volna csinálni, ha szóba hozza Anakinnak, akkor neki megint elborul az agya, hogy ne nyúljon a feleségéhez, és tuti rátámad.

Érvelése sem tökéletes Obi-nak de azért, mert Obi nem ismeri Anakin úgy ahogy kéne, csak azt az oldalát ismeri amit Anakin megmutatott neki. És persze örök hiba, hogy magából indul ki, neki ezek az eszmék a fontosak, nem személyek, ha mondjuk azt mondja nézze mit tett a szerelmével az se jó, hisz akkor jön a pár sorral előbb leírt eseménysor, ha Palpatine-t hozza szóba, jól abból se jöhet ki. Máshoz nem nagyon volt hű, anyja sem jó, ráadásul Obi nem is találkozott vele. Itt nem volt jó érvelés, nem lehetett mit mondani, mindenképp harc lett volna belőle. Obi-Wan mindent megpróbált ami telt tőle, ráadásul 3szor a harc során ez volt az első.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(na most meg ott tartunk h "szuszogó Vaderként..." :) )

 

Padmét nem akarta megölni. Legalábbis a NOOOOOO előtti utolssó mondata h "She was alive, I felt it" azaz vigyázott amennyire elborult aggyal vigyázni tudott. És ugye Padmé nem a nyakszorításba halt bele, hanem hogy Anakin elveszett a számára. (Anakin pedig abba hal majdnem bele, hogy Padmét elvesztette.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a mondat nem feltétlen azt jelenti, hogy vigyázott, inkább azt, hogy amikor kijött a vörös ködből, megkönnyebülten tapasztalta, hogy azért nem ölte meg.

 

Donát.

Mikor??? Amikor kijózanodott, az első észlelete az volt hogy Palpi ébresztgeti...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A film egyik legtragikusabb jelenete. A három epizódon át épített karakterek innentől kezdve konfrontálódnak a legkeményebben. Mustafar háttere pedig csodásan aláfesti a helyzet reménytelenségét.A színészi teljesítmények itt is magasan az átlag felett mozognak.

 

Padmé nubienje csodálatos mint mindig, és már az is jól mutat, ahogy a tüzes hamu esőben megérkezik a bolygóra. Szemeiben könnycsepp csillog, szerintem már sejti, hogy itt nem sok babér fog teremni neki. Vader mikor meglátja a lányt, leveszi a kapucniját, ezzel mintha vissza váltana Anakinra, a jó emberre. Nagyon tetszik, ahogy Padmé próbál hatni a fiúra. Csak a szerelmük számít semmi más, de már késő. Anakin láthatóan már más dimenzióban látja a dolgokat, és megalomániás hatalmi terveit ecseteli. A szeméből süt a megszállotság, teljesen kezdi eluralni a sith ereje. Padmé azonban nem adja fel! Továbbra is a szerelmükkel próbál hatni rá, de mindhiába. És ekkor jön a csúcspont, amikor Padmé végképp rájön, hogy valaki más áll előtte, és nem az a kedves fiú akit megismert. Ezt annyira jól játsza Portman, hogy a moziban én is sűrűn nyeltem a gombócokat... Egyszerűen megrázó nézni szegény Padmét, akit végképp megsebzett egykori szerelme. Ráadásul Anakin még rátesz egy lapáttal, amikor elkezdi fenyegetni, ráadásul még féltékenységgel is megvádolja. Obi-Wan feltünése nyilván katalizál dolgokat, de a fojtogatás így is úgy is bekövetkezett volna. Anakin jelleme annyira átalakult, hogy Padmé innentől kezdve már nem maradt volna mellette (persze Vader nem hagyta volna, hogy a lány eljhagyja).

 

Anakin miután majdnem megöli a feleségét, ráordít Obi-Wan-ra, hogy ŐT NEM FOGJA ELVENNI TŐLE. Gondolom ezzel arra célzott, hogy az anyját mestere miatt veszítette el. Úgy köröz a lány felett, mint valami keselyű. Láthatóan Obi kissé megdöbben Anakin vadságán, és szavait hallva. Ha eddig nem akarta elhinni, hogy Anakin rossz útra tért, most megtapasztalhatta. Azért is lehetett ez mellbevágó Obinak, mert amikor elváltak, még látszólag minden a legnagyobb rendben volt. Anakin egyik legjobb mondatát is itt hallhatjuk: "elhoztam a békét és az igazságosságot az új Birodalmamba". Mekkora Sith szöveg! A párviadaluk kezdete frenetikus, és a zene is magasabb sebességi fokozatba kapcsol. Elszabadul a pokol.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy reménytelen próbálkozás - ezért olyan mellbevágó ez a chapter.

Micsoda düh és harag kell ahhoz, hogy egy legközelebb álló személy "Szeretlek!" felkiáltása után is Anakin gondolkodás nélkül elkezdjen fojtogatni. Micsoda elvakultság és érzelmi megkeményedettség! Gondolj bele: van egy személy, aki úgy tűnik ellened fordult, és akivel úgy tűnik "megcsalt" az is megjelenik, de őszintén, sírva kiáltja szíve gondolatát, hogy bizonyítsa indítékát, szándékát, és te mégis bántod! És közben nem Obi1-hoz fordul segítségért, hanem Anakinhoz próbál beszélni. Erre azt mondani, hogy hazugság, tragikus dolog.

 

És ez az a jelenetet, amire gondolhatott Vader az ep6-ban, mikor Luke-nak mondta: "Obi1 is azt gondolta amit, te." Az a szellem és elkötelezettség, szilárd álláspont amit Obi1 képvisel jediként, Luke-on is majd meglátszik. Ez most erősen irrítálja Vadert, három rész múlva már elgondolkodtatja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lada, köszönöm. Egyetlen dolog van, amit sose tudtam megérteni az SW-ben, hogy miért mondja Vader Luke-nak, hogy "Obi-Wan is azt gondolta, amit te." Azt hittem ezt úgy érti, hogy Obi-Wan is azt akarta, hogy vele tartson, holott Obi-Wan ekkor a Mustafaron ilyet már nem igazán akart. Legalábbis nem úgy, mint Luke. Most már értem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revenge of the Sith

Chapter 39: Yoda visit the Emperor

Time: 1:43:52-1:46:25

 

Tartalom

 

A Szenátus tanácsterme alatt lévő előkészítő irodában az Uralkodó és Mas Amedda tartózkodik. Az ajtón váratlanul belépő Yodára azonnal ráveti magát a két császári testőr, ám a Jedi mester legyint egyett és a két őr a falhoz csapódik, majd ájultan esnek össze. Eztán Yoda a botjára támaszkodva Sidiousra pillant, aki székével lassan felé fordul. Yoda csak annyit mond: ?Úgy hallom, új tanítványra tettél szert, Uralkodó. Vagy hívjalak inkább Darth Sidiousnak?? A Sith Sötét Nagyura nyugodtnak tetszően állapítja meg, hogy Yoda túlélte a 66-os parancsot. A Jedi mester magabiztosan megkérdi: ?Meglep?? Sidious nem felel, fölényesen kijelenti, hogy az önteltsége megzavarta az apró mester elméjét, ám most megtapasztalhatja mire képes a Sötét Oldal teljes ereje. Azzal felemeli kezeit, ujjaiból kék villámok csapnak ki, elérik Yodát és a falhoz vágják. A Jedi mester eszméletlenül terül el a padlón.

Obi-Wan és Darth Vader egyre hevesebben küzdenek a mustafari leszállópályán. A Sith folyamatos hátrálásra készteti a Jedit, aki könnyedén védi egykori tanítványa támadásait. Elérik az épületet, átlépik a küszöböt, majd rövid időre megállnak, ám a kardok tovább villognak. Életre-halálra párbajoznak, cselt csel követ, miközben újra elindulnak, a szűk folyosó falait is átvágva hatolnak egyre mélyebbre az épületben, mígnem elérik a vezérlőt, ahol parázs vívásuknak immár a műszerek is kárukat látják.

A Coruscanton Mas Amedda elhagyja az irodát, miközben Sidious önelégült, győzelemittas vihogás közben lépdel Yoda eszméletlen teste felé, azt hangoztatva, mennyire régóta várt erre a pillanatban, közben ?kis zöld barátnak? szólítva a Jedi mestert. Yoda azonban magához tér és lassan talpra áll. Sidious tovább élvezkedik győzelmén, odamondja ellenfelének, hogy a Jediknek végre lealkonyult. Yoda azonban magabiztosan közli, ahhoz még neki is lesz mondandója. Azzal a levegőbe sújt kitárt tenyerével, Sidious pedig magatehetetlenül átrepül a termen, átbucskázik az asztalán és fejjel előre a székébe zuhan, felborítva azt. Yoda hozzáfűzi ehhez, hogy véget ért a Sith uralkodása, de sajnos így is túl sokáig tartott. Ezzel harci testartást vesz fel. A talpra álló Sidious ilyedten bámul rá, majd egyetlen hatalmas ugrással az ajtónál terem. Elkésik, ellenlábasa elé pattan, elzárva az útját. Yoda haragos tekintettel kérdi meg: ?Ha olyan nagyra vagy az erőddel, miért menekülsz?? Ekkor elkapja kardját és életre kelti a zöld pengét. Sidious elhátrál, majd magabiztosan kijelenti, hogy nem tudja megállítani, mert Darth Vader erősebb lesz mindkettőjüknél. E végszóra köpenye ujja alól előpattan a fénykard, a vérvörös penge pedig belemar a levegőbe. Yoda meglengeti kardját, támadó állást vesz fel, miközben elmondja, hogy Sidious tanítványába vetett hite nem biztos, hogy beváltja reményeit, hiszen sokan csalódtak már az Erő Sötét Oldalában.

Azzal a Jedi Mester előre ugrik, összecsap a Sith Sötét Nagyurával.

 

Fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

Eljött a harmadik rész végső csatájának ideje. És ez talán minden idők lenagyobb csatája. Két barát összecsapása mellett itt valóban összecsap a jó a rosszal. Mikor az ep2-ben teljesült egy SW-vel kapcsolatos álmom, azaz láttam Yodát párbajozni, maradt még egy ilyen jellegű kívánságom. Lássam Sidioust vívni. És itt végre, a megszokott torz képű és hangú, vihogó, mélyen gonosz figurát láthatjuk mindenféle színjáték nélkül harcolni. És bár sokaknak nem tetszett anno, hogy Sidious fénykardot ragad (mint ahogy sokaknak az sem tetszett, hogy az ep2-ben Yoda vív), szerintem legalább annyira vártuk a Yoda vs Sidioust, mint az Obi-Wan vs Anakint. És én nem csalódtam. A Sith és a Jedi remekül vezetik be egymás harcát. Egy kicsit gúnyolják egymást, aztán placcs, Sidious odavág. De Yoda sem rest, a kezdeti kábulatból máris visszakezest ad, és Sidioust gatyáig alázza :oops:

Apropó, Yoda kezdetben rettenetesen alábecsülte Sidi apánkat. Ugyan úgy egy kézzel próbált védekezni ellene, mint anno Dookunál. Ám ezt az erőt már nem tudta egy kézzel megfogni (nemhogy elnyelni vagy visszapasszolni), ez már falhoz kente. Később már bölcsebb lesz. De Sidious is alábecsülte a Jedit, mivel nem gondolta, hogy egy ilyen falhoz kenés után Yoda képes lesz őt székhez vágni. Menekül is a mocsok, de Yoda magabiztos, ám Sidi sem feszéjezi magát sokáig, miután szembesül a harccal, már merészen kiáll a mester ellen. Remek.

És ne feletkezzünk meg Obi-Wan és Vader harcáról sem. Hajdan azt ígérték, legalább olyan erőteljes lesz, mint az Obi-Wan vs Maul, és látványosabb, mint az ep1 párbaja. Igazuk lett. A harc során látszódik igazán a két fél vívóstílusában rejlő különbség, Anakin pl sokkal jobban figurázik, mint Obi-Wan. Két jelenet is nagyon tetszik. Az egyik, mikor a két szereplő szinte átgördül egymáson és Anakin kifordítva védi ki Obi-Wan hasonló támadását, a másik pedig, mikor a szűk folyosón a kardok a falat érintik és a szereplők szikraeső közepette csatáznak. Nagyon feelinges. És a zene remek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is nagyon tetszik, hogy bemutatják mekkora Erő birtokában van Yoda.Egy csettintés és a Royal Guardoknak annyi.Talán azt is be akarta mutatni Lucas ,hogy ekkora Erővel sem él vissza Yoda, nemúgy mint Sidious, tehát amit Yoda mondott az EP V-ben azt itt látjuk is(A Jedi megismerésre és védekezésre használja az Erőt, nem támadásra).Erkölcsileg óriási a különbség a két ellenfél között.Nagyon tetszik ahogy alázza Sidi-t.Nem sok esélye van a vén majomnak ellene, viszont az újabb vitának, hogy ki a jobb ,Yoda vagy Sidi annál több :oops: .

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

tehát amit Yoda mondott az EP V-ben azt itt látjuk is(A Jedi megismerésre és védekezésre használja az Erőt, nem támadásra

Ööö... akkor mit is csinál Yoda és Obi-Wan? Teazsúrra hívja meg a két Sith-et? :oops:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

tehát amit Yoda mondott az EP V-ben azt itt látjuk is(A Jedi megismerésre és védekezésre használja az Erőt, nem támadásra).Erkölcsileg óriási a különbség a két ellenfél között.Nagyon tetszik ahogy alázza Sidi-t.

Bizony igaza van Karrde-nak.

Ez, hogy a Sithek elé mennek, ez bizony támadás. Az más kérdés, hogy abban a pillanatban a Guardok ellen védekezett.

 

Ha Yoda alázza Sidit és bizony azt teszi, akkor viszont semmi erkölcsi különbség nincs, és keményen támad az erővel. Lehet, hogy Yoda most jön rá arra, amit 20 év múlva mond Luke-nak a Dagobah-n.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Palpatine és Yoda zenéivel nem vagyok elégedett, sőt. Már akkor sem voltam elégedett, amikor nem tudtam, hogy ennek a résznek lesznek a zenéi.

Ezt írtam mikor először hallottam ezt a zenei részt:

"2005-04-09 13:58

Közben gyorsan átfonódunk a 9es jelzetű számba aminek minden bizonnyal Anakin vs Obi-Wan a címe. Nálam itt kezdődnek a gondok, (?)

Szerintem ez már a harc közbeni zene. 0:23nál jön a Vader téma minden kertelés nélkül. Egy kicsit jobban át kellett volna alakítani, nekem így túl direkt, Anakins theme-be tök jól bele van rejtve, persze itt már direktebben kell, de nekem ez akkor is túlontúl, direkt, sőt a buckalakó mészárlás után, mikor beszél Padménak róla akkor hallatszik oda is jól be lett rejtve.(Tudom nincs kertelés, mert itt már egyértelműen Vader lett Anakin, de zenében még nem.) . Folytatjuk a már megszokott harc tempónkat, néha a BOTH témával. Majd 0:55nél a Birodalom visszvágból idézünk majdnem hogy 2CD 10szám The Clash of the Lightsabers (Ez a rész volt a teaser trailerben is)0:27-0:48ig találjuk ezt, Ebben a számban a végét kicsit elhúzzák többször ismétlődik ezért kicsit tovább tart 1:26kor már vége is. Ezután feszültséget éreztető vonósok vannak és 1:52nél, megint jön a Birodalom viszzavág 2es cd 10 száma csak egy kicsit korábbról kezdve 0:18-tól kb. Kicsit át van alakítva de nem annyira, jobban tetszene átalakítva. "

 

Rá öt percre jött Ody :) : "Gratuálok! Te vagy a neten az egyetlen akinek nem tetszik :) Nagy szó!"

 

Azóta nem sokat változott a véleményem, sőt talán semmit, de egy óriási különbség van a több mint egy évvel ezelőtti és a mostani véleményem között.

Akkor azzal nem voltam elégedett, hogy ilyen kevés átalakítással megint egy régebbi zenéhez nyúlnak hozzá. De most azzal nem vagyok elégedett (sőt már a film megnézése után ez volt az álláspontom), hogy Palpatine alá birodalmi induló az szerintem egy tematikai melléfogás, nekem nem passzol. Ha még Anakin Obi párbaj alatt lenne megérteném, sőt, ha olyan lett volna a párbaj, ahogy a zene alapján elkézeltem (nem ugrálunk a helyszínek között, hanem a birodalmi zenék alatt Anakin-Obi párbeszédet képzeltem el.).

Azok alá a jelenetek alá, modjuk a Emperor's theme-t kellett volna leporolni.

Sokszor nem is tudom magam beleélni a jelenetbe. A zene a pod emelkedésénél már fantasztikus, de az még nem ez a Chapter.

 

Edit: Kifehérítettem, hátha mást is zavarnak azok a színek.

Szerkesztve: - lokatelli
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi, lokatelli :)

Még Yoda mesternek sincs tapasztalata a Sith-ekkel kapcsolatban, max. a Jedi feljegyzésekből. A Sith a Jedi ellensége, valószínűleg természetesnek vette, hogy szembeszáll vele (nem is habozik egy percig sem, hogy megtegyen mindent ezért). Aztán látva az eredményt, felülvizsgálja a Jedi Erőben betöltött szerepét (talán egy kis Qui-Gon tanítás is benne van ebben), és utána jut az epV-ös kijelentése megállapítására.

 

Zenével kapcsolatban: szerintem is elhibázott Yodáék alá berakni az Imperial march akármilyen változatát. Pedig egyébként nagyon jól szól, annak ellenére, hogy az epV-ben már hallhattunk ilyet. Önmagában jó hallgatni, a film alatt rossz helyen van.

 

Bocsi, de ez a zöld szín borzalom (a szürke sem jobb). Ki kellett jelölnöm, hogy rendesen el tudjam olvasni :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a Köztársaság és a Birodalom nagy csatája is, nem csak a jóé és a rosszé, a Sötété és a Világosé, a Jedié és a Sithé, Yodáé és Sidiousé, így szerintem stílszerű, hogy a Birodalom vs Köztársaság csatájánál, mikor a Birodalom a győzelméhez a végső csatát vívja, éppen a Birodalmi induló zenéjét is halljuk. Az Imperial marchról ráadásul én mindig a diktatúra, a zsarnokság, az elnyomás jut eszembe, ami színtén kiemelkedő ebben az összetűzésben, hiszen pont mindeme tulajdonság feje harcol ezekért a "kiváltságokért".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a Köztársaság és a Birodalom nagy csatája is, nem csak a jóé és a rosszé, a Sötété és a Világosé, a Jedié és a Sithé, Yodáé és Sidiousé, így szerintem stílszerű, hogy a Birodalom vs Köztársaság csatájánál, mikor a Birodalom a győzelméhez a végső csatát vívja, éppen a Birodalmi induló zenéjét is halljuk.

Ebben tökéletesen igazad van, de azért az ep5 zenei cd-n nem véletlenül vamn odaírva, igaz zárójelbe, hogy Vader's theme. Nekem mégis Vaderhez köthető a zene, valahogy még akkor is túl "lagymatag" zene ahhoz, hogy ott dobálják egymást, nekem nem illeik oda, és még mindig nem szokódott meg. Mindegy kb 36 másodpercről van szó, a pod emelkedése úgyis kiveri a fejemből, ezt a "csalódottságot."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.