Ugrás a kommentre

EPIII elemzés


Ajánlott hozzászólás

Biztos beszéltek róla! Obi az egyetlen Jedi, aki sithet ölt, jó ezer év alatt, biztos, hogy részletesen elmesélt mindent.

Biztos, hogy eldicsekedett vele ? :clap:

Hisz majdnem odaveszett, és előtte megkörnyékezte őt a sötét oldal. Nem biztos, hogy olyan részletesen elmondta, hogy majdnem belelökött az aknába, de ki tudtam ugrani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiugorhatott volna Obi-Wan elé is,

Szerintem nem ugorhatott volna oda, hisz levágása után ott ér földet és lángra kap.

Most lehetne vitatkozni, hogy hány centiméterrel arrább esett le, de szerintem obi előtt, már túl forró a talaj, ott nem lehet megmaradni. Elolvad a csukája, vagy egyből lángra kap.

 

Én nem láttam sehol a levágott testrészeket, valaki megtalálta a képen?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem ugorhatott volna oda, hisz levágása után ott ér földet és lángra kap.

Most lehetne vitatkozni, hogy hány centiméterrel arrább esett le, de szerintem obi előtt, már túl forró a talaj, ott nem lehet megmaradni. Elolvad a csukája, vagy egyből lángra kap.

 

Én nem láttam sehol a levágott testrészeket, valaki megtalálta a képen?

Szerintem azok belecsúsztak a lávába. Egyébként a kis platform is eltünt....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos, hogy eldicsekedett vele ? :clap:

Hisz majdnem odaveszett, és előtte megkörnyékezte őt a sötét oldal. Nem biztos, hogy olyan részletesen elmondta, hogy majdnem belelökött az aknába, de ki tudtam ugrani.

OFF

Megkörnyékezte a sötét oldal? Én ilyet nem láttam. :)

 

Egyébként gondolhatták, hogy nem sétagalopp egy sith legyőzése, tehát nem volt rá oka, hogy eltitkolja mi is történt valójában. Az más kérdés, hogy Obi nem is az a fajta.

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem ugorhatott volna oda, hisz levágása után ott ér földet és lángra kap.

Most lehetne vitatkozni, hogy hány centiméterrel arrább esett le, de szerintem obi előtt, már túl forró a talaj, ott nem lehet megmaradni. Elolvad a csukája, vagy egyből lángra kap.

Hát azért nem hiszem, hogy Obi-Wan pont a határvonalon állt, melynek egyik felén nem kap lángra az ember, a másikon meg igen. És különben is, jó pár percig elvan Vader Obi-Wan előtt a lávához sokkal közelebb is. Ja, és Sidious sem kapott lángra, pedig ő is elég közel állt a lávához. Ez nem olyan, hogy odaérek, aztán hopp, már lángolok is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megkörnyékezte a sötét oldal? Én ilyet nem láttam. :clap:

OFF

Maul megölte a mesterét, és Obi-Wan szerintem már haraggal folytatta a harcot. Talán ezért is sikerült végül megölnie Mault, míg a jóval tapasztaltabb mesterének nem. A saját fegyverét használta ellene.

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Knight: Anakin nem akart menekülni, hanem végezni Obi-val. és azt hitte már mindenható, mindent meg tud csinálni amit kitalál, de nem.

Igen ezt tudom, de igazából az érdekelt, hogy ha nem ugrik a partra, akkor a platformon biztonságban marad-e.

Szerkesztve: - Knight
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínűleg azért választotta ezt a megoldást, amiért annak idején Obi-Wan ezt alkalmazta Darth Maul ellen. Vader azt hitte, hogy Obi-Wan arra számít, hogy elé forg ugrani, és mivel pont mögötte ért volna földet, egy taktussal lemarad a Jedi és a meglepetést kihasználva Anakin végezhetett volna vele. Obi-Wan azonban pontosan tudta, hogy mire készül Anakin, ezért is figyelmeztette, így viszont ez a támadás semmit sem ér, mivel ze kifejezetten a meglepetésre épült.

Nagyon tetszik ez az észrevétel:) Biztos a mestere tanította neki. A harcot is egy hasonló ugrással kezdi Anakin.

Szerkesztve: - Knight
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát azért nem hiszem, hogy Obi-Wan pont a határvonalon állt,

Mondtam, hogy szerintem felesleges pár centin vitatkozni, de szerintem Vader kicsit legurult, meggyulladt. Nem tudott volna Obi elé ugrani, mert obi leszorította volna a kritikus pontra.

Palpi azért nem kapott lángra, mert közben Anakin felmászott a "biztonságos" zónába.

 

Szerintem elé nem ugorhat, mert akkor vesztett, lelöki, leszorítja a karddal, erőlökés, stb. Egyetlen megoldás, ha átugorja, erre nem képes. Persze, maradhatott volna platformon, és kiegyezhetett volna döntetlenben, de ez nem az ő stílusa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen ezt tudom, de igazából az érdekelt, hogy ha nem ugrik a partra, akkor a platformon biztonságban marad-e.

Valószínűleg biztonságban maradt volna, de az patthelyzet. Lépnie kellett, mert Obi már nem volt a közelében. A többiek jól leírták a lényeget sztem. :)

 

Egyébként borzalmas látni Anakin elégését, akármit is tett a Jedi templomban, majd utána Padméval. Itt még erősebb a képe annak az embernek, aki az EPI-II -ben volt.

 

Ekkor szinte beleégett a gyűlölet.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ami nagyon tetszik ebben a jelenetben, hogy a szemünk láttára sárgul el a szeme. Mintha a gyűlölet először a szemét, majd ahogy egyre erősödött, az egész testét lángra lobbantotta volna.

Hoppá! Ezt eddig nem is elemezgettük nagyon. Ez azt is jelentheti, hogy itt válik véglegesen sith lovaggá, ahonnan már nincs vissza út (a vörös szem is megmarad innentől), bár én még mindig kitolnám ezt egy picit. :) De itt már 98%-ban elönti a sötét oldal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre a jelenetre vártam ezer éve.Hát megkaptam.Örülök, hogy Lucas mert kockáztatni és bemutatta Anakinm elégését.Valahol nagyon sajnálom őt, de kicsit elégtételt is érzek a Jedik miatt.Meg a kisfiú Anakin is eszembe jut.Ha az anyja tudta volna hogy így végzi, vajon elengedte volna?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

Talán még így is elengedte volna, mert volt 13 jó és olyan éve a fiának, amiről mindig is álmodott. Sok jót tett ezek alatt az évek alatt, valóra válthatta magát. Ellenben viszont maradt volna az élethosszig tartó rabszolgalét. Én elengedtem volna így is.

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha az anyja tudta volna hogy így végzi, vajon elengedte volna?

El. Bár hogyha mindenki tudná előre hogy mi lesz, akkor senki sem úgy viselkedne ahogyan a filmben. Még a nagy jövőbesasoló Palpi sem, vagy legalábbis nagyon vigyáázna a szellőzőknél :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revenge of the Sith

Chapter 44: The Emperor Arrives

Time: 1:57:20-1:58:28

 

Tartalom

 

Darth Vader fájdalmasan nyögve egyetlen megmaradt, ám korántsem ép kezével húzza föl magát a domboldalon, mikor egy sötét árnya suhan el felette. A Theta osztályú komp halkan siklik Mustafar sötét egén, az éjfekete földhöz közel és landol egy közeli leszállóhelyen.

Vader felnéz mikor egy sisakmikrofon által torzított hang érkezik, azt követve pedig Darth Sidious és két vörösmintás klón bukkan fel a domb tetején. A Sith Sötét Nagyura lepillant tanítványa maradványaira, közli a katonákkal, hogy megvan, és hitetlenkedve megállapítja: ?Életben van.? Eztán ráparancsol katonáira, hogy hozzák az orvosi kapszulát, a klónok pedig engedelmesen elrohannak. Sidious levonul a hátára gördülő Vaderhez, letérdel mellé és atyai gyengédséggel megérnti a homlokát.

 

Fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

Rövid, de velős fejezet. Először is, Obi-Wan úgy hagyta ott Anakint, hogy valószínűleg meghal, és a jelenet, valamint a józanész akkor azt is sugalta. Erre fel Vader, a kiválasztott újra tanúbizonyságot tett erejéről, hiszen ezt is túlélte. Megjegyzem, mikor csak a kezét mutatták, egyből a terminator ugrott be :D

Aztán itt van Darth Sidious atyai tette. Talán az egyetlen pillanat, amikor mást is érzelmekkel közelít meg önmagán kívül. Tényleg kedvelhette a srácot, és végül is mégis tíz év munkája van benne, és elég csúnyán elbántak vele. Vajon Darth Maul halálára is hasonlóan reagálhatott?

Végül itt az új, Theta osztályú hajó mely egyenesen a Lambda osztályú hajók, mint amilyen a Tydirium is, elődje. Szvsz egész szép hajó lenne, ha megcsinálták volna a középső szárnyat, így viszont nem sok értelmét látom ennek a csonka szárnynak. Viszont remélem jövőre kijön legoban, szívesen beállítnám a Lambdám mellé :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Palpi valóban új arcát mutatja. A redőzött gondoskodó arc-e a távolibb tőle, vagy a sima barátságos, amivel anno főkancellárrá választották?

 

A lényeg hogy nem egyszerő karakter,. azon túl, hogy kérdés nélkül a leggonoszabb főgonosz. :D Le a kalappal Lucas előtt!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak zárójelben jegyzem meg, hogy itt ebben a chapterben van az egyetlen eltérés a mozis és a DVD-s verzió között. Bár nem egy SE szintű változtatás, szükségét sem érzem... :D

Arra gondolsz, hogy a mozisnál balról jobbra uszott a kép, amikor megjelent Anakin keze, mig a DVD-nél csak hirtelen vált a kép? Érdekes, hogy ennek mi jelentősége lehetett, hogy megváltoztatták.... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arra gondolsz, hogy a mozisnál balról jobbra uszott a kép, amikor megjelent Anakin keze, mig a DVD-nél csak hirtelen vált a kép? Érdekes, hogy ennek mi jelentősége lehetett, hogy megváltoztatták.... :D

Igen arra gondoltam, még nem tudtam rájönni, hogy ennek mi értelme volt. Ki tudja, hogy egyáltalán szándékos volt e (én inkább arra hajlok, hogy nem), de olyat meg nem lehet hibázni, hogy ez az "átvezető effekt" lemarad. Szerintem... :D

 

Mindenesetre a régi jobban tetszett, de azért nem fogok pólókat gyártani, Anakin kezével, hogy "Hol az átúszó effekt?" :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenesetre a régi jobban tetszett, de azért nem fogok pólókat gyártani, Anakin kezével, hogy "Hol az átúszó effekt?" :D

Pedig a külföldi fórumokon páran nekiálltak rinyálni, hogy ők nem veszik meg a DVD-t, mert őket becsapják és nem azt kapják, amit a moziban láttak :D (akkor gondolom egyetlen SW DVD-jük sincs).

 

A jelenethez: tetszik, hogy Palpi hasonlóan érinti meg Anakint, mint ahogy Obi-Wan fogja Luke-ot az ep.4-ben, amikor az a földön fekszik... mester és tanitványa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sok katarzisszerű jelent után, a galaxis sorsa eldőlt. A Birodalom hajnalán megérkezik az Uralkodó, egy űrsiklóval... Szinte észrevétlenül halt ki a az első két részre jellemző látványvilág. Már régóta, csak a később megszokott szögletes járműveket, és tereket látjuk.

 

Egyébként ez is lélegzet elállító jelenet. Még benne van az emberben a sokk a történtek miatt, és ekkor megkezdődik a darkos lezárás. Sidious hajója fekete árnyként suhan át a tájon, és anakinon is, tökéletesen jellemezve annak utasát. Valóban érdekes a sith nagyúr "érzelemkitörése", bár ezt néhányan gyógyító kézmozdulatnak veszik (mint ahogy frenkie is írta alább), és nem bármiféle rokonszenvező érzelem megnyilvánulásának. :D Magam sem tudom melyik verziót találjam hihetőnek. Talán mind a kettőben van igazság. Egyébként érdemes Anakin szemeit nézni, amik már végképp sith-be fordultak át...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is tudom, nekem ez a gyógyítós dolog kicsit sántít. A sötét oldal, mint gyógyító erő? Fura :D (Bár attól még bármire lehet használni a sötét oldalt, még ha a két dolog fura is együtt).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Erőt lehet használni gyógyításra is ha jól tudom.Csak azért merült fel bennem mert ember azt nem élheti túl, hogy szétég elevenen.De lehet hogy a gyűlölete adott neki erőt a túléléshez.

Soha ne becsüld le a sötét oldal hatalmát. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.