Ugrás a kommentre

EPIII elemzés


Ajánlott hozzászólás

A Jedik semmiben nem hibásak.Az Erő akarta, hogy így legyen.

És persze Anakin sem hibás gyerekek legyilkoslásában, mert az is az Erő akarta...

 

Ők megbíztak a kancellárban.Semmi okuk nem volt rá, hogy ne bízzanak benne.

Mármint azon túl, hogy egyre több hatlmat kapott, és ellenük hangolta a jónépet? Nekem ez elég ok a bizalmatlanságra.

 

Yoda meg szerintem nem arrogáns.Nem folytogatott senkit az Erővel, mint Vader

A folytogatás és az arrogancia két külön dolog, ne keverjük a kettő. Az egyik agresszió, a másik önhittség. Az utóbbiból fakadhat az előbbi, de nem egyenes ági következménye. Pl én is arrogáns vagyok, mégsem folytogatok senkit.

 

A cél szentesíti az eszközt.

Ahogy MissKarrde is írta, ez nem a Jedik eszméje. Ha a cél szentesítené az eszközt, akkor nem vártak volna, míg Palpi papa nem adja jelét, hogy egyértelműen nem akar lemondani a hatalomról, már ott hagyják megdegleni a Hand fedélzetén. Ha szentesítené az eszközt, akkor a Sötét Oldallal támadhattak volna a Sithre. A cél nem szentesíti az eszközt, sose, pláne nem a Jediknél. Ha így lenne, Palpatine-t hagyhatták volna a trónon, hiszen a célja egy békés, biztonságos Birodalom volt, ami jó dolog, csak az eszköz, amivel ezt létrehozta és fenntartotta, az nem jó, dehát a cél szentesíti az eszközt...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De gondolom Yoda megölni ment az Uralkodót, és nem cirógatni. :peace: Destroy the sith, we must!

Mint lentebb céloztam rá, igen, azért ment, de ez nem egy cél szentesíti az eszközt dolog volt, de ezt Dzséjt nagyon jól leírta közben :cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revenge of the Sith

Chapter 40: Battle of the Heroes

Time: 1:46:26-1:48:06

 

Tartalom

 

A Mustafaron a tanácsteremben Vader nyakon ragadja Obi-Want és az asztal felé kezdi nyomni, amin állnak, közben a Jedi lovag kardját a torkának szprítja. A saját kardja a földön hever. Obi-Wannak sikerül hátba rúgnia a Sithet, aki előre bucskázik, így Kenobi azonnal talpra szökkenhet. Hiába, a Sith máris a levegőbe lendül és mellkason rúgja, mindketten az asztalra zuhannak, a fénykard elrepül. Felállnak, s Vader újra rohamozik, Obi-Wan azonban másodszor nem dől be neki, oldara lép és belerúg ellenfelébe, aki a levegőben megperdül, és nagyot puffan az asztal lapján. Obi-Wan kinyúl a kardjáért, mely a kezébe szökken, életre kell, hogy lesújtson a Sithre. Azonban Vader kardja is gazdájához röppen, bőszen védve őt a lecsapó pengétől.

A Coruscanton Sidious a kancellári pulpituson áll, Yoda pedig elé ugrik a konzolra, melytől az egész szerkezet emelkedni kezd. A Jedi körbetáncolja ellenfelét, aki gyors fordulatokkal követi, miközben a kancellári pulpitus beemelkedik a Szenátus csarnokába. A zöld és vörös pengék élénken villognak a hatalmas, sötét teremben, mígnem egymásnak feszülnek, a küzdő felek egy rövid pillanatra megállnak. Sidious megpróbál nyers erővel elbánni Yodával, de hiába erőlködik, az apró Jedi könnyedén tartja saját kardján a vörös pengét. Majd szétvállnak és újrakezdik a harcot. Sidious dühödten üvölti ki haragját.

A mustafari bázis vezérlőjében Obi-Wan és Vader karnyújtásnyira egymástól belharcot vívnak egymás mellett. Kardjaik összecsapnak, szétvállnak, körbetáncolják gazdáikat majd egymásnak feszülnek. Ezt tetézve mindkét fél egyszerre csap le Erőlökéssel, mely középen találkozik. Egy ideig képesek tartani egymás láthatatlan támadását, majd az egész szinte felrobban köztük. A két fél kétdelé repül, a konzolokon landolnak. Ám Vader máris ugrik, Obi-Wannal terem. Lecsap, de a Jedi már mellé is gördül, a kék kard csak a konzolba tud belemarni. Szirénák harsannak és az épület körüli erőtér megszűnik létezni. A harcoló feleket ez nem érdekli, tovább küzdenek. Obi-Wan elterel egy vágást, a penge az ajtót nyitó konzolba méjed, az erkélyre vezető kapu kitárul. A Jedi belerúg a Sithbe, aki még dühödtebben támad. Eztán újra rúg, majd kiugrik az erkélyre, a Sith azonban ide is követi, egyre ádázabbul rohamoz, s ezúttal ő rúgja meg a Jedit, fejbe.

 

Fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

Folytatódik a Saga legjobban várt párbaja. Vagy inkább párbajai. Obi-Wan lendületből bajban van, ám ügyesen kivágja magát. Baromira odavágja az embert, ahogy ezek rúgdossák egymást. Főleg Obi utolsó rúgása, amivel földre küldi Anakint, abba még az én mellkasom is belesajog. De Obi-Wan ezen kívül is sokat rúgdossa szegény Anakint, és nem is válogat: mellkas, has, lábköz. Mindent bevet, hogy megállítsa Vadert. Amúgy itt van egy durva hiba. A jelenet elején, mikor elkezdi Anakin lenyomni Obit, még Obi kardja van Obi kezében. Mikor már majdnem a földön van, akkor már Anakin fénykardja. Ez nagyon ronda, és nem hiszem el, hogy ezt így összekeverték.

Aztán jön a jelenet, amikor megpörgetik a kardokat. Mikor először láttunk erről egy videót, nem tetszett. Üres momentumnak tartottam, aminek semmi értelme. Ám a film megnézésekkor minden megváltozott. A helyén van, a zene, a hang és a kép nagyon jóvá teszi, és utána, ahogy az Erővel összecsapnak, az fantörpikus. Most már ez az egyik kedvenc párbaj momentumom.

Na és ne feletkezzünk meg Sidious és Yoda összecsapásáról sem. A szereplők, a helyszín és a cselekmény megspékelve a látvánnyal és a zenével. Ez olyan keverék, amitől garantáltan leesik az ember álla. Nagyon nagy jelenet, talán a legjobb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-Wan szeret rugdosni ;)

Yoda mesterék párbajának legjobb része, mikor felemelkednek a szenátusi terembe. Mit terembe!! Itt átvált a küzdők arénájává, csak éppen a buzdító közönség hiányzik, akik jelen esetben inkább a nézők, vagyis mi. Tetszik, hogy így oldották meg Yodáék harcát, a Köztársaság majd Birodalom döntéshozó, jelképesnek is nevezhető, ugyanakkor küzdőaréna stílusú monumentális helyiségében. Elvégre a politika is harc :), csak most nem szavakkal küzdenek a galaxis jövőjéért, azt már megtette Palpatine, és ő nyert, a Szenátus csak annyit tett, hogy tapsolt hozzá. Yoda azért nagyobb falat, de őt is lenyeli a Sith, bár a torkán akad végül :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yoda és Sidious szenátusi párbaja volt az a jelenet, amelyet Lucas kiadott egy éppen munkanélküli barátjának, valami Spielbergnek. Kapott egy számítógépet és némi emberi segítséget, és ő készítette el ennek a jelenetnek a previzualizációs verzióját. Abban az is szerepelt, hogy az előző részekből megismert kameradroidok röpködnek a harcoló felek körül, és a Holoneten szétsugározzák a párbajt. Az ülésterem tetején is hatalmas kivetítők voltak, amelyek különböző szögekből mutatták a harcot.

Még jó, hogy ez nem ilyen lett... ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem a AnivsObi previzualizációját csinálta Spielberg? Én úgy tudtam.

 

Én nem tartom rossz ötletnek ezt a közvetítés dolgot, megnéztem volna :)

A Making of könyvben szerepel ez az infó, még kép is van a pre-vizből. Nem tudom, szerintem a SW-galaxisnak nem kéne látnia ezt az akciót. Az EP6-ban sem közvetítették a tróntermi akciókat. :( Mit gondolnának a nézők szegény, a Jedik által megnyomorított Palpatine-ról, aki villámokat szór, üvölt, mint egy őrült, meg ilyesmi? :)

Szerkesztve: - SimonZ
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Folytatódnak a párbajok, és jellemzően Aankin és Obi zártabb helyen, kevésbé monumentálisan harcol, melyben a legjobb momentumok egyikét láthatjuk. Jelesül a kardpörgetést, ami iszonyat "kúl". :) Mintha erejüket fitogtatná egymásnak a két egykori jó barát.

 

Sidious és Yoda ütközete monumentális. Jelképes, ahogy a szenátus épületében harcolnak, hisz itt magának a galaxisnak a sorsa dől el, hol is lehetne máshol ez a harc. A zene mégjobban kiemeli a jelenet monumentalitását. Lúdbőr végig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Making of könyvben szerepel ez az infó, még kép is van a pre-vizből. Nem tudom, szerintem a SW-galaxisnak nem kéne látnia ezt az akciót. Az EP6-ban sem közvetítették a tróntermi akciókat. :D Mit gondolnának a nézők szegény, a Jedik által megnyomorított Palpatine-ról, aki villámokat szór, üvölt, mint egy őrült, meg ilyesmi? :)

Közben gondolkodtam a dolgon, és eszembe jutott miért tetszene ez az ötlet. Legyen akárki ötlete.

Ahogy kardoznak Palpi pódiumán, Yoda rálép egy gombra, vagy egy eltévesztett fénykardcsapás véletlenül bekapcsolja azt a sárga repülő bigyuszt.

Akkor az körbe megy és kiküldi a Holonetre. ekkor egy rövid snit erejéig gevágnának egy háztartást, hogy mi ez, az meg azt mondja, valami, új háborús propaganda reklám. :):):D

 

Ezen röhögnék, de oda nem passzol, túl komolytalan. De azért magamat jól elszórakoztatom ilyen gondolatokkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revenge of the Sith

Chapter 41: Yoda vs Sidious

Time: 1:48:07-1:49:40

 

Tartalom

 

Yoda elugrik a kancellári pódiumról és az egyik szenátori platfromon landol. Több szinttel fölötte Sidious jókedvűen vihorászva az Erővel kinyúl, megragad két platformot és Yoda felé röpteti. A Jedi mester elugrik a becsapódo gépezetek elől, és egy újabb platformra patt. A Sith azonban tovább támad, egyre-másra szórja ellenfele felé a platformokat. Yoda azonabn folyamatosan elugrik, egyre följebb kapaszkodva, mikor az egyik szerkezet elsodorja és ő hasra esik. Megelégelvén a dolgot elteszi a kardját és az Erővel megragadja a következő felé röppenő platformot, megpörgeti és visszadobja Sidiousnak, aki először megdöbben, majd dühösen elugrik a szerkezet elől. Néhány szinttel lejebb ér talajt, körbenéz, ám sehol sem látja ellenfelét. Yoda váratlan elé pattan, aktivált fénykarddal, harcra készen. Sidious válaszcsapásként villámokat szór rá, kiverve a Jedi kezéből a kardot. Yoda nem adja meg magát, két kézzel védi a villámokat. Az energiatúltengés miatt a pod kimozdul a helyéről, arrébb röppen. Sidious egyre erősebben küzd, Yoda gyengülni látszik. Ám váratlanul a Jedi összeszedi erejét és Sidious hátrányba kerül. A köztük felgyülemlett energia ekkor felrobban köztük. Sidious a platform közpétől a szélére sodorva, az apró Yodát a szélről a csarnok közepére repítve. Sidious sikeresen megkapaszkodik egy korlátban, míg Yoda nekicsapódik a kancellári pódiumnak, lepattan, majd megpróbál megkapaszkodni a szélében, ám hiába. Lecsúszik, végigszántja a roncsá lett podokat és elterül a padlón a szenátusi aréna aljában. Köpenye fennakad egy törött rúdon.

 

Fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

Megszólal az egyik legjobb Star Wars zene, a Duel of the Fates, és a két mester megmutatja, mekkora guruk az Erőben. Sidiousnak semmit sem jelent a valószínűleg több tonnás pod, lazán hajigálja őket, és Yoda se reumás, az alázuhanó platformokon szalad végig, ugrik-pattog, forog-pörög. Persze hajlott kora látszik, nem tudja ezt a végtelenségig csinálni. Ekkor beveti magát, visszaküldi az egyik podot a feladónák, bár jól láthatóan nehezebben, mint Sidi, de azért rágyúr, ő megpörgeti. Hiába. Sidi ekkor kicsit menekül és szem elől téveszti Yodát, de mikor az öreg odapattan elé, nem esik kétségbe, megpróbálja megsütni. Yoda azonban itt már nem becsüli alá, nem egy kézzel próbál védekezni, két kézzel, bár ez a kardjának elvesztését jelenti. Pech. Itt aztán patthelyzetbe verik magukat és a robbanás dönti el a meccset. Sidious a platform közepéről nem tud kizuhanni. Ám az apró és könnyű Yoda a széléről messzire repül.

A kép, a hangok (baromi a csörömpölő, csattogó podok), a zene és Sidi folyamatos vihogása nagyon jó. És egyszer, már nem tudom ki mondta, de tényleg a hátramaradt köpeny miatt hiheti Yodát halotnak Sidi bá később.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na igen, a köpeny miatt. Csak ez alapján 19 évig filózhat azon, hogy mi történt akkor, ami nem baj, legyen már egy picike üröm az örömben :para:

A szombati mozi nézésnél figyeltem fel a következőre: a villámozásnál úgy tűnik Yoda részéről, mintha kezdene egy kicsit fölénybe kerülni, Sidious pedig kezd egy picit alulmaradni pont mielőtt robbanna a "gömb". Yoda mester tisztességgel összeszedte az erejét. Szerintem egy hajszálnyi hiányzik itt a kis mesternek, hogy győzzön, de talán pont emiatt a hajszál miatt gondolja úgy, hogy kudarcot vallott, nem volt elég az ereje Sidioushoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És egyszer, már nem tudom ki mondta, de tényleg a hátramaradt köpeny miatt hiheti Yodát halotnak Sidi bá később.

Még egy lacxox nevü BO-elemző irta az ep.3 kritikájába (bár inkább elemzésnek hivnám). S ez tényleg érthetővé teszi, hogy a kamera miért megy rá a lehulló ruha-foszlányra...

 

A moziban anno egyébként valóságos döbbenetként ért, micsoda dinamizmus van a "pod-dobáló" képsorokban :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yoda mester tisztességgel összeszedte az erejét. Szerintem egy hajszálnyi hiányzik itt a kis mesternek, hogy győzzön, de talán pont emiatt a hajszál miatt gondolja úgy, hogy kudarcot vallott, nem volt elég az ereje Sidioushoz.

Szerintem pedig ez tipikus döntetlen... Sidious és Yoda is repül a gömbtől... egyikük se tudta jobban kezelni a robbanást a másiknál imho :para:

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem pedig ez tipikus döntetlen... Sidious és Yoda is repül a gömbtől... egyikük se tudta jobban kezelni a robbanást a másiknál imho :para:

Épp hogy látszik előtte, hogy Yoda egy picit fölénybe kerül, csak hát kár, hogy az a robbanás bekövetkezett, mert nem tudták kezelni. Egyikük sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is ez tipikus pathelyzet. Bár nekem is úgy tűnik, hogy Yoda akkor fölénybe kerül, de egy pillanattal azelőtt még ő volt hátrányban. Ha így folytatják, lehet újra Palpi került volna fölénybe, aztán újra Yoda, aztán újra Palpi... ezek nem tudtak volna elbánni egymással, max a Szenátussal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egyszer már lejátszott vita. :rock: A "ha"-ra épült mondatok általában csak a fantáziánk terméke.

 

Monumentális jelenet! Emlékszem, a mozi majd szétesett a dübörgő podok, és a lehengerlő zene alatt. Lúdbőr az egész harc, a két legfőbb Erőhasználóhoz méltó harccal. A vége döntetlen, egy kis "Yoda akár nyerhetett is volna" beütéssel. Szerintem azért van ez így, mert Lucas nem akarta nagyon lealáztatni a kis mestert, ezért csak hajszállal verette meg.

 

Yoda lehulló köpenye pedig azt is jelképezi, hogy az agg mester visszavonul, és nem tanít többet. Az ő ideje lejárt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.