Ugrás a kommentre

EPIII elemzés


Ajánlott hozzászólás

Nem hát.Ő csak Anakint akarta megtalálni.Sőt a késöbbi események igazolják, hogy nem is akarta Anakint megölni.Még jó hogy ott volt mert nekem is az a véleményem, hogy megölte volna Padmét ha nem szól rá Obi-Wan, hogy engedje el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És miért is kezdte el fojtogatni? Hát pont Obi-Wan miatt, mert ott volt. Ha meg nem lett volna ott, akkor másért fojtogatta volna (talált volna okot rá azonnal), de ez már nem tartozik ide :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi volt a buckalakó-irtáskor??? Kire fogta azt rá??? Tudtommal akkor a halott anyján kívül senki nem volt, aki hatott volna rá...

 

Amúgy szerintem azért a "mindenképpen fojtogata volna" egy elég erős túlzás. Már csak azért is, mert nem tudni "mi lett volna, ha". Összekülönböztek volna, ez OK, de Obinak sikerült a lehető legrosszabbkor felbukkannia. Drámai csúcsponton, na, ha így jobban tetszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Krande: Nézd, akár fojtogatta volna, akár nem, Padmé nem sokáig húzta volna Anakin mellett. Egy Sith nem tűr igazából ellentmondást, így Anakinnek sem kellett volna sok, hogy saját kezűleg ölje meg, vagy fojtogassa, verje, stb. Padménak megpecsételődött a sorsa, Obi-wan csupán egy katalizátor volt már. De nem ő okozta a lány halálát, fojtogatását.

 

Donát.

Szerkesztve: - Csabai Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy szerintem azért a "mindenképpen fojtogata volna" egy elég erős túlzás. Már csak azért is, mert nem tudni "mi lett volna, ha". Összekülönböztek volna, ez OK, de Obinak sikerült a lehető legrosszabbkor felbukkannia.

Nézd, amikor beszélgetnek, és Anakin azt mondja neki, hogy ne árulja el ő is, akkor enyhén szólva is haragos. Ha tovább folyik Obi-Wan nélkül a vita, valami szörnyű mindenképpen történt volna, az tuti. Ha nem Obi-Wan, akkor más jött volna. De egy kicsit én is előreszaladtam, bocsi :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revenge of the Sith

Chapter 38: ?Your Breaking My Heart?

Time: 1:38:44-1:43:51

 

Tartalom

 

A nubaiai hajó megérkezik Mustafarra és landol a Szeparatista bázis leszállópályáján. Padmé a pilótafülkében könnyes szemmel réved maga elé, mikor az ablakon túl meglát egy fekete kámzsás alakot. Az árny ledobja csukjáját, és a szaladni kezd. Padmé elhagyja a hajót és férjéhez rohan. Átölelik egymást.

Anakin elmondja, hogy látta a hajóját, majd megkérdi, miért jött ide. Padmé aggódott érte, főleg azon szörnyű dolgok után, amiket Obi-Wan mondott. Anakin rákérdez ezekre a dolgokra. Padmé a szemébe mondja, hogy régi mestere szerint ő átállt a Sötét Oldalra, és hogy gyerekeket gyilkolt. Anakin felelete erre, hogy Obi-Wan megpróbálja ellene fordítani őt. Padmé azonban védi a Jedit, szerinte csak aggódik miattuk. Anakin erre visszakérdezi, hogy-hogy miattuk. Padmé helyesel, majd hozzá teszi, hogy Kenobi csak segíteni akar. Anakin ezen csak mosolyog. Amidalának azonban csak férje szerelme kell. Aki szerint a szerelem nem fogja megvédeni őt a haláltól, arra csak az új hatalma képes. Padmé nekiszegezi az árat. Jó embernek tartja Anakint és kéri, hogy ne csinálja ezt. Anakin kezd elkomorulni, hangja élesebbé válik. Nekiszegezi Amidalának, hogy nem fogja úgy elveszteni, mint az anyját, s olyan nagy hatalma lesz, amiről a Jedik csak álmodhattak. Ezt pedig érte, a megvédéséért teszi. Padmé ekkor kétségbeesetten arra kéri, hogy utazzanak el, éljenek a gyereküknek, hagyják maguk mögött a Galaxis minden gondját-baját, amíg még lehet. Anakin nem hallgat rá. Rákérdez, hogy szerelme érti-e egyáltalán, amiről ő beszél. Hogy már nem kell menekülniük. Békét teremtett a Köztársaságban. Padmé arckifejezése ekkor megváltozik, miközben Anakin szinte megbűvölten magyaráz. Erősebb lett a kancellárnál, le tudja győzni őt, s ők ketten a Galaxis urai lehetnek. Úgy lehet minden, ahogy akarják. S ekkor már megszállottan néz elhülten hátráló feleségére.

Padmé döbbenten rázza a fejét. Nem hisz a fülének, rádöbben, hogy Obi-Wannak igaza volt. Anakin megváltozott. Anakin erre parancsolóan rászól, hogy nem akar többé Obi-Wanról hallani, majd fenyegetően hozzáteszi: ?A Jedik elárultak engem. Ne akarj te is elárulni engem.?

Padmé ekkor összetörik. Könny szökik a szemébe, arca kétségbeesetté válik. Sírva mondja, hogy Anakin már nem önmaga: ?Összetöröd a szívem.? Olyan útra tévedt, amin nem követheti férjét. Anakin szinte átnéz rajta, úgy kérdi meg: ?Obi-Wan miatt, igaz?? Padmé azért fordult el tőle, amit tett, és amit tenni akar. Kéri, hogy álljon meg, míg nem késő.

Anakin azonban már nem rá néz. Mögé, fölé, a hajó rámpáján álló Obi-Wan Kenobit méregeti.

Padmé újra elmondja, hogy szereti, de Anakin rárivall: ?Hazudsz!?

Padmé rádöbben mi történt, a hajója felé fordul meglátja a lefelé sétáló Jedi mestert. Határozottan és kétségbeesetten próbálja meggyőzni Anakint, hogy semmi köze hozzá, miközben halálra vállva hátrál férjétől. Vader azonban követi, közben megvádolja őt, hogy együtt vannak, és azért hozta ide, hogy megölje őt. Ekkor felemeli a kezét és az Erőn keresztül folytogatni kezdi Padmét.

Obi-Wan rákiállt, hogy engedje el. Vader azonban nem enged, hiába könyörög Padmé is. A Jedi ekkor már fenyegetően ismétli meg parancsát. Vader végre elengedi, üres tekintettel figyeli az összeeső testet. Obi-Wan is Padméra pillant, aggódik a lányért. Vader felé fordul és kijelenti: ?Ellenem fordítottad őt!?

Obi-Wan viszont nyíltan nekiszögezi, hogy saját maga fordította maga ellen. Vader ledobja köpenyét, miközben dühödt állatként ide-oda járkáll, közben kijelenti, nem engedi, hogy Kenobi közéjük álljon.

Obi-Wan is ledobja köpenyét, miközben azt mondja, hogy a düh és a hataloméhség áll közéjük. Hiszen hagyta, hogy a Sötét Nagyúr megfertőzze az elméjét ? mondja, miközben megkerüli a Sithet és Padmé felé közelít lassan, szemét ellenfelén tartva ? és most azzá vállt, aminek az elpusztítására felesküdött.

Vader is elindul, körözni kezd, közben odamondja Obi-Wannak, hogy ne papoljon neki, mert már átlát a Jedik hazugságain. Ő már nem fél a Sötét Oldaltól úgy, mint egykori mestere. Obi-Wan eléri az ájult Padmét, lehajol és kitapintja a pulzusát.

Közben Vader megáll és hátat fordít neki. Elégedetten a világba kiáltja: ?Elhoztam a békét, a szabadságot, az igazságot és a biztonságot az új Birodalmamban.?

Obi-Wan feláll a lány mellől, majd hitetlenkedve megkérdi: ?A te új Birodalmadba??

Anakin arra kéri barátját, hogy ne kényszerítse a megölésére. Obi-Wan azonban nem hátráll, hiszen feladata a Köztársaság és a demokrácia megvédése. Vader azonban kijelenti, ha nincs vele, akkor ellene van.

Obi-Wan lemondóan mondja: ?Csak egy Sith beszél végletekben.? Megteszi, amit tennie kell. Előveszi fénykardját, és aktiválja.

Vader kéjesen hozzáfűzi: ?Megpróbálod.?

Azzal előrántja saját kardját, a kék penge a sötétségbe mar, s egyetlen ugrással a Jedi előtt terem. A két barát, harcostárs és testvér egymásnak megy, megkezdik életre-halálra menő harcukat.

 

Fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

Hát ide is elérkeztünk, a Star Wars talán legsötétebb pillanatához. A fejezet, mikor a barátok és szerelmek egymásra támadnak, és teljesen átértékelődik minden. Az ep1-2-3 triója itt játszik a legjobban, és olyan párbeszédet alkotott nekik Lucas, hogy az valami frenetikus. Ezt a szakaszt külön lementettem magamnak hangnak, annyira tetszik.

Vegyük csak sorra, mit látunk, hallunk. Padmé már tudja, mi a helyzet, csak nem hiszi el. Ez látszik rajta, hiszen kétségekkel telien mondja el Anakinnak, mit hallott róla Obi-Wantól. De, mi erre Anakin válasza? ?Obi-Wan megpróbál ellenem fordítani.? Na most, ha Anakin eddigi viselkedését vesszük figyelembe, egy ilyen súlyos vád hatására minimum felháborodik, határozottan tagadja, és minden szépet elmond Obi-Wanról. De nem, ő nem tagad, nem háborodik fel, nyugodtan kijelenti azt, amit kijelent. Padmé bezzeg védi a barátját, és hopp, kiderül hogy tudja róluk az igazat. Anakinban kezd erősödni a féltékenység, ami ugye a kapzsiság ikertestvére. És akkor jön a többi, elmondja, hogy a szerelem nem védi meg Padmét, arra csak a hatalma képes. Tehát a szerelem neki már nem jelent akkora erőt, mint az ep2-ben. Eztán Padmé megkérdi, mi ennek az ára, vagyis valóban tudja, mit tett Anakin, csak még mindig nem hiszi. Anakin azonban továbbra is a hatalmával büszkélkedig, mégha ezt úgy is állítja be, hogy Padméért tette. Megjegyzem, nem szép dolog, hogy most meg Padméra keni az árulását. És akkor jön a fordulópont, ami bizonyítja, hogy Obi-Wan felbukkanása nélkül is elfajulnak a dolgok.

Padmé megkéri, hogy meneküljenek el. Ha Anakin még észnél lenne, igent mond. De nem, nincsen, mert neki már a hatalom kell, nem Padmé, meg a kancellár széke. Igen, még csak pejhes fióka a Sötét Oldalon, de már a mesterére törne, és mindezt még fel is ajánlja annak a nőnek, akit elméletileg szeret és akiről tudnia kéne, hogy ilyet még álmában se fogadna el. És itt kimond egy kulcsmondatot is, ami a vallomása, ami biztosíték afelől, hogy Padmé nem tart vele: ?Elhoztam a békét a Köztársaságba.? A békét Ő hozta el, a békét, mely a Jedik lemészárlásával és egy zsarnok hatalomra juttatásával zárult, s a Köztársaság pusztulásával, amit ekkor már Birodalomnak hívnak. Padmé ezután hátrál, de ez Anakinnak fel sem tűnik. Eszelőssé válik. Aztán meg még rá is parancsol Padméra, hogy nem akar többé Obi-Wanról hallani, aki elméletileg a barátja, az apja helyett apja, ahogy annó mondta. Végül, halálosan fenyegeti meg Padmét. Ne szegüljön szembe vele, márpedig mind jól tudjuk, hogy Padmé éppen ezt teszi. Vagyis Obi-Wan felbukkanása csak pár perccel előbbre hozta a folytogatást, nem előidézte. Padmé maga mondja, hogy nem mehet vele, ez ellenszegülés, és az ep4-5-ben jól láttuk, mit jelent ellenszegülni Vaderrel.

Obi-Wan persze rossz pillanatot választott a megjelenésére, ez tény. De nem ő idézi elő a folytogatást, ezt kár rákenni. Lehet, hogy várt addig, míg nem bizonyos, hogy Anakin menthetetlen, márpedig mikor már Padmét fenyegeti, akkor menthetetlen, és ekkor bukkant fel. De ez csak lehet. Az viszont tény, ha Obi-Wan nincs ott, és nem szól rá, Anakin megöli Padmét. Persze Obi-Wan ezután még hibázott egyett, mikor olyan dolgokról kezdett beszélni, ami Anakinnak se régen, most meg már pláne nem jelent semmit. Ez pedig a Köztársaság és a demokrácia. Hiszen Anakin nem elvekhez, hanem személyekhez volt hű, azokért élt. Most már azokért sem. Talán, ha ezek helyett Padmé életét hozta volna fel, talán menthető lett volna, bár e felől nekem is erősek a kétségeim. Elvégre ahelyett, hogy elgondolkodott volna azon, mit tett, inkább Obi-Wanra kente az egészet.

Még azon el lehet töprengeni, hogy Obi-Wan miért nem akarja kórházba vinni azonnal Padmét. Ez egyrészt a bevadult Vader mellett lehetetlen. Másrészt, ahogy később a droid is mondja, orvosi szempontból semmi baja, és ezt valószínűleg Obi-Wan is észlelte, ezért sem sietett vele. Harmadszor, meg kellett ölnie egy Sithet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hiszen Anakin nem elvekhez, hanem személyekhez volt hű, azokért élt.

Ezzel nem egészen értek egyet (ugyanis Anakin gyerekkorától Jedi akart lenni, ez az eszme számára nagyon fontos volt, még az Operában is védi), a többit viszont nagyon jól leírtad. Fantasztikus a jelenet, ezt szerettem volna már látni nagyon régóta. Az Elhoztam.... kezdetű mondat benne van az epIII top3 kedvenc mondatok között, egyszerűen félelmetes hallani. Nekem egy darabig fel sem tűnt (na ja, nem erre figyeltem :yeah: ), hogy a zene egy ponton átvált a Betrayalra, méghozzá a kritikus ponton. Ahol Padmé úgymond hátat fordít Anakinnak, és tudjuk, hogy innen már nincs visszaút. Aztán Padmét éppúgy elárulja, mint előtte a Jediket (pedig előtte pont ő vádolta meg őket, a Jediket és Padmét azzal, amit végül is ő tett meg) :peace: Akár erre is utalhat a zenei aláfestés, ami nekem itt nagyon bejön.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még azon el lehet töprengeni, hogy Obi-Wan miért nem akarja kórházba vinni azonnal Padmét. . Másrészt, ahogy később a droid is mondja, orvosi szempontból semmi baja, és ezt valószínűleg Obi-Wan is észlelte, ezért sem sietett vele. Harmadszor, meg kellett ölnie egy Sithet.

 

A sorrenddel bibi van. Obi direkt azért ment oda Padméhoz, azért bújt el a hajón, és azért jött elő, mert meg akarta (?) ölni Anakint. Orvosilag semmi a baja, ez tény, de ha egyszer már sikerült odáig eljutnia hogy megnézte a pulzusát, akkor talán azt is túlélte volna, ha fogja és beviszi a hajóba. Pulzus van, oké, akkor innentől kit érdekel egy terhes nő? Kicsit azért túlzás.

"Ez egyrészt a bevadult Vader mellett lehetetlen" Hümm. "You're not gonna take her from me!" "Your arrogance and your lust for power have already done that".... Nem úgy tűnik, mintha Obit túlzottan érdekelné Padmé. Egész egyszerűen témát vált és mindenféle Jedi értékrend szerint jó meg rossz dolgokról kezd papolni. Miközben az általa eszközként használt szenátornő ott nyeklik.

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elvek vagy személyek: hangzatos megfogalmazás, jórészt igaz is, de az túlzás h egy átlag Jedi 100%ig elvekhez hű és 0%ig személyekhez, és viszont. Anakin igenis hű volt a Jedi rendhez, csak messze nem olyan mértékben, mint azt a többiek elvárták. Személyek: hát igen, ráfoghatjuk puszta birtoklási vágyra, hogy nem tetszik neki ha a felesége nem ért egyet vele. De lehet, hogy azért mellette ott a másik tényező, h ha már egyszer szereti Padmét akkor fáj neki hogy (az ő meglátásában) ellene fordul. Ha Padmé csak egy "tulajdon" lenne, nem zavarná az ellenkezése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Ez egyrészt a bevadult Vader mellett lehetetlen" Hümm. "You're not gonna take her from me!" "Your arrogance and your lust for power have already done that".... Nem úgy tűnik, mintha Obit túlzottan érdekelné Padmé. Egész egyszerűen témát vált és mindenféle Jedi értékrend szerint jó meg rossz dolgokról kezd papolni. Miközben az általa eszközként használt szenátornő ott nyeklik.

- Ó, Anakin, be kéne vinnem a hajóba az általad kis híján megölt nőt a hajóba, ugye megengeded, nem fogsz egyikünket sem levágni.

- Hát persze Obi-Wan, pár percre félreteszem az eszementségem, nyugodtan sétáljatok el mellettem, ne is törődj azzal, hogy a rámpa és közted állok.

- Ok, de megigérted, nem támadsz rám, míg védtelenül ölben viszem a nejed. Ugye?

- Persze, a szavamat adom.

- OK.

 

Vader, a Jedik ellensége és Obi-Wan jelenleg legnagyobb ellensége ott állt a rámpa előtt. Szerinted hogyan vitte volna be a kezében, el Anakin mellett, anélkül, hogy a fejét vesztette volna? És ha már itt tartunk, miért nem ejtünk szót arról, hogy Anakin mennyire letojta a neje általa előokozott állapotát. Mert NEM Obi-Wan folytogatta azt a nőt, nem is kérte rá. Viszont Anakin Skywalker ellenség lett, egy tömeg és gyerekgyilkos rohadék, aki miután a felesége nem értett mindebben egyett, megpróbáta megölni. Ezt varrjuk mind Obi-Wan nyakába, mert roszkór lépett ki az ajtón? Vagy inkább vont volna válat, és be se szállt volna a hajóba, had csatangoljon az az állat szabadlábon? Mert valószínűleg nélküle Padmé és ami fontos, az ikrek is halottak lennének. Ha Vader nem a Mustafaron, akkor Sidious öli/öleti meg, mert nem hagyta volna, hogy a tanítványában bármi jó is maradjon.

 

Elvek/személyek: úgy értettem, hogy inkább hű a személyekhez, mint az elvekhez. A Jedi életmód már az ep2-ben se tetszett neki. Viszont az alap eszméket (a béke és igazság óvása, a gyengék és bajbajutottak segítése) vallja, csak ezeket az eszméket képes félretenni egy szerettéért. És ebben tévedett Obi-Wan. Végül is nem a Jedi vagy Köztársasági eszmékért csapott le Windura, és nem is ezekért dobta le Palpatine-t az aknába.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Krande. Szerinted Obinak be kellett volna vinnie Padmét a hajóba? És hogy képzelted? "Várján Anakin vazze..beviszem a csajt a hajóba, de el ne menj, mindjárt jövök..." Abszolút nem érzékeltlenségből hagyta ott Padmét a leszállópályán.

 

A jelenetről bővebben, majd később. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Az Obi-wan megjelenik a rámpán gondolathoz: Szerintem azért akkor tűnt fel Obi-wan, mert hallotta, hogy mit kiabál Anakin, rájött, hogy ha így megy tovább Padmé számára rossz vége lesz a dolognak, és szerintem ezért jött elő, hogy lecsillapítsa a Sith-et a feleségével szemben, és megvédje őt. Ki tudja, ha nincs ott Obi, lehet, hogy halálra fojtja [erről jut eszembe, a fojtogatni pontos j!!!] a lányt.

 

Szóval egyértelmű, hogy Obi-want érdekelte Padme sorsa, azért jött akkor elő, amikor arra a legnagyobb szüksége volt a lánynak. Olyan ellentétek feszültek ott már a fiú és a szenátornő között, hogy akármikor elpattanhatott volna Anakin agya, és behajíthatta volna a lávába a szerelmét...

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy biztos: Obi NEM próbálta meg a hajóba cipelni Padmét. (A könyv az más.... a dögevős eset óta nem vagyok hajlandó elfogadni.) Pedig eléggé kijózanító lett volna, hiszen felteszi a "mire volt mindez jó?" kérdést. Egyetlen egy dologról tudunk ami miatt Vader valaha is visszatért a jó oldalra, és ez a családja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DE Krande! Hogy a fenébe próbálhatta volna meg? Úgy, ahogy azt Ody felvázolta?

"Bocs Anakin, hadd vigyem már fel a sebesült feleséged. Köszi."

 

Ha felkapta volna a lányt, Anakin úgy neki ront, mint a pinty. Nem volt eszénél, és ezt Obi is tudta. Ráadásul ha úgy ront rá Obi-wanra Anakin, hogy a kezében tartja a lányt a Jedi, akkor esélytelen lett volna a védekezésre is, és mindketten meghaltak volna. sZerintem el kellene fogadnod, hogy ott és akkor Obi-wan nem próbálhatta meg a lányt a hajóra vinni. Arról nem is beszélve, hogy a hajón semmivel nem sokkal lett volna jobb neki, mint a földön. Legalábbis annyival nem, hogy megkockáztassa a fenti eshetőséget. Ha meg bevitte volna a hajóba, most azt kérdezgetnéd, hogy miért nem vitte egyből Polis Massára? A lényeg: Obi-wannak nem volt lehetősége Padmét biztonságba helyezni, mert Anakin: "He has become a very great threat".

 

Donát.

Szerkesztve: - Csabai Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mielött elkezdődne a csata Obi-Wan megérinti Padmét: nyilván itt nézi meg, hogy komoly baja esett-e. Miután megállapitja, hogy Padmé nem sebesült meg súlyosabban, csak utána áll le Anakinnal pofázni, hogy megprobálja lebeszélni az esztelenségéről...

 

... és mint tudjuk Padmé nem ezekbe a sérülésekbe halt bele, tehát Obi-Wan diagnózisa helyénvaló volt :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ráadásul ne feletkezzünk meg C-3PO-ról sem. Obi-Wan jól tudta, hogy ott van a droid is, sejthette, hogy ha Anakint eltakarítja onnan, a droid úgyis intézkedik Padmé ügyében.

Igen, úgy is fel lehet fogni a dolgot hogy Obi-Wan csak elterelte Anakin figyelmét hogy a droidok felvigyék a hajóra Padmet.

 

Nagyon szomorú jelenet, mert szó szerint belehaltak a szerelmükbe.Az előző részben hatalmasat hibáztak ezzel a döntéssel.

 

" Egy biztos: Obi NEM próbálta meg a hajóba cipelni Padmét."

 

Mert Obi NEM tudta volna megpróbálni.Mint ahogy ezt már elöttem jól leírták, Anakin vadállat módjára rontott volna rá Obi-ra, netán meg is ölte volna dühében.

 

Én mindenesetre azt tettem volna Obi helyében, hogy még az út közben előmásztam volna a budiból, és Padmet odakötöztem volna a székhez vagy valami, és jól lelakatoltam volna a pilótafülke ajtaját.Aztán kimentem volna Anakinhez, és akkor nem is lett volna annyira ingerült, talán beszélni is lehetett volna a fejével.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyanakkor azt sem lehet kizárni, hogy Obi-Wan azért hagyta, hogy Padmé előremenjen, mert abban bizott, hogy Padmé sokkal jobb és pozitiv hatással tud lenni Anakinra mint ő. Aztán amikor érezte Anakin dühét és azt hogy Padmét is irányitani akarja és szinte képtelenség hogy kibillentse bármi is ebből az állapotából akkor bukkant fel a hajó végében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tulajdonképpen Obi-Wan mentette meg Padmét.Bennem viszont felmerült egy kérdés.Miért hagyta abba Padmé folytogatását Anakin, mikor Obi-Wan rászólt.Lehet, hogy ez volt Anakin Skywalker utolsó megnyivánulása?Mert szerintem simán megölhette volna.Mégsem tette.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tulajdonképpen Obi-Wan mentette meg Padmét.Bennem viszont felmerült egy kérdés.Miért hagyta abba Padmé folytogatását Anakin, mikor Obi-Wan rászólt.Lehet, hogy ez volt Anakin Skywalker utolsó megnyivánulása?Mert szerintem simán megölhette volna.Mégsem tette.

Sztem nem Obi miatt hagyta abba a fojtogatást, mert végülis nem akarta megölni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.