Ugrás a kommentre

EPIII elemzés


Ajánlott hozzászólás

Az egyik legmeghatározóbb jelenet az egész saga(sága? :) )-ban.A zene csodálatos, a legszebb dal a lemezen.

Aayla Secura hozza a "formáját" :) ..

Ki-Adi nagyon hülyén néz, mert nem érti hogy most miért álltak meg és miért emelik rá a stukkert.Szegény agyas barátom :para:

Én ilyenkor olvadtam el a moziban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre én se sokat tudok mondani.Amikor látom mindig az jut eszembe, hogy hogy lehetett ide eljutni?Meg hogy ha Qui-Gon ezt látná.Milyen messze kerültünk az EP 1 bájos jeleneteitől.Itt már csak a halál van.És persze még az is eszembe jut, hogy dögölj meg Anakin Skywalker a neved napján.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az is jó, hogy minden Jedi más és más bolygót kapott. Szvsz ez nem lett volna ilyen hatásos, ha az eredeti tervek szerint Aayla és Stass Allie is a Felucian halt volna meg, illetve Luminara Unduli, Quinlan Vos és Yodát ugyanúgy a Kashyyykon éri a támadás.

 

De a jelenet legnagyobb érdekessége, hogy Ki-Adi-Mundi nem a Jedi Templomban hal meg, mint azt az eredetileg tervezték. Még a traileren is látni, hogy amikor ott Ki-Adi megfordul, mögötte a Jedi Templom hangára van, és nem a Maygeeto háttere és azok a klónok lövik le, akik végül Zett Jakussaval végeztek (ez tartogat még némi érdekességet).

 

Itt jól látszódik Mundi mögött a Templom hangárja és az oda vezető "út":

063.jpg

 

A filmben viszont már Maygeeto tájképe van mögötte:

kiadmundi8tl.jpg

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez valóban jó, mert láthatjuk milyen tágas az univerzum, és a háború eljutott sokfelé, a Jedik pedig szétszóródtak a galaxisban, nem csak a templomban elmélkedéssel töltik az időt (na, de ezt eddig is tudtuk), hanem tesznek is azért mindenfelé, hogy befejezzék a háborút.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revenge of the Sith

Chapter 31: Time to leave

Time: 1:20:53-1:24:19

 

Tartalom

 

Bail Organa vörös siklója a lángokba borult Jedi Templom tornyai felé tart. Landol az egyik leszállópályán és a szenátor a fogadására érkezett klónok elé siet. Azonnal a történetk felől érdeklődik. A csapat vezetője, egy őrmester annyit felel, hogy lázadás tört ki, de nem kell aggódnia, már uralják a helyzetet. Organa át akar lépni a katonák között, de ekkor mindnyájan rájuk szegezik a fegyvert. Az őrmester sajnálattal felszólítja a távozásra. Organa kéretlenül, de engedelmeskedik.

Ekkor Zett Jakussa padawan bukkan fel a klónok háta mögött kivént fénykarddal, a nyomában újabb katonákkal. Az érkező Appo parancsnok felkiált, hogy fogják el, lőjenek, de a Jedi tanonc gyors mozdulattal levágja néhányukat, elhárít pár kék lézernyalábot, de végül a klónok leterítik.

Organa kétségbe kiáltja, hogy ?NE!?, de mind hiába, az ifjú padawan holtan rogy össze. A szenátor beugrik siklójába és elszáguld vele. A klónok parancsnoka szól az embereinek, hogy engedjék elmenni.

Obi-Wan az Utapaun kibukk a víz alól. Megkapaszkodik a sziklákban, kiveszi szájából az A99-es légzőkészüléket, majd felfelé kezd mászni. Nem messze tőle egy Arakyd Prowler 1000-es típusú kutsztdroid repül el, a Jedi után kutatva.

A Kashyyyk elnéptelenedett harcmezejének éjjeli nyugalmát járőröző AT-RT lépegetők abajgatják meg. Megközelítenek egy wookie katamaránt, melyen két elpusztult wookie fekszik, egyikük Merumeru. A járőrt vezető klón megállapítja, hogy már halottak, és az osztag egyik felét keletnek küldi, míg a ő a másik felével nyugatnak indul.

A hegyekben, messze Kachirotól Tarfful félredobja az egyik menekülőkabint rejtő faágakat. Yoda barátai elé lépked és névszerint elbúcsúzik tőlük. Chewbacca keserűen felvonít, s Yoda szomorúan mondja, hogy neki is hiányozni fog. Aztán beszáll a kabinba és a két wookie bőgése közepette, elhagyja Kashyyyk felszínét.

Coruscanton az Annex dóm kikőtőszintjén a mélyhangárból kiemelkedik egy kék-fehér színű corelliai korvett. A Tantive IV felemelkedik és sebesen az űr felé indul. A fedélzetén Bail Organa a hajó kapitányával, Raymus Antillessel és személyi segédjével, Sheltay Retraccal, valamint egyik tanácsosával a híd felé tart. A szenátor kifejezi, hogy reméli, még azelőtt tudnak figyelmeztetni néhány Jedit, hogy a katasztrófa beteljesülne.

Utapau városait egy nehéz ágyunaszád pásztázza végig, míg az utcákon BARC robogók járőröznek. Cody az egyik tisztjét faggatja, hogy megtalálták-e már Kenobit. A klón csak annyit felel, hogy szerinte senki sem élhette túl azt a zuhanást. Kenobi valahol a közelükben egy fal mögül kukkant ki. Jól hallja, ahogy egy klón utasítást ad a kihajózásra. Több pau?an foglyot is őrizetbe vettek. Obi-Wan kihasználva a zűrzavart, eljut Grievous Bellbulab vadászgépéhez, s nem törődve a tábornok holtestével, beugrik és felszáll a vadászgéppel. Miután maga mögött tudja Utapaut, elküldi a 913-as vészhelyzeti kódot, de egyik frekvencián sem vesz visszajelzést. Kisvártatva felbukkan egy zavaros holokép előtte, s mivel nem érti a hangot, ismétlés kér. Végre stabilizálódik a kép, és Obi-Wan döbbenten leheli Organa nevét. Aztán elmondja, hogy a klón katonái ellene fordultak. Bail tájékoztatja, hogy éppen azokban a pillanatokban mentették ki Yodát, és valószínűleg mindenhol ugyan az történt, mint velük. Elküldi a Tantive IV koordinátáit, majd bontja a kapcsolatot.

 

 

Fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

Lezajlott a hatvanhatos parancs. Szomorú látni, hogy a Jedi Templom lángokban áll, és még szomorúbb, ahogy kivégzik azt a gyereket, aki derekasan küzdött. Nem szoktam érteni, mi a baj azzal, hogy ez a kölyök itt ügyeskedik. Jó, a Jedi mestereket gyorsan leszedték, de azokat eléggé váratlanul érte a támadás. Szvsz egy ilyen helyzetben egy Jedi mesterrel szemben a klónoknak nem lett volna itt esélye sem. Az meg külön tetszik, hogy a legtöbb klónnak csak a lábát nyisszantja le vagy vágja meg.

De vajon hány Jedi harcolhatott akkor még az életéért a Templomban? Vajon hány Jedi járhatott olyan szerencsésen, mint Obi-Wan? Vajon hány Jedi észlelhette időben a veszélyt úgy, mint Yoda? Érdekes kérdések.

További érdekesség, hogy a klónok Utapaun letartóztatták a pau?anokat. Ez jól érzékelteti, hogy elkezdődött a Birodalom rabszolgasága, pedig hivatalosan még meg sem alapították. Apróság, de szintén nagyot dobott számomra, hogy újra látható Merumeru, a vuki, aki a kashyyyki csata kitörtekor a vuki horda élén rohant, csak sajnos szegény már holtan. De ez is jelzi, mennyire aprólékosan van kidolgozva az SW, hogy még egy ilyen jelentéktelen szereplő élete látható. Külön érdekesség, hogy ez az AT-RT-s jelenet volt az a rész, ami a legnagyobb felháborodást váltotta ki a rajongókban anno, vagyis itt ökörködött és fingott volna Yoda. Az ökörködés ellen anno semmi kifogásom nem volt, ellenben a szellentés ellen annál több. Aztán persze Tarfful és Chewi elrendezték volna a lépegetősöket.

Még egy apró színesítés van itten. A klónok, akikkel Bail találkozott, balkezesek :cool: A jelenet eredendően Ki-Adi-Mundival halálával volt összevágva, és ez még a trailerben is így van, mikor felemelik a fegyvereiket. Ám mikor Organa került Ki-Adi helyére, meg kellett fordítani a klónokat, ezért tükkrözték a jelenetet, így balkezesekké váltak. A dolog baki lenne, ha a Zett Jakussa után loholó klónok nem jobbkezesek lennének.

 

Trailer:

064.jpg

 

filmből:

balkezes7af.jpg

 

többiek:

tobbiek2zk.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hümmm. Menekülés, túlélés, avagy mi van a katasztrófa után. Tetszik. És vethetünk még egy búcsúpillantást arra ami Griviből maradt. A magyar szinkron egyetlen (na jó...) érdeme amikor a Hand fedélzetén Obi közli, hogy "magunk is trófeagyűjtők volnánk" vagy mi. (eredetileg: And this time you won't escape") Hát igen. Elvitte a legyőzött kolléga vadászgépét. Apró trófea!

 

Organa, leszámítva hogy politikus, rendben van. Arról viszont ötletem sincs hogy minek lövöldöznek rá a tiltás előtt. Az azért kicsit durva ha egy szenátorra is rálőnének nem? Palpi ITT még nem tart.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A csodálatos Anakin betrayal téma vége hallható itt, ami egy tempósabb részbe csap át, mikor a padawan lekaszál pár klónt. Én se értem a kritizálókat, hisz itt Jukassa a támadó, ráadásul hátba is kapta őket. Pl. Kia Adi-t meg szabályos sortűzzel végezték ki, pár lépés távolságból. Kicsit gondolkodni is kellene néha.

 

Bail rekaciója nagyon jó, és mint az egyetlen tanú, egérutat nyer. Nem értek egyet Krandével, szeritnem nem lőnek Bailre. Azokat a lövedékeket amik mellette elsuhannak, a padawannak szánták.

 

A következő jelenettől számomra totális a Birodalom feeling! Obi-Wan kiúszása, a kutaszdroid, majd a Kashyyk-on a lépegetők, és mindez megspékelve egy totális katonai feelingű zenével....mintha az EPV-öt nézném. FANTASZTIKUS (egyébként ezekből a jelenetekből látszik, hogy Lucas nem felejtett el az EP4-5-6 feelinget, csak eddig nem akarta visszahozni. Teszem hozzá nagyon okosan). Ezeknek a remek jelentsoroknak a megkoronázása a Tantive folyosójának első feltünése. Itt éreztem azt, mintha egy időgépben ülnék. Hatalmas ötlet volt belerakni a filmbe ezt a hajót.

 

Van még egy vitatott dolog itt. Yoda csubihoz intézett szavai. Ezt a legtöbben nem értik. Nekem ezzel sincs gondom, mert elég annyi, hogy Yoda már nagyon régóta jó kapcsolatokat ápol a vukikkal, így csubit akár 20 éve is ismerheti. Ráadásul a vuki menekülésben nyujtott segítsége pedig mégtöbb hálás szót csal elő az agg mesterből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értek egyet Krandével, szeritnem nem lőnek Bailre. Azokat a lövedékeket amik mellette elsuhannak, a padawannak szánták.

Szerintem sem, azok a lövedékek méterekkel zúgnak el a sikló és Bail mellett, már pedig a Birodalmi rohamosztagosok nagyon jó lövészekkel rendelkeznek :lol:

 

Nekem ezzel sincs gondom, mert elég annyi, hogy Yoda már nagyon régóta jó kapcsolatokat ápol a vukikkal, így csubit akár 20 éve is ismerheti.

Akár 200 éve is ismerheti, Chewi ugyanis annyi idős. Számomra mondjuk az első időkben nagyon nem tetszett Chewbacca helyzete. Én azt vártam volna, hogy a csatában vesz részt, és nem Yoda mellett fog ácsorogni, és valahogy így menti meg. És egyáltalán nem tetszett, hogy a későbbi csempész most egyfajta vezér. Aztán belegondoltam, hogy illik a karakterhez, hiszen később a lázadásban is egyfajta vezér, meg aztán, Han, az egyszeri csempész is tábornok lesz, akkor miért ne lehetne Chewi is az 20 évvel azelőtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Han epIV végi Chewie morgására adott válaszából arra lehet következtetni, hogy Chewie talán a felkelőkkel lenne kezdettől fogva, és sajnálja, hogy Han le akar lépni. Vagyis nem vérbeli csempész, csak ezt hozta az élet számára, és amikor ott a lehetőség előtte, visszatérne a harcos énjéhez, aki a szabadságért küzd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Han epIV végi Chewie morgására adott válaszából arra lehet következtetni, hogy Chewie talán a felkelőkkel lenne kezdettől fogva, és sajnálja, hogy Han le akar lépni. Vagyis nem vérbeli csempész, csak ezt hozta az élet számára, és amikor ott a lehetőség előtte, visszatérne a harcos énjéhez, aki a szabadságért küzd.

Ez nagyon jó meglátás... erre eddig nem is gondoltam. Ráadásul igy némileg értelmet is kap Csuvi ep3-as szereplése, amivel sosem voltam 100%-ig kibékülve :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revenge of the Sith

Chapter 32: ?Wait for me?

Time: 1:24:20-1:26:15

 

Tartalom

 

Anakin egy zöld Eta-2-esből száll ki Padmé lakásának teraszán. Felesége azonnal hozzá rohan és átöleli, míg C-3PO a vadászgép oldalában ülő R2-hoz totyog, aki füttyögve üdvözli barátját. A protokoll droid rászól, hogy ne hangoskodjon.

Padmé aggodalmasan néz Anakinra, közben elmondja, hogy megtámadták a Jedi Templomot és a füst odáig látszott. Anakin arra kéri, hogy nyugodjon meg s még hozzá teszi, hogy jól van, és csak értük aggódott. Padmé rákérdez, hogy mi történt. Anakin pillanatnyi hezitálás után közli, hogy a Jedik államcsínyt kíséreltek meg a Köztársaság ellen. Padmé hitetlenkedve néz férjére, mivel ezt lehetetlennek tartja. Anakin összevont szemöldökkel elmondja, hogy tanúja volt mikor Windu megpróbálta megölni a kancellárt. Amidala megkérdi, hogy mit akar ezek után tenni. Férje elfodítja a tekintetét, majd arrébb megy. Háttal állva szerelmének közli, nem fogja elárulni a Köztársaságot. Hű marad a kancellárhoz, a Szenátushoz és hozzá. Visszalép feleségéhez, aki Obi-Wan felől érdeklődik. Anakin a szemébe nézve felel, nem tudja, de sok Jedit megöltek, s csak reméli, hogy egykori mestere hűséges maradt a kancellárhoz.

Padmé hitetlenkedve és aggódva tekint férjére, hangosan is kimondja, hogy fél. Anakin végigsimít felesége haján, s arra kéri, hogy legyen erős, hamarosan úgyis minden rendbe jön. A kancellár fontos feladatot bízott rá. Elmondja, hogy a Szeparatisták vezérkara a Mustafar-rendszerbe gyülekezik, ő pedig véget vett a háborúnak. Aztán megkéri, hogy várja meg, míg visszatér, ígérete szerint addigra minden más lesz. Végül megcsókolja szerelmét, és távoztában még megkéri, hogy higgyen benne.

R2 halkan csippant párat, C-3PO pedig leinti, hogy szerinte csak sok gondja van közös gazdájuknak. Az asztromech köszönés képpen újra csipog, C-3PO pedig annyit felel, hogy vigyázzon magára. Azzal fellépdel a lépcsőn úrnője mellé, az Eta-2-es pedig elrepül.

C-3PO megkérdi Padmét, hogy tehete valamit érte. Amidala könnyeivel küzdködve nemet mond. C-3PO eltotyog, de még megjegyzi, hogy tehetetlennek érzi magát.

 

Fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

Amidala és Anakin újra találkoznak. Amidala közelségében Darth Vader pillanatnyilag még semmivé képes vállni, de Anakin mentalitását már jól tükrözi két dolog. Először felsorolja, hogy kikhez hűséges: kancellár, Szenátus, Amidala. Szép, de szvsz a sorrendnek inkább így kellett volna lennie: Amidala, Szenátus, kancellár. A második dolog, hogy egyenesen Padmé szemébe hazudja, hogy reméli, hogy Obi-Wan hűséges maradt a kancellárhoz. Még jó, hogy az Uralkodó külön kihangsúlyozta Obi-Want, mikor ellenségnek nyílvánította a Jediket.

Natalie Portman szvsz itt nyújtja az egyik legjobb alakítását, ezt már csak a mustafari jelenet fogja fellülmúlni.

Az meg külön hátborzongató, hogy a droidok is érzik, hogy itt valami nincsen rendjén. R2 észleli ezt főleg, de C-3PO is érzékel valamit belőle, az utolsó mondata alapján.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sorrend itt nagyon fontos dolog, ez az egyik vesszőparipám egy ideje, amikor arról regél valaki, hogy csak Padméért állt át Anakin a sötét oldalra.

Azért érdekes, hogy nem mond mindent a szemébe, mert egyszer hátat fordít Padmének (ami jelzésértékű tett lehet!!!!), és úgy mondja, hogy hű marad a Köztársasághoz, majd szembefordulva folytatja. Mintha nem merné kimondani, amit akar, és erőt gyűjtene hozzá. Utána fordul csak Padmé felé ismét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A drámai jelenetek után egy kis "megnyugvás". Anakin és Padmé találkozása mindent elárul a helyzetről. A lány félelemmel tali tekintete, és Anakin szinte érzelemmentes arca....árulkodó. Anakin hangjából, miközben Padmét próblná nyugtatgatni, nagyon kiérződik, hogy a szerelem kezd átalakulni benne valamiféle birtoklási vággyá. Olyan hangsúlyal beszél, mint egy eszelős. Padmé szerintem biztos megérzett valamit, mert miután Anakin elmegy, majdnem sírásban tör ki. Sejtheti, hogy valami nagyon nincs rendben Anakinnal.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sejtheti, hogy valami nagyon nincs rendben Anakinnal.

Szerintem nagyrészt a zűrzavaros helyzet miatt (is) van maga alatt, nem csak Anakin miatt. Összetettebbnek érzem a nyugtalansága/félelme okait: aggodalom a Köztársaságért, Obiért is, a Jedikért, aztán Anakinban is érez valamit, ami nincs rendben, és valószínűleg még a terhesség is érzékenyebbé tette.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínűleg globális a probléma, de kezd telejsen kiborulni. Gondolom az is nagy talány számára, hogy Anakin mit csinált az égő Jedi templomban...

Meg maga a tudat,hogy nincs baja a fiúnak.Ő ugye nem tudja(lehet,hogy sejti,de nem vagy nem akarja tudni),hogy Anakin műve a templomi rombolás.Ő csak azt érzékeli,hogy az ostromlott helyről hazajött a szerelme.Szerintem ez az első gondolat:..."Te jó ég hát él,életben van!".....

Majd jöhetnek a többi villanások ahogy írtátok,Obi a jedik a barátok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rettenetes jelenet ez szerintem.Mi már tudjuk ,hogy Anakin tömeggyilkos de Padmé még nem.Bárcsak tudná mit tett.Már vége a Köztársaságnak és a Jediknek is.Amikor látom ezt a jelenetet mélységes szomorúságot érzek, hogy milyen állattá vált az az Anakin aki 13 évvel azelött egy jószívű kisfiú volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem vagyok abban biztos,hogyha tudná,hogy mit tett a fiú akkor otthagyná.Szerintem a szerelem nem engedi,hogy elengedje a kezét.A végsőkig elmenne,hogy "megtérítse" vagy visszafordítsa Anakint.Talán itt még lenne is erre esélye. :D

Szerkesztve: - lipi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.