Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Ért valaki Pascal programozáshoz?

hátultesztelős ciklusnál hogy kell megoldani azt, hogy csak a space-re maradjon bent a ciklusban?

 

 

A feltételt meg kell cserélni.Ha jól emlékszem akkor lép ki a ciklusból ha igaz a feltétel.Azaz ha Key = Space akkor kilép.Tehát azt kell írni a feltételbe, ha key != Space.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A feltételt meg kell cserélni.Ha jól emlékszem akkor lép ki a ciklusból ha igaz a feltétel.Azaz ha Key = Space akkor kilép.Tehát azt kell írni a feltételbe, ha key != Space.
valamivel kevered szerintem. key! parancs nincs a pascalban :lol:

Viszont úgy se jó, hogy repeat... until readkey=' ', mert nem fut akkor a ciklus :P

viszont úgy teljesen jó, ha until=keypressed-et írok, de akkor nem space-re áll meg :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyorsan gyógyulok, ez az én szerencsém :lol: Csak most alig tudok gépelni, ami idegesít :roll:
És pont most nincs kvíz, fenébe is! :P :P

 

Amúgy erősen gondolkozok egy kürt beszerzésén. Egy olyan kis csinos 350 decibeles változatára. Nagyjából az utolsó tíz-tízenöt méteren belül minimum "halálos" legyen a delikvensekre. Csak sajnálnám ha pont az erdő közepén kéne megszólaltatnom. Szegény madarak 20 kilométeres körzeten belül egyszerre potyognának le a fákról. Pedig most olyan szépen csicseregnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

valamivel kevered szerintem. key! parancs nincs a pascalban :lol:

Viszont úgy se jó, hogy repeat... until readkey=' ', mert nem fut akkor a ciklus :P

viszont úgy teljesen jó, ha until=keypressed-et írok, de akkor nem space-re áll meg :roll:

 

 

A key csak példa volt.Nem azt írtad, hogy a space-re kell bent maradni?.Persze hogy nem áll meg csak spacre hisz a keypressed bármely billentyűt jelenti.Én azt csinálnám hogy felvennék egy változót amibe a leütött billentyú karaktere kerül.Az ASCII kód alapján tudod melyik számú a space.Ha egyenlő a space-el akkor kugrik a ciklusból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A key csak példa volt.Nem azt írtad, hogy a space-re kell bent maradni?.Persze hogy nem áll meg csak spacre hisz a keypressed bármely billentyűt jelenti.Én azt csinálnám hogy felvennék egy változót amibe a leütött billentyú karaktere kerül.Az ASCII kód alapján tudod melyik számú a space.Ha egyenlő a space-el akkor kugrik a ciklusból.
És ezt hogy? Az until után nem lehet begin-endet rakni ez meg több folyamatos. Próbáltam már úgy, hogy readkey-yel felveszek egyet, de nem tudom úgy elhelyezni, hogy jó legyen.

(gomb:=readkey;

until NOT (gomb=' ');

se így se a NOT nélkül nem működik

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ezt hogy? Az until után nem lehet begin-endet rakni ez meg több folyamatos. Próbáltam már úgy, hogy readkey-yel felveszek egyet, de nem tudom úgy elhelyezni, hogy jó legyen.

(gomb:=readkey;

until NOT (gomb=' ');

se így se a NOT nélkül nem működik

 

 

Ne ezt a jelet használd: ' '.Minden billentyűnek van egy kódszáma.A space-é 32.Példa

 

Key = char;

repeat

parancs1;

parancs2;

...

parancsN;

until Key!=32;

 

 

A fenti példa szintaktikailag helytelen, már ezer év nem programoztam Pascalba, de a lényeg benne van.De biztos van Pascal-könyved amiben a helyes írásmód benne van.A lényeg hogy amikor én írtam egy játékot Pascalban, akkor mindig a kódszámok alapján figyeltem melyik billentyűt ütötték le.

 

Dzséjt: Te meg ne száguldpzz a bringával. :roll: Jobbulást.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No igen, mégiscsak többnyire a jobb kezünket használjuk, így aztán valóban azt rosszabb így "elveszíteni". Nem tudom, mit csinálnék, ha a jobb kezem tropára menne egy időre, mivel melóban állandóan azzal száguldozok a numerikus billentyűzet felett, nehezen boldogulnék. Néha így is szokott kicsit fájni a jobb kezem, főleg a csuklónál némelyik csont.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Basszus, rájöttem a megoldásra :roll:

A hátultesztelős ciklust be kell tenni egy eljárásba, a végére oda kell tenni, hogy key:=readkey. Majd az eljárás hivatkozása után egy előltesztelős ciklusba vizsgálni kell, hogy key<>#32 és utána ennek a ciklusmagjába meg mehet az újboli hivatkotás az eljárásra :lol:

 

Köszi Frenkie a segítséget! Amúgy csak a gépen van könyvem, suliban nem kaptunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Basszus, rájöttem a megoldásra :lol:

A hátultesztelős ciklust be kell tenni egy eljárásba, a végére oda kell tenni, hogy key:=readkey. Majd az eljárás hivatkozása után egy előltesztelős ciklusba vizsgálni kell, hogy key<>#32 és utána ennek a ciklusmagjába meg mehet az újboli hivatkotás az eljárásra :D

 

Köszi Frenkie a segítséget! Amúgy csak a gépen van könyvem, suliban nem kaptunk.

 

 

Szívesen.De még mindig nem tiszta valami.Miért kell eljárásba rakni?Ez így túl bonyolultnak tűnik annak ellenére hogy működik.Nem gond ha privibe leírod nekem a feladatot?A != jelért bocs ez C-ben van így.Pascalban tényleg a <> jel a nem egyenlő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez nem semmi:

 

Gondolom mindenki ismeri a netszolgáltatók szerződéseit.Abból álnak, hogy 0 ft a bekötési díj, ha aláírsz pár évet hűségnyilatkozattal.Minden szolgáltató így működik.Anyukám ma hív ,hogy 17000 ft volt a bekötés.Mondom mi???

Kihasználták, hogy idős emberek és nem értenek hozzá, és megszívatták őket.Komolyan kérdem, hogy hogy lehet valaki ennyire tetű?Szüleim világéletükben tisztességes emberek voltak, és így átverik őket?

Jaj de nagyon kéne az a shoti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szívesen.De még mindig nem tiszta valami.Miért kell eljárásba rakni?Ez így túl bonyolultnak tűnik annak ellenére hogy működik.Nem gond ha privibe leírod nekem a feladatot?A != jelért bocs ez C-ben van így.Pascalban tényleg a <> jel a nem egyenlő.
Mert nem kell újra leírni :lol: tehát csak 1x átgépelem egy eljárásba és akkor csak hivatkozok rá.

Amúgy a feladat ez, bocs, hogy kicsit ferde :D

eedba975870266.gif

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szüleim világéletükben tisztességes emberek voltak, és így átverik őket?

Sajnálom, hogy így jártak a szüleid :lol: Sok a tisztességtelen ember, akik kihasználják, hogy mások nem tudnak mindent :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnálom, hogy így jártak a szüleid :lol: Sok a tisztességtelen ember, akik kihasználják, hogy mások nem tudnak mindent :D
Minden szerződésben az apró betűs részben van a lényeg. Ezek általában nagyítóval kell olvasni, de megéri.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor is csúnya dolog.

Jah... mert tudják, hogy az emberek többsége sajnos nem olvassa el a szerződés minden részét. Sokszor hosszúak is, és csak odabökik az ember orra elé, hogy mit írjon alá. Aztán az ember nem is mer kekeckedni, hogy mindent végig olvas.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jah... mert tudják, hogy az emberek többsége sajnos nem olvassa el a szerződés minden részét. Sokszor hosszúak is, és csak odabökik az ember orra elé, hogy mit írjon alá. Aztán az ember nem is mer kekeckedni, hogy mindent végig olvas.
Persze. Átverés az egész. Az ember jóhiszeműségére játszanak.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eleve nem lenne szabad fontos információkat apró betűkkel írni - ez az én véleményem. Akár szerződésről van szó, akár pl. az élelmiszerek összetevőiről. A kis betű ugyanis azt sugallja az olvasónak, hogy lényegtelen dolgokról szól, ami pszichológia, és ezek után lényeges feltételeket így írni már eleve tisztességtelen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Élelmiszernél sokszor azért kisbetűznek, mert csak úgy fér el a dobozon (hat nyelven, a rajzok mellett....)

 

Szerződéses apróbetűék menjenek a sunyiba.

Egyébként olyan hasmenésem volt tegnap, hogy ihaj. És jó dolog a homeopátia, csak addig volt nehéz eljutnom mire elviseltem a cukorgolyócskát a számban :D De ma még "biztos" nem megyek vissza Pécsre.

 

 

Más: Pika fejlesztett egy új rossz szokást, amíg nem voltam itthon. Használom a Firefoxot, működik, bezásom. Megnyitnám újra. Egy ideig kavar, aztán kiírja, hogy a program már fut, zárjam be. Ctrl alt del, folyamatok, azt írja hogy a firefox.exe (ami elvileg be kéne hogy zárva legyen) a CPU 80% -át lefoglalja. Bezárom, oké, minden működik. De kicsit elegem kezd lenni abból, hogy minden bezárás után még a Feladatkezelővel is be kell zárnom....

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Élelmiszernél sokszor azért kisbetűznek, mert csak úgy fér el a dobozon (hat nyelven, a rajzok mellett....)
Értem én, hogy mi az oka, csak éppen úgy meg semmi értelme kiírni akárhány nyelven, ha a vásárló a neonfényben nem tudja elolvasni. Bőven elég lenne az adott ország nyelvén és angolul - csak ez a gyártóknak okozna macerát, ugyanis így országonként más-más csomagolást kellene alkalmaznia. Amit persze nem akarnak, amíg nem muszáj.

 

Egyébként olyan hasmenésem volt tegnap, hogy ihaj. És jó dolog a homeopátia, csak addig volt nehéz eljutnom mire elviseltem a cukorgolyócskát a számban :D De ma még "biztos" nem megyek vissza Pécsre.
Remélem, már jobban vagy. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Üdv! :)

 

Elnézést az eltűnésért, betojt gépeink anyagi okokból mostanra lettek megjavítva, felújítva. Így végre visszatérhetek ide(is)

 

Remélem mindenki megvan, holnap megpróbálok kicsit visszaolvasni!

 

Mindenkinek boldog szülinapot, névnapot és húsvétot utólag is! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.