Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Aki jobban jártas nyelvtanból mint én:

Töri érettségi első részének egyik helyes válasza a következő: "A király veti ki a törvényeket"

Én pedig ezt írtam: "A király szabja a törvényeket"

És nem kaptam meg rá a pontot, mert állítólag nincs olyan szó hogy "szabja".

Ezt most hogy?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olyan szó van, hogy szabja. A szab ige ragozása (asszem alanyi eset.... vagy tárgyi? ezt most hirtelen nem tudom). Sajnos szarrágás áldozata lettél. Látszik, hogy tudod miről van szó, de inkább beléd kötöttek. Nyilván úgy egyértelmübb lett volna hogy "szabja meg", de ettől még itt a tanár a nem normális. Egyébként úgy általában az a véleményem, hogy a jelenlegi tanitási rendszerben egyszerüen képtelenség érdemi tudást felszedni történelemből, de úgy látszik még az átlag szinvonalat is alul lehet múlni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kösz a megerősítést, nem tudom hogy megéri-e visszamenni a suliba panaszkodni.. De nem egyedi a dolog, több ilyen is volt a dolgozatomban amin vitatkozhattunk volna, de gondolom a tanárnak adnak igazat mert elvileg a javítókulcsban az van hogy csak a nyelvtanilag helyes válaszra adható pont. Az meg szubjektív és a hozzáállás kérdése teljesen.

Ilyenkor csak azaz idegesítő ha a másik iskolában a másik tanár jófejkedik és a Kovács Petike megkapja ugyanarra a megoldásra a pontot, és a végén őt felveszik egyetemre engem meg nem. És sajnos nem egy ilyen tanár van.

(Osztálytársam is csomó mindenre nulla pontot kapott mert a kipontozott helyre mondjuk magyar helyett Magyart írt, ami már megint csak kukacoskodás és a javítókulcs kifordítása)

 

Oldie: Jah, méghozzá az osztályfőnököm a drága.

 

Persze nem hiszem hogy bármi is múlna ezen, de ez olyan becsületbeli ügy és csak azért is idegesít.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

mert elvileg a javítókulcsban az van hogy csak a nyelvtanilag helyes válaszra adható pont.

 

Ez komoly? A tanári kar úgy tünik teljesen inkompetens... nem gondolhatják komolyan, hogy egy történelem óra számonkérésénél nem az az egyetlen kérdés, hogy a diák tudja-e a történelmi anyagot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt mondom, merjünk nagyok lenni és csapjuk le elé a Helyesírási szótárt meg az Értelmező kéziszótárt is.
Ez az! Abban az esetben ha még mindig kitartana utána az álláspontja mellett simán neki kell csapni a szótárakat a fejének. :);)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez f*sza. Még jó, hogy nem csak az kap pontot, ami szó szerint ugyanaz, mint amit a tanár mond, vagy ami a könyvben le van írva. Bár akkor meg az a baj... A mai tanításban úgy látszik, rugalmasság nuku, értelem nuku, hozzáértés nuku. Aztán csodálkoznak, hogy miért zuhan az értelmi színvonal a béka valaga alá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már nem igazán van időm beérni(csak pár óra van megtekinteni, direkt hogy ne tudjon fellebbezni az ember), de nem izgat mert a törit nem számítják bele a felvételibe ott ahova akarok menni.

Itt arról van szó hogy más emiatt bukik meg, vagy marad le az egyetemről.

 

Amúgy elég jól sikerült az érettségim, ahhoz képest hogy volt évvégén egy 2,6-os átlagom, az érettségi meg lett 4,2 (és csak az utolsó napokban tanultam).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kösz a megerősítést, nem tudom hogy megéri-e visszamenni a suliba panaszkodni..

Én biztos visszamennék. Az érettségin nem volt miért reklamálnom, de ha ilyesmi megesett, amit nem éreztem igazságosnak, akkor sajnos egyszer-kétszer meg is mondtam a tanárnak ;) De én h*lye vagyok, ha nagyon elkap az agyvíz, morgok is érte.

Szerintem a töri érettségin nem kéne ennyire kukacosnak lenni, ha a tárgyi tudás jó. Arra ott a magyar érettségi.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erről jut eszembe, én úgy kaptam az érettségin a törire hármast, hogy konkrétan lehetett tudni, hogy a töri tanár egyszerüen csak rossz jegyet akarta adni. Az osztályfőnököm vállalta, hogy ha a szüleim nem hiszik ezt el nekem, akkor majd ő beszél velük telefonon. Elég nagy lol volt: gyakorlatilag szóról szóra tudtam a tételemet. Csak az vigasztalhatott, hogy nem csak én jártam igy: az osztályunkban még két gyerek lett igy kipécézve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fene essen az ilyen tanárba ;) Ismerek mást is, aki tanári szívatás miatt kapott rosszabb jegyet szintén töriből. Ott azért, mert a diák többet tudott a tanárnál, szóval alapból nem adott neki ötöst csak azért sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:)

 

Viszont volt olyan, hogy a tanár esett pofára. Konkrétan a főnökasszonyomnál, akit kikérdezett a tanár - magyar érettségi volt asszem - és mivel a vizsgabiztos ott ült, és magyarszakos volt, a tanár kénytelen volt megadni neki a jelest.

Hogy mi volt a szívás? A főnökasszonyom egy tételt tanult meg, azt is reggel. Azt mondta, mindegy, a tanár úgyis megbuktatja, bármi legyen is, bármennyit tudna is. Egy tétellel azért adott egy esélyt. A tanára meg ott pukkadt, és nem tehetett semmit.

A legszebb az volt, mikor évzárón közölte a csaj vele, hogy azt az egy tételt tudta ilyen jól... ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erről jut eszembe, én úgy kaptam az érettségin a törire hármast, hogy konkrétan lehetett tudni, hogy a töri tanár egyszerüen csak rossz jegyet akarta adni. Az osztályfőnököm vállalta, hogy ha a szüleim nem hiszik ezt el nekem, akkor majd ő beszél velük telefonon. Elég nagy lol volt: gyakorlatilag szóról szóra tudtam a tételemet. Csak az vigasztalhatott, hogy nem csak én jártam igy: az osztályunkban még két gyerek lett igy kipécézve.

Én is eggyel rosszabb jegyet kaptam a tanár "miatt" törin. Ötös helyett négyest. Álomszépen mondtam fel a honfoglalás tételét (amiből minden egyes alkalommal egyest kaptam amikor a négy év folyamán előkerült, így mikor kihúztam tételben, a tanáromnak körbeszaladt a fején a mosolya, meg nekem is ;) ). Egyetlen dologban bakiztam, de azt elnézték. A tanár végül négyest adott, az érettségi átvétele után meg félrevont és azt mondta: Azért kaptál csak négyest, mert kiderült, hogy te nem vagy h*lye, csak négy éven át b*sztál tanulni, mert egy lusta disznó vagy.

Erre én: tanár úr, ezt én is tudtam :) Amúgy, minden tanárom közül ő volt a legjobb tanár, mondhatni, A tanár. Mesélte a történelmet és tudta, hogyan kell azt előadni középiskolásoknak. Nagyon jó tanár volt. Csak sajnos azóta már meghalt :)

 

Viszont volt olyan, hogy a tanár esett pofára. Konkrétan a főnökasszonyomnál, akit kikérdezett a tanár - magyar érettségi volt asszem - és mivel a vizsgabiztos ott ült, és magyarszakos volt, a tanár kénytelen volt megadni neki a jelest.

Hogy mi volt a szívás? A főnökasszonyom egy tételt tanult meg, azt is reggel. Azt mondta, mindegy, a tanár úgyis megbuktatja, bármi legyen is, bármennyit tudna is. Egy tétellel azért adott egy esélyt. A tanára meg ott pukkadt, és nem tehetett semmit.

A legszebb az volt, mikor évzárón közölte a csaj vele, hogy azt az egy tételt tudta ilyen jól... :)

Hasonlóan jártam fizikából, bár én több tételt is tudtam (ötöt, hatot :)), visszafelé a buszon még gyorsan átnéztem egy tételt. És pont azt húztam ki. Az más kérdés, hogy így is kettes lett, de ha akkor nem nézem át, valószínűleg megbuktam volna fizikából.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy tudom vannak itt akik elvégeztek különféle sulikat, számítógépes, vagy egyéb területen. Én is nézelődök mostanában ezen témák után a neten, csak nem tudom megéri-e a magas tandíjat kifizetni? Esetenként több százezres tételről van szó. Szóval lehet valakiből munkaképes számítógép-szerelő vagy éppen webdesigner ha egy ilyen tanfolyamot elvégez? Kíváncsi lennék a véleményetekre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Marha drágák sajnos az ilyen tanfolyamok. :) Talán nekem ősztől össze jön egy gazdasági-informatikus tanfolyam a Munkaügyi Központon keresztül. Máshogy sajna lehetetlen.
Én egy rendszer informatikust néztem ki, de az is akciósan 200 ezer. Bánná a fene ha tényleg el tudnék helyezkedni a tudás megszerzése után. Ők írják is a honlapjukon az álláslehetőséget, de ez akkor is lutri a szememben.

 

Informatikai képzések

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A magam szemén látva ezt én nem szívesen lutrizom. Így is olyan borzasztó bizonytalanság, zavarodottság van az én dolgomat illetően, hogy csoda, hogy még nem omlott össze a rendszer. Csak és azért fogok belevágni, mert ki tudom használni az alkalmat. Már ha egyáltalán ez is beindul. Egy biztos, hosszú távra értelmetlen szervezni bármit is.

 

A te dolgodat illetően, ha van rá zséd és kedved is hozzá, szerintem vágj bele. :) Veszíteni nem veszítesz vele semmit ( oks, a zsé is elég ), de tovább képzed legfeljebb magad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A magam szemén látva ezt én nem szívesen lutrizom. Így is olyan borzasztó bizonytalanság, zavarodottság van az én dolgomat illetően, hogy csoda, hogy még nem omlott össze a rendszer. Csak és azért fogok belevágni, mert ki tudom használni az alkalmat. Már ha egyáltalán ez is beindul. Egy biztos, hosszú távra értelmetlen szervezni bármit is.

 

A te dolgodat illetően, ha van rá zséd és kedved is hozzá, szerintem vágj bele. :) Veszíteni nem veszítesz vele semmit ( oks, a zsé is elég ), de tovább képzed legfeljebb magad.

Megértelek oldie. És ha valaki, hát én utálom a bizonytalanságot. Amúgy meg nézegetem még, aztán lehet, hogy bele vágok. Viszont szeretnék ebből megélni. Ez kicsit nehezebb lesz, pedig ennél a cégnél azt reklámozzák, hogy segítenek. Egyáltalán mit lenne érdemes elvégezni, először arra kellene rájönnöm. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legszebb az volt, mikor évzárón közölte a csaj vele, hogy azt az egy tételt tudta ilyen jól... :D

Az egyik osztálytársam a törivel állt hadilábon, tanárunk folyton szekálta. Aztán negyedikben kaptunk egy új tanárt, aki már nem cs*sztette. Érettségire persze így is csak összesen két tételt tudott, a többiből egy szót sem. Kihúzta az egyiket, és ötöst kapott rá :D Szívesen oda ment volna a régi tanárhoz, hogy megmutassa az ötöst az érettségijében :D

 

A tanár végül négyest adott, az érettségi átvétele után meg félrevont és azt mondta: Azért kaptál csak négyest, mert kiderült, hogy te nem vagy h*lye, csak négy éven át b*sztál tanulni, mert egy lusta disznó vagy.

Erre én: tanár úr, ezt én is tudtam :D

Á, ez nagyon jó :D

 

Én egy rendszer informatikust néztem ki, de az is akciósan 200 ezer. Bánná a fene ha tényleg el tudnék helyezkedni a tudás megszerzése után.

Ody, neked van érettségid? Nem tudom, miért, de úgy rémlik, hogy nincs :) Mert ennek a (felsőfokú) képzésnek az előfeltétele. És mint a legtöbb ilyen szakma (info meg a gazdaságisok is), megfelelő angol tudással használható leginkább. Vagyis öcsém sem ér vele egyelőre semmit (pedig megvan neki), ahhoz minimum középfokon kéne beszélnie. Bár erről talán a többiek többet tudnak beszélni, ez nálunk tapasztalat.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak úgy magad, mint rendszer informatikus nem nagyon fogsz megélni, ha csak nem jobb arra a lehetőség, mint errefelé. Nekem ez a szakmám és ezt lesz*rják a munkaadók, szerintem "egyszerű" tanfolyammal (ami valószínűleg ugyanazt a papírt adja, amit én kaptam, ugyanazzal a tudással - vagy még jobbal...), még annyira sem vesznek figyelembe, may kapsz egy strigulát, hogy ehhez is értesz. Viszont, az én iskolám nem segített munkakeresésben, szóval ez előny lehet.

Ha webdizájner vonalon gondolkodsz, akkor viszont érdemesebb lenne weblap készítő tanfolyamra jelentkezned, mert rendszer infón nagyon alapszinten kezelik a dolgot, így az nem elég. Viszont, ha általános számítógép karbantartásra (hardver és szoftver egyaránt) gondolsz, akkor a rendszerinfó a legjobb, mert a számítógép összerakásától a programozáson át a komolyabb hálózatok kiépítéséig mindent érintenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, neked van érettségid? Nem tudom, miért, de úgy rémlik, hogy nincs :) Mert ennek a (felsőfokú) képzésnek az előfeltétele. És mint a legtöbb ilyen szakma (info meg a gazdaságisok is), megfelelő angol tudással használható leginkább. Vagyis öcsém sem ér vele egyelőre semmit (pedig megvan neki), ahhoz minimum középfokon kéne beszélnie. Bár erről talán a többiek többet tudnak beszélni, ez nálunk tapasztalat.

Érettségi kellhet - ha olyan, ez sem feltétel mindenhol, pláne nem a fizetős tanfolyamoknál -, angol viszont csak annyi, hogy megértse a szoftvereket, amik nem makognak magyarul. Azt meg a sok gyakorlati órán megtanítják, vagy megtanulja magától (esetlegesen előfordulhat a jobb tanfolyamokon a szakmai nyelvtanítás). Szóval középfokú angol baromira nem kell hozzá, de alapfokú sem. Mikor én tanultam, én sem tudtam sokat angolul (yes, no, maytheforcebewithyou, iamyourfather, killme -> kb ennyit :D), aztán mégis boldogultam (nyelvvizsgám meg azóta sincs).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érettségi kellhet - ha olyan, ez sem feltétel mindenhol, pláne nem a fizetős tanfolyamoknál -, angol viszont csak annyi, hogy megértse a szoftvereket, amik nem makognak magyarul.

A képzési forma maga követeli meg az érettségit, ez a rendszer informatikus egy felsőfokú OKJ-t ad, ahhoz kell. Vannak egyszerűbb tanfolyamok, amihez nem, de azok többsége gondolom, annyit is ér :)

A nyelvtudást nem a munka miatt értettem, nekem sem kell a könyveléshez az angol, hanem mert a munkáltatók előírják a hirdetéseikben, stb. Sajnos ma már megtehetik, hogy így szelektáljanak. Ha valakit ismerős nem tud valahova bevinni, akkor legyen jó szakmája, nyelvismerete és megfelelő gyakorlata/kompetenciái, akkor talántán. Különben r*hadt nehéz normális állást találni. De lehet, hogy én beszélek h*lyeséget.

Persze a szakmunkák egy másik kategória.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nincs érettségim, de amikor én "szakmunkás vizsgáztam", az majdnem felért vele. Igazán átválthatnák. :) Az meg egy vicc, hogy ma egy hónap alatt szerezhet valaki olyan képesítést, mint amiért én három évet tanultam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha nincs is érettségid Ody, akkor rakd le és tanulj rá szorgalmasan, mivel ha 5-s lesz az info érettségi adnak egy ECDL bizonyítványt is. Nekem is van, de sokra még nem mentem vele, de jó, hogy +1 papríom van arról, hogy értek az infohoz :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.