Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Ne haragudj Rog, de én sem kérek bocsánatot. Nincs miért.
Nem haragszom és már le is írtam hogy nem ragaszkodom igazán a bocsánatkérésekhez. Tisztában voltam vele hogy nem lesz olyan aki igazat adna nekem. Attól ugyan még úgy érzem hogy lehetne miért de nem izgat hogy nem történt előrelépés. Megpróbáltam kiállni az igazamért és nekem az már elég.

 

Odynál teljesen normális srácnak tüntél, semmi gond nem volt. De az hogy lehetséges lenne, hogy neked nem tetszik egy poén ami rajtad csattan és ennek hatására te vagy bevered az üveget, vagy megütöd Dzséjtet, na az nálam kizáró ok, hogy a lakásomba tedd a lábad.
Nem nehéz normálisnak lennem ha nem piszkálnak. Én már jóval azelőtt hirtelen haragú voltam és tele voltam minden féle feszültséggel hogy erre a fórumra akadtam de mégis megpróbáltam beilleszkedni ami nem igazán sikerült.

Amúgy felesleges nekem bizonygatnod hogy nem akarod hogy betegyem a lábam a lakásodra mert sose akartam hozzád elmenni. Én meg olyannal nem akarnék találkozni aki gyakran azzal poénkodik hogy puskával lövöldöz le az embereket és részegen azt emlegette hogy ki kéne nyírni a zsidókat vagy nemtomkiket. Neked ott van mentségnek hogy vicceltél és hogy részeg voltál, nekem meg ott van az hogy dühös voltam amikor Dzséjtet egy esetleges veréssel fenyegettem és az hogy nem volt szerencsém az emberekkel. Az én szememben a kettőnk esete között nincs nagy különbség.

Amúgy már korábban leírtam hogy az üveget véletlenül vertem be mert nem figyeltem oldalra és az üveg alatt levő fa rész helyett az üveget találtam el. Rajtad áll hogy elhiszed-e.

 

Ezt csak magadnak köszönheted, hogy beírtad. Teljesen mindegy hogy utólag mentegetőzől, hogy mégsem, meg csak nem gondoljuk komolyan.
Nem igazán bánom hogy beírtam mert jogotok van tudni hogy milyen emberekkel jártok össze. Az már a ti dolgotok hogy hogyan ítélkeztek felettem.

Amúgy én nem mentegetőztem egy percig se. Komolyan nem tudom hogy tényleg képes lennék-e a tettlegességig eljutni abban az esetben ha piszkálnának.

 

Különben Dzséjt élőben teljesen normális rendes srác, nincs rajta a fórumbeli Dzséjt cinikussága. De ha ismerjük őt akkor tudjuk hogy nem bántásból csinálja. Gondold el, hogy minden kérdésre kimeritően válaszol pedig a szabadidejáből megy az idő és ez nagyon rendes tőle.
Lehet hogy így van és én is úgy ismertem meg személyesen hogy nyugisan el tud lenni. Korábban már leírtam hogy nem tartom olyannak aki nyíltan sértegetni kezdene.

Az nagyon jó ha valaki az idejét nem kímélve segít de ezt én is megtettem itt másokkal. Mindig amikor valaki szívességet kért tőlem lett volna más is amit épp csináltam volna de mégis előtérbe helyeztem a mások érdekeit a magaménál.

Amikor például Ody megkért hogy fordítsak le egy TCW-s cikket annak ellenére hozzáfogtam hogy nem sok kedvem volt hozzá és hogy nem is tudok valami jól fordítani. Magamnak jól megy a fordítás de ha másoknak kell csinálnom akkor azt megpróbálom jól elintézni ami elég sok időt vesz nálam igénybe a mondatok értelmesebbé fogalmazása miatt.

Olyan is volt már hogy amikor Odynak egy KFT-s album kellett amit én letöltési link megtalálása híján 1990 Ft-ért töltöttem le egy online zeneáruházból. A letöltött anyagot még ki is kellett írnom CD-re hogy át tudjam alakítani mp3-ba és csak aztán töltöttem fel hogy a linket továbbíthassam. Megtehettem volna hogy közlöm Odyval hogy nem találtam meg az albumot de úgy voltam vele hogy ha már megkért akkor én megteszem amit lehet. 1990 nem nagy pénz és nem is kértem rá hogy adja meg. Ha nem hiszed hogy fizettem az albumért akkor a zeneáruházas kosaramban levő adatlapokról tehetek be képeket.

Ezekből szerintem jól kitűnik hogy én is tudok nagyon önzetlen lenni és hogy sok mindenre képes vagyok a fórumtagokért ezért valamelyest feleslegesnek érzem hogy Dzséjt önzetlenségével példálóztál.

 

Még valami. Jó lenne ha túlépnél már ezen. Neked sem jó ha ez a téma feljön állandóan.

Gyere el most szeptemberben a Katicába.

Hozzád hasonlóan én is unom hogy nem tudok túllépni a vélt vagy valós kisebb-nagyobb sérelmeimen és ezt ki is fejtettem. Továbbá azt is hogy szándákomban áll megváltozni.

A Katicán majd rágódom még de azt már jó jelnek tartom hogy ott szívesen látnál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor például Ody megkért hogy fordítsak le egy TCW-s cikket annak ellenére hozzáfogtam hogy nem sok kedvem volt hozzá és hogy nem is tudok valami jól fordítani. Magamnak jól megy a fordítás de ha másoknak kell csinálnom akkor azt megpróbálom jól elintézni ami elég sok időt vesz nálam igénybe a mondatok értelmesebbé fogalmazása miatt.

Olyan is volt már hogy amikor Odynak egy KFT-s album kellett amit én letöltési link megtalálása híján 1990 Ft-ért töltöttem le egy online zeneáruházból. A letöltött anyagot még ki is kellett írnom CD-re hogy át tudjam alakítani mp3-ba és csak aztán töltöttem fel hogy a linket továbbíthassam. Megtehettem volna hogy közlöm Odyval hogy nem találtam meg az albumot de úgy voltam vele hogy ha már megkért akkor én megteszem amit lehet. 1990 nem nagy pénz és nem is kértem rá hogy adja meg. Ha nem hiszed hogy fizettem az albumért akkor a zeneáruházas kosaramban levő adatlapokról tehetek be képeket.

A cikk fordításnál az vezetett, hogy hátha jobban magadévá érzed majd ezt az egész fórumot, ha látod a munkád is benne. Nem volt kötelező. Igen a KFT....azóta is értetlenül állok a dolog előtt, mert bár nagyon rendes voltál, azért nem kellett volna ennyi pénzt kiadni érte. Én csak azt kérdeztem, meg tudod szerezni a netről, és nem azt, hogy vedd meg! Ez a Te partizán akciód volt, nem is sejtettem, hogy ilyet fogsz tenni. Szép dolog volt tőled, de ha tudom, hogy pénzt akarsz adni érte, akkor természetesen leállítalak.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt kipróbálom, húgomnak hála van is itthon zöld tea.
Majd írd meg, volt-e eredménye. :( Nálam változó a hatás, reggel kevésbé hat (de egyébként is reggel a legrosszabb), viszont nap közben és este határozott javulást tapasztalok.

 

 

Az a felfogás szerintem amúgy se helyes hogy a mások kényelméért pénzt kiadó embereket jobban becsülik mint azt aki pénzráfordítás nélkül teszi azt. Szerintem minden szívességet egyformán kéne értékelni. Nem hiszem hogy kevesebbet érek Phobosnál, Kolmilannál vagy Pildinél csak azért mert nem tettem másokért dolgokat olyan intenzíven mint ők.
Nálam is egyenértékű bármi, amit mások tesznek értem, vagy akár a közösségért. Nyilván mindenki úgy járul hozzá a fórumhoz, a működéséhez, vagy a társasági életünkhöz, ahogy lehetősége van rá. Én nem tudok linkeket megadni, mert nincs időm keresgélni őket, és abban sem tudok segíteni, hogy melyik program hogyan működik. Inkább készítek salátát, vagy más kaját, és ha tudok, akkor rendezek saját talit, mert szeretem a vendégeket. ;) És nem gondolom, hogy ez több lenne annál, mint hogy Te pl. felteszel egy videót, amit készítettél, vagy Phobos ad CW linket, vagy egyszerűen csak valaki kimerítő magyarázatából (aki lehet akár Dzséjt is) megtudok valami újat. Dzséjt sem így gondolta, amit írt, ebben biztos voltam, mielőtt még olvastam volna, hogy maga is cáfolta ezt, és szerintem senki nem mérlegel itt ilyen formán. :)

Ez nem népszerűségi verseny, remélem egyetértünk ebben. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A cikk fordításnál az vezetett, hogy hátha jobban magadévá érzed majd ezt az egész fórumot, ha látod a munkád is benne.
No ezt nem tudtam. Igazán rendes gesztus volt tőled, kicsit meg is hatódtam pedig nem vagyok egy meghatódós típus. Tudom hogy nem volt kötelező lefordítanom de mivel képesnek éreztem magam a kivitelezésre inkább mégis hozzáláttam. Nyelvgyakorlásnak se volt rossz. :(

 

Igen a KFT....azóta is értetlenül állok a dolog előtt, mert bár nagyon rendes voltál, azért nem kellett volna ennyi pénzt kiadni érte. Én csak azt kérdeztem, meg tudod szerezni a netről, és nem azt, hogy vedd meg! Ez a Te partizán akciód volt, nem is sejtettem, hogy ilyet fogsz tenni. Szép dolog volt tőled, de ha tudom, hogy pénzt akarsz adni érte, akkor természetesen leállítalak.
Szerintem senki nem gondolja rólad hogy te kértél meg arra hogy pénzért szerezzem meg neked az albumot. ;)

Igazad van hogy nem kellett volna akcióznom és hogy túlzás volt részemről. bár én nem érzem akkora túlzásnak. :)

A partizánakciómba több dolog is közrejátszott. Először is ha megkérnek valamire akkor azt mindenáron megpróbálom teljesíteni és ez fokozottan igaz arra az esetre ha olyan kér meg akivel jóban vagyok és a köztünk előforduló súrlódások és az én felfogásomben előforduló bökkenők ellenére szerintem mi jóban vagyunk. Továbbá majdnem 2000 Ft szerintem még nem valami nagy pénz de mivel a pénzt persze meg kell becsülni így nem hiszem hogy máskor is vállalkoznék hasonló akcióra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Öregharcos, csak a margó szélén jegyzi meg, hogy erősen rácsodálkozik Dzséjt diplomatikus hozzáállásán, mindazonáltal kitartást is kíván mellé :) Jól jön majd ez még amikor pont Öregharcossal konfrontálódik a Legomániás :):(

Neeeem... az Öregharcossal elvből nem leszek diplomatikus. Már csak az egészsége miatt sem, mert még meglágyul a szíve :P

 

Nekem is hiányozna ez a mostani Dzséjt, de azért biztos boldogabb lenne, ha volna mellette egy takaros kislány :D Egyébként meg szerintem a kettő nem is zárja ki egymást (de ha mégsem, akkor egye fene, inkább maradjon a leányzó, mi meg nélkülözzük a mostani Dzséjtet) :P

Szerintem sem zárná ki egymást, pláne, ha összejövök egy takaros kislánnyal, akkor azért szeressen, aki vagyok, ne azért, akinek látszani akarnék, ha akarnék. Persze vica-verza, olyan nő nem is kéne nekem, aki a két szép szemem miatt totálisan meg akarna változni, vagy másnak mutatkozik, mint aki.

 

Engem egyedül az zavar amit már többször is leírtam. Az hogy ki lett jelenve hogy ne menjek talizni mikor szerintem meg lehet bennem bízni amit többször is bizonyítottam.

Akkor viszont nem tudom, miért hoztál fel engem is, mert én egyszer sem jelentettem ki, hogy ne gyere talira ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor viszont nem tudom, miért hoztál fel engem is, mert én egyszer sem jelentettem ki, hogy ne gyere talira :(
Így kereken nem is. Pusztán kijelentetted hogy egyet értesz azzal hogy ne menjek talizni. Majdnem ugyanaz, legalábbis nálam. Amúgy szerintem nem éri meg ezen tovább filózni mert meg tudunk mi lenni békében anélkül is hogy közös nevezőre jutnánk ebben a kérdésben. Több is veszett Mohácsnál. ;)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd nyakon is váglak, ha elmersz tűnni! Jobb mezőn lepkék után rohangálni? :D Nem vagy Te Süsü!

:) Pedig én vagyok a híres egyfejű.... :(

 

Indítsunk " Mentsük meg Dzséjtet!" akciót. Tartsuk távol tőle az összes jó nőt....ööö...akarom mondani csapjuk le a kezéről :P :P :P

Érzem a törődést...

 

Jó ötlet.

A segítőkészséget...

 

Van más megoldás is amivel megmenekülhet. Akár meleggé is válhatna. :P

A bátorítást...

 

Kiherélem! Meg lesz oldva a probléma. :D

A támogatást...

 

Szeretjük őt.

És mindenek fölött, érzem a lelkem mélyéig ható szeretetet... ;) Hajaj... azt hiszem, Frenkie-hez páncélban megyek, mert a végén még nővé operáltok :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érzem a törődést...

A segítőkészséget...

A bátorítást...

A támogatást...

Én pedig azt érzem hogy fáj az oldalam és a derekam. Asszem mindjárt hanyatt vetem magam hogy elmúljon. Nem vicc. :(
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így kereken nem is. Pusztán kijelentetted hogy egyet értesz azzal hogy ne menjek talizni. Majdnem ugyanaz, legalábbis nálam. Amúgy szerintem nem éri meg ezen tovább filózni mert meg tudunk mi lenni békében anélkül is hogy közös nevezőre jutnánk ebben a kérdésben. Több is veszett Mohácsnál. ;)

Azzal egyetértek, hogy ha verekedni akarsz velem, akkor ne gyere (Ody így fogalmazta meg, én ezzel értettem egyet). Gondolom ezzel te is :( De ha nem ez a célod, felőlem nyugodtan jöhetsz, nekem nincs ellene kifogásom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azzal egyetértek, hogy ha verekedni akarsz velem, akkor ne gyere (Ody így fogalmazta meg, én ezzel értettem egyet). Gondolom ezzel te is ;) De ha nem ez a célod, felőlem nyugodtan jöhetsz, nekem nincs ellene kifogásom.

Milyen bíztató szöveg egy fórumtali előtt :(

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azzal egyetértek, hogy ha verekedni akarsz velem, akkor ne gyere (Ody így fogalmazta meg, én ezzel értettem egyet). Gondolom ezzel te is ;) De ha nem ez a célod, felőlem nyugodtan jöhetsz, nekem nincs ellene kifogásom.
Oké megnyugodtam. :(

Azt azért leszögezném hogy sosem akarnék azért elmenni hogy bárkivel is verekedjek. Nem vagyok verekedős és csak egyszer fordult elő velem hogy verekedtem. Még általánosban adtam párat egy gyereknek a budin mert a falnak támaszkodva a farkamat stírölte miközben vigyorgott és úgy jött le hogy gúnyolódásból csinálta. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oké megnyugodtam. :(

Azt azért leszögezném hogy sosem akarnék azért elmenni hogy bárkivel is verekedjek.

Ja és ha tényleg nem az összes talira vonatkozott az a kijelentés akkor bocsi mindenkitől, én tévedtem. Sok mindentől megkímélhettem volna magunkat ha helyesen értelmeztem volna a leírtakat.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát, a viccesbe írtad, hogy a helyes beszéd fontosabb, mint felismerni a birkát, borjút. . Én ezt egyformán fontosnak gondolom. :) Márcsakmert ezt általánosban (is) tanítják. Úgy rémlik. Nekem - most szigorúan magánvélemyény jön - ez hozzá tartozik az általános műveltséghez. Mint az alap irodalmi művek ismerete. Vagy az összeadás. :)

Ha már a beszédet írtad, azzal teljesen egyetértek, bár engem inkább az írásban elkövetett pongyolaság zavar. a "vok". "lécci", a sok ?????? Ezek amiktől falra mászom. Vagy mikor nincs nagybetű, se írásjel, és találgassam, mit írt. És gondolkozom, ezek hol tanultak írni, olvasni? :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudod mit ,gyere el hozzám rocktóberben. Szívesen látlak. Lehet én túloztam és félreértettem a szavaidat. Tegyünk egy próbát. Ha te garantálod(mert ugye te ismered magadat), hogy nem lesz balhé akkor gyere.
Igyekszem majd elmenni és rászolgálni a bizalomra. Addig is köszi azt amit szánsz nekem. :(

 

Sajnálom, ha úgy érzed, bocsánatkéréssel tartozom.
Csak tegnap estig éreztem úgy mert Dzséjtnek hála végre megvilágosodtam. A tegnapi utolsó HSz-emben sebtiben ki is fejtettem a dolgot.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr, elmenni állatkertbe nem ugyanaz, mint mondjuk két hetet egy parasztudvarban eltölteni. :)

Megnézem azt a parasztudvart, ahol oroszlán, sakál, gnú, zebra vagy hiéna van :( Ezeket azért a legkönnyebben az állatkertben találja meg az ember. Ráadásul, nekünk olyan frankó állatkertünk van itt Veszprémben, hogy van külön háztartásbeli állatrészlege is (máshol ilyet még nem láttam), mindez természetes közegben, akárcsak egy tanyán (lényegében az is, csak bezavarja a tanyai összképet, hogy már egy miniszavanna is van, ahol meg orrszarvúak és zebrák csellengenek :)).

Más meg, azért azt sem árt figyelembe venni, hogy nem mindenkinek laknak ám rokonai falun. Vagy ha mégis, akkor az a nagymama nem éppen egy tipikus falusi nagymama. Az enyém speciel egy modern nagyi, lazán elkezeli a DVD-t, de rühell minden állatot, szóval tőle egy fikarcnyi állatszeretet sem tanulhattam volna, tiszteletet meg aztán pláne nem. Én ólakat csak a papám testvérénél láttam, ott el is voltam egy bizonyos korig, aztán szép lassan a technika rabja lettem. De attól még volt szerencsém tollpuculáshoz, disznóvágáshoz, és igen, másik nagyim testvérénél (egyiknél a sok közül) még tehénfejéshez is, mert ők az alföldön laknak egy tanyán. De a világon nincs mindenki ilyennel megáldva. Van is pár ismerősöm, akinek mindegyik rokona városban él, így ilyesmivel aligha találkozhat (és én sem találkoztam már évek óta ilyesmivel, mivel a rokonaim megöregedtek, meghaltak, így már nem foglalkoznak jószágokkal... plusz nem is hiányzik). Viszont hétvégén a húgommal egy szép kígyóval a nyakunkban fényképezkedtünk :D

Amit el kéne fogadni, hogy van, akit foglalkoztatnak az állatok, valaki meg magasról csokizik rájuk. Én is örülnék, ha mindenki legalább annyira értene a számítástechnikához, hogy legalább a gépet be tudja kapcsolni, mert szerintem ma már ez is az általános műveltség része. Ennek ellenére ostobábbnál ostobább kérdésekkel tudnak néha bombázni.

 

Állatiszteletről még egy példa... Vadasparkban anyuka 2 éves gyerekét odadugta Csákó - lentebb említettem, az egyik Vadasparkos ökör) szarvai közé. Rohantam visítva oda, hogy azonnal vegye ki! - épp látogatóban voltam ott ugyanis - De elkéstem. Csákó csapott egyet. Kiskölöknek szerencséje volt, nem sérült nagyot. De anyuka tisztára visított, hogy ez a tehén!!! életveszélyes. Na erre már jött havert, és kissé helyretette.

Mert ugye ki volt írva, hogy az állatokhoz tilos nyúlni. Ez az egyik fele. A másik meg egy ekkora állathoz odavinni a gyereket a gondozó engedélye, felügyelete nélkül nem kis felelőtlenség. Harmadszor meg bár nem köztudott, de a szürkemarha ridegtartáshoz szokott, nem tarkatehénke kategória! Anyuka megölhette volna a gyerekét.

Mondjuk szerintem ez nem az állatismeret vagy tisztelet kategóriája, hanem szimplán az emberi hülyeségé. Nyilvánvaló, hogy akinek van egy csöppnyi esze, nem viszi a gyerekét egy olyan állat közelébe, aminek egyrészt akkora szarvak nőttek ki a fejéből, mint a karom, másrészt, ha begorombul egy kocsit is eldózerol. És ehhez nem kell ismerni az állatot, csak elég ránézni. De hát aki idióta...

 

Én meg annak nem örülnék, ha azt mondaná, "de viszont". Vagy hogy "innák". Vagy egyéb nyalánkságok. Mégis így beszél a magyarok jelentős része. Ez nem kívánság műsor. Szerintem fontosabb a helyes beszéd, mint birkákat bocitól megkülönböztetni

Magam is egyformán fontosnak tartom azt, hogy ő, izé, hozé, bizé, napszemcsi, szarcsi, foscsi ás társai nélkül tudjon beszélni valaki, de azt is fontosnak tartanám, hogy az egymásra alapvetően nem hasonlító állatok között különbséget tudjon tenni. Tehát megbocsátom, hogyha valaki nem tud különbséget tenni egy magyar és egy erdélyi szürke marha között, de azért tudja már megkülönböztetni a birkát a tehéntől, amik legfeljebb egy vak számára egyformák. Mert ha látok egy embert, aki rámutat a marhára és azt mondja rá, hogy birka, azt ugyanúgy lehülyézem, mint azt, aki azzal jön, hogy tegnap tök depi volt, majdnem öngyi lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.