Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Sajnos ritkán jársz be! (pedig lassan itt az ideje, h megnézd az új lakot, és feltöltődj palacsintával! Ha unod, akkor ajánlom a remek kókuszgolyómat! :D )
Majd sort kerítek rá a közeljövőben. :) Eddig úgy nézett ki, hogy ugye suli miatt nem nagyon lesz ilyenekre már időm, de ma telefonáltam a munkaügyre és le is hűtöttek. Nem indul tanfolyam az első félévben. Talán majd a másodikban. :S Ennyit a k*rva nagy felkészültségükről. :) Csak sajnos az időm fogy. Noh, egyéni szoc. problemből ennyit :D

Majd szépen kiéheztetem magam mire hozzátok megyek :D De az is meglehet, hogy ebből egyfajta versengés lesz, mert ugye jövők még egy ígérettel :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez most elég magaslabda, de az ugye megvan, hogy ezek a képek nem metrókocsikban készültek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez most elég magaslabda, de az ugye megvan, hogy ezek a képek nem metrókocsikban készültek?
Persze, de azért érzékeltetésnek szerintem bőven elég infót hordoznak a mai, kétezres évek, budapesti tömegközlekedési állapotokról. Persze folytathatnám a műszakilag pocsék állapotban lévő járműparkkal.......

Ma mutass New Yorkban lerobbant, kigyulladt buszt pl. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, Oldie, én naponta járok busszal és metróval is, és egyik sem így néz ki. Éjszaka sem járnak más kocsik, mert nagy ritkán még akkor is szoktam metróval közlekedni.

A 2-es vonal kocsijai pedig kimondottan szépek, akár maguk a metrómegállók is, kár, hogy én a 3-as vonalán járok.

 

Szóval nem tudom, ezek mikor és hol készült buszos képek, de nem ez az általános, az biztos. Tény, hogy nem elég tiszták, és műszakilag csotrogány a többbségük, de a hányadéktól azért nagyon messze vannak...

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pildi: Igazad van, a zöld tea egész jó hatással van rám :)

Köszi a tippet :)

Ennek őszintén örülök. :D Én nem győzöm inni, mert már csak ez használ, jobb, mint a tiszta víz, pedig eddig arra esküdtem. Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez most elég magaslabda, de az ugye megvan, hogy ezek a képek nem metrókocsikban készültek?

Ezt akartam én is beírni, míg bele nem botlottam az írásodba. Pedig hát elég feltűnő a különbség.

Egyébiránt, bár nem közlekedem BKV-val minden nap, de elég sűrűn megfordulok rajtuk kb. negyed százada, de ilyenekkel még én sem találkoztam, max. közelítővel.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, Oldie, én naponta járok busszal és metróval is, és egyik sem így néz ki. Éjszaka sem járnak más kocsik, mert nagy ritkán még akkor is szoktam metróval közlekedni.

A 2-es vonal kocsijai pedig kimondottan szépek, akár maguk a metrómegállók is, kár, hogy én a 3-as vonalán járok.

 

Szóval nem tudom, ezek mikor és hol készült buszos képek, de nem ez az általános, az biztos. Tény, hogy nem elég tiszták, és műszakilag csotrogány a többbségük, de a hányadéktól azért nagyon messze vannak...

Akkor biztos hazudnak a képek :) A BKV figyelő tele van tapasztalatokkal. Mondjuk én mindig azt vallom, hogy hiába én nem tapasztalom, hogy hányásba ülnék bele, de attól más még szembekerülhet ilyen helyzettel a járatokon.

 

Pl ez is egy rendezett, szép, tiszta metrószerelvény képét mutatja :)

 

8863781_68f34e637cc990bd3a314301d1cd3ccc_s.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hagyd, jobban ismeri a Newyorki helyzetet, mint a hazait!

Oldi, mikor is jártál ott? :)

Az szerintem is tény, h le van robbanva, de a belseje elég kulturált. Kivéve meccs után! :D

Gúnyolódni felesleges. Nem állunk ám olyan jól mint ahogy egyesek tapasztalják. Másrészről honnan tudod, hogy azok a hetvenes évekbeli New York-i képek nem e egy lepukkadt külvárosi vonalon készültek? :) Manapság meg nem hinném, hogy ugyanígy festenének azok a szerelvények. Ők előrefejlődtek, mi meg vissza majdhogynem.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor biztos hazudnak a képek :) A BKV figyelő tele van tapasztalatokkal. Mondjuk én mindig azt vallom, hogy hiába én nem tapasztalom, hogy hányásba ülnék bele, de attól más még szembekerülhet ilyen helyzettel a járatokon.

 

Pl ez is egy rendezett, szép, tiszta metrószerelvény képét mutatja :)

 

8863781_68f34e637cc990bd3a314301d1cd3ccc_s.jpg

Lehet, hogy vannak egyedi esetek. :D Nem hiszem, hogy az én ingerküszöböm lenne túl alacsony. :D

Egyébként pedig az, hogy kívülről lemázolták, az utasok komfortérzetét annyira szerintem nem zavarja. Belülről legyen tiszta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy vannak egyedi esetek. :) Nem hiszem, hogy az én ingerküszöböm lenne túl alacsony. :)

Egyébként pedig az, hogy kívülről lemázolták, az utasok komfortérzetét annyira szerintem nem zavarja. Belülről legyen tiszta.

Bárcsak a vonaton lenne hasonló! Az valami rettenet ami azon van.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gúnyolódni felesleges. l.

Oldi, itt tényleg az a vicces, hogy olyanoknak mondod meg a frankót - sarkítok kicsit - akik itt laknak. Képek alapján, amik bemutatnak bizony jó pár rongálást, de mi, akik itt élünk, bizonygatjuk, hogy ez nem mindennapos, és nem hiszed el. Ha naponta itt járnál, és ezt tapasztalnád, akkor ok, de így...

És direkt raktam kacsintó jelet, vicc volt részemről, nem maró gúny. Na jó, kicsit gunyoros volt. Kicsit! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldi, itt tényleg az a vicces, hogy olyanoknak mondod meg a frankót - sarkítok kicsit - akik itt laknak. Képek alapján, amik bemutatnak bizony jó pár rongálást, de mi, akik itt élünk, bizonygatjuk, hogy ez nem mindennapos, és nem hiszed el. Ha naponta itt járnál, és ezt tapasztalnád, akkor ok, de így...

És direkt raktam kacsintó jelet, vicc volt részemről, nem maró gúny. Na jó, kicsit gunyoros volt. Kicsit! :)

Mutass rá, hogy hol írtam olyat, hogy mindennapos, jobban mondva minden egyes bkv járatra ráhúzható lenne. :D Annyiban mindennapos, hogy sokan talán minden nap találkoznak ilyen kocsikkal, szerelvényekkel. Másrészről nem a frankót mondom meg, hanem a véleményemet. :) A véleményemhez meg nem kell naponta utaznom, elég ha utam során ilyennel találkozok, vagy olvasom valahol más tapasztalatát.

Sok különbség meg nincs aközött, hogy metróról, buszról, vagy vonatról beszélünk. Akik vezetik ezeket az is azt mondja, hogy áldatlan állapotok uralkodnak. Abban sincs számomra nagy különbség, hogy egy hetvenes években készült New York-i lepukkadt metrót látok, vagy egy negyven évvel későbbi bkv figyelőbe bekerült fotót. A jelenség létezik, összemérhető. Nálunk a hetvenes években tuti nem láttál összefirkált szerelvényt. Ergó ebben előrébb jártunk mint az amcsik. Nem volt kiszaggatott ülés se a járműveken. A vonatablakokon ki lehetett látni. Manapság ez már luxus. És igen, biztos van aki látott már tiszta vonatablakot is, szóval nem általánosítok :D Sőt, olyan ember is létezik, aki nem foltos kárpitra tette le a hátsóját a metrón :D Csak ez egy percig se jelentse már azt, hogy nincsenek gondok a tömegközlekedési eszközökön.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldi, itt tényleg az a vicces, hogy olyanoknak mondod meg a frankót - sarkítok kicsit - akik itt laknak. Képek alapján, amik bemutatnak bizony jó pár rongálást, de mi, akik itt élünk, bizonygatjuk, hogy ez nem mindennapos, és nem hiszed el. Ha naponta itt járnál, és ezt tapasztalnád, akkor ok, de így...

Ugyan, Oldie remekül ismeri New York mai és száz évvel ezelőtti helyzetét, mert sosem járt ott, és sokkal jobban ismeri Budapest életét, mint az ott lakók, mert évente csak párszor jár ott. Hát hogy merészeled megkérdőjelezni a tapasztalatait, szembeállítani a tiédet az övéve? Hisz te és a többiek csak napi/heti szinten használjátok, ő meg legalább éves szinten! A metróhelyzetre hozott buszos/villamosos képeit meg hogy lehet megkérdőjelezni, mint szilárd bizonyítékot? Ha Oldie azt mondja, hogy ez a helyzet, akkor ez a helyzet. Punktum :D

 

Akkor biztos hazudnak a képek :)

Nem, a képek nem hazudnak. Pildi, Bomarr és Tenel Ka hazudik! Büdös BKV szimpatizáns pesti spiclik, akik soha nem mennek sehova BKV-val, mindig a BKV által kiállított limuzinnal furikáznak, szóval fogalmuk sem lehet a BKV jelenlegi helyzetéről. A villamos és buszképek nagyon jól jellemzik a metró helyzetét. Meg az egy szem kutya tudja hol készült metrós kép is jól jellemzi az összes Budapesti, sőt, még a londoni metrók helyzetét is! Én melletted vagyok!

Bocsi Oldie, ilyen magas hülyeséglabdát nem lehetett kihagyni. :):D Amúgy, viccet félretéve, ezzel a lemázolt metroval én is találkoztam egyszer, azt hiszem, éjszaka a 2-esen. Durván nyolc évvel ezelőtt. Azon kívül engem sem hozott össze a sors egyszer sem ennyire gány metróval, de egyéb BKV járművel sem, igaz, én évente csak öt-hat alkalommal járok Pesten, és átlagban csak két-három napot töltök el ott a városban mászkálva, szóval simán elkerülhettük egymást :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem Büdös BKV szimpatizáns pesti spiclik, akik soha nem mennek sehova BKV-val, mindig a BKV által kiállított limuzinnal furikáznak,

Ezek után halkan jegyzem csak meg, hogy szombaton megyünk esküvőre. A menyasszony ellenőr, a vőlegény pedig főellenőr a BKV.-nál. :) :) :D Ez súlyosbító körülmény? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én se nagyon találkozok összepingált járművekkel, pedig én buszozok (néha HÉV-ezek), metrózok és villamosozok.

Ha van is, elvétve van csak, mivel nincs túl nagy lehetőségük rá, hisz annyi az ellenőr már a járatokon, mint égen a csillag.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, legalább te, mint író ember, el is olvashatnád és értelmezhetnéd amit leírok :D

A csordaszellem jól működik mint tapasztalom. :D

Ő... ki is érvel a sajátja helyett más tapasztalatával? Akkor ki követ milyen csordát? :P Ha olyanokkal dobálózol, hogy "kb mi most tartunk itt", vagy "még tiszta, színén hagyott járművön a büdös életben nem utaztam az utóbbi húszegynéhány évben", és ismerve gyakori pesti látogatásodat, ez is azt sugallja, hogy azt sugallod, hogy ez tök mindennapos. De remek idézet a "bőven elég infót hordoznak a mai, kétezres évek, budapesti tömegközlekedési állapotokról", ami szintén erősen értelmezhető úgy, hogy cuzammen 2000-től 2010-ig minden nap minden BKV járműmozgására gondolsz. De tetszik a "ma mutass New Yorkban lerobbant, kigyulladt buszt" felszólítás, ami azon kívül, hogy nem lehetetlen, azt sugallja, hogy te baromira képben vagy a new yorki tömegközlekedés helyzetével. Szóval mint "író" ember, azt javaslom, tanulj meg konkrétabban fogalmazni :):P

 

Ezek után halkan jegyzem csak meg, hogy szombaton megyünk esküvőre. A menyasszony ellenőr, a vőlegény pedig főellenőr a BKV.-nál. :):D :D Ez súlyosbító körülmény? :D

Hajaj! De még mennyire. Máglyán fogunk elégetni, amit egy mozgólépcsőn állítunk fel. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha van is, elvétve van csak, mivel nincs túl nagy lehetőségük rá, hisz annyi az ellenőr már a járatokon, mint égen a csillag.

Jut eszembe, pár hete az egyik éjszakain 4 biztonságis is volt, na ott próbáljon meg valaki randalírozni. Már az ajtóban kérték a jegyeket is. Ez nekem picit meglepő volt, mivel nem járok olyan gyakran éjszaka Bp-n :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ő... ki is érvel a sajátja helyett más tapasztalatával? Akkor ki követ milyen csordát? :D Ha olyanokkal dobálózol, hogy "kb mi most tartunk itt", vagy "még tiszta, színén hagyott járművön a büdös életben nem utaztam az utóbbi húszegynéhány évben", és ismerve gyakori pesti látogatásodat, ez is azt sugallja, hogy azt sugallod, hogy ez tök mindennapos. De remek idézet a "bőven elég infót hordoznak a mai, kétezres évek, budapesti tömegközlekedési állapotokról", ami szintén erősen értelmezhető úgy, hogy cuzammen 2000-től 2010-ig minden nap minden BKV járműmozgására gondolsz. De tetszik a "ma mutass New Yorkban lerobbant, kigyulladt buszt" felszólítás, ami azon kívül, hogy nem lehetetlen, azt sugallja, hogy te baromira képben vagy a new yorki tömegközlekedés helyzetével. Szóval mint "író" ember, azt javaslom, tanulj meg konkrétabban fogalmazni :):D
Most nehogy már én tegyek róla, hogy kinek milyen az értelmezése, meg miféle sugallatokat lát bele bizonyos szavakba... :)

Most így egymás között, mint akik évek óta írnak, ugye amikor a saját gondolataidat, illetve elképzeléseidet közlöd, te se veszed figyelembe a hatmilliárd ember közt igen tetemes változatban előforduló személyiségbeli különbségeket. Hatmilliárd embernek ( bocs a sarkításért) nem lehet ugye ugyanolyan az értékítélete vagy jobban mondva értelmezésbeli sajátossága, hogy pontról pontra leképezze a te gondolataidat, melyhez biztosra veszem nem használsz fel minden olyan szót mely körülírhatná azt. :D Szóval ennyit a konkrét fogalmazásról. Olyan nincs. Még ilyen kis közösség számára se. :D Aki valamit félre akar érteni, az minden segítség nélkül félre is érti :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.