Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Senki se szégyellje, hogy kicsoda, micsoda. Én se szégyellem ha magyarnak neveznek. Akiről meg tudjuk, hogy törvénytelenséget, emberi erkölcsi normákkal szemben tanúsított valamit, engedtessék már meg, hogy nevén lehessen nevezni. Ennyi és nem több. Mást nem kell belelátni.

 

Komolyan olyan nagy fájdalmat okoz neked, hogy egészként tekints az emberiségre? Elárulom neked, nem vagyunk mi különbek senki másnál. Akárhova mész ezen a világon, mindenkit ugyanazok a gondok foglalkoztatnak. A szokásaik lehet, hogy mások, de épp az a szép benne.

 

Eszembe jutott ez a hasonlat... A világ olyan, mint egy nagy kemping, benne tűzrakóhelyekkel. Mindenki a saját kis tüze mellé kuporodik, és gyűlölködve tekintget a háta mögé, mert a másiknak vagy több szalonnája van, vagy pedig nem szalonnát, hanem virslit, esetleg más húsfélét süt. Nem lenne jobb egy nagy tüzet rakni, és összedobni, amink van?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Félreértés ne essék, én nem így gondolkodok csak ha az emberek minden hülyeségért háborút indítanak, meg össze-vissza szidják a másikat, hogy te zsidó vagy, te büdös néger, akkor a világéletbe nem dobjuk össze amink van. Itt sok ember fejében gyökereznek a gondok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Félreértés ne essék, én nem így gondolkodok csak ha az emberek minden hülyeségért háborút indítanak, meg össze-vissza szidják a másikat, hogy te zsidó vagy, te büdös néger, akkor a világéletbe nem dobjuk össze amink van. Itt sok ember fejében gyökereznek a gondok.

 

Sok kicsi sokra megy, Norbi. :) Ha mindenki azt mondja, „de úgyse sikerül, mert kevesen vagyunk”, sose jutunk előbbre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mai reggelem: háromkor jön be húgom a szobába, és kérdi, fenn vagyok-e. Mivel éppen akkor mentem ki inni, így igennel válaszoltam. Erre közölte, hogy öltözzek, megyünk a kórházba, apámat bevitte a mentő. Hát ezt senkinek sem kívánom! Átsuhant az agyamon, hogy összetörte magát a kocsival, hogy infarktust kapott a sok meló miatt (mostanában neki is és nekem is kevés időnk van a pihenésre, mert a cégnél emberhiány van), hogy rablót fogott és az lelőtte... Azonnal felébredtem.

"Szerencsére" csak egy korhadt híd beszakadt alatta a Séd partján, mikor kiment helyszínre, és "csak" két bordáját törte. Zajlik ez a rohadt élet. :angry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép hasonlat, csak ennek a multikultinak se alapja, se múltja, se jövője. Mindenki más gyökerekkel, szokásokkal rendelkezik, ezért se lehet egységesíteni az emberiséget azon formában ahogy te gondolod, hogy ne tekintsünk nemzetként egymásra. Én nem Egyesült Államokban (emberekben ésatöbbi) gondolkozom, hanem Egyesült nemzetekben ahol mindenki tiszteli a másik szokásait, vallásait ésatöbbi. Ne kerekedjen egyik nemzet felül a másikon, megvan mindenkinek a maga helye ezen a bolygón és az életben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép hasonlat, csak ennek a multikultinak se alapja, se múltja, se jövője. Mindenki más gyökerekkel, szokásokkal rendelkezik, ezért se lehet egységesíteni az emberiséget azon formában ahogy te gondolod, hogy ne tekintsünk nemzetként egymásra. Én nem Egyesült Államokban (emberekben ésatöbbi) gondolkozom, hanem Egyesült nemzetekben ahol mindenki tiszteli a másik szokásait, vallásait ésatöbbi. Ne kerekedjen egyik nemzet felül a másikon, megvan mindenkinek a maga helye ezen a bolygón és az életben.

 

Igenis, lehet, Oldie. Te és a hozzád hasonlók állnak ennek az útjában. Nem beszéltek nyelveket, és halvány lila fingotok sincs, mi van a határon túl, de azért nektek kell kioktatni a többieket arról, milyen a többi kultúra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem lenne jobb egy nagy tüzet rakni, és összedobni, amink van?

Nem, mert akkor valaki(k) többet venne('nek), mint amennyit betolt(ak) a közösbe és így más(ok) éhesek maradna('nak). Szerintem inkább nézzék egymást a sütögetők csúnya szemekkel, minthogy néhányan ne egyenek, mert egyesek pofátlanok voltak és az ő részüket is megették. :)

 

Mielőbbi gyógyulást apudnak Dzséjt! :)

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, mert akkor valaki(k) többet venne('nek), mint amennyit betolt(ak) a közösbe és így más(ok) éhesek maradna('nak). Szerintem inkább nézzék egymást a sütögetők csúnya szemekkel, minthogy néhányan ne egyenek, mert egyesek pofátlanok voltak és az ő részüket is megették. :)

 

Nem értem a problémádat. Mindenkinek ugyanannyi jut, mi ezzel a gond?

 

Jobbulást neki, Dzséjt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igenis, lehet, Oldie. Te és a hozzád hasonlók állnak ennek az útjában. Nem beszéltek nyelveket, és halvány lila fingotok sincs, mi van a határon túl, de azért nektek kell kioktatni a többieket arról, milyen a többi kultúra.

Mondj, higgy amit akarsz, de engem senki se mosson össze a cigány uzsorással, az iszlám fundamentalistával, a nyerészkedő zsidóval vagy éppen az észak-koreai vörös komcsikkal. Ellenben szívesen látom, ha kölcsönös tiszteletben tartják egymást a nemzetek és ellenállnak azon törekvésekkel melyek rombolni akarják nemzeti kultúrájukat, a lá libsi provokátorok, rettegtetők, gyűlöletkeltők. A hazai állapotokat tekintve pedig meg kell nézni, miért pont a cigánysággal van a legfőbb gond. Magyarországon tizenvalahány nemzetiségi csoportosulás van, de marha érdekes mód, mindig a cigánysággal van a gond. A tót, a rác, a sváb megtanult integrálódni, hasznos tagja a magyar népnek és nagyon helyesen ők is magyarnak vallják magukat. Aztán meg kell nézni, hogy ki adja a lovat a cigányság alá. Milyen szervezetek védik őket, honnan pénzelik ezeket ésatöbbi. Én mondom mára a liberalizmus többet árt az emberiségnek mint a kommunizmus vagy a fasizmus. És ezt nagyon sokan így gondolják társadalmi helyzetüktől függetlenül. El kéne jobban gondolkodni ezeken a dolgokon, mielőtt nácit kiáltanának sokan.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, jobbulást a faterodnak!

 

Oldie ne gyere ezzel a jobboldali dumával. Mit szeretnél visszamenni a lovaglós, betyáros időkbe, mert az jellemzi a magyarokat? Az a baj, hogy túl sok oldalról hallottam már ezeket a szövegeket. Ez megint a szabad akarat elnyomása. Ha valaki szeretné őrizni a hagyományat,őrizze. De ne mondja meg másoknak, hogy esetleg milyen nyelven beszéljenek, vagy miben higgyen. Ha mindenki a saját dolgával foglalkozna és nem a máséval, sokkal szebb világ lenne.

 

Milán: nem hinném, hogy ezmiatt Oldie megorrol, csak eszmét cserélünk. :D

 

Phobos: ha mindenki beadná a közöbe amilye van, és újra elosztanánk egyenlően, akkor mindenkinek ugyanannyija lenne. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Phobos: ha mindenki beadná a közöbe amilye van, és újra elosztanánk egyenlően, akkor mindenkinek ugyanannyija lenne. ;)

Azt nem írta kolmilan, hogy egyenlően osztanák el. Csak annyit írt, hogy bedobnák a közösbe. Én ezt úgy értettem, hogy beteszi mindenki a sajátját és akkor mindenki annyit vesz ki amennyit akar. Nem volt szó elosztásról. Tehát X és Y kivenne 3-3 virslit, pedig 2 lenne az egyenlő, így Z-nek nem maradna vírslije. Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondj, higgy amit akarsz, de engem senki se mosson össze a cigány uzsorással, az iszlám fundamentalistával, a nyerészkedő zsidóval vagy éppen az észak-koreai vörös komcsikkal. Ellenben szívesen látom, ha kölcsönös tiszteletben tartják egymást a nemzetek és ellenállnak azon törekvésekkel melyek rombolni akarják nemzeti kultúrájukat, a lá libsi provokátorok, rettegtetők, gyűlöletkeltők. A hazai állapotokat tekintve pedig meg kell nézni, miért pont a cigánysággal van a legfőbb gond. Magyarországon tizenvalahány nemzetiségi csoportosulás van, de marha érdekes mód, mindig a cigánysággal van a gond. A tót, a rác, a sváb megtanult integrálódni, hasznos tagja a magyar népnek és nagyon helyesen ők is magyarnak vallják magukat. Aztán meg kell nézni, hogy ki adja a lovat a cigányság alá. Milyen szervezetek védik őket, honnan pénzelik ezeket ésatöbbi. Én mondom mára a liberalizmus többet árt az emberiségnek mint a kommunizmus vagy a fasizmus. És ezt nagyon sokan így gondolják társadalmi helyzetüktől függetlenül. El kéne jobban gondolkodni ezeken a dolgokon, mielőtt nácit kiáltanának sokan.

 

Nem azzal van a baj, hogy barnább bőrűek, mint az átlag magyarországi lakos, hanem a nevelésükkel. Ezt látják otthon, tehát ezt csinálják. Ha te vagy én nevelnénk fel egyet közülük, hasznos tagjai lennének a társadalomnak. És ha senki nem szajkózná, hogy „mocskos cigányok, dögöljön meg mind”, mint ahogy azok teszik, akiket te istenítesz, talán nem kellene szégyenkeznie azoknak, akik meg akarnak változni, vagy már alapból rendes emberek. Erre még nem gondoltál?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt nem írta kolmilan, hogy egyenlően osztanák el. Csak annyit írt, hogy bedobnák a közösbe. Én ezt úgy értettem, hogy beteszi mindenki a sajátját és akkor mindenki annyit vesz ki amennyit akar. Nem volt szó elosztásról. Tehát X és Y kivenne 3-3 virslit, pedig 2 lenne az egyenlő, így Z-nek nem maradna vírslije.

 

Na igen, ez kimaradt. De amúgy nem egyenlően osztanák el, hanem mindenkinek szükségletei szerint. Egy kisgyerek nem eszik annyit, mint mondjuk egy nehéz fizikai munkát végző ember.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie ne gyere ezzel a jobboldali dumával. Mit szeretnél visszamenni a lovaglós, betyáros időkbe, mert az jellemzi a magyarokat? Az a baj, hogy túl sok oldalról hallottam már ezeket a szövegeket. Ez megint a szabad akarat elnyomása. Ha valaki szeretné őrizni a hagyományat,őrizze. De ne mondja meg másoknak, hogy esetleg milyen nyelven beszéljenek, vagy miben higgyen. Ha mindenki a saját dolgával foglalkozna és nem a máséval, sokkal szebb világ lenne.

Én ezzel jövök mert ezt látom igazságosnak, elfogadhatónak. Miért lenne elnyomva a szabad akarat, ha az nem árt másoknak? És hol mondtam olyan, hogy a kölcsönös tisztelet azt jelenti, hogy másokat kioktatunk? Már bocs, de te valamit nagyon kifordítasz. Én pont az utolsó mondatodat fejtettem ki alább. Erről szól a kölcsönös tisztelet.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na f*sza. :S

 

 

 

"A Nemzetgazdasági Minisztérium 2011. május 16-án határozatlan időre leállította a munkaerő-piaci képzések indítását.

 

Amíg a tiltás nem kerül feloldásra, képzési ügyekben támogatásokról nem tudunk dönteni.

A határidős tanfolyamok elcsúsztatásra kerültek, illetve további tanfolyamok a tiltás alatt nem kerülnek meghirdetésre.

Jelenleg csak a már korábban meghirdetett, alábbi tanfolyamra lesz mód jelentkezni az érdeklődő ügyfeleknek."

 

 

Ezek szép remények lesznek jövőre sokaknak ha folytatódik ez a módi. Pedig jaj de mondták, hogy képezd magad tinó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem azzal van a baj, hogy barnább bőrűek, mint az átlag magyarországi lakos, hanem a nevelésükkel. Ezt látják otthon, tehát ezt csinálják. Ha te vagy én nevelnénk fel egyet közülük, hasznos tagjai lennének a társadalomnak. És ha senki nem szajkózná, hogy „mocskos cigányok, dögöljön meg mind”, mint ahogy azok teszik, akiket te istenítesz, talán nem kellene szégyenkeznie azoknak, akik meg akarnak változni, vagy már alapból rendes emberek. Erre még nem gondoltál?

Amint nézem tisztában sem vagy a Jobbik programjával e téren. Amit idéztél arra no komment, fogalmam sincs honnan vetted.

Másrészről különbség van aközött, aki azt mondja, hogy "Nyomjuk le a piros gombot", illetve aközött, aki le is nyomja. Gondolom világos a hasonlat, illetve felfedezhető a különbség az ingerültség és az eltökéltség szavai között. Mondom ezt anélkül, hogy védeném az ilyen szavakat maguknak tudókat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én már voltam jobbikos gyűlésen is, és sajnos túl jól ismerem a programjukat,történelmüket, illetve hogy kik vannak benne, és ezért tudom azt mondani Oldie, hogy itt nem lenne szabad akarat, ha ők lennének hatalmon, és mindenki befoghatná.

Na többet nem fogok erről beszélni, mert mindjárt itt lesz Ody és szétcsap köztünk. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amint nézem tisztában sem vagy a Jobbik programjával e téren. Amit idéztél arra no komment, fogalmam sincs honnan vetted.

Másrészről különbség van aközött, aki azt mondja, hogy "Nyomjuk le a piros gombot", illetve aközött, aki le is nyomja. Gondolom világos a hasonlat, illetve felfedezhető a különbség az ingerültség és az eltökéltség szavai között. Mondom ezt anélkül, hogy védeném az ilyen szavakat maguknak tudókat.

 

Érdekes, hogy az átlag Jobbik-szavazó ilyen, legalábbis, ahogy én tapasztaltam.

Gyorsan átfutottam a programot, és meglepően normális volt. :) Viszont sokkal jobb lenne, ha egyáltalán nem beszélnénk „cigányságról”. Így megszűnne mind a pozitív, mind a negatív diszkrimináció, és a sztereotípiák is eltűnnének.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, hogy az átlag Jobbik-szavazó ilyen, legalábbis, ahogy én tapasztaltam.

Gyorsan átfutottam a programot, és meglepően normális volt. :) Viszont sokkal jobb lenne, ha egyáltalán nem beszélnénk „cigányságról”. Így megszűnne mind a pozitív, mind a negatív diszkrimináció, és a sztereotípiák is eltűnnének.

A nagy átlag nem ilyen. De tény és való sokan vannak olyanok is akik a hecc, balhé miatt szólalnak fel, alkotnak két szavas véleményeket amik nálam is kicsapják a biztosítékot. Pár ezer hsz-en túl vagyok amik hol dicsérik, hol szidják a politikus munkáját, sok minden lejött ezekről a szavazókról. :) Azonban még egyetlen egy Jobbikos országgyűlési képviselőtől se hallottam ilyen kijelentést amit lentebb írtál. És nekem ez számít, főleg.

 

Nah, suhog már a szívlapát :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.