Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

az én fostaliga és instabil 4 megabitesem

Fiatalok ( :hehe: ), már a 4 megabiites is "fostalicska". Az én első netem egy betárcsázós 512 kilobites net volt (Vnet), amivel egy hónapban legfeljebb negyven órát lehetett netezni. Megkávéztam, mire betárcsázott, és a stabilitás mint olyan, vendégségbe sem járt. Mikor lecseréltük korlátlan, már stabilnak mondható ADSL-es 1 mbitesre, hát az maga volt az álom. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, te csak ne nosztalgiázzál itt addig, míg vannak nálad öregebbek. :D :D :D

Ha csak nem leszek a világ legöregebb embere, mindig lesznek nálam öregebbek. :P Különben is, te lassan vastüdőre kerülsz, beszélni sem fogsz tudni, át kell vennie valakinek a szerepedet. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fiatalok ( :hehe: ), már a 4 megabiites is "fostalicska". Az én első netem egy betárcsázós 512 kilobites net volt (Vnet), amivel egy hónapban legfeljebb negyven órát lehetett netezni. Megkávéztam, mire betárcsázott, és a stabilitás mint olyan, vendégségbe sem járt. Mikor lecseréltük korlátlan, már stabilnak mondható ADSL-es 1 mbitesre, hát az maga volt az álom. :)

 

Koma.. én is idősebb vagyok nálad szűk 3 hónappal :P:lol:

 

De most nem a nosztalgia volt a lényeg, ha olvastad néhány nappal korábbi témába vágó hsz-emet, akkor tudod miről van szó! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Néha úgy gondolom, hogy azért ez a jövő, mert mi magunk tesszük azzá, önbeteljesítő a folyamat. Persze nem annyira, mint az infláció :D Ha nem használnák ennyire, akkor nem is tartana ott, ahol. Pont attól nélkülözhetetlen, mert azt gondoljuk róla.

Mondjuk a 30 év múlva bolt se lesz dolgot nem gondolom így :) Ennyire ne kényelmesedjünk már el.

Egyetértek. Nem kell ennyire gépfüggővé tenni a dolgokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Usaban már nincs cd-bolt. Apple-store-ból veszik a zenéket. Ami pedig ott van az begyűrűzik ide. Egy kollégám sógora is mindent már neten vesz. Amerikából rendel Lego-t, merrt olcsóbb így is. Van aki számítógép-alkatrészeket rendel online. Nincs ezzel semmi baj. A tinik már úgy használják mintha a cipőjüket fűznék be. Sőt az xpresszen is szoktam, rendelni. Nagyon kényelmes, odamész és átveszed. Persze Usában ki is hozzák, ott nem számít a postaköltség ha van egyáltalán.

Azt nem mondom hogy nélkülözhetetlen de ma már olyan alap mint hogy az embernek van otthon villanyáram.

Az USA--ban. De hol vagyunk mi az USA-tól? Hosszú ideig el fog tartani, míg ez is begyűrűzik ide. Szakembertől hallottam, hogy a netes vásárlások száma még mindig 10 és 20% között van nálunk, és a válság óta nem növekszik. A többség még mindig nem teheti meg a neten vásárlást. És a jövedelmek is tudtommal messze elmaradnak az USA, vagy az EU szintjétől a többségnek. Talán majd 100 év múlva leszünk ott mi is, mint a nyugatiak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Koma.. én is idősebb vagyok nálad szűk 3 hónappal :P:lol:

Koma, szerinted miért volt ott a "dinka" szmájli? :P Nem éppen éles a memoárom, de arra még emlékszem, hogy nemrég volt a... na várj, elfelejtettem hanyadik micsodád. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Usaban már nincs cd-bolt.

Nincs ezzel semmi baj.

Nem a folyamatról írtam, hanem a miértről :) Ha nem terjedne a netes vásárlás vevői oldalról, akkor nem szűnnének meg a boltok. Ami persze nem egészen igaz, mert költséghatékonyabb a cégeknek is ez a fajta árusítás (legalább is így gondolom), ezért ők is generálják a terjedést.

Annyiban bajnak érzem, hogy kb. 30 év múlva még egy doboz tejért sem mozdulunk ki a lakásunk négy fala közül. Na mindegy, én ma végigtekertem a fél várost zöldségért és egy-két más apróságért :P Pedig én még utálok is vásárolni, nekem aztán végképp kényelmesebb lenne mindent a netről venni (ha lehetne), de a kényelem nem minden.

 

Fiatalok ( :hehe: ), már a 4 megabiites is "fostalicska".

Izé... nekem már csak megabites netem volt, és hasonlóan beszélek én is néha a netről (vagy inkább múlt időben, mert a T-net sz*r volt nálunk is, mint Riddicknél, habár most kevesebbet fizetek, mint régen, de nem választottam túl gyorsat, nem kell, ellenben az jól megy), pedig hol vagytok tőlem korban :P

 

Szakembertől hallottam, hogy a netes vásárlások száma még mindig 10 és 20% között van nálunk, és a válság óta nem növekszik. A többség még mindig nem teheti meg a neten vásárlást. És a jövedelmek is tudtommal messze elmaradnak az USA, vagy az EU szintjétől a többségnek. Talán majd 100 év múlva leszünk ott mi is, mint a nyugatiak.

Nálunk az játszik be, hogy sokan rezsire és ételre költik a pénzüket (néha ruha, stb.), mert több nincs, és ezeket azért még mindig boltban veszi a többség, nem neten. Kb. hasonló okból nincs dombornyomott kártyájuk, ami kell a netes vásárláshoz (több költség), vagy nem hallottak arról, hogy lehet virtuális számlájuk, amire annyi pénzt raknak át, ami a vásárláshoz kell. És akkor itt bejön a netes vásárlással szembeni bizalmatlanság is. Pénzügy-számvitel területen dolgozó kolléganőim igencsak hagyományos módon vásárolnak, csekket fizetnek, pedig róluk aztán nem lehet azt mondani, hogy tudatlanok :) A magyar mentalitás is sok mindenre válasz.

100 év múlva eljutunk a mostani szintjükre, ők meg már megint a csillagos egekben lesznek hozzánk képest akkorra :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Utána megihatsz egy sört is. :D

filóztam is rajta hogy melyik a jobb fájdalomcsillapító, a sör vagy az algopyrin. :D

de tekintve hogy az előbbi juttatott a sebészetre, nem azt választottam. :D

 

szerencsére nem tört el a karom, de a lábamra kaptam tetanuszt. mondjuk kicsit csalódott voltam hogy nem tört el, ha már fáj akkor legyen gipszem is. :money:

 

és olyan vastag az alkarom hogy nem kell egy darabig gyúrnom se. :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

filóztam is rajta hogy melyik a jobb fájdalomcsillapító, a sör vagy az algopyrin. :D

de tekintve hogy az előbbi juttatott a sebészetre, nem azt választottam. :D

 

szerencsére nem tört el a karom, de a lábamra kaptam tetanuszt. mondjuk kicsit csalódott voltam hogy nem tört el, ha már fáj akkor legyen gipszem is. :money:

 

és olyan vastag az alkarom hogy nem kell egy darabig gyúrnom se. :cool:

 

Kemény a bulis élet mi? Én sem vagyok semmi, velem is történnek dolgok ittasan, de te viszed el a pálmát. :D

 

Na de 10 perc múlva indulok is egy partyra, ahol rengeteg a sör és a zene meg persze a jóbarátok. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kemény a bulis élet mi? Én sem vagyok semmi, velem is történnek dolgok ittasan, de te viszed el a pálmát. :D

hát volt egy pár rendőrségi ügyem sajnos.

meg tegnap az eset után muszáj volt fürdeni a dorogi tóban is. mindig meglepődök hogy mennyire hülye vagyok.

 

 

vicces amúgy hogy mikor legutóbb voltam sebészeten a kezemmel, adtak bizonylatot gipsz és géz áráról, úgy hogy nem csináltak semmit. haláli hogy mennyit sikkasztanak ezek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi1, jobbulást a kezednek!

 

Nyaralásból visszatérvén csak gyorsan belenéztem, miről ment a szó, amíg nem voltam, és nem tudom megállni, hogy meg ne jegyezzem: remélem, már senki nem fázik. :P:D De még így is éljen a nyár!! Én egy hétig szinte csak papucsban és mezítláb jártam, alig ruhákban, és isteni volt. :D Nekem egész évben megfelelne ez, ha tehetném, mediterrán vidéken élnék, ahol 0 fok alá sosem megy a hőmérő higanyszála, és nyáron bizony 30 fok felett van. Az év nagy része pedig kellemes 15-25 fok közötti.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én eddig sem fáztam. Az a visszafogott idő TÖKÉLETES volt nekem.

 

A kellemes 15-25 fokkal kiegyeznék bőven. Ami ma is volt, az számomra már DURVA és nehezen elviselhető. Embere válogatja, alkattól is függ ki mennyire bírja a meleget... hát én NEM!

 

És tőlem lehet nyugodtan 0 fok alatt is a hőmérséklet! :);) (Persze nem nyáron... azért ennyire nem vagyok elvetemült :D )

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi osztálytársakkal délután grilleztünk :D Remek volt a hangulat, a meleggel meg senki sem törődött, úgyis csak lányok voltunk, szomszédok sem mászkáltak kint, szóval lehetett fürdőruhában mászkálni :) Én persze hoztam a formám, mert kölcsön kapott rövidnadrágban voltam :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kellemes 15-25 fokkal kiegyeznék bőven. Ami ma is volt, az számomra már DURVA és nehezen elviselhető. Embere válogatja, alkattól is függ ki mennyire bírja a meleget... hát én NEM!

Városban valóban sok a 35 feletti meleg, ezt elismerem. A beton csak úgy ontja magából, így éjszaka sincs igazi enyhülés. Ahol vannak fák és zöld terület a környéken, az segíthet.

 

Mi osztálytársakkal délután grilleztünk :D Remek volt a hangulat, a meleggel meg senki sem törődött, úgyis csak lányok voltunk, szomszédok sem mászkáltak kint, szóval lehetett fürdőruhában mászkálni :) Én persze hoztam a formám, mert kölcsön kapott rövidnadrágban voltam :D

Jó lehetett. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én eddig sem fáztam. Az a visszafogott idő TÖKÉLETES volt nekem.

 

A kellemes 15-25 fokkal kiegyeznék bőven. Ami ma is volt, az számomra már DURVA és nehezen elviselhető. Embere válogatja, alkattól is függ ki mennyire bírja a meleget... hát én NEM!

 

És tőlem lehet nyugodtan 0 fok alatt is a hőmérséklet! :);) (Persze nem nyáron... azért ennyire nem vagyok elvetemült :D )

Csatlakozom. :D

 

Tegnap éjszaka 1 méterre volt tőlem a ventilátor 3-as, azaz a leggyorsabb fokozaton, és így is alig bírtam aludni a melegtől. Ja, és persze az ablak is nyitva volt. :roll:

 

Oké, tudom, hogy nyár van, meg a strandolóknak is legyen pár jó napja, de remélem minél hamarabb visszaáll a hőmérséklet az elviselhető környékére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozom. :D

 

Tegnap éjszaka 1 méterre volt tőlem a ventilátor 3-as, azaz a leggyorsabb fokozaton, és így is alig bírtam aludni a melegtől. Ja, és persze az ablak is nyitva volt. :roll:

 

Oké, tudom, hogy nyár van, meg a strandolóknak is legyen pár jó napja, de remélem minél hamarabb visszaáll a hőmérséklet az elviselhető környékére.

 

Sky barátom, jó kilátások vannak, csak pár napot kell még szenvednünk ebben az ISZONYATban!

 

idokep_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.