Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Tök jó ez a meleg, csak nem itt a melóhelyen. Olyan idegesítő, hogy nincs 100 méterre a Balaton, mégis elérhetetlen. :angry::( Ráadásul verseny is van, és már megint egymás után jöttem szoliba. De fogadok, hogy két hét múlva, amikor (talán, elvileg, ha isten is úgy akarja) szabad lesz a hétvégém, megint itt lesz a sz*r idő. :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Városban valóban sok a 35 feletti meleg, ezt elismerem. A beton csak úgy ontja magából, így éjszaka sincs igazi enyhülés. Ahol vannak fák és zöld terület a környéken, az segíthet.

 

Jó lehetett. :)

Este fél 7 felé még 37 fogok mutatott a hőmérő a kocsiban, a beton ontotta a meleget rendesen. Így van, kevésbé betonos helyeken éjszaka jobb, én pl. eddig mindig jól tudtam aludni, eléggé elhűlt a levegő, így nem volt igazán melegem a vékony takaró alatt. Persze 2-3 nap alatt ez is rosszabb lehet, de annyira sosem, mint pl. panelrengetegben.

Igen, az volt :) A suliban sosincs időnk ennyit beszélgetni, mert mindenki rohan órára, haza, és a többi. Most legalább volt rá alkalom.

 

Sky barátom, jó kilátások vannak, csak pár napot kell még szenvednünk ebben az ISZONYATban!

Szépek az ilyen időjárás-előrejelzések, de 2-3 napnál továbbit nem szabad készpénznek venni, mert pár naponta változik az előrejelzés is. Igazából szűk 1 hétre tudnak viszonylag megbízható előrejelzést adni :(

 

Ablak? Két napja az erkélyen alszom, a függőágyban :D

Nagyon jól néz ki a függőágyas alvás a távolból, de elég kényelmes is? Ebben mindig kételkedtem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tavasszal felszereltettem a szobám ablakára egy redőnyt, mert ugye a plazma TV csak sötétben az igazi. Gondoltam, hogy nyáron is jó lesz, no de ennyire??? Az utóbbi évekkel ellentétben iszonyat jó idő van idebenn (26 fok), egyszerűen kizárta a hőt a cuccos. Persze alapvető, hogy városban az ablakok szigorúan csukva vannak ilyenkor, hisz csak a meleg jön be rajtuk. Éjszaka éjfél után érdemes kinyitni szellőztetni, de csak vidéken. Városban nem fog lehűlni akkor sem.

 

Frenkie! Neked is szuperál még a redőny? :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tök jó ez a meleg, csak nem itt a melóhelyen. Olyan idegesítő, hogy nincs 100 méterre a Balaton, mégis elérhetetlen. :angry::( Ráadásul verseny is van, és már megint egymás után jöttem szoliba. De fogadok, hogy két hét múlva, amikor (talán, elvileg, ha isten is úgy akarja) szabad lesz a hétvégém, megint itt lesz a sz*r idő. :para:

Na ez valóban vacak helyzet. :(

Egyszer mi is voltunk úgy nyaralni a Balcsin júliusban, hogy 20 fok fölé nem ment a hőmérő, és minden nap esett. Remélem, Neked nem lesz most ilyen élményed. :) Az idén nyárra összességében egyébként meleget és szép időt jeleztek előre.

 

 

Ablak? Két napja az erkélyen alszom, a függőágyban :D

Volt olyan, hogy a panellakásunkban én is az erkélyen aludtam kempingágyon. :) A függőágy sem rossz, bár nekem kissé túl labilis lenne, nem mernék benne elaludni.

 

 

Persze alapvető, hogy városban az ablakok szigorúan csukva vannak ilyenkor, hisz csak a meleg jön be rajtuk. Éjszaka éjfél után érdemes kinyitni szellőztetni, de csak vidéken. Városban nem fog lehűlni akkor sem.

Mi is csukva tartjuk az ablakokat, ami bent tartózkodva elég levegőtlen megoldásnak tűnik, ám rögtön értékelni kezdi az ember, amit kimegy a napra, mert utána bent olyan, mint egy barlangban. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor jöjjön egy beszámoló. Tegnap iszonyú jó buli volt Pátyon, a meleg abszolút nem érdekelt. Inkább ez egy kerti partyn mint eső és 20 fok(nem ment el az eszem és be sem vagyok rúgva, de tényleg én írom :D ).

Eddig vártam a beszámolóval. Teszteltem a rendszert. Emberek, nyugodtan lakhattok panelban a lényeg a műanyag ablak és a redőny.

Egyszerűen elképesztő amit tud ez a kettős.

Tavaly októberben megcsináltattam 2 ablakomat, idén májusban meg az utolsót is. Amit most leírok hihetetlennek fog hangzani.

Mondhatjuk hogy csütörtök óta kánikula van. Reggel becsukok mindent, redőny lehúzva. Mire hazaérek UGYANAZT a hőmérsékletet tartja mint amit reggel otthagytam. Régen azt hittem hogy a panel átmelegszik és a fal ontja a meleget. NEM. A nyílászáró a lényeg. Ma hazajöttem és eszméletlen jó itt bent . Nincs dögmeleg. A trükk a következő. Semmilyen körülmények között nem szabad nappal kinyitni az ablakot. Csak este 10-11 óra fele.

Még egyszer mondom, nem megy a ventillátor. Pedig a fél nyár már eltelt. Tavaly ilyenkor már rohadt meleg volt a lakásban. Tényleg döbbenetes, hogy egy jó nyílászáró mennyit segít.

A legmelegebb a számítógépnél van meg a hűtőnél. Na de ez semmi.

 

Ody: Igen bevált, de olyan szinten pozítívan hogy táncolhatnékom van az örömtöl.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éjszaka éjfél után érdemes kinyitni szellőztetni, de csak vidéken.

Akkor már alszom, főleg hétköznap :P Szóval jóval előbb ki kell nyitni, ha nem akarom az órát csörgőre beállítani éjszakára :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tulajdonképpen a meleg levegőt keringeti. nem rossz ,de nem az igazi. Van már olyan amibe jégkockát kel rakni és tökre lehűti a szobát.

Na az már jobb egy fokkal. :) De nekem ez a legjobb most, mert én amúgy se bírom a ventilátort és a légkondit se.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából a ventilátor nem sokat ér, mert nem hűt.

Sajna csak kavarja a levegőt, és még le is fújja az ember fejét. Sose szerettem, azért nem volt itthon sose. Redőnyünk viszont mindig volt, ilyenkor le tudjuk húzni. Csak alig látok a szobában :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akinek nincs redőnye, se pénze a beruházásra, az sajnos nem sokat tehet a ventilátoron, és a sötétítő függönyön kívül. Zárt ablaknál csak beszorul a levegő, és még fülledtebb lesz a szoba.

 

 

Dehogy szorul. A sok ember kinyitja mindig a buszon az ablakot, pedig csak a meleg jön be. Tilos ilyenkor kinyitni este 11 elött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dehogy szorul. A sok ember kinyitja mindig a buszon az ablakot, pedig csak a meleg jön be. Tilos ilyenkor kinyitni este 11 elött.

Becsuktam az ablakot, kíváncsi leszek az eredményre.

 

Buszon más, mert menet közben szépen beáramlik a huzat, ha nyitva vannak az ablakok. Ellenkező esetben viszont tényleg meg lehet főni.

Azokat a buszokat szeretem, ahol sötétített ablakok, és klíma van, de mint tudjuk, nem ez a jellemző a BKV legtöbb járatára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A vonat iszonyat lehet ilyenkor... Amióta metró vágányzár van Kőbánya-Kispesten, néhányszor vonattal mentem a Nyugatiig munkába menet, és onnan tovább metróval, hazafelé meg ugyanez, így volt szerencsém kipróbálni, milyen is beszállni egy órák óta a tűző napon álló szerelvénybe, ami állva maga volt a pokol, mert volt benne vagy 45 fok és totál levegőtlenség, és elindulva is alig enyhült valamit. Még szerencse, hogy csak negyedórát kellett utaznom vele.

 

Na, ilyen esetben én is megértem, ha valaki, akinek sokat kell így járnia, nem szereti a nyarat. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nincs bajom a klímákkal, bírom, csak a házban nincs, pedig MUSZÁJ lesz venni egyet. Kocsiban van, de nem lakhatok a kocsiban :D

 

És redőny sincs. Nálam is marad a csukott ablak + sötétítő + a meleg levegőt keringető és hangos ventilátor. :(

Bár ma délután... egészen estig strandon voltam, így még hagyján... csak az a rengeteg ember ne lett volna (Tudom, nekem mindig bajom van) :P:D

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számítógépes kérdés, ezúttal hardver.

Laptop billentyűzeten az ű gomb egyik pillanatról a másikra csak akkor veszi be magát ha nagyon erősen és megfelelő szögben nyomom le. Gondolom valami alákerült. Hogyan vehetek ki egy laptop-gombot, egyszerűen alányúlok bicskával és pattintsam ki?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát emberek, nem tudom ki hogy bírja (bár ahogy most nézem lejjebb erről volt szó) de ez az idő egyszerűen elviselhetetlen. Én a hétvégén Orfűn voltam a nyaralónkba, szóval ott kibírható volt mert este hűvös, szinte hideg volt. Napközben pedig csobbanás. De most, hogy megint itthon vagyok...egyszerűen halál. Magamon kívül még Frenkie-t sajnálom, mert ő is rosszul viseli ezt a marha meleget...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számítógépes kérdés, ezúttal hardver.

Laptop billentyűzeten az ű gomb egyik pillanatról a másikra csak akkor veszi be magát ha nagyon erősen és megfelelő szögben nyomom le. Gondolom valami alákerült. Hogyan vehetek ki egy laptop-gombot, egyszerűen alányúlok bicskával és pattintsam ki?

 

Pontosan. Csak figyelj majd, hogy jól rakd vissza.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálunk a lakótelep ilyenkor a Pokol tornáca. Szoktató jelleggel bír a kegyvesztetteknek.

elcangáztam reggel az orvoshoz gyógyszert iratni, azt hittem elolvadok. Beléptem a rendelőbe ahol szinte minuszok voltak a légkondi miatt. Megkérdeztem a dokinénit, hogy mit szólni ha itt maradnék kicsit. Erre megkérdezi, hogy persze, de miért, kint még mindig meleg van? :D *ny*d!

Bár én nem panaszkodom, mert apukám épp balatonon szerel egy kamiont, ráadásul fent van a tetején... :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A vonat iszonyat lehet ilyenkor...

Hajaj, és ilyenkor szoktak a leginkább késni, múlt csütörtökön pl. másfél óra alatt értem haza (dokinál voltam), és már este, szóval nem is a legnagyobb melegben, mégis nagyon rossz volt. Vasárnap pl. felső vezetékszakadás volt, 2 órás késések a vonalunkon. Hát nem irigyeltem azt, akit az úton ért a leállás. Hőségben rendszeresen elromlik valami.

Kolléganőm szokta mondani, hogy a ** a **be azoknak, akik nyavalyognak, hogy a combinon megy vagy nem megy a légkondi, amikor kb. 10 percet utaznak rajta. Azoknak szokta javasolni, hogy utazzanak le Pestről Nyíregyházára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.