Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Hála az Erőnek, köszönöm.

Már ráeresztettem a vírusirtótól kezdve a kémirtón keresztül mindent a gépre, de nem talált semmit.

Ez csak annyi, hogy a te gépednek és egy másiknak véletlen ugyanaz lett az IP-je egyazon hálózaton (és ha te az üzenet után fel tudtál jönni a netre, akkor a másik járt pórul). Routereknél fordul elő sűrűbben (és még ott is igen ritka, legtöbbször valami üzemzavar okozhatja, pl. áramszünet), nagyon ritkán esik meg közvetlen netre kötött géppel is. Illetve rosszul konfigurált hálózatokon lehet rendszeres, bár nem hiszem, hogy nálatok egy több gépes hálózat működne. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma tudtam meg, hogy az egyik középiskolai osztálytársnőm elhunyt leukémiában. Egészen le vagyok döbbenve, sokkolt ez :(

Egy velem egykorú férfi ismerősöm halt meg pár hete, huszonéve ismertem, szóval át tudom érezni :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma tudtam meg, hogy az egyik középiskolai osztálytársnőm elhunyt leukémiában. Egészen le vagyok döbbenve, sokkolt ez :(

21 éves volt. Kíméletlen ez a betegség :(

Szomorú. :( Én még az 58 éves apámat is fiatalnak tartottam ahhoz, hogy betegségben haljon meg, 21 évesen meg egyenesen döbbenet...

 

 

Ilyesmit ír ki a gépem:

 

Windows- Rendszerhiba

IP-címütközés van a hálózaton működő másik rendszerrel.

 

Ez mit jelent? Valami baj van?

Nekem is szokott ilyet kiírni, először én is megíjedtem, hogy valaki hozzáfér a gépemhez, de aztán elmagyarázták, hogy mi is ez, éppen ahogy Dzséjt is írja. Mondjuk nálunk rúter van és több gép is használja a hálózatot, épp ezért az a meglepő, hogy csak pár év után jött ez elő.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez csak annyi, hogy a te gépednek és egy másiknak véletlen ugyanaz lett az IP-je egyazon hálózaton (és ha te az üzenet után fel tudtál jönni a netre, akkor a másik járt pórul). Routereknél fordul elő sűrűbben (és még ott is igen ritka, legtöbbször valami üzemzavar okozhatja, pl. áramszünet), nagyon ritkán esik meg közvetlen netre kötött géppel is. Illetve rosszul konfigurált hálózatokon lehet rendszeres, bár nem hiszem, hogy nálatok egy több gépes hálózat működne. :)

Köszönöm még egyszer. Ez az egy gép van nálunk ami netes, amit használok, és 3 év óta így van. Most először fordult elő ilyen kiírás.

Köszönöm, megnyugodtam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyesmit ír ki a gépem:

 

Windows- Rendszerhiba

IP-címütközés van a hálózaton működő másik rendszerrel.

 

Ez mit jelent? Valami baj van?

 

Valószinű, hogy a netszolgáltatód dhcp-szervere véletlenül ugyanazt az ip-t adta neked mint egy másik ügyfélnek. Ilyenkor netről le, várni 1 percet majd visszacsatlakozni. Természetesen ez csak akkor működik, ha dinamikus ip van a szerződésben, fix-ip-nél nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már régóta foglalkozom az őseim megismerésével, vagyis a családfám készítésével.

Tegnap nagyon jól haladtam, aminek hihetetlenül örülök! :yeah:

De annak még jobban, hogy apai ágon az ötödik szép szüleimig vissza tudtam menni! :yeah::rock:

Az meg már az 1800-as évek. Kár, hogy nem tudok tovább menni, de nem adom fel! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Szeptembertől a mi gimnáziumunk is katolikus lesz, leadta az önkormányzat. :para:

Át akarják nevezni pedig az építése óta 1 neve volt :(

Szerkesztve: - misi920
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már régóta foglalkozom az őseim megismerésével, vagyis a családfám készítésével.

Tegnap nagyon jól haladtam, aminek hihetetlenül örülök! :yeah:

De annak még jobban, hogy apai ágon az ötödik szép szüleimig vissza tudtam menni! :yeah::rock:

Az meg már az 1800-as évek. Kár, hogy nem tudok tovább menni, de nem adom fel! :)

 

Az szép, gratula :D

Te ezt hogy hoztad össze, mert engem is érdekelne a sajátom :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szeptembertől a mi gimnáziumunk is katolikus lesz, leadta az önkormányzat. :para:

Át akarják nevezni pedig az építése óta 1 neve volt :(

 

Nekem van ismerősőm aki egyházi gimibe járt és azt mondta, hogy semmi vészes nincsen benne :D

Télen mindig hógolyóztak a papokkal akik jó fejek voltak :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egyházi suli is az üzemeltetők-igazgató-tanárok felfogásának függvényében jó vagy rossz, mint minden, legalább is én így gondolom. Nálunk régóta van katolikus általános iskola (a zárdából lett suli egyszer valamikor, azt kapta vissza az egyház), de eddig össz-vissz annyit hallottam, hogy a katolikus szülőknek gyerekkel illik néha templomba menni. Egy időben az igazgató is más vallású volt.

Mindettől függetlenül egy alapvetően állami feladatkörbe tartozó intézményt nem kellene átengedni az egyháznak.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na igen az sem mindegy. Mondjuk olyan szempontból szerintem felesleges, hogy ma már annyira (véleményem szerint) nem is nagyon foglalkozik az emberek nagyrésze a vallással (én se vagyok megkeresztelve). Most azzal aki pogány azzal mi lesz ilyenkor? Megtérítik vagy inkvizíció elé vetik?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az szép, gratula :D

Te ezt hogy hoztad össze, mert engem is érdekelne a sajátom :D

Először is be kell, hogy szerezd azon papírokat melyek a nagyszüleid, dédszüleid adatait tartalmazzák.

Ha meg van - ami nagy szerencse lenne - akkor az ük szüleid adatait is szerezd meg. Ezután van egy olyan nevű program,

hogy Family Tree Maker 2009 mellyel könnyedén elkezdheted ki alakítani a családfát.

Ha már be írtad a megszerzett adatokat, és a nagyszüleid sem tudnak további adattal szolgálni,

 

akkor eme oldalra látogass el: http://www.online-ofb.de/famlist.php?ofb=hercegfalva&b=A&lang=hu

 

Itt a Vezetéknévlistában a betűk alapján kiválogathatod a családnevedet, melyről több adatot is olvashatsz.

Persze ezen weboldalon kívül még sok ilyen oldal van, de én ezt használom. Nyilván ugyan ez mondható el a programról is.

Bár én csak 1806-ig mentem vissza, de tovább is vissza akarok menni.

Megéri kutatni, mert sok érdekes dologra fény derülhet.

Sok sikert és jó kutatást, remélem tovább vissza tudsz majd menni! :)

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha rajtuk múlna... Bár csak az inkvizítor elé vethetik, az inkvizíciónak maximum alá. :)

 

Ja sorry, akkor inkvizíció alá :)

 

Először is be kell, hogy szerezd azon papírokat melyek a nagyszüleid, dédszüleid adatait tartalmazzák.

Ha meg van - ami nagy szerencse lenne - akkor az ük szüleid adatait is szerezd meg. Ezután van egy olyan nevű program,

hogy Family Tree Maker 2009 mellyel könnyedén elkezdheted ki alakítani a családfát.

Ha már be írtad a megszerzett adatokat, és a nagyszüleid sem tudnak további adattal szolgálni,

 

akkor eme oldalra látogass el: http://www.online-ofb.de/famlist.php?ofb=hercegfalva&b=A&lang=hu

 

Itt a Vezetéknévlistában a betűk alapján kiválogathatod a családnevedet, melyről több adatot is olvashatsz.

Persze ezen weboldalon kívül még sok ilyen oldal van, de én ezt használom. Nyilván ugyan ez mondható el a programról is.

Bár én csak 1806-ig mentem vissza, de tovább is vissza akarok menni.

Megéri kutatni, mert sok érdekes dologra fény derülhet.

Sok sikert és jó kutatást, remélem tovább vissza tudsz majd menni! :)

 

Köszi, neki is kezdek :)

De ezt a programot meg kell venni amúgy?

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.