Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Boldog szülinapot Krande.

 

 

Na a munkahelyen elérte szerintem a hőmérséklet a 45-öt szerintem.Persze mikor van rengeteg meló.Most.Légkondit szerintem azért nem szerelnek mert iszonyú nagy helység és nagyon drága lenne az áram.Az irodákban bezzeg van.Nem panaszkodom mert ezen kivűl nagyon jó melóhely.Ha nincs meló akkor be szoktam, azért menni az ebédlőbe mert ott van klíma.De igazából még ez sem érdekelne ha itthon lenne klíma.De hazajövők és az átforrosódott lakásba lépek be.Egy jóizűt nem tudok aludni, elmegyek fürödni de mire végzek megint szakad rólam a víz.Gyülölöm ezt az időt.

De most elhatároztam hogy klimát szereltetek be a lakásba és akkor jó lesz.Persze arra azért még spórolni kell.

Donát:Amikor én is suliba jártam én is szerettem nyáron a napos időt.De volt egy óriási különbség.Ilyen afrikai hőség nem volt.Olyan 28 fok körül volt általában ,kellemes strandidő.Ha majd melózni fogsz te is el fogod átkozni az ilyen időt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annak ám, ha minden jól megy, jövőre ilyenkor már meglesz a rendszerinformatikus mérnök vizsgám. Miből jöttél rá? :clap:

Említetted valamelyik topikban :) Én is szeretnék valamilyen számítástechnikai területre orientálódni, és abban dolgozni. Szerinted mennyire éri meg ilyen jellegű tanfolyamokat elvégezni? Érnek valamit? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, év elején megkérdeztük a tanárainktól, mennyire jobb a mi szaksulink, mint pl egy hasonló árú tanfolyam (nekem most 30 000-t kell fizetnem félévenként, mondjuk szvsz a tanfolyamok ennél borsosabb árúak). Azt mondták, hogy voltaképpen nálunk azért jobb, mert a tanfolyamok, pláne ha az intenzív szó is belekerül a megnevezésbe, inkább csak az ember pénzére hajtanak, a képzés viszont már hagy maga után kívánnivalót. Persze itt is tisztelet a kivételnek.

Nálunk meg (ahogy azt oly szépen megfogalmazták nekem beiratkozáskor) főiskolai szintű, de középiskolai alapokra helyezett tanítás van (egyszerű felnőtt képzés), szakmai vizsgával a végén. Annyira komolyan nem veszik az évközbeni mókát, meg az első év végét sem, de elméletileg a második év végén a szakmai vizsgán már nem szórakoznak. Ráadásul elég sok mindennel foglalkozunk: programozás, hardver bütykölés, operációs rendszerek, szerverek, hálózatok, webalp készítés, office, adatbázis, angol, matematika.

Szóval ilyesmira, amiket suli indít, szerintem jobban megéri, mint egy tanfolyamra. Persze érdemes körülnézni, ha nem akarsz visszaülni az iskolapadba, vannak azért jók. De általában a rendes szakvizsgákkal rendelkezőket fogják előnybe részesíteni, szóval már ezért is jobbak a szaksulik a tanfolyamokhoz képest.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi. Elvileg van több suli is, ami OKJ vizsgát ad. Pl. FF iskola. :o Most zezen filózok, hogy jó lenne egy ilyen pályán elindulni, mert érdekes is, meg szeretem is.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes... kb. kisgyerek korom óta (mióta elöszőr láttam szgépet) informatikus akartam lenni. S ez egész odaáig tartott amig meg nem kaptam a szervező-informatikusi diplomámat. Akkor kellett rádöbennem -meg miután dolgoztam pár hetet a "szakmában"- hogy én biztosan nem ezt akarom... mindig is közgazdász akartam lenni :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én helikopter pilóta akartam lenni, aztán mikor a szemészem közölte, hogy két munkáról lazából lemondhatok, a pilóta és az autóversenyzés, kicsit céltalanná vállt az életem. Aztán évekkel később megkaptam az első gépem, amivel kölcsönösen gyűlöltük egymást. Mivel kezdetben apám haverjai jártak át, ha valamit meg kellett rajta javítani, engem elkezdett érdekelni, hogy én hogyan tudnám megjavítani. Nyomogattam, turkáltam, elrontottam, és szép lassan megszerettem a gépekkel való pepcselést (na nem a gépemet, azt a mai napig utálom, és ő is engem, pedig már nem is az enyém). És miután rájöttem, hogy érzékem is van hozzá, már tudtam, hogy ezt akarom csinálni (meg az írást). Szóval, én azért kezdtem el a gépekkel foglalkozni, mert megutáltam őket...

 

Bomarr: mit csinál egy szervező informatikus? A gazdasági informatikust már kiderítettem, a szoftverüzemeltető az olyan, amilyen jelenleg én vagyok (erről van már szakvizsgám, de hát ez fenékvakarsára jó csak), aa rendszerinformatikus mérnök az olyan, amilyennek tanulok... de szervező informatikusról most hallottam először.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: A szervező-informatikus diploma másik megnevezése a műszaki manager. Nem tudom, hogy ezzel segitettem-e? :o Nagyjából a kontár jelző jó rá, mert mindenből tanultunk egy kicsit, az adatbázis-rendszerek kezelésétől kezdve a programozáson át a gép megszereléséig (egyébként szervező-informatikus tanfolyamokból is van jópár). De igy három év távlatából nem látom már sok értelmét, amiben az is közrejátszhat hogy már igen sokat felejtettem a tanulmányokból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annak idején halvány fogalmam se volt róla, hogy hova akarok menni tanulni vagy mit akarok csinálni. A gimi nem igazán jött szóba, mert akkor mindenki azt mondta, hogy tanuljunk szakmát. Messzire nem akartam, így a közeli sulikat néztük meg. Kizárásos alapon maradt a közgáz, holott még azt se tudtam, hogy ez mit is jelent :o Aztán ott megtudtam és megtanultam, elvégeztem hozzá kapcsolódó szakmát is utána, most meg pénzügyes vagyok, ami abszolút közgáz vonal. Így jött ki az egész, alz élet vitt magával :o

Ha ma kellene választanom, 1000%, hogy gimnáziumba mennék.

És még annyit, hogy szívem szerint az utóbbi években törit vagy valami más bölcsész tárgyat tanulnék (egyiptológiát pl.), azt hiszem, ez nem is fog nagyon megváltozni.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.