Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Én sem szeretem Bush-t, de azért túlzásnak tartom az amerika ellenszenvet.

Persze, hogy ezek a háborúk az olajért vannak, ez nem vitás.

Hitler is azt mondta anno, hogy minden generációnak szüksége van egy háborúra, hogy megedződjön. (nem pontos idézet) Ő ezt meg fogja valósítani, 10 évente egy háború. Persze nélküle is egyenlőre ez van. Európát nagyrészt hála az égnek elkerüli.

De én még mindig bírom amerikát, sokkal inkább mint a civilizálatlan közelkeletet, ahol születésüktől ilyen marhaságokra tanítják a gyerekeket, hogy legy öngyilkos merénylő, és géppuskákat adnak a kezükbe.

Más sem csinálnak már ötven éve csak azért a izraeli területért hadakoznak, meg ölik egymást.

Én nem értem az ilyen gondolkodást, és természetesen csak ilyenekre értettem a bigott jelzőt, akik ilyen elborult elmével, mást sem csinálnak csak megölnen magukkal együtt pár embert, és akkor allah megsegíti őket.

Egyszerű köznép (bár beléjük is biztos neveltek ilyen nyugat gyűlöletet valamilyen szinten) nem tehet semmiről, nem bántenek senkit élik világukat rendbe van. Az hogy bizonyos időközönként hajlonganak, mert ima naponta 5-ör, nagyon "primitívnek" tartom bizonyos szinten. De amíg másnak nem árt, addig hajrá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Terroristák vannak Írországban és Spanyolországban is... ehhez nem kell arabnak lenni. De kimutatható, hogy ott van erre nagyobb igény ahol nagyobb a szegénység a kilátástalanság és persze az összefogó erőként funkciónáló közös ellenség. Mióta az íreknél az elmúlt 30 évben felfejlödött a gazdaság már ott se hadakoznak annyira... és nyilván az arabok se durrantanák fel magukat, ha egy kertes ház és egy kocsi lenne a seggük alatt.

 

Épp ez a nagy ellentmondás, hogy a terrorista ellenes háborúk, pont a terroristákat segitik. Irakban pl. a háború elött egyáltalán nem volt jelen semmiféle ilyen szervezet, ma már pedig az egyik legfőbb székhelyükké vált. 20-30 éve is voltak arabok és mégse utálták ennyire a nyugatot, de az USA mindent megtesz hogy kiprovokálja és ez iszonyat bosszantó... ezért mondom, hogy ezeknek az embereknek segitség kell és nem bomba. Állitolag Irakban a civil szférában nagyon kritikus a helyzet mostanság: sok helyen ahol anno volt, most nincs áram, tiszta viz, orvosi ellátás... és szegénységnek ebből a fokából ahonnan nem lehet kilépni könnyü beszervezni az embereket a magasabb rendü cél zászlóját lengetve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól, hogy Bin Laden magára vállalta az akciót, még nem biztos, hogy ő is követte el :)

 

Szerintem egyébként a repülő becsapódás valóban egy terrortámadás volt, s az amerikaiak ezt jól kihasználták ürügynek. Ezért ( is ) utálom őket... persze van kivétel (pl. az amerikai tanárom, akinél nincs jobb fejebb ember a földön :clap:)

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De kimutatható, hogy ott van erre nagyobb igény ahol nagyobb a szegénység a kilátástalanság és persze az összefogó erőként funkciónáló közös ellenség. Mióta az íreknél az elmúlt 30 évben felfejlödött a gazdaság már ott se hadakoznak annyira... és nyilván az arabok se durrantanák fel magukat, ha egy kertes ház és egy kocsi lenne a seggük alatt.

Ebben van igazság, az arab országok közül nem azok hadakoznak, ahol pl. a férfi (!!!!!!) lakosság alanyi jogon több ezer dollárt kap csak azért, mert állampolgár. Na ja, a rengeteg olajból futja ilyesmire. Nem a dubai-i terroristákról hallunk nap mint nap :)

 

Egyébként Amerikának meg kell valami nagy ellenfél, mert már megszokták az elmúlt évtizedek alatt. Valahol a második világháború környékén "romlottak" el a dolgok feléjük. A 20.század első felében némileg elhatárolták magukat az európai és egyéb eseményektől, vagy legalább is jóval kisebb mértékben volt benne a kezük bármiben. Aztán jött a világháború és az ő belépésükkel (bár őket úgymond kényszerítették erre) a "jók" győztek, aztán szépen felosztották a szovjetekkel a világot maguk között. Látták, hogy tulajdonképpen mekkora hatalom van a kezükben, ők a nagyfiúk, akik játszhatnak a világgal, és megtetszett nekik. Jött a hidegháború és a kétpólusó világrendszer, amiben ők képviselték az egyik véget, és az évtizedes "örök" ellenfél, Szovjetunió a másikat. Nem csoda, hogy annyi film készült, amiben ők az ellenség :clap: No meg nem felejtsük el Vietnamot és társait. Aztán ez véget ért és kellett valami más ellenfél. Ekkor jöttek a terroristák. Egy teljesen más kultúra szülöttei (akiket azért nem kell félteni, mert a kultúrájuknak vannak olyan elemei, ami nem éppen a nyugatiak ízlésének való, meg kell, hogy valljam, engem részben eléggé taszít is), akik nem mellesleg nagy olajkészletek felett is csücsülnek. Nekik meg kell az olaj, mert amióta feltalálták az autókat (na persze ez tulajdonképpen a 20.század vívmánya), azóta nagy a jelentősége eme anyagnak. A világháború után (szerintem, de ezt nem tudom alátámasztani) csak nöttek a vásárlások, manapság már az is kocsival jár odaát, akinek munkája sincs.

(Bocsánat a történelmi mellélövésekért, de a tudásom már eléggé megfakult.)

 

És most itt a vége a politikai fikciós novellámnak :D:D

 

Egyébként ha választani kellene, akkor inkább az amerikaiak, mint az arabok, mert előbbi egy nyugati kultúra (még ha részben elég pocsék is ), utóbbival meg nagyon nem szimpatizálok, de ez az én bajom :D

Kolléganőm szerint nem lehet azon csodálkozni, hogy a közel-keleti országok pipásak a nyugatra, de főleg Amerikára. Jó részüknek dögivel van pénze az olaj miatt (most az átlagot írom), de beleszólásuk a világ dolgaiba semmi, ezt főleg az Államok sajátítja ki magának. És még cseszegetik is őket hozzá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a gond, hogy az olaj nemcsak az autókhoz kell, hanem az áramfejlesztéshez is (ha jól tudom), és ha az nincs, akkor gyakorlatilag minden megáll a földön, ami 20-21.század vívmánya. Ezért is lenne sürgető olyan energia forrás után nézni, ami pótolhatná az olajat. Ilyen lenne a nukleáris energia, de pl. Strassbourgban azt is elvetették... :clap: Rövidlátás az megvan mindenhol sajnos :) Mindenki Csernobillal jön, meg az amerikai katasztrófával (anno volt ott is), holott egyrészről a csernobili atomerőmű sablonokat már egy sokkal korszerűbb sablon váltotta fel, másrészről, bebizonyosodott, hogy nem az erőművel volt baj... emberi mulasztás történt. Na és én abban bízom, hogy ez utóbbit hamarosan teljesen ki lehet iktatni automatizálással.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként ha választani kellene, akkor inkább az amerikaiak, mint az arabok, mert előbbi egy nyugati kultúra (még ha részben elég pocsék is ), utóbbival meg nagyon nem szimpatizálok, de ez az én bajom :clap:

De miért kell egyáltalán választani? Éljen egymás mellett egy rakás különféle kultúra... nagyon taszitó lenne egy olyan világ, aminek minden pontján ugyanaz köszönne vissza csak egy kicsit másképp.

 

Az arab kultúra mellesleg rengeteg szépséget rejt csak meg kell közelről nézni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes módon a tarrortámadás óta még mindig hallgatnak további három repülőgépről amit szintén ugyanakkor tárítettek el. Gondolom azokat még időben lelőtték csak nem akarták így nyílvánosságra hozzni.

 

 

Donát. Atomenergiánál már van sokkalta hasznosabb energiaforrás is. És abban már tényleg nincs semmiféle veszély. Csakhát szar dolog egy ilyen találmányért átírni az egész fizikát. :S

Inkább maradnak a jó bevállt "környezetgyilkos" dolgoknál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De miért kell egyáltalán választani? Éljen egymás mellett egy rakás különféle kultúra... nagyon taszitó lenne egy olyan világ, aminek minden pontján ugyanaz köszönne vissza csak egy kicsit másképp.

 

Az arab kultúra mellesleg rengeteg szépséget rejt csak meg kell közelről nézni...

Nem kell választani, inkább afféle melyik áll közelebb hozzám dologra gondoltam :clap:

Tudom, hogy az arab kultúrának vannak szépségei, de számomra, mint női egyednek, a nők megítélése náluk nagyon is taszít. Nem tehetek róla, de nem vagyok képes elfogadni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kell választani, inkább afféle melyik áll közelebb hozzám dologra gondoltam :clap:

Tudom, hogy az arab kultúrának vannak szépségei, de számomra, mint női egyednek, a nők megítélése náluk nagyon is taszít. Nem tehetek róla, de nem vagyok képes elfogadni.

A nők elnyomása nem igazán kultúra függő... az ókori görögök úgyanugy megvontak tőlük minden jogot, mint a japán sogunok vagy a keresztény királyok... ezt idővel aztán a legtöbb kultúra levetközi. Az arab országok közül Tunéziában (egy rakás fegyveres női rendőr rója az utakat), de föleg Törökországban vannak ennek már nagyonis látható jelei.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody:Sajnos rád is hatott a média.Mutass egyetlen repülőroncsot.És magyarázz meg rengeteg kérdést.Mondj egyetlen érdeket mely az araboknak kedvezett a támadással.Csak és kizárólag az USA-nak volt érdeke.Hogy a saját embereiket ölték meg?Kitudódik?Mi?Az emberek agyába már genetikailag benne van az arabgyűlölet.Ha én ott elkezdeném mondani az igazsságot akkor ugyanazt mondanák mint Ody.Hogy nem tudja elképzelni, hogy a saját embereiket megölnék.Ja és Ody.Busht felejtsd el.Ő csak báb.Nem ő mozgatja a szálakat.

De nem csak ezt csinálták.Gondolj Pearl Harborra.Feláldoztak egy csomó tengerészt, hogy az Usa valamilyen ürüggyel belépjen a háborúba.A fegyver rengeteg pénzt ér.A népükre meg szarnak mint már mondtam.

Ők dobták le a világon az első atombombát emberekre.Drezdára gyújtóbombákat dobtak.135000 halott.Kiirtották a fél világot, erre ők beszélnek békéről és demokráciáról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem imádom az amcsikat, és nem vagyok agymosott. Bush-t rühellem, mert egyrészt unszimpatikus, másképp meg nagy köcsög mindazért amit tesz és tett. Bár nem tudom mi haszna származott a háborúból, hiszen Irakban irtják őket keményen. Ja persze az olaj... Abból biztos lopnak pár tankerrel.

 

Egyébként amit itt alább leírsz, az csak arról győz meg, hogy mérhetetlenül amcsi ellenes vagy. Engem rohadtul nem izgat, amíg az életterem nem veszélyeztetik, és az arabokat se utálom.

 

Ja és áruld már el ki mozgatja a szálakat, mert nagyon kíváncsi vagyok. :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért Frenkie amerikának nem a több tíz éves dolgait kell felhozni.Az idők változnak.

A világon tényleg hihetetlenül nagy ez az amerikázás.Pearl Harborban főleg katonák haltak meg, de ahova amerika dobott le atombombát ott csak ártatlan emberek voltak.Megnéznék egy olyan filmet ahol egy szlovákiai vagy egy mongol ember rúgdossa seggbe az ufokat.

 

Ja és áruld már el ki mozgatja a szálakat, mert nagyon kíváncsi vagyok. :clap:

 

Talán Palpatine... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody: A fegyver és olajlobby plussz a Multinacionélis cégek tulajdonosai az amerikai hadsereg segítsével úgymond a globális világállamot akarják létrehozni ahol szintén a U.S. Army tarja fent a rendet.Namost aki ez ellen ágál az fasiszta és terrorista.Az arabokkal szerintem az a nagy bajuk hogy saját kultúrájuk van és nem kérnek a MC'Donalds-ból vagy Hollywoodi szennyből.Mivel nem akarnak behódolni a "demokráciának" és még oaljuk is van ezért kitaálálták hogy katonailag "segítik" őket a demokráciába.Igenám de a csúnya nép kérdezősködne.No problem.Beléjük verni az arabgyülöletet.Delta Force-ot megcsinálni Chuck Norrissal a tv-ben állandóan síró izraeli embereket mutogatni öngyilkos merénylet után, és állandóan ismételni hogy egy primitiv faj.Majd ha ezt már beadták az embereknek(ne feledjük ha sokáig ismételsz valamit igaznak fogják hinni), akkor jöhet az általunk kreált 9/11.Ekkora már az emberek meg vannak győződve róla hogy csak arabok tehették.Aki ellent mond ennek az USA-gyülölő.És eljuttotunk a célhoz.Simán be tudunk menni bármilyen arab országba a terrrizmus elleni háború szent célja érdekében anélkül hogy a nép elégedetlenkedne.Ja hogy terroristák nem léteznek?Bin Ladent(ha létezik egyáltalán) mi kreáltuk és fizetjük?Nem baj.

Közben a többi földrészen folyik az emberek átnevelése a tökéletes fogyasztóvá, akinek az a dolga, hogy nem gondolkodik csak vesz amit napi szinte reklámok formájában elhihetünk vele, hogy ha nincs neki nem teljes az élete.

Szerintem ez a cél.

Lehet hogy csak fikció.De erre több bizonyiték van mint a terroristaverzióra.

 

Ody:Nem akartalak bántani.Nem utálom az USA-t.Csak megvetem a múltnélkülisége miatt az érték, kultúrara hiánya miatt az emberek mérhetetlen ostobasága miatt, a műkajájuk, a pazarlásuk miatt.Máshol meg milliók halnak éhen..Azt hiszik a pénz az

úr.Az USA is elfog bukni minmt minden Birodalom eddig.

 

Még annyit, hogy ugyanez a hadjárat folyik itthon a sajtóban Orbán ellen mint az arabok ellen.Ő nem hódol be.Ez a bajuk vele.De nem politizálok többet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk az kétségtelenül ad egyfajta bukét az ügynek, hogy azt a gázt, amit Szaddam bevetett a kurdok ellen, az amcsiktól kapta még az Irak-Iráni háború idején... s amikor Szaddam Iráni falvakat gázositott el akkor ott tapsoltak a háttérben az amcsik, aztán később meg ők jelennek meg, mint a helyzet megmentői. Nem azért mondom, mert sajnálom Szaddamot, de nagyon összetett ez a dolog. Mindenestre Drafúrban óriási népirtás megy lassan egy éve és nagyon látványosan nem csinál senki semmit... bezzeg ha olajuk lenne.

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenestre Drafúrban óriási népirtás megy lassan egy éve és nagyon látványosan nem csinál senki semmit... bezzeg ha olajuk lenne.

Mint ahogy máshol sem tett senki semmit, ha nem fűződött valamilyen érdeke hozzá. Ha jóformán belügynek számít és szegény országról van szó, akkor le vannak ejtve, az emberi jogokkal együtt. Ez elég borzasztó dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként nem hiszem, hogy a WTC lerombolása kellett pl. Irak lerohanásához. Már jóval szeptember 11-e elött téma volt, ha jól emlékszem.

Kiváló ürügy volt arra, hogy tegyenek is valamit. Még az is lehet, hogy a cseszegetésre válaszoltak a terroristák ezzel a lépéssel, hogy dűlőre vigyék a dolgokat végre :clap: Ez sem kizárt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.