Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Egy kis érdekesség ITT

Újabb összeesküvés elmélet. :) Csak azt nem tudom mit akarnak ezzel a vadász bombázós dologgal...talán az USA légiereje beleeresztett egyet a pentagonba? ;) Ez olyan mint amikor azt bizonygatják, hogy nem is járt ember a holdon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végülis nem állitanak semmi konkrétumot csak megemlitik, hogy van pár érdekesség az ügyben... hogy ez mit jelenet vagy jelent-e egyáltalán valamit azt mindenki döntse el maga :) És ha csak szimpla összeesküvés-elmélet -ami elég valoszinü- legalább jól és logikusan van összerakva ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végülis nem állitanak semmi konkrétumot csak megemlitik, hogy van pár érdekesség az ügyben... hogy ez mit jelenet vagy jelent-e egyáltalán valamit azt mindenki döntse el maga ;) És ha csak szimpla összeesküvés-elmélet -ami elég valoszinü- legalább jól és logikusan van összerakva :D

Lényegében nesze semmi fogd meg jól. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azon se lepődnék meg ha az egész dolog csak egy színjáték volt hogy legyen okuk az amerikaiaknak háborúsdit játszania.Meg ugye azt is szem elött lehet tartani hogy a becsapódások dátuma 9-11...

Ezért érdekes ez a videó... én se tartom valoszinütlennek ezt a verziót, bár mondjuk túl valoszinünek se ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azon se lepődnék meg ha az egész dolog csak egy színjáték volt hogy legyen okuk az amerikaiaknak háborúsdit játszania.Meg ugye azt is szem elött lehet tartani hogy a becsapódások dátuma 9-11...

Valószínű. Bush megparancsolta, hogy nyírjanak ki háromezer amcsit, a cionisták meg végrehajtották nem? ;) És persze Bin Laden csak jampizni akart, azért vállalta magára az akciót. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bin Ladenék a napfoltok okozta gépzavarokat és az elektromos hiba miatt kigyulladt reptereket is magukra vállalják ;)

Én utálom Busht, de azt nem gondolhatod komolyan, hogy egy ilyet megcsinálna a saját vére ellen. Ha ez valóban így lenne, és ki is derülne, összeomlana az USA.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én utálom Busht, de azt nem gondolhatod komolyan, hogy egy ilyet megcsinálna a saját vére ellen. Ha ez valóban így lenne, és ki is derülne, összeomlana az USA.

Túl komolyan nem gondolom, de szeretek eljátszani a gondolattal :) Végülis simán belehazudták mindenkinek a szemébe, hogy pontos infók szerint Irakban tömeg-pusztitó fegyverek vannak...

 

De most nagyon komolyan én se tudnám elképzelni, hogy ők csinálták ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Túl komolyan nem gondolom, de szeretek eljátszani a gondolattal :) Végülis simán belehazudták mindenkinek a szemébe, hogy pontos infók szerint Irakban tömeg-pusztitó fegyverek vannak...

Azért az egy kissé más, mint a saját országomat megtámadni. ;) Bár Iraknál tényleg jó nagyot kamuztak. Azóta is folyik a polgárháború...jól megszívták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínű. Bush megparancsolta, hogy nyírjanak ki háromezer amcsit, a cionisták meg végrehajtották nem? ;) És persze Bin Laden csak jampizni akart, azért vállalta magára az akciót. :)

Én se mondtam hogy így történt, de nem lehetetlenség.Azt se mondtam hogy Bush keze volt a dologban, hanem hogy az amerikaiak is bennelehetnek.Főleg hogy napokkal a támadás elött tudtak a támadásról, és nem tettek SEMMIT.

Tudtad hogy hány ezer szervezet vállalta magára a terrortámadást?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végülis simán belehazudták mindenkinek a szemébe, hogy pontos infók szerint Irakban tömeg-pusztitó fegyverek vannak...

Én azért örülök, hogy a körmükre néztek. Ezek az bigott arabok veszélyesek, ha valaki bevadítja őket.

Most legalább le vannak foglalva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azért örülök, hogy a körmükre néztek. Ezek az bigott arabok veszélyesek, ha valaki bevadítja őket.

Ha bevaditják őket igen... és ezek a háborúk pont azt teszik ;)

 

Egyébként több arab országban is megfordultam és bár nem szeretem az általánositást, de tényleg sokkal több mosolygós és kedves emberrel találkoztam, mint bármelyik gazdagabb országban... nem hiszek benne, hogy ezeket a "bigott arabokat" lőni kéne, hogy lelegyenek foglalva...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elmondom a véleményemet a dologról, aztán majd eldöntitek, hogy érdemes-e vele foglalkozni.

 

Nos, mint tudjuk, kb. 50 éven belül (pontos évtizedet én személy szerint nem tudok) a föld olajkészlete nagyrészt kiürül. És a dolog érdekessége az, hogy bár USA sok olajat exportál, importál is rendesen, merthogy nincsenek benne a legnagyobb olajtermelő országok top 3-jába. (Arab országok, Oroszország, Venezuela - valami ilyesmi rémlik) Viszont azt is tudjuk, hogy a világon egyértelműen nekik a legnagyobb az áram, és energiahordozó igényük, ergo ha elfogy az olaj, ők kerülhetnének ki belőle a legszarabbul. Igaz ugyan, hogy alaposan felhalmoznak, jól előrelátva, de nekik ez nem elég. Szerintem arra törekednek, hogy mikor elfogy az olaj, egy részről nekik tartson ki a legtovább, így az igen zűrös átmeneti időszakot, amikor minden "nem benzinnel" működő jármű, plussz áramtermelő k*rva drága lesz, ők áttudják majd vészelni, hogy utánna gond nélkül állhassanak át a másik technikára.

A másrészről az is a tervükben szerepel, hogy az olyan "kis" országok, mint a miénk TŐLÜK importáljon olajat---> tőlük függjünk.

És hogy ez miért fontos? Nos csak azért, mert nem véletlen, hogy Irakot megtámadták, és az sem véletlen, hogy Irán fele is kacsingatnak. Szó sincs itt "terrorizmus elleni harcról" vagy atomfegyverekről (jó, Irán esetében ez tökéletes ürügy, elvégre nekik van), vagy tömegpusztító fegyverekről... az egész az olajra megy ki, s én ezt személy szerint az iraki háború kezdete óta mondogatom ismerőseimnek, akik először kiröhögtek (meglátod, tucatjával találnak tömegpusztító fegyvereket), aztán amikor rájöttek, hogy az USA az egész világot átverte, kicsit elgondolkodtak a dolgon.

Szóval szvsz az egész "HARC A TERRORIMUS ELLEN" szlogen egy nagy kamu, egy fedőnév, amely az olaj megszerzésére törekszik. A kérdés szerintem az, hogy a 9-11-es eseményeket csak ürügyként használták-e fel, vagy ők maguk kreálták... az ürügy ellen az szól, hogy túl jókor lett ez időzítve, a maguk kreálták ellen meg a több ezer honfitárs, akik meghaltak...

 

Na ez az én véleményem, lehet felette kenyeret törni ;)

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát ami az olajat illeti, igazad van. De azért az atom sem véletlenül csípi a szemüket.... merthogy mi van ha Irán teszemazt csak anyira merül bele az urándúsításba, hogy az energetikailag használható lesz? Tömegpusztítás nélkül? Mert szerintem az egy rohadtnagy érvágás lesz az olajiparnak.... innentől kezdve ugyanott tartunk ahol az előbb is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát, ezt már én is gondoltam a témáról. Simán el tudom képzelni az amerikaiakról, hogy benne van a kezük a merényletekben. Igaz, hogy sok honfitársuk meghalt, de ugye a cél szentesíti az eszközt, és a "háború" áldozatokkal jár. Olvastam erről már dokumentumot is, ami szintén hasonló dolgokról szólt, mint ez a klip. Nem mondom azt, hogy el kell hinni, de mindenesetre rendkívül érdekessé teszik az egész ügyet.

Az arabokkal meg úgy vagyok, ha nem cseszegetnék őket annyira, akkor nem biztos, hogy ennyire negatívan állnának a nyugati országokhoz. A nyugatiak szinte csak lenézik őket, holott erre semmi alapjuk, joguk meg még annyi sincs. Az araboknak pedig ez nem tetszik, és ezt kifejezésre juttatják. Nem védeni akarom őket, de ne is nézzük őket közellenségnek :yes:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam a közellenség kategóriát simán kimeríti az USA...

 

Egyébként érdekes, mert gondolom, emlékeztek, hogy ebben a hónapban jártam külföldön. Strassbourgban voltam, az Európa parlamentben, ahol pont ebben a témában szólaltam fel. Én egy kissé radikális vagyok, ezért a mellett törtem lándzsát, hogy az EU-nak szüksége van egy közös hadseregre, amellyel elérhetnénk, hogy az USA komolyan vegyen minket, és kiegyenlíthetnénk ezt az egyre inkább egy pólusúvá váló világpolitikát. Mert szerintem Amerika arra apellál, amikor az EU nézeteivel nem egyező lépéseket tervez, hogy az öreg kontinens országait egymás ellen játssza ki (Anglia - Franciaország, stb). Ahhoz, hogy ellensúlyozni tudjuk ezt, sokkal nagyobb összefogásra lenne szükség az EU-n belül, olyan kapcsolatok kialakítására kellene helyezni a hangsúlyt, amellyel érdekeltté tehetnénk egyszer több tagországot, s ezáltal könnyebben egyeznének meg bizonyos kérdésekben.

Elismerem, hogy a hadsereg felállítás kérdésében radikális vagyok, ugyanakkor azt is hangsúlyoztam Strassbourgban, hogy csupán Eu-n kívüli incidensek esetén lenne szabad használni. Az ellenvetés persze a szokásos volt ---> ha nagyobb együttműködés lesz az EU-n belül, akkor eltűnnek a kultúrák, stb... az az ellenvetés viszont helytálló volt, hogy teljes egyetértés kellene egy ilyen hadsereg felállításához.

 

Erre pedig a válaszom a következő volt (angolosok előnyben): "This is a crisis. And in a crisis, people can form a league against the danger. And that can unite the countries of the continant and that makes possible to do agreements. Thanks for the word" ;)

 

Miért van de ja vu-m? :yes: ("This is a crisis.")

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az atomenergia mostani felhasználásának is lassan leáldozik. Az unió egy olyan elven működő energiaforrsát készül építeni, mint ami a Nap energiatermelését is biztosítja. Semmi nukleális hulladék nem keletkezik!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.