Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Az ilyen extrém esetek, mint ez a Wurst csak még inkább növelik a szakadékot, így szerintem az ő személye kimondottan káros volt az elmúlt hetekben az LMBT-közösségre nézve. Így viszont mindkét oldalról marad a pocskondiázás, az egyik "deviánsozik", a másik "homofóbiát" emleget, és egyáltalán nem vagyunk beljebb. Képmutatás volt az egész.

 

Még megszeretnék említeni még egy esetet az Eurovízió kapcsán, amelyet kevesen hoztak szóba; nevezetesen a két szegény orosz lány kifütyüléséről van szó, amely szerintem meglehetősen gusztustalan viselkedés volt a helyi közönség részéről, hiszen szerencsétlenek mit tehetnek az aktuális geopolitikai fejleményekről... (azt már meg se említem, hogy az ukrán-orosz konfliktusban korántsem fekete-fehér a helyzet, mint ahogy sehol másutt). Érdekes, itt nem működött a gyűlöleten való felemelkedés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt ugye tudjátok, hogy Conchita csak egy karakter, akit ez a fickó játszik? Kb. olyan, mint Sacha Baron Cohen és a különböző alteregói(pl. Borat, Brüno). Conchita spanyolul p*ncit jelent, a Wurst pedig németül kolbász… Egy nagy paródia az egész, de hihetetlen, mennyire komolyan veszi mindenki. :D

Teljesen mindegy, hogy ő minek szánja. Ha komolyan gondolja, ha nem, ha paródia, ha nem. Mindenképp egy olyan általános globális jelenséget és tévutat mutat, ami elgondolkodtató és baljós.

 

Angliában más a helyzet, a Suárez példa most nincs meg, de az ő mentális beszámíthatóságáról ékes bizonyíték a harapdálása...

Utálom az uruguayit, de akkor is nonszensz, hogy valakit bemondásra (bizonyítékok nélkül) eltiltanak majd' fél évre, mert "niggerezett". Ez független attól, hogy Suárez amúgy mekkora tróger. Még ha tényleg használta is a csúnya szót Evra-ra, akkor is mi van? A sportban a játékosok szidják és hergelik egymást, ez van. Nem szép dolog, de érdekes módon anyázni (és hasonlókat) lehet, lábat törni lehet, mindent lehet, csak kisebbségi témát megpendíteni nem, mert azért kötél jár... :facepalm:

 

Visszatérve a Villarealos esetre, ha Messit dobják meg banánnal, annak más üzenete lett volna, mint egy afro játékost, akiket bizonyos szurkolók rendszeresen azonosítanak a majmokkal (a banán meg a majom közötti párhuzam gondolom megvan).

Na ez a nagyon szomorú. Ha egy négert dobnak meg banánnal, akkor nem is kell vizsgálni mi történt, nyilván rasszista az indíték. Ez baromság. Teljesen mindegy milyen kisebbségit milyen atrocitás ér, nem jelenthető ki automatikusan, hogy biztos ez volt az indíték. Mi van, ha Messi-t meg azért dobálják, mert argentin vagy mert törpe vagy mert nagy az orra? Akkor az rendben van? Kahn-t rendszeresen banánnal dobálták, mert a szurkolók szerint egy majom volt. Ebben semmi kivetnivalót nem láttak, de egy négernél nyilván nem lehet hasonló prózai ok, csakis a rasszizmus. :facepalm:

 

Egyébként az meg, hogy nem volt baja a Villareal színes bőrű játékosaival nem nagy szám, a drukkerek ezen a téren kifejezetten szelektívek. Elég csak megnézni egy magyar meccset, amikor a Fradiban Somalia bőrszínével nincs gond, de az Újpest játékosa már "büdös nigger" (persze ennek az inverze is igaz).

Nem nagy szám, pusztán arra egy erős utalás, hogy az illető nem rasszista indítékkal támadja az illetőt, hanem másért. Nem azért "büdös nigger" az ellenfél játékosa, mert rasszista vagyok és lenézem, mint niggert, hanem azért, mert utálom az ellenfelet és lenézem az illetőt, mint az ellenfél képviselőjét. Miért niggerezem mégis? Mert az és ez a legnagyobb támadási felület. Ibra-t miért nagyorrúzza mindenki? Messi miért törpe és Ribéry miért sebhelyes arcú? Egyszerű dolog ez, nem kell túlkombinálni.

 

Nem tudok olyanról, hogy valaki akár a homoszexualitást, akár a transzvesztitizmust úgy választja, hogy egyik nap eldönti, hogy ő most az lesz.

Mondom, elfogadom az orvosok álláspontját, miszerint betegség. Hozzáteszem nem biztos, hogy ők örülnek annak, hogy beteg embereknek titulálják őket... A lényeg az, hogy Wurst kisasszony nem ebbe a kategóriába tartozik.

 

Egyébként most már utánanéztem ki ez az ember valójában. "Conchita Wurst" ugye nem kell lefordítanom :lol: (Punci Kolbász), a rajzolt szakáll, meg ez a név is, direkt erre mentek rá, hogy majd úgyis beszavazzák, ez egy nyílt provokáció (ha nem nyert volna, még médiahack-nek is gondolnám), más kérdés, hogy azokat alázza meg, akiket ez a társadalmi probléma tényleg érint...

Mindez csak súlyosbítja a problémát. Rájátszanak egy ilyen jelenségre, hülyének néznek mindenkit, szégyentelenül bohóckodnak és ennek ellenére a többség ezt bekajálja és megnyeretik vele a show-t. Az is mindegy, hogy valóban a szavazatok döntöttek vagy egyéb manipuláció volt. A lényeg, hogy őt hozták ki győztesnek.

 

Még megszeretnék említeni még egy esetet az Eurovízió kapcsán, amelyet kevesen hoztak szóba; nevezetesen a két szegény orosz lány kifütyüléséről van szó, amely szerintem meglehetősen gusztustalan viselkedés volt a helyi közönség részéről, hiszen szerencsétlenek mit tehetnek az aktuális geopolitikai fejleményekről...

Én is sajnáltam a két lányt, de sajnos nem olyan egyszerű félretenni a politikát. Az Eurovízió arról is szól, hogy a résztvevők a hazájukat képviselik, így rajtuk is csattanhat az ostor, ha balhé van odahaza. Nem helyes, de egy magyar se nagyon fog soha román sportolót vagy művészt tolerálni. Lesz majd újra Játék határok nélkül is, nem lepődnék meg, ha ott is füttyszó kísérné az oroszokat.

Sokan úgy gondolják, hogy az ilyen események a megfelelő alkalmak arra, hogy tüntessenek és kifejezzék tiltakozásukat bizonyos dolgokkal szemben. Egyébként nem is tévednek túl nagyot, hisz pont a győztes kiléte mutatja mennyire lehet alapozni ilyen-olyan, amúgy a konkrét témától független mozgalmakra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól független tényleg nem a nőkhöz vonzódik hogy kitalált magának egy alteregót :) Szerintem nem alázás akart ez lenni hanem figyelem felhívás, hogy élnek ilyen emberek, ne rekesszük ki őket stb. Nekem már akkor gyanús volt, mikor mutatták hogy bejutott a döntőbe, kicsit túljátszotta a nőies meghatottságot :D Mikor megnyerte meg már egyértelmű volt hogy színészkedik. Végülis kiderült hogy vannak toleráns emberek, de ez már a ló túlsó oldala. :)

 

Ezzel a szakállal meg a nevével pont, hogy őket karikírozta tovább. Mikor már önmagában a transzvesztita személy is a nő karikatúrája (elég csak megnézni, milyen über nőiesen próbálnak meg viselkedni + öltözködni a transzvesztiták, ami egyfajta álomképet jelenít meg bennük A Nő-ről, ami nincs összhangban a nőkkel). Ezzel a performance-szal csak tovább rontotta a transznemű emberek megítélését ez jól látszik mind a globális, mint az itteni reakciókból. Ja és ebből, hogy nyert szerintem nem derül ki, hogy ki mennyire toleráns, maximum annyi, hogy mennyire megvezethető!

 

Utálom az uruguayit, de akkor is nonszensz, hogy valakit bemondásra (bizonyítékok nélkül) eltiltanak majd' fél évre, mert "niggerezett". Ez független attól, hogy Suárez amúgy mekkora tróger. Még ha tényleg használta is a csúnya szót Evra-ra, akkor is mi van? A sportban a játékosok szidják és hergelik egymást, ez van. Nem szép dolog, de érdekes módon anyázni (és hasonlókat) lehet, lábat törni lehet, mindent lehet, csak kisebbségi témát megpendíteni nem, mert azért kötél jár... :facepalm:

 

Nem ismerem ezt a Suarez sztorit, csak homályosan. Ha ténylegesen fél évre eltiltották, akkor azt gondolom, hogy rossz döntést hoztak az arányosság szempontjából.

 

Na ez a nagyon szomorú. Ha egy négert dobnak meg banánnal, akkor nem is kell vizsgálni mi történt, nyilván rasszista az indíték. Ez baromság. Teljesen mindegy milyen kisebbségit milyen atrocitás ér, nem jelenthető ki automatikusan, hogy biztos ez volt az indíték. Mi van, ha Messi-t meg azért dobálják, mert argentin vagy mert törpe vagy mert nagy az orra? Akkor az rendben van? Kahn-t rendszeresen banánnal dobálták, mert a szurkolók szerint egy majom volt. Ebben semmi kivetnivalót nem láttak, de egy négernél nyilván nem lehet hasonló prózai ok, csakis a rasszizmus. :facepalm:

 

Ha Kahn-t rasszista indítékból dobálták meg, akkor nincs rendben a történet (egyébként sem), de attól még, hogy a másik esetben nem járnak el sehogy. Ez olyan mintha a spori az egyik oldalon nem fúj be egy jogos büntetőt, akkor erre nem az a megoldás, hogy a másik csapatnak sem fújom be majd (ez esetben kétszer is rossz döntést hoznának).

Azt viszont könnyelműség lenne összemosni, hogy valakit a testi adottságai miatt bántanak, vagy rasszista meggondolásból. Azért még senkit nem öltek meg, vagy vertek félholtra, korlátoztak a szabadságában, mert kövér/sovány/ferdén áll az orra/magas/alacsony/összenőtt a szemöldöke (pl. Anthony Davis). A rasszizmus egy sokkal bomlasztóbb és destruktívabb jelenség, mint általánosságban a másik "piszkálása", ennek a visszaszorítása pedig kiemelten fontos egy olyan globális, kontinenseken átívelő nyelvben, mint a futball, az egyetemes kultúra része!

 

Nem nagy szám, pusztán arra egy erős utalás, hogy az illető nem rasszista indítékkal támadja az illetőt, hanem másért. Nem azért "büdös nigger" az ellenfél játékosa, mert rasszista vagyok és lenézem, mint niggert, hanem azért, mert utálom az ellenfelet és lenézem az illetőt, mint az ellenfél képviselőjét. Miért niggerezem mégis? Mert az és ez a legnagyobb támadási felület. Ibra-t miért nagyorrúzza mindenki? Messi miért törpe és Ribéry miért sebhelyes arcú? Egyszerű dolog ez, nem kell túlkombinálni.

 

Az a komoly probléma, hogy sokan ezt olyan egyszerű "támadási felület"-ként kezelik. Eggyel feljebb leírtam miért nem szabad ezt szerintem elbagatellizálni, most nem ismétlem önmagam.

 

Mondom, elfogadom az orvosok álláspontját, miszerint betegség. Hozzáteszem nem biztos, hogy ők örülnek annak, hogy beteg embereknek titulálják őket... A lényeg az, hogy Wurst kisasszony nem ebbe a kategóriába tartozik.

 

A homoszexualitás 1974-óta nem számít betegségnek, én nem is írtam ezt egyébként. (Más kérdés, hogyha szigorúan a betegség szótári definícióját nézem, akkor annak kellene számítson...)

 

Mindez csak súlyosbítja a problémát. Rájátszanak egy ilyen jelenségre, hülyének néznek mindenkit, szégyentelenül bohóckodnak és ennek ellenére a többség ezt bekajálja és megnyeretik vele a show-t. Az is mindegy, hogy valóban a szavazatok döntöttek vagy egyéb manipuláció volt. A lényeg, hogy őt hozták ki győztesnek.

 

Ezzel egyetértek, abban legalább is mindenképpen, hogy itt a producerek voltak a főkolomposok. Megnyerették vele szépen az egészet, bár hozzáteszem, ha mindenki tudatosan viszonyulna a médiafogyasztáshoz, akkor rájöttek volna a valóságra. Sajnos már szinte mindent el lehet adni az embereknek (erre jó példa Az igazi Mao című film).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt nem értem hogy ez a Conchita mitől volt annnyiradenagyon, hogy meg is nyerte. Mert szép dolog felhívni a figyelmet a transzszexualitás elfogadtatására, meg biztos vannak akiknek bejön az általa eljátszott se ez - se az karakter, és ezzel jó esetben be is lehet kerülni az első tízbe. De nyerni???

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fütty nem a két orosz lánynak szólt, hanem magának Oroszországnak, és ezt szerintem ők is tudják. A két lánnyal nem hinném, hogy bárkinek gondja lett volna a jelenlévők között, magával az országgal annál inkább, teljesen jogosan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fütty nem a két orosz lánynak szólt, hanem magának Oroszországnak, és ezt szerintem ők is tudják. A két lánnyal nem hinném, hogy bárkinek gondja lett volna a jelenlévők között, magával az országgal annál inkább, teljesen jogosan.

Hogy jogosan szólt Oroszországnak, az vitatható, de ez már politika. Persze hogy nem a két lánynak szólt, mégis őket fütyülték ki. Ha én külföldön vagyok, nem szeretném, ha mondjuk Orbán Viktor alapján ítélnének meg az emberek és már előre leírnának. Kb. ugyanaz az eset.

 

Krande, milyen igaz!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha Kahn-t rasszista indítékból dobálták meg, akkor nincs rendben a történet (egyébként sem), de attól még, hogy a másik esetben nem járnak el sehogy. Ez olyan mintha a spori az egyik oldalon nem fúj be egy jogos büntetőt, akkor erre nem az a megoldás, hogy a másik csapatnak sem fújom be majd (ez esetben kétszer is rossz döntést hoznának).

Félreértesz. Nekem nem azzal van bajom, hogy előveszik az embert, mert ökörséget csinált, megérdemli. A gond azzal van, hogy miért veszik elő. Jelen esetben nem azért büntetik, amit elkövetett (banándobálás), hanem bizonyíték nélkül mögé gondolnak egy ideológiai indítékot, amit súlyosbító tényezőként vesznek figyelembe. Olyan, mintha pl. egy ázsiai felrúgásáért egyből piros lap járna, mert rasszista vagy.

 

Azt viszont könnyelműség lenne összemosni, hogy valakit a testi adottságai miatt bántanak, vagy rasszista meggondolásból. Azért még senkit nem öltek meg, vagy vertek félholtra, korlátoztak a szabadságában, mert kövér/sovány/ferdén áll az orra/magas/alacsony/összenőtt a szemöldöke

Pont nem a rasszizmust mostam össze a piszkálódással, pont ezért hoztam a párhuzamot. A banándobálás az esetek döntő többségében az egyszerű piszkálódás kategóriába esik, attól függetlenül, hogy milyen bőrszínűt találnak meg vele. Ha egy négert, akkor lehet akár rasszista is az indíték, de ez egyáltalán nem biztos. Így aztán valóban nagy hülyeség összemosni a rasszizmust és a szimpla bunkóságot.

 

Az a komoly probléma, hogy sokan ezt olyan egyszerű "támadási felület"-ként kezelik. Eggyel feljebb leírtam miért nem szabad ezt szerintem elbagatellizálni, most nem ismétlem önmagam.

Nem akarom én elbagatellizálni, csak kezeljük a helyén és ne essünk túlzásokba. Manapság minden biszem-baszom dolognál farkasért kiáltanak és kijátsszák a negatív diszkriminációs kártyát. Ez egyrészt visszaélés, másrészt pozitív megkülönböztetés. Ez pedig olyan, hogy ami egy csoportnak pozitív, az egy másiknak negatív. Magyarul jelenleg ott tartunk, hogy a negatív megkülönböztetés ellen ugyanolyan kirekesztéssel küzdünk, csak épp a komplementer csoportra vonatkozóan. Ennek eredménye káosz és kontraproduktivitás. Mindez pedig hosszabb (közepes) távon a szélsőségek, ill. a konzervativizmus felerősödését eredményezi a liberalizmus lejáratásával párhuzamosan.

 

A homoszexualitás 1974-óta nem számít betegségnek, én nem is írtam ezt egyébként. (Más kérdés, hogyha szigorúan a betegség szótári definícióját nézem, akkor annak kellene számítson...)

Nem jelentik ki nyíltan (sok helyen egyébként megteszik, mert nem egyszer hallottam már), de olyan definíciót adnak rá, ami illeszkedik a betegségére. Ne nézzük egymást (már nem mi kettőnkre értem :)) hülyének, mindenki tudja miről van szó, még ha virágnyelven tálalják is.

 

A fütty nem a két orosz lánynak szólt, hanem magának Oroszországnak, és ezt szerintem ők is tudják. A két lánnyal nem hinném, hogy bárkinek gondja lett volna a jelenlévők között, magával az országgal annál inkább, teljesen jogosan.

Ez még csak rendben van, de ez sovány vigasz a lányoknak. Egyrészt mégis ők élik át testközelből a negatív hozzáállást, másrészt pedig a nemzetiségük az identitásuk része, tőlük elválaszthatatlan. Ha Oroszországot szidják, akkor azzal az orosz nemzetet, a népének minden tagját is szidják, amibe beletartozik a két lány is.

Te se örülnél neki, ha azért találnának meg, mert magyar vagy. Még ha tudod is, hogy nem személy szerint Veled van gondjuk, de ha a magyarságot bántják nyilván magadra veszed és rosszul esik.

A jogosság kérdésköre meg tényleg más lapra tartozik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Félreértesz. Nekem nem azzal van bajom, hogy előveszik az embert, mert ökörséget csinált, megérdemli. A gond azzal van, hogy miért veszik elő. Jelen esetben nem azért büntetik, amit elkövetett (banándobálás), hanem bizonyíték nélkül mögé gondolnak egy ideológiai indítékot, amit súlyosbító tényezőként vesznek figyelembe. Olyan, mintha pl. egy ázsiai felrúgásáért egyből piros lap járna, mert rasszista vagy.

 

Nem ismerem itt se a pontos részleteket, hogy mi volt a bizonyíték, mi alapján találták meg stb. (én nem voltam ott, s nem vettem részt a nyomozásban sem). Most utána olvastam a hírek között, nem írták az ideológiai indítékot (mint büntetési tételt), de ha megállapítják és fennáll, akkor abszolút jogosnak tartom a súlyosbító erejét.

(A piros lap nem köthető rasszista indíttatáshoz, míg a banán igen, így hibás az analógia. - Piros lapot nem adtak még tudomásom szerint nyíltan rasszista indíttatásból, utóbbira viszont volt már példa.)

 

 

Pont nem a rasszizmust mostam össze a piszkálódással, pont ezért hoztam a párhuzamot. A banándobálás az esetek döntő többségében az egyszerű piszkálódás kategóriába esik, attól függetlenül, hogy milyen bőrszínűt találnak meg vele. Ha egy négert, akkor lehet akár rasszista is az indíték, de ez egyáltalán nem biztos. Így aztán valóban nagy hülyeség összemosni a rasszizmust és a szimpla bunkóságot.

 

A banándobálás az esetek döntő többségében pont, hogy rasszista indíttatású, elég csak megnézni a tegnapi(!) Atalanta - Milan meccset. Hogy-hogy nem éppen az afro játékos kapta a banánt, nem kell egy Sherlock Holmes-nak lenni, hogy összerakjuk a képet. Dobáltak kockacukrot (Lipcsei Peti), vizesüveget, szotyit, Angliában sört is, de ezeket pont nem azok kapták, akik a banánt. Banánt is dobhatnak nem rasszista indíttatásból, de az esetek túlnyomó többségében nem ez van.

 

Nem akarom én elbagatellizálni, csak kezeljük a helyén és ne essünk túlzásokba. Manapság minden biszem-baszom dolognál farkasért kiáltanak és kijátsszák a negatív diszkriminációs kártyát. Ez egyrészt visszaélés, másrészt pozitív megkülönböztetés. Ez pedig olyan, hogy ami egy csoportnak pozitív, az egy másiknak negatív. Magyarul jelenleg ott tartunk, hogy a negatív megkülönböztetés ellen ugyanolyan kirekesztéssel küzdünk, csak épp a komplementer csoportra vonatkozóan. Ennek eredménye káosz és kontraproduktivitás. Mindez pedig hosszabb (közepes) távon a szélsőségek, ill. a konzervativizmus felerősödését eredményezi a liberalizmus lejáratásával párhuzamosan.

 

Azzal egyetértek, hogy sokszor visszaélnek ezzel (erre írtam ezt az esetet is, egy-két poszttal lejjebb). Erre viszont az kellene a válasznak lennie, hogy mindent egyformán bírálnak el, nem az, hogy kevesebb figyelmet szentelünk a problémának. Azzal nem értek feltétlenül egyet, hogy ami valakinek pozitív, az a másiknak negatívnak is kellene lennie egyben.

Az súlyosan problematikus lenne mindkét eszmerendszerre nézve (sőt inkább az emberiségre nézve), ha emiatt erősödnének/gyengülnének meg.

 

Nem jelentik ki nyíltan (sok helyen egyébként megteszik, mert nem egyszer hallottam már), de olyan definíciót adnak rá, ami illeszkedik a betegségére. Ne nézzük egymást (már nem mi kettőnkre értem :)) hülyének, mindenki tudja miről van szó, még ha virágnyelven tálalják is.

 

Szerintem ezt félreérted. A betegségnek nem az egészségtelen oldalára vonatkozóan írtam ezt, hanem arra a definícióra, hogy idézem "akadályozza az ember mindennapos tevékenységét és a társadalmi életben való részvételét" (az aláhúzott részre gondolok). Emiatt gondolom, hogy lehetne akár betegségnek nevezni. ;)

 

Az orosz fellépőkhöz annyit, hogy tényleg elég sajnálatos az esetük. Ez egy nemzetközi esemény, ami - ahogy az Olimpiák esetében is szokott lenni - nem mentes a politikai felhangoktól. Én a magam részéről inkább azonosítom Oroszországot Tolsztojjal, Tarkovszkijjal, vagy Thereminnel, mint Putyinnal, úgyhogy a füttyszó énekesekhez szóló részével nem értek egyet. A másik oldalról viszont nagyon kíváncsi lennék milyen érvekkel vitatnák egyesek a jogosságát...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja és ebből, hogy nyert szerintem nem derül ki, hogy ki mennyire toleráns, maximum annyi, hogy mennyire megvezethető!

 

 

Azért írtam, hogy ez már a ló túloldala :)

 

Látom Wurst "kisasszony" elérte a célját, mert mindenki róla beszél :D Aki értette mi volt a célja értette, aki nem az nem, sajnos utóbbi tábor a nagyobb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Múltkor beszélgettetek itt a macskákról, nekem az lenne a kérdésem, hogy kutyás témával kapcsolatban van-e itt, akitől lehetne kérdezni?

Miben segithetek bar en vadaszkutyakban vagyok inkabb temaban meg vadaszgoreny tapasztalat de kerdezz batran

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm, igazából az a helyzet, hogy tervezek egy kiskutyát. Az érdekelne, hogy milyen tudnivalókat érdemes előtte tekintetbe venni. (Korábban volt már kisállatom, teknős + nyúl - mint a mesében :D) Ja, egyébként egy Shiba Inu-t szeretnék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm, igazából az a helyzet, hogy tervezek egy kiskutyát. Az érdekelne, hogy milyen tudnivalókat érdemes előtte tekintetbe venni. (Korábban volt már kisállatom, teknős + nyúl - mint a mesében :D) Ja, egyébként egy Shiba Inu-t szeretnék.

magat a fajt nem ismerem de amit olvasok rolla hat vadaszkutyanak volt tenyesztve az anyit jelent hogy. dominans ertelemes es hiperaktiv rengeteg turelemes ez komoly rengeteg turelem es mozgas igenyel es nem napi 3 szori leviszem pisilni 10 percre hanem orakra es sok idot igenyel mint majdnem mindegyik kutya azt vedd figyelembe hogy a kutya nem ul le tevezni vagy olvasni hanem ehelyet szet kapja a lakast ha egyedul hayod es amit mindenkinek mondok az csak anyi hogy kerdezz egy tenyesztot ha lehet a fajtol es kepzeld el magad ha be lennel zarva te hogyan viselkednel a masik javaslok legalabb 8-12 honapos koratol iskolat hidd el sokat segit es mivel te is vele vagy jobban oszeszoktok van egy mondas amit megszeliditettel azert felelos is vagy es a az allat nem tehet arrol hogy a gazdaja egy vadbarom ezt ne felejtsd el ok sertodes nelkul irom vagy mondom

a nevelesnel figyelembe kell venni a jutalom es a fenyites jatekszabajait de sosem hasznalhatsz eroszakot es a fenyites nem lepheti at a kinzas es mas hasonlo idiotasagot ajanlom a konyveket amik sokat segitenek es egy tilto szot tanits csak es egy ovainto szot a kutyanak es mindig ezeket hasznald mert maskulonben oszezavarod az allatot a jutalmazast is vedd figylembe es szokasd hozza . arra kell figyelni hogy te maradj mindig a dominans es ne legyen szerepcsere mert azutan buktad tehat rengeteg idot igenyel de 2/3vagy 5 eves korara fajtol es nemtol fuggoen egy olyan tarsat kapsz akire rabizhatod akar az eleted is .egy jotanacs a vizhez lassan szokasd hozza mert kulonben felni fog tolle egyenlore enyi

ui, egy kutya azet nem teknos es nem nyul es ha szetkapja a nappalit na az ellege huzos tud lenni ja es nemetorszagon kivul szinte sehova sem viheted magaddal ami marhanagy f***** itt meg az eterembe is beviheted ami szerintem kicsit tulzas de inkabb ez mint semmi

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A banándobálás az esetek döntő többségében pont, hogy rasszista indíttatású

Ebben aligha fogunk egyezségre jutni, de van ilyen. :)

Én elválasztanám a rasszista indíttatást attól, hogy valaki épp provokálni vagy bántani akar valakit és a bőrszínét találja meg ürügynek. A kirekesztő pusztán azért találja meg a kisebbségit, mert az kisebbségi. Ha már azért vernek meg egy kisebbségit, mert teszem azt beszólt a másiknak, akkor ott már nehézkes a rasszista indítékot felhozni. Természetesen nem zárható ki, de nem is bizonyos.

A példánál maradva, teljesen mindegy, hogy melyik csapatban játszik, a lényeg, hogy néger, én utálom a négert, akkor megdobálom banánnal. Ez a rasszista attitűd. Ha én azért pécézek ki magamnak embereket, mert mondjuk a másik csapatban játszanak és a lófejűt kockacukorral dobálom, az alacsonyt törpézem, a nagyorrút zsidózom, a néger meg banánt kap, akkor ezek szerintem teljesen egyenértékűek és felesleges belekeverni a rasszizmust.

 

Erre viszont az kellene a válasznak lennie, hogy mindent egyformán bírálnak el, nem az, hogy kevesebb figyelmet szentelünk a problémának.

Na ebben maximálisan egyetértünk. Tehát nem kell megkülönböztetni senkit, se negatívan, se pedig pozitívan. Egyenlőként kell tekinteni és bánni vele és nem lesz gond, legalábbis annyi.

 

Azzal nem értek feltétlenül egyet, hogy ami valakinek pozitív, az a másiknak negatívnak is kellene lennie egyben.

Sajnos ez a helyzet. Az persze lehet, hogy ami valakinek nagy segítség és nagyon pozitív, az a másiknak csak apró áldozat vagy kicsit negatív.

 

Az súlyosan problematikus lenne mindkét eszmerendszerre nézve (sőt inkább az emberiségre nézve), ha emiatt erősödnének/gyengülnének meg.

Csak körbe kell nézni a világban és felfedezni a globális tendenciákat. Egyetértek, ez kifejezetten problematikus, de nem csak lenne, hanem az is.

 

<szép kép>

Mondjuk annyiból mégiscsak előnyös ez a szakáll, hogy még véletlenül se próbálkozik be egy ilyennél az ember, még mákrészegen se. :D Hallottam már olyan sztorit, hogy viszonylag későn derült ki, hogy tökösebb a csaj a kelleténél és a csónakázásból úszóverseny lett. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A teknős, nyúl lakásállat, azaz van egy "doboz" (ketrec, terrárium) és azon kívül elvileg nemigen árt. A kutyával ez nem így van, a kutya szőröz, láb alatt van, és kimozdít a lakásból :)

Azt mindenképp tervezd be, hogy a tartási (etetési) költség jóval nagyobb, oltások kellenek, és a lakás berendezése is nagyobb változásra fog szorulni. (Nálunk elég egyértelmű hogy hova jöhet be és hova nem, érdemes ezt még a kutya beszerzése előtt tisztázni hogy azután következetesen tudd nevelni. Persze engedni kell (gondolj csak bele ő mennyit alkalmazkodik majd tehozzád) de azt jó az elején tisztázni hogy pl a konyhából ki lesz tiltva. Ki kell nézni hogy hol lesz a fekhelye (ideális egy olyan, nem útban levő sarok ahonnan rálát az ajtóra) és az etető, itató tálak. Itt legyen tisztítható a felület mert tuti ki fogja szórni, lefegyelni, maszatolni a felét. Én pl fél méter magasságig zománcfestékkel kentem le azt a részt ahova etetéskor a pörköltszaftos főtt rizs ki tud fröccsenni.

Négyhónapos kor körül kezdődik a fogváltás, ami a gyakorlatban azt jelenti hogy irtózatosan el fog kezdeni rágni. Előre tisztázzátok, hogy mi az amit szétrághat, pl egy többszörösen megkötött pamut rongydarab vagy régi szövet mindig legyen amit cincálhat. Én nagyobb fadarabokat is rendszeresen hordok fel, nem épp élvezet a forgácsot föltakarítani de ha belegondolsz, én kényszerítem a kutyát szoba életmódra tehát ezért cserében valamit adnom is kell. Csontot ilyenkor még csak óvatosan, mert héthónapos korra fejlődik ki a hormonrendszernek az a része ami a kalciumforgalomért felel.

Szobatisztaságra neveléshez muszáj, hogy rendesen sétáltassátok. Ha nem tudjátok megoldani hogy legalább ebédidőben valaki hazamenjen pisiltetni, akkor be lehet tenni pl egy láda macskaalmot, és arra rászoktatni. Vannak lerakható "kutyapelenkák" az is hasonló elven működik.

Etetni naponta többször, még felnőttként is úgy az egészségesebb. Legjobb ha legalább egy részét minden nap jutalomfalatként kapja, tanuláskor. Több trükknek megvan a neten a leírása hogy hogyan lehet tanítani, a lényeg, hogy a kölyökkutyában hatalmas a tanulási képesség. Hadd rögzüljön hogy nem azért kap enni mert ő ül, hanem azért mert azt teszi amit te mondasz. (Persze csak akkor lépj tovább új trükkre ha az összes előzőt tudja és emlékszik is rá. Azt ne fogadd el ha mást csinál, pl fekvést kérsz és ő pacsit ad mert annak az az üzenete hogy "bármit" csinálhat. Nem, azt kell amit te kérsz. Figyeljen rád.)

Sétáltatás: Amint ott tart az oltásokkal, vidd le, és amint ott tart, engedd más kutyák közé. Amit fontos megtanulnia, hogy csak akkor rohanhat oda a többiekkel játszani, ha te azt mondod (pl "mehetsz" vezényszó). Hogy kutyák közt viselkedést (pl játék közben behívás, ami nagyon fontos!!!) mennyire tudsz neki tanítani az nagyon függ attól, hogy milyen a többi kutya gazdája. Nálunk pl van olyan aki már attól kiakad hogy kutyakaját visz valaki a futtatóra, mert szerinte ezzel csak veszekedést provokálunk a kutyák közt ( =az ő kutyái odamennek lejmolni és persze nem bír velük) az ilyesmit neked kell kiszűrni és alkalmazkodni hozzá. (Behívás tanításához pl a legjobb ha a többi gazdi is egyszerre hívja a saját kutyáját, így a tiednek hirtelen nem lesz kivel játszania. Aztán egyszerre elengeditek őket és folytathatják a mókát.)

Technikai segítség: szerezz be egy övtáskát. Legalább három zseb kell, jutifalat, zsebkendő+lakáskulcs, nejlonzacskó. Nejlonzacskó, igen. SZEDD ÖSSZE AMIT KELL.

 

Sok sikert :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Atyaisten ez most szíven ütött.

Elhunyt H.R Giger! :cry:

http://www.swissinfo.ch/eng/culture/Alien_creator_H.R._Giger_is_dead.html?cid=38569780

Nyugodj Békében Mester! Nélküled nem lett volna Alien rajongó!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:( :(

BnfzkazCQAANnJE.jpg

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hunner, Krande: Nagyon köszi, ezek kifejezetten informatív tanácsok voltak. Most sok minden felmerült bennem. Pont azért szeretem inkább a kutyákat, mint a macskákat, mert sok mindent meg lehet nekik tanítani. De arra lennék kíváncsi, hogy egy kutya az, hogy érti meg, amiket mondok neki (most nem ilyen alap dolgokra gondolok, hogy ül + fekszik). Amúgy milyen étrendet kell követni egy kutyánál? Ja, illetve egy alapvető kérdés, hogy hol "kapnék" én (lehetőleg Budapest környékén) ilyen kutyust? (Hozzáteszem, nem olyan sürgős az ügy, hogy az elkövetkező pár hétben tervezem ezt az egészet.) :)

Ja és Hunner, Németországban tényleg bárhová be lehet vinni őket? Én gyerekkoromban éltem ott kint egy rövidebb ideg, de nem volt szerencsém így kutyákhoz.

 

Ebben aligha fogunk egyezségre jutni, de van ilyen. :)

 

Néhány referencia itt és itt (és ebbe az olaszországi esetek nincsenek is benne), hogy a banándobálás miért köthető a rasszizmushoz, nyíltan! (ha nekem nem hiszel, olvasd el ezeket, minimális angol tudás kell csak hozzá). A rasszizmus kiemelt fontosságáról már leírtam a lényeget, hogy szerintem miért kell előtérbe helyezni más piszkálódásokkal szemben. Részemről ennyi.

 

Csak körbe kell nézni a világban és felfedezni a globális tendenciákat. Egyetértek, ez kifejezetten problematikus, de nem csak lenne, hanem az is.

 

 

Szerintem félreérted, én úgy gondoltam, hogy az lenne problematikus, ha erről szólna a konzervatív, vagy a liberális szemlélet választása. A világ folyamatosan liberalizálódok, ha valaki csak és kizárólag emiatt - mert a liberalizmus, jelen esetben kirekesztés elleni néhol túlzott harcát látva - lesz valaki konzervatív, na azzal van baj. Ez olyan mintha dacból, ő azért is konzervatív lesz, nem pedig a klasszikus értékválasztás alapján kötelezi el magát, hanem egyfajta akció-reakció elven tud csak működni, ezáltal az elveit, világképét mások által befolyásolva határozza meg, nem pedig maga alakítja ki. Ez problematikus szerintem az emberekre vonatkoztatva. Az meg az eszmerendszerre lenne az, ha az alapján lenne valaki konzervatív/liberális, hogy most támogatja, vagy elítéli ezt az énekest...

Ha erősödésről van szó, akkor inkább a radikalizmust említeném, ami a szokásos módon a társadalom szociális és gazdasági válsága miatt kerül előtérbe. Az elégedetlenség miatt feltámadó népszenvedélyeket csatornázzák az általában a szélsőjobboldalból merített pszichológiai kiutakra; ha globálisan nem is, de Európa szerte tapasztalható tendencia ez.

Szerkesztve: - Wilde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Néhány referencia itt és itt (és ebbe az olaszországi esetek nincsenek is benne), hogy a banándobálás miért köthető a rasszizmushoz, nyíltan! (ha nekem nem hiszel, olvasd el ezeket, minimális angol tudás kell csak hozzá). A rasszizmus kiemelt fontosságáról már leírtam a lényeget, hogy szerintem miért kell előtérbe helyezni más piszkálódásokkal szemben. Részemről ennyi.

Elbeszélünk itt egymás mellett. Nem állítottam, hogy a banándobálás nem köthető a rasszizmushoz, pusztán azt, hogy nem feltétlenül. Tucatszámra lehet hozni a példákat, amikor igen, de arra is, amikor nem. Amikor igen, akkor maximálisan egyetértek Veled. Jelenleg viszont ott tartunk, hogy minden olyan esetnél, amely áldozata kisebbségi, automatikusan elkönyvelik a rasszista indítékot.

Sőt, Alves és Conchita esete jól példázza, hogy nem is kell a kisebbségi státusz, elég a színjáték vagy a "majdnem-kisebbeségi". Dani Alves ugyanis nem néger, Wurst pedig nem transzvesztita, hanem egy ilyen szerepet nyíltan és tudatosan eljátszó színész. Ennek ellenére prédikál a kisebbségiek esélyegyenlőségéről, meglovagolja a pozitív diszkrimináció hullámait és így a teljesítményétől függetlenül jogosulatlan előnyt szerezve nyer egy énekversenyt. Ez nekem nem tolerálható és baljós, ennyi. ;)

 

Szerintem félreérted, én úgy gondoltam, hogy az lenne problematikus, ha erről szólna a konzervatív, vagy a liberális szemlélet választása. A világ folyamatosan liberalizálódok, ha valaki csak és kizárólag emiatt - mert a liberalizmus, jelen esetben kirekesztés elleni néhol túlzott harcát látva - lesz valaki konzervatív, na azzal van baj. Ez olyan mintha dacból, ő azért is konzervatív lesz, nem pedig a klasszikus értékválasztás alapján kötelezi el magát, hanem egyfajta akció-reakció elven tud csak működni, ezáltal az elveit, világképét mások által befolyásolva határozza meg, nem pedig maga alakítja ki. Ez problematikus szerintem az emberekre vonatkoztatva. Az meg az eszmerendszerre lenne az, ha az alapján lenne valaki konzervatív/liberális, hogy most támogatja, vagy elítéli ezt az énekest...

Ezzel tökéletesen egyetértek, nem erre gondoltam.

Egyszerűen annyiról van szó, hogy a már eleve konzervatívok és/vagy szélsőségesek hangját masszívan felerősítik az ilyen és ehhez hasonló esetek. Ők ezeket arra használják ki, hogy saját igazukat támasszák alá is igazolják magukat. Rengeteg olyan ember él a világon, akinek nincs igazán kialakult értékrendje vagy elképzelése, ők a bizonytalanok, akiket manipulálni lehet. Ha a konzervatív vagy szélsőséges oldalról erősebbnek tűnő érveket hallanak, akkor arrafelé fognak elhajlani. Teljesen mindegy, hogy igazuk van-e vagy sem.

Márpedig a liberális eszmék ellenében felhozott érvek 90%-a pont az ilyen eltúlzott mozgalmak (kisebbségvédelem, környezetvédelem stb.) káros hatásain alapul. Erről a kontraproduktivitásról beszéltem, amit már sok helyen tapasztaltam. Nem mondom, hogy ez a jelenség helyes vagy indokolt, de a létezését szerintem kár vitatni. Ismerjük a klasszikus "kistestvér születésével sanyarú sorsra jutás" történetét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon sok mindent a hangsúlyból és a vele járó testbeszédből ért meg. Neo, aki nem is emberek közt nőtt fel, az első unkahelyes kiránduláson felfogta, hogy kit tekintünk mi főnöknek és látszott, hogy őt tekinti ő is főnöknek :) Amiből sok félreértés lehet, az az ok-okozati összefüggés. Három másodperced van rá, ha csinál valamit és te arra fél perc múlva reagálsz ő már rég nem érti az összefüggést (akár jutalomról, akár szidásról van szó). Viszont ez alatt a három mp alatt lehet, hogy reagálsz valamit (egy fintor, egy vigyor stb) ami nem szándékos és neked nem is tűnik fel, de ő von le következtetéseket.

 

Étrend: VEGYES. Ne kizárólag olcsó tápot adjál, mert abban nem sok hasznos anyag van. Prémiumtápot sem kell folyamatosan, végülis az is tele van mesterséges dolgokkal. Amikor éppen ráérsz, főzhetsz is. Legyen benne hús, legyen benne rizs, legyen benne zöldféle (enyém pl imádja a sárgarépafőzeléket.....) és ne sózd túl mert arra szegénynek innia kell, arra meg pisilnie. Csontot lehet kapni szárítva / füstölve, akkorát válassz amit tuti hogy nem fok lenyelni hanem hosszan csócsálni tudja. Heti max 2x, felnőttnek is heti max 3x. A rizst sokkal jobban meg kell főznöd, mint ha embernek adnád, mert az ember-mértékkel főtt rizs java még emésztetlenül kijön a túlvégen.

 

Tenyésztőt keress a neten, de szerintem ha nem konkrétan ismerős helyről akarod akkor először nézz körbe menhelyeken. Ha nem is látsz ott shibát, lehet hogy valami más négylábún megakad a szemed :) Ami biztos, ott sokkal nagyobb a választék.

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hunner, Krande: Nagyon köszi, ezek kifejezetten informatív tanácsok voltak. Most sok minden felmerült bennem. Pont azért szeretem inkább a kutyákat, mint a macskákat, mert sok mindent meg lehet nekik tanítani. De arra lennék kíváncsi, hogy egy kutya az, hogy érti meg, amiket mondok neki (most nem ilyen alap dolgokra gondolok, hogy ül + fekszik). Amúgy milyen étrendet kell követni egy kutyánál? Ja, illetve egy alapvető kérdés, hogy hol "kapnék" én (lehetőleg Budapest környékén) ilyen kutyust? (Hozzáteszem, nem olyan sürgős az ügy, hogy az elkövetkező pár hétben tervezem ezt az egészet.) :)

Ja és Hunner, Németországban tényleg bárhová be lehet vinni őket? Én gyerekkoromban éltem ott kint egy rövidebb ideg, de nem volt szerencsém így kutyákhoz.

 

sokan nem hiszik ezt el de a kutya nagyon ertelmes igazodik a te hangulatodhoz ha betegvgy pl a mienk odafekszik melled es nem mozdul melloled vedelmez sok mindent megert kb mint egy gyerek de tobbet ne varj ha csalad centrikus kutyat szeretnel ajanlom neked a Golden retriwer en magyarorszagon nagyon keves tenyesztotol vennek kutyat a penzehseg es a beltenyeszet miatt erre nagyon kell figyelni

etrend hat igen most felteszek egy kerdest van penzed mert moslekot te sem eszel es oszinten el nem tudod kepzelni mi minden szart bekevernek a tapba en szemely szerint sajat magam keverem meg neki a tapot magyarul hus zoldseg tej neha gyumolcs de az keveset tojashejj hasonlo huzos de azt tudom hogy ez nem felfujt soja moslek a vital vitamiinokat esetleg pedigret ausztriabol figyelj a korara es annak megfelelo etrendet kell neki kialakitani . es igen itt nemetben folleg bajororszagrol beszelek mindenhova bevihetem a kutyat . problema mentesen hotel eterem bevasarlokozpontok jo eszeru a hushoz nem bevinni de amugy mindenhova ami jo kulon felvannak keszulve a kutzakra ettermekben kajat kap vizet hasonlo . a labdakert nagyon oda van egyszer bevittuk a jatekboltba nem volt hjlando eljonni a labdas pulttol egyszeruen leult es addig nem alt fel amig nem kapott egy gumilabdat kerdezz tobb tenyesztot nezz korul szemelyesen is es egybol latod hogy kitol erdemes venni es kant ajanlok mert azt nem igen kell ivartalanitani egy szukaval tobb a gond es kesobbiekben a hormon miatt az emlok bekovesedhetnek ha nem paroztatod stb

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az emlők nem bekövesednek hanem daganatosodnak, és az tenyésztésbe vételtől független. (Ellene van a korai (első tüzelés előtti) ivartalanítás de akkor meg nem fejlődik ki teljesen az egész jószág. Viszont a második tüzelés után kipakolt szuka már ugyanúgy lehet emlődaganatos mint az intakt.)

 

Mint volt-szuka tartó én azt mondom, egy első ivarzás után kipakolt nősténnyel a legkönnyebb, mert a környéken levő kanok nem jönnek oda emberkedni vele szemben. Így is épp elég idegesítő amikor a szemből közelítő nénike agybajt kap hogy "Jajj, kisfiú? Mert azokat az enyém nem szereti." A másik ami a kan ellen szól, hogy hajlamos felnyalogatni a szukák pisijét, van olyan a környéken amelyik azért lett kigolyózva mert ettől aztán folyton bélgyulladása volt. (True story.) Ja meg persze a saját gazdáját is lepisili a jelölgetés jegyében.

 

A golden retriever tele van túltenyésztett, csípőficamos, látásproblémás, autoimmunos egyedekkel. Semmiképp ne divatfajtát vegyél! (A shiba ebből a szempontból jónak tűnik.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.