Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Nem is volt olyan nehéz ez a matek.

Az már jó jel, ha így érzed :)

 

Ami azt illeti, a matek emelt elég brutálisra sikeredett, szerintem ilyen nehéz emelt sort még nem láttam :o

 

Örülök, ha megvan a 100 pont a 115-ből...

Ami önmagában nagyon szép eredmény, persze, ha ennyire kellenek a pontok, akkor megértem, miért írtad, amit írtál. De biztosan másoknak is nehéz volt, szóval még bármi lehetséges.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No offense, de nem tetted túl magasra a lécet. :)

Igazából ha rendesen elfogadja az érvelésem akkor 3-mas meg van. :) Vagy ki tudja. A szövegértésem 50% körül lehet. A többi már csak a tanáron múlik.

 

 

Az már jó jel, ha így érzed :)

 

Valójában csak egy nagy adag szerencsém volt, szinte csak olyan feladatok voltak, amit hülyére gyakoroltam. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami önmagában nagyon szép eredmény, persze, ha ennyire kellenek a pontok, akkor megértem, miért írtad, amit írtál. De biztosan másoknak is nehéz volt, szóval még bármi lehetséges.

 

Én is ebben bízok, akikkel beszéltem, mindenki nehéznek találta... De azért a könnyűért amit elrontottam nagy kár :( elvileg a többi feladatot megcsináltam jól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1. hely: BME mechatronikai mérnök

2. hely: BME gépészmérnök (ide már valószínűleg felvesznek, itt vagy 380 körül szokott lenni a ponthatár)

 

A mai töri egy felüdülés volt a tegnapi matekhoz képest :)

 

Viszont a matek megoldókulcsot elnézve, lehet 90 pontom se lesz :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, nekem a töri nem volt azért olyan könnyű. Nehéz sem volt, de egy csomó feladatot nem találtam meg az atlaszban. Kis szerencsével 3-mas.

A fejedet kell használni, nem az atlaszt :D

 

 

A nem hivatalos alapján 3 vagy 4 vagy 5 pontot vesztettem.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aha. "Négy évig nem csináltunk semmit!" :D (hogy is van pontosan? :hmm::D:lol:)

Bocsánat, mi 5. :D

Töriből (nem csak abból, mindemből :D) 1 meg kettő között voltam. Atlasz nélkül kb 5-6 feladatot tudtam volna megcsinálni.

 

Hááááát. Megnéztem a matek megoldását. Talán a kettes meg van (27 pont). De szóbelizni biztosan mehetek (19 pontom tuti van).

Szerkesztve: - Rajmesz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aha. "Négy évig nem csináltunk semmit!" :D (hogy is van pontosan? :hmm::D:lol:)

Bocsánat, mi 5. :D

Töriből (nem csak abból, mindemből :D) 1 meg kettő között voltam. Atlasz nélkül kb 5-6 feladatot tudtam volna megcsinálni.

 

Hááááát. Megnéztem a matek megoldását. Talán a kettes meg van (27 pont). De szóbelizni biztosan mehetek (19 pontom tuti van).

 

Tegnap még 60 is volt...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igazából már nem emlékszem. :'D

A javítókulcs szerint a feladatot 6-7 lépésben meg lehet csinálni, én meg csak ehez a feladathoz 3 pótlapot adtam be. Gondolom azért mert pl egyenlő száru/oldalú négyzet alapú csonka gúla volt az egyik feladat. És mivel egyenlő vagy mi így pl sok szög is logikusan egyszerűen meg lehetett határozni. Csak nekem ez nem jutott eszembe és kb mindent kiszámoltam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valójában csak egy nagy adag szerencsém volt, szinte csak olyan feladatok voltak, amit hülyére gyakoroltam. :D

Ha nem gyakoroltad volna, nem ment volna az érettségin :evil: A szerencséhez is kell egy kis munka :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igazából már nem emlékszem. :'D

A javítókulcs szerint a feladatot 6-7 lépésben meg lehet csinálni, én meg csak ehez a feladathoz 3 pótlapot adtam be. Gondolom azért mert pl egyenlő száru/oldalú négyzet alapú csonka gúla volt az egyik feladat. És mivel egyenlő vagy mi így pl sok szög is logikusan egyszerűen meg lehetett határozni. Csak nekem ez nem jutott eszembe és kb mindent kiszámoltam.

Az nem baj, ha kiszámoltál valamit, és az egyezik a logikus megoldással. Pl. ha van egy háromszög, aminek két szöge 90-30 és a harmadik szöge kérdéses, akkor ha ismertek az oldal hosszak, számológépen az oldalakat felhasználva is kiszámolhatod a hiányzó szög nagyságát, noha nyilván sokkal egyszerűbb egyszerűen csak 180 fokból kivonni az összegüket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az nem baj, ha kiszámoltál valamit, és az egyezik a logikus megoldással. Pl. ha van egy háromszög, aminek két szöge 90-30 és a harmadik szöge kérdéses, akkor ha ismertek az oldal hosszak, számológépen az oldalakat felhasználva is kiszámolhatod a hiányzó szög nagyságát, noha nyilván sokkal egyszerűbb egyszerűen csak 180 fokból kivonni az összegüket.

 

Hát igen, egyszerűen elmagyarázva valahogy így történt. :D

 

 

 

Yoda, a teljes feladat (most néztem meg)

"In einem regelmäßigen vielseitigen Pyramidenstumf sind die unteren Grundkanten 30cm, die oberen Grundkanten 18 cm, die Seitenkanten 19 cm.

a) Berechnen Sie den Neigungswinkel zwischen den Seitenkanten und der unteren Grundfläche.

b) Berechnen Sie das Volumen des Pyramidenstumfes!"

Magyarul:

"Egy egyenlőszáru sokszög alapú csonkagúla alapfelszínéhez tartozó él hossza 30cm, a felsőfelszín alapéle 18 cm, a csonkagúla oldaléle 19 cm.

a) Adja meg a hajlásszöget az oldalél és az alsó felület között.

b) Adja meg a csonkagúla térfogatát!"

Volt egy c) része is a feladatnak, de az elhanyagolható, mert az egy gráfos külön feladat.

Szerkesztve: - Rajmesz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekünk még a tanárok is megmondták: "Mindegy hanyasra érettségizel ha nem akarsz tovább tanulni, senkit nem érdekli hanyas, csak az a lényeg hogy legyen" :D

És ezt idáig nem egy tanártól hallottam :'D

 

Én meg csak technikumin akarok maradni.

Szerkesztve: - Rajmesz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.