Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Tegnap beszívtam kedvenc áruházunkban a Tescoban. Ma írtam nekik levelet. Tanulságul. Ime:

 

"Tisztelt Tesco!

 

Az aktuális akciós újságjukat(2016 május 12-től- 2016 május 18.-áig) átnézve felfedeztem benne egy olyan akciót ami engem érdekelne. Nevezetesen a Krusovice sör 189-ft-os eladási ára. Mivel imádom a minőségi sört, ráadásul jó áron megvásárolva, gondoltam veszek ebből a sörből egy tálcával(24 db). Tegnap(május 12) egy kollégám elvitt az Önök Váci úti üzletébe ahol egy tálcát kiválasztva mentem a pénztárba. Ahol legnagyobb meglepetésemre a pénztáros hölgy közli velem hogy 5500 ft-ot fizessek. a 189 ft szorozva 24-el pedig 4536 ft. Mondom a hölgynek hogy az újságban és a polcon is a 189 ft-os ár áll. Közölte velem hogy lehet a gépek még nincsenek átállva, menjek a Vevőszolgálathoz és ott megkapom a különbözetet.

Megyek a Vevőszolgálathoz, ahol közlik velem hogy az újságban rossz az ár és vagy kifizetem a 229 ft-os/doboz árat vagy visszafizetik a pénzt. Természetesen a pénzt kértem. Az elv miatt.

Nem elég hogy az újságban a 189 ft-os ár volt feltüntetve, hanem még az áruházban a polcon is. Az hogy Önök elírták az akciós újságban az árat arról én nem tehetek. Mivel csak jó árú sörért mentem az áruházukba, az önök hibája miatt teljesen feleslegesen voltam ott, hisz mást nem vásároltam csak a jó árú sörért mentem. Tehát még az időm is el lett pocsékolva.

A fair az lett volna ha a Vevőszolgálaton a hölgy közli velem hogy elnézést kér és természetesen a 189 ft-os áron kerül hozzám a sör.

Mit gondolnak Önök jó fényt vet majd az áruházukra az a tény hogy vevők tömkelege megy majd abban a reményben vásárolni Krusovice sört hogy darabja 189 ft és Önök meg közlik hogy ja nem, bocsánat elirtuk az újságban.

Ha Önök tisztességes kereskedelmet folytatnának(ahogy a médiában sugallják) akkor ezt a bakit le kéne nyelniük. Nálam elérték hogy idén be nem teszem a lábam egyetlen Tesco áruházba sem. Mert ezzel a húzással Önök elkövették a vevőik totális lenézését.

Ráadásul a törvény kötelezi Önöket arra hogy azért az árért adják a termékeiket ami a polcon van függetlenül más kiadványtól.

Természetesen nem a sörröl van szó és nem az árról. Hanem elvről. Önök elirhatják a vaj akciós árát, vagy akár a mosóporét is.

De az elírás az Önök sara. Mondjanak egyetlen indokot ezek után hogy ne a konkurenciájuknál vásároljak.

 

Üdvözlettel: Szabó Ferenc"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abszolút igazat adok. Olyannyira, hogy tudomásom szerint jogilag kötelezik őket, hogy azon az áron adják el a terméket, amin a polcon szerepel. Tehát ha ezt az árat nem adták meg neked, akkor szembementek a törvénnyel. De javítson ki valaki, ha ez csak egy városi legenda, hogy azon az áron kell eladni, ami a polcon van. Én múltkor egy kenőmájast ( :D ) vettem a Sparban, úgy láttam, hogy 185 forint volt, ehelyett 255 vagy valami ilyesmi virított a blokkon. Elmentem a vevőszolgálathoz, már csak kíváncsiságból is, és mondták, hogy semmi gond, sétáljunk vissza együtt a hűtőkhöz, ahonnan kivettem, és nézzük meg. Visszasétáltunk, és valóban: az akció úgy szólt, hogy 185 Ft/Db ha kettőt (!!!) veszel. Én csak egyet vettem, így rám nem állt a dolog. Igaz, hogy figyelmetlen voltam, de a sztorihoz hozzátartozik, hogy az akciós ár 10.000-es betűmérettel volt, a mennyiségi feltétel meg alig láthatóan odaírva, de ettől ez még az én hibám.

 

A lényeg, hogy minek kísértek volna vissza az akció cédulához, ha nincs olyan szabályzás, hogy amit ott látok, azon az áron kell eladniuk? Szerintem ez a szabály létezik, és ha ezt megszegték, szerintem a panaszkönyvet nyugodtan el lehet kérni. Akkor következménye is lenne a csalásuknak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is úgy tudom, hogy a polcon feltüntetett ár alapján kell adniuk máskülönben az a fogyasztó megtévesztése.

 

 

 

szerk:

"A versenytörvény tiltja a fogyasztó megtévesztésének valamennyi formáját. Néhány példát külön is kiemel.A legtipikusabb eset, amikor az áru árára, lényeges tulajdonságára (pl. összetételé-re, használatára, az egészségre és a környezetre gyakorolt hatására, kezelésére, eredetére,származási helyére, beszerzési forrására vagy módjára) vonatkozóan nyújt a vállalkozás hamis közlést."

 

Szóval ja :)

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van, a polcra kiírt áron kell eladniuk a terméket, mert az az ár tájékoztatja a vevőket az árról. Az, hogy a programban nem állították át, az ő bajuk. Én is jártam már hasonlóan a helyi Tescoban, de nekem szó nélkül visszaadták a pénzbeli különbözetet. Abban a Váci úti Tescoban nem csak tudatlanok, de ezek szerint szemetek is voltak.

Frenkie, az sincs kizárva, hogy át akartak verni - több más vevővel együtt-, és a különbözetet valójában lebizonylatolták volna, a pénzt meg elteszik, már ha elviszed a drágább áron a sört... Tudom, elég rosszindulatú feltételezés.

Kérdem én, ha egyszer az újságban elírták az akciót, akkor a polcon mi a fenéért szerepelt ugyanaz az az ár, ami az akciós újságban? Nemigen hiszem, hogy az akciós újság alapján árazzák a polcon a termékeket...

A Donát által leírt gyakorlat normális, ha eltérés van, megnézik, mi van a polcnál kiírva, és azon az áron adják el a terméket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak egyet vettem, így rám nem állt a dolog. Igaz, hogy figyelmetlen voltam, de a sztorihoz hozzátartozik, hogy az akciós ár 10.000-es betűmérettel volt, a mennyiségi feltétel meg alig láthatóan odaírva, de ettől ez még az én hibám.

Ezeket én is benézem mindig. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég gázos ez az akciós-áras eset. Én eddig csak olyan negatív esettel találkoztam vásárlás közben nem is egyszer hogy a Penny-nkben lejárt szavidejű cuccot adogatnak/adogatnának el akciósan.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én eddig csak olyan negatív esettel találkoztam vásárlás közben nem is egyszer hogy a Penny-nkben lejárt szavidejű cuccot adogatnak/adogatnának el akciósan.

 

Az ha jól tudom annyira nem is gáz(persze egyes termékeknél), mert a "minőségét megőrzi" dátum lejárta utána a termék még fogyasztható, nem romlott csupán nem olyan, mint amikor a gyárból kijött, például egy ostyás csokinál a benne lévő ostya nem olyan roppanós inkább puha vagy kenhető sajtoknál, vajkrémeknél nem annyira krémesek stb. Ha ezeket leértékelve adják el azzal nincs gond csak, hogy ha ugyanazon áron értékesítenék. Persze azért az is meghatározó, hogy mennyi ideje járt le a termék.

 

szerk.: A között ugye különbség van, hogy fogyasztható XY ideig vagy, hogy a minőségét megőrzi XY ideig, az utóbbiak lejárat után még ehetőek, ezeket árazzák le jó esetben, ha a "fogyaszthatós" dolgokat rakják ki lejárat után az már gáz. :)

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudomásom szerint lejárt terméket már nem árulhatnak, azt mindenképpen ki kell selejtezniük, akkor is, ha az egyébként még ehető lenne (szerintem sokan örülnének neki, pl. hajléktalanok). Létezik az, amit Cupsy is említ, a best before, ami egyfajta ajánlást fogalmaz meg, hogy meddig a legjobb minőségű a termék, de ez nem azt jelenti, hogy utána még az elfogyasztása az egészségre káros legyen. Viszont ebben az esetben úgy tudom, hogy a másik dátumot use by-t is fel kell tüntetni, ami tényleg azt mutatja meg, hogy eddig a dátumig lehet fogyasztani és értékesíteni a terméket, az után pedig nem. A legtöbbször csak ez szerepel a termékeken, de hozzáteszem, hogy szerintem - nyilván terméke válogatja - de ezen dátum lejárta után is el lehet még fogyasztani egészségkárosodás kockázata nélkül sok élelmiszert.

Én olyan akcióval találkoztam, hogy vettünk olyan üdítőt, amiből már csak néhány nap volt a lejárati dátumig és gondolom rajtuk maradt, ezért, hogy minél kevesebbet kelljen kidobni nagyon alacsony áron kínálták, ekkor vettünk belőle... de olyannal még nem találkoztam, hogy már lejárt terméket próbáltak volna meg direkt eladni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Best before = minőségét megőrzi, use by = fogyasztható.

Minőségét megőrizte, ha utána pl szárazabb, kevesebb benne a vitamin, rágós, leülepedett, széttört. Fogyasztható volt, ami utána vélhetően túl sok baktériumot, penészt tartalmaz és a gyártó eddig vállalta a felelősséget érte. Mert a gyártó addig felelős, amíg le nem jár.

 

Magyar jogszabályok szerint ami lejárt, azt nem lehet forgalmazni (forgalmazásnak számít még az ingyen adományozás is) de pl Ausztriában ha jól tudom a lejárt minőség-megőrzési (nem fogyaszthatósági!) idejű termékek, azt feltüntetve hogy lejártak (= Mari néni nem hiszi azt, hogy csak akciós) forgalmazhatóak. Magyarországon arra van kezdeményezés, hogy ha le fog járni és várhatóan nem adják el, akkor lejárat előtt adják oda valami jótékony szervezetnek pl ha aznapi lejáratú termék, akkor még aznap este megfőzik a szeretetkonyhán.

Az ingyen odaadással sajnos volt olyan rossz tapasztalat, hogy pl az egyik nagyker lánc Pécsett odaadta a fonnyadó zöldségét valaki rászorulónak, aki okosba' továbbadta pár sörért cserében, és Komlón kötött ki, "akciósan" egy zöldségesnél.

 

Jogszabályi szempontból annyi egyébként a minőségmegőrzési meg fogyaszthatósági idő közt a különbség, ha egy boltban lejártat találunk, akkor a minőségesért sokkal kisebb a bírság, mint fogyaszthatóság miatt. Nyilván, az egyik esetben Mari nénire száraz kenyeret próbáltak rásózni, a másik esetben meg zöldülő parizert. :nana:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, ez a Tesco-nál valami helyi probléma lehet abban az áruházban, mert nekem kifejezetten jó tapasztalataim vannak a KÖKI Tesco-val, és a házhoz szállítással is. Az előbbinél volt már olyan, hogy pl. a pénztárnál szóltak, hogy ugye tudom, hogy csak akkor akciós, ha többet veszek belőle. Az utóbbinál pedig világos, hogy mennyi az ár, és ha akció van, akkor az mikori kiszállításig érvényes. Ráadásul soha nem veszek többet, mint amit akarok, nincs impulzus vásárlás. Egyetlen hibája, hogy fizetni kell érte, de nagybevásárlásnál ez eltörpül a végösszeg mellett, ráadásul elég belevenni egy-két akciós terméket és már megtérült a szállítási költség. :) További jó tapasztalat az is, hogy egyszer felhívtak a kiszállítás napján telefonon, hogy biztosan kérem-e a termékeket, mert csak 5 db-ot látnak, és valóban, véletlenül függőben hagytam egy rendelést, ami időközben véglegessé vált, és azt így lemondhattam.

 

Ezek alapján én azt gondolom, hogy érdemes írnod, mert komolyan veszik a vevőszolgálatot, és érdemben fognak foglalkozni a panaszoddal, azt gondolom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ingyen odaadással sajnos volt olyan rossz tapasztalat, hogy pl az egyik nagyker lánc Pécsett odaadta a fonnyadó zöldségét valaki rászorulónak, aki okosba' továbbadta pár sörért cserében, és Komlón kötött ki, "akciósan" egy zöldségesnél.

 

Ez hungaricum, tipikus magyar mentalitás, egyik szemem sír a másik meg röhög.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ingyen odaadással sajnos volt olyan rossz tapasztalat, hogy pl az egyik nagyker lánc Pécsett odaadta a fonnyadó zöldségét valaki rászorulónak, aki okosba' továbbadta pár sörért cserében, és Komlón kötött ki, "akciósan" egy zöldségesnél.

 

Ez biztos kamu. Ugyan mennyi fonnyadt zöldséget tud adni EGY RÁSZORULÓNAK egy NAGY ÜZLETLÁNC? Amúgy a rászorulók sokszor csak lenyúlják a jó lelkűeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos rengeteg a jó és a rossz példa is. Egyszer, mikor még nem volt munkám, és elég rossz anyagi helyzetben voltam, egy férfi odajött hozzám az utcán, hogy tudok-e neki adni pénzt, mert hajléktalan, és ki kellene váltania a gyógyszereit. Odaadtam neki az utolsó aprópénzemet, gyakorlatilag mindent, ami nálam volt épp (300-400 Ft); erre agresszívvá vált, és elkezdett ordítani velem, hogy "b*szd meg a k*rva anyádat, ez a pénz nem elég", aztán átbattyogott az utca másik oldalára, elővette a lakáskulcsát, és bement egy panelházba.

 

Viszont ha csak ezekre alapozunk, akkor ennyi erővel meg ne segítsünk senkinek, akinek megcsúszott az élete, azt hagyjuk meghalni, ne legyen semmilyen szociális háló. Szerintem ez sem megoldás.

 

Persze nem csak az adott ország szociális hálóján múlik a dolog... van egy kollégám (jelenleg amerikai állampolgárságú), aki igen magas beosztásban van a cégnél. Egyszer beszélgettünk arról, ki honnan jött, és kiderült, hogy ő kisgyerekként az édesanyjával hajléktalanként kéregetett Manilában. Pontosan nem tudom, hogy hogyan "tört ki", de egyszer sikerült állást szereznie, és elhatározta, hogy minden állásban csak addig marad, amíg nem talál jobbat. Folyamatosan keresett is, előbb-utóbb lett olyan munkája, ami mellett már tudott tanulni is, elvégzett egy egyetemet, és most ott van, ahol van. Ehhez is kell azért nem semmi akaraterő és elhatározás, pedig nem hinném, hogy a Fülöp-szigeteken annyival jobb lenne a helyzet, sőt :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a camponai Tescoban vettem 2-3 éve egy biciklizárat. Ki volt rá írva, hogy 5ezer forint, de csak 1800-at kellett fizetnem. Nem szóltam egy árva szót sem. :D Pedig igen, annyiért kell adniuk, amennyiért feltüntetik.

A Spar-os újságban volt írva valami hús, hogy egy kiló 1500. Vettem fél kilót, több mint két ezret kellett (volna) fizetnem. Szépen visszavittem a húspulthoz, még meg is köszönte, mert más jobb esetben bedobja az első hűtőbe, rosszabb esetben ahol van hely.

 

Osztálytársam anyja konyhán dolgozott. Az anyja sok embernek adott kaját, ami megmaradt este, azt nagy részben hazavitte és másnap szétosztogatta (köztük nekem is)

Észrevették és azonnal kirúgták.

Most nekik jobb, hogy a kukában landol? Még másnap semmi baja annak a szerencsétlen kajának.

 

A Lidl-ben is csak olyan kaját áraznak le, általában 30%-al, ami aznap vagy másnap jár le.

 

Az tipikus reklámfogás, hogy 10ezres betűnagysággal, vastagon szedve kiiírják, hogy 50%-al olcsóbb, aztán alá vagy felé oda van írva -10ezres betünagysággal, hogy amemnyiben kettőt vesz. Vagy valami hasonló. Aztán az emberek többsége úgy van vele, hogy akkor hadja az egészet és vagy megveszi vagy ott hadja a kasszánál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látom sokan irtatok hétvégén. Ez is megerősített abban hogy igazam van. Azt azért még hozzá kell tenni hogy kapkodós volt az egész vásárlás. A lényeg hogy eredetileg úgy volt hogy elmegyek egy kollégámhoz megnézni a gépét majd bringával kimegyek a tálca sörért. D végül elhúzódott a gép és rendes volt, kivitt a Tescoba. Igenám de már este kilenc volt és nekem mindenképp aznap a Sparba is el kellett mennem ami 10-ig volt nyitva ráadásul a kollégámat sem akartam feltartani.

Szóval tudtam hogyha azaz ár van kiírva annyiért kell adniuk de mire ez elrendeződött volna bezár a Spar. Nem akartam már ezzel foglalkozni, este is volt fáradt is voltam. Ráadásul ilyen még nem fordult elő velem.

Szóval ha én kb fél nyolcra kiérek bringával akkor simán nálam van a sör, mert kihivattam volna a főnököt és elvittem volna a polchoz. De mindegy is nem foglalkozom már ezzel.

Ami még bosszantott hogy ha ezt tudom ki sem megyek. Még az időmet is elvette ez, mert csak ezért mentünk ki. Én nem vagyok az a fajta aki vesz akkor mást. Mindent megnézek és nagyon tudatosan vásárolok. Én így spórolok, hogy megnézem mi akciós amit szeretek és oda megyek ami a közelemben van. Mindig jó minőséget eszek iszok és jó áron mert figyelem az akciókat.

Nem a nagyobb összeg miatt kértem vissza a pénzt hanem az elv miatt. Ki tudtam volna fizetni(még úgyis jó áron lett volna), csak hát nem.

 

Pildi: hazaérve megnéztem és a neten már a jó ár volt írva, sőt másnap egy kollégám apósa kiment és már a polcon is a jó ár szerepelt.

 

Misskarrde: Amit írtál sajnos el tudom képzelni. Ez persze nem a Tesco hibája, hanem az adott alkalmazott vagy becsületes vagy nem.

 

Szerintetek válaszoltak a pénteken küldött levelemre? Hát nem jött ma semmi, pedig ma már munkanap volt. Nálam ez most nagy bizalomvesztés, mert innentől semmi nem garantálja hogy nem járok így egy tejjel vagy jégkrémmel, vagy akármivel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yoda, milyen volt tegnap a fizika? :D

(Ha jól emlékszem, azt írtad, hogy 17-én fizikából írsz érettségit)

4 pontot vesztettem (a feleletválasztós részében 2-t elcsesztem, viszont a második részben minden hibátlan). Szóval mondhatni jó volt, ezzel kicsit kompenzálni tudtam a matekot. Persze a legjobb az lett volna, ha hibátlan :P

 

Neked német célnyelvi civilizáció volt ugye? Az milyen? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 pontot vesztettem (a feleletválasztós részében 2-t elcsesztem, viszont a második részben minden hibátlan). Szóval mondhatni jó volt, ezzel kicsit kompenzálni tudtam a matekot. Persze a legjobb az lett volna, ha hibátlan :P

 

Neked német célnyelvi civilizáció volt ugye? Az milyen? :D

 

 

Civilizációból csak szóbeli van. :D

De ezt írtam is. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Életének 73. évében, hosszas betegség után hunyt el Rajhona Ádám, akit kétségtelenül mint szinkronizáló színészt zártunk a szívükbe, többek között Tommy Lee Jones, Christopher Llloyd és Gene Hackman gyakori hangjaként.

RIP :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Életének 73. évében, hosszas betegség után hunyt el Rajhona Ádám, akit kétségtelenül mint szinkronizáló színészt zártunk a szívükbe, többek között Tommy Lee Jones, Christopher Llloyd és Gene Hackman gyakori hangjaként.

RIP :(

 

Plussz tejfelrázás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.