Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Köszi mindenkinek! :)

 

Gratulálok Yoda! A matekod is úgy látom jobban sikerült a vártnál! És még javíthatsz is rajta a szóbelin. ;)

 

Hát max 78%-os lehet... ha hibátlanra szóbeliznék matekból és fizikából (a többi tárgyból meg nem rontanék), akkor a felvételin 458 pontom lenne... tavaly 456 volt mechatronikán a ponthatár, remélem idén nem megy feljebb (lemehetne 440-re mint 2013-ban :P )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gratula Yoda! Én a maximumot hoztam ki magamból, félig-meddig meg is vagyok vele elégedve, mert hát én egyetemre nem megyek, csak technikusira itt a suliban. Ennek két oka van: a) Soha nem tudnám a szintnek megfelelően teljesíteni

b) Nincsen rá pénzem, és nem tudnék annyit tanulni, hogy ösztöndíjas legyek

Nálunk csak egy olyan tanuló van, mint Te. :D Neki 95% lett a legrosszabb most közepen, emelten 88%. Ő is megy egyetemre, de csak technikusi után.

Én meg leszek egy jó CNC programozó óránként 800-ért, esetleg ezerért. :D

 

Nem tudom Te hogy vagy vele, de nekem valahogy semmi kedvem tanulni a szóbelire. :D Pedig muszáj. :/

Azért az durva, hogy egy helyesírási hibád sem volt. Lehet, hogy diszlexiás vagyok? :D Mondjuk ha jól emlékszem, a próbaérettségin csak 2 vagy 3 pontot vontak le. Az tuti, hogy van egy kis enyhe diszkalkúliám (kicsit enyhítené a lelkem, hogy miért vagyok ennyire tré matekból). Több "tünet" is jellemző rám. Szinte mindig az ujjaimon számolok olyan marha egyszerűeket, hogy 6+8 és hasonlóak és ezt folyton újra. Pár óra múlva "nem emlékszem" a megoldásra és újra az ujjaimon. A másik az, hogy sokkal de sokkal több idő kell egy valamit kiszámolnom, mint másnak. (Kb 4-5x többet, nehezebb feladatoknál 8-10x többet).

Gyakran nehezen saccolom meg mennyi az idő. Valamelyik nap pl megy a háttérben a tv, megkérdem anyámat, hogy "Már nem kellene mennie a Maradj Talponnak?" Azt még délután 5 óra sem volt.

Meg az állandóan van, hogy veszek egy kiló krumplit, méregetem a kezemben, gondolom, hogy "na jó, most tuti egy kiló", viszem a mérlegre, 1,5-2 kiló. És ez állandóan. A másik hasonló, tele van a kosár, megpróbálom megsaccolni mennyit fogok fizetni. Ha eredetileg 2-3 ezret akkor 4-5 ezerre tippelek, ha 4-5 ezret eredetileg, akkor 6-8 ezret, ha eredetileg 20 ezret, akkor megy 40 ezerre tippelek. Mondjuk annyiból jó, hogy kevesebbet fizetek, mint amennyire tippelek, na de ilyen sokat tévedek?

Szerkesztve: - Rajmesz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi :)

 

Hidd el, nekem sincs kedvem készülni, de muszáj. Amúgy most már megadták a tételeket is a tanáraink. De még mindig ott vagyok leragadva, hogy megtanultam a 24 tételt matek emeltre, de a többi tárgyhoz egyszerűen nincs kedvem hozzányúlni :D

 

Évek óta helyesíró versenyekre járok, amire tanárommal is rengeteget készültünk, konkrétan bemagoltatta velem a szabálykönyvet... Az lett volna csoda, ha hibázok kb... A nyelvi minőségre meg azért vont le 1 pontot, mert kihagytam egy "a" névelőt véletlen. Pedig átolvastam 3-szor is, mégse tűnt fel :D

 

Amiket írsz, azok elég alap dolgok... ez lehet hogy egy minimális diszkalkulia... bár megmondom őszintén, én a legtöbb esetben egy jó nagy kamu betegségnek tartom azt! :P Ezzel el kellett volna menni orvoshoz, lehet felmentett volna matekból.

 

Amúgy, a szövegértés első feladatánál a ti tanárotok is levonta azért a pontot, hogyha nem húzta alá valaki, hogy a -hoz/-hez/-höz toldalékok közül melyik kapcsolódik az általa beírt szóhoz? :D én ott buktam 1 pontot :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem húztam alá semmit, de szerintem nem ezért nem kaptam rá pontot. :D

Hát, most már késő. :D Meg úgy az utolsó évben nem lehet felmentést kérni, és csak ebben az évben jöttem rá, hogy van ilyen. Azért kamunak nem mondanám. Sajnos tényleg van ilyen "betegség", de nem betegségnek titulálnám, hanem egy állapotnak. Nézz utána Wikin. Szerintem most már felesleges lenne tesztet csinálnom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Fulcrum, de aki itt gratulációt érdemel, az Yoda. :D

Tiszta szerencse, hogy az intelligenciától független a diszkalkulia. Ha ismeretlennel beszélgetek (általában) értelmesnek gondol.

Meg nekem (is) az a véleményem, hogy nem az iskolában felmutatott eredményei határoznak meg egy embert. Persze (majdnem) minden rossz tanuló ezt mondja, szóval akár kifogásnak is lehet venni, de "minden legendának van némi valóság alapja."

Szerkesztve: - Rajmesz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy fogalmam sincs, hogy németből a rövid levelemre miért kaptam full nulla pontot. (feladat)

(Azt hiszem Kolmilan tud normálisan dojcsul, ha jól emlékszem)

 

Ha már az írásoknál tartunk, akkor (b)irodalom érvelésem :D :

feladat

1. oldal

2. oldal

3. oldal

4. oldal

5. oldal

Szerkesztve: - Rajmesz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Osztálytársamnak meg emelt angolon nullázták le az egyik fogalmazását

 

Szívesen megmutatnám én is az érvelésem, ha lefotóztam volna :P

 

A némethez pedig:

 

"Amennyiben a dolgozat valamelyik szempont alapján 0 pontos, akkor a másik értékelési szempont pontszáma is 0 pont." (javítókulcs)

 

Többet nem tudok segíteni, németül nem igazán tudok jól :D

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A q**va anyjukat azt. :D

Akkor már tudom miért 0 pontos. Egyszerű. Nyelvhelyesség. :D Németből aztán plána tré a nyelvtanom. Egyszerűen sosem tudtam se megtanulni, se megérteni a német nyelvtant. Főleg a ragozásokat meg a névelőket. Úgy az alap szabályokat ismerem (KATI, USZODA szórend, stb) de ezekről is valahogyan folyton megfeledkezem. Meg hát 3 alakja van minden igének, nagyja rendhagyó ragozásu, sosem jövök rá, mikor van Nominativ, Akkusativ, Genitiv vagy Dativ egy mondatban (Kolmilan biztos érti eme szavakat :D)

Szóval hülye és túl átfogó a német nyelvtana. :D

Csoda, hogy a hosszú levelet nem nullázta le. :D

Megérteni megértem a szövegeket (22 pont körül lett a szövegértés azt hiszem a 25-ből) meg ha beszélnek hozzám azt is (a hallás utáni is valahogy 22 pont környékén volt). Csak a nyelvhelyesség tré. 5 pont a 25-ből. Szerencse, hogy a nyelvhelyességet csak a nyelvhelyesség résznél meg a levél írásnál nézik.

 

 

Miért nem fotóztad le? :D Én mindent lefotóztam. Még az üres áthúzott oldalakat is. :D

Szerkesztve: - Rajmesz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van, a jegyző átírhatja. De nálunk egyik dogánát sem futotta még át a jegyző. :D

Nálam a mateknál a (matek-német) tanárom csomószor beleírt, hogy oda miért adott pontot, hogy a jegyző ne ugasson. Na jó de én most már alszom mert holnap ma kell mennem diákmunkára. :D

Szerkesztve: - Rajmesz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg úgy az utolsó évben nem lehet felmentést kérni, és csak ebben az évben jöttem rá, hogy van ilyen.

Sajnos sokszor nem tudjuk az ilyen infókat. A fősulis beiratkozáskor nálunk volt kötelező nyelvi tájékoztató, ahol közölték, ha valaki nem nyelvvizsgázik diszlexia és társai miatt, mert felmentést kaphat, az az első félévben közölje a sulival, mert utána nem fogadják el. Végül is korrekten tájékoztattak minket a tudnivalókról, szóval már ez is nagy szó manapság.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na mindegy. Már nem számít. :D jó ez így. ;)

 

Amúgy tök jó ez a telefonos közvélemény kutatás vagy minek is hívjam. Csak ülök a gép előtt, a gép felhív egy random számot, nekem meg csak ki kell töltenem a kérdőívet azt csá. Nem szakadok meg benne, ülök a kényelmes bőr forgószékben, óránként 10 perc szünet, és kapok óránként nettóba 640-et. Légkondi ugyan nincs, de egyáltalán nincsen bent forróság és be is vagyok jelentve. Tavaj festettem, szigeteltem, néha fúrtam a plafonba a létra tetején 37-40° melegben és csak 750-et kaptam és nem is voltam bejelentve. Gyakran vasárnap is és gyakran 12 órában. Így meg csak 9 órát kell, amíg nem lesz a szóbeli addig heti 2X szóbeki után heti 5X. Mondjuk mondtam a diákmunkás ügynöknek vagy hogyan mondjam, hogy a szóbeli után rakjon be a múzeumba teremőrnek. Az még jobb, nagyjából semmit nem kell csinálni, csak azt mondogatni, hogy "azt ne tapizd össze, oda ne ülj stb". Azért csak 600 nettót kapnék, de az nekem még jobb lenne. Ha kevésbé tetszik majd, mint ez a kérdőívezés akkor vissza mehetek oda. De kétlem. :D

Azért a kérdőívezésnek is meg vannak a hátrányai. Leb@$znak, hogy honnan tudom a számot, hiába ugatom el, hogy véletlen szám generátor, meg egy idő után uncsi. De minden nap másik kérdőív van, szóval csak az utolsó 2-3 óra uncsi. Bizonyos szemszögből nézve úgy érzem magam, mint a suliban, csak ezért pénzt kapok. :D

Most lehet agyonhypoltam a munkáf, de szívem szerint a múzeumban lennék, mert ott tényleg alig kell csinálni valamit. Mondjuk lehet pont azért megyek majd vissza telefonosnak, mert akklr abba be fogoknunni. :D kivéve, ha lehet telefonozni, de nem hiszem, hogy jó szemmel néznék. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mit gondolsz Bomarr, fenyegeti az árvíz az EB-t? És a sztrájk? :)

Az alapján amit a héten tapasztaltam azt mondanám, hogy kizárt. A Szajna vizállása ugyan nagyon magas és a rakpartot elöntötte, de ez egy nagyon pici folyócska. Még ha ki is önt, a város 99,9 százaléka ebből semmit nem fog érzékelni.

Ami a sztrájkokat illeti: nekem egyszer volt miattuk kellemetlenségem. Egy metró-járattal nem tudtam menni, mert sztrájk miatt lezárták az egész vonalat. De Párizs metró-hálózata olyan elképesztően kiterjedt hogy a problémát egy kis kerülővel így is hamar kiküszöböltem. A helyieket elhallgatva semmi különleges nem történik. Sztrájkok mindig vannak a város ettől még prímán működik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Üdv itthon újra Bomarr! :)

Örülök, hogy nem érzékelhető Párizsban komolyabb feszültség bármi kapcsán. Egy ismerősöm 2 hete járt ott, és a fokozott rendőri felügyeletet megemlítette, ami hol szinte észrevétlen, hol viszont nagyon is érezhető volt (őt pl. igazoltatták két helyen is, mert túl közel volt a Champs-Elysées-hez, amikor arra járt valami delegáció és az egész környéket lezárták). De ez számomra épp hogy inkább megnyugtató.

A sztrájk pedig a francia társadalom olyan kiváltsága, amelyet a legtöbben tisztelnek, elfogadnak, és már megtanultak vele együtt élni. De ettől függetlenül nem hiszem, hogy az EB ideje alatt még tartani fog, mert a foci is elég fontos arrafelé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.