Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Hurrá!!!

Felvettek ELTE matekra! :)

 

 

Gratula! Éljen a TTK, a másik fórumon azon nyafogtam, hogy lasszóval kell fogni oda a kölyköket, míg a média és hasonló büférészlegre csőstül menek. Hiába kevesen akarnak tanulni! Aztán jó matekozás élvezd a halmazokat!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gratula! Éljen a TTK, a másik fórumon azon nyafogtam, hogy lasszóval kell fogni oda a kölyköket, míg a média és hasonló büférészlegre csőstül menek. Hiába kevesen akarnak tanulni! Aztán jó matekozás élvezd a halmazokat!

Most fenéken billentem magam, mert a média is szép szak és ilyeneket nem illik leírnom.. Elnézést az ilyen végzettségűektől........ :):)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem meg PE magyarra vettek fel... ha már így mindenki közli a híreket :) Szóval vége a műszaki menedzser pályafutásomnak...

Gratula, Lara! :)

 

(Bomarrt láttam valamikor, pár nappal a regisztrálásom után itt. Csak ezek szerint hallgat... csendben figyel... :o )

Szerkesztve: - Gyoka Lamaro
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem meg PE magyarra vettek fel... ha már így mindenki közli a híreket :) Szóval vége a műszaki menedzser pályafutásomnak...

 

De jó h ezt megírtad Lara!

Figyelj, ha tudnál pár szóban írni a műmenedzser szakról azt megköszönném!

Mert egy haverom oda vették fel, és nem tudja eldönteni h menjen-e.

Bármi jöhet, jó-rossz vélemény! Köszi!

Amúgy pedig gratula az új szakhoz!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocsánat, lehet, hogy ünneprontó leszek, de hol van Bomarr?Vagy egy hónapja eltünt innen.Nem tud róla valaki valamit?Mindíg élvezettel olvastam kristálytiszta logikával felvértezett írásait.

Nyaral. :) De én is remélem, hogy hamarosan visszatér.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De jó h ezt megírtad Lara!

Figyelj, ha tudnál pár szóban írni a műmenedzser szakról azt megköszönném!

Mert egy haverom oda vették fel, és nem tudja eldönteni h menjen-e.

Bármi jöhet, jó-rossz vélemény! Köszi!

Amúgy pedig gratula az új szakhoz!

Hát.... Én azért hagytam abba, mert eléggé negatív tapasztalatokkal rendelkezem... :) Persze a nagyon reál beállítottságú embereknek biztos nagyon tetszik, meg azoknak, akik szeretik a gazdasági tantárgyakat. Nekem a legnagyobb problémám a makroökonómiával és a német gazdasági szaknyelvvel volt. Az volt velük a baj, hogy makróból kábé 9-szer voltam vizsgázni három félév alatt... A német nyelvet meg mondjuk alapból nem szeretem, soha nem is tanított normális tanár, hogy megszeressem és kicsit ráérezzek, de nem baj... De igazából nem tudom, hogy a többi suliban is feltétele-e a diplomának a német/angol szakmai nyelvvizsga. Nálunk az lett volna, mert már a harmadik félévtől jöttek be idegen nyelvű tárgyak, ezek is enyhén gazdasági beütésűek voltak, valami pénzügyes cucc, meg ilyenek. Egyébként a számvitelt kifejezetten szerettem - a gyakorlatot egy ilyen totál Ewan McGregor hasonmás tartotta nekünk ^^ Számítógépet a negyedik félévig meg csak vizsgán lát egy műmen, meg úgy alapjában véve valamiféle gépet is, mert például gépelemek és ábrázoláson is max csavarokat rajzoltunk, meg ilyen hülye elemeket. Na de a lényeg, hogy komolyabban egyik tárgyba se folytunk bele, mert mindegyik csak egy félévig tart - kivéve a fizikát :) (egyébként érdekes, hogy nálunk a statisztikának kb kettő-három előfeltétele volt, míg a két éves idegenforgalmi szakmenedzsereknek semmi, és ők is ugyanarra az órára jártak, mint mi, ugyanazt a vizsgát írták, stb...) Ja, meg a gyakorlattal is rossz tapasztalataim voltak... Tavaly nyáron kellett menni, rögtön első év után, négy hetet. Én szerencsétlen naiv hülyegyerek végiggályáztam a 4 hetet, szeptemberben mindenki mondja, h jajj, hát ő bement első meg utolsó nap és kész. Decemberben meg ugye nézem a neptunt, nincs fent jegy a gyaknál. Bementem a tanárhoz, hogy mi van, elkezdi, hogy nincs elfogadva, mondom, azt én is látom, de miért nincs? Nekem kellett előbányásznom a kupacból a dolgozatomat, hogy végre ő is a kezébe vegye. És akkor kijelenti, hogy nincs igazolás, hogy tényleg ott voltam. Aztán megmutattam neki, hogy de, ott van az igazolás.... Akkor kicsit zavarba jött, de gyorsan kitalálta, hogy ezt meg azt nem fejtettem ki eléggé, idén nyáron újra meg kellett volna csinálnom a második gyakorlattal együtt... Na de persze ez nem a szak hibája, hanem a tanáré, de nekem ennyi bőven elég volt (később elég sok tárgyat tanított volna ez az illető). Elég sok csoporttársam szintén otthagyta... Ennyi. Azért sokan maradtak is, gondolom...

Remélem, nem panaszkodtam túl sokat XD

 

És köszi a gratulációkat :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A némettel az a helyzet, hogy általában nem nagyon szeretjük, mert nem könnyű nyelv, és manapság ebben a globalizálódó világban nincs is már rá igazán nagy szükség. Kivéve, ha valaki német nyelvterületre kíván kimenni dolgozni, vagy itthon német cégnél szeretne elhelyezkedni. Viszont ha valaki úgy általában külföldi munkavállalásban gondolkozik majd a tanulmányai után, úgy a legnagyobb esély mégiscsak Németországban van, legalábbis az én környezetben ez az általános tapasztalat. Ráadásul nincs nagyon messze, hazaugrani is elég könnyű. :) De azt hozzátenném, hogy angolul viszont akkor is élből tudni kell, a német önmagában nem elég.

 

És persze gratula, Lara, neked is! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.