Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Érdekes, hogy ahogy jöttünk a vonaton, bár nem sokat láttunk, erre felénk már nem sok nyoma volt annak, hogy ma nagy zuhé volt.

Ody, virágaitok megúszták?

Az egyik nem. Lelökte a szél az asztalról. Összetört a cserép és kiömlött föld belőle. A virág azonban nem tört el. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Utánanéztem ennek a hibának.Egyértelműen smtp-hiba.Az nem lehet ,hogy az Invitel megváltoztatta az smtp-szerver nevét, csak elfelejtett értesíteni?Az is hiba szokott lenni, hogy az SSL be van kapcsolva ,vagy nincs.Gmail-es címnél be kell kapcsolni, a többinél nem.A gmail-nél meg teljesen más a portszám és más az smtp-szerver is.Így hirtelen ezek ugrottak be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hazafelé a Gyömrői úton én is láttam derékban ketté tört fát, és nem kis fiatal fácskát, hanem már emberes törzsűt. Szerencsére nálunk nem keletkezett kár a ház körül és a kertben, csak a bicikliket borogatta fel a szél a teraszon.

Olvastam a dunakeszi repülős tragédiáról - valami szörnyű... :)

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sportpályán voltam déllben és mindenfelé karvastagságú ágak hevertek a járdákon, útszélen. Egy fenyőfát is láttam gyökerestől kifordulni a talajból. :S

 

A tragédiánál éppen nemrég mondták a reptér valami brutális hibát vétet, mert nem kért meterológiai előrejelzést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, főleg mert már pénteken lehetett tudni, ahogy mi is tudtuk, hogy nagy vihar lesz szombaton. Azt is olvastam, hogy jó pár szabadtéri eseményt már előre lemondtak. Rejtély, mindez hogy kerülhette el a szervezők és a résztvevők figyelmét külön meteorológiai előrejelzés nélkül is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pénz. Sajnos erről szólt az egész. Az meg tudjuk milyen értékkel is bír.

 

 

Amúgy marha remek hírrel szolgáltak a hozzám hasonló leszázalékolt emberkéknek. Júliustól megvonják a járulékot már ha részmunkaidőben is dolgozol. Választhatsz. Megélsz kb harminc ezer forintból, vagy melózol de nem kereshetsz többet mint 78 ezer forint és nuku nyugdíj. Hurrá! Ja, és szemüvegeseknek nincs tb hozzájárulás. A többiről meg nem is beszélve. Hagyj hulljon a magyar.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazad van, Oldie, nem ilyeneken kellene pénzt spórolni.

A repülős dolog nem spóroláson múlt -ha erre célzol-, hanem éppen ellenkezőleg, a profittermelésről.

 

Ha a többire, akkor igazad van. Az utolsó vergődésükben még (ŐK!) tesznek a nép nyakába.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A repülős dolog nem spóroláson múlt -ha erre célzol-, hanem éppen ellenkezőleg, a profittermelésről.

 

Ha a többire, akkor igazad van. Az utolsó vergődésükben még (ŐK!) tesznek a nép nyakába.

A második mondat az igaz. Az elsőhöz meg csak annyit tennék hozzá, hogy a vétkes szervezőket kellene úgy megsarcolni, és komoly kártérítést fizettetni velük az elhunyt és a sérült(ek) családjainak, hogy a többi hazárdőrnek is elmenjen a kedve attól, hogy emberéleteket tegyen kockára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pénz. Sajnos erről szólt az egész. Az meg tudjuk milyen értékkel is bír.

 

 

Amúgy marha remek hírrel szolgáltak a hozzám hasonló leszázalékolt emberkéknek. Júliustól megvonják a járulékot már ha részmunkaidőben is dolgozol. Választhatsz. Megélsz kb harminc ezer forintból, vagy melózol de nem kereshetsz többet mint 78 ezer forint és nuku nyugdíj. Hurrá! Ja, és szemüvegeseknek nincs tb hozzájárulás. A többiről meg nem is beszélve. Hagyj hulljon a magyar.

 

 

Ez elég szomorú.A döntéshozóknak kellene megélni havi 78000-ből, mindjárt máshogy látnák a helyzetet.Az már engem is bosszant(és egyre jobban), hogy milliárdosok hoznak olyan döntéseket, amik rájuk semmilyen hatással nincs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez elég szomorú.A döntéshozóknak kellene megélni havi 78000-ből, mindjárt máshogy látnák a helyzetet.Az már engem is bosszant(és egyre jobban), hogy milliárdosok hoznak olyan döntéseket, amik rájuk semmilyen hatással nincs.

Egy fenéket kell nekik annyi pénz. A börtönkoszt ennél jóval kevesebből is kijön. Napi negyed kiló kenyér plusz egy liter viz......Hagyj ne adjam most össze.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy marha remek hírrel szolgáltak a hozzám hasonló leszázalékolt emberkéknek. Júliustól megvonják a járulékot már ha részmunkaidőben is dolgozol. Választhatsz. Megélsz kb harminc ezer forintból, vagy melózol de nem kereshetsz többet mint 78 ezer forint és nuku nyugdíj. Hurrá! Ja, és szemüvegeseknek nincs tb hozzájárulás. A többiről meg nem is beszélve. Hagyj hulljon a magyar.

Na most némi pontosítás végett: a járulék duplájánál több nem lehet a bruttó bér. Ez azoknál valóban sz*r ügy, akiknek ilyen minimális a járulékuk. De olyan esteket tudok, akik nem kicsit élnek vissza véleményem szerint a rendszerrel, nem írom le az adatokat hozzá, de igen meglepő lenne. Az ilyenek miatt szívnak majd azok, akik valóban rászorulnak.

Egyébiránt meg kívánom jegyezni, hogy az én fizetésem ennyi sincs, és nincs hozzá állam bától plusz kiegészítésem, mert nincs mire, szóval részemről nem sajnálom, akinek 78ezer mellől elveszik a járulékot, mert a családomban ennél kevesebbet keres mindenki.

Amúgy nem vonják meg, csak bizonyos feltételek esetén, legalább is én úgy tudom innen bentről azoktól, akiket érint.

 

Igen, erről tudok én is. Így az eddig 2 ezer forintba kerülő szemüvegem 10 ezer lesz, mivel a prizma drága :)

Akkor Te még jól jársz, kolléganőmnek van egyfajta szemtengelyferdülése, semmi támogatást nem kap, és egy lencse minimum 15000 Ft, szóval gondolhatod, mennyi egy szemüveg neki, még olcsón megúszod. Sajna nála a pótszemüveg meg ami a kocsiba kell, mindig a régi, amivel nem lát jól, mert nincs pénze pótra, viszont kocsiba meg előírás a pótszemcsi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na most némi pontosítás végett: a járulék duplájánál több nem lehet a bruttó bér. Ez azoknál valóban sz*r ügy, akiknek ilyen minimális a járulékuk. De olyan esteket tudok, akik nem kicsit élnek vissza véleményem szerint a rendszerrel, nem írom le az adatokat hozzá, de igen meglepő lenne. Az ilyenek miatt szívnak majd azok, akik valóban rászorulnak.

Egyébiránt meg kívánom jegyezni, hogy az én fizetésem ennyi sincs, és nincs hozzá állam bától plusz kiegészítésem, mert nincs mire, szóval részemről nem sajnálom, akinek 78ezer mellől elveszik a járulékot, mert a családomban ennél kevesebbet keres mindenki.

Amúgy nem vonják meg, csak bizonyos feltételek esetén, legalább is én úgy tudom innen bentről azoktól, akiket érint.

Na most némi pontosítás véget: valóban, a bruttó bér nem lehet több mint 78 ezer forint, de ne felejtsük el, hogy arra, hogy ennyit kaphasson egy rokkant ( már ha egyáltalán foglalkoztatnák) vajmi kevés az esély. Örülhet ha nettó negyvenet megkap. Eddig ugye aki tehette, így vagy úgy, de a 27000 forint mellett elment részmunkaidőbe és azzal együtt sacc per kábé megkapta azt a hetven ezer forint körüli összeget ( itt most a max 76%-os emberkékről beszélek) Én is pár éve így melóztam, igaz nekem anyám halála után jár még árvaellátási, szóval túlságosan rossz szavam nem "lehet", csak átérzem sok ember gondját.

Másik. Egyáltalán nem azok miatt szívnak a többiek. Igaz, igazságtalan dolog, hogy egyesek úgy kapnak leszázalékolást, hogy alkoholisták. Erre rögtön jár a rokkantság! Másnak se keze, se lába, de egészségesnek titulálják. No komment.

Továbbá, mint már tegnap is priviben mondtam, itt nem a blablabla világválság miatti megszorításokról van szó. Főleg úgy nem, hogy a fejesek (ŐK ott a Parlamentben) agyonlopják magukat és célirányosan az utolsó végnapjaikban még eltaposni igyekeznek a népet. Aki ezt nem látja át az vak, vagy ostoba.

És akkor még nem említem a segílyes tezsvíreinket akiknek alanyi jogon jár a szociális segély és ezt teljes mellszélességgel támogatja a drága kormányunk és aki ezt nehezményezi az fasiszta náci, de legfőképp élni és egzisztenciát akaró magyar.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie, amit a végén leírtál, ott rejtőzik az igazság. Miért csökkentik a támogatásokat? Mert nagyon sokan visszaélnek vele, azok, akiket te felsoroltál. illetve azok, akiket MissKarrde. Hogy ne tudják jobban kizsigerelni a szociális háló nyújtotta lehetőségeken keresztül az államkasszát, ezért szépen leépítik magát a szociálishálót. Nem biztos, hogy ez a legjobb megoldás (lehetne újabb és újabb kiskapu ellenes intézkedéseket hozni), de gondolom most tüzet oltanak a hatalmas adósságállomány miatt (ami előbb-utóbb költségvetési hiányt eredményezhet - a kamatai révén), azaz mindenhonnan igyekeznek lenyisszantani úgy, hogy az ő pénztárcájuk persze a legkevesebbet sérüljön.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Utánanéztem ennek a hibának.Egyértelműen smtp-hiba.Az nem lehet ,hogy az Invitel megváltoztatta az smtp-szerver nevét, csak elfelejtett értesíteni?Az is hiba szokott lenni, hogy az SSL be van kapcsolva ,vagy nincs.Gmail-es címnél be kell kapcsolni, a többinél nem.A gmail-nél meg teljesen más a portszám és más az smtp-szerver is.Így hirtelen ezek ugrottak be.

Köszi szépen, ezeknek utána sasolok.

 

Igen, erről tudok én is. Így az eddig 2 ezer forintba kerülő szemüvegem 10 ezer lesz, mivel a prizma drága :(

Te szegény, nekem alapból 20, anyámnak 150. A TB támogatás meg csak az SzTK-s szemüvegekhez járt, azt meg kenjék a hajukra, mikor nálunk az SzTK-ban 12 évig igazán rá sem jöttek, hogy mi baja a szememnek (leszámítva a látható kancsalságot, el is küldtek műtétre, csak aztán nem tudták, mi a túróért kell nekem még mindig szemüveg). Ha rajtuk múlott volna, szerintem már nem látnék, mert rosszul belőtt szemüveget erőltettek rám (a rosszabbik szememre két dioptriás tévedésük volt!!!). Szóval inkább fizetem a maszeknak a nem támogatott szemüvegért a keményebb ezreseket, mint a támogatott rosszért és ocsmányért az SzTK-s zseniknek (ja, és ugyanezen zsenik miatt vakult meg 90%-osan anyám az egyik szemére).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, hogy még meddig mernek elmenni, de az tuti, hogy attól elvenni akinek amúgy sincs semmi, az nem válságkezelés hanem aljasság. Még van tíz hónapuk arra, hogy nincstelenné tegyék a nemzetet. És a szomorú az, hogy még van az a ( igaz, elenyésző) százalék mely még mindig hisz nekik és csakis az ő kedvükért képes lenne még a kezét-lábát is odaadni, mert azt mondják nekik, hogy csak úgy maradhat az ég kék, a fű meg zöld.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az nem lehet ,hogy az Invitel megváltoztatta az smtp-szerver nevét, csak elfelejtett értesíteni?

Megvan a probléma, méghozzá ez. Ezek a kis arany maszatok azt csinálták, hogy pár hete csak az ő szerverükről lehet levelező programmal e-mailt küldeni. Amennyiben mást használna a jóember, akkor fel kell velük venni a kapcsolatot, és lekapcsoltatni magáról a szűrést. Csak éppen erről nem értesítettek, sőt mi több, még az oldalukon sincs hírnek kitéve, csupán a súgóban a levelező program beállításoknál van leírva... :(:)

 

Jaj, ezeket az SZTK-s szeművegeket ne is említsd Dzséjt. :D Gyerekkoromban olyan megrázkódtatást kaptam azoktól a barna, vastag keretes ocsmányságoktól, hogy végleg letettem a szemüvegekről :D Jaj, de utáltam őket.

Igen, nekem is fűződik hozzájuk néhány kedves emlékem :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülhet ha nettó negyvenet megkap. Eddig ugye aki tehette, így vagy úgy, de a 27000 forint mellett elment részmunkaidőbe és azzal együtt sacc per kábé megkapta azt a hetven ezer forint körüli összeget ( itt most a max 76%-os emberkékről beszélek)

 

Másik. Egyáltalán nem azok miatt szívnak a többiek. Igaz, igazságtalan dolog, hogy egyesek úgy kapnak leszázalékolást, hogy alkoholisták.

 

Főleg úgy nem, hogy a fejesek (ŐK ott a Parlamentben) agyonlopják magukat és célirányosan az utolsó végnapjaikban még eltaposni igyekeznek a népet.

 

Aki ezt nem látja át az vak, vagy ostoba.

No akkor sorban:

Te biztos csak ilyet látsz, én meg az ellenkezőjét, egy ismerős: járulék + bér több, mint az egész családom keresete, és nem egy ilyet tudok, akik nem ezeken az összegeken rokkantak, amit Te írsz. Mint mindenhol, itt is vannak jócskán másképp élők is.

Jah, meg gerinctörés, ízületi bajok, stb. mint fenti ismerőseim. Egyik sem iszik, nem kell rögtön ezzel jönni, messze nem csak ők a visszaélők.

Jah, hogy Te erre most jössz rá? Ez megy már majdnem 20 éve, ez szerintem senkinek nem újdonság. A következők szintén ezt fogják csinálni.

A legutóbbihoz meg no komment.

De szerintem itt hagyjuk is abba, mert mindketten totál más tapasztalatokat látunk magunk körül, így aztán egyezségre sem igazán fogunk jutni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes sarkalatos pontokat emeltél ki, anélkül, hogy a sorok közt olvastál volna. Én egyáltalán nem cáfoltalak meg, csak kiegészítettem azzal amit a hírekben mondtak, oknyomozói műsorokban feltárnak. Te bevallottan ezeket nem olvasod, nézed, hanem szóbeszédre(?) hagyatkozol, szóval ha mindenben nem is de azért informáltabb hagyj legyek már. :(

 

Persze, hogy nem újdonság, csak most még tesznek rá (erre) is egy lapáttal, ha már sántít hagyj bénuljon meg teljesen jeligével. A következő "elitgárda" döntéseibe meg szerintem ember nincs aki belelátna, de hagyj ne kelljen megelégedni azzal ami jelenleg van :)

 

A lényeg az, hogy nem kell kifordítani az én szavaimat, ugyanazt írjuk úgyis mindketten csak más tapasztalatokból. Csak nekem talán jobban elegem van a rombolásból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldi, "hadd", nem "hagyj". A hagyj az a hagyjál rövidített alakja :( Maximum még lehet "hagy", bár ettől nekem személy szerint feláll a hátamon a szőr, mert ez is egy randa elcsúfítása a "hadd"-nak. Bocs, de rossz volt olvasni, ráadásul kétszer is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes sarkalatos pontokat emeltél ki, anélkül, hogy a sorok közt olvastál volna.

Jah, akkor írd le máskor világosan, ami állítólag a sorok között van. Te meg másik végletet írsz, szóval Te se vagy jobb nálam, bármennyire is szeretnéd.

Nem szóbeszédre adok :(

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jah, akkor írd le máskor világosan, ami állítólag a sorok között van. Te meg másik végletet írsz, szóval Te se vagy jobb nálam, bármennyire is szeretnéd.

Nem szóbeszédre adok :(

Buzgóság híján hadd ne írjam már le az összes igazságtalan helyzetet amely esetekben illetlen személyek kihasználják a szociális helyzeteket. :) Ezek kilétét illetően azért lehet következtetni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie. Ha te azt hiszed, hogy tíz hónap múlva jobb lesz bármi is Viktor eljövetelét követően, akkor szerintem kezd el felkészíteni magad a csalódásra. Nekik se Te leszel a fontos, hanem a Párt és az érdekkör. Ha valamit, hát ezt megtanulhattad volna az utóbbi 20 évben.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie, ehhez mit szólsz? Sz*mét BKV: http://www.blikk.hu/aktualis/a-rokkantak-n...nak-155596.html

 

Ody: Persze. Aki elhiszi, hogy jövőre kolbászból lesz a kerítés, az rettentően naív.

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.