Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

frenkie, ezekről a drasztikus megoldásokról, mint ötletekről, leszokhatnál már... Az erőszak nem megoldás semmire.

Veygék el a vagyonukat (úgyis az fáj a legjobban), csukják le őket - ennyi elég is lenne.

 

 

Pedig az.És ez nem erőszak, hanem igazságtétel.Akiben annyi emberség nincs, hogy simán kitesz egy családot a lakásából, az számomra nem ember többé.Elsőnek az embernek kéne lenni nem a pénznek.Vagy bizonyos barnabőrüek és futtbalhuligánok is abból értenének ha pár rendőr irtózatosan megverné őket.Utána csönd lenne.

 

 

Ody: Neked lehet, hogy azért ökörség mert még nem szivattak meg a bankok.Aki ott áll ház állás nélkül az hidd el, hogy fonná a kötelet.Bankok nélkül meg boldogabb lenne a világ.Egyel kevesebb vérszívó gépezet működne.Annyi bért kell adni az embereknek, hogy tudjanak venni lakást tv-t kocsit stb.Ilyen egyszerű és nem lenne szükség bankokra.

 

 

Különben én csak javasoltam.Én amúgy sem akasztanék senkit.Csak nem ellenkeznék ha látnám.Én világéletemben az egyszerű és drasztikus megoldások híve voltam.Persze ha gáz akkor nem írom le.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudod frenkie ez olyan, mintha Te nem lennél szimpi valakinek és lámpavasra akarna lógatni. Gondolom rosszul esne. Engem nem érdekel ki mit csinálna meg hogyan, az a lényeg, hogy ne itt fejtse ki az agresszív nézeteit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudod frenkie ez olyan, mintha Te nem lennél szimpi valakinek és lámpavasra akarna lógatni. Gondolom rosszul esne. Engem nem érdekel ki mit csinálna meg hogyan, az a lényeg, hogy ne itt fejtse ki az agresszív nézeteit.

 

 

Ok értettem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, a módszereddel alapvetően szerintem egy baj van: látszólag egyáltalán nem teszel különbséget alkalmazott és tulajdonos között. Azt írtad: "bankvezető". Na már most, ez komoly? Mert ott van a nagybátyám felesége, őt nemrég léptették elő bankvezetővé, de ő tuti nem felel azért, ha a kedves bankja szabályhozói miatt ki kell tennie a szűrét valakinek. Mert ugye, mint alkalmazott, neki is meg kell ám felelnie a munkaadója szabályainak, akárcsak a kőművesnek, az újságírónak és a csatornatisztítónak. És emellett, bár valóban jobban él, mint teszem azt én, vagy a szüleim, azért azért a pénzért, amit kap, a nap 24 órájából 15-öt(!) tölt a munkahelyén (és ahogy lentebb írva volt, a túlórát mostanában csesznek kifizetni) és emellett még neveli a négy éves gyereküket és a háztartást is vezeti. Szóval lámpavasra verés előtt nem ártana belegondolni, hogy az a bankvezető is ember, azon belül alkalmazott, akit kirúgnak, ha a szabályok ellen tesz, mint minden más alkalmazottat. Vagy ha mégsem erre a bankvezetőre gondolsz, hanem a főigazgatókra, azaz a tulajdonosokra, akkor meg nem ártana azt is írni.

Másrészt, bankok nélkül megnézném, hogyan működne a gazdaság. Persze, visszatérhetnénk a barter ügyletekhez, de ennyi erővel akár már a kőkorba is visszaugorhatnánk, elvégre minek használunk vasat, ha van kő is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezekkel a drasztikus megoldásokkal az a baj, hogy lehet (sőt valószínű), hogy akik csinálják, a látszatból ítélnek, és az néha távol állhat a valóságtól. És ha az igazságtevő téved, akkor az egész még csak nem is igazságtétel már, hanem egyszerű gaztett. És jóval súlyosabb bűn, mint az, amit a másik elkövetett. Ennyit a lincselés jogosságáról.

 

Én nem akarom a bankokat védeni, mert valóban nagy a felelősségük abban, hogy eladósodtak olyan emberek, családok is, akiknek nem volt elég biztos pénzügyi egzisztenciájuk hozzá, de felvették a hitelt, mert úgy dobták utánuk, és ráadásul még arról is meggyőzték őket, hogy devizában adósodjanak el, mert annak olyan alacsony a kamata.

De senki nem volt kényszerítve arra, hogy hitelből vegyen nagyobb lakást, olyan törlesztő részletek mellett, amelyek már akkor is csak cipőkanállal fértek bele a családi költségvetésbe. Ez viszont a hitelfelvevők felelőssége.

 

Megoldásra mindazonáltal jogosan tartanak igényt a törleszteni nem tudók, és a bankok érdeke is az lenne, hogy áron alul értékesíthető berekvirált ingatlanok helyett valahogy a törlesztést tudja az adós folytatni, ha másként nem megy, akkor átütemezéssel. Én nem is értem, miért nem ismerik ezt fel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: a tulajdonosokra gondoltam.

 

Bankok nélkül meg menne a gazdaság.A vállalat bevételéből fejlesztene nem kölcsönből.

 

 

Pildi: Amit most leírtál azzal egyetértek.Aki amiatt adósodott el, mert nagyobb lakásba költözött azt nem sajnálom.Meg azt sem aki havi nettó 200000 ft bevételre felvette olyan kölcsönt aminek a havi törlesztője 100000 ft.Én azokat sajnálom akik első saját lakás miatt buktak be.

Szerkesztve: - frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bankok nélkül meg menne a gazdaság.A vállalat bevételéből fejlesztene nem kölcsönből.

Ezt is lehet, van jó pár olyan cég, amelyik így is tud működni (leginkább azok a kicsik, amelyek amúgy sem nagyon kapnak hitelt, mert nincs elég jó fedezetük).

De a hitel nélküli általános működés olyannyira lelassítaná a fejlődést, hogy az egész gazdaság inná meg a levét. A hitel nem az ördög praktikája, hanem egy nagyon hasznos dolog, csak tudni kell, hogy mire szabad és mire nem szabad felvenni, valamint hogy mennyit szabad belőle felvenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az arabok ezt elég jól megoldották. Tilos egy bizonyos szintű kamatnál nagyobbat számolni. És műkődik a módszer. Nincs eladósodás, pluszban pedig a bank nem viszi ki más országba a nyereségét mint nálunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Phobos, boldog születésnapot :D

 

Imádkozom is azért az esőért. Ha már pár órával többet aludhatnék, boldog ember lennék (nagyon taccson vagyok, annak ellenére, hogy tegnap nyolckor elaludtam, és csak hatkor ébredtem meg először... azt hiszem, kialvatlanság-allergia 1:0 :P ).

Sajnálom, hogy ennyire pocsékul vagy. Sajnos volt már, hogy a kialvatlanságtól már én is szenvedtem (bár allergia tünetek nélkül), tudom, hogy ez borzasztó tud lenni önmagában is.

 

Én meg azért imádkozom, hogy ne essen mert hétvégén bográcsolás lenne. :D

Vasárnapra jó időt mondanak :P

 

Oké, akkor azért imádkozom, hogy mindenhol essen, kivétel nálatok :D

Ezzel csak az a baj, hogy nagyon közel lakunk egymáshoz (ami amúgy nem baj :P ), szóval szűkíteni kell a kört, pont csak abban a városban ne essen :D Ugyanis én is imádkozom az esőért, a kertbe nagyon kellene, no meg szolidaritásból is az allergiásokért :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

JaJ, Frenkie, ha egy témában nem vagy járatos, inkább ne írj butaságokat :rock: A bankok nélkül nincs gazdaság, szerintem ha Pildi és Én ezt mondjuk neked, annak oka van... :D

 

A másik pedig, hogy boldog születésnapot Phobos! :P

 

A harmadik, hogy egyelőre sajnos korlátozott a net hozzáférésem, de Dzséjttel dolgozunk az ügyön.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

JaJ, Frenkie, ha egy témában nem vagy járatos, inkább ne írj butaságokat :rock: A bankok nélkül nincs gazdaság, szerintem ha Pildi és Én ezt mondjuk neked, annak oka van... :D

Donát, ez a nagy butaság amit most te írtál. Az arab bankok pl tökéletesen jól műkődnek a meglévő, rájuk kiszabott szabályok mellett.

http://www.vg.hu/index.php?apps=cikk&cikk=246600

 

Velük szemben a nyíltan profittermelő bankok pedig magasról tesznek az emberekre és saját maguk alkotják szabályaikat öncélúan.

Isten mentsen, hogy itt bárki is oda kerülne, hogy egyik napról a másikra pont egy ilyen öntörvényű bank miatt kerüljön az utcára önhibáján kívül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát, ez a nagy butaság amit most te írtál. Az arab bankok pl tökéletesen jól műkődnek a meglévő, rájuk kiszabott szabályok mellett.

Nem mondott semmi butaságot. A bankok nélkül nem működne a gazdaság, ahogy frenkie állította ("Bankok nélkül meg menne a gazdaság." - by frenkie). Az araboknál is vannak bankok, tehát ez is csak a mi igazunkat támasztja alá, szóval nem tudom, hogy ők hogyan jönnek ide. Más szabályok szerint működnek, ezt Donát se vitatta, de vannak. Viszont a tényleges megszűnésük a gazdaság megszűnését is jelentené, mert a bankok nem csak hitel adására vannak, ugye, és ez tény. Araboknál, hollandoknál, kínaiaknál, magyaroknál, mindenhol.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom Frenkie nem arra célzott, hogy teljes valójában kéne beszüntetni az összes bankot, hanem a módszereiknek kéne véget vetni. ( Ha tévednék akkor bocs mindenkitől )

Én úgy gondolom, hogy Frenki van annyira járatos, hogy mérlegelje a lehetőségeket, professzori tudás nem kell ahhoz, hogy jópáran átlássunk a szűrőn. :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom Frenkie nem arra célzott, hogy teljes valójában kéne beszüntetni az összes bankot, hanem a módszereiknek kéne véget vetni. ( Ha tévednék akkor bocs mindenkitől )

Én úgy gondolom, hogy Frenki van annyira járatos, hogy mérlegelje a lehetőségeket, professzori tudás nem kell ahhoz, hogy jópáran átlássunk a szűrőn. :rock:

Oldie, abban igazad van, hogy jobban kellene korlátozni a bankok mozgásterét a kockázatvállalásnál (derivatív ügyletek stb.), plusz odafigyelni, hogy ne élhessenek vissza erőből a hitelezői pozíciójukkal, és keményen büntetni őket, ha megsértik ezt (no de nem lámpavasra gondoltam...). Az elsővel kapcsolatban a válság kapcsán ezt a következtetést a kormányok már levonták, kérdés, hogy milyen eszközöket tudnak találni ehhez; a másodikra pedig szükség lesz, ha nem akar bármely érintett orzság tömeges hajéktalansággal szembesülni.

Az is lehet, hogy valóban az iszlám bankok lehetnek a követendő példák a maguk konzervatív és erősen leszabályozott tevékenységével. Ám legyen....

 

Viszont addig is, amíg történik valami az ügyben, nem marad más, mint az embereknek a saját józan eszére hivatkozni, hogy gondolja már végig, mielőtt bármire is felvesz hitelt: van-e B terve, ha bármi beütne, nem tudná-e az új, nagyobb vagy akármilyen lakást vagy egyéb más vagyontárgyat nélkülözni addig, amíg legalább a vételár nagyobb részét saját forrásból tudja megvenni?

Ahogy már mondtam, tényleg nagy volt a hitelreklám dömping az utóbbi években, hogy vegyél fel hitelt akár a nyaralásra is (Te jó ég...), vagy a karácsonyi ajándékokra, legyen hitelkártyád, vagyis adósodjál el - de mindenki szabadon dönthetett arról, hogy él-e ezekkel az ajánlatokkal vagy nem.

 

Az a baj, hogy nagyon ránk szakadt ez a nagy pénzügyi szabadság a fellendülés éveiben, és az óvatosságot jelző csengőt sokan kikapcsolták a fejükben, pedig nagyon osztom orki nézetét, amit valahová máshová írt: csak addig nyújtózkodj, amíg a takaród ér...

 

Szóval én azt mondom, hogy a rendszeren nem tudunk változtatni mi innen alulról, bármennyire is szeretnénk, szóval az marad, hogy úgy védjük magunkat, ahogy lehet. Józan gondolkodással.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát, ez a nagy butaság amit most te írtál. Az arab bankok pl tökéletesen jól műkődnek a meglévő, rájuk kiszabott szabályok mellett.

Kb. azt írnám én is, mint lentebb a többiek :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pildi, mind szép és jó amit írsz, kivéve az utolsó két mondatodat. A beletörődés ennek a nemzetnek a veszte sajnos.

" Nem tudunk változtatni. Hagyjuk, majd az idő megoldja. Legyünk elnézőek, mert tuti válság van, elvégre egyesek ezt súlykolják belénk. " .....ésatöbbi hasonszörű kézlegyintéssel elintézhető dolgok.

Itt nem fegyvert kell kiosztani -félreértés ne essék-, de ennek a társadalomnak már több pofont nem nagyon lehet kiosztani. Ha most nem lesz összefogás akkor már soha se.

De nem megyek bele mélyebben, mert megint kiverem a biztosítékot egyeseknél. :)

 

Szóval, igen józanul nyúljunk hitel felé, akinek nagy-nagy szüksége van rá, de ha csak egy apró morzsányi jel is mutatkozik afelé, hogy egy bank azon van, hogy nincstelenné tegyen bárkit is, akkor bizony kiróni rá amit csak lehet emberellenesség vádjával.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.