Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Amúgy a mondás nem úgy van, hogy egy fecske nem csinál nyarat? :D

Na, ebben az egyben igazad van :P Nem tudom, hogy lett ebből nálam tél :)

 

Donát, add fel szerintem. Oldi mindenhez ért, mindent jobban tud, minden sor között eltudja olvasni, ami nincs is odaírva, mert ő a nagy, mindent megtapasztalt, világlátott bölcs öreg, mi meg a kis pisisek, akik eddig négy fal között éltünk és az életet csak könyvekből és TV-ből tapasztaltuk meg. Hát hogy tudnánk mi felérni egy ilyen formátumú emberhez? Hiszen ő a DON :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy most megy az ECho tv egy riport szakértővel a bedölt hitelekről és a megoldásokaról :P De isten ments, hogy nézzétek :D:)

És persze Te mindent beszopsz a médiából. Azért néha gondolkozz is, ne csak azt lásd amit eléd raknak. Tudod az éremnek mindig két oldala van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És persze Te mindent beszopsz a médiából. Azért néha gondolkozz is, ne csak azt lásd amit eléd raknak. Tudod az éremnek mindig két oldala van.

Aha, mindent, mert én már csak olyan vagyok :)

Donát szopik a tankönyvekből én a hitelszakértőktől...tök jól kiegészítjük egymást :P:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aha, mindent, mert én már csak olyan vagyok :)

Donát szopik a tankönyvekből én a hitelszakértőktől...tök jól kiegészítjük egymást :P :P

Akkor Te suliba se jártál? Nehogy beszopassanak a sok hazugsággal. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nevetséges vagy, már ne haragudj :) Nyilvánvaló, hogy egyetlen szakmai érved sincs, ezért TE, aki nem tanultál erről, azzal érvelsz, hogy teljesen máshogy működik, mint ahogy azt a professzorok, szakemberek tanítják. Ugye nem baj, ha nem a te laikus véleményednek adok hitelt???

Ezzel most egy picit vitáznék, ugyanis Oldie közgáz középsulit végzett és melózott könyvelésen :D

 

Donát, szerintem itt nem a bankok elvi működésével van a baj, amit szépen leírtál reagálva frenkie-re, hogy nem kellenek (ami sületlenség), hanem ahogy a bankok manapság "viselkednek", inkább az veri ki a biztosítékot az embereknél. Ezért sokan nem is gondolnak bele, hogy egyébként mi a szerepük, miért van rá szükség, stb.

Miközben sokan nem tudják fizetni a hiteleket, elvesztik a lakásukat, a bankok még mindig nagy nyereséggel működnek. Az én szakmámbeliek is sokszor sze*ét bandának tartja a többségét, mivel folyton olyan cikkekbe botlunk, hogy melyik bank mennyi rekordnyereséggel zárta az évet, miközben külföldön meg a lakossági folyószámlákat többnyire ingyen vezetik a bankok, míg nálunk nem kis összegeket gombolnak le, holott az itteni fizetések töredékük az ottaniaknak. Kész vicc a Citibank ingyen csomagja is, mert csak azoknak jár, akiknek elég sok pénzük van hozzá, a szegények meg csak perkáljanak.

Amcsiknál idén is kiosztottak jutalmakat meg fizetésemelések voltak azután, hogy az állam megsegítette őket az adózók pénzéből, ami után természetes, hogy az egyszerű emberek felháborodnak. Azt látják az emberek, hogy annak ellenére, amit tettek, nem vesznek vissza magukból, az "arcukból". Egyébként ilyenkor én is haragszom, mert az odafent ülő tulajdonosok nem látnak magukon túlra.

Számomra a csúcs volt idén, hogy egy olyan céget, mint a HERZ, a CIB beborított, mert válságkezelőt raktak a bank élére, hogy tegyen rendet. Cikk jelent meg róla, de már nem tudom, hol :P

Fentiek magyarázatok arra, hogy miért vannak az emberek annyira kiakadva a bankokra, miért ennyire ellenséges a hozzáállás feléjük. Még én is bemérgesedem egyes húzásaik miatt, holott tisztában vagyok a szerepükkel, stb. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem, de én leírtam Frenkie-nek a Pénz és a Bank szerepét, erre jött oldie, hogy majd rájövök, hogy ez nem így működik. DE, ez pont így működik. Írtam a bankok visszaéléséről is, de nem ez volt a mondanivalóm lényege, és szerintem ez egyértelmű a két ezzel kapcsolatos hozzászólásomból :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Odynál a pont az éremnek nem csak kettő, hanem több oldala is lehet, hiszen, már az öreg Kenobi is megmondta azt a dolgot az igazságról és nézőpontokról. :para: Más azért ha az ember sok kuruc.infot olvas, ami egy nagyon szórakoztató oldal, néha bulvár, akkor simán lesüllyed arra a néha, már ostoba, uszító, szűk látokörű, mindenért a bankokzsidókkommunistákcigányokmszpésekszadeszsok a hibásak szemlélethez. Nagyrészt igazuk van, de azzal nem érünk el semmit, ha kesergünk, hogy jajj nyakunkig ér a sz.r, inkább tenni kell és kimászni belőle. Nem kell mindet elhinni legyünk Luciferek és kétkedjünk állandóan. :D (Megjegyzem, mondom úgy, hogy közben Szent Korona rádiót hallgatok :) )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor kezdjünk neki.

 

Donát:Elöször is azért gondolom, hogy te kapitalista szellemü ember vagy mert az írásaidból az jön át, hogy ez így ok, nincs más.Még azt is megértem, hogy érdekel az egész, nyilván ezért tanulod.Különben ksözi, hogy leírtad a dolgokat, némelyeket én sem tudtam.

DE.Légyszi ne nézzük már a másikat hülyének.Konkrétan engem és Oldiet.Amiket leírtál azokkal tisztában vagyok(illetve némely dologgal nem voltam eddig, de a lényeg ok volt eddig is).Én is tanultam Válallatgazdaságtant, közgázt stb.Olvasom heti szinten a hvg-t, tehát nagyjából tisztában vagyok a gazdaság müködésével, és benne a bankok szerepével.Nálad persze nem tudom jobban.

Tehát nem arról van szó, hogy én nem hiszem el amit írsz.Én azt állítom, hogy ez így nem jó és rengeteg olyan buktató van benne amit az úgynevezett pénzcsináló emberek kihasználnak.Ugye hogy kezdődött az egész válság?Pár hitelügyinéző szerzett a banknak olyan embereket akik rossz adósok, azaz semmi esélyük nem volt visszafizetni a hitelt.Nekik az volt az érdekük, hogy minnél több hitelfelvevő legyen a jutalék miatt.Aztán bukott az egész.A következményekre tojtak rá.Nekik jó volt, más meg nem számít.Hallottál ezért felellőségrevonást?Nem.Pedig tulajdonképpen emberiség elleni büntényt követtek el.Miattuk millióan vesztették el az állásukat, csökkentették a bérüket, némelyek öngyilkosok is lettek.

Tehát az ilyet kell megakadályozni.

De igazából MisKarrde leírta mi a probléma.Az irdatlan pofátlanságuk.Minden költségüket ráterhelik az ügyfélre, holott milliárdos nyereségük van.Fizessék a költségüket a bevételből.

És ők fognak a legjobabn sipitozni, ha megint komcsi vagy fasiszta rendszer lesz valahol a világban.Nem tanultak semmit a 2. világháború elötti időkből.Egyszerűen nem fogják fel, hogy a miért utálják őket,.Nem értik meg a milliós fizetésükkel, hogy mi az emberek problémája.

De térjünk át akkor a bérekre.Miért nem lehet tisztességes bért fizetni?Azt hiszik, hogy olyan jó hónapról-hónapra élni?Mondok egy példát.Az egyik hotel igaztatója 7 milliót keres havonta míg az italraktrárban a csávó 120000-et.Miért nem lehet azt csinálni, hogy az igazgató kap mondjuk 1 milkát, a többi meg mondjuk 300000-et.Mindjárt tudnák az emberek fizetni a hiteleiket, és nem lenne elégedetlenkedő ember.

Mielött jön a kioktatás, természetesen tudom.A munkaerőpiac miatt.De ha a világon mindenütt az lenne, hogy igazságosan lenne elosztva a bér akkor az igazgató nem tudna elmenni máshova mondjuk havi 2 milláért mert mindenhol max 1 milkát kapna.

Hidd el ,hogy az emberek igazságérzetét nagyon bosszantja ez, hogy míg ő egész nap gürizik és alig kap valamit addig máris akinek sokkal kényelmesebb a melója 100-szor annyit kap.Az meg abszolút nem érdekel senki, hogy mennyit dolgozik.Egy mentős is egész nap melózik(és sokkal fontosabb melót), mégis a töredékét kapja.

Az én véleményem az, hogy ha ez az egész összeomlik akkor lehetne egy jobb világot felépíteni.Úgy képzeld el, hogy neked kéne kitalálnod a gazdaság müködését.Akkor is kéne bank?A vállalatok a nyereségből fejlesztenek, az emberek meg annyi pénzt kapnának, hogy nem kéne hitelt felvenniük.

 

Dzséjt: Nagyjából egyetértek azzal amit írtál.Persze ez van, de ha nem lesz akkor már lesz ötletünk. :para: Én is úgy vagyok vele mint te, hogy egyedűl semmit nem teszek.De ha itt 2 millió ember kimegy az utcára ,akkor ott a helyem.Különben a leghatásosabb az lenen ha a világon mindenki vagy 3 hétig nem menne be dolgozni.Viszont OLdie-nak abban igaza van, hogy ha beletörödünk, hogy ez van, akkor változás sem lesz.

 

 

Még valami a bankok szerepéről.Tulajdonképpen rákényszerítenek a hitelre.Ugye lakni kell valahol, és nem 50 évesen szeretnénk az első lakást.Igenám de olyan alacsonyak a bérek, hogy nem lehet belőle lakásra félretenni, ezért nincs más választásod mint a bank.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem akarlak hülyének nézni, de ha azt írod le, hogy bankok nélkül is működik a gazdaság, akkor kénytelen vagyok helyesbíteni :para: Nem, nem működik. Ha nem lennének bankok, nem lenne elég pénzkínálat, és így sokkal magasabb reálkamat lenne, azaz emberek nem adnának egymásnak hitelt, csak hihetetlen magas áron, és így nem lenne kereskedelem. Nincs, tehát mégegyszer mondom: nincs modernkori kereskedelem bankok nélkül, ezt tessék elfogadni, és pont.

 

Kapitalizmus... mit is nevezünk kapitalizmusnak... a piac érvényesülését. Akár tetszik, akár nem, a piac a legtöbb esetben igazságosan osztja el azt, ami van, ha nem, ott avatkozik be az állam (pl.: környezetszennyezés a profitért cserébe). A kapitalizmus, mellyel olyan előszeretettel dobálózol, nem más, mint a piac érvényesülése az árazásban, és a kereskedelemben. Ha igény van 120 almára, és az embereknek csak 40 almájuk van, nyilván magasak lesznek az árak, fordítva pedig alacsonyak. A szocializmus idejében szépen bebizonyosodott, hogy a kapitalizmus az egyetlen járható út, mert a szocializmus nem hogy nem hatékony... egyenesen kártékony a gazdaságra nézve. Hitelek tucatjait kellett felvenni csak azért, hogy működjön valahogy.

 

Ne érts félre, frenkie, én is pártolom a bankok felelősségre vonását, és hogy jobban a körmükre legyen nézve (szépen magyarosan), de ebben nemcsak ők, hanem a mindenkori törvényalkotók és a lakosság is felelősek. A lakáshitelt megértem, de magyarok jelentős része nemcsak a lakása miatt adósodott el, hanem a sok olyan "létfontosságú" árucikk miatt, mint plazma tv, házimozi rendszer, Blue-ray lejátszó, stb., amik ugye feltétlenül szükségesek a mindennapi élethez...

 

A faji kapcsolatos felvetésedre meg itt nem reagálnék. Ez nem az a fórum.

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért nem lehet azt csinálni, hogy az igazgató kap mondjuk 1 milkát, a többi meg mondjuk 300000-et.Mindjárt tudnák az emberek fizetni a hiteleiket, és nem lenne elégedetlenkedő ember.

Nem tudom, miért jutott erről eszembe, de beugrott az a mail, amit egy kolléga küldött: ha az amerikai állambácsi a bankoknak juttatott zsét szétosztotta volna a lakosság között, akkor nem lenne semmi baj, mert mindenki simán vissza tudta volna fizetni a hitelét :para: És mindenki jobban jár.

Na de ez nem egy komoly téma hsz volt :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont OLdie-nak abban igaza van, hogy ha beletörödünk, hogy ez van, akkor változás sem lesz.

Ezzel én is egyetértek, csak sajnos az ország tetemes része nem osztja ezt a nézetet, a maradék meg inkább csak a száját jártatja, főleg az internet biztonságában a kényelmes fotelban. Nagyon kevés a tenni akaró ember, viszont ezeknek még kisebb része, aki olyan helyzetben van, hogy tényleg tehetne valamit egymagában vagy legalábbis kevesebb támogatóval.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyerekek, nem unalmas még ez a banki téma? :para:

 

Nekem éppen elég volt ezt vagy három tantárgyból végigtárgyalni különböző szemszögekből vizsgálva a dolgot. Donát szépen leírta a működésüket pénzügyi szempontból, és tetszik, nem tetszik, ez valóban így működik. Más kérdés, hogy az egyes bankok ezen keretek közt mit engednek meg maguknak a profitmaximalizálás "nemes elvének" engedelmeskedve.

Fel kell lépni a visszaélések ellen. Ez történhet törvényi/rendeleti szabályozással, illetve társadalmi összefogással. És megfelelő létszám esetén az is lehet hatásos. Erre példa a Postabank esete, amikor pánikszerűen vették ki az emberek a pénzüket, kis híján csődbe taszítva a bankot. Tehát lehet tenni az ilyen profitorientált cégek ellen, hiszen a piacnál nagyobb úr nem létezik a gazdaságban. (A kormányok is csak a piac szabályozásával, vagy erődemonstrációval képesek a beavatkozásra.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor egy kósza hír hatására az emberek elmennek sorban kivenni a pénzüket a bankból, pont azzal taszítják csődbe, mivel a bankoknál csak a kötelezően előírt tartalék van, a többi pénzt kihelyezik ugyebár, ahogy lentebb elhangzott. Tehát, ha az emberek megrohamozzák a pénzükért a bankjukat (momentán mondjuk csak egyet valami negatív hír hatására), persze, hogy nem tudnak fizetni, mert nincs annyi kp, mint ami kéne. Csak ezt a bankot megrohamozó tömeg nem tudja.

Akár lehetne ilyesmivel erő demonstrálni egy bank ellen, ehhez azonban a betétesek nagy arányú összefogására lenne szükség. És innen megint visszajutunk ahhoz, ami már lentebb elhangzott.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Krande, Ody a Jedis honlapról beszél, amit Larával szerkesztettünk.

 

Tegnap este Larával úgy döntöttünk bezárjuk, mivel a szinte nulla visszajelzésből arra következtettünk, hogy senkit nem érdekel igazán, mit csinálunk mi ott. Emellett Larának is és nekem is időhiány problémáink vannak, így a honlap bánta a dolgot... :)

Szerkesztve: - Gyoka Lamaro
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap este Larával úgy döntöttünk bezárjuk, mivel a szinte nulla visszajelzésből arra következtettünk, hogy senkit nem érdekel igazán, mit csinálunk mi ott. Emellett Larának is és nekem is időhiány problémáink vannak, így a honlap bánta a dolgot... :D

Gyoka, ez igazán kár. :) De ha sok aktív olvasótok nem is volt, legalább azt biztos el lehet mondani, hogy Ti élveztétek csinálni, amíg volt rá időtök. A befektetett energia így nem veszett kárba, mégha talán most úgy is tűnik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.