Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Nyugodjon békében!

 

Ám egy feladat Phobosnak és annak, aki szereti a fizikát. Kissé elmebeteg feladat.

3. Spagettit (tömör henger alakú, hosszú tésztát) szippantunk be. A spagetti nyilván attól megy be a szánkba,

mert szívjuk a szájüreg felol. A tésztára a szájunk által ható erok közül egyik csak nyomóero (ettol nem megy be

mellette levego), a másik csak súrlódás, ami kifelé hat. Akkor mi ?nyomja be? a szánkba? A spagetti mindenhol

hengeres, azaz a külso légnyomás nem ?befelé? nyomja, hanem merolegesen. Mondhatnánk, hogy a végén: de ki

gondolja, hogy a tányéron tekergo méteres tészta végét megnyomva bármi is történik? A szánk belsejében levo,

hosszú, tekergo tészta végét szintén nem érezzük, hogy húzná bármi is. Adjuk meg a tésztára ható eroket, és

mutassuk meg, hogy a befelé nyomó ero csak a légnyomástól és a tészta keresztmetszetétol függ.

 

Nem én találtam ki eltés fizika verseny egyik gyöngyszeme.

Szerkesztve: - orki
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jah, ha egyáltalán hajlandóak beismerni, hogy náluk van a bibi.

Nekem ilyen bajom mostanában nem nagyon lesz, mert a szolgáltatóm a kollégám is több, mint 9 éve, így viszonylag jó viszonyban vagyunk :) Tehát, ha bajom van, akkor nyugodtan fordulhatok hozzá :D Mellékesen számteches, szóval van rálátása minden szinten a témára, no meg elég segítőkész is :D A kábelszerelő fickó meg a szomszédban lakik :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jah, ha egyáltalán hajlandóak beismerni, hogy náluk van a bibi.

Nekem ilyen bajom mostanában nem nagyon lesz, mert a szolgáltatóm a kollégám is több, mint 9 éve, így viszonylag jó viszonyban vagyunk :D Tehát, ha bajom van, akkor nyugodtan fordulhatok hozzá :D Mellékesen számteches, szóval van rálátása minden szinten a témára, no meg elég segítőkész is :evil: A kábelszerelő fickó meg a szomszédban lakik :D

Ha csak nem egyeduralkodó a szolgáltató a placcon, akkor be kell ismernie (általában a netes szolgáltatók amúgy sem genyák, leszámítva a UPC-t). Elvégre, ha a szolgáltatásával baj van, a felhasználó leléphet, és az neki nem jó.

Így könnyű :D:P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha csak nem egyeduralkodó a szolgáltató a placcon, akkor be kell ismernie (általában a netes szolgáltatók amúgy sem genyák, leszámítva a UPC-t). Elvégre, ha a szolgáltatásával baj van, a felhasználó leléphet, és az neki nem jó.

Így könnyű :D :D

Igaz :D Igen, így könnyű :D

Donát, nekem még az jutott eszembe, hogy valami vírus is rendetlenkedhet akár. Bár ha már oké minden, akkor valami átmeneti anomália volt csak. Reméljük, nem tér vissza. Habár ha jobban belegondolok, estére még egy kicsit talántán jó lenne a lassú kvízjátékosok szempontjából :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, én is először a szolgáltatóra gyanakodtam, ezért a letöltést megkezdtem tesómnál, ám nála gyors volt, ezért azt kizártam, és hasonlóképpen a modemet is. A furcsa viszont az, hogy most megint gyors nálam is. :evil:

Hm... akkor már csak a router maradt. Vagy elállítódott az elosztási arány, vagy a tesód gépe lefogta a tiédet (ez valószínűbb, nálam az enyém volt az elsődleges gép, és a routerem az én gépemnek adta a nagyobb sebességet, mikor töltöttem, ami a húgomnál komoly lassulást eredményezett).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miss: Vírus kilőve, 3x futtattam le az Avastot, ez volt az első, amire gondoltam természetesen. Az Avastom persze lehet hiányos adatbázisú, de nem hiszem, eddig mindent észrevett.

 

Dzséjt: Ezen gondolkodom én is, de eddig úgy volt, hogyha én letöltöttem, akkor egy az egyben elvette tesómtól a sávszélességet, ha viszont mindketten neteztünk, akkor egymásnak lassítottuk be a rendszert (észrevehetetlen, ha csak sima oldalakat nézel, de ha videót nézett tesóm, azt én is ugyanúgy éreztem, mintha én néztem videót magamnál).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyugodjon békében!

 

Ám egy feladat Phobosnak és annak, aki szereti a fizikát. Kissé elmebeteg feladat.

...

Nem én találtam ki eltés fizika verseny egyik gyöngyszeme.

R.I.P.

 

Tök jó ez a feladat. Végre nem valami elvont laboratóriumi kitaláció, ami a valóságban sosem úgy működik, mint a feladatban. :evil: És ráadásul a megoldása sem bonyolult, már ha a bizonyítást nem számításokkal és integro-differenciál egyenletek, grafikonok és más hasonló nyalámságok prezentálásával kérik... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos, most már véglegesen úgy tűnik, hogy az egyik cica - a szürke cirmos - eltűnt. :evil: Már három napja nincs meg, így feladtuk a reményt, hogy még előkerül. Már csak azt remélem, hogy valaki elvitte, és nem valami baleset érte, mert úgy legalább még él.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnálom szegény cirmost.

 

A letöltési sebesség rengeteg mindentől függ.Ha webről töltünk akkor a szerver leterheltségétől.Pont most töltök egy weboldalról videókat és csak 400 k-val jön holott 3,7 Mbyte/s-el kéne.De nem zavar.

 

torrentnél meg a többitől.

 

routernél meg a másik letöltőtöl.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(észrevehetetlen, ha csak sima oldalakat nézel, de ha videót nézett tesóm, azt én is ugyanúgy éreztem, mintha én néztem videót magamnál).

Nálunk is hasonlóan volt. Sajnos többször veszekedések is voltak ebből itthon.

 

Sajnos, most már véglegesen úgy tűnik, hogy az egyik cica - a szürke cirmos - eltűnt. :evil: Már három napja nincs meg, így feladtuk a reményt, hogy még előkerül. Már csak azt remélem, hogy valaki elvitte, és nem valami baleset érte, mert úgy legalább még él.

Sajnálom, hogy eltűnt :D Remélem, hogy előkerül még valahogyan, volt már ilyenre példa. De ha nem, akkor valahol máshol befogadták.

Pár hete a kolléganőméket választotta ki új gazdinak egy kismacska, egy napig ott volt, utána eltűnt, aztán egy hét után ismét betoppant hozzájuk, azóta nem is megy el tőlük. Ők meg etetik. Szóval még bármi lehetséges.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.