Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Most nála ugyanúgy tökéletes a net, nálam meg kb. 1-2 k sebességű. Ha nem használja a gépet akkor is ez a helyzet, és ha a netes kábelt közvetlen a gépembe dugom, tehát kiiktatok minden közbülső tényezőt, akkor is ez a helyzet.

Hibakeresés: próbáld meg apád gépét a rúterbe kábelesen bedugni ( ha az így az lelassul, akkor esélyesebb h a rúter a hibás). És ugyanígy, próbálj meg wireless netezni ugyanazon a gépen amelyik a rúterből kijövő kábelt nem szereti.

 

Illetve, amit nekem a Vista miatt rendszeresen kell használnom: Start menü ->biztonsági mentés és visszaállítás -> problémák kijavítása és a Windows változtatásainak visszavonása -> visszamész a net kikapcsolás előtti időpontra.

 

 

 

Más: gmail.com -ról küldök levelet .oai.hu címre (Országos Állategészségügyi Intézet). Nyáron még gond nélkül mentek a levelek, most meg bekerül a levél az elküldött mappába, nem dobja vissza.... viszont meg sem érkezik. Küldtem ugyanide a freemail-ről is, tudtommal az sem érkezett meg. ???????????????

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elnézést mindenkitől, de tegnap du tönkrement a winchesterem.Épp akartam ide írni amikor gáz lett, azért is nem tudtam írni.El sem indult a gép.Ma felhívtam egy céget, akik ezzel foglalkoznak, mondja a csávó, hogy minimum 20000 ft, úgyhogy vettem inkább egy újat, de az adataimnak annyi.Az utóbbi időben összegyüjtött dolgaim mentek a levesbe.Úgy érzem magam mintakit kiraboltak.A fontos dolgokat tényleg írjátok ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnálom a vinyód, frenkie. El tudom képzelni, mit érezhetsz. Ha az enyém elszállna, én is magamba roskadnék. Mindig vannak biztonsági másolataim DVD-n (sőt, a dokukat még pendrive-ra is mentem), de azért nem örülnék, ha elpusztulna.

A lista nekem is tetszett, bár nekem általában tényleg mindegy, hogy mi szól :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kis érzékeltetésnek, hogy mik tüntek el.

 

120 film, a játékok(kezdhetem mind elölről), sok fotó az utobbi évek bulijairól, ,zenék, böngésző kedvencek, mentett e-mailek, rengeteg csajos kép, képernyőkimélők, rengeteg progi(pl cd-író progik).Persze ezek letölthetők, de akkor is bosszantó.

 

 

Ody: Örülök, hogy neked ok lett a neted, jól sikerült a tipp, hogy a szolgáltató a hibás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bazz, Frenkie, legalább az ember azt hinné, hogy te learhiválsz mindent mint számítógépes guru, számítva ilyenekre. Elhiszem, hogy mennyire bosszantó, nekem elég volt egyszer okulni ebből. :S

 

Tudod, mindíg az autószerelő autója a legsz*rabb. ;)

 

Azért pótolhatatlan dolgok nem voltak rajta.A 120 filmet majd leszedem újra, játékokat is, viszont van ami eltünt örökre.

Most már inkább pozitívabban állok hozzá.400 Gb helyett lett 1 TB helyem és vadiúj vinyón.

 

Tényleg, ha valakinek megvannak az utóbbi évek főrumtalijainak képei, megköszönném, ha elküldené, vagy át akár Skype-on akár msn-en.

 

 

Tenel Ka:Nekem is ez már a második.Pár éve már volt, de akkor párezer forintért megoldották, és kaptam egy új vinyót.Meg halogattam is a kiírást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg, ha valakinek megvannak az utóbbi évek főrumtalijainak képei, megköszönném, ha elküldené, vagy át akár Skype-on akár msn-en.

Pár megvan, holnap felteszem őket oda, ahová a mostanit is, aztán küldök PM-et.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elnézést mindenkitől, de tegnap du tönkrement a winchesterem.

Sajnálom a történteket ;) Rengeteg anyagod lett oda, mint olvasom. Nekem elég lassú a vinyóm, most fogom cserélni. Szerencsére írok ki mindent viszonylag hamar, nem veszne sok minden oda, de az is nagyon bosszantó lenne. Nekem egy nagy bajom volt kb. három éve, ami végül szerencsés kimenetellel ért véget, azóta figyelek, hogy minden ki legyen írva.

Remélem, az enyém még bírja pár hétig. Utána meg lesz belőle háttértár, mert arra még jó lesz, nem?

 

Tudod, mindíg az autószerelő autója a legsz*rabb. :)

Pontosan :P

 

Pár megvan, holnap felteszem őket oda, ahová a mostanit is, aztán küldök PM-et.

Megírnád, hogy mit raksz fel? Mert akkor a többit próbálom feltölteni utána, azt hiszem, nekem minden megvan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minden politikai felhang nélkül.

 

Ugye az az álláspont, hogy az anyukák minél elébb menjenek vissza dolgozni. Nos, még nem adom fel, de a helyzet kissé elkeserítő, és valahol komikus.

 

Tehát adva van, hogy albérletben lakunk, ahova házinéni nem jelent be. Tehát itt a környéken esély sincs, hogy fiam felvegyék. Oké, semmi gond, 50 perc autóbusszal az a csepeli bölcsi, ahol sógornőm dolgozik. Oda felvennék. DE!

De először regisztrálni kell a csepeli bölcsik központjában. És ott kérnek bejelentett címet.

Oké, semmi gond, anyós és sógornőm Csepelen lakik, bejelentenek. DE!

De kell csepeli védőnő és gyerekorvos pecsét a gyerek jelentkezési lapjára. Doki van, de védőnő nem pecsétel.

Meg is értem az okát, két védőnő hasonló okok miatt fel lett függesztve, mert pecsételtek, de kiderült, gyerek mégsem lakik Csepelen.

Most várjuk, hogy a dokinak a védőnője bepecsétel-e? Ha nem, akkor itt kell körbemásszak bölcsi után, de bejelentett lakcím nélkül szinte esélytelen, pedig itt meglenne a doki és a védőnő pecsétje.

Hát így állunk. Én nagyon mennék vissza. Fiamnak is már lenne igénye a bölcsire. De hát a lakcím számít. :P

 

(elnézést, csak kitört belőlem ;) )

Szerkesztve: - Tenel Ka
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tenel Ka, sajnálom a helyzetedet. ;) Viszont meg kell jegyeznem, hogy lehet szidni a rendszert, hogy túl bürokratikus, de itt a házinéni a ludas, aki nem jelent be, nehogy adóznia kelljen ezen jövedelme után...

A védőnőket meg lehet érteni, az állásukkal játszanak ők is, ha szabálytalankodnak, márpedig az manapság nagy kincs. Bejelentett lakcím pedig azért kell, mert kevés a bölcsöde, sok a gyerek, és elsősorban azoknak jut hely, akik ott is laknak.

 

Szóval szerintem beszélni kellene a házinénivel, hogy mégis nem lenne-e lehetőség a bejelentésre valamiképpen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tenel Ka, sajnálom a helyzetedet. ;) Viszont meg kell jegyeznem, hogy lehet szidni a rendszert, hogy túl bürokratikus, de itt a házinéni a ludas, aki nem jelent be, nehogy adóznia kelljen ezen jövedelme után...

A védőnőket meg lehet érteni, az állásukkal játszanak ők is, ha szabálytalankodnak, márpedig az manapság nagy kincs. Bejelentett lakcím pedig azért kell, mert kevés a bölcsöde, sok a gyerek, és elsősorban azoknak jut hely, akik ott is laknak.

 

Szóval szerintem beszélni kellene a házinénivel, hogy mégis nem lenne-e lehetőség a bejelentésre valamiképpen.

 

Na és most jön a csattanó! Házinénit márciusban láttuk utoljára. Azóta még a lakbérért sem jött, itt lapul egy borítékban a pénze. Hívtuk, de sosem ér rá idejönni :S

 

Én is írtam, hogy megértem a védőnőket is. És tudom, hogy kevés a bölcsi. Ezen viszont lehetne változtatni, mert Férjecském mondta, régebben Csepelen volt vagy 15 bölcsi, jelenleg van 4.

 

Ha nem hajlandó bejelenteni, akkor nekünk kell költözni, mert bölcsi után ugye majd ovi is kell, és ezt a cirkuszt még egyszer nem akarom eljátszani. Csa úúútálom már a költözés gondolatát is. Új gyerekdoki, védőnő, stb. Mind egy külön út. Eddig szerencsém volt, jó dokijai voltak nolcsina, és jó védőnői. Harmadszorra is ilyeneket kéne kifogni! :P

Szerkesztve: - Tenel Ka
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ezt nem értem....

Ahol laktok ott nincs bölcsi, hogy 50 percnyire kelljen a gyerkőcöt vinni? Ha van, akkor miért nem oda viszed? Egy ismerős is a munkahelye közelében lévő bölcsibe vitte a gyerkőcöt, hogy a közelében legyen, majd bejelentette a gyereket egy fantom címre és kész.

A velünk szembe lévő házban is elvileg 7 cigó él, mert hivatalosan oda jelentették be magukat, miközben a tulajék nem tudtak róla...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Phobos, minden kérdésedre ott a válasz a lenti hsz-ok között ;)

 

Viszont meg kell jegyeznem, hogy lehet szidni a rendszert, hogy túl bürokratikus, de itt a házinéni a ludas, aki nem jelent be, nehogy adóznia kelljen ezen jövedelme után...

Az a baj, hogy a bérlet után óriási lenne az adó, eho együtt, így aztán egy nagyon minimális nyereség maradna utána, azért nem érdemes csinálni, ez is szép magyar találmány. A vele járó papírmunka többe kerülne, mint amennyit az egész hozna. Szerintem ha csak egyszerűen le kéne szjazni, nem lenne ennyi stikában bérbeadó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az nem derül ki, hogy a közelben van-e bölcsi. Azt írta, hogy mivel nincsenek bejelentve, így a közelbe nem tudnak menni.

Ez még nem jelenti szerintem azt, hogy ott nincs. Ha meg van, akkor csak valami kamu címre be kell jelenteni és kész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az nem derül ki, hogy a közelben van-e bölcsi. Azt írta, hogy mivel nincsenek bejelentve, így a közelbe nem tudnak menni.

Ez még nem jelenti szerintem azt, hogy ott nincs. Ha meg van, akkor csak valami kamu címre be kell jelenteni és kész.

Ez pont azt jelenti, hogy van, de nem tud oda menni, mert nincs bejelentve. Éppen ez a lényeg ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, pont erre írtam azt, hogy akkor meg jelentse be magát pl. a szomszédhoz vagy valahova oda közelre. Itt is így vannak egy csomóan. Új építésű ház még nem kapta meg a lakhatásit meg semmilyen papír nincs róla, hogy ott lakhatnának (valami per miatt van ez), de már 3 éve ott laknak az emberek a házakban és mindegyikük be van jelentve Kerepesen különböző házakhoz és kész ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.