Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Pedig a ti matekotok még ennél is egyszerűbb volt, mivel ti előre tudtátok az összes kérdést :D

A Zöld könyvből megkaptátok a feladatszámot és uccu. Az élelmesebb tanulók már magába a könyvbe beleírták az összes feladat megoldását, ergo onnan csak be kellett írni :D

Vagy esetleg suttyomba a megoldás kötetét bevittétek és onnan kiírtátok, tehát nem volt az egy nagy ördöngősség.

 

Ha meg ez a fajta puskázás nem jött létre, akkor is nagy volt rá az esély, hogy azt a feladatot már egyszer megcsináltátok. Aki úgy tanult a matekra, hogy átnézte a 4 év összes feladatát, csak eszébe jutottak az érettségin a folyamatok :)

 

Most meg ott van a legális puskázási lehetőség a függvénytáblázat. Így már se tételeket, se képleteket nem kell megtanulni. A mai számológépek pedig már olyan modernek, hogy már függvényt is rajzolnak, tehát még mindig nem értem, mi a hiba. Ezekkel össze lehet kaparni egy 2-est :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tiszta podrace hangulatom lett tőle :)

 

 

Diplomás / szakmunkás téma: láttam már diplomásból is olyan h*lyét, akire a biciklim őrzését sem bíznám rá, nem szakértelmet igénylő dolgot, meg olyant is, akire érdemes volt hallgatni, nem csak szakmai dolgokban is. Szakmunkásból is láttam már tökh*lyét, meg láttam olyant is, akinek a szakmai tudása vetekedett egy magasabb tudású diplomáséval.

Egyetemek bezárása: nem, bezárni nem kell az összes egyetemet. DE! Bizonyos szakok létszámát én bizony megtizedelném, méghozzá meglehetősen drasztikusan.

 

 

Zenehallgatás az utcán, buszon, stb: persze, hallgasson zenét, aki ezt szereti. Semmi kifogásom ellene, amíg nem veszélyezteti a saját, vagy mások testi épségét az esetlegesen ebből fakadó figyelmetlenségével. Magyarul, amíg maga is közlekedik, olyan hangerővel hallgassa, hogy meghallja, amit szükséges, és lehetőleg ne bambuljon el menet közben. Ami a buszon, vonaton való zenehallgatást illeti, még liberálisabb vagyok. Azt csinál mindenki, amit akar, amíg csak ő maga hallja a zenét. Ugyanis az is idegesítő tud lenni egy hosszabb úton, ha nekem nem tetsző zenét kell hallgatnom (mert ugye minek a fülhallgató), vagy olyan hangerővel szól a fülhallgatóban a zene, hogy több méteres körzetben így is mindenki hallgathatja azt a jó kis lábcinre emlékeztető ciccegést...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Zöld könyvből megkaptátok a feladatszámot és uccu. Az élelmesebb tanulók már magába a könyvbe beleírták az összes feladat megoldását, ergo onnan csak be kellett írni :P

Azt hiszed, hogy volt olyan marha, aki neki állt a zöld könyvnek? :D Annál a diákok 99%-a sokkal lustább, van elég házi meg miegymás azon kívül is. A könyvet a könyvtárból kaptuk, egy ceruzavonás nem volt bennük, nem is lehetett, átnézték. Aztán meg az órán sokszor nem abból csináltuk a feladatokat, szóval tulajdonképpen a nagyját meg se csináltuk se kötelezően, se önszorgalomból :D Legalább is nálunk így volt. És senkinek sem volt meg a megoldás kötet, akkoriban az ilyen nem volt divat, de hangsúlyozom, ez csak nálunk volt így, más sulikban más is előfordulhatott :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem egészen értem a matek érettségitől való reszketést, mivel az a mi időnkben is sétagalopp volt. Még talán a mai megkopott tudásommal is összejönne egy 3-as. :D Persze ha belegondolok, hogy a gazdasági informatikus suliban el kellett magyarázni néhány nem régen érettségizett hölgyeménynek a százalékszámítást, hogy egyáltalán neki tudjanak állni a statisztikai példának... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, hogy ti ennyire trehányak voltatok :D hát igen, így már megértem :P

Hát jah, a kötelező dolgokat sem szerettük megcsinálni, de azért összehoztunk egy 4,21-es osztályátlagot a matek érettségiből :D A mi osztályunknak esze volt, de szorgalma nem sok :P

 

Persze ha belegondolok, hogy a gazdasági informatikus suliban el kellett magyarázni néhány nem régen érettségizett hölgyeménynek a százalékszámítást, hogy egyáltalán neki tudjanak állni a statisztikai példának... :)

Pár éve jártam úgy, hogy az egyik beszállítónk számláját folyton javíttatnom kellett, és megkérdeztem, hogy számolja vissza a nettót. A választól majd hátast dobtam, mert a könyvelője tanácsolt neki olyat, hogy épeszű ember nem számol úgy vissza. Aztán elmondtam a pasinak, hogyan csinálja, utána már forintra egyezett minden. Csak némi általános iskolás matek kellett hozzá. Nem tudom, miért, de a % számításokon az emberek folyton fennakadnak.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem épp aktuális téma most az érettségi.. Egyedül a töri miatt félek, mert nulla, azaz nulla a tudásom belőle. És most van egy három hónapom rá hogy végigvegyem az egészet elölről, meg persze a világ legfeleslegesebb követelményét a különféle költők életrajzát is..

 

Nálunk is az osztályban a lustasággal van a gond. 21 az osztálylétszám, és 28(!) bukás volt most félévkor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Törinél ott az atlasz, nézegesd. Mind a térkép, mind a végén lévő évszámok hasznosak lehetnek.

Ha esetleg pénzt is szánnál a töri tanulásra ajánlom az "Érettségi történelem - Kulcsszavak" c. könyvet, nagyon jó.

 

Az életrajzokkal kapcsolatban sajnos nem tudok segíteni azt sajnos meg kell tanulni :) Esetleg ha van abból is atlaszotok azt lehet használni majd a szóbelin. Valamire jó, nem sok dolgot tartalmaz sajnos :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem épp aktuális téma most az érettségi..

 

Nálunk is az osztályban a lustasággal van a gond. 21 az osztálylétszám, és 28(!) bukás volt most félévkor.

Bocsánat, hogy ezt írom, de ez tényleg döbbenetes szám.

Sok sikert hozzá, remélem, azért megbirkózol vele. Sajnos gyakorlati tanácsot nem sokat tudok adni, amit Phobos írt, az jó. Mindenesetre a kidolgozott tételek sem szentírások, lehet őket egyszerűsíteni meg kihagyni belőlük pár sallangot. Húgomnak több tételéből is kihúzogattam egy csomó mindent, hogy mennyit tanuljon meg ahhoz, hogy átmenjen, aztán tök jól le tudott érettségizni töriből. Végül is van kb. 20-24 tétel, ha a szövegük felét, kb. bő egy oldalt meg tudod tanulni, már át lehet menni belőle. Persze ez függ a tanártól is, stb. Meg olyan azért nincs teljesen, hogy az ember semmit sem tud, ha már eljutott a 4. osztály végéig, max. adatokat nem tud, de valami azért derenghet ipari forradalomról, Julius Caesarról, Napóleonról és a többi :) Csak egy kicsit kell rágyúrni, hogy menjen legalább kettesre :D

Költők életrajzát én is utáltam tanulni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fenébe, folyton elfelejtem, hogy már írásbeli is van belőle :) Nincsenek fent a neten az előző éviek? Kíváncsi vagyok, vajon milyenek :D

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kösz a tanácsokat.

Azt hiszem el kéne kezdenem tanulni, és rendszerezni az eddig megszerzett tudást(azt a sokat :) ). Az életrajzokat is tudnám valamennyire, de vannak vagy 20-an és keverem őket össze-vissza.

 

Tényleg döbbenetes szám, nem gondoltam volna hogy ennyien megengedhetik maguknak a félévi bukást. Én szerencsére a bukás közelébe se voltam, de azért van akit 6-ból meghúztak. És az a szomorú hogy nem 1-en vannak akik nagyon intelligensek, de azért nem tudnak tanulni mert iskola után mennek melózni a McDonald's-ba hogy kitudják fizetni az osztálypénzt mondjuk..

 

Érettségiből az összes előző évekbeli fenn van az om.hu-n.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fenébe, folyton elfelejtem, hogy már írásbeli is van belőle :) Nincsenek fent a neten az előző éviek? Kíváncsi vagyok, vajon milyenek :D

2009 őszi

2009 tavaszi

2008 őszi

2008 tavaszi

2007 őszi

2007 tavaszi

2006 őszi

2006 tavaszi

2005 őszi

2005 tavaszi

 

Ha az emeltszintűek is érdekelnek az OH oldalon beírod, hogy érettségi és az évszámot. Majd ott az emeltszintű választod :D

 

Látta valaki a mai központ felvételi matek feladatsort? Eldobom az agyam, én a saját tanítványaimnak jóval nehezebb felkészítő feladatsort állítottam össze. Kérdezgettem az előbb őket, nevettek és elmondták, hogy jócskán idő előtt megoldották mindet. Büszke vagyok a kis padawanjaimra :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi szépen az érettségiket, megsasolom őket :)

Phobos, lehetsz is büszke rájuk ezek után :D

Obi, sajnálatos, hogy azért nem tudnak tanulni, mert dolgozniuk kell :D Az se normális azért még a ti korotokban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát pedig a "shotit a fejhez" sok mindent megoldana pedig.Pl a bűnözést.Amerikában is így dolgoznak a rendőrök az meg nem igazán szélsőséges ország(iiletve az ,de más téren).

Zenehallgatást tiltanám közlekedési járművekben.Kocsiban meg főleg.Néha autót látok, hogy remeg a kszni a hülyegyerek meg benne.Az ilyenhez még mentőt sem hívnék ha nekimegy a fának.

 

Egyetemista meg ha végez 3 évig kétkezi meló aztán mehet a szakmájába.Ez is csak azért ,hogy legyen fogalma arról mit kell írányitania.

 

Az kimenő orvosokkal semmi bajom, én is mennék 8-szoros bérért.Nem majd itt fog kecsölni fillérekért.

Szerkesztve: - frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy lehet matekból megbukni? :lol: 98%-os érettségit írtam belőle, a 2% is figyelmetlenségből adódott :P Jó, az emelt szintű azért már nehezebb volt belőle, azt nem tagadom, de nálunk még a leghülyébb matekos is aki sorra bukott meg belőle írt egy 3-ast belőle. Az érettségi egyik legkönyebb tantárgya volt nálam. Bár már maga az érettségi is egy vicc. :P Egyedül a magyar ami kicsit sz*patósabb a hülye fogalmazással :P

 

Én 95%-os emeltet csináltam. Ettől még nem jelenti azt, hogy más nem bukhat meg. Minden ember másmilyen.

 

Az emelt töri viszont életem legnehezebbje volt. Arra tanultam eddig a legtöbbet, és még ráadásul alul is pontoztak.

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én imádtam a törit, de nem mertem megkockáztatni a felvételit belőle, épp a hatalmas lexikális tudásanyag miatt. S mivel szakközépiskolából mentem, így lehetőség volt a matek mellett szakmai angolból felvételizni, és én éltem a lehetőséggel. Akkor még nem emelt szintű érettségi volt, hanem az egyetemen kellett megírni az írásbelit és szóbelizni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tenel Ka, olvastad, amit válaszoltam a kérdésedre gyerekkönyv-ügyben? :P Akkor ment a nagy vita a zenehallgatásról meg az utazásról, így lehet, hogy elbújt a többi hsz között.

Igen, elnézést, h nem reagáltam, kicsit zizi vagyok. :P Remek cuccokat ajánlottál, Bóbita más amúgy is listán volt, most kezdi ezeket megtanulgatni. Első nagyobb lélegzetű mondóka a Süss fel nap, egész szépen mondja már. Az első rövidebb meg a Töröm, töröm a mákot mondóka, mutogatja is ezeket természetesen.

 

Zizi meg azért vagyok, mert szegénykém péntek este már köhécselr, szombat reggel ismét láz, köhögés, orrfolyás. Úgyhigy holnap nem bölcsi, hanem doki. Jól kifogta szegénykém. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én imádtam a törit, de nem mertem megkockáztatni a felvételit belőle, épp a hatalmas lexikális tudásanyag miatt. S mivel szakközépiskolából mentem, így lehetőség volt a matek mellett szakmai angolból felvételizni, és én éltem a lehetőséggel. Akkor még nem emelt szintű érettségi volt, hanem az egyetemen kellett megírni az írásbelit és szóbelizni.

 

Nekem ment anno, pedig nekem nem kevés anyagot kellett megtanuljak. Estin végeztem, utolsó két évet egy év alatt. Januárban vizsga harmadikból, májusban negyedikből, június meg érettségi. Töriszakra vettek fel, de nem tudtam fizetni, és a melóm is sok volt, akkor félbehagytam. De ókorból leszigorlatoztam. Rettenet volt az anyag, de mai napig kedvenc korszakom töriből, különösen Egyiptom és Róma :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben eléggé hasonlítunk, nekem is a töri volt a kedvenc, ókor-Róma és Egyiptom szintén :lol: Akkor mennék töri szakra, ha nyernék a lottón, és nem kéne pénzért melózni :P
Ha nyernél a lottón akkor nem kellene menned sehova, max. Egyiptomba nyaralni. :P
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha nyernél a lottón akkor nem kellene menned sehova, max. Egyiptomba nyaralni. :P

Nem tudom, nekem is tanulás lenne ilyenkor az egyik vágyam. A másik meg utazni, megnézni egy kedves ismerőt Új-zélandon - Kisfiam neve tőle származik - Ide jönne mondjuk Oldi és Miss is! :lol:

USA: Yellowstone nemzeti park, és tengerpart minden mennyiségben! :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha nyernél a lottón akkor nem kellene menned sehova, max. Egyiptomba nyaralni. :P

Ha nyernék, tényleg mennék tanulni, amit szeretnék, az úgyis csak pár év, és nyáron meg utaznék egy csomót, meg a suli után is :P Jól írja Márti :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha nyernék, tényleg mennék tanulni, amit szeretnék, az úgyis csak pár év, és nyáron meg utaznék egy csomót, meg a suli után is :P Jól írja Márti :lol:
Szórakozásból tanulni más dolog. Megértem. :P A vizsga se számít igazán, hisz nem az a lényeg, hanem a megszerzett tudás. :P Nyáron pedig akkor menni kell. :P
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, nekem is tanulás lenne ilyenkor az egyik vágyam. A másik meg utazni, megnézni egy kedves ismerőt Új-zélandon - Kisfiam neve tőle származik - Ide jönne mondjuk Oldi és Miss is! :lol:

USA: Yellowstone nemzeti park, és tengerpart minden mennyiségben! :P

Nálam ötösnél először is egy kertes ház, minden földi jóval :P Lenne olyan házimoziszobám, hogy csak na :P Lehetne jönni akkor hozzám is fórumtalizni :P

Utazás nagyon nem izgat, nem viszket annyira a talpam :P Bár Új-Zélandra egyszer tutti elmennék meglátogatni a közös ismerőst :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.