Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Emberek... nekem teljesen kiment a fejemből ez a szülinapi izé :D Mekkora égés... pedig azért negyed évszázados is csak egyszer lesz az ember.... bár azért feltűnt, hogy édesanyám reggel felköszöntött, de csak pislogtam, hogy mivan... aztán meg jöttek az SMS-ek meg IWIW-es köszöntések :) Na mindegy később csak leesett, hogy mi folyik itt :D

 

Köszönöm mindannyiótoknak!!! :D

 

Obi1 köszi a torta képét (kár, hogy csak kép :D ) de igen... valódi álomtorta! :D (LOOOOOOST! mindörökké)

 

Köszönöm nektek még 1x!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Riddick, ez aranyos!

 

Hát, ma megint dokibácsiztunk. Ezúttal nem csak nolcsi beteg, hanem a fél csoport, vagy inkább a fél bölcsi. Ígyhogy megint itthon van pár napig.

Viszont Dokibácsi (lényegében velem és a gondozónénikkel egyetértésben) még egy évet bölcsiben tartja Nolcsit. Kisfiam ugyanis elég vékonyka, és ugye könnyen elkap mindent, és úgy véli, jobb lenne még egy évet erősödnie az ovi előtt. Úgyhogy a változatosság kedvéért irány a nevelési tanácsadó, mert ebben a dologban a végső igent ők mondják ki... Szép az élet, ha zajlik! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem fog ártani még egy év bölcsi. Nekem sem ártott, hogy suli helyett az óvodában tartottak még egy évet :)

Én is így gondolom. Megerősödik, és összeszedi magát. Viszont jó volt látni, hogy szereti a dokibácsiját, nyitja már neki a száját, köszön neki. Mondjuk tényleg jó dokibácsi. Dolgozott kórházban, és semmi nem kerülte el a figyelmét. egyszer egy fojtogatott baba miatt hívta ki a rendőrséget. Valószínűleg ezzel megmentette a kicsi életét. Meg hát ő is apuka, három fiúgyerekkel. Nem csoda, h jól szót ért a kicsikkel!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát a mi fiúnk nem vékony, sőt, és amióta bölcsis az első két hónapot leszámítva nem volt teljesen egészséges, a nátha-hörghurutból nem jön ki tartósan. Most járunk a bárányhimlő végén ami elég brutálisan jött ki rajta. Egy csoporttárs kislány anyukája hasonlókat mondott, hogy folyamatosan beteg lány. A betegség minden esetben lelki eredetű.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A betegség minden esetben lelki eredetű.

Elnézést, de ezzel maxima vitába szállok.

A gyerek nálunk a bölcsiben nem kap külön odafigyelést, erre vigyáznak. De az egyik gondozója a nagynénje. Elég sokat beszélgetek vele. Ha nem érezné jól magát ott, egy percet sem haboznék és kivenném. Tudom mitől fél, vagy épp nem fél, hiszen két és fél évig itthon volt velem. A bölcsibe nem a leghamarabb, de beszokott. És nyugodt lélekkel mondhatom, hogy szeret odajárni.

Itthon is szeretetben nő fel, hiszen a szülei - én és férjecském - együtt vagyunk. Tervezett baba volt, tehát azt sem lehet mondani hogy nem várt baba és ezért. Itt többen ismernek minket személyesen. Amúgy én kisnövésü vagyok, kiskoromban ugyanilyen beteges mint a fiam, sőt, rosszabb, én szabályosan fulladtam. Mára kinőttem.

Amit kijelentettél, abból annyit fogadok el, hogy bizonyos betegségek - pl gyomorproblémák, idegi gondok, szív vérnyomás - valóban lehetnek lelki eredetűek, de kijelenteni, h minden betegség lelki eredetű, kissé meredek szerintem.

Örülj neki, h a fiaddal nincs nagy gond :)

Szerkesztve: - Tenel Ka
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet abban valami, hogy ha valakinek nincs meg a lelki békéje, akkor könnyebben lesz beteg, de ez inkább a nagyobb emberkékre igaz, felnőttekre vagy már iskolás gyerekekre. Mert szoronganak valamitől vagy sok a stressz az életben. No de egy kisgyerek, aki szerető körülmények között nő fel, aligha tartozhat ebbe a körbe....

2-3 éves kor körül egyszerűen sokat betegek azok a gyerekek, akik közösségbe járnak, mert az immunrendszerüknek hozzá kell szoknia a nagyvilág rengeteg bacilusához. Az enyémek is betegesek voltak, bár talán azért nem annyira, mert pici koruktól fogva kúsztak-másztak a kertben és ott is mindent a szájukba vettek (egyszer még a macskakaját is megkóstolták - na attól rosszul is lettem...), szóval náluk a nagyvilág még korábban elkezdődött.

 

Tényleg vígasztaljon benneteket a tudat, hogy aki kiskorában túlesik ezeken a közösségi betegségeken, az nagyon jól fogja már bírni az ovit és aztán majd az iskolát is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy tanárom mondta, hogy a betegségek felét mi okozzuk magunknak, tehát no stressz. Mondani könnyű, betartani kevésbbé. :)

Szerintem Noel kicsi, fiatal és az immunrendszere most ismerkedik a nagybetűs élettel.

Szerény személyem koraszülött volt, sokat betegeskedtem, sőt mikor oviba kerültem, nem csak logopédushoz kellett járnom, mert állítólag tájszólással beszéltem a magyart, hanem, gyomorproblémáim lettek, amivel közel tíz éven át szenvedtünk, de aztán varázs ütésre elmúlt. Mégis ember lett belőlem, bár, hogy milyen azt ne firtassuk. :D

Nyugi Szisz, nyugi Márti, meggyógyúlnak, vagy kinövik a lurkók!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálunk egy egész pszichológiai óra épült a stresszre. Szinte az minden egészségügyi bajnak az okozója.

Én is így gondolom! Bár van pozitív stressz is! Nem mindenkinek adatik meg egy holt nyugis buddhista kolostor Tibet tetején, ahol meditálhat egész életében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg vígasztaljon benneteket a tudat, hogy aki kiskorában túlesik ezeken a közösségi betegségeken, az nagyon jól fogja már bírni az ovit és aztán majd az iskolát is. :D

A melóhelyen is mindig ezt mondják, ez a tapasztalat, szóval erre kell mindig gondolni :D

 

Sajnos én nem értek a gyerekneveléshez, de lelkileg veletek vagyok. :D

Eh... ha egy tucat idősebb csajjal dolgoznál egy irodában, mint én, akkor hallanál eleget a témáról :D Nálunk a nagy többség már nagymama, minden évben születik egy-két unoka is, és persze ilyenkor kezdődik a kör elölről :D

 

Nyugi Szisz, nyugi Márti, meggyógyúlnak, vagy kinövik a lurkók!

Van jó pár gyereknyavalya, amit tényleg ki lehet nőni.

 

Nálunk egy egész pszichológiai óra épült a stresszre. Szinte az minden egészségügyi bajnak az okozója.

A szintébe sok minden más is belefér :D Nálam sok minden más gondot okoz a meglévő nyavalya, ami valószínűleg nem a stressztől jött 4 éves koromban :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szintébe sok minden más is belefér :D Nálam sok minden más gondot okoz a meglévő nyavalya, ami valószínűleg nem a stressztől jött 4 éves koromban :D
A komolyabbakra gondoltam. A stressz okozhat infarktust, rákot és sok ilyen halálos betegséget.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ezt kb. úgy gondolom, hogy ez egy összetett folyamat, és a stressz súlyosbító tényező :D

Egyébként meg az én bajom elég súlyos magában is, de ezt szerintem nem teljesen szó szerint gondoltad :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ezt kb. úgy gondolom, hogy ez egy összetett folyamat, és a stressz súlyosbító tényező :D

Egyébként meg az én bajom elég súlyos magában is, de ezt szerintem nem teljesen szó szerint gondoltad :D

A halálosakra gondoltam. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ismét baromi napos hétvége van. :D Barátomnál voltam, hálistenenk tudtunk ping-pong-ozni ,bár néha esett egy kicsit.
Itt végig felhős az idő, de nem bírtam magammal és mentem tekerni. Van egy szakasz ahol ha már nagyon kifulladás felé járok inkább tolom felfelé a bringát. :D Na most nem érdemes. 10 km/h alatt támadnak a szúnyogok :D Gyorsan fel is pattantam a nyeregbe és gyorsultam biztonságos sebességre :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ismét baromi napos hétvége van. :D Barátomnál voltam, hálistenenk tudtunk ping-pong-ozni ,bár néha esett egy kicsit.

Nekem ma sulinapom volt. Így mindegy volt az időjárás. Szerencsére nolcsi nagyon gyorsan javul, tegnap alig ment le a láza, ma már nem is volt lázas. hihetetlen milyen hamar fel és lemegy a láz a kicsiknél.

De jó lenne ha jobb lenne az idő. Júli közepétől augusztus közepéig bölcsiszünet. És apum már alig várja hogy unokázhasson (anyós úgyszintén).

Tesóm is felcsigázott. szerinte az állatkert is jó móka, nem tudta végignézni egy nap alatt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ismét baromi napos hétvége van. :D

Már ahol, itt egész nap teljesen borult volt, és délután majdnem végig esett. Morogtam is magamban miatta, mert utaztam.

 

Pár embert bejelöltem iwiw-en. Ha gáz akkor szólni. :D

Nálam már jó régóta ismerős vagy :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már ahol, itt egész nap teljesen borult volt, és délután majdnem végig esett. Morogtam is magamban miatta, mert utaztam.

 

 

Nálam már jó régóta ismerős vagy :(

 

 

Töled indultam ki fórum ismerősőket keresni. :D

 

Lehet romlott egy bor? Ittam 2 pohárral vagy 2 órája, már éreztem hogy furcsa íze van. Most meg görcsöl a hasam és furcsán is érzem magam. Mintha szédülnék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Töled indultam ki fórum ismerősőket keresni. :D

 

Lehet romlott egy bor? Ittam 2 pohárral vagy 2 órája, már éreztem hogy furcsa íze van. Most meg görcsöl a hasam és furcsán is érzem magam. Mintha szédülnék.

Pimpós lehet, de az is nagyon ritka, és észre is lehet venni. Nem lehetséges, hogy mással van a baj? Mit ettél? :(
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ismét baromi napos hétvége van. :D Barátomnál voltam, hálistenenk tudtunk ping-pong-ozni ,bár néha esett egy kicsit.

 

Én is imádok ping-pongozni! :(

 

Más, egy kis gyors segítség kéne: Windows 7-em van, amin a Spy Sweeper sorozatból csak a 2010-es fut, ahhoz viszont nem találok ingyenes teljest, pedig nagyon kéne egy takarítás a kémprogramoknak... valaki tudna nekem segíteni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kaja ok volt mert a bor után lett ez a rosszullét féleség. Igen fura ize volt, szerintem már romlott volt. Vagy egy éve felnyitva van a szekrényben. Nem vagyok normális.
Egy éve felnyitva???? Akkor persze, hogy rossz volt! Hányd ki.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.