Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Hát gyerekek, én meghajolok a japánok előtt. Amit most ki kell nekik bírniuk nem semmi. Mondjuk a főmuftik nyakik sárosak rendesen, -elhallgatnak sok mindent a valós szennyeződésről- de a "kisemberek" olyan fegyelmezettek ahogy a nagykönyvben meg van írva. Igaz, nincs ott se arab, se cigány...nem lopnak, még. Az mondjuk már más kérdés lesz amikor már nem lesz kaja se. Csípem őket, na :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem már elegem lett a Facebook-ból, de ha esetleg farmerkedni akarsz, és kell hozzá szomszéd, akkor jelöld be Vaderke at Freemail -t :)

 

 

Egy kérdés a közgazdászokhoz: ha Magyarprszágon valami probléma van (pl rosszat nyilatkozik a kormány) akkor esni szokott a forint értéke. Most viszont Japán földrengese miatt nő a jen. Miiért?

 

A tőzsde esett elég csúnyán, az árfolyam azért nem, ment erős a bizalom a jen mögött álló Japán gazdaság financiális erőiben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kezdeményeznénk az államadósság újratárgyalását, előzetes népszavazást a Lisszaboni Szerződésről és az új alkotmányról, a devizahitelek egyszeri forintosítását állami segítséggel a felvételkor érvényes árfolyamon, a bankadó és a különadók lakosságra való áthárításának megakadályozását, az uniós mezőgazdasági kvóták újratárgyalását, a magyar föld és ivóvíz magyar kézben tartását, a gazdagoknak kedvező egykulcsos rendszer helyett progresszív adórendszer bevezetését, a körbetartozások felszámolását

 

Édes istenem... :pfff:

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már Jobbik:

Én nem támogatni akarom tényleg az önbíráskodókat, de ez szerintem akkor is groteszk:

http://atv.hu/cikk/20110316_scheiring_gabor

 

Mármint hogy az bezzeg felháborító hogy a Jobbikosok terrorizálják a cigányokat azzal hogy járőrködnek, de az hogy a cigányok embert ölnek ugyanott az már mellékes. És nem azért akarják megerősíteni ott a rendőrséget hogy ilyen helyzet ne alakuljon ki többet, hanem a Jobbikosokra mennek rá. Tartsanak rendet és akkor megoldódik a probléma.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Gyöngyöspatán március eleje óta járőröznek a Szebb Jövőért Polgárőr Egyesület tagjai, állításuk szerint a megszaporodott bűncselekmények miatt" És ez kit zavar? Gondolom azt, akinek van félnivalója tőlük. Mint ahogy az egyik itteni tagjuk is mondta a multkori beszédünk alkalmával, hogy ők olyanok, mint a lelkiismeret. Csak azoknak van okuk a félelemre, akiknek van valami a füle mögött.

Igenis jók az ilyen szervezetek, mert a rendőrök nem tesznek semmit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ilyen toleranciabajnokokkal nem kell foglalkozni.

Oké, de az ilyen becsukott szemű alakok vannak "irányító" szerepben. Akiknek kiskoruk óta ki volt n****a a fenekük és nem tudják milyen is az, mikor reggelente azon imádkozik a gyerek ki a suliba megy, hogy ne verjék meg ott vagy még az úton. Nem tudják, milyen is az, mikor nem mer az átlagpolgár kimenni az utcára sötétedés után.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oké, de az ilyen becsukott szemű alakok vannak "irányító" szerepben. Akiknek kiskoruk óta ki volt n****a a fenekük és nem tudják milyen is az, mikor reggelente azon imádkozik a gyerek ki a suliba megy, hogy ne verjék meg ott vagy még az úton. Nem tudják, milyen is az, mikor nem mer az átlagpolgár kimenni az utcára sötétedés után.

Ezen egy darabig még nem tudsz változtatni. Addig biztos nem míg a szavazótáboruk a Rózsadombról vagy a jól őrzött lakóparkokból kerül ki.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt csak azért raknám be mert megint az életünkbe szól bele de nagyon. Ha ezek normálisak.

 

http://www.origo.hu/uzletinegyed/hirek/20110316-tappenz-a-minimalber-negyszerese-helyett-a-duplaja-lesz-a-maximum.html

Ahogy elhangzott, ez minket nem igazán érint, mert felső határ, az alsó viszont annál inkább érintene.

 

Eleve asszem tíz napig beteg szabinak könyvelik el a dolgokat, tehát full bért kapsz, ráadásul itt a magasabb keresetűekről van szó.

15 napig van betegszabi, de úgy tudom, hogy az sem full bér, csak a jobb helyeken, viszont a sima táppénznél több.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Gyöngyöspatán március eleje óta járőröznek a Szebb Jövőért Polgárőr Egyesület tagjai, állításuk szerint a megszaporodott bűncselekmények miatt" És ez kit zavar? Gondolom azt, akinek van félnivalója tőlük. Mint ahogy az egyik itteni tagjuk is mondta a multkori beszédünk alkalmával, hogy ők olyanok, mint a lelkiismeret. Csak azoknak van okuk a félelemre, akiknek van valami a füle mögött.

Igenis jók az ilyen szervezetek, mert a rendőrök nem tesznek semmit.

Pedig ez óriási gáz a magyar államra nézve. Elég jól meglett irva egyébként az egyik hiroldalon már: az erőszak és az erőszakszervezetek fenntartása az állam monopoliuma. Ennek köszönhető vagy lenne köszönhető hogy nincs szükség paramilitáris szervezetekre, megyéket uraló hadurakra meg vérbosszúra. A törvényes rendről ugyanis hivatalosan az állam kell gondoskodjon nem pedig mi magunk. Az, hogy a gyöngyöspatai eseményekre az állam a füle botját se mozditja és hogy nem hogy nem igyekszik megoldani, hogy az ott lévő emberek biztonságban érezzék magukat hanem a hallgatásával rábizza egy félcivil szervezetre a rendtartást, ami kapacitáshiánya és a hiányzó jogositványok miatt ha akarna se tudna jobbat csinálni minthogy "majd visszajön ha gáz van", az egész egyszerüen borzasztó még azzal együtt is hogy a kilátástalan falvak helyzete már korábban is ismert volt. Ha az állam ennyire telibe tojja az itt élőket, akkor joggal merülhet fel, hogy most Gyöngyöspatán meg a többi hasonló településen mit csináljanak a helyiek ezután? A rendőrség pont letojja, ugyhogy kezdjenek el fegyverkezni? Nem, nem jók az ilyen szervezetek, mert nem tudnak semmit megoldani. Pár napra néhány cigány jól megijed. Aztán majd rájönnek, hogy nem történik semmi, mert a "polgárőröket" azonnal dutyiba viszik ha mégis csinálnának valamit. Az ilyen szervezetek megléte sajnos csak egy rossz jel és nem a megoldás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ilyen szervezetek megléte sajnos csak egy rossz jel és nem a megoldás.

Nálunk több, mint 1 évig volt ilyen, aztán a rendőrök betiltották. Míg éjjel "járőröztek" addig nem volt betörés, az ubbi egy hónapban, mikor nincsenek, már volt vagy 5 betörés a községben, 1x a garázsunkba is bejöttek. Szerencsére van ott mozgásérzékelős riasztónk, így nem tudtak elvinni semmit, csak a lakatot vágták le.

Szóval ha a rendőrség ilyen tejbetök, hogy nem csinál semmit, gáz vagy nem gáz az államra nézve, de kell az ilyen önkéntes felügyelő szerv.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaj ez a paramilitáris szöveg a toleranciabajnokok képzelődése. Persze, nem lenne szükség polgárőrökre ha a rendőrség független lenne és nem párthadsereg. Jóformán oszlatást tanulják meg elsőként. Nézd meg a falugyűlést ami most volt Gyöngyöspatán, hogy az ott élőknek mi is a véleménye erről az egészről. És ez számít. Ha a rendőrség képtelen ellátni a lakosság védelmét jöjjenek csak az ilyen alakulatok. Aki tisztességes annak nincs félnivalója tőlük csak a fent nevezett bajnokcsapat ilyennel riogat. Szanyi elvtárs/kapitány jó be is éget :lol:

Itt elég volt megmutatni a karikás ostort meg a fokost a cigánynak, rögtön tudta hol a helye, hol a saját portája. Két hét alatt rend lett a faluban.....ugye Pintér elvtárs(?)

 

Olaszok valahogy nem szégyenkeznek, hogy ott törvényesen működik egy ilyen szervezet az állami szervek mellett. Érdekes :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálunk több, mint 1 évig volt ilyen, aztán a rendőrök betiltották. Míg éjjel "járőröztek" addig nem volt betörés, az ubbi egy hónapban, mikor nincsenek, már volt vagy 5 betörés a községben, 1x a garázsunkba is bejöttek. Szerencsére van ott mozgásérzékelős riasztónk, így nem tudtak elvinni semmit, csak a lakatot vágták le.

Szóval ha a rendőrség ilyen tejbetök, hogy nem csinál semmit, gáz vagy nem gáz az államra nézve, de kell az ilyen önkéntes felügyelő szerv.

Ha állandóan tudnak éjjel járőrözni akkor ez ilyen helyi polgárőrség lehetett gondolom. Az már sokkal hasznosabb és megis van a maga helye a rendfentartásban. (mellékszál de anno én is voltam polgárőrségnek a tagja). Én az ilyen idézőjeles polgárőrségre értettem a feleslegességet, mint amilyen Gyöngyöspatán is ment egy kört. Ez egyrészt nagyon ideiglenes és tényleg nem tud mást jelezni, mint hogy ott gáz van, amit az állami oldalról illene észrevenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Régen volt polgárőrség itt is, de őket megverték a cigók. Akkor jöttek először a gárdisták, aztán az utód szervezete. A polgárőrség volt max. 5 fő, ezek meg 50 fő. Szóval lehet rendes polgárőrnek is nevezni őket, de nem azok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaj ez a paramilitáris szöveg a toleranciabajnokok képzelődése. Persze, nem lenne szükség polgárőrökre ha a rendőrség független lenne és nem párthadsereg. Jóformán oszlatást tanulják meg elsőként. Nézd meg a falugyűlést ami most volt Gyöngyöspatán, hogy az ott élőknek mi is a véleménye erről az egészről. És ez számít. Ha a rendőrség képtelen ellátni a lakosság védelmét jöjjenek csak az ilyen alakulatok. Aki tisztességes annak nincs félnivalója tőlük csak a fent nevezett bajnokcsapat ilyennel riogat. Szanyi elvtárs/kapitány jó be is éget :lol:

Itt elég volt megmutatni a karikás ostort meg a fokost a cigánynak, rögtön tudta hol a helye, hol a saját portája. Két hét alatt rend lett a faluban.....ugye Pintér elvtárs(?)

 

Olaszok valahogy nem szégyenkeznek, hogy ott törvényesen működik egy ilyen szervezet az állami szervek mellett. Érdekes :hmm:

Amit a rendőrségről irsz az marhaság. Anyám a Belügyminisztériumban dolgozott. Egy rakás rendőr ismerősünk van (sőt véletlenül a szomszédunk is az) akik x évtizede dolgoznak ott. Semmi közük semmilyen párthoz. A rendőrképzésnek nem része az oszlatás. A helyiek meg persze hogy örülnek, hogy odamennek páran vonulni, hisz végre egy kicsit biztonságban érezhetik magukat. De attól még ez hosszútávon pont semmit nem ér. Most hogy elment a vonulós banda szerinted Gyöngyöspatára ráköszöntött a boldogság és a biztonság kora? Fenét. Ahhoz, hogy hosszútávon tartósan biztonságban legyenek, az államnak rá kéne mozdulnia az ügyre. Addig maradnak ezek a félmegoldások.

 

Olaszországban meg nincs semmiféle állami melletti polgárőrség. Ott teljesen hagyományos törvény által szabályozott keretek között működő polgárőrségeket hoztak létre, melyek közvetlen rendőrségi és polgármesteri felügyelet alatt működnek és ez egy totál jó irány.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit a rendőrségről irsz az marhaság. Anyám a Belügyminisztériumban dolgozott. Egy rakás rendőr ismerősünk van (sőt véletlenül a szomszédunk is az) akik x évtizede dolgoznak ott. Semmi közük semmilyen párthoz. A rendőrképzésnek nem része az oszlatás. A helyiek meg persze hogy örülnek, hogy odamennek páran vonulni, hisz végre egy kicsit biztonságban érezhetik magukat. De attól még ez hosszútávon pont semmit nem ér. Most hogy elment a vonulós banda szerinted Gyöngyöspatára ráköszöntött a boldogság és a biztonság kora? Fenét. Ahhoz, hogy hosszútávon tartósan biztonságban legyenek, az államnak rá kéne mozdulnia az ügyre. Addig maradnak ezek a félmegoldások.

 

Olaszországban meg nincs semmiféle állami melletti polgárőrség. Ott teljesen hagyományos törvény által szabályozott keretek között működő polgárőrségeket hoztak létre, melyek közvetlen rendőrségi és polgármesteri felügyelet alatt működnek és ez egy totál jó irány.

Vannak ismerőseim nekem is, hallok ezt-azt, de akkor ezen lépjünk tovább.

 

A polgárőrök amúgy megígérték, hogy visszatérnek amint egyetlen egy magyarnak is a haja szála görbül, másrészről meg a helyiek által is beléptek jópáran a polgárőrségbe, szóval ott a változás elkezdődött. Nagyon érdekes volt ebből a szempontból Tabi nyilatkozata ( polgármester) .

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudtam hol lenne a helye annak amit írni akarok, szóval gondoltam ide írom :D

 

Nos. Holnap 19:00-tól lesz a Jedi Renden az első chat party melyre Eszterrel szívesen várunk innen is mindenkit aki egy kis hangulatos beszélgetésre vágyik. :)

 

További részletek itt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudtam hol lenne a helye annak amit írni akarok, szóval gondoltam ide írom :D

 

Nos. Holnap 19:00-tól lesz a Jedi Renden az első chat party melyre Eszterrel szívesen várunk innen is mindenkit aki egy kis hangulatos beszélgetésre vágyik. :)

 

További részletek itt.

Norbikám! Sehova se kell írni, mert a hírek onnan jönnek és biztos benne lesz abba is. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor végképp Te vagy a főnök. :D

Meg tudnám olykor zabálni. :) De azért még kapja a fenékporolásokat. :D Hatalmas arc amikor megyünk sétálni és menet közben felnéz rám, hogy akkor most én mint falkavezér és ő megyünk csak úgy előre és mindenki rettegjen tőlünk :lol:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Á, hagyd. Ma Lázár Jani megmondta, hogy aki az életben semmire se vitte az annyit is ér. :D Oldie, mehetünk a Dunának. :D Érdemes elolvasni a kommenteket a videónál. :P

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most olvastam. Én elvenném mindenét és élete végéig dolgozna napi 12-ben 60000 ft-rt. Gyakorlatilag politikai öngyilkosságot követett el. Csak sajnos még 3 évig el kell viselnünk őket. Annyit még megkérdeznék tőle hogy őszerinte más nem dolgozik keményen? Akkor az nem érdemelne meg annyi jövedelmet mint ő?

Úgy adják elő hogy csak dolgozni kell és mindjárt megvan a ház meg az autó.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most olvastam. Én elvenném mindenét és élete végéig dolgozna napi 12-ben 60000 ft-rt. Gyakorlatilag politikai öngyilkosságot követett el. Csak sajnos még 3 évig el kell viselnünk őket.

De csak addig. Pusztuljanak. És ezek alkotmányoznak?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma már felb*sztam az agyam a Tököli bört...szanatoriumról szóló dokumentum-riportfilmmel......

A redvás-gyilkos-cigány-ku.....ping-pongozik, kártyázik, kondizik......KŐFEJTŐBE!!!!!!!

És most még szívatnak a tanfolyammal is. B*sznak visszahívni, hogy mivan. Van még egy hét, aztán megyek shotival rendet rakni.

Nah, jó adtam magamból. :angry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.