Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Azért, mert az állami finanszírozás a tanulmányok után jár, magyarul, aki elég jó tanuló volt, az eléri az ehhez szükséges pontokat, vagyis állami keretet, annak nem kell fizetnie a tandíjat. Aki meg dolgozik, az már önfenntartó, magyarul nincs pénze sulit is fizetni (mint nekem, vagy az egyik két kisgyerekes lakáshiteles remek eredményekkel büszkélkedő csoporttársamnak). Nem feltétlen csak ő tehet róla, hogy nem tanult tovább 18 évesen, de a lehetőség annak is jár.

Remélem, ezzel nem azt akarod mondani, hogy sajnálod tőlünk azt, amit 18 évesen nem tudtunk igénybe venni ezért vagy azért, és most sem tudnánk fizetni érte.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Üdvözletem mindenkinek! :) Örömmel jelenthetem, hogy végre visszatérhettem :) A zenét is csak a drámai hatás kedvéért linkeltem be, mert amúgy nem nagy esemény. :) Ha minden igaz, akkor Kudar informált Titeket a helyzetemről, sajnálom, hogy nem tudtam feljönni, de akadtak problémáim a masinával...

Üdv KisKósa! Mi volt a gond? Én csak azt vettem észre, hogy eltűntél. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem, ezzel nem azt akarod mondani, hogy sajnálod tőlünk azt, amit 18 évesen nem tudtunk igénybe venni ezért vagy azért, és most sem tudnánk fizetni érte.

Jaj, dehogyis. Csak azt mondom, hogy a fiataloknak úgymond megfinanszírozza ezt az állam, amit később az adójuk formájában vissza tudnak majd fizetni, míg a keresőképes dolgozókat nem kell finanszírozniuk, hisz ők már rendelkeznek saját keresettel, ők tudják saját maguknak a tanulmányaikat fizetni.

 

Viszont az is igaz, amit írsz, hogy aki elég jó tanuló volt eddig és magasak a pontjai (ami nagy kib*szás a fiatalokkal, hisz egy 5-ös régi érettségi 100%-ot ér nektek) és valóban rendesen keresett, akkor miért nem lehet számukra is fizetni a tanulmányait.

 

De ha már itt tartunk, miért csak 8 félév az államilag finanszírozott? :angry: Ebbe a BSC teljesen beletartozik, plusz az MSC 1 éve. Viszont az MSC 2 éves, nem értem, miért nem lehetne még azt az 1 évet is fizetnie az államnak? :angry: Mondjuk engem ez nem érint, hisz nem megyek MSC-re, de akkor is dühítő, hogyha elkezdek valamit és jól tanulok, akkor miért kell később fizetnem. Most az ösztöndíjakkal ne foglalkozzunk, az semmit nem ér. Így marad a diákhitel a szegényeknek, amit pár év múlva 2x-3x annyiért kell majd visszafizetni, mint amennyiért felvettem. Hát kösz állambácsi :angry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom, hogy a BGF fősuli. :) Azért írtam bele, mert azok számát is csökkenteni akarják, csak ezt nem jelöltem a mondaton belül. Az esélyegyenlőséggel kapcsolatban pedig egyetértek.

Tudom, csak nem bírtam ki, hogy ne kukacoskodjak a részletekkel, szóval bocsi :) Olvastam, hogy kb. 4-5-re szeretnék csökkenteni a számukat, pl. összevonással. Bánná a fene, csak ne érintse a mostani diákokat hátrányosan.

 

Jaj, dehogyis. Csak azt mondom, hogy a fiataloknak úgymond megfinanszírozza ezt az állam, amit később az adójuk formájában vissza tudnak majd fizetni, míg a keresőképes dolgozókat nem kell finanszírozniuk, hisz ők már rendelkeznek saját keresettel, ők tudják saját maguknak a tanulmányaikat fizetni.

 

Viszont az is igaz, amit írsz, hogy aki elég jó tanuló volt eddig és magasak a pontjai (ami nagy kib*szás a fiatalokkal, hisz egy 5-ös régi érettségi 100%-ot ér nektek) és valóban rendesen keresett, akkor miért nem lehet számukra is fizetni a tanulmányait.

 

De ha már itt tartunk, miért csak 8 félév az államilag finanszírozott? :angry:

Szerintem egy idősebb, ha a diplomája miatt majd utána többet keres, adó formájában nem tud "visszafizetni"? :P A többség nem azért van ott, mert nincs más dolga, hanem a magasabb képzettségért járó pluszért :) De mint mondtam, vannak, akik nem tudnák fizetni úgy sem, hogy keresnek, mert a saját kereset önállósággal jár, szóval magadnak kell gondoskodni mindenről, a szülők kiesnek a képből. Esetleg gyerekek meg képbe kerülnek :)

Igaz, hogy az ötös érettségi 100%, de a régi érettségi állítólag nehezebb is volt a mostaninál (:P), arról nem is beszélve, hogy levelezős szakokon annyival magasabbak is a ponthatárok. Nálunk pl. tavaly psz szakon nappalin talán 376 volt (+- 1 pont), levelezőn pedig 398 (részemről 430 volt, de ha átszámítanánk az érettségim %-ra, akkor is meglett volna a határ). Ami még nagyobb különbség, hogy a mi korosztályunk nagyon meg van lőve nyelvtanulás szempontjából (párszor már beszéltünk róla, miért), így plusz pontot a felsőfokú szakmai képzések jelentenek, nappalin pedig inkább a nyelvvizsga, bár ezt csak tippelem.

Mióta változott a 12 félévről 8-ra?? Erről még nem is olvastam sehol. Egy éve még 12 volt, amiben alap- és mesterképzés is benne foglaltatott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mióta változott a 12 félévről 8-ra?? Erről még nem is olvastam sehol. Egy éve még 12 volt, amiben alap- és mesterképzés is benne foglaltatott.

12-t is hallottam, de néhol ezt mondanak, néhol azt. Nem lehet kiigazodni rajta. Mondjuk mint írtam nem is érint engem, így nem is jártam túlságosan utána, ígyis még mindig rohadt nehéz a felsőoktatásban valamiről értesülni. Kész agybaj.

Régen odamentem az ofőhöz, ő megmondta a tutit, de itt álljak sorba vagy 1 órát a TO-n, hogy fél perc alatt lerendezzenek. :P

 

Nálunk pl. tavaly psz szakon nappalin talán 376 volt (+- 1 pont), levelezőn pedig 398 (részemről 430 volt, de ha átszámítanánk az érettségim %-ra, akkor is meglett volna a határ).

Úristen! Tavaly nálunk 293 és 342 voltak a ponthatárok :) Anno emlékeim szerint nekem 346 pontom volt, úgy hogy nem volt egy pluszpontom sem. Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12-t is hallottam, de néhol ezt mondanak, néhol azt. Nem lehet kiigazodni rajta. Mondjuk mint írtam nem is érint engem, így nem is jártam túlságosan utána, ígyis még mindig rohadt nehéz a felsőoktatásban valamiről értesülni. Kész agybaj.

Régen odamentem az ofőhöz, ő megmondta a tutit, de itt álljak sorba vagy 1 órát a TO-n, hogy fél perc alatt lerendezzenek. :P

 

Úristen! Tavaly nálunk 293 és 342 voltak a ponthatárok :) Anno emlékeim szerint nekem 346 pontom volt, úgy hogy nem volt egy pluszpontom sem.

A 12 a felvin szerepelt, szóval hivatalos adatként fogom fel. A TO egy nagy ***, semmit sem tudnak rendesen, legalább is nálunk, jobb a többi diákra hagyatkozni, azok mindig jobban tudják azt, amit a TO-nak kéne tudnia. De valóban, az ofő egy remek intézmény ilyen szempontból :D Csak nekünk már nincs.

Jut eszembe, miért nem mész MSC-re?

Jah... a term.tudományos szakok sajnos haldokolnak (nekem még be is jönne tt-s szakra járni- többek közt az is-, csak ahhoz valami csodának kéne történnie, hogy váltsak), aki jó matekból, az is inkább közgázos szakokra megy, ott meg ilyenek a ponthatárok. És ez még nem is olyan sok, a BCE-n nappalin a psz-szakon 444 volt a határ. Egyedül oda nem jutottam volna be tavaly. BGF-re jó lett volna menni, de csak Salgótarjánban indult államis, az meg nincs éppen a közelben.

Pluszom 30 volt, meg az érettségiből a 400, ami átszámolva is kb. 387-390 lett volna, mert a matekom nem volt 100%-, de másból meg dicséretest kaptam, ami felfogható 100%-ként :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jut eszembe, miért nem mész MSC-re?

Elküdltem PÜ-ben :)

 

Gondolkoztam, hogy elmegyek egy félévet a Corvinusra, vagy pedagógus szakra, de inkább nem. Épp tegnap beszéltem kudarral MSN-en, hogy voltam állásinterjún és bejövős. Plusz a gyakorlati melóhelyre is el tudok elvileg menni, de majd fel kell hívni őket. Az a jó, hogy matematikusok és egyéb TTK-s szakokon végzősöket sok munkahelyen várnak, szóval ebből a szempontból jó a helyzetünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi :) Még nem kaptam meg, de biztosan mindjárt látni fogom :)

Á, szóval irány a munka. Jó, hogy a TTK-sokat várják sok helyen, ez egy vonzó szempont a pályaválasztásnál, de nekem azért már nehéz lenne váltani, még ha tetszik is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi :) Még nem kaptam meg, de biztosan mindjárt látni fogom :)

Na igen, mert megírtam, elküldeném, de nem reagál. Erre rányomok a bővítettre és eltűnik az egész írásom :(

Újra kellett írnom, de így nem emlékeztem mindenre, amit előtte írtam, így kissé kevesebb lett :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anno az Állatorvosi meg a Kertészeti Egyetem meg a Gödöllői Agrár is "túl sok" volt, összevonták egy egyetemmé, a régi egyetemek lettek karok. Matematikailag biztos jó hogy nem öt kis egyetem hanem egy nagy, de amúgy nem sok értelme volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ha már itt tartunk, miért csak 8 félév az államilag finanszírozott? :angry: Ebbe a BSC teljesen beletartozik, plusz az MSC 1 éve. Viszont az MSC 2 éves, nem értem, miért nem lehetne még azt az 1 évet is fizetnie az államnak? :angry: Mondjuk engem ez nem érint, hisz nem megyek MSC-re, de akkor is dühítő, hogyha elkezdek valamit és jól tanulok, akkor miért kell később fizetnem. Most az ösztöndíjakkal ne foglalkozzunk, az semmit nem ér. Így marad a diákhitel a szegényeknek, amit pár év múlva 2x-3x annyiért kell majd visszafizetni, mint amennyiért felvettem. Hát kösz állambácsi :angry:

Baromságokat ne írjunk már. A 8 félév a BSC-re vonatkozik, gondolom 8 félévből ki tudod hozni a BSC-d. Még mi sem panaszkodtunk, pedig nekünk 6+1 féléves az alap képzés, ergo "max" 1 félévet lehet csúszni. Bár ha rajtam múlna, én olyan rendszert hoznék létre, ahol csak annyi félévet fizetnék, ami egy normális keretet jelent, ergo, ha 6+4 féléves a képzésed, akkor 10 félévet, ha 7+4 akkor meg 11 félévet. Akik csúsznak, fizessenek, ennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Baromságokat ne írjunk már. A 8 félév a BSC-re vonatkozik, gondolom 8 félévből ki tudod hozni a BSC-d.

Ha elolvasod az utáni lévő hozzászólásomat kiderül, hogy nem vagyok egészen tisztába a dolgokkal, hogy mennyi az államilag finanszírozott :P

Szal... ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha elolvasod az utáni lévő hozzászólásomat kiderül, hogy nem vagyok egészen tisztába a dolgokkal, hogy mennyi az államilag finanszírozott :P

Szal... ;)

Akkor tessék tájékozódni, mielőtt dühöngsz. Könnyű szidni a rendszert, vagy bármit, de utánanézni persze már luxus. Valami hasonlót produkál odaát a srác, a "kritizálom az EpI-II-III-t" témában. Nem szeretem az ilyet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valójában még az orvos is kérdezi, nemhogy a rendőr... :(

Elmehetnek a ** az orvosok is. Ma mondták, hogy kolléganőnek gerincdaganata van, szomszéd város kórháza át a másik városéba, azok vissza, hogy nem vállalják, mire szomszéd város kórháza a betegnek (aki fel sem tud kelni): keressen egy magánorvost, aki hajlandó vele foglalkozni :angry: Remélem, holnapra már jobb hírt kapunk, minimum annyit, hogy foglalkoznak érdemi szinten a beteggel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Üdv KisKósa! Mi volt a gond? Én csak azt vettem észre, hogy eltűntél. :)

Konkrétan teljesen meghalt a gépem, és három hétig nem is tudtam egyáltalán feljönni. A mobilos Facebook kivételével nem tudtam internetezni. De most már megkaptam a laptopomat, úgyhogy újra itt vagyok. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elmehetnek a ** az orvosok is. Ma mondták, hogy kolléganőnek gerincdaganata van, szomszéd város kórháza át a másik városéba, azok vissza, hogy nem vállalják, mire szomszéd város kórháza a betegnek (aki fel sem tud kelni): keressen egy magánorvost, aki hajlandó vele foglalkozni :angry: Remélem, holnapra már jobb hírt kapunk, minimum annyit, hogy foglalkoznak érdemi szinten a beteggel.

Az se semmi... Komolyan mondom, ebben az országban már betegnek lenni is életveszélyes, még ha maga a betegség nem is lenne az. Hát még mikor az. És így legyen szerencsétlennek még ereje küzdeni is. De persze száz milliók vannak arra, hogy kivilágítsuk a Parlamentet, meg megkérdezgessünk embereket levelekben, arra bezzeg van. Arra, hogy tegyünk valamit az egészségügyért, vagy urambocsá, az oktatásért, ja kérem, arra nem futja. Persze, beteg és tanulatlan embereket könnyebb manipulálni... :angry::fuckoff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Konkrétan teljesen meghalt a gépem, és három hétig nem is tudtam egyáltalán feljönni. A mobilos Facebook kivételével nem tudtam internetezni. De most már megkaptam a laptopomat, úgyhogy újra itt vagyok. :)

Kiderült mi lett vele? Lekésted a TCW díjátadót is. :(

 

Karrde! Jobbulást a barátnődnek! Remélem nem a ceglédi vágóhídra kerül. :clap2:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, beteg és tanulatlan embereket könnyebb manipulálni... :angry::fuckoff:

Jah... és a sort lehetne folytatni :(

 

Karrde! Jobbulást a barátnődnek! Remélem nem a ceglédi vágóhídra kerül. :clap2:

Köszi, ő az egyik kolléganő a munkahelyen, ennyire nem közelálló, de mégis évek óta melózunk ott egy helyen. Hmm... nálam a szomszéd város melyiket is jelenti? Pont azt :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az se semmi... Komolyan mondom, ebben az országban már betegnek lenni is életveszélyes, még ha maga a betegség nem is lenne az. Hát még mikor az. És így legyen szerencsétlennek még ereje küzdeni is. De persze száz milliók vannak arra, hogy kivilágítsuk a Parlamentet, meg megkérdezgessünk embereket levelekben, arra bezzeg van. Arra, hogy tegyünk valamit az egészségügyért, vagy urambocsá, az oktatásért, ja kérem, arra nem futja. Persze, beteg és tanulatlan embereket könnyebb manipulálni... :angry::fuckoff:

 

Apám tavaly decemberben bekerült a János kórházba ami Budapest egyik elit negyedében van. Nem vicc. Én vittem villanykörtét neki. A kórterem úgy nézett ki mint az ötvenes években.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elmehetnek a ** az orvosok is. Ma mondták, hogy kolléganőnek gerincdaganata van, szomszéd város kórháza át a másik városéba, azok vissza, hogy nem vállalják, mire szomszéd város kórháza a betegnek (aki fel sem tud kelni): keressen egy magánorvost, aki hajlandó vele foglalkozni :angry: Remélem, holnapra már jobb hírt kapunk, minimum annyit, hogy foglalkoznak érdemi szinten a beteggel.

Ez nagyon szomorú... Én is jobbulást kívánok! Bár ilyen esetben, és tulajdonképpen minden betegség esetén, a lelki problémák tovább rontanak a helyzeten, és ilyen bánásmód biztos nem esik jól a szerencsétlen betegnek. :(
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Apám tavaly decemberben bekerült a János kórházba ami Budapest egyik elit negyedében van. Nem vicc. Én vittem villanykörtét neki. A kórterem úgy nézett ki mint az ötvenes években.

A János kórház az egyik ha nem a leghirhedtebb budapesti kórház. Van egy-két részlege ami működőképes, de egyébként az egyik legnagyobb katasztrófa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát sajna Wolf Kati nagyon nem nyert. :(

Hát igen :( Bár azért a 22. hely se volt szép összességében, pedig mennyien momdták, hogy az első lesz.

Azerbajdzsán meg... ha 2009-ben nyernek, nagyon örültem volna, de ezek idén nem voltak szerintem még annyira sem jók, mint Ayseel és Arash aki anno nagy-nagy favoritjaim voltak :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anyám kórházban van. Az a veséje problémázik, amelyikben anno a vesekő volt. Tegnap éjjel mentek be ügyeletre, ügyeletes orvos épp műtött, hajnal kettőkor megultrahangozta azt mondta követ nem lát. De az is biztos, hogy valami nem stimmel.

 

:clap2:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.