Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Végre sikerült visszaolvasnom az elmúlt 7 oldal tartalmát, így szóbeli váron veregetésben részesítem magamat. Dzséjt papájának jóbullást, akinek meg szüli és névnapja volt annak boldogost!

 

A szabadság és a nyári szünet aktív eltöltésére édesanyám mindig kitalál valamit, festést, lakás felújítást és hasonlóan jópofa és erőnlét fokozó tevékenységeket. Lassan egy hete a konyhát újítjuk fel, ami abból áll, hogy a bő tíz éves Ikeás bútorokat apám szétkapta, majd közös erővel megpróbáltunk újakat legózni belőlük, továbbá kifestettük a falakat és a plafont. Drága sárgabarack fánk is pont mostanra időzítette gyümölcsei érését, oly annyira, hogya kajszik maguktól lemásznak, esnek róla. Két festékréteg száradása közt, kirohantunk, gyümölcsöt szedtünk és válogattunk. Két kategória alapján megkülömböztetjük itthon, a cefrés és az étkezési kajszit. Mindkettő kategóriába rengeteg barack került, úgy hogy lesz pálinka, ráadásul szedés közben annyit ettem a mézédes gyümölcsből, hogy kezdem magam kényelmetlenül érezni.

Ráadásul hivatásos létra tartóként megszámlalhatalan mennyiségű fülbemászó, rózsabogár és büdös margit, a hangyákat és a szúnyogokat meg se említem, szakadt a nyakamba. Nem tudom eldönteni, hogy a festék pöttyökből, esetleg a csípésekből van-e több rajtam. Kicsiny házunkat áthatja a fúró és a fűrész diszkrét ordítása, a cefre és a festék illatának bódító ereje. A muslicák fellegekben bandáznak a garázs és a hordó környékétn. Szerintem egy genetikus kifejezetten élvezné a gyümölcslegyek ilyen nagyszámú populációját.

Lassan elkészülünk, a festés egy hivatásos festő szerint amatőr, szerintünk meg rusztikus lett.

A következő hónapban a nappalin van a sor, ráadásul a szillva is akkorra fog beérni, de nem érdekel abból lekvár lesz!

 

 

A munka folyamán se vesztettük el humorérzékünket, született két jópofa beszólás. Az egyik kapcsolódik, igen lazán a politikai vitához is.

1. Anyuval igen jó ütemben haladtunk a plafon kifestésével, apu, pedig szünetett tartott a szekrény kirakóban és feljött inni valamit. Csodálkozva nézi a haladás mértékét, majd megszólal:

-Jól csináljátok lányok, csak nehogy afestés végére bajszot növesszetek!

Anyuval félórát agyaltunk, hogy mire értette, majd leesett.

2. Szedjük a barackot, de a fa egyik ága átnyúllik a szomszédhoz, ráadásul aföldön is van vagy félvödörnyi. Anyu hitetlenkedve nézi, hogy azt afránya ágat senki nem éri el, pedig apu majd átesika kerítésen, úgy nyújtózik. Hirtelen ötlettel áll elő:

-Kislányom, csöngess be a szomszédokhoz, hogy leszedheted -e a barackot az ágról! Ha kérdezik, mondd azt, hogy a pálinkába kell!-

Szerkesztve: - orki
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bazz, itt nálunk az ember nem lélegzi a levegőt, hanem nyeli. Iszonyú a páratartalom, a mellkasom szét akar feszülni. És semmi légmozgás. :S Pedig úgy örültem amikor 90 km/h-ás szelekről olvastam. Itt meg semmi.

 

Hugi drága, neked meg óvatosan a cefrével. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Orki, jó sztorik, mint mindig :)

 

Nálunk csak délelőtt volt eső vihar nélkül, délután már sütött a nap. Legalább 2 napig nem kell locsolni.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Reggel fél hétkor kihajolok ablakon, hát valami baromira fülledt volt az idő. Azaz gondolkodtam sokat nem ért a hidegfront, mert 25 fok fülledten(izzadsz mint állat), olyan mint a 36 fok száraz. Na de délelött ez a fülledtség eltünt úgyhogy ok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt is durva vihar volt tegnap éjjel. Sok mindent lehetett csinálni, de aludni nemigen. Vakuztak, dörögtek félpercenként. Általában aludni szoktam, nem hallgatózni, de ez tényleg nem volt semmi. A víz erejétől még a szobám ablakán lévő szúnyogháló is kiszakadt. Amikor végre alábbhagyott a vihar, és lefeküdtem, a párától nem lehetett aludni. Lassan ott tartok, hogy nyáron nekem semmi se jó. Se napsütés, se eső. Mára viszont kellemesen hűvös lett (hosszú idő óta most először pihen a ventilátorom), bár nem hiszem, hogy sokáig így marad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ajánlom, hogy sokáig így maradjon. Fura de végre normálisan kapok levegőt! :)

Eddig úgy néz ki, az imáink meghallgatásra találtak. :) A strandolók most biztos szidják az időjárást, de még legalább a héten maradhatna ilyen hűvös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálunk itt Nyíregyházán ott van pl az Élményfürdő, aminek 80%-a fedett. menjenek oda ilyenkor és ne sírjanak. Vagy pl a Sóstó... a tó vize még midnig kellemes, itt nem esett annyi eső, hogy jelentősen lehűtse. A másik, engem soha semmi nem akadályozott meg abban, hogy 30 fok alatt is strandoljak. Azok után pláne nem, amikor 2005 áprilisában Finnországban (ott ilyenkor van tél vége) egy kis tó partján egy szauna épületben toltuk ezerrel a hamisítatlan finn szaunát és aztán ugráltunk (és úszkáltunk) a jócskán 10 fok alatti tó vizében... a parton meg még ott volt néhány helyen a hó is. Ez volt aztán az élmény.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2005 áprilisában Finnországban (ott ilyenkor van tél vége) egy kis tó partján egy szauna épületben toltuk ezerrel a hamisítatlan finn szaunát és aztán ugráltunk (és úszkáltunk) a jócskán 10 fok alatti tó vizében... a parton meg még ott volt néhány helyen a hó is. Ez volt aztán az élmény.

Ezt én is bepróbálnám. :D

Bár a 10 fok alatti víz talán még nekem is hideg lenne, egy egész picit. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt én is bepróbálnám. :D

Bár a 10 fok alatti víz talán még nekem is hideg lenne, egy egész picit. :P

 

Természetesen hosszú ideig nem jó ilyen hideg vízben tartózkodni. Néhány perc után iszkoltunk vissza a szaunába, aztán egy idő után újra csobb a hideg vízbe... és így tovább. :D Leírhatatlan volt! És olyan felüdítő/felfrissítő, hogy még soha azelőtt és azóta semmi más!!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Néhány perc után iszkoltunk vissza a szaunába, aztán egy idő után újra csobb a hideg vízbe... és így tovább. :D Leírhatatlan volt! És olyan felüdítő/felfrissítő, hogy még soha azelőtt és azóta semmi más!!

Ezt én is szívesen kipróbálnám :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.