Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Ilyen nyárra nem emlékszem. Volt már olyan hogy egy hétig esett ,de az hogy 2 hónap alatt 5 napig volt strandidő m,ég nem. Megmondom őszintén már unom én is. Persze hűtse le a nagy meleget az ilyen idő 3 nap alatt, de az hogy 2 hete ez van. Aki mostanság van szabin és be van fizetve valahova üdülni az nagyon ráfaragott.

Nagy bukás lesz idén a Balatonnál a strandokon. Akik nem mentek le hétvégente a rossz idő miatt azoknak a pénze hiányozni fog. A Balatonon meg még jó 2 hét a szezon(aug 20 után a kutya nem megy már le). Tényleg döbbenetes.

Azt gondolom hallottad, hogy az előrejelzések szerint az egész augusztus ilyen lesz.

Azért több napig volt strandidő 5 napnál. Hetekig meg lehetett pusztulni a lakásban, ahogy odakint is. Az más kérdés, hogy ebből a redőnyösök, vagy klímások nem sokat érezhettek. Állítólag ilyen lesz már az egész nyár (én valahogy nem tudom bánni), bár az utóbbi 2-3 napban érezhetően melegebb volt az idő. Volt, hogy a ventilátort is újra be kellett kapcsolnom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyár közepe van, közben csak napokra van napsütés, egyébként borus égbolt, eső és hüvős. Egy kis nyárért -egy igaziért- ha a fél karomat nem de egy fél esőerdőt odaadnék. Ennyi.

Oks, értem, köszi a választ :) Remélem, lesz jó idő is a jövő heti nyaralásra :)

 

Az elmúlt másfél hétben voltam szabin, és mit ne mondjak, nekem nagyon jó volt ez az idő. Nem mentünk most a rossz idő miatt a Balatonra, de ennek kivételesen nagyon örültem, mert sokkal jobban élveztem, hogy csak elvagyok itthon magam, egy kis házimeló, olvasás, sorozatnézés, aztán ennyi, ez hiányzott már nagyon. Lustulás ezerrel. Ahhoz meg jó idő volt :D Az idő ellenére még kinti/kerti munkát is végeztünk, pedig vizes volt minden, mert kétnaponta esett.

A balatoni turizmusnak persze betett ez az idő, sajnálom is őket. Igazából a június és a július első fele volt jó (ami szinte a fél nyár), de szezon szempontjából június elejét nem szokták figyelembe venni az iskola miatt. Amikor mi voltunk lent június közepén, remek strand idő volt, de még sok vendéglátós zárva volt, pedig voltak nyaralók bőven. Az iskolás családok hiányoztak, mert akkor ért véget a suli, de többször annyi ember mászkált még így is június közepén, mint amennyien most. Csak hát nem számít szezonnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért több napig volt strandidő 5 napnál. Hetekig meg lehetett pusztulni a lakásban, ahogy odakint is. Az más kérdés, hogy ebből a redőnyösök, vagy klímások nem sokat érezhettek. Állítólag ilyen lesz már az egész nyár (én valahogy nem tudom bánni), bár az utóbbi 2-3 napban érezhetően melegebb volt az idő. Volt, hogy a ventilátort is újra be kellett kapcsolnom.

 

 

Hát nem igazán. A június csupa eső volt mindennap esett, trópusi fülledt idő volt. Július elején volt dögmeleg, meg is mondom meddig. 16.-áig. Azt nem tudom mikor kezdődőtt a kánikula, de július 9.-én voltam egy kerti partyn és ott volt vagy 37 fok.Tuti hogy max egy hét volt a kánikula.

Természetesen melózni ez jó, meg itthon is, de akik nyaralnak az nem jó ,főleg a gyerekeknek. És ezt úgy mondom hogy nagyon rühellem a hőséget. De ha nyár akkor legyen az egy ideig aztán hülhet, majd megint meleg.

Ja és még valami. Nyáron bringával járok dolgozni, apámhoz, piacra stb. Hát ne tudd meg hányszor kellett bent hagynom a bringát az eső miatt és buszozni. Holnap is mennék ki apámhoz, meg fodrászhoz, és imádkozok ne legyen eső.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem igazán. A június csupa eső volt mindennap esett, trópusi fülledt idő volt.

Nekem ez egyáltalán nem rémlik, mert nálunk folyton locsolni kellett, olyan szárazság és meleg volt, iszonyú állapotban volt a kert egész tavasszal, és fél nyáron át. Most már úgy, ahogy oké, de a fűszernövényeimet le kellett vágnom, mert szárazak voltak, és harmad akkorára nőttek, mint kellene.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg majd aug 16-21. között, a Velencei tóra, de igazság szerint nem érdekel az időjárás, mert a társaság miatt akkor is jó egy vakáció, ha az idő nem épp kánikula. :)

Tény a társaság a legfontosabb, de én jövő héten egy szomszédos nagyvárosba megyek és a város is nagyon izgat. Várost nézni meg ugye nagyon nem ugyanaz a műfaj mondjuk verőfényes napsütésben meg szakadó esőben (vagy akár csak borús időben).

 

Frenkie: igen, a junius is nagyon hideg volt. Beszédes hogy nálunk csak júliusban lehetett beüzemelni a medencét de össz-vissz két hét volt amig használni is lehetett mert fel tudott melegedni a vize. Már a tavalyi nyár is hideg volt, de most ez eddig a legalja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ez egyáltalán nem rémlik, mert nálunk folyton locsolni kellett, olyan szárazság és meleg volt, iszonyú állapotban volt a kert egész tavasszal, és fél nyáron át. Most már úgy, ahogy oké, de a fűszernövényeimet le kellett vágnom, mert szárazak voltak, és harmad akkorára nőttek, mint kellene.

 

 

Ha nem is egész júniusban de sokáig volt az hogy nappal napsütés, kb 25-28 fok este meg özönvízszerü eső, és ez mindennap.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy emlékszem egész nyáron jó idő volt, csak az utóbbi két hétben romlott el. Eső nélkül viszont a 25 fok tökéletes.

Nekem is így rémlik. Az minden esetre biztos, hogy 5 napnál tovább volt strandidő. Az igaz, hogy későn érkezett meg az igazi nyár, de akkor rendesen. Még a sínek is olvadoztak. Az utóbbi években egyáltalán nem meglepő ez az összevisszaság hőmérséklet szempontjából. Azon sem fogok csodálkozni, ha idén decemberben egy gramm hó nem fog leesni, jövő májusban viszont még minden fehér lesz. Erre is volt már példa nem egyszer az utóbbi években.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha nem is egész júniusban de sokáig volt az hogy nappal napsütés, kb 25-28 fok este meg özönvízszerü eső, és ez mindennap.

Jó lett volna ide is valamennyi abból a sok esőből :)

 

Májust illetően sem lehet sok rossz szavunk, az eleje még nem volt forró, de már nagyon szép idő volt, május utolsó hétvégéjén pedig már pántos felsőben mentem vizsgázni. Idén jó volt a május.

 

Valaki tervez jövő héten a Szigetre menni?

Nem megyek, nem szoktam járni a Szigetre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tény a társaság a legfontosabb, de én jövő héten egy szomszédos nagyvárosba megyek és a város is nagyon izgat. Várost nézni meg ugye nagyon nem ugyanaz a műfaj mondjuk verőfényes napsütésben meg szakadó esőben (vagy akár csak borús időben).

 

Frenkie: igen, a junius is nagyon hideg volt. Beszédes hogy nálunk csak júliusban lehetett beüzemelni a medencét de össz-vissz két hét volt amig használni is lehetett mert fel tudott melegedni a vize. Már a tavalyi nyár is hideg volt, de most ez eddig a legalja.

Nekem is hidegnek és esősnek tűnt a nyár azon három hét kivételével, amikor is hőség volt és sajnos épp akkor nem voltam szabadságon. Mi is holnap készülünk hegyek közé egy hétre, és ha meleg nem is muszáj hozzá, de eső sem nagyon kellene. Szóval drukkolok én is a napos időért (a ha hideg lesz, az nem gond). :)

 

Jó lett volna ide is valamennyi abból a sok esőből :)

Látod, alig 60 km-re laksz tőlünk, de itt is volt eső dögivel, nem csak Frenkie-ék felé, locsolni alig kellett. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kis lépésekkel haladsz. :) Én beveszem magam a szobámba és elmerülök a SAGA -ban. :D Ideje már.

 

 

Nézz be a hd-topicba. Egy hirtelen akció által vezérelve vagyok. Ha nem lenne eszem ágában sem lenne most megvenni.

A kis lépésekkel haladás az az anyagi helyzetem miatt van. Megvenném már most is a tv-t de hát a pénz. :D

Rengeteg mindentől függ. Pl a lejátszó Orbán nyugdíjhozamától. Még mindig nem kaptam meg pedig az összes kolléga már igen. A tv meg az év végétől. Ha kapunk annyi jutalmat mint tavaly akkor ok, de nem biztos.

Sajnos nem vagyok az a fajta aki félrerak erre(meg semmi másra). Mindig van valami buli amire elmegy a lóvé, de nem zavar. Vagy buli vagy tv. A nagyobb dolgokat így akkor szoktam megvenni ha kapok legalább annyi pénzt egyben mint a kiszemelt árucikk árának minimum 80 %-a.

 

De nagyon eltökélt vagyok és mindent erre teszek fel. Most lejátszó és a filmek majd tv. De nekem is lesz az holtziher.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látod, alig 60 km-re laksz tőlünk, de itt is volt eső dögivel, nem csak Frenkie-ék felé, locsolni alig kellett. :)

Tőletek inkább 50-re, de sokat számít az is. Az ország legszárazabb területe a közepe, én meg ott élek. Ha a szomszéd faluban esik is, itt akkor sem.

Jó nyaralást jövő hétre :)

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.