Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Na, azért ne legyen már minden érdem csak az USA-jé. Hisz a D-nap leforgásában nem csak statisztaként működött közre az Egyesült Királyság, de folyt ott kanadai vér is és a franciák és lengyelek is besegítettek picit. Nélkülük az USA az öreg kontinenst meg sem látja, nemhogy partra szálljon ott. Szóval köszi USA, hogy segítettetek és köszi UK, hogy egyáltalán lehetővé tettétek. És azok a hősök, akik ott voltak, mindegyik támadó nemzet fia. Így korrekt, mi több, így helyes a megfogalmazás.

 

De tudod hogy én USA-fan vagyok így kicsit elfogult. :D Persze hogy a többiek is elismerést érdemelnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Őket nem igazán. Egy ocsmány rendszert védtek irdatlan sok embert megöltek és még nem is a hazájukat védték mert ugye Franciaországban volt a csata.

Egy német is azt tette amire kötelezték: behívták és szolgálatot teljesített. El kell vonatkoztatni a némettől a nácit. Nem ugyanaz. Itt nem a Jók és Rosszak harcáról volt szó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy német is azt tette amire kötelezték: behívták és szolgálatot teljesített. El kell vonatkoztatni a némettől a nácit. Nem ugyanaz. Itt nem a Jók és Rosszak harcáról volt szó.

 

 

Dehogynem. Az a szomorú hogy ezt magyarázni kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dehogynem. Az a szomorú hogy ezt magyarázni kell.

Ne az amerikai akciófilmek (amelyek propagandafilmekként is simán elmehetnének) szemüvegein keresztül értékeld az akkori eseményeket. Annál jóval árnyaltabb a kép.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dehogynem. Az a szomorú hogy ezt magyarázni kell.

Hát pedig nem, és ezzel legutóbb TE is egyetértettél! A nácik és az SS nem ugyanaz, mint Grün Otto, akit besoroztak az akarata ellenére, és ha megtagadja, golyót kap, eséllyel a családjával együtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom mi értelme van a történelemről vitázni. Ami volt, az volt, ha egyáltalán volt... Mert, az megint más, hogy a média hogy állítja a be a dolgokat. Ma nem azért irtanak ki valakit, mert pajesza van és gazdag, hanem mert olaja. Annyi, hogy az utóbbi gonosz jól csinálja és a buta embereket beeteti: amit tesz az jó és terror ellenes. Közben az abrosz fejűek is a hazájukat védik, mint anno a britek, vagy a franciák, csak ők be lettek állítva gonosznak. Ezt meg az ikertornyok alá is támasztották...de minden reakciót, egy akció előz meg, ezt nem kéne elfelejteni. Meg attól, hogy valami amcsi még mélytorkosan nem kéne besz*pni...

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem az sem igazán érdekel...majd úgyis küldünk nekik valami szállítmányt, míg itt az árvíz, meg a többi elviszi a népek házát, így szokott ez MO-n lenni.

Az, meg, hogy a világ másik végén ilyen és olyan vallások, meg nézetek háborúznak, hát egészségükre, Egyiptom hamar lerendezte, ismét turisztikai célponttá kezd válni...míg ezek az országok a kutyát sem érdekelnek. Mindenki vonul ki, meg nézi a neten, hogyan ágyúzzák szét egymást. Azt nem értem a romák erre miért nem képesek?! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért, ma is voltak a szomszédok "áruért" Ausztriában. Ez azt jelenti, hogy hoztak még 20 bicajt, 10 fűnyírót, meg 40 gumiabroncsot. Beszórták az udvarba, neki a közös kerítésnek, ami már szakad át a szeméttől és mentek elinni a segélyt...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként a szíriai helyzet nem kedvez szerintem az amerikaiaknak, még akkor sem, ha a rezsim sohasem volt éppen nyugatbarát. Ellenben Egyiptommal, Szaúd-Arábiával vagy a 2000-es évektől Líbiával. A közel-keleti változásokkal eddig USA (és persze Izrael) veszített a legtöbbet.

A WTC és az "olajért mentek" legendákban én nem hiszek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fekete Afrikában minden utcasarkon van egy népirtás, a hadurak hetente ölnek meg ezreket és ez mégsem izgatja a Nyugatot. És miért nem? Mert nem áll érdekében. Néha néha fellépnek egy hadúr ellen, aki éppen meg akarja dönteni az aktuális kormányt, akinek szerződése van egy nyugati hatalommal valami nyersanyagra, de amíg nem árt az üzletnek hagyják hagy ritkítsák egymást.

 

Éljen Amerika és a fejlett országok :clap: .

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne az amerikai akciófilmek (amelyek propagandafilmekként is simán elmehetnének) szemüvegein keresztül értékeld az akkori eseményeket. Annál jóval árnyaltabb a kép.

 

Nem aszerint értékelem. A németek lerohanták Európát így van? Brutál dolgokat tettek a lakossággal. Egy iszonyú eszmét akartak milliókra kényszeríteni. És még tartsam őket hősnek mi? Mit szólnál hozzá ha holnap a szlovák hadsereg lerohanna minket szüleidet meg tarkón lőné mert egy partizán kinyírt egy szlovák katonát. Milyen jogon rohanták le Európát? Egyet sem sajnálok. Elképesztő komolyan hogy azt a rendszert véded. Nézd meg hogy várták a szövetségeseket a francia lakosság. Az erkölcsi fölény a szövetségeseknél volt és neked is most azért van szabad életed mert akkor kitakarították a németeket Európából. És még baromira megúszták mert én utána megszüntettem volna Németországot és még a nyelvüket is eltöröltem volna, mert mind bűnös volt mert őmiattuk került hatalomra Hitler. Gondolták majd lesz a szép 3. Birodalom. Hát nem lett.

Elég szomorú hogy egyre több a szélsőséges ember.

 

 

Dzséjt: Mi az hogy besorozták? És? Azért sorozták be mert Hitlert hatalomra segítette. nem kellett volna rászavazni és hallgatni a hülyeségeit. Akkor békében leélhette volna az életét. A németek tökéletesen megérdemelték amit kaptak Drezdástul mindenestül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom mi értelme van a történelemről vitázni. Ami volt, az volt, ha egyáltalán volt... Mert, az megint más, hogy a média hogy állítja a be a dolgokat. Ma nem azért irtanak ki valakit, mert pajesza van és gazdag, hanem mert olaja. Annyi, hogy az utóbbi gonosz jól csinálja és a buta embereket beeteti: amit tesz az jó és terror ellenes. Közben az abrosz fejűek is a hazájukat védik, mint anno a britek, vagy a franciák, csak ők be lettek állítva gonosznak. Ezt meg az ikertornyok alá is támasztották...de minden reakciót, egy akció előz meg, ezt nem kéne elfelejteni. Meg attól, hogy valami amcsi még mélytorkosan nem kéne besz*pni...

 

 

Te is beszívod a médiát csak nálad a kuruc.info a nyerő. Bizonyítsd be az olajat. Azt tartom elképesztőnek hogy szabadon élsz egy normális rendszerben és szidod az egészet. Persze az arabok a hazájukért harcolnak. Azért robbantják fel a saját gyerekeiket a piacon. Mert kilóg a lóláb. Jól beetettek téged is.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem aszerint értékelem. A németek lerohanták Európát így van? Brutál dolgokat tettek a lakossággal. Egy iszonyú eszmét akartak milliókra kényszeríteni. És még tartsam őket hősnek mi? Mit szólnál hozzá ha holnap a szlovák hadsereg lerohanna minket szüleidet meg tarkón lőné mert egy partizán kinyírt egy szlovák katonát. Milyen jogon rohanták le Európát? Egyet sem sajnálok. Elképesztő komolyan hogy azt a rendszert véded. Nézd meg hogy várták a szövetségeseket a francia lakosság. Az erkölcsi fölény a szövetségeseknél volt és neked is most azért van szabad életed mert akkor kitakarították a németeket Európából. És még baromira megúszták mert én utána megszüntettem volna Németországot és még a nyelvüket is eltöröltem volna, mert mind bűnös volt mert őmiattuk került hatalomra Hitler. Gondolták majd lesz a szép 3. Birodalom. Hát nem lett.

Elég szomorú hogy egyre több a szélsőséges ember.

 

 

Dzséjt: Mi az hogy besorozták? És? Azért sorozták be mert Hitlert hatalomra segítette. nem kellett volna rászavazni és hallgatni a hülyeségeit. Akkor békében leélhette volna az életét. A németek tökéletesen megérdemelték amit kaptak Drezdástul mindenestül.

Erről oldalakat tudnék írni csak Ody úgyis kitörölné szóval inkább hagyom. Ha kicsit tudnál valamit a háttérről talán nem mondanál ekkora baromságokat

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem aszerint értékelem. A németek lerohanták Európát így van? Brutál dolgokat tettek a lakossággal. Egy iszonyú eszmét akartak milliókra kényszeríteni. És még tartsam őket hősnek mi? Mit szólnál hozzá ha holnap a szlovák hadsereg lerohanna minket szüleidet meg tarkón lőné mert egy partizán kinyírt egy szlovák katonát. Milyen jogon rohanták le Európát? Egyet sem sajnálok. Elképesztő komolyan hogy azt a rendszert véded. Nézd meg hogy várták a szövetségeseket a francia lakosság. Az erkölcsi fölény a szövetségeseknél volt és neked is most azért van szabad életed mert akkor kitakarították a németeket Európából. És még baromira megúszták mert én utána megszüntettem volna Németországot és még a nyelvüket is eltöröltem volna, mert mind bűnös volt mert őmiattuk került hatalomra Hitler. Gondolták majd lesz a szép 3. Birodalom. Hát nem lett.

Elég szomorú hogy egyre több a szélsőséges ember.

 

 

Dzséjt: Mi az hogy besorozták? És? Azért sorozták be mert Hitlert hatalomra segítette. nem kellett volna rászavazni és hallgatni a hülyeségeit. Akkor békében leélhette volna az életét. A németek tökéletesen megérdemelték amit kaptak Drezdástul mindenestül.

 

 

Bocs' Frenkie de ez egy ökörség. Azért az akkori helyzet ennél cseppet bonyolultabb volt. Arról nem beszélve, hogy ma kis túlzással a németek tartják el európát. Hitler csak a 29 -es válságnak köszönheti, hogy hatalomra került.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocs' Frenkie de ez egy ökörség. Azért az akkori helyzet ennél cseppet bonyolultabb volt. Arról nem beszélve, hogy ma kis túlzással a németek tartják el európát. Hitler csak a 29 -es válságnak köszönheti, hogy hatalomra került.

 

 

Pontosan. De hogyan? Úgy hogy egyre népszerübb lett. Hogyan? Hát úgy hogy kimentek a németek a beszédeire. Tehát ha Hitlert a kutya sem hallgatta volna meg nem is jut hatalomra. Csak hát könnyebb elhinni a populista baromságokat és megszavazni.

 

Erről oldalakat tudnék írni csak Ody úgyis kitörölné szóval inkább hagyom. Ha kicsit tudnál valamit a háttérről talán nem mondanál ekkora baromságokat

 

 

Veled én is befejeztem. Nincs értelme. Higgy amiben akarsz. Viszont az szomorú hogy egyre több az olyan ember aki a náci németeket mentegeti.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan. De hogyan? Úgy hogy egyre népszerübb lett. Hogyan? Hát úgy hogy kimentek a németek a beszédeire. Tehát ha Hitlert a kutya sem hallgatta volna meg nem is jut hatalomra. Csak hát könnyebb elhinni a populista baromságokat és megszavazni.

Már akkor meg akarták ölni, amikor még meg se választották. Bizony...a német emberek. Sajnos nem sikerült. Sőt! Később a vezérkarban is terveztek ellene bombatámadást (amit a csodával határos módon túlélt), mert tisztán látták, hogy az az ember nem normális. Egy őrült.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Adolf beszéde nem csak a zsidók kiirtásáról szóltak, azt ígérte hogy megszünteti a munkanélküliséget-megtette, csökkenti az államadósságot-megtette, fellendíti az ipart-megtette és az érdemeit még sorolhatnám. Ha nem lett volna ez a fajelmélete még akár szuperlaívuszokban is beszélhetnénk róla ma

 

Veled én is befejeztem. Nincs értelme. Higgy amiben akarsz. Viszont az szomorú hogy egyre több az olyan ember aki a náci németeket mentegeti.

Én Hitlerrel nem értek egyet, csak a te hülyeségeidről mondtam hogy baromságok. A világ nem olyan fekete-fehér ahogy te látod

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hitler már anno is a zsidókat tette felelőssé minden rosszért. Szerinted ma miért van ez a nézet mindenhol? :) A gazdasági eredményei nem a fegyverkezés hatásai voltak? Egy háborúval minden gazdaságot fel lehet lendíteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már akkor meg akarták ölni, amikor még meg se választották. Bizony...a német emberek. Sajnos nem sikerült. Sőt! Később a vezérkarban is terveztek ellene bombatámadást (amit a csodával határos módon túlélt), mert tisztán látták, hogy az az ember nem normális. Egy őrült.

 

 

De hatalomra akkor is úgy került hogy az Oldie-félék elhittek neki mindent és a saját rossz életük baját másra hárították. Tehát a többség megszavazta Hitlert. Amikor meg háborúra készült lelkesen követték.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Természetesen a birka népet meg kellett vezetni valamivel és egy szélső jobb párttól mi mást lehetett várni minthogy valamelyik népet teszi felelőssé.

Fejlesztette az infrastruktúrát a nehéz ipart, és valóban ezt a hadsereg miatt, de azt se szabad elfeledni, hogy ezt mind amerikai tőkéből valósították meg.

Egyébként a népirtást elítélem, de a háború kirobbantását nem. Eleve az első világháborút lezáró párizsi békék voltak azok amik megalázták és a porba lökték a vesztes hatalmakat - köztük minket is - és bár a megtorlás sokaknál nem fér bele az erkölcsi normákba, nekem még igen.

 

De hatalomra akkor is úgy került hogy az Oldie-félék elhittek neki mindent és a saját rossz életük baját másra hárították. Tehát a többség megszavazta Hitlert. Amikor meg háborúra készült lelkesen követték.

Az éhező népet könnyű megvezetni egy jobb jövő reményével, és nem volt nehéz rákenni a "jómódú" zsidókra

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én Hitlerrel nem értek egyet, csak a te hülyeségeidről mondtam hogy baromságok. A világ nem olyan fekete-fehér ahogy te látod

 

Dehogynem csak ti bonyolítjátok. Amiket meg írtam nem baromságok hanem tények. Mindegy menjetek Horthy-szobrot(őt nem tartom nácinak) állítani lassan Szálasi is előkerül. Mindenki lefog már minket hagyni gazdaságilag mi meg itt fogunk állni 1 szál gatyában és még mindig Trianont(ki a jóistent érdekel ma már ez?) Horthyt, Kádárt fogjuk siratni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként a népirtást elítélem, de a háború kirobbantását nem. Eleve az első világháborút lezáró párizsi békék voltak azok amik megalázták és a porba lökték a vesztes hatalmakat - köztük minket is - és bár a megtorlás sokaknál nem fér bele az erkölcsi normákba, nekem még igen.

Na azért Te se mész a szomszédba ökörségért hallod. :D Nem tudtam, hogy ilyen militáns vagy. Bár nem tudom ahhoz mit szóltál volna, ha Szibériában neked fagy le mindened, és még lehetne sorolni a kínokat amiket az emberek átéltek. Szóval én nem nagyon hangoztatnám ezt a háború pártiságomat. Te lennél az első akit golyófogónak kiküldenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy háborúval minden gazdaságot fel lehet lendíteni.

Én nem akarok mélyebben belefolyni, de ez erősen vitatható mondat.

 

Igen, rövid távon lehet átcsoportosítani, tolni a nehézipart, fegyverkezni, és bevezetni a hadikommunizmust, de pár éven belül elfogy a mozgósítható tőke, leamortizálódnak a termelőeszközök, a humán tőke, és a "Z" faktor (azaz a teljes tényező termelékenység) és jön a hiperinfláció, és a nagyon komoly válság.

 

Szóval inkább azt mondanám, hogy a háborúra készüléssel rövid távon lehet neki lendületet adni, de a háború kivétel nélkül pusztítással és válsággal jár együtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként a népirtást elítélem, de a háború kirobbantását nem. Eleve az első világháborút lezáró párizsi békék voltak azok amik megalázták és a porba lökték a vesztes hatalmakat - köztük minket is - és bár a megtorlás sokaknál nem fér bele az erkölcsi normákba, nekem még igen.

 

KI kezdte az első vh-t? Hát a németek meg mi. Azaz pontosan azt kaptuk mi is utána és a németek mint amit megérdemeltünk. Érted? Én megverek valakit majd utána ő engem és én vagyok felháborodva. Majd 20 évvel később én megverek valaki mást mert engem megvertek anno. Azaz semmilyen erkölcsi indok nem indokolta Hitler háborúzását. Az 1. vh-t ők kezdték ott is gyilkoltak mint az állatok. Megverték őket meg is büntették őket jogosan. Csendben kellet volna maradni és kushadni. Az meg főleg igazságtalan hogy olyanokat öltek utána akik nem is tehettek az egészről. ha kivesszük a népírtást a háború akkor is emberi életeket vesz el pl a katonákét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.