Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Flóri! Oldfighter erősen szélsőjobboldali beállítottságú. Próbálta leplezni vagy elkendőzni, de mégis kiderült. Márpedig ezen a fórumon amíg én vagyok a "tulaj", ilyen ember nem igazán juthat vezető szerephez.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez rendben van, de én nem beleártani akarom magam, hanem megérteni, hogy a későbbiekben tisztában legyek a dolgokkal. Mint mondtam, vannak bumeráng témák, szerintem ez is ilyen lesz, engem pedig zavar, hogy születik róla 2-3 oldal hsz és semmit sem értek belőle, közben pedig változásokat és vitákat szül a fórumon belül. Ez is érthető, nem?

Persze, természetes, csak a stílus nem mindegy. Például tudatlanul nem esünk neki egy moderátornak, és ha nem vagyunk képben, akkor nem vitatjuk a moderátorok döntését. Ezért kell csendben figyelni, vagy a forrást kérdezni magán úton (aka PM). Hogy képbe kerülj. Bár általános netikett, hogy a moderátorok/adminok döntését alapjáraton sem vitatjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Flóri! Oldfighter erősen szélsőjobboldali beállítottságú. Próbálta leplezni vagy elkendőzni, de mégis kiderült. Márpedig ezen a fórumon amíg én vagyok a "tulaj", ilyen ember nem igazán juthat vezető szerephez.

Sok-sok éve fórumozunk itt, szerintem az mindenkinél kristály tiszta hogy ki milyen mentalitású. És ha ez a fórum (mint ahogy azt hiszem is) rendes közösségként működne, akkor létezne egymás véleményének elfogadása, még akkor is ha az a mienk szöges ellentéte.

 

Én például nagyon sok dologban nem értek egyet Oldie-val, de ahogy látom nem sűrűbben hozza fel ezt a szeletét a véleményének mint én, te, vagy bárki más. A moderátori tevékenységével főleg nem hozható össze, nem tapasztaltam még olyat hogy a beállítottsága miatt máshogy kezelte volna a dolgokat. Kizárólag a véleménykülönbözés ténye miatt lefokozni meg minden de nem demokrácia.

Gondolom nem véletlenül nem ide tette a videót, hanem Facebookra. Az itteni felemlegetése meg nem több szerintem provokációnál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az előtted lévő posztból nem idézel, nem az előtted lévő hozzászólótól. Ne keverd a szezont a fazonnal. ;)

Amikor modi voltam, ott egy lényeg volt...nem idézzük az előttünk szólót. Én úgy tudom, hogy ez olyan, mint egy folyamatos beszélgetés, te írsz valamit, felette van a reakcióm, akkor felesleges idézni, ha már a kettő között van egy újabb HSZ akkor szabad csak.

De nem okoskodom tovább, mert ez lesz a vége:

User-Admin-Mod.gif

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi. Te csak kioktatni jársz ide mindenkit, vagy van valami más célod is? Nehogy már rajtam kérd számon a demokráciát. :) Fordulj más helyekre ez ügyben. Azt pedig, hogy milyen ingerküszöböket mozgat meg egy bizonyos viselkedés forma azt majd akkor vitassuk meg ha kiléptél az egyetemek kényelmes világából.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi. Te csak kioktatni jársz ide mindenkit, vagy van valami más célod is? Nehogy már rajtam kérd számon a demokráciát. :) Fordulj más helyekre ez ügyben. Azt pedig, hogy milyen ingerküszöböket mozgat meg egy bizonyos viselkedés forma azt majd akkor vitassuk meg ha kiléptél az egyetemek kényelmes világából.

Miért kell most ilyen módon kötekedned? Egyáltalán nem ilyen célból írtam azt amit írtam, nem értem miért kell támadással válaszolnod.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olyanba folysz bele (mint ahogy Dzséjt is írta Flórinak), amire nincs teljes rálátásod. Miért kell belekotnyeleskedned? Leírtam mi a helyzet, kéretik elfogadni. Megnyugodhatsz, nyomós indokom volt a váltásra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olyanba folysz bele (mint ahogy Dzséjt is írta Flórinak), amire nincs teljes rálátásod. Miért kell belekotnyeleskedned? Leírtam mi a helyzet, kéretik elfogadni. Megnyugodhatsz, nyomós indokom volt a váltásra.

Privátban vázolva lett hogy mi a helyzet, az alapján írtam azt amit. A belekotnyeleskedés meg ugyebár kedves hasonlat, szerintem nekem is van rálátásom az itteni viszonyokra, és van annyi minimális jogom hogy leírjam a véleményem.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor modi voltam, ott egy lényeg volt...nem idézzük az előttünk szólót. [...] ha már a kettő között van egy újabb HSZ akkor szabad csak.

Igen, és? Jól leírtad ugyanazt, amit én írtam, csak más szavakkal. Csak azt nem értem, hogy akkor miért kötözködsz. A lentebb általam idézett szöveg és a te eredetid között két poszt is van. Azt hiszem, maximálisan kimerítettem a lehetőségeimet. :D

 

 

Egy kis vélemény a dolgokról. Teljesen szubjektív, szerintem, az én véleményem, stb.

Itt nincs demokrácia. A fórumoknak hierarchiájuk van. Ennek is. Admin, moderátor, felhasználó. Nem szoktunk szavazni arról, hogy milyen poszt legyen törölve, ki legyen mod és ki nem. A megfosztást egymás között megvitatjuk, esetlegesen a kinevezést is, de ez a nagyérdemű tudtán kívül és beleegyezés nélkül történik (szóval nincs mindenre rálátásotok). Ezen a ponton valóban lehetett volna egy gyors megbeszélést tartani, mert ez elmaradt. Miért nem verem emiatt a tam-tam dobot? Mert itt nincs demokrácia, ez nem a Köztársaság (hogy közegbe vágó hasonlattal éljek), inkább akkor már egy cég. A hierarchiában az admin az úr, az atyaúristen. A közeg fenntartója és egyik legfontosabb formálója, amennyiben aktív szerepet vállal. Ha ő úgy látja, hogy X személy nyilvánosan vállalt nézetei károsak lehetnek a mi közegünkre, minden joga megvan arra, hogy haladéktalanul döntsön és cselekedjen. Bármilyen főnök kirúghatja bármilyen alkalmazottját, ha azt ártalmasnak véli. Kár ágálni ellene.

Lazábbak vagyunk, mint más fórumok. Látnátok az AVPU-t, ott igen részletes és szigorú szabályaink vannak arról, mit lehet és mit nem. De ennek ellenére még ez a fórum is behatárolt keretek között mozog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjttel értek egyet. Ha ez nem így menne elszabadulnának az indulatok. Nekem is törölték már hozzászólásomat teljesen jogosan. Sosem ágáltam ellene. Sőt köszönet is illeti a moderátorok munkáját hogy az ilyen barmokra is mint én figyelnek.

Annyit viszont elárulhatok hogy mindegyik moderátort ismerem személyesen és teljesen alkalmasak a feladatra. Nem pofa szerint döntenek az tuti.

 

Lehet hogy hiba volt tegnap belinkelni a videót és kommentálni. De már megtörtént ez van. Túl kell rajta lépni.

 

És ahogy Dzséjt írta más fórumokon egyenesen a totális diktatúra van főleg a népszerű torrentoldalakon. Ott nem filózna azonnal kivágnak ha megszeged a szabályokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyi különbséggel, hogy itt nem főnökök vannak, hanem főnök és ő egyedül dönt a dolgokról, plusz, kioszt jogokat. Van még a Kistanács, akik őt segítik, ha távol van döntenek a dolgokról, meg van a pórnép. :)

Frenkivel pedig egyetértek, amikor nem iszik tényleg értelmeseket ír és sokkal...emberibbnek tűnik! :rock:

A torrentet meg ne keverjük ide, valljuk be, ha egy olyan oldal működni szeretne, akkor szükség van bázis emberekre, akik megosztanak, seedelnek orrvérzésik, adatokat lopnak és osztanak...ehhez pedig szigor kell és szabályok, vagy különben bajok lesznek, eltűnnek a felöltők és a userek ráunnak a hosszú letöltési időre, más megoldást keresnek.... Nekem is rosszul esik, mikor feltolok 2-3gigát és jönnek a HSZ-ek, hogy bazzeg, ez miért nem magyar, te gy*kér, közben a Xvid/eng kategóriából töltötte le...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Senki se felejtse el, hogy mi ezen a fórumon kvázi vendégek vagyunk, és Ody a tulaj, aki kőkeményen fizet érte. Tehát amíg ez így van, addig ő szabja meg a játékszabályokat. Ez ellen lehet ágálni, de ha vendégségbe mész, és a házigazda rád szól, hogy abba a szobába ne menj be, akkor nem igazán illik visszapofázni. Lehet mindenkinek személyes véleménye, de a számonkéréstől mindenkit óva intenék.

 

Ody döntése ez volt, nyilván nem az volt az apropója, hogy bal lábbal kelt fel, hanem kőkemény okok húzódtak meg mögödte. Lehet ezzel egyetérteni, nem egyetérteni, de az ő hatásköre az ilyen döntések meghozása, és ő megtette. A moderátorok esetében pedig egyáltalán nem mindegy a jellem, úgyhogy személy szerint egyetértek a döntéssel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Néhány szót szeretnék szólni mielőtt végleg távoznék innen.

Köszönöm szépen azoknak akik az értelmes megbeszélés mellett álltak ki ami úgy tűnik mostanában elvesztette a jelentőségét. Tiszteletben tartom Ody döntését, de gyalázkodó, gyűlöletkeltő rágalmazását visszautasítom, így simán diszkréten, mert én ilyen vagyok, nem erőltettem a sok csillagos szavakat amit megérdemelne azért amivel vádol.

Igen, a videót(kat) én készítettem ( Ébredj!, Az utolsó szó jogán...), figyelemfelhívásként, a sok sok ártatlan gyerek védelmében és azokért akik még meg sem születtek. Évek munkája van benne és sok másba, hazai illetve külföldi emberek áldozatkész segítségével, mely igyekszik kiegészíteni mindazt amit a fősodratú média áraszt magából. Egyedül itt találkoztam olyan ocsmány véleménnyel mint aminek Frenkie is szót ragadott. Szerencsére akik túllátnak szűk érdekükön, értékrendjük túlmutat azon, hogy mindennap az olyan oldalakat lájkolják, mint pl "Kattints és megmondom milyen fülzsírállag illik hozzád", az az elismerésével élt és elolvasott minden közzétett adatot a videó végein található honlapon, illetve facebookos csoportokban. Szerencsére ott sok jó embert ismertem meg akikkel még ha kemény vitáink is voltak, mindig előtérbe helyeztük a közjót és bizakodással tekintettünk előre.

Itt is sok jó embert ismertem meg, vagy legalábbis azt hittem, hogy mindegyik jó....és jó barát. De tévedtem. A barátok nem ilyenek. Nekem nincs szükségem olyanra aki szemembe vigyorog, de a hátam mögött és most már szemtől szembe rágalmaz. Az együtt töltött idő azonban legtöbbször feledtette ezeket a dolgokat.

Akit pedig valóban(!) érdekel mindaz amiről a videók és az a rengeteg információs anyag szól az látogassa meg az oldalt, gondolkodjon, elemezzen, emésszen és döntsön. Emellett aki facebookos az olvasom bele még a Nekem fontos a gyermekeim élete című csoportba.

 

Remélem ez a poszt egy pár napig azért kint marad, a korrektség jegyében.

Sziasztok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mégis milyen szempontból volt jogos? :)

Szerintem teljesen kár volt iderángatni a hivatkozott videót és a hozzá kapcsolódó írást, hogy azon keresztül kitárgyaljunk valakit, akikről amúgy is tudjuk, hogy kb. milyen, mi a véleménye a világról. Nem újkeletű részéről, amit leírt, de valamiért ezt ide be kellett most hozni, amit nem értek. Nuku tolerancia, személyeskedésnek és hangulatszításnak viszont megfelelő volt, amiről úgy érzem, hogy nem hiányzik a fórumra, még a fórumgazdától sem. A téma pedig amúgy is erősen a tiltott témák határán mozog.

Moderátorként nem volt vele semmi gond, ha lett volna, akkor ilyen alapon már évekkel ezelőtt el lehetett volna venni a jogot tőle. Nem a jogelvételt bírálom, csupán a módját, ahogy és amikor ez történt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj ezekkel az eszmékkel, hogy mindegyiknek vannak olyan követői, akik lealjasítják a dolgot egy bizonyos szint alá. Én a szélsőségeseket sem ítélem el, ahogy azt sem ha valaki narancs, vagy piros. De ettől függetlenül, ha odajön osztani, vagy ódákat zengni és a másik felet, most már feleket szidni, akkor egyszerűen lesz*rom. Az még gusztustalanabb, amikor egy-két generáció elteltével mutogatnak egymásra, hogy mit tett a másik fél...jah, meg közben megjelentek a számítógépek, mindenki számára elérhető lett az internet, a mobiltelefon.

Ezek a videók is a neten...minden megközelítés kérdése. Ha biztosra lehetni tudni a jövőt, akkor sokkal könnyebb lenne minden. De annyi a jóslat, ha és talán...már a 27. világvégét éltük túl, pedig mindegyik mennyire tutira ment.

Az meg, hogy ki mért áll ki és mi ellen harcol, megint teljesen más kérdés. Nálunk a faluban bizonyos népcsoporttal vannak gondok, mivel a szomszédaink is azok, azokat a megszorításokat és elveket figyelem amik az ő ingyenélésüket és szaporulatukat korlátozná. Ez ellen tett bárki is bármit az elmúlt 20 évben? Akkor még itt a helyzet is jobb, aki az Alföldön él, az tudja miről beszélek. Szóval én a gyerekeimet nem a génkezelt ételektől, meg az arab terroristáktól féltem, hanem sokkal kézzelfoghatóbb és közelibb fenyegetéstől. Tenni mégsem tudok ellene és a szomszéban már akkora a szeméthalmaz, hogy egy erősebb szél majd átdönti hozzánk. Én akkor erről nem videót fogok készíteni, hanem 3-4 ismerőssel meglátogatjuk őket, szabunk egy haladékot az eltakarításra és ha ez nem történne meg, akkor bizony gondok lesznek. És az emberek majd nem fognak ez ellen felszólalni, mert már nem ez az első balhé és eset. Tehát ezzel csak annyit akartam mondani, hogy van amikor egyetlen tett, többet ér egy 30 oldalas posztál, vagy szívszorító videónál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem teljesen kár volt iderángatni a hivatkozott videót és a hozzá kapcsolódó írást, hogy azon keresztül kitárgyaljunk valakit, akikről amúgy is tudjuk, hogy kb. milyen, mi a véleménye a világról. Nem újkeletű részéről, amit leírt, de valamiért ezt ide be kellett most hozni, amit nem értek.

 

Akkor világossá teszem. Oldie rengeteget változott az utóbbi években, ezt Te tudhatod a legjobban. Itt már régóta moderátorként tevékenykedett ugyebár, ami bizonyos "kötelességekkel" is jár. Pl. a közösség egészének koordinálása, "eseményeken" való aktív részvétele. Nos ebből egyre kevesebb valósult meg, sőt az utóbbi időben már semmi. Nézd meg a többi moderátort, ők aktívak, a legtöbb helyen jelen vannak, élnek és mozgatják a dolgokat. Plusz volt pár húzása ami még jobban telítette a poharat. Legutóbb az EPI megtekintése körüli herce-hurca, amit ő sértődöttségből simán ignorált. Egyre inkább úgy éreztem, hogy neki ez a közösség nem sokat jelent. És itt jönnek be a képbe a nézetei. Főleg a véleménykülönbségek lehettek a háttérben, mert ugye nem kell taglalnom mennyire másként látjuk mi a világot mint ő. Donátnak eközben már nagyon érett a moderátori cím, és a többi moddal eszmecserét is folytattunk, kinek a helyét vegye át. Én már akkor is oldie-t akartam lefokozni, de Dzséjt és Bomarr végül is nem szavazta meg. Így 2-1 arányban alulmaradtam (így lett SimonZ az "áldozat", viszont nem is gondoltam volna, hogy észre veszi egyáltalán a dolgot. De ez már egy másik történet). És ami miatt most eldurrant az agyam az mérhetetlen képmutatás ami már elviselhetetlen volt. Lehet, hogy kár volt berakni ide a videót és az idézetet, de tényleg kíváncsi lettem volna, mi a véleménye a többieknek erről. Tudtommal a Facebook és a Youtube egy nyílt hely, és oda azért ír vagy tesz fel videót az ember, hogy megossza másokkal a gondolatait. Tudtam, hogy provokatív a dolog, de mégis megléptem.

 

 

Nuku tolerancia, személyeskedésnek és hangulatszításnak viszont megfelelő volt, amiről úgy érzem, hogy nem hiányzik a fórumra, még a fórumgazdától sem. A téma pedig amúgy is erősen a tiltott témák határán mozog.

Nem én írtam hanem ő. Nem én csináltam a videót hanem ő. Nehogy már én érezzem rosszul magam, hogy berakom ide a moderátorunk munkáit. Bujkálni kell? Elrejteni a gondolatokat nehogy valaki itt megtudja? Mintha valami tudathasadásos állapotban leledzene.

 

Moderátorként nem volt vele semmi gond, ha lett volna, akkor ilyen alapon már évekkel ezelőtt el lehetett volna venni a jogot tőle. Nem a jogelvételt bírálom, csupán a módját, ahogy és amikor ez történt.

És ha már az eljárásról van szó, akkor ő kitörölhette a hozzászólásomat minden szó nélkül? Az milyen eljárás volt? Ha nem nézem vissza még a mai napig se tudom meg, hogy törölve lett. Azonnal ment a jogelvonás. Sajnos most elbúcsúzott, a gyerekek megmentője, én meg a csúnya rossz bácsi vagyok aki kiutálta őt innen. Pedig abszolút nem így van. Ez az ő döntése volt, legalább annyira gyerekes szerintem mint az EPI -es "műsora". Természetesen bármikor írhat ha van kedve, ebben nem akadályozza senki. Meg nyilván sokaknak még hiányzik is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megmondom őszintén sajnálom hogy Oldie lelép. De úgy érzem nem tettünk semmi rosszat. A búcsúírásában is ott van az a mondat amiért be lett rakva a videó. Azért merft Like-ol valaki a Facebook-on az érzéketlen? Vagy mert meg mer nézni egy filmet az birka? Ez volt már nekem is elviselhetetlen. És a lehetőségét sem adja meg a vitának hanem tiltja a hozzászólásokat a youtube-ról. Én persze pontosan tudom miért, mert baromira fél attól(ezt a szive mélyén érzi is), hogy amiket állít abba simán bele lehet kötni. És az a tetű a szemében aki ezt megteszi. Azaz az ő eszméje. az szent ha valaki nem úgy látja akkor az ellenség. Érdemes elolvasni a navimozgalmas oldalt ahova ő is ír. Az egész egy fenyegető hangnemben íródott. Olyasmit érzek mint a szokásos szélsőséges eszméknél. Mi tudjuk a tutit, de te mert nem foglalkozol vele eléggé, ellenség vagy. Ugyanezt csinálták a nácik és a kommunisták. Oldie-éknál nem az a baj amiben hisznek, hanem azt hiszik hogy csak ők. Azért mert valaki multicégnél van és éli az életét az nem sajnálja ezen gyerekeket ? Honnan veszik a bátorságot hogy megitéljenek másokat? Nem a gyerekekről szól az egész hanem arról hogy a sok birka szerintük nem lép. Semmi joguk fenyegetni az embereket(volt olyan cikk amiben konkrétan le volt írva hogy majd elszámolunk).

Miközben pontosan tudható hogy az egész utópia. A kommunisták is azt hitték hogy az a megoldás hogy mindenki megossza a másikkal a magáét és egyenlő lesz mindenki. Miközben ők a villákból személyzettel élték azt az életet amit szapultak. Na ez a legnagyobb baj Oldie-val. Ugyanúgy a nyugati életet éli, filmeket néz, sorozatokat, érdeklik a hangrendszerek multinál veszi a kaját stb. Szerintem hitelesebb az az ember aki elmegy háborús övezetbe segíteni, vagy a szeretetszolgálatoknál dolgozik, vagy adományokat gyűjt. De az hogy otthonról megszerkesztek egy ilyen videót amire ki tudja honnan szerzik a képeket és azért még beleírom a nagy sajnálatomban hogy bezzeg a nyugati ifjúság, meg elpusztul minden, és eközben ugyanúgy a Facebook-on vagyok, mobilt használok tv-zek, na ez baromira hiteltelen.

A fentiekből következik hogy az ilyen mozgalmak egyre radikalizálódnak és elöbb-utóbb jön a fegyveres harc a csúnyák ellen.

Tulajdonképpen az egész olyan mintha mi úgy írnánk az sw-ről véleményt hogy közben beszúrnánk olyan mondatokat hogy aki nem szereti az barom ,meg hülye és nem lát tovább az orránál.

Nekem ne mondják meg a tutit.

 

Ennyit erről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem én írtam hanem ő. Nem én csináltam a videót hanem ő.

Viszont te raktad be ide. Ha ennyi ideje ért a dolog, akkor lehetett volna ezt csendesebben is intézni. Mindegy, az okokat értem, de a módszerben nagyjából nem fogunk egyetérteni sose.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.