Ugrás a kommentre

A Jedi és a Sith rend


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Persze, mert ők nem torzították el magukat szándékosan.

Pont azért tette ezt magával, hogy egyrészt, meggyőzze Anakint a gyengeségéről, másrészt, hogy bemutassa a Szenátusnak, hogy a gonosz Jedik milyen csúful elbántak vele, a gyöngye és tehetetlen, de jó szándékú kancellárral. Gondolod, hogy neki számít, hogyan néz ki? Nem Playboy ő, hanem egy hataloméhes szörnyeteg. Nem címlapfotózásra hanem uralkodásra vágyott.

Különben is, több, mint valószínű, hogy nem a villámokkal, hanem az Erő egy más "trükkjével" okozta ezt magának. Csak villámoktól senkinek sem sárgul be a szeme, és a hús megég, nem pedig ráncosodik, ragyásodik.

 

Ez csak spekuláció.Szó nincs róla,hogy valami "arcrondító" erővel eltorzítja magát.

Itt az egyetlen magyarázat csak a kora lehet szerintem,vagy hogy a fénykardról erősebben pattan vissza a villám.szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az is lehet, hogy nem itt változtatta el az arcát, hanem egy álcát tartott fenn folyamatosan a Jedik előtt. Mivel Sith volt, és a Sithek szeme alapból sárga (Maul, Vader - bár Dookué nem, ami fura), gondolom, már korábban is sárga lett volna a szeme, ha hagyja, hogy a Jedik azt lássák. Érdekes gondolatnak tűnik az is, hogy talán mindig is ilyen ramaty állapotban volt, csak úgy vélte, előnytelen külsővel nem választanák soha főkancellárrá. :)

 

Más: Dzséjt, én nem tennék kijelentéseket Palpatine korára. A filmek alapján akárhány éves lehet, az meg, hogy mit ír az Eu/Enciklopédia, mindegy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Más: Dzséjt, én nem tennék kijelentéseket Palpatine korára. A filmek alapján akárhány éves lehet, az meg, hogy mit ír az Eu/Enciklopédia, mindegy.

Azért akárhány éves nem lehet, mivel normális emberek között élte a mindennapjait, akiknek valószínűleg előbb-utóbb szemet szúrt volna, hogy jól húzza. Plusz, ha nem fogadnánk el azért ilyen dolgokat, akkor összesen egy időpont van, amit kanonizálhatnánk: az ep1 és 2 között tíz év telt el. Mert ugye arról sincs sehol szó a filmekben, hogy a klón háborúk három évig tartottak, hogy Luke és Leia csak 19 éves az ep4-ben, hogy Anakin 9 az ep1-ben, stb. Plusz szerintem ezek az infók azért Lucastól származnak, legalábbis egy valamire való alkotó első lépése a karaktere kitalálásánál a kora meghatározása a cselekmény idején.

 

Az is lehet, hogy nem itt változtatta el az arcát, hanem egy álcát tartott fenn folyamatosan a Jedik előtt. Mivel Sith volt, és a Sithek szeme alapból sárga (Maul, Vader - bár Dookué nem, ami fura), gondolom, már korábban is sárga lett volna a szeme, ha hagyja, hogy a Jedik azt lássák. Érdekes gondolatnak tűnik az is, hogy talán mindig is ilyen ramaty állapotban volt, csak úgy vélte, előnytelen külsővel nem választanák soha főkancellárrá.

Azt nem mondanám, hogy egy Sithnek a sárga szem az alapeset, mert csak Darth Maul volt olyan, akinek végig ilyen, de őt sem láttuk túl sokáig. Tyranusé sosem lett sárga, Sidiousé csak a lelepleződése után, míg Vadernek ki-be kapcsolt a szeme sárgája :) Valószínűleg e mögött sem húzódik túl sok koncepció.

Viszont én arra hajlok, hogy eredendően nem volt ilyen Palpatine (ilyen ronda gyereket ember nem hozna világra :D), az ep3-ban vált ilyenné. Főleg azért, mert azért egy ilyen álca fenntartása, pláne Jedik előtt elég komoly Erőhasználatot igényelt volna, már jóval az ep1 előtt is. Azt meg azért megérezték volna a Jedik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt nem mondanám, hogy egy Sithnek a sárga szem az alapeset, mert csak Darth Maul volt olyan, akinek végig ilyen, de őt sem láttuk túl sokáig. Tyranusé sosem lett sárga, Sidiousé csak a lelepleződése után, míg Vadernek ki-be kapcsolt a szeme sárgája :)

Vader még nagyon friss volt a sötét oldalon, talán ezért volt neki színváltós. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ó, én nem hiszem, hogy Palpi fiatal lett volna. Az, hogy kik ismerték: a szenátori pályafutásba 200 évesen is belekezdhetett akár, nem? :) Előtte meg utazgathatott erre-arra, illetve az sem biztos, hogy bárki ISMERTE egyáltalán, ha pl. a Corribanon, vagy bárhol máshol szövögette a terveit éveken át. A Plagueisos mese is inkább azt sugallja, hogy Palpi már száz-kétszáz éves. És miért ne lehetne? Egy galaxisban, ahol egy lény majd' ezer évig él (Yoda), nem hinném, hogy bárkinek is feltűnne egy 200 éves fazon :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vader még nagyon friss volt a sötét oldalon, talán ezért volt neki színváltós. :)

 

Jó lenne egy hivatalos verzió erről a sárgulásról. Az EpVI-ban pl., ha jól emlékszem, egyszer sem sárga Sidious szeme, az EpIII-ban meg előfordul. Kíváncsi lennék, mitől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó lenne egy hivatalos verzió erről a sárgulásról. Az EpVI-ban pl., ha jól emlékszem, egyszer sem sárga Sidious szeme, az EpIII-ban meg előfordul. Kíváncsi lennék, mitől.

Itt határozottan sárgák a szemei, az epizód folyamán pedig nem változik a színe. ;)

Palpatine_ROTJ.jpg

 

Szerintem a színváltozás a haraggal lehet valamilyen kapcsolatban. Maul egy agresszív, haraggal teli zabrak volt, aki a Jedik iránti gyűlöletéből merített erőt. Dooku - akinek viszont nem változott meg a szemszíne - ugyanakkor egy higgadt, megfontoltabb ember volt, aki bár a Sötét Oldalt használta, sokkal inkább támaszkodott a tudására, valamint a harag kifinomultabb előnyeire, mint az agresszióra és dühkitörésekre. Palpatine-nak az Ep3-ig szintén "normál" szemei voltak (Sidiousként nemigen láthattuk a csuklya miatt), érdekes mód, neki is akkor sárgultak be a szemei, amikor nem csekély düháradatot zúdított Mace-re. Anakinnak, jobban mondva Vadernek is akkor voltozott meg a szemszíne, amikor szétáradt benne a düh és a gyűlölet (jobban, mint egyébként). Ilyen a Szeparatista vezérek mészárlása, vagy az Obi-Wan elleni harc. Amikor Padméval beszél a Coruscanton, majd később a Mustafaron, ismét eredeti színében pompázik a szeme, mivel ekkor nyilván a gyengédebb érzelmei törnek felszínre. Anakin halálakor - mivel ekkor ismét a Vilgos Oldalon áll - már csakugyan eredeti színében láthatjuk a szemeit.

A másik - egyszerűbb - variáció az, hogy ha valaki a Sötét Oldalt szolgálja és kellőképp elmélyül benne, "magától" elszíneződnek a szemei, amit akkor leplez, amikor akar. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor megöli az ifjakat,illetve előtte (amit ha itt felnézel a fejlécen láthatsz is),ott még nem volt sárga.Közben lehet az volt.

Mikor megöli a szeparatistákat akkor már sárga.Jön Padmé akkor megint rendes színű.Amikor harcol Obi-wan-nal akkor nincs színe a szemének,pedig csak Obi-Wan áll ott már a győzelme előtt.Mikor Obi-Wan levágja Anakin bal karját és két lábát és ott fekszik a láva parton akkor megint vörös a szeme.

 

 

Palpatine-ra miután vissza verte Windu,már megint sárga a szeme,szóval nem lehet ezen elmenni :D

Keressük itt a magyarázatot,pedig lehet nincs is rá :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ó, én nem hiszem, hogy Palpi fiatal lett volna. Az, hogy kik ismerték: a szenátori pályafutásba 200 évesen is belekezdhetett akár, nem? :) Előtte meg utazgathatott erre-arra, illetve az sem biztos, hogy bárki ISMERTE egyáltalán, ha pl. a Corribanon, vagy bárhol máshol szövögette a terveit éveken át. A Plagueisos mese is inkább azt sugallja, hogy Palpi már száz-kétszáz éves. És miért ne lehetne? Egy galaxisban, ahol egy lény majd' ezer évig él (Yoda), nem hinném, hogy bárkinek is feltűnne egy 200 éves fazon :)

Viszont az emberek normálisan öregedtek, és sehol sincs arra utalás a filmekben, hogy bármely ember - akár Sith, akár Jedi, akár normális - tovább élt volna, mint egy mai ember. Yoda ugyan 900 évig is elél, de azért az ő faját nehéz összehozni az emberrel, szóval kár példázni vele.

A Korriban EU világ, elfogadható lenne, míg a kor nem? :P Azért legalább következetesek legyünk.

A Plageuis mese hol sugallja, hogy Palpatine több száz éves lenne?

 

Amúgy van még egy érvem arra, hogy Palpatine eredendően nem volt ilyen csúf: bár a köpeny alól nem látszódik ki teljesen az arca, de az kivehető, hogy Sidiousként sem volt ragyásítva. Márpedig Sidiousként nem lett volna szüksége a sima képű álcára, sőt, még kapóra is jött volna neki, hiszen senki sem ismerte volna fel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont az emberek normálisan öregedtek, és sehol sincs arra utalás a filmekben, hogy bármely ember - akár Sith, akár Jedi, akár normális - tovább élt volna, mint egy mai ember. Yoda ugyan 900 évig is elél, de azért az ő faját nehéz összehozni az emberrel, szóval kár példázni vele.

Már miért lenne kár? Ennyire tisztában vagy a messzi-messzi galaxis biológiájával? Ugye, hogy nem. Simán lehet egy humanoid (nem ember!) is több száz éves, amíg nem látunk erre konkrét cáfolatot.

 

A Korriban EU világ, elfogadható lenne, míg a kor nem? :P Azért legalább következetesek legyünk.

 

Csak egy apró példát hoztam, nem kéne belekötni. Nem azt mondtam, hogy Palpi már pedig a Korribanon csücsült, csupán elkalandoztam a gondolattal, még akkor is, ha az EU. Te úgy hozod fel az EU-t, mint szentírást, én csak példálóztam, érzed a kettő közti különbséget?

A Plageuis mese hol sugallja, hogy Palpatine több száz éves lenne?

 

LOL. Csak én emlékszem olyan részre a "mesében", hogy a Tanítványának átadta minden tudását a halhatatlanságról? Ez alapján Palpatine ugyebár több száz éves is lehet, hiszen ismeri a titkot. És ha azt hozod fel, hogy a mesében Plagueis tanítványáról van szó, nem pedig szó szerint Palpatine-ról, akkor azt mondom: elég csak ránézni Ian McDiarmid gesztikulálására, egyértelmű, hogy Palpi a tanitvány.

 

 

Amúgy van még egy érvem arra, hogy Palpatine eredendően nem volt ilyen csúf: bár a köpeny alól nem látszódik ki teljesen az arca, de az kivehető, hogy Sidiousként sem volt ragyásítva. Márpedig Sidiousként nem lett volna szüksége a sima képű álcára, sőt, még kapóra is jött volna neki, hiszen senki sem ismerte volna fel.

Ez viszont jogos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak egy apró példát hoztam, nem kéne belekötni. Nem azt mondtam, hogy Palpi már pedig a Korribanon csücsült, csupán elkalandoztam a gondolattal, még akkor is, ha az EU. Te úgy hozod fel az EU-t, mint szentírást, én csak példálóztam, érzed a kettő közti különbséget?

Nem szentírás, távolról sem, sőt, hahó, én vagyok az, akinek a TCW is csak egy újabb EU. De minek kalandozzak én olyan dolgok felé, ami csak az én fejembe léteznek, amikor vannak olyan adatok is, amik tényként vannak kezelve, és semmi - és ebbe a semmibe az univerzum kiagyalója is beletartozik - sem mond ellent neki. Felesleges túlbonyolítása a dolgoknak, ha elkezdünk azon molyolni, ki hány éves lehet XY szereplő. Tény, a filmek alapján Han Solo is lehet akár 1589 éves is, és lehet, hogy Obi-Wan Kenobi idősebb az ep1-ben, mint a Köztársaság, de azért én inkább ilyen vizekre nem kalandozok. Majd ha az egyik filmben elhangzik, vagy Lucas azt mondja, hogy márpedig Palpatine idősebb, mint a hiperűrút, akkor tuti nem fogok EU-val példázni. :)

 

Már miért lenne kár? Ennyire tisztában vagy a messzi-messzi galaxis biológiájával? Ugye, hogy nem. Simán lehet egy humanoid (nem ember!) is több száz éves, amíg nem látunk erre konkrét cáfolatot.

Nekem untig elég bizonyíték az, amit a harminchat évet felölelő hat film bemutat. Mutass egy olyan szereplőt, aki ember volt és bizonyíthatóan lassabban öregedett, mint egy normális ember. Mert ugye Palpatine ember volt, vagy ha már ez is vitatott, mert a filmben nem mondják ki, akkor feladom.

 

LOL. Csak én emlékszem olyan részre a "mesében", hogy a Tanítványának átadta minden tudását a halhatatlanságról? Ez alapján Palpatine ugyebár több száz éves is lehet, hiszen ismeri a titkot. És ha azt hozod fel, hogy a mesében Plagueis tanítványáról van szó, nem pedig szó szerint Palpatine-ról, akkor azt mondom: elég csak ránézni Ian McDiarmid gesztikulálására, egyértelmű, hogy Palpi a tanitvány.

Nem mondom ezt, és nem kell lolozni, mert a kérdésem őszinte érdeklődés volt. Kíváncsi voltam, hol éreztél ki olyat a szavaiból, hogy akár több száz éves is lehetett volna, mert bennem sosem merült fel ilyen, és sohasem olvastam senki mástól ilyet. Ezért érdekelt.

Természetesen a tanítványos részre emlékszem, de egyrészt, ez szerintem hazugság, legalábbis részben. Ő a tanítvány, ez fix, csak:

1) Ha tudta is Plageuis a holtak feltámasztásának titkát, nem tanította meg Palpatine-nak.

2) Ha sosem tudta Plageuis, akkor meg ez a hazugság (és szerintem ez a második pont a reális).

Másrészt, az, hogy ő volt a tanítvány, miért sugallja azt, hogy Palpatine több száz éves is lehet. Arra sem történik utalás, hogy Plageuis hány éve halt meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem szentírás, távolról sem, sőt, hahó, én vagyok az, akinek a TCW is csak egy újabb EU. De minek kalandozzak én olyan dolgok felé, ami csak az én fejembe léteznek, amikor vannak olyan adatok is, amik tényként vannak kezelve, és semmi - és ebbe a semmibe az univerzum kiagyalója is beletartozik - sem mond ellent neki. Felesleges túlbonyolítása a dolgoknak, ha elkezdünk azon molyolni, ki hány éves lehet XY szereplő. Tény, a filmek alapján Han Solo is lehet akár 1589 éves is, és lehet, hogy Obi-Wan Kenobi idősebb az ep1-ben, mint a Köztársaság, de azért én inkább ilyen vizekre nem kalandozok. Majd ha az egyik filmben elhangzik, vagy Lucas azt mondja, hogy márpedig Palpatine idősebb, mint a hiperűrút, akkor tuti nem fogok EU-val példázni. :)

 

Talán felesleges. De én nem hinném, hogy konkrét korral kéne felruházni olyan szereplőket, akikről nem tudni hány évesek, ahogyan én azt sem ismerem el, hogy Palpatine nabooi születésű lett volna. Humanoid volt, de hogy hány éves és hol született (attól, hogy nabooi szenátor volt, még születhetett máshol is), az balladai homály és kész.

 

 

Nekem untig elég bizonyíték az, amit a harminchat évet felölelő hat film bemutat. Mutass egy olyan szereplőt, aki ember volt és bizonyíthatóan lassabban öregedett, mint egy normális ember. Mert ugye Palpatine ember volt, vagy ha már ez is vitatott, mert a filmben nem mondják ki, akkor feladom.

 

Egy galaxisnyi néptömegről beszélünk. A fajok választéka elég széles. Attól, hogy Obi-wan és Windu is humanoid (továbbra sem ember!) az egyikre még vonatkozhat eltérő öregedés, mint a másikra. Ha ismerünk egy fajt, ami 900 évig is képes elélni, (és ez az egyetlen kor a történetben!) akkor szerintem felesleg találgatásba bocsátkozni a többiek életkorát illetően. Palpatine nem ember volt. Humanoid. Az ember, mint faj, nem szerepel a Star Wars univerzumban, hiszen az ember, mint faj, a Földön él, ami nem a "messzi-messzi galaxisban" található.

 

Nem mondom ezt, és nem kell lolozni, mert a kérdésem őszinte érdeklődés volt. Kíváncsi voltam, hol éreztél ki olyat a szavaiból, hogy akár több száz éves is lehetett volna, mert bennem sosem merült fel ilyen, és sohasem olvastam senki mástól ilyet. Ezért érdekelt.

Természetesen a tanítványos részre emlékszem, de egyrészt, ez szerintem hazugság, legalábbis részben. Ő a tanítvány, ez fix, csak:

1) Ha tudta is Plageuis a holtak feltámasztásának titkát, nem tanította meg Palpatine-nak.

2) Ha sosem tudta Plageuis, akkor meg ez a hazugság (és szerintem ez a második pont a reális).

Másrészt, az, hogy ő volt a tanítvány, miért sugallja azt, hogy Palpatine több száz éves is lehet. Arra sem történik utalás, hogy Plageuis hány éve halt meg.

 

Eltérő alapfeltevésből indulsz ki. Szerintem, amit Palpi Anakinnek mondott, mind igaz. És mivel Palpi volt Plagueis tanítványa, ezért szerintem tisztában volt a halhatatlanság titkával, hiszen a mese szerint Plagueis ÁTADTA tudását a tanítványnak. Épp ezért nincs az esetében öregedésről illetve korról értelme beszélni. Azért sugallja azt, hogy Palpi akár több száz éves is LEHET, mert ismeri a halhatatlanság titkát. Ez szerintem épp elég érv mellette... ;)

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, akkor innentől kár is ezzel foglalkozni. Ha te semmit nem veszel készpénznek, amit a filmben nem rágtak a szádba, akkor miről vitázunk? Ilyen alapon akkor már arról is csacsoghatnánk, hogy Yoda évszázadonként testet cserél, Windu ebihalként született, Padmé valójában önmegtermékenyítő, Luke és Leia meg nabooine-i. Hopp... de várjunk, nem lehetnek, hiszen a filmből az sem derül ki, hogy Padmé a Naboo szülötte-e. Lehet, hogy a Hoth egyik jégbarlangjának mélyén született egy wampa apától és egy tauntaun anyától. Bedobhatunk bármit! :) Ugyan már... azért van határa a "filmen kívül nem létezik semmi" felfogásnak is. :roll: Ha meg átlépjük, akkor nincs értelme a vitának, mindent félresöpörhetsz azzal, hogy a filmben nem mondták. Sok mindent nem mondtak, nem mutattak, de attól még megtörtént, és úgy van.

 

Amúgy, nem mutatták, hogy Palpatine képes fiatalodni, nem mutatták, hogy halhatatlan, szóval, akkor ezek szerint ez sincs így. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy galaxisnyi néptömegről beszélünk. A fajok választéka elég széles. Attól, hogy Obi-wan és Windu is humanoid (továbbra sem ember!) az egyikre még vonatkozhat eltérő öregedés, mint a másikra. Ha ismerünk egy fajt, ami 900 évig is képes elélni, (és ez az egyetlen kor a történetben!) akkor szerintem felesleg találgatásba bocsátkozni a többiek életkorát illetően. Palpatine nem ember volt. Humanoid. Az ember, mint faj, nem szerepel a Star Wars univerzumban, hiszen az ember, mint faj, a Földön él, ami nem a "messzi-messzi galaxisban" található.

Konkrétan a twi'lek, a zabrak, vagy a rodian fajmegnevezés sem hangzik el egyszer sem a filmekben (bár a TCW-ben igen - ez most más téma), ettől még így hívják őket, nem csak humanoidoknak. Nem is lett volna elég a 6 film arra, hogy minden kreatúrának nevet vagy életkort adjanak. Erre vannak a különféle enciklopédiák és társaik, amikhez az infók jó része Lucastól származik, nem minden a rajongók agyszüleménye. Amúgy az ember, mint faj, miért csak a Földön élhet? Úgy, ahogy a Tejútrendszerben, az SW Galaxisban is létrejöhetett ez a faj. Egy ilyen színes élővilággal rendelkező galaxisban nem hiszem, hogy olyan nagy csoda lenne. :)

Egyébként az enciklopédiák szerint, Windu és Palpatine is ember volt, akár csak Anakin vagy Obi-Wan. Az Ep1-ben Anakin is kijelenti, hogy "Ember vagyok és Anakinnak hívnak". Bár itt az "ember" jelző "személy"-t takar, nem lehet véletlen a megnevezés. ;)

 

Ez már kissé OFF volt, sorry, de nem nagyon találtam hozzá megfelelő topicot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Nem kell elbagatelizálni... nyilván hülyeségeket nem feltételezek, de az elvárható szerintem, hogy akiről nem tudjuk, hogy hány éves, arról szabadon gondolkodhassunk. Én Palpatine-t továbbra is idősebbnek gondolom, pláne, ha ismeri a halhatatlanság titkát - ekkor akármennyi is lehet akár.

 

Sky: A fajok megnevezése: valahogy nyilván hívni kel őket, ezért kapnak nevet, nem hívhatjuk őket, hogy "kék bigyó" meg zöld bigyó. Ezek semmit sem torzítanak a filmeken, hiszen mint mondtam, hívni kell őket valahogy. De az, hogy ki hány éves, az már más tészta, hiszen - főleg a halhatatlanság meglebegtetése meg egy 800-900 éves lény képbehozása révén - itt gyakorlatilag sok karakter akárhány éves lehet, pl. Palpatine.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Nem kell elbagatelizálni... nyilván hülyeségeket nem feltételezek

Bocs, de az a kijelentésed, hogy "attól, hogy Obi-wan és Windu is humanoid (továbbra sem ember!)" pont, hogy hülyeség.

 

pláne, ha ismeri a halhatatlanság titkát

Én szerintem meg az a tény, hogy meghalt, egyértelművé teszi, hogy nem ismeri a halhatatlanság titkát. Plageuis sem ismerte, mert ő is meghalt. Lehet a te fogalmaid szerint mást takar a halhatatlanság, de az enyéim szerint lényeges elem a definíciónak a "nem halhat meg soha, sehogy" rész. Ja nem, valójában ez a halhatatlanság definíciója. :)

Plusz, Palpatine ugye azt mondta, hogy Plageuis másokat tudott "feltámasztani" ("He had such a knowledge of the Dark Side that he could even keep the ones he cared about from dying." -> "akivel törődött"... cöcc... már itt megbicsaklik a dolog, egy Sith semmivel sem törődik magán kívül, ezért sem lehet birtokában ilyen képességnek), egy szót nem szólt arról, hogy magát képes lenne (nyilván nem volt, mert ismétlem: meghalt). Fiatalodásról meg végképp nem esett szó sehol.

Szóval, a tények a filmből:

1) Palpatine és Plageuise nem ismerhette a halhatatlanság titkát, mert meghaltak.

2) Palpatine soha nem is mesélt olyat, hogy Plageuise képes volt magát "feltámasztani". Egy olyan képességgel ruházta fel a mesterét, amire egy Sith alapból képtelen lenne. Ergo hazudott, hogy szebb fényben tüntesse fel Anakin előtt a Sith Sötét Nagyurait.

3) A halhatatlanságnak egyéb módszerei pedig nincsenek. Valójában, a hat film pont arra világít rá, hogy csak és kizárólag egy út van a halhatatlanság, vagy kifejezőbb, hogy az öröklét felé: a Jedik, vagyis a jók útja! Amennyiben Palpatine ismerne bármiféle módszert a halhatatlanságra - de nem ismert, hisz meghalt, nem győzöm hangsúlyozni -, akkor az a Star Wars alapvető eszméjét tenné semmissé. És nyakamba a rozsdás bökőt, hogy Lucas nem akarta ezt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1) Palpatine és Plageuise nem ismerhette a halhatatlanság titkát, mert meghaltak.

 

Ez butaság. Itt a történet a természetes halál legyőzésére utal, nem pedig az erőszakos halál legyőzésére, mert így a Tanítványa nem ölhetné meg a történetben.

 

És Palpatine akkor sem ember. Az Sw galaxisán belül ők humanoidok és nem emberek. Ez így van, ha tetszik, ha nem.

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt a történet a természetes halál legyőzésére utal, nem pedig az erőszakos halál legyőzésére, mert így a Tanítványa nem ölhetné meg a történetben.

És mi a helyzet Padméval? Az ő halála is természetes? Szerintem nincs semmi természetes abban, ha valaki szülés közben, után meghal (valamennyi van, de akkor sem az). Márpedig igazából az ő élete és halála volt itt a mézesmadzag.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És mi a helyzet Padméval? Az ő halála is természetes? Szerintem nincs semmi természetes abban, ha valaki szülés közben, után meghal (valamennyi van, de akkor sem az). Márpedig igazából az ő élete és halála volt itt a mézesmadzag.

Gyilkosságra gondolt szerintem az erőszakos halál alatt. Padmé halála is erőszakos cselekmény folyománya, de ezt Vader nem láthatta előre, hisz ő okozta. Ez benne a tragikus. :(

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont az emberek normálisan öregedtek, és sehol sincs arra utalás a filmekben, hogy bármely ember - akár Sith, akár Jedi, akár normális - tovább élt volna, mint egy mai ember. Yoda ugyan 900 évig is elél, de azért az ő faját nehéz összehozni az emberrel, szóval kár példázni vele.

"The Dark Side of the Force is a pathway to many abilities that some consider to be unnatural". Vagyis, ami Yoda esetén természetes, az Darth Plagueis és Palpatine esetében lehet "mesterséges".

 

A Plageuis mese hol sugallja, hogy Palpatine több száz éves lenne?

Szerintem azt sugallja, hogy lehet akár annyi is.

 

Amúgy van még egy érvem arra, hogy Palpatine eredendően nem volt ilyen csúf: bár a köpeny alól nem látszódik ki teljesen az arca, de az kivehető, hogy Sidiousként sem volt ragyásítva. Márpedig Sidiousként nem lett volna szüksége a sima képű álcára, sőt, még kapóra is jött volna neki, hiszen senki sem ismerte volna fel.

Gondolom azért egy teljes arcot nem olyan könnyű váltogatnia, mint a szeme színét.

(Lám lám milyen talányossá tehet egy szereplőt, ha nem látjuk a szemét - itt ül a rajongótábor kicsiny szeletkéje, és azon filozofál, hogy milyen színű volt Darth Sidious szeme az Ep1 idején :D )

Amúgy, ha már a szereplők koránál tartunk, mi indokolja, hogy az idősek (Yodával az élen) milyen aktívan tudnak vívni, ha szükség van rá? Nem az Erő, ami mindannyiukat áthatja?

 

Az Ep1-ben Anakin is kijelenti, hogy "Ember vagyok és Anakinnak hívnak". Bár itt az "ember" jelző "személy"-t takar, nem lehet véletlen a megnevezés. ;)

Angolul "person"-t mond, efelől lehetne akár polismassai és ewok is :)

 

Plusz, Palpatine ugye azt mondta, hogy Plageuis másokat tudott "feltámasztani" ("He had such a knowledge of the Dark Side that he could even keep the ones he cared about from dying." -> "akivel törődött"... cöcc... már itt megbicsaklik a dolog, egy Sith semmivel sem törődik magán kívül, ezért sem lehet birtokában ilyen képességnek), egy szót nem szólt arról, hogy magát képes lenne (nyilván nem volt, mert ismétlem: meghalt).

:clap:

A Sith nagy tragédiája. Darth Plagueis képes megmenteni másokat (van egy sanda gyanúm, hogy a tanítványát is megmentette jópárszor) pedig nem erre lenne szüksége, hanem saját magának a megvédésére. A Jedik ("they only care about others") viszont csak önmagukat tudják megőrizni az Erőben. Ez ám a kontraszt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És Palpatine akkor sem ember. Az Sw galaxisán belül ők humanoidok és nem emberek. Ez így van, ha tetszik, ha nem.

Nem így van, baromira rosszúl tudod, ha tetszik, ha nem. :P

 

És mi a helyzet Padméval? Az ő halála is természetes? Szerintem nincs semmi természetes abban, ha valaki szülés közben, után meghal (valamennyi van, de akkor sem az). Márpedig igazából az ő élete és halála volt itt a mézesmadzag.

Pontosan! Padmé a lelki sérülésekbe halt bele, amit főként Anakin okozott. Ő okozta a halálát a tetteivel (mint a gyerekgyilkossággal, mint a Sithé válással, mind az árulással, mind azzal, hogy megpróbálta megölni). Semmi természetes nincs benne, szóval ez sem érv a halhatatlanság mellett. És a "sima" szülésbe belehalásba is nagyon távol áll a természetestől, mert általában valami (fizikai) trauma okozza. Az meg milyen halhatatlanság már, ami megvéd X halálnemtől, de Y halálnemtől nem? Szelektív halhatatlanság? Ez jól állt a Hegylakónak, de ide azért nem lehet beleszuszakolni.

 

Érdekes. Nálam az az ember, aki a Földön született, és az a humanoid, akinek ember jellegű külseje van.

Elég szűklátókörű szemlélet. Nézzél meg pár Stargate Atlantis részt, vagy pár Star Treket, esetleg olvasd el a Dűnét. Meglepően sok nem földi születésű - sőt, még csak nem is Tejútban született - ember császkál ezekben az univerzumokban. És a fantasy-k területére még nem is tévedtem át, mert ugye a fantázia birodalmában miért is kéne az embernek a Földön születnie, amikor megszülethet Középföldén is. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyilkosságra gondolt szerintem az erőszakos halál alatt. Padmé halála is erőszakos cselekmény folyománya, de ezt Vader nem láthatta előre, hisz ő okozta. Ez benne a tragikus. :(

 

Ez az hogy nem erőszakos. Nem abba halt bele hogy Vader fojtogatta, hanem a lelki megsemmisülésbe. Ebben semmi erőszakos nincs. Ergo Donát érvével fel lehetne támasztani. Pont ez igazolja az elmélet bukását.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az hogy nem erőszakos. Nem abba halt bele hogy Vader fojtogatta, hanem a lelki megsemmisülésbe. Ebben semmi erőszakos nincs. Ergo Donát érvével fel lehetne támasztani. Pont ez igazolja az elmélet bukását.

De miért kell valaminek fizikálisnak lennie ahhoz, hogy erőszakos legyen? A lelki terror nem terror?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.