Ugrás a kommentre

A Jedi és a Sith rend


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Windut kinyírta volna Sidious. Pont azért tartotta életben olyan sokáig a kis kopaszt, hogy Anakinnak megadhassa a végső lökést. Van egy jelenet, amiben tisztán látszik, hogy Palpatine könnyedén szíven döfhette volna Windut, de nem tette.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Windut kinyírta volna Sidious. Pont azért tartotta életben olyan sokáig a kis kopaszt, hogy Anakinnak megadhassa a végső lökést. Van egy jelenet, amiben tisztán látszik, hogy Palpatine könnyedén szíven döfhette volna Windut, de nem tette.

Az tényleg nagyon jó, és Windu is levette a dolgot. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg aztán Obi-van szelleme amikor először megjelent Luke-nak a Hoth-on azt mondta, hogy Yoda faragott belőle Jedit, holott tudjuk, hogy Qui-gonnak is szerepe volt benne.

Tehát ő sem mondott el olyan eseményeket, amelyek akkor már nem befolyásolták az eseményeket. Yodával ugyanez a helyzet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yoda látta pl ő nem akarta Anakint beengedni a rendbe aki nélkül Palpatinnak nem biztos hogy sikerült volna a terve mert Windu kinyirta volna de a Jedi tanács leszavazta Yodát

Hát nem tudom... Palpatine már a Baljós végén felfigyelt rá és azóta figyelemmel követi a sorsát.

Mi volna ha: A jedik nem fogadják be Anakint, vajon Palpatine befogadta volna titkos tanítványként? Mondjuk visszatette volna a Tanács a Tatooine-ra, aztán pár nap múlva jött volna érte Palpi. Az pedig ugyan mindegy, hogy a Szeparatista Tanács főembere Sith vagy nem, ígyis-úgyis szerzett volna arra a posztra valakit Palpatine, akit úgy irányít ahogy akar. Aztán, hogy így is összejött volna-e 10-13 év múlva Anakin és Padmé az rejtély, de Anakin más lett volna az biztos.

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem tudom... Palpatine már a Baljós végén felfigyelt rá és azóta figyelemmel követi a sorsát.

Mi volna ha: A jedik nem fogadják be Anakint, vajon Palpatine befogadta volna titkos tanítványként? Mondjuk visszatette volna a Tanács a Tatooine-ra, aztán pár nap múlva jött volna érte Palpi. Az pedig ugyan mindegy, hogy a Szeparatista Tanács főembere Sith vagy nem, ígyis-úgyis szerzett volna arra a posztra valakit Palpatine, akit úgy irányít ahogy akar. Aztán, hogy így is összejött volna-e 10-13 év múlva Anakin és Padmé az rejtély, de Anakin más lett volna az biztos.

Tényleg, így Palpi sokkal jobban járt volna. Így Anakint már a kezdetektől olyanná formálhatta volna, hogy tényleg nem lett volna visszatérés.

És , ha mindez így történt volna, akkor teljesen a Sith-ek győznek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy ezen kivüli kérdés kinek melyik a kedvenc sithe, EU-bó- is lehet. Ha nem ide kellett volna írni akkor bocs.

Nevemmel ellentétben nem Darth Phobos a TFU-ból, lévén én előbb voltam mint az :lol:

 

Kedvenc Sith... hm.. Mond6nék olyan nagy neveket, mint Freedon Nadd meg Naga Sadow, estleg Bane vagy Revan, de nekem Vader és az Uralkodó az örök favoritaim :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne szerénykedj, írd nyugodtan, hogy rólad mintázták. :)

Na hát ez nagyon jó :D Egyrészt Phobos nő, másrészt ronda ;P

http://images4.wikia.nocookie.net/__cb20080412150403/starwars/images/a/aa/Phobos.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy ezen kivüli kérdés kinek melyik a kedvenc sithe, EU-bó- is lehet.

Az EU-ból egyértelműen Darth Bane.

A teljes palettáról viszont Darth Sidiousra voksolok. Kétség kívül az egyik 'legsötétebb' Sith. Döbbenetes a terve, amivel szőnyeg alá söpörte a Jedi Rendet, megszerezte a Kiválasztottat tanítványának, és Birodalommá formálta az évezredek óra fennálló Köztársaságot. :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az EU-ból egyértelműen Darth Bane.

A teljes palettáról viszont Darth Sidiousra voksolok. Kétség kívül az egyik 'legsötétebb' Sith. Döbbenetes a terve, amivel szőnyeg alá söpörte a Jedi Rendet, megszerezte a Kiválasztottat tanítványának, és Birodalommá formálta az évezredek óra fennálló Köztársaságot. :clap:

 

EU-ból Darth Revan a "kedvenc" Sith-em, a filmekből pedig Sky-hoz hasonlóan Darth Sidious. Vader-re én sohasem tudtam úgy tekinteni, mint egy ízig-vérig sith-re.

 

------------------

 

A sötét oldalról való visszatéréshez, nos akármennyire is van tele az EU jobbnál jobb történetekkel, voltaképpen én egyiket sem fogadom el. Számomra ebben a tekintetben csak és kizárólag a 6 mozifilm létezik.

 

Én kisgyermek korom óta, mióta ismerem az SW-t (kb 5 éves koromtól kezdve, immár 21 éve) Vader szimpatizáns voltam. Mióta pedig a prequel filmeknek hála Vader korábbi életét is megismerhettem egyértelműen Anakin/Vader az első számú kedvencem a rengeteg szimpatikus és szerethető SW karakter közül. És hogy miért hiszem azt, hogy Anakin/Vader volt az egyetlen, aki visszatért a Sith-ek útjáról? Egyszerű.... mert ő volt az, akit a Midikolriánok nemzettek, mert ő volt a Kiválasztott... és ennek a végzetnek, amit az Erő szánt neki BE KELLETT következnie, így vagy úgy, mindegy milyen úton-módon, de le kellett győznie a Sith-eket. És ő ezt megtette... számomra nagyon szívbe markoló és ugyanakkor bámulatos módon!

 

Megjegyezném még, hogy a kitalált történetek közül számomra a legnagyobb és leghitelesebb drámai hős Anakin/Vader volt... most is az, és sanszos, hogy az is marad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem még egy valamiért hihetetlen az, hogy jönnek-mennek az emberek a Sötét Oldalon. Méghozzá a Jedik felfogása. Gondoljunk csak bele, az ismert Sithek mindegyikét meg akarták ölni, és kettő esetében sikerült is. Darth Mault kettéhasította Obi-Wan, Tyranust felnégyelte Anakin, és nem is szidták meg emiatt, Windu végezni akart Sidioussal is, és Yoda és Ben erősen buzdította arra Luke-ot, hogy ölje meg Vadert (sőt, a TCW-ben sosem próbálták meg letartóztatni Opress-t vagy Asajj-t, pedig ők még csak nem is Sithek). Vagyis, ha egy Jedi átállt a Sötét Oldalra, szerintem a Jedik meg sem kísérelték a visszacsábítását, egyszerűen végeztek vele az első adandó alkalommal. Vagy ha nem ők, hát a többi Sith, már amikor még léteztek.

Furcsa dolog, de úgy fest a helyzet, hogy a Jedik a Sithek esetében csak végletekben gondolkodtak.

 

Hm... most így a fenti példák TCW-s vonatkozását hozva felötlött bennem még valami. És most beszövöm ide a TCW-t. A Jedik ugye nem tudhatják biztosan, kik a Sithek. Tudják, hogy Dooku átállt, és van valahol egy Darth Sidious. Ők nem ismerik ezt a Sidioust, megeshet, hogy úgy vélik, hogy Dooku = Sidious, és a másik Sith, azaz a tanítvány Asajj/Opress? Ez megmagyarázná, miért nem kajtattak Sidious után az ep2 és ep3 között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hm... most így a fenti példák TCW-s vonatkozását hozva felötlött bennem még valami. És most beszövöm ide a TCW-t. A Jedik ugye nem tudhatják biztosan, kik a Sithek. Tudják, hogy Dooku átállt, és van valahol egy Darth Sidious. Ők nem ismerik ezt a Sidioust, megeshet, hogy úgy vélik, hogy Dooku = Sidious, és a másik Sith, azaz a tanítvány Asajj/Opress? Ez megmagyarázná, miért nem kajtattak Sidious után az ep2 és ep3 között.

Ez egy jó teória, és sok mindent megmagyarázna. Egyelőre elfogadom, mert nincs jobb. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor Anakin meghozza a hírt Sidiousról, Windu ezt mondja: "Akkor ez a legsötétebb gyanúnkat igazolja." Lehetséges persze, hogy a legsötétebb gyanú az elmúlt időszak eredménye, de szerintem ez is azt mutatja, hogy nem (feltétlen) Dooku volt az első számú gyanúsított Sidious szerepére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor Anakin meghozza a hírt Sidiousról, Windu ezt mondja: "Akkor ez a legsötétebb gyanúnkat igazolja." Lehetséges persze, hogy a legsötétebb gyanú az elmúlt időszak eredménye, de szerintem ez is azt mutatja, hogy nem (feltétlen) Dooku volt az első számú gyanúsított Sidious szerepére.

Ettől még lehetett Dooku a jelöltjük. Amikor meghalt, már tudhatták, hogy nem ő volt hisz a sötét oldal ugyanolyan erős maradt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor Anakin meghozza a hírt Sidiousról, Windu ezt mondja: "Akkor ez a legsötétebb gyanúnkat igazolja."

Nekem ebből az jött le, hogy kutattak utána, csak nem igazán volt szó róla az ep3-ban, viszont mintha rémlene a filmkönyvből, hogy igenis kutattak Sidious után az ep3 előtt :hmm: Bár az nem a film, de ez a mondat simán utalhat arra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne felejtsük el Obi-Wan Ep3-as mondatát: "Palpatine az a Sith nagyúr, akit kerestünk."

Egyébként ha minden áron mellőzni akarjuk az EU-t, a filmekből is kikövetkeztethető, hogy Dooku Maul halálakor még Jedi volt, tehát nem lehetett ő a mestere.

Az EU-nak van erre normális magyarázata, ahogy azt is leírják, hogy a Jedik nyomoztak Sidious után. Olyan közel jutottak a leleplezéséhez, hogy elrendelte a saját, azaz Palpatine elrablását, megoldva ezzel a problémát. De mintha az Ep3 regényben, esetleg egy kivágott jelenetben lett volna erről szó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.