Ugrás a kommentre

A Jedi és a Sith rend


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

1 órával ezelőtt, pb69 írta:

Annyit azért mindenképpen tegyünk hozzá a sztorihoz, hogy a Klónháborúk kirobbanásakor a jedik egyetlen dologban lehettek biztosak. Abban, hogy a CIS-t a sith-ek irányítják. Innentől kezdve az szerintem nem is lehetett kérdés, hogy a jediknek a Köztársaság oldalán KELL beszállni a háborúba. Igen, itt nem volt értelmes választásuk, ugyanis a sith-ek mindennél rosszabbak, azt, hogy hatalomra jussanak, azt semmi szín alatt nem lehetett megkockáztatni. Ez egy olyan alapvetés, amivel szembemenni eszükbe nem juthatott. Márpedig a CIS győzelme a sith-ek győzelmét jelentette volna.

A háború kitörésekor ezt nem tudták. Yoda annyit mond, hogy Dooku átállt a sötét oldalra, de azt nem, hogy sith. Azt csak a háború vége felé realizálták, hogy konkrétan a sithekkel van dolguk. Az érvelésed ebből indul ki, ami szerintem téves így hosszabban nem is reagálnék rá. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jedik a háború kitörésétől kezdve Sith-nek tekintették Dookut. hiszen már a The Gungan Generalban annak nevezik, ami még bizony a háború elején játszódik. Eleve a Jedik mindenkit automatikusan Sith-ként kezelnek, ha átállt a Sötét Oldalra, lásd Ventress-t vagy Savage-t, mindkettőt nevezte Jedi Sith-nek. Amit csak a háború végén realizáltak, hogy ő a tanítvány, nem a mester és Sidious valóban létezik.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Dzséjt írta:

A Jedik a háború kitörésétől kezdve Sith-nek tekintették Dookut.

Pár órával azelőtt Windu szelíden letorkolja Amidalát, hogy mit képzel a jó Dooku-ról? Hisz ő Jedi volt, nem olyan embernek ismerik aki csúnya dolgokat csinálna. A Gungan General idején pedig már zajlik a háború egy ideje. Persze gondolhatták azt, hogy Dooku a sith lord és Ventress majd később Opress a tanítványa. Viszont az EPIII elején miért hitte Windu, hogy vége lesz a háborúnak ha elkapják Grievoust? A sith lordnak se híre se hamva nem volt. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

49 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Pár órával azelőtt Windu szelíden letorkolja Amidalát, hogy mit képzel a jó Dooku-ról? Hisz ő Jedi volt, nem olyan embernek ismerik aki csúnya dolgokat csinálna. A Gungan General idején pedig már zajlik a háború egy ideje. Persze gondolhatták azt, hogy Dooku a sith lord és Ventress majd később Opress a tanítványa. Viszont az EPIII elején miért hitte Windu, hogy vége lesz a háborúnak ha elkapják Grievoust? A sith lordnak se híre se hamva nem volt. 

Dooku a Sötét Oldalon áll, villámokat szór, látványosan harcol a Jedik ellen és vörös fénykarddal hadonászik, és azokkal kötött szövetséget, akik korábban bizonyítottan a Sith oldalán álltak. Mi másnak hitték volna, ha nem Sith Nagyúrnak?

Lehet, hogy Windu pár nappal azelőtt letorkolja Amidalát, de az pár nappal azelőtt volt. Egyrészt akkor már évek óta egyikük sem találkozott Dookuval, másrészt még nem érezte meg senki benne a Sötét Oldalt, nem látta vörös fénykarddal hadonászni és villámokat szórni, és még nem próbált (a Jedik tudtával) Jedit ölni (az más kérdés, hogy ezen a tudtukon kívül már túl volt). Ésszerű, hogy a film elején a fenti információk hiányában még jó embernek vélik.

Windu azért "hitte" azt, hogy Gireovus elfogásával vége a háborúnak, mert Palpatine kancellár ezt mondta neki: amíg Grievous él, a Szenátus folytatni fogja a háborút. Ezután tűzi ki Windu a Jedik elsődleges céljának Grievous kézre kerítését, hiszen abban a pillanatban az a legkézenfekvőbb módja annak, hogy vége legyen a háborúnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha ennyire tutira sith akkor miért feltételezik hogy a sith irányitja a Szenátust? Maga Yoda mondja, hogy csak kettő létezik: a mester és a tanitvány. Ha tutira vennék hogy Dooku sith és komolyan veszik, hogy megvan rá az esély, hogy a Szenátust a sith irányitja akkor simán ott kellett volna legyen sejtésként végig, hogy a háború mindkét felét ugyanazok irányitják. És akkor megint ott vagyunk ahol a part szakad: minden amit csinálnak annak alig van bármi értelme. Az ep.2 végén az ahogy a jedik egymást közt beszélnek úgy tűnik Ody-nak van igaza és Dooku-t elsőre nem hitték sithnek. Fel se merül bennük hogy Sidious és Dooku összejátszanak. Pedig Sidious a sith. Yoda csak azért nem bizik Dookuban mert átállt a sötét oldalra. Nem azért mert Sidious tanitványa lehet. Ez utóbbi nem merül fel, pedig adná magát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1) Dookuról a Geonosis után tudták, hogy Sith. Tudniuk kell, mert épp a villámozás volt Sidious esetén is, ami miatt Windu úgy döntött, hogy túl veszélyes életben hagyni. Alighanem ezáltal Dooku olyan erőről tett tanúbizonyságot, ami alapján Sith-nek kezelik innentől. Azt is tudniuk kell, hogy mint ellenség, bizalmatlanságot akar kelteni bennük. Épp ezért attól, hogy egy Sith azt mondja, hogy egy másik Sith hatalma alatt tartja a Köztársaság bizonyos szenátorait netán a szenátusát, az nem sokat ér. Mintha egy hiteltelen tanú alibit biztosítani egy vádlottnak. Minimális relevanciája van.

 

2) Az oszd meg és uralkodj elv miatt sem hihették el egy az egyben Dooku szövegét. A CIS vezetőjeként teljesen logikus, hogy hazugsággal akar megosztottságot eredményezni az ellenfél soraiban. Az már jóval kevésbé logikus, hogy Sith-ként elárulja, hogy a mestere miben mesterkedik. Mivel szerintem a Geonosis után elkönyvelték Dookut Sithnek, ezért a saját mesteréről elmondott szöveget jó eséllyel gondolhatták hantázásnak, hiszen miért vallana Dooku a saját Sith társára? A gyanút elültették bennük, de Yoda nem véletlenül mondja, hogy fenntartásokkal kell kezelni Dooku szavait, mert átállt.

 

3) Mivel Dookuról tudták, hogy Sith, ezért tudták, hogy a CIS-t egy Sith vezeti. Ahogy Pb is írja: ez biztos tudás volt. A köztársaság oldalán először csak minimális gyanakvás, majd egyre erősebb GYANÚ merült fel, de nem 100%-os tudás. Ha mindkét oldalt a Sith vezeti, nem nagyon maradt volna más a Jediknek, mint a puccs. Minden más esetben a Köztársaság az összes hibájával együtt jobb, mint a CIS, mert az egyiket a Sith vezeti a másikat meg nem. Ha viszont mindkét oldalt a Sith vezetné, akkor a Köztársaságot szolgáló berendezkedésük miatt a Jedik számára a puccs csak akkor jöhetett szóba, ha teljes a bizonyosságuk arról, hogy a) a Köztársaságot a Sith-ek / egy Sith vezeti, illetve b) ha a vezető mindentől (vallástól) függetlenül visszaél a mandátumával. Mikor ez megtörtént, a Jedik egyből léptek is, hiszen már azelőtt elindultak, hogy Anakin beszámolt volna Palpatine Sith mivoltáról. Egészen addig a pillanatig a CIS oldalán egy biztos tudás volt a Sith-ről, amivel szemben egy növekvő gyanú állt szemben a Köztársaság vezetése kapcsán.

 

Összességében Pb-vel értek egyet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Pedig Ki-Adi Mundi még a TCW vége felé is meg van győződve arról, hogy Dooku a sith nagyúr és ő áll minden mögött...

Azt tudják, hogy Sith. Azt nem tudják, hogy mester vagy tanítvány, max sejtik. Igazából ez sok vizet nem zavar jelen vita szempontjából.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tehát Donát szerinted a puccs és a potenciális sith totális kiszolgálása között semmi átmenet nincs. Az lehetetlen hogy teszem azt egy kétséges háborúban félgőzzel vegyenek részt mindaddig amig komoly energiát és embert küldenek rá a fő projektre: kideriteni hogy a jó oldalon állnak-e. Ehelyett mivel csak sejtik hogy a sithnek dolgoznak ezért teljesen oké ha minden fontos emberük teljes gőzzel a háborún van rajta, az esetleges veszélyt amit az hordoz hogy a gonoszt szolgálják pedig teljesen ignorálják. Hogy ebben mennyire nincs semmi logika és mi a rizikó faktora azt az ep.3 vége, a közel teljes kipusztulásuk elég jól mutatja.

Sajnos az ep.2 végi templomos jelenetnek semmi értelme akkor ha ott és akkor azt hiszik hogy Dooku sith. Ettől még lehet hogy ez a koncepció csak akkor elég rosszul van megirva. Semmi értelme hogy még mindig elhiszik hogy talán Dooku megszerzett valami tényleg érdemi infót a sithről amit érdemes komolyan venni ha közben meg őt tutira sithnek veszik. Valaki szólhatna a beszélgetés közben hogy hé srácok Dooku és Sidious egy brancsban vannak. Fölösleges úgy csinálni mintha Dooku bármi olyat mondott volna Sidiousról ami nem a sith érdeke, hogy mi megtudjuk. Helyette elkezdik komolyan venni. Amikor Dooku infója ellen kell érvelni annyit mutatnak fel hogy a sötét oldalra állt. Ennél kicsit nyomósabb érv hogy egy sith. Már ha tudják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Bomarr írta:

Ennél kicsit nyomósabb érv hogy egy sith. Már ha tudják.

Nekem is ez böki a csőröm, mert abból a jelenetből nem az jön le, hogy a jedik már akkor tisztában lennének ezzel. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Bomarr írta:

Tehát Donát szerinted a puccs és a potenciális sith totális kiszolgálása között semmi átmenet nincs. Az lehetetlen hogy teszem azt egy kétséges háborúban félgőzzel vegyenek részt mindaddig amig komoly energiát és embert küldenek rá a fő projektre: kideriteni hogy a jó oldalon állnak-e. Ehelyett mivel csak sejtik hogy a sithnek dolgoznak ezért teljesen oké ha minden fontos emberük teljes gőzzel a háborún van rajta, az esetleges veszélyt amit az hordoz hogy a gonoszt szolgálják pedig teljesen ignorálják. Hogy ebben mennyire nincs semmi logika és mi a rizikó faktora azt az ep.3 vége, a közel teljes kipusztulásuk elég jól mutatja.

Háború van. Ahogy Pb is írta, a viszonyok baromi kiélezettek. Vagy a CIS nyer, vagy a Köztársaság. Ha a Jedik nem harcolnak, akkor a kiélezett viszonyok miatt lényegében aláírják, hogy a CIS nyer. Aminek tudják, hogy a Sith-ek vannak az élén. Nem igazán van választásuk e tekintetben. Abban egyetértek, hogy nem kellett volna tábornoknak állniuk. Ezt Dzséjt korábban jól levezette. Lettek volna erre alkalmasabb emberek is, akik értenek hozzá. Mivel a CIS-t Dooku vezette, aki Sith, a tekintetben nem igazán volt választásuk, hogy lándzsát törhetnek-e valamelyik oldal mellett, és ha igen, akkor melyik oldal mellett.  

 

Abban egyetértek, hogy amellett, hogy harcolnak, meg kell próbálniuk felderíteni a gyanús helyzetet (Sifo Dyas, klónok, stb.), és a TCW bemutatta, hogy amikor erre lehetőségük volt, meg is próbáltak élni vele, láttuk milyen sikerrel. (Megjegyzés: nyilván nem könnyű, ha a főgenya szinte a galaxis összes infójával rendelkezik kis híján korlátlan hatalommal mindkét oldalon). Abban is egyetértek, hogy ezen időszak alatt számos hibás döntést hoztak. De egy ilyen kiélezett helyzetben (háború), ahol a másik fél tutira a Sith, nem nagyon köthetnek le túl sok energiát a saját oldaluk szapulására, miközben van egy külső ellenség is, amit mindenképp le kellene ugye győzni. Szóval a háborúban részvétel egy baromi nagy csapda volt, amit nem igazán kerülhettek el.

1 perccel korábban, Bomarr írta:

Sajnos az ep.2 végi templomos jelenetnek semmi értelme akkor ha ott és akkor azt hiszik hogy Dooku sith. Ettől még lehet hogy ez a koncepció csak akkor elég rosszul van megirva. Semmi értelme hogy még mindig elhiszik hogy talán Dooku megszerzett valami tényleg érdemi infót a sithről amit érdemes komolyan venni ha közben meg őt tutira sithnek veszik. Valaki szólhatna a beszélgetés közben hogy hé srácok Dooku és Sidious egy brancsban vannak. Fölösleges úgy csinálni mintha Dooku bármi olyat mondott volna Sidiousról ami nem a sith érdeke, hogy mi megtudjuk. Helyette elkezdik komolyan venni.

Ugye Yoda ezt mondja: Dooku átállt. Hazudik, csal, megtéveszt (nem szó szerint). Ha ez nem azt sugallja, hogy Dooku a) Sith b) nem vehetik teljesen komolyan a szavait, akkor nem tudom mi. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak annyit írtam, hogy Dookut a 2 Sith közül elkönyvelték az egyiknek.

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

A Jedik a háború kitörésétől kezdve Sith-nek tekintették Dookut. hiszen már a The Gungan Generalban annak nevezik,

Igen. A Clone Wars azért elég tételesen le lett most már dokumentálva. Ha nem az EpII végén, akkor ugyan mikor jöttek rá a Jedik, hogy Dooku Sith? És ezt miért nem láttuk? Mert ahogy Dzséjt is írja fentebb, a The Gungan Generalban már Sith-nek kezelik. Az pedig Yavin előtt 22, tehát a Klónok Támadása éve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Donát írta:

Csak annyit írtam, hogy Dookut a 2 Sith közül elkönyvelték az egyiknek.

De honnan tudták, hogy kettő van? Maul ugye meghalt és szerinted Dooku-nak nem hittek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Donát írta:

Ugye Yoda ezt mondja: Dooku átállt. Hazudik, csal, megtéveszt (nem szó szerint). Ha ez nem azt sugallja, hogy Dooku a) Sith b) nem vehetik teljesen komolyan a szavait, akkor nem tudom mi. :) 

Igen, az egyetlen érvük Dooku szavai ellen, hogy a sötét oldalra állt, pedig a perdöntő érv az hogy egy sith. Ha a sithek kilétéről van szó akkor egy sith szava nem túl érdekes. Ez az elég fontos tényező fel kéne merüljön, helyette Dooku ellen a max amit feltudnak hozni hogy átállt a sötét oldalra. (a sötét oldal használói és a sithek pedig ugye távolról sem egymás szinonimái). És eleve ha sith akkor rögtön feltételezniük kéne hogy a szenátus bemocskolása a sith célja az infó csepegtetéssel. Valamiért ez fel se merül. Én elfogadom egyébként hogy igazatok van, de akkor ez a jelenet szerintem gyengén van megirva. Vagy akkor még más volt a koncepció és ez időben változott.

 

Egyébként az álláspontunk nincs annyira messze, mert azt én se gondolom hogy teljesen hanyagolniuk kellett volna a háborút. Viszont csak azért mert a CIS fenyegetését komolyan veszik attól még komolyabb hangsúly kellett volna a sejthető fenyegetésre. És azért a gyanú hogy valami nincs rendben a Köztársasággal nem kicsi. Az egész köztársasági hadsereg Dooku egyik emberének a klónjaiból van kiépitve. A kérdéses ember simán átjár a klónozók meg Dooku között. Ha ez nem gyújt fel néhány riasztó lámpát a jedik fejében akkor nem tudom mi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Bomarr írta:

Igen, az egyetlen érvük Dooku szavai ellen, hogy a sötét oldalra állt, pedig a perdöntő érv az hogy egy sith. Ha a sithek kilétéről van szó akkor egy sith szava nem túl érdekes. Ez az elég fontos tényező fel kéne merüljön, helyette Dooku ellen a max amit feltudnak hozni hogy átállt a sötét oldalra. (a sötét oldal használói és a sithek pedig ugye távolról sem egymás szinonimái). És eleve ha sith akkor rögtön feltételezniük kéne hogy a szenátus bemocskolása a sith célja az infó csepegtetéssel. Valamiért ez fel se merül. Én elfogadom egyébként hogy igazatok van, de akkor ez a jelenet szerintem gyengén van megirva. Vagy akkor még más volt a koncepció és ez időben változott.

Lehet, hogy időben változott a koncepció, mert szerintem az, hogy itt annyit mondanak, hogy Dooku a sötét oldalra állt, 2002-ben tekinthető volt a Sith szinonímájának is. Ekkor még nem voltak sötét Jedik, bérgyilkosok, stb. Ahogy itt szerintem tök jól levezetik: https://scifi.stackexchange.com/questions/148340/do-the-jedi-and-the-public-know-that-count-dooku-is-also-darth-tyranus ha a Jedik a Geonosis után nem vágták volna le, hogy Dooku Sith az elég gáz. Vörös karddal, Erő villámmal, komoly erődemonstrációt tart. 

2 perccel korábban, Bomarr írta:

Egyébként az álláspontunk nincs annyira messze, mert azt én se gondolom hogy teljesen hanyagolniuk kellett volna a háborút. Viszont csak azért mert a CIS fenyegetését komolyan veszik attól még komolyabb hangsúly kellett volna a sejthető fenyegetésre. És azért a gyanú hogy valami nincs rendben a Köztársasággal nem kicsi. Az egész köztársasági hadsereg Dooku egyik emberének a klónjaiból van kiépitve. A kérdéses ember simán átjár a klónozók meg Dooku között. Ha ez nem gyújt fel néhány riasztó lámpát a jedik fejében akkor nem tudom mi.

Igen, csak Pb szerintem azt próbálta mondani, hogy békeidőben ez jobban számonkérhető lenne. De mikor ennyire fenyegető és egyértelműen sötét a külső fenyegetés, minden ilyen lépéssel, a nem teljes erőbevetéssel azt kockáztatják, hogy elveszítenek egy háborút a biztos gonosz ellen. Ez egyértelműen árnyalja a töketlenségüket.

 

4 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Kicsit kaotikus. Azt mondod nem hittek Dooku-nak. Akkor mi van a másik sith-el? Elment nyaralni? 

Dookuról tudták, hogy Sith. Hogy van-e másik Sith, és hogy az mester vagy tanítvány és most épp mit csinál az kérdéses, de nem változtat azon a tényen, hogy a CIS-t egy Sith vezeti. Amit mondok, hogy Dooku szavait minimum fenntartásokkal kezelték. Talán van egy Darth Sidious nevű Sith, talán nincs. Talán van hatással a szenátusra, talán nincs. Ezek mind csak gyanúk, miközben a másik oldalon ott a sziklaszilárd tény: Dooku Sith és vezeti a szeparatistákat. És ebből a szempontból tök mindegy, hogy Dooku mester vagy tanítvány, a lényeg, hogy egy Sith vezeti a CIS-t így ezért egyértelmű, hogyha a Köztársaság elbukik, a Sith-ek átveszik a hatalmat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Donát írta:

Lehet, hogy időben változott a koncepció, mert szerintem az, hogy itt annyit mondanak, hogy Dooku a sötét oldalra állt, 2002-ben tekinthető volt a Sith szinonímájának is. Ekkor még nem voltak sötét Jedik, bérgyilkosok, stb. Ahogy itt szerintem tök jól levezetik: https://scifi.stackexchange.com/questions/148340/do-the-jedi-and-the-public-know-that-count-dooku-is-also-darth-tyranus ha a Jedik a Geonosis után nem vágták volna le, hogy Dooku Sith az elég gáz. Vörös karddal, Erő villámmal, komoly erődemonstrációt tart. 

Bennem soha fel nem merült, hogy tudják. Sith-et se láttak még soha és azt se, mire képes. Teljesen jól belefér, hogy ezt csak később tudják meg biztosan. Az meg a jediket mentheti valamelyest, ha  Dooku-t hiszik a mesternek, Ventresst pedig a tanítványnak. Így számban megvannak, nem kell keresni mást. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Bennem soha fel nem merült, hogy tudják. Sith-et se láttak még soha és azt se, mire képes. Teljesen jól belefér, hogy ezt csak később tudják meg biztosan. Az meg a jediket mentheti valamelyest, ha  Dooku-t hiszik a mesternek, Ventresst pedig a tanítványnak. Így számban megvannak, nem kell keresni mást. 

Maulról is megállapítják, hogy Sith, pedig ennél kevesebbet mutat. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Donát írta:

Lehet, hogy időben változott a koncepció, mert szerintem az, hogy itt annyit mondanak, hogy Dooku a sötét oldalra állt, 2002-ben tekinthető volt a Sith szinonímájának is. Ekkor még nem voltak sötét Jedik, bérgyilkosok, stb. Ahogy itt szerintem tök jól levezetik: https://scifi.stackexchange.com/questions/148340/do-the-jedi-and-the-public-know-that-count-dooku-is-also-darth-tyranus ha a Jedik a Geonosis után nem vágták volna le, hogy Dooku Sith az elég gáz. Vörös karddal, Erő villámmal, komoly erődemonstrációt tart. 

Valahogy nekem az a jelenet igy se áll össze. Valamiért Sidious és Dooku között nem vonnak kapcsolatot pedig kellene. Egyébként az Erővillám az biztos hogy árulkodó? Mi van ha a sithek ezt a praktikát mondjuk 500 éve fejlesztették ki? Az elmúlt 1000 évben csak Mault azonositották be sithként és ő nem villámozott. A vörös kard pedig amennyire tudom nem sith sajátosság. Az Inkvizitorok kardja is vörös.

5 perccel korábban, Donát írta:

Igen, csak Pb szerintem azt próbálta mondani, hogy békeidőben ez jobban számonkérhető lenne. De mikor ennyire fenyegető és egyértelműen sötét a külső fenyegetés, minden ilyen lépéssel, a nem teljes erőbevetéssel azt kockáztatják, hogy elveszítenek egy háborút a biztos gonosz ellen. Ez egyértelműen árnyalja a töketlenségüket.

 

Árnyalni árnyalja, de nem menti fel őket. pláne hogy én úgy érzem, a Köztársaság de pláne a köztársasági hadsereg már a háború indulásakor is eszement gyanús. Minimum egy Yoda vagy egy Windu kaliberű figura már a nulladik naptól azon kellett volna dolgozzon -többed magával- hogy kideritse ki mellett harcolnak. A többiek irthatják a szepiket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Donát írta:

Maulról is megállapítják, hogy Sith, pedig ennél kevesebbet mutat. ;) 

Ez lehetne a következő fogas kérdés: mitől vették biztosra hogy Maul sith? Ráadásul Yodáék akik a Klón-háború alatt elég ügye-fogyottak, itt eszement bennfentesek. Az eddig 1000 évig titokban létező rendnek már a működését is ismerik. Az is megvan hogy csak két tagjuk van, holott egy napja még azt se volt biztos, hogy léteznek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Bomarr írta:

Valahogy nekem az a jelenet igy se áll össze. Valamiért Sidious és Dooku között nem vonnak kapcsolatot pedig kellene. Egyébként az Erővillám az biztos hogy árulkodó? Mi van ha a sithek ezt a praktikát mondjuk 500 éve fejlesztették ki? Az elmúlt 1000 évben csak Mault azonositották be sithként és ő nem villámozott. A vörös kard pedig amennyire tudom nem sith sajátosság. Az Inkvizitorok kardja is vörös.

De Mault a vörös fénykardjáról és a képzettségéről Qui-Gon simán bemondja Sith-nek, pedig 1000 éve kihaltak. Ez minimum arra enged következtetni, hogy akinek nagy hatalma van az Erőben, képzett, és vörös fénykarddal tör a Jedik életére, azt Sith-nek kezelik reflexből. Ez alapján Dookut muszáj annak kezelniük a Geonosis után. Főleg, ha figyelembe vesszük a logikai sorrendet:

 

- Feltűnik Maul, Qui-Gon bemondja, hogy Sith. A Jedik vitatják, mert már 1000 éve kihaltak.

- Qui-Gon halála után Windu és Yoda megállapodnak abban, hogy Maul Sith volt, és csak annyi a kérdés, hogy a mester halt meg, vagy a tanítvány

- Miután meghal egy Sith, 10 év múlva feltűniek egy újabb sötét oldali potens erőhasználó, aki vörös fénykarddal a Jedikre tör és olyan jártasságot mutat az Erőben, amit a Jedik nyilván nem tanítanak. Miközben tudják, hogy a Sith-ekből mindig kettő van, miközben tudják, hogy a kettőből csak egy halt meg, nem kapcsolják össze, hogy ez a potens erőhasználó egy Sith? Ez nem igazán logikus.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Donát írta:

Maulról is megállapítják, hogy Sith, pedig ennél kevesebbet mutat. ;) 

Ok, de Maul nem volt köztiszteletben álló jedi. :) Dooku-ról azért se akarták azonnal elhinni, hogy sith. Kérdés, hogy később mi nyitotta fel a szemüket. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Donát írta:

Miközben tudják, hogy a Sith-ekből mindig kettő van, miközben tudják, hogy a kettőből csak egy halt meg, nem kapcsolják össze, hogy ez a potens erőhasználó egy Sith? Ez nem igazán logikus.

Én nem is kérdőjelezem meg hogy ez logikus. Nekem a párbeszéddel van bajom. Az nem illik a képbe. A levezetésed egyébként teljesen passzol. Tényleg logikus.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ok, de Maul nem volt köztiszteletben álló jedi. :) Dooku-ról azért se akarták azonnal elhinni, hogy sith. Kérdés, hogy később mi nyitotta fel a szemüket. 

Szerintem egyértelműen a Geonosisi összecsapás Yodával. Ha bármikor máskor lenne, akkor az lenne olyan fajsúlyos out of universe szempontból, hogy lássuk. De nincs ilyen másik jelenet. EpII van, majd Dzséjt elmondása alapján a Gungan General, és a kettő között nincs nagy reveláció, Windu - Yoda összenézés, hogy "bazz, Dooku egy Sith."

 

4 perccel korábban, Bomarr írta:

Én nem is kérdőjelezem meg hogy ez logikus. Nekem a párbeszéddel van bajom. Az nem illik a képbe. A levezetésed egyébként teljesen passzol. Tényleg logikus.

Szerintem annyi, hogy 2002-ben a "Sötét oldalra állt" = "Sith lett" szinonimaként volt kezelve. Emlékszem, a régi fórumon mennyire magabiztosan jelentettük ki, hogy nincs olyan a kánonban, hogy Sötét Jedi. Azóta azért történt egysmás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Donát írta:

Szerintem annyi, hogy 2002-ben a "Sötét oldalra állt" = "Sith lett" szinonimaként volt kezelve.

De miért nem mondták ki nyíltan? Ezzel az egész addigi történetben nem volt baj. Miért pont ott kellett ködösíteni? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

De miért nem mondták ki nyíltan? Ezzel az egész addigi történetben nem volt baj. Miért pont ott kellett ködösíteni? 

Yodáról beszélünk, aki általában a Sötét oldallal riogat, nem a Sith-ekkel. Yoda kiejti egyáltalán a Sith szót a száján a filmekben? :o Nézzétek csak ezt, hogyan válaszol Windunak?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.