Ugrás a kommentre

1x09 - Path of the Jedi


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ami most igy hirtelen még eszembe jut: Asajj TCW-s flashback-jében kiderül, hogy amikor még egészen pici volt megmentett egy jedit egy hasonló erőlökéssel, mint amit Ezra is bemutatott a Rebels elején. Ez volt az oka, hogy Asajj-ra felfigyeltek és hogy elindult a képzése. Ami érdekes, hogy a kérdéses erőlökésnél Asajj jóval fiatalabbnak néz ki mint Ezra és maga az Erőlökés is erősebb.

Ami számomra azt támasztja alá, hogy Ezra képességei egyáltalán nem számitanak annyira különösnek vagy egyedinek.

Valóban, ezek tényleg arra billentik a mérleget, hogy ez a dolog általánosabb, viszont az ellenpélda meg a három ismert Skywalker. A legjelentősebb Leia, aki a családban a legkésőbb jött rá, hogy miféle, már jóval elmúlt húsz éves, de egyszer sem produkált semmi ilyesfélét. Márpedig szerintem tuti, hogy a Skywalkereknél azért valami hasonlónak jelentkeznie kellett volna. :hmm: Megkockáztatom, nem egyedi a dolog, de a maga nemében különleges. Lehet, hogy ők ilyen Yodához vagy Palpatine-hoz hasonló magas midi-chlorian számmal bíró gyerekek, ezért nevezik őket az Erő gyermekeinek. Nem ténylegesen az Erő szülte gyerekek (hiszen mindnek voltak szülei), hanem az Erőben nagyon erősek. Az ilyen személyeket pedig Sidious megjelölheti veszélyforrásnak, hiszen ők azok, akik akár képzés nélkül is megszerezhetik az Erő biztosította hatalmat - és még veszélyesebbek, ha egy Jedi pártfogásába kerülnek. Ráadásul, többes számban említi Vader ezeket a különleges kis gazfickókat, szóval már ez is jelzi, hogy nem egyedi az eset, ami Ezrával történik. De nem is általános jelenség.

 

Ez igaz. Én csak azt mondom, hogy Luke Yoda haláláig szerintem semmi olyat nem tesz, amivel kiérdemelhetné a kizárólagos jedi titutlust (ő lesz utolsó) úgy, hogy közben egy Ezra is van a háttérben, akiről Yoda is tud. Ilyen esetben szerintem Yoda (őszintén) nem tett volna ilyen kijelentést.

Szerintem sem, de éppen ezért írtam anno, hogy Ezrával is történnie kell valaminek, ami letéríti a Jedik útjáról.

 

Igen, de az is kiderül, hogy több delikvensről is szó van. Ezra egy a sok közül, annak ellenére, hogy milyen Erőérzékenységet és dinamikus fejlődést mutat. Ezt támasztja alá az, amire Ody is utal. Most már részről részre azt látjuk (ami in-universe hónapokat ölel fel), hogy Ezra parádéi ellenére a sithek rá se hederítenek. Még az Inkvizítor is alig kerül velük kapcsolatba, nem mondanám, hogy kifejezetten keresi a társaságát. A Birodalomban egy (amúgy fontos) rodián technikus fényképe ismert és utána kutatnak, de a főhőseinket még mindig nem ismeri fel senki.

Szerintem ha Ezra annyira kiemelkedően különleges lenne, akkor jóval több figyelmet szentelnének neki a sithek. Az Inkvizítor folyton utána kutakodna, a kudarcai után pedig már akár Vader is akcióba lépett volna. Eleve nagyobb port kavart volna az Erőben annál, mintsem hogy ennyire figyelmen kívül hagyják, miközben ráadásul egy egyre sikeresebb lázadó csoport oszlopos tagja.

Azt már sokszor megbeszéltük, valószínűleg miért nincs nagy hírverés Kananék körül, hadd ne kelljen újra belemennem. Sidious és a többi Sith pedig nagyon sokszor hagytak ténykedni olyanokat, akik amúgy különlegesek voltak, mint fenyegetés. Csak két példa: Talzin és Maul. Sidiousnak még tervei is lehetnek - elvégre Vader azt a parancsot közvetítette, hogy elsődlegesen próbálja meg az Inkvizítor a Birodalom szolgálatába állítani ezeket a gyermekeket, és eddig az Inkvizítor csak e szerint járt el, kifejezetten kímélet hőseink életét. Ebben a részben félreérthetetlen parancsot adott arra, hogy élve kell nekik. Gondolom, van valami oka rá, hogy élve akarja nem csak Ezrát (akit eddig vagy háromszor megölhetett volna már, ha akarta volna), hanem Kanant is (akit talán még annál is többször megölhetett volna, ha akarná).

És nagyon valószínű, hogy Vader hamarosan színre fog lépni. Az Inkvizítor kijelentése a kudarca után már erőteljesen előre vetíti a Nagyúr érkezését.

Az meg, hogy mekkora hullámot kavarna az Erőben, hát szerintem ez vak fejtegetés. Anakin körül konvergencia volt, mégis, egyetlen Jedi fedezte ezt csak fel, ő is akkor, amikor személyesen találkozott vele. Csak azért, mert valaki erős az Erőben, még nem lesz egy fényévszázadokról észlelhető világítótorony az Erőben. :) Eddig az Erőben ilyen hullámokat csak a durva, Sötét Oldali dolgok vetettek hullámokat (Anakin mészárlása, Anakin átállása, a 66-os parancs, Alderaan felrobbantása), csak az, hogy van egy Jedi, akiben van valami különleges, nem. Viszont Sidious még így is megérezte a gyermekek születését, és a jelek szerint Yoda figyelmét is felkeltette Ezra. Akkor mi kell még?

 

Az ösztönös Erőhasználat valószínűleg nagyon környezetfüggő és sokrétűen megnyilvánulhat. Anakin bele-belelátott a közeljövőbe, emiatt volt olyan sikeres a fogatversenyben és a pilótáskodásban. Egy számára ismeretlen hajóval és közegben ötletes szabotázst hajtott végre a droidvezérlő hajó ellenében. Ebben nyilván közrejátszott a szerencse is, de könnyen lehet, hogy bizony az Erő is besegített. Luke is remek pilóta volt, aki a kis buckapatkányokat is kilőtte. Ez egy "parasztgyerektől" nem rossz. Az ingerszegény környezet és a demoralizáló családfő nem tett igazán lehetővé egyéb lehetőségeket a villogásra. Bezzeg aztán Obi mondott neki pár "humbugot", mutatott 1-2 trükköt, a srác meg rögtön vakon hárította a tanrobot lövéseit és számítógépes célzó nélkül betalált a Halálcsillag nyílásába. :)

Mondjuk azért a Tatooine-t nem nevezném éppen ingerszegény környezetnek, hiszen elég sok minden van, ami kinyírhat a mindennapokban - és Ventress-nél és Ezránál is az ilyen veszélyek okoztak "Erőkitörést" -, de akkor is ott van Leia, aki az Alderaanon nem hiszem, hogy ingerszegény lett volna, és Bail sem tűnt demoralizáló figurának. Mégis, a legjelentősebb, amit mutatott, hogy érezte Luke jelenlétét, ezt viszont akár az ikerség számlájára is írhatjuk. Na, meg voltak homályos emlékképei Padméról, amit valószínűleg szintén az Erőn át szerzett. De semmi lebegtetés, semmi lökdösődés, semmi látványos jele még 22 éves korában sem, hogy képes használni az Erőt.

 

Huhhh hát a podrace mi a sz*r volt? :D Na és a Naboo -i űrcsata? Szerintem azokba pont annyit rakott bele ilyen téren, hogy simán egy kalap alá lehet venni a többivel. Bár igaz, kislabdát nem lebegtetett de ez szerintem megbocsájtható neki. :P

Ezért írtam, hogy feltűnőt, ami egyértelműen különleges képességekre vall. És ez a lebegtetés vagy Sebulba falhoz csapása lett volna, vagy valami hasonló. Nem olyasmi, amit simán benéznek jó reflexeknek, meg olyanok, amin az ég adta egy világon senki sem csodálkozik. Mert valahogy nekem úgy tűnt, hogy a Tatooine-on a legtermészetesebb dolog, ha egy kilenc éves rabszolgafiú fogatversenyzik - persze nekünk itt a Földön nem az, de a Star Wars világában még Padmé sem akadt ki azon, hogy egy kilenc évest sugárhajtóművek vontatta kabinba ültetnek. Az űrhajót meg, nos, hát hogy vezeti? Vakon nyomkodja a gombokat, amitől beindul a hajó és a robotpilóta a csatába vezeti, aztán két perccel később lelövik. Ez minden volt, csak nem tudatos Erőhasználat. Kiváló pilóta, nem tagadom, de a Star Warsban rengeteg nem Erőhasználó remek pilóta szaladgál. Han, Wedge, Lando. Oké, valószínűleg nem kilenc évesen kezdték az ipart, ehhez valóban az Erő kellett, de ez nem látványos, és nem tudatos Erőhasználat, mint ahogy a kis rodi, Ezra és Ventress használták (utóbbi nem tudatosan).

 

Szerintem meg egy reklámfogás volt mert sokan még mindig Vaderre élveznek el. :P Semmi értelmét nem látom azoknak az intelmeknek. Csak feleslegesen emeli olyan szintre Ezra és Kanan karakterét, amilyenre nem kellene. Ezt azért mondom mert ezekről a karakterekről egy huncut szó sem esik a későbbiekben. Márpedig ha akkora ászok lettek volna, valahogy biztos fennmarad a lázadók között a teljesítményük emléke. De persze majd meglátjuk mi lesz belőlük...

Na látod, ez az, hogy várjuk ki a végét. Mert Savage és Darth Maul is csak reklámfogásból kerültek bele a TCW-be, aztán mi lett belőlük. Szerintem már rég rá kellett volna jönni, hogy Filoniék azért tudják, mit csinálnak, mit miért írnak bele a sztoriba - még ha részben a reklám is a céljuk, akkor is jelentőséget adnak neki.

Az meg, hogy később egy huncut szó sincs róluk, nos... Darth Maul, Talzin, Qui-Gon Jinn, Mace Windu, Ahsoka Tano, Dooku, csak pár példa, akik elég jelentős személyek, később mégsem esik róluk egy huncut szó sem, pedig teljesítményük alapján tuti benne maradtak a történelemkönyvekben, Jedik emlékeiben, stb. ;) Ráadásul Kanan és Ezra elég ügyesen titkolják, hogy Jedik, szóval ezen részéről a Lázadóknak még csak értesülniük sem kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Márpedig szerintem tuti, hogy a Skywalkereknél azért valami hasonlónak jelentkeznie kellett volna. :hmm:

Amúgy Leia és Luke esetében tudunk (nem sejtünk) valamit arról, hogy mennyire Erőérzékenyek. Csak mert eddig kimondatlanul is mindig abból indultunk ki, hogy a Kiválasztott gyerekei, az Erő "unokái", biztosan iszonyatosan nagy a midi-szintjük és rendkívül Erőérzékenyek. Mi van akkor, ha ez nem öröklődik ilyen mértékben és valójában messze nem olyan nagyok ebben, mint gondolnánk? :hmm: Csak mert Leia szinte semmit nem mutat, azt akár női, (iker)testvéri megérzésnek is titulálhatná egy kívülálló. De Luke sem az Erőhasználatban vagy a drámaian gyors fejlődésben mutat olyat, amivel beírja magát a históriába, sokkal inkább morális szemszögből, ahogyan Vader-t képes megtéríteni.

 

Lehet, hogy ők ilyen Yodához vagy Palpatine-hoz hasonló magas midi-chlorian számmal bíró gyerekek, ezért nevezik őket az Erő gyermekeinek. Nem ténylegesen az Erő szülte gyerekek (hiszen mindnek voltak szülei), hanem az Erőben nagyon erősek. Az ilyen személyeket pedig Sidious megjelölheti veszélyforrásnak, hiszen ők azok, akik akár képzés nélkül is megszerezhetik az Erő biztosította hatalmat - és még veszélyesebbek, ha egy Jedi pártfogásába kerülnek. Ráadásul, többes számban említi Vader ezeket a különleges kis gazfickókat, szóval már ez is jelzi, hogy nem egyedi az eset, ami Ezrával történik. De nem is általános jelenség.

Ez valószínűleg pontosan így van. Egyetértek. ;)

 

Mondjuk azért a Tatooine-t nem nevezném éppen ingerszegény környezetnek, hiszen elég sok minden van, ami kinyírhat a mindennapokban - és Ventress-nél és Ezránál is az ilyen veszélyek okoztak "Erőkitörést" -, de akkor is ott van Leia, aki az Alderaanon nem hiszem, hogy ingerszegény lett volna, és Bail sem tűnt demoralizáló figurának.

Nem is maga a Tatooine, hanem azon része, ahol és ahogyan Luke tengette mindennapjait. Nem láttunk ebből sokat, de nekem valahogy az jött át az Ep.4-ből, hogy Luke-kal a legizgalmasabb dolgok a képzeletében és az álmaiban történhetnek, amúgy kb. semmi. :D Persze lehet, hogy nem így van. Leia meg olyan tipikus hercegnőnek tűnik, akit ugyan elkényeztettek, de azért talpraesett és feltalálja magát, ha kell. Ilyen fiatalon, ilyen háttérrel nem tudom, hogy korábban mennyire került bajba vagy intenzív kalandokba.

Nyilván nem unatkozott végig egyikük se, de az ingerszegény környezetet úgy értem, hogy talán nem érte őket olyan trauma vagy hatás, ami Erőkitörést indukálhatna (mint pl. Ezra vagy Ventress esetében). Nyilván ez csak találgatás. Mondjuk Leia legalább az Alderaan elpusztításakor földhöz pattinthatta volna az apját dühében, de ott se mozdult meg benne semmi Erővel kapcsolatos, hiszen Vader még csak gyanút sem fogott a kilétét illetően. Szóval valóban érdekes kérdéskör ez. Hátha a Rebels majd az ikrek életéből is villant valamit idővel. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy Leia és Luke esetében tudunk (nem sejtünk) valamit arról, hogy mennyire Erőérzékenyek. Csak mert eddig kimondatlanul is mindig abból indultunk ki, hogy a Kiválasztott gyerekei, az Erő "unokái", biztosan iszonyatosan nagy a midi-szintjük és rendkívül Erőérzékenyek. Mi van akkor, ha ez nem öröklődik ilyen mértékben és valójában messze nem olyan nagyok ebben, mint gondolnánk? :hmm: Csak mert Leia szinte semmit nem mutat, azt akár női, (iker)testvéri megérzésnek is titulálhatná egy kívülálló. De Luke sem az Erőhasználatban vagy a drámaian gyors fejlődésben mutat olyat, amivel beírja magát a históriába, sokkal inkább morális szemszögből, ahogyan Vader-t képes megtéríteni.

Szerintem erre majd az ep7-ből kapunk választ, addig csak találgathatunk.

 

Nem is maga a Tatooine, hanem azon része, ahol és ahogyan Luke tengette mindennapjait. Nem láttunk ebből sokat, de nekem valahogy az jött át az Ep.4-ből, hogy Luke-kal a legizgalmasabb dolgok a képzeletében és az álmaiban történhetnek, amúgy kb. semmi. :D Persze lehet, hogy nem így van. Leia meg olyan tipikus hercegnőnek tűnik, akit ugyan elkényeztettek, de azért talpraesett és feltalálja magát, ha kell. Ilyen fiatalon, ilyen háttérrel nem tudom, hogy korábban mennyire került bajba vagy intenzív kalandokba.

Miért, szerinted a rodi csecsemő miféle életveszélyes kalandba keveredett, ami alatt kiütközött rajta a telekinézis képessége? Jó, Cad Bane elég ijesztő, de akkor is. :D Nem csak veszélyben ütközhetnek ki az Erő alkalmazásai.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért, szerinted a rodi csecsemő miféle életveszélyes kalandba keveredett, ami alatt kiütközött rajta a telekinézis képessége? Jó, Cad Bane elég ijesztő, de akkor is. :D Nem csak veszélyben ütközhetnek ki az Erő alkalmazásai.

Ez igaz, de az az ártatlan kis mókázás azért más kategória. Ki tudja, lehet, hogy ilyen szinten a pici Leia is elszórakoztatta magát, amikor épp nem látták. :D Meg Bail ismerte is a jediket, tudott Leia apjáról, nem esett volna hasra, ha a kislány mutat 1-2 trükköt. Az más kérdés, hogy abban a helyzetben jobb volt kinevelni az ilyeneket a gyerekből, mert nem volt életbiztosítás. Lars-ék nem tudom hányadán álltak ezen ismeretekkel (bár Anakin anyjával kapcsolatos ámokfutásából azért kaphattak némi ízelítőt), de nagyon tiltották Luke-ot Ben-től. Az ösztönös Erőhasználat pedig lehet olyan, hogy könnyedén elfojtható egyszerű nevelési eszközökkel. A kitörés pedig csak akkor jön, amikor már erős a trauma.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És felnőtt fejjel meg az egészet elfelejtette. Leia emlékszik az anyjára, akit látott pár percig újszülött korában, de nem emlékszik arra, hogy valaha képes volt tárgyakat lebegtetni. Nagyon valósszerű. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Yoda mondja, hogy azért van ott mert ők is ott vannak. :) Bár lehet, hogy arra céloz, hogy a templomban szólni is tud hozzájuk míg egyébként csak figyelni tudja őket.

Úgy értelmezem, hogy szándékosan beavatkozik a próbájukba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Száz szónak is egy a vége. Kanan és Ezra szintet ugrottak. Nagyon kíváncsi leszek mi következik ezután. Gondolom az évad finálé odacsap majd.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kőkemény vizsgákon vagyok túl, így sajnos csak most tudtam időt szánni a rész megtekintésére. Valószínűleg alaposan ki is veséztétek az epizódot (hamarosan nekiveselkedek a hozzászólások elolvasásához), de azért én is leírom a szerény véleményemet, mert egyszerűen fantasztikus részről van szó.

 

Úgy érzem, a Rebels-t korai még a TCW-hez hasonlítgatni, hiszen jószerivel az előbbinek az elejénél vagyunk, mégis, ha szigorúan az 1. évadokat vesszük figyelembe, akkor bátran kijelenthetjük, a TCW anno nem kezdett ilyen erősen, nem foglalkozott ennyire mélyreható témákkal. Mert mi is történt? A lothali templom (örülök, hogy egyre inkább felfedezzük ezt a még mindig eléggé egyhangú bolygót) egyszerre volt Ezra és Kanan próbája. Ezra félelmei ugyanúgy testet öltöttek, mint majd később Luke esetében fog a Dagobah-n. És hát rövidke tapasztalata során kinek az alakjában manifesztálódhatna a félelme, ha nem az Inkvizítor képében, aki Ezra számára egy személyben testesítheti meg a Sötét Oldalt... egyelőre. Yoda mester kemény próbatétel állította Ezrát az biztos. Fénypontokban megjelenő entitása remek kikacsintás volt a TCW-re, ahol ugye Qui-Gon mutatta meg neki az utat ugyanúgy, ahogy ő most tette az ifjonccal. De Ezra mellett remek lecke és próba volt ez Kanan számára, aki még mindig bizonytalan - nyíltan beismerve, hogy a Jedik helyes (?) útjáról ő már réges-rég letért.

 

Ezra félelmei, a felelősségvállalás, a csapatba történő beilleszkedés esetleges nehézségei, a szülei tragikus sorsát megbosszulni vágyó heves késztetés... mind-mind felszínre kerültek, s végül Ezra győzni tudott, méltán megérdemelve a kristályt, hogy elkészítse első saját fénykardját, amely hozzá illő módon nem szokványos lett. :) Szimbolikusnak tartom, hogy a csapat minden egyes tagja hozzájárult valamilyen alkatrésszel a fénykard elkészítéséhez. Még Chopper is. :D Ők egy csapat, s a fénykard ezt az egységet és szövetséget testesíti meg, mint egyfajta teremtő erőt. Azt hiszem, nagyon szép epizód volt ez, a Star Wars filozófiájának és az Erő mélységeivel foglalkozott. Bele sem merek gondolni, hogy mi vár még ránk. :) Csillagos ötös, na jöjjenek azok a kommentek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szimbolikusnak tartom, hogy a csapat minden egyes tagja hozzájárult valamilyen alkatrésszel a fénykard elkészítéséhez. Még Chopper is. :D Ők egy csapat, s a fénykard ezt az egységet és szövetséget testesíti meg, mint egyfajta teremtő erőt.

Ez valóban egy nagyon szép motívum az egészben. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Szerintem nem. A látomásban az Inkvizítor végez a csapattal és szerintem erősen kizárt, hogy az Inkvizítor valaha is végezni tudna az egész csapattal. Úgy értem, ha olyan helyzetbe kerülne, nyilván tudna, de sosem fog olyan helyzetbe kerülni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont az meg nem lenne nagy látomás, hiszen egyszer mindenki meghal valamiben. :) Ilyen tekintetben mondjuk valóban jövőbe pillantás volt, de szerintem ebbe elég azt belelátni, hogy Ezra félelme, hogy elveszti az új családját, és, hogy az Inkvizítor ragadja el őket, ilyen formában manifesztálódott.

Ebből látszik, hogy Ezra legalábbis eddig félt az Inkvizítortól, megjegyzem, jogosan. Kallus és csatlósai nem jelentettek igazán kihívást, de az Inkvizítor eddig mindig legyőzte őket és csak menekülni tudtak előle. Kíváncsi leszek, milyen lesz a következő találkozása Ezrával. Itt láthatóan Ezra elfogadta a félelmét, és hát azóta ő és Kanan is edzettek. Én számítok olyanra, hogy az évadfináléban láthatunk majd egy hármas párbajt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Hát sajnos beigazolódott a félelmünk a magyar szinkornnal kapcsolatban... Yoda hangja az volt aki az előzetesben is és hát mit ne mondjak szörnyű volt. Mikor Kananhoz beszélt még ott volt nála a Yodás hangsúly, viszont amikor Ezrához akkor nem. Felmerült bennem a kérdés, hogy a szinkron készítőinek nem esett le, hogy mindkettőjükhöz Yoda szól vagy csak a szinkronszínész bénázott. Sosem volt különösebb bajom a szinkronokkal, de ez borzalom volt, sajnálom aki így látja elsőként, és emiatt a hangsúly változás miatt egy gyerekben akár fel is merülhet, hogy csak Kanan beszélt Yodával, Ezrával valaki más...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos nem volt akkora csalódás Szacsvay László Yodája, mint gondoltam.

Talán a legósnál kicsit komolyabban vette. Az is tetszett, ahogy játszott a hangjával, mikor kétféle tónust ütött meg, eleinte az egyiket -a komolytalanabbat- Kanan-nal, a másikat -kissé komolyabban- Ezrával szemben.

A kiejtéseket szokom nehezen inkább: majd beletörik a fülem a 'kánán'-ba (én szivesebben hallanék 'kénen'-t és a most debütáló 'kájbur'-kristály is megszexelte a fülemet..(hisz az 'kiber' nem?)

 

 

Na mindegy, az előzetesből kiderült, hogy nem Gesztesi lesz Lando, szóval ezzel együtt most nekem kicsit mélyrepül a szinkron..(de legalább van) ;)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát sajnos beigazolódott a félelmünk a magyar szinkornnal kapcsolatban... Yoda hangja az volt aki az előzetesben is és hát mit ne mondjak szörnyű volt. Mikor Kananhoz beszélt még ott volt nála a Yodás hangsúly, viszont amikor Ezrához akkor nem. Felmerült bennem a kérdés, hogy a szinkron készítőinek nem esett le, hogy mindkettőjükhöz Yoda szól vagy csak a szinkronszínész bénázott. Sosem volt különösebb bajom a szinkronokkal, de ez borzalom volt, sajnálom aki így látja elsőként, és emiatt a hangsúly változás miatt egy gyerekben akár fel is merülhet, hogy csak Kanan beszélt Yodával, Ezrával valaki más...

 

Na mire elküldtem a hsz-t, megelőztél, kissé máshogy látjuk, de sebaj! :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kíváncsi leszek, milyen lesz a következő találkozása Ezrával. Itt láthatóan Ezra elfogadta a félelmét, és hát azóta ő és Kanan is edzettek. Én számítok olyanra, hogy az évadfináléban láthatunk majd egy hármas párbajt.

A lottó 5-öst persze nem tudom megjósolni. :)

 

Csoli: kiejtés szerint az kájbör kristály, szóval akkorát nem tévedtek azzal a kájburral. Semmiképpen sem kiber. A cyborg sem kiborg angolul, ahogy meghonosodott, hanem szájborg. Persze, a kiborg mintájára ez is lehet magyarosan kiber kristály, de úgy néz ki, a szinkronosok ezek szerint nem követték ezt a mintát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem volt rossz a szinkron hang kivéve a Yoda egyik beszólása valahogy nem jól jött le! A jelentés pedig: lehetséges,hogy jedi leszel. Én ugy fogalmaztam volna meg,hogy lehet még belőled jó Jedi.

Ahoz képest jó volt a szinkron hang Yodának csak Ezrának tett jelentése nem jött át nekem :--)))

 

Ez rész nekem nagyon tetszik a helyszín véget és hogy láthathatunk egy kis jedi Traninget. Várjuk a Következő részt :--))))

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csoli: kiejtés szerint az kájbör kristály, szóval akkorát nem tévedtek azzal a kájburral. Semmiképpen sem kiber. A cyborg sem kiborg angolul, ahogy meghonosodott, hanem szájborg. Persze, a kiborg mintájára ez is lehet magyarosan kiber kristály, de úgy néz ki, a szinkronosok ezek szerint nem követték ezt a mintát.

 

Jól látod, a meghonosodott következetes bakikra céloztam. Az én fülemnek ennyi év -kiborg és társai- után jobban esett volna a kiber-kristály.

De itt egy másik példa, mert világon belül is sok megszokott ferdítés van.

Fura lenne, ha egy idő után elkezdénk "dzsedáj"-lovagoknak hívni a hőseinket nem?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fura lenne, de az is, ha úgy írnák le, hogy Dzsedi. :) A Jedi kiejtésben már meghonosodott, de írásmódjában nem. Poén, hogy a Sith sem, pedig azt még most, az újra kiadott ep4 filmregényben is Szith-nek írták (okozva ezzel nekem jókora csalódást, reméltem, hogy ezeket ebben a kiadványban legalább kijavították ezeket az idétlen írásmódokat, Szith, Szi Thripio - totálisan értelmetlenek ezek az írásmódok). De a Jedi negyven éve Dzsedi, legalább három generációban maradt meg így (bár ha Barta Zolin múlott volna... :evil: ), a kyber kristály meg csak most lett először a magyar nyelvben nevén nevezve. Meghonosodni meg valószínűleg ezután kájburként fog (ahogy a Geonosis is Geonózis lett az ep2 után, nem Dzsionozisz). Persze mindettől függetlenül én is kiber kristályt mondok, de tény, hogy a kájbur közelebb áll a kiejtéshez. A többi meg egyéni ízlés. Mivel én akkor sem leszek hajlandó magyarul megnézni, ha mostantól kezdve csak úgy nézhetném, így nekem hót nyolc, akkor is kiberezni fogok (bár most annyiszor gondoltam rá kájbörként, hogy a végén még megmarad az a fejemben, mint valami hülye dallam :) ). A magyar szinkron még mindig sz*r, ez a nagy büdös helyzet. :evil: :evil: :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...

Felteszem onnan, ahonnan Luke is tudta. :evil:

Viccet félretéve, vagy benne volt az is a Holocronban, vagy mivel Kanan is épített már magának legalább egyet, emlékezhetett az alapvető dolgokra és elmondhatta Ezrának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke az sokkal nagyobb plot hole. :D

Pedig nála is egyértelmű: barlangrajzokból tudta. :D

Vagy esetleg visszatért Ben kunyhójába, ahol talált erre vonatkozó információt. Vagy a Yavin és a Hoth között párszor szétkapta az apja kardját és újra összerakta, így tanulta meg a fénykardkészítés művészetét. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.