Ugrás a kommentre

1x09 - Path of the Jedi


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nem tudom pontosan, mit gondoljak Yoda szerepéről ebben a részben. Valószínűleg felirattal újra kéne néznem, hogy pontos képet alkothassak, de nem biztos, hogy akit itt halhattunk, az valóban Yoda volt, nem pedig csak egyfajta "Guide" vagy lenyomat amely arra hivatott, hogy segítsen a padawannak és a mesternek. Persze a TCW-ből ismert "szentjánosbogarak" másra utalnak, így azt sem zárnám ki, hogy mindkettő igaz: az egyiküknek a valódi Yoda "jelent meg" a hangjával, a másik pedig egy valódi "Guide" volt, amely mindenkinek más Jedi hangján szólal meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Yoda itt Kanannak és Ezrának is sajátmagaként jelent meg, az erőhasználatban magasan legjártasabb jedi volt és eltelt 14 év azóta, hogy Qui-gon tanítani kezdte, ki tudja milyen szintre juthatott ez idő alatt. Ezáltal az is mélyebb értelmezést nyerhet amikor a Birodalom visszavágban azt mondja régóta figyeli Luke-ot.

Szerkesztve: - Palpi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én biztos vagyok benne, hogy valóban Yoda spirituális énje jelent meg a templomban. Elvileg lehetett volna Qui-Gon is aki utat mutat Ezra -nak. A fénylő gömbök legalábbis adták volna, de a készítők mégis Yoda -t rakták be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Kanan esetében akár ülhetne az is, hogy azt hallja, aki korábban tanította, valamiféle Jedi trükk révén, nem? :)

Mármint tudom, hogy nem Yoda volt Kanan mestere, de már korábban is idézett tőle, szóval biztos tanította, akkor miért ne?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A prequelben látott Jedi rendtől ez a gondolkodás azért már messze áll.

Tényleg messze. Yoda maga küld be egy időlimites, veszélyes próbára kilenc vagy hány éveseket, amit ha nem teljesítenek időben, ott fognak mumifikálódni a jégfal túloldalán. :)

 

Nem tudom pontosan, mit gondoljak Yoda szerepéről ebben a részben. Valószínűleg felirattal újra kéne néznem, hogy pontos képet alkothassak, de nem biztos, hogy akit itt halhattunk, az valóban Yoda volt, nem pedig csak egyfajta "Guide" vagy lenyomat amely arra hivatott, hogy segítsen a padawannak és a mesternek.

Szerintem, ha Yoda mestert megnevezik, és felveszik Frank Ozt, akkor 100%-osra vehetjük, hogy Yodát hallhattuk.

 

Ezáltal az is mélyebb értelmezést nyerhet amikor a Birodalom visszavágban azt mondja régóta figyeli Luke-ot.

Bizony-bizony.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yoda eredetileg fel is tűnt volna, de mint Filoni mondta, nem akarták összezavarni a nézőt azzal, hogy mit keres egy Dagobah-n bujdosó Jedi a Lothalon, így végül maradtak a fénypontoknál és hangnál. Ez ráadásul passzol is a TCW-s Qui-Gon/Papnők szálhoz. Plusz mivel mellőzni akarták az összezavarást, szerintem biztosra vehetjük, hogy Yoda valóban Yoda volt, nem pedig Erő-kivetülés. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yoda eredetileg fel is tűnt volna, de mint Filoni mondta, nem akarták összezavarni a nézőt azzal, hogy mit keres egy Dagobah-n bujdosó Jedi a Lothalon, így végül maradtak a fénypontoknál és hangnál. Ez ráadásul passzol is a TCW-s Qui-Gon/Papnők szálhoz. Plusz mivel mellőzni akarták az összezavarást, szerintem biztosra vehetjük, hogy Yoda valóban Yoda volt, nem pedig Erő-kivetülés. :)

 

Összezavarni? Hát a Lothalon teljes valójában megjelenve valóban igényelt volna némi kimagyarázást..

De, ha pl.: egy víztükörben vagy sima tükörben jelent volna meg vagy valami hasonló az elfogadható lett volna.

De az is, ha Kanan-nek aztmondja a holokron vagy Ezra azt érzi meg, hogy irány a Dagobah..

Egyébként jó lett a megoldás, tetszik a tcw párhuzam, sőt így konkrétan továbbgondolandók az ott látottak, illetve nyilvánvaló, hogy Yoda merre indult képességeivel, "frissen nyert ájtatosságával".

Ez szinkronban fog komolyat csorbulni-így testi jelenlét nélkül-, hacsak nem kérik fel végre újra Versényi Lászlót, hisz újabban sajnos nem Ő szokott lenni Yoda.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rendben, tegyük fel, hogy tényleg Yoda volt. De akkor az egész galaxist figyeli a Dagobáhról és ha valahol érzékeli a világos oldal használatát, odaszól a jelöltnek, hogy mi újság? Vagy ez csak egy ilyen Jedi templomban jöhetett létre?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Kanan esetében akár ülhetne az is, hogy azt hallja, aki korábban tanította, valamiféle Jedi trükk révén, nem? :)

Mármint tudom, hogy nem Yoda volt Kanan mestere, de már korábban is idézett tőle, szóval biztos tanította, akkor miért ne?

De Ezra is Yoda -t hallotta. Nála akkor mi a magyarázat? :) Neki az égadta egy világon semmi kapcsolata nem volt Yoda -val.

 

Összezavarni? Hát a Lothalon teljes valójában megjelenve valóban igényelt volna némi kimagyarázást..

Huhhh de jó, hogy nem így lett! Egy élő Yoda szellem alakban? Vagy a valódi ott bóklászott volna a katakombákban? Nem sok értelme lett volna...

 

Rendben, tegyük fel, hogy tényleg Yoda volt. De akkor az egész galaxist figyeli a Dagobáhról és ha valahol érzékeli a világos oldal használatát, odaszól a jelöltnek, hogy mi újság? Vagy ez csak egy ilyen Jedi templomban jöhetett létre?

Szerintem csak a templomokban lévő aktivítást érzékeli Yoda. Mondja is Kanan -nak, hogy azért van ott mert ők is ott vannak, ergo érzékelte a jelenlétüket a templomban az Erőn keresztül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rendben, tegyük fel, hogy tényleg Yoda volt. De akkor az egész galaxist figyeli a Dagobáhról és ha valahol érzékeli a világos oldal használatát, odaszól a jelöltnek, hogy mi újság? Vagy ez csak egy ilyen Jedi templomban jöhetett létre?

Nézd, Yodának 15 évnyi semmittevése volt arra, hogy az Erőn át Jedi túlélők után kajtasson. A távoli helyszíneken történő események megfigyelésében, távoli emberek szondázásában régen is jó volt, hátha még rá is gyúrt erre. Az ep2-ben megérezte Anakin mészárlását, később a csata közben két parancsosztogatás között szintén Obi-Want és Anakint figyelte. Az ep3-ban az egyetlen, aki megérzi Anakin átállását és a Jedik pusztulását, pedig fényévekre volt Coruscanttól. Később azt mondja Bennek, hogy régóta figyeli Luke-ot.

Szóval a képessége megvan ehhez, és miért ne tehette volna meg, hogy az Erőn át abban a 15 évben megkeresett néhány túlélő Jedit, aztán onnantól kezdve figyelte őket. Neki is érdeke, hogy más Jedik is megmaradjanak - lásd korábbi fejtegetésem alant, de senki nem reagált rá, szóval most durca vagyok, mert elkopott az ujjam és a billentyűzeten hiába. :evil::D:hehe:

Ráadásul, Yoda, mint írtam, nagyon fogékony az Erő rezdüléseire. Érezte Anakin minden Sötét kitörését, miközben még egy csillagrendszerben sem voltak. Ezra, az Erő gyermeke, akit (és a hozzá hasonlókat) az Uralkodó is megérzett, pedig az előző részben egy igen komoly Sötét kitörést produkált. Ez is felkelthette Yoda figyelmét, amit aztán lekövethetett és figyelemmel kísérhetett, és ez szintén érdeke. Nincs szüksége egy újabb bivalyerős Sith-re Vader vagy az Uralkodó mellé.

Ezen kívül nekem továbbra is meggyőződésem, hogy Lothal is egy különleges bolygó az Erőben. Mert kizártnak tartom, hogy az a templom csak azért épült oda, mert itt formásak a kavicsok, és még inkább kizártnak tartom, hogy az olyan jelenések, mint amit átéltek a Jedi ifjoncok az Iliumon, Yoda a Dagobah-n és most Ezra itt, a Lothalon, bármely bolygó bármely pontján előidézhető. És végkép totálisan kizártnak tartom, hogy a csillámlények csak úgy megjelenhetnek bárhol. Szóval Lothal is egy speckó bolygó lehet, mint Dagobah, Ilium, Korriban vagy a midik szülővilága. Csak ebben más lehet a különleges. És ha ilyen helyen az Erő gyermeke és egy Jedi radázik, azt valószínűleg Yoda megérzi.

Ezeket figyelembe véve, szerintem semmi sem áll az ellen, hogy Yoda itt a segítségére legyen a jövő két reménységének. Valószínűleg nem tud bárhol odaszólni nekik ilyen távolságról - legalábbis erre még sehol sem láttunk példát. Viszont egy olyan "Erőközpontban", mint ez a Templom, simán lehetséges lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remekül bemutatták Ezra helyzetét, lelkivilágát és hozzáállását. Az Inkvizítor és a csapattársainak megjelenése a vízióiban parádésan mutatta be a srác kétségeit és félelmeit. Nekem kicsit hiányoztak a szüleivel kapcsolatos látomások, motívumok, de annyi baj legyen. :) Próbára tették, ahol szerintem inkább felemásan szerepelt, mintsem jól, de magához képest sokat lépett előre.

 

Mégis nekem Ezra-énál jobban tetszett Kanan szerepe. Nemcsak a tanítvány volt itt próbára téve és középpontba helyezve, hanem bizony Kanan is. Nagyon szépen jöttek elő azok a gondolatok, amikről már a korábbi részekben is beszéltünk. A legtöbb feltételezés beigazolódott. Kanan nem bízott magában, nem tartotta elég erősnek és méltónak magát a feladatra, de érezte, hogy jobb híján vállalnia kell. Múltkor ráeszmélt, hogy Ezra túl gyorsan fejlődik hozzá képest és a tanítással képtelen tartani azt a ritmust, amiben Ezra amúgy fejlődik.

Nagyon fontos fordulópont lehet, hogy nemcsak Ezra, de Kanan is megkapta a maga útmutatását és a lehetőséget arra, hogy tisztázza magában a dolgokat. Egyébként csak nekem tűnt úgy a Yoda-val folytatott párbeszédéből, hogy nem egyszerűen túlélte a 66-ost és aztán felhagyott a jediséggel, hanem vmi komolyabb történhetett? Nekem az jött le, mintha Kanan vmi nagyobb felelőtlenséget vagy hülyeséget csinált volna korábban, akár a 66-ost hónapokkal megelőzően. A letérés az útról és a kudarca aligha csak arra vonatkozik, hogy túlélőként nem mondjuk egy templomba vonult el meditálgatni vagy hasonló.

 

Yoda akciója nagyon vagány. 100%, hogy ő volt az, hiszen többször nevén is nevezik, adott a hangja és a stílus is hamisítatlan Yoda-féle humor és bölcselkedés. Nagyon jó, hogy a TCW 6. évadában látottakhoz milyen bátran mernek nyúlni. Qui-Gon masszívan elindította Yoda-t a fejlődés útján, pedig amúgy se volt amatőr a kis zöld barátunk. :) Én is azt gondolom, hogy Lothal bizonyos tekintetben különleges, a templom se véletlenül van itt és Ezra is okkal születhetett itt. Yoda pedig a templom, mint helyszín segítségével volt képes kapcsolatba lépni a főhősökkel. Moraband esetében is láttuk,hogy bizonyos kultikus helyszínek lehetővé teszik az ilyesmiket, még akkor is, ha az "elkövetők" élnek és épp fényévekkel arrébb tevékenykednek épp.

 

Nem gondolnám, hogy a múmiákkal az történt, amit Kanan mondott. Nagyon bennem van az Ilum-ról a jégfalas átverés, szerintem minden ilyen próbán elhintenek vmi hasonló dolgot, ami a padawan szemszögéből drámai súlyt ad az egésznek. Ha egy padawan nem áll készen és elhasal egy próbán, akkor nem az a megoldás, hogy vesszen a mesterrel együtt. Akkor sem az, ha amúgy ritka a kudarc. A meditációs pózban mumifikálódott jedik kismillióképp járhattak így, az is lehet, hogy anno ezt a szentélyt nem ilyen padawan-próbákra használták, hanem egészen más jellegű szeánszokra.

 

Végre valahára elkészült Ezra fénykardja is. Végtére nem Kanan és nem is a fiú döntötte el, hogy mikor esedékes ez, hanem bizonyos szempontból az Erő. Szerintem ez így a legoptimálisabb. Kíváncsi leszek mire megy vele Ezra, e téren is olyan lendületesen fog-e fejlődni, mint Erőhasználatban. Továbbá nagyon kíváncsi vagyok arra, hogy Kanan és Ezra külön-külön, ill. együtt mennyivel lesznek erősebbek, hatékonyabbak. Elvileg ez a kis kaland mindkettejüket el kellett indítsa egy fejlődési íven, ami érzékeltetheti hatását.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Neki is érdeke, hogy más Jedik is megmaradjanak - lásd korábbi fejtegetésem alant, de senki nem reagált rá,

Melyikre gondolsz?

 

Ráadásul, Yoda, mint írtam, nagyon fogékony az Erő rezdüléseire. Érezte Anakin minden Sötét kitörését, miközben még egy csillagrendszerben sem voltak. Ezra, az Erő gyermeke, akit (és a hozzá hasonlókat) az Uralkodó is megérzett, pedig az előző részben egy igen komoly Sötét kitörést produkált. Ez is felkelthette Yoda figyelmét, amit aztán lekövethetett és figyelemmel kísérhetett, és ez szintén érdeke.

Mint alább írtam (de biztos nem olvastad :evil: ), Yoda utal rám, hogy azért lehet Kanan -nal mert ők a templomban vannak. Tehát elvileg csak azért vehette őket észre Yoda mert oda mentek. Persze erre akár cáfolat is lehet a Luke figyeléséről szóló későbbi szöveg. Viszont Yoda semmi olyat nem mondott pl. Ezra -nak, amivel azt bizonyítaná, hogy régóta figyeli.

 

Ezen kívül nekem továbbra is meggyőződésem, hogy Lothal is egy különleges bolygó az Erőben. Mert kizártnak tartom, hogy az a templom csak azért épült oda, mert itt formásak a kavicsok, és még inkább kizártnak tartom, hogy az olyan jelenések, mint amit átéltek a Jedi ifjoncok az Iliumon, Yoda a Dagobah-n és most Ezra itt, a Lothalon, bármely bolygó bármely pontján előidézhető. És végkép totálisan kizártnak tartom, hogy a csillámlények csak úgy megjelenhetnek bárhol. Szóval Lothal is egy speckó bolygó lehet, mint Dagobah, Ilium, Korriban vagy a midik szülővilága. Csak ebben más lehet a különleges.

Lothal kérgében megtalálható a kyber kristály, a templom épp egy ilyen helyre épült. :) Talán ennyi a különleges benne, de ez elég is.

 

 

Egyébként csak nekem tűnt úgy a Yoda-val folytatott párbeszédéből, hogy nem egyszerűen túlélte a 66-ost és aztán felhagyott a jediséggel, hanem vmi komolyabb történhetett? Nekem az jött le, mintha Kanan vmi nagyobb felelőtlenséget vagy hülyeséget csinált volna korábban, akár a 66-ost hónapokkal megelőzően. A letérés az útról és a kudarca aligha csak arra vonatkozik, hogy túlélőként nem mondjuk egy templomba vonult el meditálgatni vagy hasonló.

Nekem is ilyen érzésem volt (mint ahogy írtam alább), szerintem van itt még valami amiről nem tudunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mint alább írtam (de biztos nem olvastad :evil: ), Yoda utal rám, hogy azért lehet Kanan -nal mert ők a templomban vannak. Tehát elvileg csak azért vehette őket észre Yoda mert oda mentek. Persze erre akár cáfolat is lehet a Luke figyeléséről szóló későbbi szöveg. Viszont Yoda semmi olyat nem mondott pl. Ezra -nak, amivel azt bizonyítaná, hogy régóta figyeli.

Olvastam, meg a részben is hallottam, de szerintem ez inkább arra utal, hogy ezért tudnak kommunikálni - ez a templom speciális mivolta lehet, hogy egy ilyen "Erőközpontra" épült. Yoda korábban is képes volt másokat nagy távolságokból figyelni, és ide nem csak Luke-ot értem. De ha Ezrára mondjuk az Inkvizítor elleni kirohanásakor figyelt fel, akkor nem is kell ennek a figyelésnek "réginek" lennie. Pár napos, talán. Legalábbis szerintem több értelme van annak, hogy már korábban felfigyelt az Erő gyermekére, mint annak, hogy specifikusan megérezte azt, hogy valaki ebben a Templomban machinál. Mert akkor vagy figyeli Yoda folyton folyvást az összes Jedi templomot, vagy specifikusan ezt figyeli folyton folyvást. Egyik sem túl valószínű. Viszont arra már volt példa, hogy megérzi, ha az Erőben valami nagyon sötét tett hullámokat vert, és nekem Ezra szörnykirálynős mutatványa olyasminek tűnt, ami tényleg hullámokat vethet az Erőben. Már csak azért is, mert az egész hangárban elkezdtek lebegni a kisebb kövek, ami erősen arra utal, hogy ott Ezrából elszabadult az Erő.

 

Lothal kérgében megtalálható a kyber kristály, a templom épp egy ilyen helyre épült. :) Talán ennyi a különleges benne, de ez elég is.

Egen, ezt olvastam az érdekességekben, kellemes meglepetés volt (apropó, nem Eediten található egy másik templom, hanem a Devaronon található Eedit Temploma). Szerintem is bőven elég ez. Főleg, hogy mint korábban kiderült, a kyber kristályok rezonálnak az Erővel, így igen valószínű, hogy ez afféle csomóponttá teszi ezt a helyet. És akkor ezek szerint pontosan ugyanazért különleges Erővilág Lothal, mint Ilum (de jó lenne már megjegyeznem, hogy a Star Warsban van Ilum, és a Mass Effectben van Illium... :roll:). És ez tök jó kis kapcsolat. :)

 

Melyikre gondolsz?

Erre:

Amúgy ez egy érdekes kérdés. Yoda vajon miért folyt bele ebbe? Mi lehet a további célja, mit tudhat a kis zöld manó, amit mi még nem? A végén még tényleg új értelmet kap a "van még más is" megnyilvánulás. Ki tudja? Vad fejtegetés most a részemről, de Ben ekkor már halott, Yoda legfeljebb pár hónappal eme kijelentése után pedig meghal. Még azelőtt, hogy Luke egyáltalán bizonyítja, hogy képes megfelelni a rá testált feladatnak. De valószínűleg akkor is dugóhúzóba kerültek volna, ha Luke elesik vagy átáll a Sötét Oldalra a Bespinen? Mennyi sanszuk lett volna kitanítani Leiát, aki nem is tudja, hogy egy Skywalker, hogy vele van az Erő, nem mellesleg, fényévekre van a Dagobah-tól. Idő, lehetőség, ezernyi dolog van, ami annak a másik jelöltnek - akiről feltételezzük, hogy Leia - kitanítását jószerivel ellehetetleníti. Persze megvan a Joker, mivel Yoda és Ben fizikai létük megszűnése után még tovább léteznek és akár így is kitaníthatják Leiát. De mi van, ha az a más az Erő egy gyermeke, akinek már nem kell tőlük tanítás? Ráadásul vegyük hozzá, hogy Ben utolsó reménynek nevezi Luke-ot, holott ő is tudja, hogy ott van még Leia. És mivel ezt tudja, és Yoda is tudja, hogy tudja, mire fel a titokzatoskodás? Miért nem azt mondja, hogy "ne felejtsd el a testvérét, Obi-Wan"? Sőt, ez a "van még más is" Lucas eredeti koncepciójában sem Leiára, hanem egy másik Jedi lovagra utalt. Persze ez még vad találgatás, de most, hogy a Star Wars újabb fejlődési fázisba lépett, bizony megeshet, hogy egyet s mást újra kell értelmeznünk - ami annyira nem új keletű a TCW után, de lehet, hogy a jövendőbeli sorozatok és filmek még több újdonsággal szolgálnak.

Yodának akár érdeke is lehet más Jediket megkeresni és figyelni, ha esetleg Luke és/vagy Leia nem jönnek be. Sőt, egy kicsit tovább megyek. Ha Yoda az elmúlt tizenöt-húsz évben, azaz a haláláig az Erőn át felkutatta a többi túlélő Jedit, akkor meglenne annak is az alapja, hogy biztosra kijelentse: Luke az utolsó Jedi. Ez pedig előre vetítené legalább Kanan sorsát (Ezrának még mindig meglehet ugyanaz a kibúvó, mint Ahsokának, hogy nem fejezi be a képzést).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olvastam, meg a részben is hallottam, de szerintem ez inkább arra utal, hogy ezért tudnak kommunikálni - ez a templom speciális mivolta lehet, hogy egy ilyen "Erőközpontra" épült. Yoda korábban is képes volt másokat nagy távolságokból figyelni, és ide nem csak Luke-ot értem. De ha Ezrára mondjuk az Inkvizítor elleni kirohanásakor figyelt fel, akkor nem is kell ennek a figyelésnek "réginek" lennie. Pár napos, talán.

Igen, szerintem is érdemes lehet különválasztani a figyelést és a kommunikációt. Yoda (régóta vagy sem) figyelhet, érezhet az Erőn át sok eseményt és lényt, szinte (pár fontos kivétellel) függetlenül azok helyétől. Amit a részben láttunk, az ennél sokkal több, hiszen Yoda valamilyen szinten ott volt és kommunikált, ráadásul mindkét delikvenssel. Ez azért is fontos, mert Ezra rendkívül Erőérzékeny, de képzelten és nem ismeri Yoda-t, míg Kanan jóval szerényebb képességekkel van megáldva, de korábban volt a Rend tagja és Yoda-val is van némi közös múltjuk. Szóval egyikük személye se esélyes, hogy kulcsfontosságú lenne, Yoda-ról se hinném, hogy akárhol bevetheti ezt a mutatványt, így valószínűleg Lothal (a templom mindenképp) különleges az Erővel való kapcsolat aspektusából.

 

Yodának akár érdeke is lehet más Jediket megkeresni és figyelni, ha esetleg Luke és/vagy Leia nem jönnek be. Sőt, egy kicsit tovább megyek. Ha Yoda az elmúlt tizenöt-húsz évben, azaz a haláláig az Erőn át felkutatta a többi túlélő Jedit, akkor meglenne annak is az alapja, hogy biztosra kijelentse: Luke az utolsó Jedi. Ez pedig előre vetítené legalább Kanan sorsát (Ezrának még mindig meglehet ugyanaz a kibúvó, mint Ahsokának, hogy nem fejezi be a képzést).

Ezra-nak aligha lenne ez kibúvó. Legalábbis szerintem nem lenne túl jó ötlet, ahogyan Ahsoka-nál se. Luke az összes próbatételének és kivételes sorsának ellenére is nagyon messze van a klasszikus jedi fogalmától, legalább annyira (de valójában jóval messzebb), mint Ahsoka vagy Ezra. Ha Yoda-ék Luke-ot gond nélkül jedi-nek titulálják, akkor nem kérdés, hogy egy Ezra vagy Ahsoka is ebbe a kategóriába sorolható. Emellett pedig Ahsoka és Kanan helyzete is hasonló, hiszen mindketten padawan-ként "tértek le" a klasszikus jedik ösvényéről, ráadásul Ahsoka nagyságrendekkel előrébb járt minden téren. Szóval semmiképp sem gondolnám azt, hogy Yoda szavai csak Kanan sorsát előlegeznék.

Pont ezért gondolnám, hogy Yoda a "van még más is" szöveggel olyasvalakire gondolt, aki egyáltalán nem lett beavatva és elindítva a jediképzés útján, potenciálisan egy nagyon Erőérzékeny valakire. Ahsoka, Kanan vagy Ezra annyiból közösen kezelhetők, hogy amennyiben Luke jedi, akkor abban a kutyaszorítóban és drámai helyzetben ők is annak számíthatnak. Így nem passzolna rendesen Yoda másik mondatához, miszerint Luke lesz az utolsó jedi, ha ő elmegy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nincs olyan, hogy klasszikus Jedi lovag. Milyen az? Meghatározhatatlan, hiszen minden Jedi más és más. Qui-Gon lenne a klasszikus Jedi lovag? Anakin? Obi-Wan? Yoda vagy Windu? Vagy esetleg Barris Offee? Melyik a klasszikus Jedi lovag?

És nem az határozza meg, ki lesz Jedi lovag, hogy mennyire járatos az Erőalkalmazásokban. Obi-Wan sem mutatott túl sok mindent az ep1-ben, sőt, egyáltalán nem mutatott többet, mint Luke az ep6-ban, mégis Jedi lovag lett.

Jedi lovag az lesz, aki elsajátítja a Jediség eszméit, elsajátítja az alapvető tanait, aszerint él, valamilyen szinten képes hatni az Erőre az akaratával és befogadja a Rend. Utóbbi már nem létezik ebben a korszakban, marad a többi. Ben még magát sem tartotta ekkor már Jedi lovagnak, nyilván azért, mert se Rend, és már nem az eszméi alapján élt. Kanan sem igazán mondta, hogy ő Jedi lovag lenne, sőt, éppen ez az epizód világított rá arra, hogy tisztában van azzal, hogy letért a Jediség útjáról. Majd most, miközben tanítja Ezrát, ő maga is befejezi a képzését és válhat Jedi lovaggá.

Szóval, ha a Jedi Tanács egykori tagja, Obi-Wan Kenobi Jedi mester kijelentheti magáról, hogy ő már csak VOLT Jedi lovag, akkor tuti hogy Ezráról is kijelenthetünk mi hasonlót, ha esetleg úgy alakul, hogy le kell térnie a Jedik ösvényéről.

Attól, hogy használja az Erőt, nem lesz Jedi lovag senki. Lásd Ezrát, aki már azelőtt is tudta tudatosan használni az Erőt, hogy találkozott Kanannal, de említhetjük Talzint is. Attól sem lesz valaki Jedi lovag, hogy Jedi képzésben részesül, máskülönben Ventress is Jedi lovag, pedig én ezt erősen kétlem. :)

Ha Ezra tanulmányai idő előtt félbeszakadnak, akkor bizony ő sem lesz Jedi lovag. Sőt, formálisan Kanan sem lesz sohasem az - bár Yoda vagy Obi-Wan még akár azzá is ütheti, mint a Jedi Tanács két utolsó életben lévő tagja -, de neki van még esélye, hogy visszatérjen az ösvényre, ami Jedi lovaggá teszi a Jedi lovagot, mivel ő egy valódi Jeditől tanult, másfél évtizeden át.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Válasszuk külön a jediséget meg a Rend "tisztségeit". Tudtommal a jedi lovagok a Rend azon tagjai voltak, akik adott fázisban jártak a karrierjükben. Amikor a Rend megszűnt létezni, akkor az addigi pozícióknak már nem volt értelmük és hivatalosan nem létezett már a hierarchia. Yoda vagy Obi-Wan nem mesterek vagy lovagok, Ahsoka, Kanan, Ezra, Luke és senki más sem az. Maradt pár túlélő tag, Rend meg már nem volt. Jedik ettől még maradtak, azok tartoznak ide, akik magukéinak vallják az eszméket stb.., amiket Te is írtál.

 

Ahsoka pl. attól még tekinthető jedinek, hogy a Renden kívül maradt és nem tért vissza. Kanan is jedi, legalábbis egyelőre feltételezhetjük, hogy annyira nem fordult el az egésztől, annak ellenére, amit Yoda-nak mondott. Ezra (így megelőlegezve, hogy a Rebels-ben nem tér le az eddigi útról) és Luke is tekinthetők jedinek, hiszen a birodalmi érában a kényszerhelyzetek okán átértelmeződtek dolgok, változtak a "szabályok". Ugyanakkor teljesen világos, hogy komoly különbségek vannak az előző 2 páros közt, ahogyan mondjuk Qui-Gon és Luke közt is. Itt most nem az Erőérzékenységre és -használatra, a képességeikre, a harci kompetenciákra, a bölcsességre, a világnézetre stb. gondolok.

 

A kulcskérdés a neveltetés és a fejlődési folyamat. Qui-Gon, Obi-Wan, Windu, Ahsoka vagy Kanan (minden bizonnyal) a Jedi Rend sztenderd módján kerültek a közösségbe, majd szintén ezen normák alapján nőttek fel, haladtak az útjukon. Azaz gyerekként bekerültek, végigjárták a szamárlétrát, mesterhez kerültek, próbára tétettek stb.. Őket nevezem én klasszikus jediknek, hiszen a (számunkra) klasszikus jedi ösvényt járták, legalábbis elég sokáig, életük egy-egy nagy fordulópontjáig. A lényeg, hogy legyenek is bmennyire különbözőek sok szempontból, a gyökereik összekötik őket.

Anakin, Ezra vagy Luke ilyen téren egyáltalán nem sorolható az előző kategóriába. Ők is jedik, de az ők gyökereik egészen máshova vezetnek vissza. Nagyon fontos, döntő jelentőségű különbség, hogy nekik olyan fontos lépcsőfokok maradtak ki a jediség tekintetében, amik miatt teljesen más jellegű jedikké lettek/lesznek. Anakin mondjuk annyiból kicsit félúton van, hogy azért nem felnőttként került be a közegbe és a klasszikus életpálya nagy részét azért végigjárta. Ennek ellenére az a nyúlfarknyinak tekinthető pár évnyi különbség is komoly következményekkel járt.

 

De ugye az egész témakör Yoda szövegei alapján került elő. Összességében azt gondolom, hogy Yoda jediként kezeli Luke-ot és ilyen téren Ezra-val is így tenne, ha élne az OT idején és szóba jöhetne, mint megoldás. Szóval az "utolsó jedi Luke lesz" számomra azt jelenti, hogy Ezra vagy nem is él már akkor, vagy annyira drámai dolgok történtek, hogy semmilyen téren nem tekinthető jedinek, ilyenformán az OT megoldásának kulcsa sem lehet ő.

A "van még más is" így nem rá vonatkozik, hanem olyasvalakire, aki nem jedi. Egyáltalán nem az, tehát nem indult még el azon az úton se, amelyen Ezra vagy Luke. Egy (potenciálisan nagyon) Erőérzékeny, akit Yoda ismer (akár csak az Erőn át), még ráállíthatnak a dologra és elhozhatja az üdvösséget.

Esetleg az is lehet, hogy Yoda nem az igazságot mondja Luke-nak (Obi-nál ennek nem lenne értelme), mert mondjuk rá akarja hagyni a jedik hagyatékát és ezt a fiúban is nyomatékosítani akarja. Nem szeretné, ha Luke tudna másról, bízna másban, mást keresgélne, másra hagyná a feladatot vagy ilyesmi, az a cél, hogy a saját maga útját járja, mintha tényleg csak ő maradt volna egyedül jedi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mint alább írtam (de biztos nem olvastad :evil: ), Yoda utal rám, hogy azért lehet Kanan -nal mert ők a templomban vannak. Tehát elvileg csak azért vehette őket észre Yoda mert oda mentek. Persze erre akár cáfolat is lehet a Luke figyeléséről szóló későbbi szöveg. Viszont Yoda semmi olyat nem mondott pl. Ezra -nak, amivel azt bizonyítaná, hogy régóta figyeli.

Szerintem inkább az a cáfolat, hogy az Erő ott van mindenhol, körülvesz és áthat minket :) Nem hiszem, hogy csak azért venné őket észre Yoda, mert a templomban vannak. A többi lásd lentebb :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Válasszuk külön a jediséget meg a Rend "tisztségeit". Tudtommal a jedi lovagok a Rend azon tagjai voltak, akik adott fázisban jártak a karrierjükben. Amikor a Rend megszűnt létezni, akkor az addigi pozícióknak már nem volt értelmük és hivatalosan nem létezett már a hierarchia. Yoda vagy Obi-Wan nem mesterek vagy lovagok, Ahsoka, Kanan, Ezra, Luke és senki más sem az. Maradt pár túlélő tag, Rend meg már nem volt. Jedik ettől még maradtak, azok tartoznak ide, akik magukéinak vallják az eszméket stb.., amiket Te is írtál.

Hát ezt rosszul tudod, mert minden Jedi, aki teljesítette a végső próbát, Jedi lovag lesz, míg meg nem hal vagy ki nem lép a Jedi Rendből. Ez nem rang, ez a megnevezése a Jedi Rend ÖSSZES tagjának: Jedi lovag. Amikor azt mondják, hogy a Jedi lovagok kipusztultak, nem csak a padawan és a mester rang közötti Jedikre gondolnak. ;) Minden Jedi mester Jedi lovag, de nem minden Jedi lovag Jedi mester. :) Szóval akár Jedi lovagokról, akár csak simán Jedikről beszélnek, az egy és ugyanaz.

 

A kulcskérdés a neveltetés és a fejlődési folyamat. Qui-Gon, Obi-Wan, Windu, Ahsoka vagy Kanan (minden bizonnyal) a Jedi Rend sztenderd módján kerültek a közösségbe, majd szintén ezen normák alapján nőttek fel, haladtak az útjukon. Azaz gyerekként bekerültek, végigjárták a szamárlétrát, mesterhez kerültek, próbára tétettek stb.. Őket nevezem én klasszikus jediknek, hiszen a (számunkra) klasszikus jedi ösvényt járták, legalábbis elég sokáig, életük egy-egy nagy fordulópontjáig. A lényeg, hogy legyenek is bmennyire különbözőek sok szempontból, a gyökereik összekötik őket.

Anakin, Ezra vagy Luke ilyen téren egyáltalán nem sorolható az előző kategóriába. Ők is jedik, de az ők gyökereik egészen máshova vezetnek vissza. Nagyon fontos, döntő jelentőségű különbség, hogy nekik olyan fontos lépcsőfokok maradtak ki a jediség tekintetében, amik miatt teljesen más jellegű jedikké lettek/lesznek. Anakin mondjuk annyiból kicsit félúton van, hogy azért nem felnőttként került be a közegbe és a klasszikus életpálya nagy részét azért végigjárta. Ennek ellenére az a nyúlfarknyinak tekinthető pár évnyi különbség is komoly következményekkel járt.

Akkor viszont Kanan és Ahsoka is távol van a te értelmedben vett klasszikus Jediségtől, hiszen ők meg az út végét nem járták be, nem estek át a próbákon, nem ebben nőttek fel, nem járták ki a szamárlétrát. Nem csak az út eleje, a vége is számít, így ha nem lehet klasszikus Jedi az, aki nem úgy kezdte az útját, mint mindenki más, akkor az sem, aki nem fejezte azt úgy be, mint mindenki más. És éppen ebben a felfogásban, amit itt most leírátl, meg aztán pláne kibúvó Ezrának, ha nem fejezi be Kanan mellett a tanulást. Sőt, Kanannak és Ahsokának is kibúvó ez, hiszen ők sem fejezték be a tanulást. De Ezrának mindenképpen, hiszen egy a szamárlétrán elbukott nem klasszikus Jedi nem klasszikus Jedi tanait nem sajátítja el. És ha mégis elsajátítaná, akkor Ezra mi lenne, duplán nem klasszikus Jedi? :D Jajj, ebbe most jól belezavartam magam. :)

Lényeg a lényeg, szerintem csak az Jedi lovag, aki elsajátítja az alapvető tanokat, az eszme szerint él, és vele van az Erő. A Birodalomban mindenképpen, mert a Köztársaság idején még a Jedi Rendnek is el kellett ismernie.

 

Mondjuk az egy érdekes kérdés, hogy tekinthetjük-e a Jedi Rendet elpusztultnak. Ugyan a Birodalom nem tekinti legitimnek, de ez nem azt jelenti, hogy nem létezőnek tekinti. A Rendnek még vannak követői, élnek az eszméi szerint egykori tagok és csatlakoznak hozzá új tagok, sőt, még az eredeti vezetőség egy része is megvan. A Jedi Rend létezik, csak olyan státuszban van, mint a Sith-ek voltak az ep1-2-3 idején. A tagoknak rejtőzködniük kell, titokban működniük, mert törvényen kívülinek számítanak. De ettől még létezik a Rend, szóval megközelíthetjük ebből a szempontból úgy is a kérdést, hogy csak az Jedi lovag, akit a Jedi Rend elfogad,, vagyis aki teljesítette a próbát. Ilyen formán se Kanan, se Ezra nem lehet Jedi lovag, és Yoda szavai állnak: Luke lesz az utolsó Jedi lovag, ha teljesíti a próbát.

Ha már a múltkor annyit vitáztatok velem, hogy csak az lehet Sith, akit a Sith szabályok szerint a Sith-ek maguk közé fogadnak, akkor az itt is érvényes. Csak az lehet Jedi, akit a Jedi szabályok szerint a Jedik maguk közé fogadnak. A Jedi lovaggá válás alapfeltétele pedig az, hogy a próbákat kiállják és a Jedi Tanács lovaggá üsse a padawant. ;)

 

De ugye az egész témakör Yoda szövegei alapján került elő. Összességében azt gondolom, hogy Yoda jediként kezeli Luke-ot és ilyen téren Ezra-val is így tenne, ha élne az OT idején és szóba jöhetne, mint megoldás. Szóval az "utolsó jedi Luke lesz" számomra azt jelenti, hogy Ezra vagy nem is él már akkor, vagy annyira drámai dolgok történtek, hogy semmilyen téren nem tekinthető jedinek, ilyenformán az OT megoldásának kulcsa sem lehet ő.

Pedig pont ep6 eléggé jól rávilágít, hogy Yoda csak akkor tekint valakit Jedi lovagnak, ha az átment a próbán. Luke-ot nagyon gyorsan helyrerakja, amikor az Jedi lovagnak titulálja magát.

'Óhh. Nem. Még nem. Még előtted áll, még előtted áll, Vader. Még meg kell ütköznöd Vaderrel. Akkor, csak akkor lesz belőled Jedi."

Szép is lenne, ha bárki Jedinek vallhatná magát, csak mert Jedi képzésben részesült és tudja használni az Erőt.

 

A "van még más is" így nem rá vonatkozik, hanem olyasvalakire, aki nem jedi. Egyáltalán nem az, tehát nem indult még el azon az úton se, amelyen Ezra vagy Luke. Egy (potenciálisan nagyon) Erőérzékeny, akit Yoda ismer (akár csak az Erőn át), még ráállíthatnak a dologra és elhozhatja az üdvösséget.

És hogyan állíthatnak rá egy ilyen "még magamról sem tudom, hogy ki vagyok" alakot, amikor az utolsó Jedi is elenyészett? Melyik a kézenfekvőbb magyarázat, ha kivesszük a legkézenfekvőbbet (Leiára gondol)? Az, hogy egy soha a büdös életben nem látott figurára gondol élete alkonyán, aki még magáról sem tudja, mi lakozik benne, vagy valaki olyasvalakire, akit láttunk, akiről Yoda tudja, hogy már elindult az úton, akiről tudja, hogy az Ereje felér Vaderhez és az Uralkodóhoz, akit az Erő gyermekének hívnak? Szerinted? Szerintem az utóbbi, már ha nem Leiára gondol, ami jelenleg ugye még távolról sem igazolt - bár még Leiával együtt is kézenfekvőbb lenne Ezrára gondolni.

 

Esetleg az is lehet, hogy Yoda nem az igazságot mondja Luke-nak (Obi-nál ennek nem lenne értelme), mert mondjuk rá akarja hagyni a jedik hagyatékát és ezt a fiúban is nyomatékosítani akarja. Nem szeretné, ha Luke tudna másról, bízna másban, mást keresgélne, másra hagyná a feladatot vagy ilyesmi, az a cél, hogy a saját maga útját járja, mintha tényleg csak ő maradt volna egyedül jedi.

Ez meg ritka nagy hülyeség lenne Yodától. Rábízni a Jedi Rend újjá építését a kölyökre, csak éppen eltitkolni, hogy ezt nem kéne egyedül csinálnia, olyan személyek kószálnak a Galaxisban, akik tudnának neki segíteni? Miért kéne ezt eltitkolnia? Ráadásul ez azt is jelentené, hogy Yoda a Galaxis legrosszabb emberismerője. Húsz éven át figyeli Luke-ot, és eddigre nem jött rá, hogy Luke mindez után nem keresgélne mást, nem hagyná másra a feladatot, semmi ilyesmit nem csinálna. Rá bízzák a Galaxis sorsát, de ilyen információt nem? Ebben semmi értelem nem lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És hogyan állíthatnak rá egy ilyen "még magamról sem tudom, hogy ki vagyok" alakot, amikor az utolsó Jedi is elenyészett? Melyik a kézenfekvőbb magyarázat, ha kivesszük a legkézenfekvőbbet (Leiára gondol)? Az, hogy egy soha a büdös életben nem látott figurára gondol élete alkonyán, aki még magáról sem tudja, mi lakozik benne, vagy valaki olyasvalakire, akit láttunk, akiről Yoda tudja, hogy már elindult az úton, akiről tudja, hogy az Ereje felér Vaderhez és az Uralkodóhoz, akit az Erő gyermekének hívnak? Szerinted? Szerintem az utóbbi, már ha nem Leiára gondol, ami jelenleg ugye még távolról sem igazolt - bár még Leiával együtt is kézenfekvőbb lenne Ezrára gondolni.

Kényszer nagy úr. Luke is rá lett állítva az ügyre, egy másik igazán Erőérzékennyel is próbálkozhatnak, jobb híján. Hogy ez most Leia vagy más, az annyira nem is érdekes. Kézenfekvőbb Ezra-ra gondolni, csak ha már ennyi minden igaz rá, amit itt is leírtál, akkor miért nem tekinti Yoda jedinek? Ne felejtsük el, hogy az Ep.6-ban, amikor Yoda meghal, akkor még Luke nem volt túl a nagy parádén. Az Ep.5-ben szófogadatlan és problémás tanítvány volt, aki felelőtlenül elment Vader-hez. Aztán mindent arra tett fel, hogy megtérítse az apját, amit Yoda-ék elleneztek. Yoda halálakor Luke igencsak távol áll attól, hogy annyival jobb legyen jedinek, mint Ezra.

 

Ez meg ritka nagy hülyeség lenne Yodától. Rábízni a Jedi Rend újjá építését a kölyökre, csak éppen eltitkolni, hogy ezt nem kéne egyedül csinálnia, olyan személyek kószálnak a Galaxisban, akik tudnának neki segíteni? Miért kéne ezt eltitkolnia? Ráadásul ez azt is jelentené, hogy Yoda a Galaxis legrosszabb emberismerője. Húsz éven át figyeli Luke-ot, és eddigre nem jött rá, hogy Luke mindez után nem keresgélne mást, nem hagyná másra a feladatot, semmi ilyesmit nem csinálna. Rá bízzák a Galaxis sorsát, de ilyen információt nem? Ebben semmi értelem nem lenne.

Csak egy felvetés volt. Én se tartom túl logikusnak vagy valószínűnek ezt a verziót, csak a teljesség kedvéért bedobtam ezt is. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olvastam, meg a részben is hallottam, de szerintem ez inkább arra utal, hogy ezért tudnak kommunikálni - ez a templom speciális mivolta lehet, hogy egy ilyen "Erőközpontra" épült. Yoda korábban is képes volt másokat nagy távolságokból figyelni, és ide nem csak Luke-ot értem. De ha Ezrára mondjuk az Inkvizítor elleni kirohanásakor figyelt fel, akkor nem is kell ennek a figyelésnek "réginek" lennie. Pár napos, talán. Legalábbis szerintem több értelme van annak, hogy már korábban felfigyelt az Erő gyermekére, mint annak, hogy specifikusan megérezte azt, hogy valaki ebben a Templomban machinál. Mert akkor vagy figyeli Yoda folyton folyvást az összes Jedi templomot, vagy specifikusan ezt figyeli folyton folyvást. Egyik sem túl valószínű. Viszont arra már volt példa, hogy megérzi, ha az Erőben valami nagyon sötét tett hullámokat vert, és nekem Ezra szörnykirálynős mutatványa olyasminek tűnt, ami tényleg hullámokat vethet az Erőben. Már csak azért is, mert az egész hangárban elkezdtek lebegni a kisebb kövek, ami erősen arra utal, hogy ott Ezrából elszabadult az Erő.

Ezra mint az Erő gyermeke? Na azért ne túlozzunk! :D Én arra gondoltam, hogy Yoda az Erőben vert hullámok miatt lesz figyelmes valakire. A templomban az Erő koncentráció miatt erre hatványozottan esély mutatkozik. Persze ez nem azt jelenti, hogy egy bárhol történő nagyobb Erő megmozdulás elkerülné az agg mester figyelmét (így simán érezhette Ezra sötét oldali kitörését is), csupán arra gondolok, hogy egy ilyen szentély egyúttal erősítőként is szolgálhat az Erő hullámok keltésében. :)

 

Egen, ezt olvastam az érdekességekben, kellemes meglepetés volt (apropó, nem Eediten található egy másik templom, hanem a Devaronon található Eedit Temploma). Szerintem is bőven elég ez. Főleg, hogy mint korábban kiderült, a kyber kristályok rezonálnak az Erővel, így igen valószínű, hogy ez afféle csomóponttá teszi ezt a helyet. És akkor ezek szerint pontosan ugyanazért különleges Erővilág Lothal, mint Ilum (de jó lenne már megjegyeznem, hogy a Star Warsban van Ilum, és a Mass Effectben van Illium... :roll:). És ez tök jó kis kapcsolat. :)

Hopsz ezt egy kicsit benéztem. :oops: Egyébként nekem is tetszetős a koncepció.

 

 

Erre:

Yodának akár érdeke is lehet más Jediket megkeresni és figyelni, ha esetleg Luke és/vagy Leia nem jönnek be. Sőt, egy kicsit tovább megyek. Ha Yoda az elmúlt tizenöt-húsz évben, azaz a haláláig az Erőn át felkutatta a többi túlélő Jedit, akkor meglenne annak is az alapja, hogy biztosra kijelentse: Luke az utolsó Jedi. Ez pedig előre vetítené legalább Kanan sorsát (Ezrának még mindig meglehet ugyanaz a kibúvó, mint Ahsokának, hogy nem fejezi be a képzést).

Szerintem Yoda nem konkrét személyeket figyelt hanem az Erőt. Persze miután felfedezte az egyedet, utána lehetett specifikus is a figyelme, ezt nem tagadom.

 

Igen, szerintem is érdemes lehet különválasztani a figyelést és a kommunikációt. Yoda (régóta vagy sem) figyelhet, érezhet az Erőn át sok eseményt és lényt, szinte (pár fontos kivétellel) függetlenül azok helyétől. Amit a részben láttunk, az ennél sokkal több, hiszen Yoda valamilyen szinten ott volt és kommunikált, ráadásul mindkét delikvenssel. Ez azért is fontos, mert Ezra rendkívül Erőérzékeny, de képzelten és nem ismeri Yoda-t, míg Kanan jóval szerényebb képességekkel van megáldva, de korábban volt a Rend tagja és Yoda-val is van némi közös múltjuk. Szóval egyikük személye se esélyes, hogy kulcsfontosságú lenne, Yoda-ról se hinném, hogy akárhol bevetheti ezt a mutatványt, így valószínűleg Lothal (a templom mindenképp) különleges az Erővel való kapcsolat aspektusából.

Szerintem a lényeg az Erőhasználókon van. Abban a korban örülni kell, hogy egyáltalán valaki egy ilyen templomot használ és nem válogatni, hogy ez most ki is valójában. Minden egyes lehetőséget meg kell ragadnia Yoda -nak, hisz nem tudhatja mikor és milyen formában jöhet el a "kiválasztott".

 

Szerintem inkább az a cáfolat, hogy az Erő ott van mindenhol, körülvesz és áthat minket :) Nem hiszem, hogy csak azért venné őket észre Yoda, mert a templomban vannak. A többi lásd lentebb :)

De Yoda mondja, hogy azért van ott mert ők is ott vannak. :) Bár lehet, hogy arra céloz, hogy a templomban szólni is tud hozzájuk míg egyébként csak figyelni tudja őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kényszer nagy úr. Luke is rá lett állítva az ügyre, egy másik igazán Erőérzékennyel is próbálkozhatnak, jobb híján. Hogy ez most Leia vagy más, az annyira nem is érdekes. Kézenfekvőbb Ezra-ra gondolni, csak ha már ennyi minden igaz rá, amit itt is leírtál, akkor miért nem tekinti Yoda jedinek? Ne felejtsük el, hogy az Ep.6-ban, amikor Yoda meghal, akkor még Luke nem volt túl a nagy parádén. Az Ep.5-ben szófogadatlan és problémás tanítvány volt, aki felelőtlenül elment Vader-hez. Aztán mindent arra tett fel, hogy megtérítse az apját, amit Yoda-ék elleneztek. Yoda halálakor Luke igencsak távol áll attól, hogy annyival jobb legyen jedinek, mint Ezra.

Amiért Luke-ot sem tekinti Jedinek. Begyöpösödött kis manó, na. :) Viszont Luke-nak volt egy iszonyú nagy előnye bármilyen más noname vagy nevesített jelölttel, így Leiával és Ezrával szemben is: nem szólt róluk prófécia, amelynek Yoda szerves része. Yoda ugyanis tudta, hogy akit ő kiképez, az lesz az, aki visszabillenti egyensúlyába az univerzumot. Yoda Luke-ot választotta. Persze mivel Yoda hite szerint a jövő mindig mozgásban van, okkal készülhetett B tervvel ("van még más is"; "van egy másik Skywalker"), és a Sith-ek legyőzése utáni lépseket sem árthatott neki előre megtenni, hogy Luke aztán könnyebben boldoguljon. De ugyanilyen jó okkal tett fel mindent Luke-ra. Ő az a játékos, akinek már előre megsúgták, mi lesz a végeredmény.

 

Ezra mint az Erő gyermeke? Na azért ne túlozzunk!

Miért lenne túlzás? Nem így nevezi Darth Vader az Uralkodó szavaival élve az új veszélyforrásokat? Gondolom nem véletlen adták a készítők a Sith nagyúr szájába a "Children of the Force" kifejezést, miközben az Inkvizítort speciálisan ilyen gyermekek felkutatására indítják, aztán bemutatják Ezrát, aki képzetlenül is olyan kunsztokat produkál, hogy az több Jedinek a becsületére válna. Mindezt nagyjából a bevezető film első öt percében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért lenne túlzás? Nem így nevezi Darth Vader az Uralkodó szavaival élve az új veszélyforrásokat? Gondolom nem véletlen adták a készítők a Sith nagyúr szájába a "Children of the Force" kifejezést, miközben az Inkvizítort speciálisan ilyen gyermekek felkutatására indítják, aztán bemutatják Ezrát, aki képzetlenül is olyan kunsztokat produkál, hogy az több Jedinek a becsületére válna. Mindezt nagyjából a bevezető film első öt percében.

Az érdekes egyébként, hogy miközben Luke-ról az ep.4 elején nem igazán jön le, hogy nagyon erős Erőhasználó is lehet még, a The Clone Wars-ban és itt a Rebels-ben több példát is láttunk rá, hogy nála fiatalabbak zéró képzéssel is sokkal különösebb dolgokra képesek. A legkirivóbb példa talán az a rodian kisbaba aki tán még járni sem tud de már tárgyakat lebegtet az elméjével.

 

ChildrenOfTheForce-021-8e5757ef.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért lenne túlzás? Nem így nevezi Darth Vader az Uralkodó szavaival élve az új veszélyforrásokat? Gondolom nem véletlen adták a készítők a Sith nagyúr szájába a "Children of the Force" kifejezést, miközben az Inkvizítort speciálisan ilyen gyermekek felkutatására indítják, aztán bemutatják Ezrát, aki képzetlenül is olyan kunsztokat produkál, hogy az több Jedinek a becsületére válna. Mindezt nagyjából a bevezető film első öt percében.

Mert az Erő gyermeke Anakin. Viszont ha gyűjtőnévnek használjuk akkor lehet hívni Ezra -t annak, mint ahogy minden más Erőérzékeny gyerkőcöt (mint ahogy Bomarr is utalt rá). A Vader -es bővítést meg egyszer láttam kb, nekem nem is az az epizód van.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az érdekes egyébként, hogy miközben Luke-ról az ep.4 elején nem igazán jön le, hogy nagyon erős Erőhasználó is lehet még, a The Clone Wars-ban és itt a Rebels-ben több példát is láttunk rá, hogy nála fiatalabbak zéró képzéssel is sokkal különösebb dolgokra képesek. A legkirivóbb példa talán az a rodian kisbaba aki tán még járni sem tud de már tárgyakat lebegtet az elméjével.

Az a több példa most így hirtelen ez a kettő példa, legalábbis nekem most nem jut eszembe más (bár lehet, hogy a többi kölök abban a TCW-részben produkált még valamit :hmm: ). Ezra és a kis rodi. Azért ezt nem mondanám általános jelenségnek. :) Viszont Anakin, akinek ugye a midi-chlorian száma magasabb, mint Yodáé, aki körül konvergál az Erő, aki a Kiválasztott, még ő sem tudott semmi feltűnő kunsztot. Pedig ha ez mindennapi dolog lenne a Jedik között, akkor szerintem Anakinnak már az ep1-ben produkálnia kellett volna a megérzésein kívül valamit.

 

Mert az Erő gyermeke Anakin. Viszont ha gyűjtőnévnek használjuk akkor lehet hívni Ezra -t annak, mint ahogy minden más Erőérzékeny gyerkőcöt (mint ahogy Bomarr is utalt rá). A Vader -es bővítést meg egyszer láttam kb, nekem nem is az az epizód van.

De szerencsére a kánon nem attól függ, hogy te hányszor láttad vagy mi van meg. :P Szerintem ennek bizony jó oka volt, és eddig minden jel arra mutat, hogy nem tévedek. Ha olyan általános jelenség lenne az, amit Ezra művel, akkor Kanan, aki nyilván azért találkozott egy-két ifjonccal élete során, nem lepődne meg unos-untalan.

Anakin meg a Kiválasztott, nem az Erő gyermeke. Ezt a jelzőt nyilván nem szó szerint kell érteni, de azért ez egy elég specifikus megnevezés, nem általánosan elterjedt, sőt, eddig még senkire sem használták, pedig azért most már elég kiterjedt a Star Wars világa. Csak bele kellett volna futnunk, ha ez egy mezei gyűjtőnév lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a több példa most így hirtelen ez a kettő példa, legalábbis nekem most nem jut eszembe más (bár lehet, hogy a többi kölök abban a TCW-részben produkált még valamit :hmm: ). Ezra és a kis rodi. Azért ezt nem mondanám általános jelenségnek. :) Viszont Anakin, akinek ugye a midi-chlorian száma magasabb, mint Yodáé, aki körül konvergál az Erő, aki a Kiválasztott, még ő sem tudott semmi feltűnő kunsztot. Pedig ha ez mindennapi dolog lenne a Jedik között, akkor szerintem Anakinnak már az ep1-ben produkálnia kellett volna a megérzésein kívül valamit.

Huhhh hát a podrace mi a sz*r volt? :D Na és a Naboo -i űrcsata? Szerintem azokba pont annyit rakott bele ilyen téren, hogy simán egy kalap alá lehet venni a többivel. Bár igaz, kislabdát nem lebegtetett de ez szerintem megbocsájtható neki. :P

 

 

De szerencsére a kánon nem attól függ, hogy te hányszor láttad vagy mi van meg. :P Szerintem ennek bizony jó oka volt, és eddig minden jel arra mutat, hogy nem tévedek. Ha olyan általános jelenség lenne az, amit Ezra művel, akkor Kanan, aki nyilván azért találkozott egy-két ifjonccal élete során, nem lepődne meg unos-untalan.

Anakin meg a Kiválasztott, nem az Erő gyermeke. Ezt a jelzőt nyilván nem szó szerint kell érteni, de azért ez egy elég specifikus megnevezés, nem általánosan elterjedt, sőt, eddig még senkire sem használták, pedig azért most már elég kiterjedt a Star Wars világa. Csak bele kellett volna futnunk, ha ez egy mezei gyűjtőnév lenne.

Szerintem meg egy reklámfogás volt mert sokan még mindig Vaderre élveznek el. :P Semmi értelmét nem látom azoknak az intelmeknek. Csak feleslegesen emeli olyan szintre Ezra és Kanan karakterét, amilyenre nem kellene. Ezt azért mondom mert ezekről a karakterekről egy huncut szó sem esik a későbbiekben. Márpedig ha akkora ászok lettek volna, valahogy biztos fennmarad a lázadók között a teljesítményük emléke. De persze majd meglátjuk mi lesz belőlük...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amiért Luke-ot sem tekinti Jedinek. Begyöpösödött kis manó, na. :) Viszont Luke-nak volt egy iszonyú nagy előnye bármilyen más noname vagy nevesített jelölttel, így Leiával és Ezrával szemben is: nem szólt róluk prófécia, amelynek Yoda szerves része. Yoda ugyanis tudta, hogy akit ő kiképez, az lesz az, aki visszabillenti egyensúlyába az univerzumot. Yoda Luke-ot választotta. Persze mivel Yoda hite szerint a jövő mindig mozgásban van, okkal készülhetett B tervvel ("van még más is"; "van egy másik Skywalker"), és a Sith-ek legyőzése utáni lépseket sem árthatott neki előre megtenni, hogy Luke aztán könnyebben boldoguljon. De ugyanilyen jó okkal tett fel mindent Luke-ra. Ő az a játékos, akinek már előre megsúgták, mi lesz a végeredmény.

Ez igaz. Én csak azt mondom, hogy Luke Yoda haláláig szerintem semmi olyat nem tesz, amivel kiérdemelhetné a kizárólagos jedi titutlust (ő lesz utolsó) úgy, hogy közben egy Ezra is van a háttérben, akiről Yoda is tud. Ilyen esetben szerintem Yoda (őszintén) nem tett volna ilyen kijelentést.

 

Miért lenne túlzás? Nem így nevezi Darth Vader az Uralkodó szavaival élve az új veszélyforrásokat? Gondolom nem véletlen adták a készítők a Sith nagyúr szájába a "Children of the Force" kifejezést, miközben az Inkvizítort speciálisan ilyen gyermekek felkutatására indítják, aztán bemutatják Ezrát, aki képzetlenül is olyan kunsztokat produkál, hogy az több Jedinek a becsületére válna. Mindezt nagyjából a bevezető film első öt percében.

Igen, de az is kiderül, hogy több delikvensről is szó van. Ezra egy a sok közül, annak ellenére, hogy milyen Erőérzékenységet és dinamikus fejlődést mutat. Ezt támasztja alá az, amire Ody is utal. Most már részről részre azt látjuk (ami in-universe hónapokat ölel fel), hogy Ezra parádéi ellenére a sithek rá se hederítenek. Még az Inkvizítor is alig kerül velük kapcsolatba, nem mondanám, hogy kifejezetten keresi a társaságát. A Birodalomban egy (amúgy fontos) rodián technikus fényképe ismert és utána kutatnak, de a főhőseinket még mindig nem ismeri fel senki.

Szerintem ha Ezra annyira kiemelkedően különleges lenne, akkor jóval több figyelmet szentelnének neki a sithek. Az Inkvizítor folyton utána kutakodna, a kudarcai után pedig már akár Vader is akcióba lépett volna. Eleve nagyobb port kavart volna az Erőben annál, mintsem hogy ennyire figyelmen kívül hagyják, miközben ráadásul egy egyre sikeresebb lázadó csoport oszlopos tagja.

 

Az érdekes egyébként, hogy miközben Luke-ról az ep.4 elején nem igazán jön le, hogy nagyon erős Erőhasználó is lehet még, a The Clone Wars-ban és itt a Rebels-ben több példát is láttunk rá, hogy nála fiatalabbak zéró képzéssel is sokkal különösebb dolgokra képesek. A legkirivóbb példa talán az a rodian kisbaba aki tán még járni sem tud de már tárgyakat lebegtet az elméjével.

Viszont Anakin, akinek ugye a midi-chlorian száma magasabb, mint Yodáé, aki körül konvergál az Erő, aki a Kiválasztott, még ő sem tudott semmi feltűnő kunsztot. Pedig ha ez mindennapi dolog lenne a Jedik között, akkor szerintem Anakinnak már az ep1-ben produkálnia kellett volna a megérzésein kívül valamit.

Az ösztönös Erőhasználat valószínűleg nagyon környezetfüggő és sokrétűen megnyilvánulhat. Anakin bele-belelátott a közeljövőbe, emiatt volt olyan sikeres a fogatversenyben és a pilótáskodásban. Egy számára ismeretlen hajóval és közegben ötletes szabotázst hajtott végre a droidvezérlő hajó ellenében. Ebben nyilván közrejátszott a szerencse is, de könnyen lehet, hogy bizony az Erő is besegített. Luke is remek pilóta volt, aki a kis buckapatkányokat is kilőtte. Ez egy "parasztgyerektől" nem rossz. Az ingerszegény környezet és a demoralizáló családfő nem tett igazán lehetővé egyéb lehetőségeket a villogásra. Bezzeg aztán Obi mondott neki pár "humbugot", mutatott 1-2 trükköt, a srác meg rögtön vakon hárította a tanrobot lövéseit és számítógépes célzó nélkül betalált a Halálcsillag nyílásába. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a több példa most így hirtelen ez a kettő példa, legalábbis nekem most nem jut eszembe más (bár lehet, hogy a többi kölök abban a TCW-részben produkált még valamit :hmm: ). Ezra és a kis rodi. Azért ezt nem mondanám általános jelenségnek. :)

Ami most igy hirtelen még eszembe jut: Asajj TCW-s flashback-jében kiderül, hogy amikor még egészen pici volt megmentett egy jedit egy hasonló erőlökéssel, mint amit Ezra is bemutatott a Rebels elején. Ez volt az oka, hogy Asajj-ra felfigyeltek és hogy elindult a képzése. Ami érdekes, hogy a kérdéses erőlökésnél Asajj jóval fiatalabbnak néz ki mint Ezra és maga az Erőlökés is erősebb.

Ami számomra azt támasztja alá, hogy Ezra képességei egyáltalán nem számitanak annyira különösnek vagy egyedinek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.