Ugrás a kommentre

Aliens és Predator


M.Laci

Ajánlott hozzászólás

Egyik karakter sem annyira rejtélyes, de ezt spoiler mögé dugom, mert tényleg komolyabb történeti elemek.

 

Franco a Covenant eredeti kapitányát, Jacob Bransont játssza, és ő a főhősnő, Daniels férje, de a pletykák szerint tíz percet fog csak szerepelni, mert valami történik vele a film elején (tippre azt mondanám, hogy nem éli túl a hobernálást), ezért átveszi a parancsnoki posztot az első tiszt, Christopher Oram (Billy Crudup). Emiatt Oram és Daniels baromira nem lesz jóban, de a dolog nem tart sokáig, mert aztán Oramot megcsókolja egy arctámadó.

 

Apropó, Omar miatt szállnak le a Paradise bolygón, egy vészjelzésre reagálva - a Covenanton 2000 telepes utazik, de természetesen ők nem szállnak le, csak a tudományos és biztonsági csapat. A leszállás miatt sem lesz oda Daniels Oramért, az ezzel kapcsolatos vitájukból láthattunk is már részletet az egyik trailerben.

 

Weyland egy David flashbackben lesz benne, erről már betettem az előbbi posztomban egy képet, de itt egy másik is.

http://www.scified.com/media/weyland-and-david-95430.jpg.pagespeed.ce.yREjtBrmJP.jpg

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi.más:

David lehetséges indítéka már a Prometheusból származhat.

Hisz jóban van a drága Weyland papával. Ezek után nem kell külön berágni. Sima bosszú a kedves teremtőkön.. David amúgy minden volt de nem egy humanitárius segélycsomag.. ;) nem karakteridegen ez tőle.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ja, David sosem volt éppen egy Bishop, látszik, hogy még Ash-hez hasonlóan hiányzik belőle az MI magatartás fékező. (Na nem mintha nem ismernénk olyan Bishop modellt, amiből szintén hiányozna, vagy a 200 évvel későbbi Callban olyan sok lenne... :) )

 

Én nem is érzem karakteridegennek az ellenséges tetteit, sőt inkább ezt tartom helyesnek. Ash simán hagyta Kane-t tudományos kíváncsiságból meghalni és a legénységet is gond nélkül feláldozta. David korábbi modell, neki még ennyi gondja sem szabad, hogy legyen az emberek begyalulásával. Tualjdonképen Ash és David nem különböznek annyira és eme "életkioltó" funkcióját remélem később is ellátja. Daviddel kapcsolatban inkább az érdekes Walter lesz, az újabb modell. Ez lesz az első alkalom, hogy egy Alien filmben két android lesz, ráadásul két eltérő modell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel hamarosan leszáll a Covenant így gyorsan felpattantam a Prometheus fedélzetére tegnap este és egy kis otthoni 3D móka keretében tettem vele egy kört.

 

Ody, ez most nem egy részletes elemzés lesz a részemről, mert mint említettem, azok sajnos örökre eltűntek a digitális éterben... de leírom, hogy a tegnapi megtekintés (és úgy egyáltalán a film) milyen érzéseket váltott ki belőlem.

 

Nos...

 

Akkora Alien rajongó sohasem voltam, mint Dzséjt barátunk, de szerettem az univerzumot. Sokáig nekem is az ALIENS volt a kedvencem, de idővel Scott apánk első része, az ALIEN vette át ezt a helyet. Rejtélyesebbnek éreztem, mint Cameron mesteri 2. részét, és ezt a rejtélyességet az idegen űrhajó és a Space Jockey holtteste adta. Igazából, mikor még gyerekként elsőként láttam a filmet ez volt az, ami leginkább megragadt bennem és nem a xeno. Nagyon örültem, hogy a 2. részben is bekerült az idegen űrhajó, még ha csak egy "cameo" erejéig és csak a film bővített változatában... azt viszont Scott-hoz hasonlóan sohasem szerettem, pontosabban sajnáltam, hogy az első rész ikonikus űrhajójával és annak rejtélyes utasával többet nem foglalkoztak az Alien filmek, holott engem ez a rejtélyes vonal érdekel mindig is a legjobban ebben a 'frencsájz'-ban!

 

Képzelhetitek mennyire örültem, hogy érkezik egy film, ami azt boncolgatja majd és mutatja be jobban, ami engem mindig is a legjobban érdekelt ebben az egészben. És lehetséges, hogy ezért, illetve a film hihetetlenül markáns atmoszférája miatt (ami betudható a szuperjó díszleteknek és a nagyon nagyon jelenetbarát zenéknek) nagyon szeretem ezt a filmet. Hiába akarok a hibáira koncentrálni egyszerűen nem megy, mert az atmoszféra és a hangulat lehengerel teljesen. David karaktere pedig csak hab a tortán. Szerintem a legkarakteresebb szintetikus az eddigi filmekben megismert androidok közül, amihez Michael játéka erősen hozzátesz.

 

Engem - sokakkal ellentétben - az sem zavar, hogy a már jól ismert xeno nem tűnik fel a filmben.

 

Bár tudjátok, hogy én elég nagy híve vagyok a 3D-nek, és ez is mondathatja ezt velem, de ennél a filmnél - főleg bizonyos jeleneteknél - komolyan hozzátesz a plusz 1 dimenzió!

 

Szóval továbbra is nagyon komálom ezt a filmet, és hihetetlenül várom a folytatását!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pozitív gondolatok Riddick!

Én sem utálom, nagyon hangulatosnak tartom. Jó hogy kiemelted a zenét. Egyetértek. Remélem a Covenant zenéje is ilyen lesz.

Az egyértelmű, hogy nem az a film lett amit vártam, de én is el tudtam fogadni, és mikor vége lett azonnal akartam a folytatást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami mikor is játszódik? Lassan elvesztem a fonalat. a Promi és a Covenant közt?

Elvileg ja... Aztán majd kiderül. :)

 

Akkora Alien rajongó sohasem voltam, mint Dzséjt barátunk, de szerettem az univerzumot. Sokáig nekem is az ALIENS volt a kedvencem, de idővel Scott apánk első része, az ALIEN vette át ezt a helyet. Rejtélyesebbnek éreztem, mint Cameron mesteri 2. részét, és ezt a rejtélyességet az idegen űrhajó és a Space Jockey holtteste adta.

És nem érzed úgy, hogy ez a rejtélyesség, ami miatt az Alient szeretted, kiveszik/kiveszett a Prometheusnak és a Covenantnak hála? Vagyis csonkul az Alien, s bár számomra sok más dolog van, ami miatt szeretem (mondjuk még így is haragszom emiatt a Prometheusra), számodra lényegében a vezérfonál veszik/veszett el? Szóval ezután mit szeretsz majd az Alienben?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És nem érzed úgy, hogy ez a rejtélyesség, ami miatt az Alient szeretted, kiveszik/kiveszett a Prometheusnak és a Covenantnak hála? Vagyis csonkul az Alien, s bár számomra sok más dolog van, ami miatt szeretem (mondjuk még így is haragszom emiatt a Prometheusra), számodra lényegében a vezérfonál veszik/veszett el? Szóval ezután mit szeretsz majd az Alienben?

Ez nem nekem szólt, de a magam nevében remélem nem baj, ha írok.

Számomra az Alien nem lett kevesebb a Prometheustól. Folytatással/előzménnyel nálam hiába próbálnak meg elrontani egy jó eredetit. Mert az utóbb készültet teszem zárójelbe mindig, azt ignorálom, ha kell.

Ha nézem az Alient, komolyan, nem nagyon jut eszembe a Prometheus, mert mindig a szereplőkkel azonosulok. Ők nem látták a Deacont, élő Spacey Jockey-t/Mérnököt, se a fekete löttyöt. Az ő szemszögükből tudok csodálkozni.

(Most hogy így leírom viszont eszembe jutott, hogy talán ez baj, mert ílyenformán lehet, hogy nem tartom a kánon szerves részének a Promit?)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, hogy nem baj, ha válaszolsz, mindenki véleménye érdekel.

Valahogy én is így vagyok ezzel, túlságosan beleélem magam ahhoz, hogy a Prometheus eszembe jusson (vagy ha már itt járunk, az AVP vagy az AVPR, bár azok tényleg nem a kánon részei, de ugyanígy simán figyelmen kívül hagyom az A:CM-et, vagy a könyveket). Viszont ettől még a kánon részének tekintem, még ha sokszor azt is kívánom, bár ne lenne az.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként ennél sokkal nagyobb ordas sz@rok is születtek már egy jó classic' után. Ha élhetek egy kis offal: Hegylakó 2...

És még azt is lehet szeretni. ;)

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem... nem érzem ezt. Sőt én abszolút az univerzum bővítését érzékelem ebből az egészből, amit remélem a Covenant és a többi ide köthető film csak még jobban elmélyít majd! :)

 

Nálam az ALIEN nézésekor simán beugrik a Prometheus és nem is bánom :);)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És nem érzed úgy, hogy ez a rejtélyesség, ami miatt az Alient szeretted, kiveszik/kiveszett a Prometheusnak és a Covenantnak hála? Vagyis csonkul az Alien, s bár számomra sok más dolog van, ami miatt szeretem (mondjuk még így is haragszom emiatt a Prometheusra), számodra lényegében a vezérfonál veszik/veszett el? Szóval ezután mit szeretsz majd az Alienben?

Itt kicsit azt érzem amit az SW prequel utálóknaknál.Ott is pont ez az egyik kifogasuk az előzmények ellen: megöli a klasszikus részek misztikumát. Mert senkit nem érdekelt Anakin gyerekkorra és hasonlók.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a két dolgot össze sem lehet hasonlítani. Eleve, a Star Wars misztikumokban sokkal gazdagabb világ, mint az Alien. Másrészt, semmiféle misztikumot vagy rejtélyt nem vágott tönkre. Az Erő ugyanúgy rejtélyes, a midi-chlorianok még talán több kérdést is vetnek fel. Vader-buzik véleménye nem számít, a sorozat címe nem Vader, és a múltjában nem volt semmi rejtély, az ep4-6-ban elmondták, ki volt ő, az ep1-3-ban csak láttuk azt, amit már elmondtak. És ami a legfontosabb, az ep1-3 nem unalmas, sablonos, logikátlan húzások sokaságával bővítette az univerzumot, és nem ment szembe az ep4-6-tal. Itt már a film helyszíne megmagyarázhatatlan az Alien ismeretében.

 

Az ep1-3 nem öli meg az ep4-6 misztikumát, hiszen semmit sem magyaráz meg, nem mutat meg olyan dolgokat, amit nem kell, vagy nem tudtunk. Nem ad tudományos magyarázatot az Erőre, nem ismerjük meg jobban Yoda faját, nem magyarázzák el, hogyan működik a hiperhajtómű, stb. Semmi ilyen nincs. A Prometheus viszont konkrétan megmutatta, hogy az a csontváz a film elején egy nagydarab ember pizsamában. Mintha az ep1 azzal állt volna elő, hogy Yoda csak egy 900 éves öregember. Attól meg már előre félek, hogy kiderül, gyerekkorom kedvenc szörnyetege B-kategóriás filmekbe illően egy kémcső terméke. Mintha az Erőről meg kiderülne, hogy a galaxis közepén felállított generátor hozza létre.

 

És egy kis poén: ma fényképezte egy pécsi ismerősöm. Hát honnan is indult volna ez az egész, ha nem Magyarországról? :D

PUovngZ.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól meg már előre félek, hogy kiderül, gyerekkorom kedvenc szörnyetege B-kategóriás filmekbe illően egy kémcső terméke. Mintha az Erőről meg kiderülne, hogy a galaxis közepén felállított generátor hozza létre.

 

És egy kis poén: ma fényképezte egy pécsi ismerősöm. Hát honnan is indult volna ez az egész, ha nem Magyarországról? :D

 

Pedig én is ezt érzem nagyon erre felé haladunk, hogy biza az "Alien-faj" csupán egy biológiai fegyver.. Pedig régen mennyit álmodoztam az Alienek anyabolygójáról. Ahol kedvükre rohangálnak a pici xenók.. ;)

Erre a lényeg megint az ember..Jó egy felsőbbrendű ember, de akkor is.

Bár itt meg kell jegyeznem, hogy van benne logika, hisz egy ilyen faj nem élhet szimbiózisban semmivel. Nem alkalmas uralkodó fajnak, hisz nagyon gyorsan táplálék híján lesz és szaporodás képtelenné is válik egyszerre.

 

A képről: hát rájuk sem bíznék semmit! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem mindig is volt egy olyan elképzelésem, hogy az alienek inkább csak azért veszélyesek, mert kiszakadtak a természetes környezetükből. Kicsit úgy, mint Ausztráliában a nyulak. A kontinensre ugye bevitték a nyuszikat, ám azoknak ott nem voltak természetes ellenfeleik (ragadozók, amik nyuszit esznek), így úgy elszaporodtak, hogy kis híján végzetes csapást mértek a mezőgazdaságra.

 

Na most, a xenomorphoknál is lehetett volna valami hasonló. A saját környezetükben lehet, hogy nem is ők a csúcsragadozók, akár lehet valami, ami őket ritkítja. Simán kialakulhatott egy olyan faj a bolygójukon, ami mondjuk alien tojásokkal táplálkozik, akkora mint egy Spinosaurus (a 18 méter hosszú kis állatka mellett a 4 méter hosszú királynő is eltörpül). Egy ilyen faj simán kordában tudná tartani a xeno szaporulatot. Egy ilyen természetes ellenfél mellett az sem lenne meglepő, hogy miért jól eldugott, nehezen megközelíthető helyeken építik fel fészkeiket. Mert talán eredendően olyan közegből származnak, ahol a fajnak van mitől védeni a kicsinyeiket.

 

Ráadásul azért egy xeno tulajdonképpen csak azért olyan borzasztóan halálos, mert mindig lehetetlen helyzetben küzdünk velük. Az első részben a legénység nem használhatott lőfegyvert, hiszen a sav túl sok kárt tett volna a hajóban. Pedig ha a pisztolyokat bevetik, valószínűleg máshogy alakul a sztori. Az Aliensben a katonák lőszer nélkül voltak kénytelenek bemenni a fészekbe, és utána csak nagyjából 50-50 golyó maradt a puskákhoz (és még így is majdnem kiirtottak 150+ xenót). Az Alien3-ban egyáltalán nem volt senkinek fegyvere, az AR-ben meg lepuffantottak minden idegent, amivel összefutottak. A legtöbb esetben egy kiéhezett bengáli tigris ugyanolyan veszélyes lenne.

 

Azt is érdemes figyelembe venni, hogy az Alien-filmekben sok embert nem is a dögök tesznek el láb alól. Asht Parker teszi tönkre. Crow, Wierzbowski, Vasquez és Gorman egy-egy robbanásba halnak bele, Frostot a saját társa gyújtja fel. Aaront lelövik, Arthur torkát Golic vágja el, több rab a Quinitricetyline robbanásába hal bele, az Auriga katonái közül hetet Johner és Christie öl meg, utóbbi pedig öngyilkos lesz, Wrent Purvis öli meg. Ja, és effektíve az AR-ben az első példányok gazdatestei szintén az embereknek köszönhetően halnak meg, hiszen ők ültetik be a dögöket. Ahogy Ripley is mondta: nehéz eldönteni, melyik faj a rosszabb. Szándékosan vagy szándékon kívül, de az emberek is elég sok embert megöltek (18 ember szándékos, ember által elkövetett gyilkosság áldozata lett, 2 öngyilkos lett, és olyan féltucatnyian balesetben hunytak el).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tetszik a xenó elmélet. Tényleg akár elősködői is lehettek valami nagyobbtesű fajnak. A facehugger pedig nem facehugger, csak egy rohadt kullancs, ami bármire rátapad és beülteti a xenót.

Amiket aztán agyoncsaphat a nagy dög, mint mi a szúnyogokat. ;)

Szép kis halálnem listát írtál. Egyet kiragadok

"Wrent Purvis öli meg." :lol: És hogyan!? Azért van ott egy pici xeno is! Egyébként az egy annyira hálisten' pillanat. Nagyon szeretem, mikor megkapom amire vágytam! ;)

+1: Christie-ről mondj már valamit nekem! Mi a fenébe is halt ő bele? Két újjal kapaszkodott belé egy döglött xenó. Miért nem volt lehetséges visszajönnie? A késsel a vízalatt levághatta volna.

ennyi lélekjelenléte nem volt?

A legelfuseráltabb halált kapta a szériában, pedig cool karakter volt.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wren halálakor valóban volt ott egy kis alien, de abban az esetben az alien csak egy fegyver volt. Mert ugye Purvis szándékosan puhította meg kicsit a doki kobakját, és szándékosan fogta le úgy, hogy a fickó feje közvetlen a mellkasa előtt legyen. Mondjuk Wren elérte a célját, végre valaki biológiai fegyvernek használt egy dögöt. :lol: Amúgy én is imádom azt a jelenetet, Wren baromira megérdemelte, hogy kipattanjon a fejéből az ötlet.

 

Christie halálesete valóban nagyon... őőő... sz*r. Az eredeti elképzelés szerint Christie arcának fele leolvadt volna, de a filmben csak felületi sérüléseket szerzett. Előbbi jobban illett volna a koncepcióba. Lehet a cenzorok belét ez is megfeküdte, mint a Ripley és az újszülött közti szex, aztán kivágták.

Amúgy az alien ujjait valószínűleg nem tudta volna levágni. Azért gondolj bele, ezeket a dögöket lézersugárral vagy 10 mm-es, acélmagvas, robbanófejes golyókkal lehet kinyírni (a sima pisztolygolyó lepattan róluk). Egy kés nem biztos, hogy elnyiszálja az ujjukat, még az sem hiszem, hogy felületi sérülést lehetne okozni, nemhogy levágni. Ráadásul a sav is ott van. Amint belevág a dög ujjába, a penge szétolvad.

Christie halálával kapcsolatban számomra az a nagy rejtély, hogy a savas köpet után miért vált magatehetetlenné? Jó, oké, k*rvára fájhatott, ez még akár pillanatnyi eszméletvesztéshez is vezethetett (amikor eltörtem a kezemet, a fájdalomtól előttem is elsötétült a világ, egy létrán lógva, a hátadon egy másik emberrel ez nyilván kellemetlenebb). De tuti nem okozott, hiszen láthatóan próbálja tartani magát. Az egész jelenet azt a hatást sejteti, mintha Christie szép lassan megbénult volna. Mintha az arcsérülésétől minden ereje elszállna. Semmi értelme.

De sajnos a forgatókönyv a dögök savas vérét nagyon nagyvonalúan kezeli. Christie arcának nagyon durván meg kellett volna sérülnie (a Nostromo acélpadlóját három szinten marta át másodpercek alatt), és akkor itt nem lenne gond. Ugyanakkor a savnak akkor is kárt kellett volna okoznia, amikor a dögök fejét szétrobbantják (Distephano pont ezért szól rájuk, hogy ne lőjenek a dögre, mert a külső fal előtt áll). És ebben a filmben nagyon oda kellett volna erre figyelni, hiszen a sav több esetben is központi szerepet játszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Alien3-ban Murphy-t is pofánköpte a dög, de az ő sérüléseit nem láthattuk, mert belefordult egy kalimpáló ipari ventilátorba. :)

De ha feltesszük, hogy nem olyan koncentrált köpet formájában - ez amúgy lehetséges -, akkor még inkább nincs magyarázatunk arra, miért bénult le Christie.

Még esetleg lehetne az magyarázat, hogy a köpetben méreg van, mint a Dilophosaurusnak a Jurassic Parkban. Az elmondottak alapján az is részleges paralízist okoz, csak Nedry-nél nem volt idő kifejteni a hatást. Ez még nem is lenne koncepcióidegen, mert az Aliens forgatókönyvében Gorman még nem azért veszti el az eszméletét, mert fejbe veri egy láda, hanem mert egy alien megböki a fullánkjával és az így bejutó méreg megbénítja. Egy ilyen méreg azt is magyarázná, hogy az elhurcolt áldozatok miért nem állnak ellent. Csak az a baj, hogy effektíve nincs példa a filmekben eme méreg létezésére, se fullánk, se köpet formájában. :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kis lista Dzséjt, és akkor a meghíusult gyilkossági kísérletekről nem is beszéltünk: Ash, akit emberek terveztek próbálja megölni Ripley-t, Burke próbálja megölni Ripley-t, most csak hirtelen ennyi jutott eszembe, de biztos lenne még több példa is, amikor nem a dögök akarják kinyírni az embereket, hanem saját fajtársaik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akad még. Az Aliensben:

- Burke Ripley-n túl meg akarta ölni Nyuszit, majd később Hickset, Hudson, Gormant és Vasquezt is.

- Hicks ki akarta nyírni Burke-öt.

- Vasquez ki akarta nyírni Gormant.

 

Az Alien3-ban:

Gregor, William és Junior miután megerőszakolták volna Ripley-t, valószínűleg meg is ölték volna.

 

Alien Resurrection:

- Wren megpróbálja megölni Callt és Purvist.

- Johner megpróbálja megölni Wrent.

- Distephano megpróbálja megölni Christie-t.

 

Aztán akadnak ilyen különleges esetek:

- Apone-t és Dietrich-et egyértelműen elhurcolták bebábozni. A kikelésig több mint 24 óra telik el, de a fészekben lezajlott csatától az atmoszféra processzor robbanásáig nem telik el egy nap. Vagyis ezt a két embert valószínűleg a robbanás ölte meg.

- Hudson speciális eset, mert az Aliens: Colonial Marinesig ő is Apone és Dietrich sorsában osztozott, sőt, az ő esetében az is lehet, hogy még az arctámadó sem került le róla (esélyes, hogy a többiekről sem). Talán még rá sem került az arctámadó, amikor bekövetkezett a robbanás! Az A:CM-ben viszont a telepen meg lehet találni a holttestét a szétnyílt mellkassal, így a jelenlegi kánon szerint Hudsont a dögök ölték meg. Slusszpoén: a könyvben Hicks rálő Hudsonre, amikor a dögök elhurcolják, remélve, hogy eltalálta a közlegényt.

- Burke szintén érdekes eset. Egy törölt jelenetben benne van, hogy Ripley megtalálta a fészekben, de akkor már belepetézett egy dög. Emiatt átad neki egy kézigránátot, amivel Burke öngyilkos lesz. Ez egyáltalán nem a kánon része, Cameron ugyanis azért törölte, mert az Alien alapján lehetetlen, hogy alig fél órával azután, hogy Burke-öt elkapták, az arctámadó már le is került róla. (Még az is nehezen hihető, hogy eljutott a fészekbe, hiszen a teleptől a processzorig repülővel is 7 percig tartott az út, az alienek meg gyalog vannak. :) ) Szóval Burke elvileg szintén a processzor robbanásával lelhette halálát. Azonban, amikor utoljára látjuk, egy alien éppen kitátja a második pofáját, ami általában fejlékeléshez vezet. Viszont azt már nem látjuk, hogy tényleg meglékelték Burke fejét. (Az Aliens az egyetlen olyan Alien-film, amiben nem látni fejlékelést, sőt, ebben van a legkevesebb vér is.) Így kedvenc igazgatónk halála kérdőjeles. Vagy megölte az alien (a jelenet ez sugallja, így én erre szavazok), vagy felrobbant az atmoszféra processzorral.

 

És a végére még egy dolog, ami az emberekhez köthető: bár a Hadley's Hope lakóit az alienek ölték meg, Burke a felelős azért, hogy ez lehetségessé vált, hiszen ő küldte őket figyelmeztetés nélkül a hajóhoz. Szóval legalábbis Russ Jorden haláláért közvetlen felelős.

 

 

Amúgy belegondolva, az előbbi lista végén rohadtul rosszul számoltam, hiszen Dallast is Ripley öli meg (vagy azért, mert felgyújtja, vagy mert felrobbantja a Nostromóval együtt), illetve nem csak Christie, de Gorman, Vasquez és Ripley is öngyilkos lett. De ha úgy vesszük Dillon és Junior is azok lettek, csak ők a döggel való összeröffenésben élték ki eme hajlamukat (magyarán feláldozták magukat). Tehát, szedjük össze:

 

Öngyilkos lett/feláldozta magát:

- Ripley

- Christie

- Gorman

- Vasquez

- Dillon

- Junior

 

Ember ölte meg (még ha alient is használtak):

- Dallas

- Russ Jordan

- Arthur

- Aaron

- Wren

- Az Auriga 7 katonája

- A Xaremre tartó 8 telepes

- Ripley 7

- Purvis

 

Balesetben haltak meg:

- Apone

- Dietrich

- Crowe

- Wierzbowski

- Drake

- Hicks

- Rebecca "Nyuszi" Jordan

- A Fiorina 7 rabja

 

Alien ölte meg (nem feláldozták magukat, nem a lényt használták a gyilkossághoz):

- Kane

- Brett

- Parker

- Lambert

- Spunkmayer

- Ferro

- "Bishop"

- Nem ismert, de maximum 151 telepes az LV-426-on

- Murphy

- Rains

- Boggs

- Clemens

- Andrews

- Frank

- Golic

- Vincent

- Troy

- David

- William

- Kevin

- Eric

- Jude

- Gregor

- Perez tábornok

- Clauss

- Olsen

- Elgyn

- Hillard

- Gediman

- Distephano

- Az Auriga 49 fős legénységéből a felsoroltakon túl 10 embert leszámítva mindenki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azta Dzséjt! Mindig meg tudsz lepni, hogy mi van a fejedben..

Kb a fele brigádba eddig bele sem gondoltam, az Alien 3 brigádjánál a brigád felét sem ismerem névről..

Szóval nem semmi az alábbi lista.

Vissza Christie-re. Mivel csak felszíni a sérülés láthatólag, igen ebből gondoltam, hogy gyengébb sav ez, mint a vér. De az már eszembe jutott, hogy megvakult tőle és ezért adta fel, bár erre valószínűleg nincs bizonyíték. Ja és az is átfuthatott az agyán, hogy csináljon valamit, mielőtt Vriess is leesik vele/miatta, mert jó esély lett volna rá, hogy akkor egyikük sem jut már ki a vízből..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt! Te is prekoncepciód áldozatává váltál. :D Lehet ezt sokféleképpen csomagolni, de az Alien univerzumára átfordítva pont az a bajod mint az SW utálóknak a prequellel. Persze lehet, hogy neked itt igazad van nekik ott meg nincs. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én annak az áldozatává váltam, hogy Lucas három jó filmet csinált, Scott meg egy... nem írom le, mindenki tudja, mire gondolok. :evil:

De nagyon örülnék, ha csak annyi bajom lenne a Prometheusszal, hogy megmagyarázták Space Jockey eredetét. Ha például nem egy unalmas, sablonos magyarázatot adtak volna, agyon dicsérném. De még a sablonos, unalmas magyarázatot is elviseltem volna egy logikai hátraszaltók nélkül filmnek. De még a logikai hátraszaltókat is elnézném, ha a film legalább koherensen kapcsolódna az Alien-univerzumhoz. Sajnálatos mód a magyarázat unalmas és sablonos, a film teli van logikai hátraszaltókkal és enyhén szólva sem lehet koherensen hozzákapcsolni az eddigi filmekhez.

 

Majd meglátjuk, hogy a Covenant tud-e szépíteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondom én, ugyanaz a minta. SW PT utálóknak címzett magyarázat: azért más mert sokkal előbb játszódik, és még van két rész. :lol: Majd egyben nézve összeáll a kép.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.