Ugrás a kommentre

Aliens és Predator


M.Laci

Ajánlott hozzászólás

Úristen, tényleg 97-es a Resurrection... :o

Nem volt karikázás. Emlékszem a kollégiumból kértünk kimenőt, hogy megnézhessük. Nagyon tetszett mindenkinek.

Életem első Mamut-pop cornja (vödrös) És emlékszem mire kijöttünk a filmről esett az eső így feltettük a vödröket a fejünkre vissza a kóterig! De szép idők voltak! :rock:

Én arra emlékszem, hogy az akkori veszprémi SÉD moziban (nálunk akkoriban a pláza még pesti huncutság volt :) ) a jegyeladó problémázott a koromon, mert hát azért beengedni egy 12 évest egy Alien-filmre, hát az azért na... Aztán elkezdtem felmondani az előző három filmet, és rájöttek, hogy szegény gyerek már menthetetlen. :D

Ami viszont most furcsállok, hogy az imdb és a wiki szerint is nálunk csak '98 februárjában mutatták be. Úgy emlékeztem, hogy itthon is novemberben, még karácsony előtt vetítették. :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nagyon tetszik, főleg az ízléses átdolgozás. A szörny megerőszakolása nélkül újították meg, figyelembe véve a korábbi (bár kronológiailag későbbi) egyedek felépítését is. A nyúlványok a háton, a háromízületes láb és az organikus külső az A3/AR vonalat képviselik, de a vézna test, a fejforma, a belső koponyaszerkezet, a farokrész az Alien/Aliens lényeit idézik meg. A vállrész viszont teljesen új, nagyon tetszik ez a csőszerű gallérformáció, ami a trailer alapján visszahúzható (ott nem nyúlik ki ennyire). Tömören: dögös dög. Lehet idény gyarapodik itthon a boly? :)

Nekem kicsit soványnak tűnik. Minden Xeno ilyen vézna volt eddig, vagy ez csak egy különösen éhes egyed? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem kicsit soványnak tűnik. Minden Xeno ilyen vézna volt eddig, vagy ez csak egy különösen éhes egyed? :)

Az első három filmben mindegyik ilyen kis girnyó. Eddig a legvéznább a dogalien volt, ez nagyjából azt közelíti meg.

 

Tényleg. Mit esznek az Alienek? :D

Füvet. Ezért olyan morcosak, akárhová születnek, sehol sincs fű. Megértem őket, én is dühöngenék, ha éhes lennék. :)

 

Viccet félretéve, azt esznek, ami van. Alapvetően ragadozóként ismertük meg a jószágokat, de Ash elmélete szerint képesek alkalmazkodni a környezethez, így táplálkozási szokásaikat is ahhoz igazítják. Szóval nem kizárt, hogy ha olyan környezetbe kerülnének, ahol nincs hús, ott tényleg növényevővé válnának. Amúgy az Alien3-ban van egy jelenet, amikor éppen falatozik. (Meg van egy az AVPR-ben is, de az gagyi.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg. Mit esznek az Alienek? :D

Szerintem alapból valami lúgosat, hogy helyreálljon a PH érték. :D

 

Az első három filmben mindegyik ilyen kis girnyó. Eddig a legvéznább a dogalien volt, ez nagyjából azt közelíti meg.

 

Nem tudom, miért tűnik akkor olyan soványnak szegény.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lúgos táplálékot fogyasztó vegalien, na ti se menjetek hard core alien rajongók közelébe. :lol:

 

Donát, azért tűnhet vékonynak, mert az. Ami furává teheti, hogy az első három filmben nincs olyan jelenet, ahol napfényben ácsorognak és teljes alakot látni, szóval ott kevésbé jön át a véznaságuk. De egy ehhez hasonló figurán már látható:

 

SS-03-10017-2.jpg

 

200168_press03-001.jpg

 

Na meg a lenti képen a lény beállása sem hétköznapi. Plusz még azért hozzátenném, hogy a Neca a love budget figurákat gyártja, amit a földi halandó is meg tud fizetni. A fenti képeken Sideshow figurák vannak, amik alsó hangon is 100 000 forintnál kezdődnek új korukban. Ez a 2000 darabra limitált szobor például 120 000 forintot kóstál:

alien-internecivus-raptus-statue-200464-04.jpg

 

A fenti két képen látható szobrok már forgalomban sincsenek, ezeket legolcsóbban 140 000-ért (dogalien) és 160 000-ért (drone) vásárolhatod meg az eBayen. Természetesen az árukban az is benne van, hogy ezek nagyon aprólékosan kidolgozott, a filmekhez maximálisan illő szobrok, amit a Neca termékeiről nem tudok elmondani (bár mér az is szebb, mint a McFarlane termékek, de azt hiszem az már nem is gyárt alien figurákat). Szóval a lenti covenantos alienről készült kép még csalóka is lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én még valószínűleg megvárom az első véleményeket. Egyrészről elmennék rá, elvégre mégis csak 20 éve nem volt Alien-film a moziban én meg Alien-rajongó vagyok vagy mifene. Másrészről viszont... Ez a Prometheus folytatása és ugyanaz csinálta...

 

A zene klassz, nagyon alienes, ami mondjuk úgy, hogy konkrétan benne vannak Jerry Goldsmith dallamai nem csoda. :) Tetszetős, bár zenei téren a Prometheusszal sincs bajom, sőt az ama kevés elem egyike, amit szeretek benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elvileg jövőhéten véget ér az embargo, és jönnek a kritikák.

https://mobile.twitter.com/yandal_randal/status/857017488902471682

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=7leJSQrkrRE

29042017_01.jpg

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A zene klassz, nagyon alienes, ami mondjuk úgy, hogy konkrétan benne vannak Jerry Goldsmith dallamai nem csoda. :) Tetszetős, bár zenei téren a Prometheusszal sincs bajom, sőt az ama kevés elem egyike, amit szeretek benne.

Múltkor belenéztem a Férfias játékokba, mert volt a tv-ben. Pontosabban ment a tv-ben meló közben.

Egyszer csak ismerős téma:

Egy az egyben az Alien téma szerepel a filmben, egyszer, mikor Ford gondolkodik egy irodában valami számítógép előtt, de később is volt a filmben, de ott már áthajlott másba a zene.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az fura, mert van zenei kapcsolat a franchise-zal, a Patriot Games zenéjét ugyanúgy James Horner szerezte, mint az Aliensét, így nem lenne meglepő, ha annak a zenéjét viszont hallanád - de hogy az Alienét, az fura. Bár az Aliensben is vett át Alien taktusokat Horner, szóval lehet, hogy az került csak át.

Mondjuk speciel a Patriot Gamesnél még nem tűnt fel, bár tény, évekkel ezelőtt láttam. Ami nekem anno feltűnt, hogy a Batman: Forever alatt az Alien3 zeneéjét is hallani (mindkettőnek Elliot Goldenthal írta a zenéjét).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az fura, mert van zenei kapcsolat a franchise-zal, a Patriot Games zenéjét ugyanúgy James Horner szerezte, mint az Aliensét, így nem lenne meglepő, ha annak a zenéjét viszont hallanád - de hogy az Alienét, az fura. Bár az Aliensben is vett át Alien taktusokat Horner, szóval lehet, hogy az került csak át.

Mondjuk speciel a Patriot Gamesnél még nem tűnt fel, bár tény, évekkel ezelőtt láttam. Ami nekem anno feltűnt, hogy a Batman: Forever alatt az Alien3 zeneéjét is hallani (mindkettőnek Elliot Goldenthal írta a zenéjét).

Akkor le is írtad a megfejtést. Pontatlan voltam, akkor eszerint Aliens taktusok voltak. Eszerint Horner magától lopott.

Mint tudjuk azért ez divat ám rendesen.

 

08 Electronic Battlefield 00:36-tól valóban nagyon Aliens-es!

http://www.youtube.com/watch?v=pMW0H-_kRGo

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, egy hangyányit átdolgozva, de ez az Aliens nyitózenéje. Nagyjából 0:57-től kezdődik ugyanez a taktus.

 

http://www.youtube.com/watch?v=wnPJRJbVEIg&list=PLH9C08qrQ7S6uEqnEWzVJsr5J_DhB4zkN

 

Mondjuk Horner amúgy is szereti átmenteni a zenéit, mert az Avatarban is felcsendül néha az Aliens taktusa. Mondjuk ott nem ilyen "látványos".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.